Results for Serneke International
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Serneke International | Utskriftsdatum | 05 september 2015 | |||
Tävlingsort | Alingsås | Utskriftstid | 11:37 | |||
Arrangör | Alingsås SLS | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 04 september 2015 |
Gren 17, 100m Ryggsim C D flickor, Finaler 11 - 12 år |
Sponsor: Länsförsäkringar |
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:10.19 2011-09-10 |
13 - 14 år: Clara Vater (1997) 1:06.37 2011-09-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.93 | 1:16.14 | |||||
2 | Matilda Hoff | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.79 | 1:21.90 | |||||
3 | Tuva Gustavsson | 2004 | Alingsås SLS | 39.57 | 1:22.23 | |||||
4 | Wilma Rundblad | 2003 | Landskrona Simsällskap | 39.62 | 1:22.24 | |||||
5 | Linnéa Lindh | 2003 | Landskrona Simsällskap | 41.33 | 1:24.19 | |||||
6 | Fannie Gronowitz | 2003 | Göteborg Sim | 41.80 | 1:25.18 | |||||
7 | Johanna Melin | 2003 | Simklubben Sydsim | 41.53 | 1:26.58 | |||||
8 | Ellen Roslund | 2003 | Karlsborgs Simklubb | 41.38 | 1:26.62 | |||||
9 | Sofie Persson | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 42.26 | 1:27.29 | |||||
10 | Anna Maria Jökulsdottir | 2003 | Göteborg Sim | 43.59 | 1:27.30 | |||||
11 | Sofia Henningsson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 41.91 | 1:27.45 | |||||
12 | Emelie Ek-Värn | 2004 | Landskrona Simsällskap | 43.49 | 1:27.83 | |||||
13 | Wilma Zanderau | 2003 | Mariestads Simsällskap | 42.88 | 1:30.02 | |||||
14 | Ebba Holmdahl | 2003 | Göteborg Sim | 43.05 | 1:30.49 | |||||
15 | Maja Edvardsson | 2003 | Alingsås SLS | 44.46 | 1:30.90 | |||||
16 | Emma Hassling | 2004 | Landskrona Simsällskap | 45.05 | 1:31.79 | |||||
17 | Isabelle Ranch | 2004 | Alingsås SLS | 45.02 | 1:32.34 | |||||
18 | Ebba Davidsson | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 46.19 | 1:32.35 | |||||
19 | Alva Jonsson | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 44.66 | 1:32.73 | |||||
20 | Stella Buer | 2004 | Göteborg Sim | 45.47 | 1:35.05 | |||||
21 | Sofia Öhman | 2003 | Göteborg Sim | 45.92 | 1:35.24 | |||||
22 | Thea Grundström | 2003 | Göteborg Sim | 46.59 | 1:35.33 | |||||
23 | Ellen Persson | 2004 | Mariestads Simsällskap | 46.68 | 1:35.79 | |||||
24 | Maja Feldhusen | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 46.69 | 1:35.83 | |||||
25 | Maja Fredriksson | 2004 | Karlsborgs Simklubb | 46.65 | 1:35.97 | |||||
26 | Stella Persengård | 2004 | Skene Sim- och Idrottssällskap | 46.92 | 1:36.07 | |||||
27 | Amanda Torén | 2003 | Lidköpings Gymnastik o SS | 48.37 | 1:37.95 | |||||
28 | Linnea Högstedt | 2004 | Göteborg Sim | 47.34 | 1:38.00 | |||||
29 | Thyra Mellander | 2003 | Mariestads Simsällskap | 47.44 | 1:38.23 | |||||
30 | Ellen Kampe | 2003 | Mariestads Simsällskap | 46.04 | 1:39.25 | |||||
31 | Klara Sillerström | 2003 | Alingsås SLS | 49.48 | 1:39.63 | |||||
32 | Fanny Moreau | 2003 | Landskrona Simsällskap | 48.28 | 1:41.18 | |||||
33 | Elsa Olsson | 2003 | Mariestads Simsällskap | 49.57 | 1:42.75 | |||||
34 | Sofia Berander | 2003 | Falkenbergs Simklubb | 49.53 | 1:43.36 | |||||
35 | Agnes Wahlberg | 2004 | Simklubben Elfsborg | 51.88 | 1:45.83 | |||||
36 | Cornelia Sundqvist | 2003 | Simklubben Elfsborg | 51.46 | 1:46.21 | |||||
37 | Elma Christiansson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | 50.90 | 1:46.35 | |||||
38 | Lara Johannsmeyer | 2003 | Simklubben Elfsborg | 52.38 | 1:48.43 | |||||
39 | Johanna Kuylenstjerna | 2003 | Varberg Sim | 54.78 | 1:49.36 | |||||
40 | Indra Salander | 2003 | Alingsås SLS | 52.14 | 1:49.85 | |||||
41 | Maria Balslev | 2004 | Varberg Sim | 59.19 | 1:59.16 | |||||
42 | Emilia Sandström | 2004 | Simklubben Sydsim | 1:01.09 | 2:05.97 | |||||
- | Elin Nedoh | 2003 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Tilde Röiseth | 2003 | Landskrona Simsällskap | DNF | ||||||
- | Elin Göransson | 2003 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Elinor Gardiner | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
- | Linnea Andersson | 2004 | Falkenbergs Simklubb | DSQ | ||||||
- | Linnea Dahlin | 2003 | Simklubben Sydsim | DSQ | ||||||
- | Lovisa Lein | 2004 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 17, 100m Ryggsim C D flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Länsförsäkringar |
11 - 12 år: Shi Zhengying (1999) 1:10.19 2011-09-10 |
13 - 14 år: Clara Vater (1997) 1:06.37 2011-09-10 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Klara Tistrand | 2001 | Alingsås SLS | 34.59 | 1:11.40 | |||||
2 | Klara Johansson | 2001 | Simklubben Sydsim | 35.34 | 1:12.89 | |||||
3 | Lovisa Vesterlund Kocsis | 2002 | Simklubben Sydsim | 36.16 | 1:15.41 | |||||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 37.58 | 1:16.97 | |||||
5 | Ebba Olsson | 2001 | Mariestads Simsällskap | 38.56 | 1:18.26 | |||||
6 | Emma Cerutti | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.41 | 1:18.93 | |||||
7 | Sissy Olsson | 2001 | Göteborg Sim | 39.17 | 1:20.14 | |||||
8 | Ellinor Olesen | 2002 | Göteborg Sim | 39.96 | 1:20.82 | |||||
9 | Ella Simander | 2002 | Ronneby Simsällskap | 38.71 | 1:21.11 | |||||
10 | Denise Khalidy | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.88 | 1:21.37 | |||||
10 | Tilde Persson | 2001 | Göteborg Sim | 39.82 | 1:21.37 | |||||
12 | Elsa Assarsson | 2001 | Landskrona Simsällskap | 39.45 | 1:21.79 | |||||
13 | Emilia Eek | 2001 | Simklubben Sydsim | 39.02 | 1:22.75 | |||||
14 | Natalia Mohammadi | 2002 | Göteborg Sim | 40.63 | 1:23.01 | |||||
15 | Sonja Boos | 2001 | Simklubben Sydsim | 40.56 | 1:24.22 | |||||
16 | Tindra Richards | 2001 | Simklubben Alingsås | 40.60 | 1:24.60 | |||||
17 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 41.59 | 1:26.61 | |||||
18 | Sofia Wallengren | 2002 | Mariestads Simsällskap | 43.19 | 1:27.10 | |||||
19 | Hilda Melin | 2002 | Mariestads Simsällskap | 42.54 | 1:28.74 | |||||
20 | Laura Dorenda | 2001 | Landskrona Simsällskap | 41.69 | 1:29.27 | |||||
21 | Yulia Smirnova | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 44.94 | 1:32.14 | |||||
22 | Teagan Hussey | 2002 | Göteborg Sim | 45.84 | 1:32.38 | |||||
23 | Ebba Wahlberg | 2002 | Simklubben Elfsborg | 45.80 | 1:32.53 | |||||
24 | Alva Törnros | 2002 | Varberg Sim | 47.46 | 1:35.68 | |||||
25 | Zella Eklöv | 2002 | Varberg Sim | 47.86 | 1:36.15 | |||||
26 | Viola Berlin | 2002 | Göteborg Sim | 46.95 | 1:36.36 | |||||
27 | Hanna Rohrmüller | 2002 | Alingsås SLS | 47.18 | 1:39.22 | |||||
28 | Moa Martinsson | 2002 | Varberg Sim | 1:40.71 | 1:40.71 | |||||
29 | Elin Andrén | 2001 | Göteborg Sim | 54.36 | 1:49.01 | |||||
- | Felicia Rundström | 2002 | Göteborg Sim | DNS | ||||||
- | Natalie Almasi | 2001 | Simklubben Sydsim | DNS | ||||||
- | Filippa Andersson | 2002 | Landskrona Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 05 september 2015 |
Licensierad till: Simklubben Götene | Utskriftstid | 11:37 |