Resultater for GTI Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 34 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | GTI Cup | Udskriftsdato | 27 september 2015 | |||
Stævne by | Greve | Udskriftstidspunkt | 15:23 | |||
Arrangør | Startfællesskabet GTI | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 26 september 2015 |
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 0-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Emma Taylor | 1998 | 414 | 37.96 | 1:18.05 | 1:59.49 | 2:40.96 | |||
Vellinge-Näsets Simklubb | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Anna Grahovac | 1999 | 500 | 35.56 | 1:13.79 | 1:52.88 | 2:31.16 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
2 | Natascha Bonnén Sjøgren | 2000 | 466 | 36.82 | 1:16.35 | 1:56.16 | 2:34.76 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
3 | Caroline Friis Thirstrup | 2000 | 358 | 40.40 | 1:23.16 | 2:06.96 | 2:49.01 | |||
Solrød Svømmeklub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Mathiesen | 2001 | 537 | 33.60 | 1:10.28 | 1:48.63 | 2:27.63 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Mathilde Laugesen | 2001 | 489 | 34.22 | 1:11.08 | 1:47.89 | 2:32.30 | |||
VAT København | ||||||||||
3 | Johanna Ingner | 2002 | 414 | 38.33 | 1:19.76 | 2:02.25 | 2:41.00 | |||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
4 | Katharina N Møller | 2001 | 413 | 38.01 | 1:19.10 | 2:00.05 | 2:41.06 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
5 | Camilla Hougaard | 2002 | 396 | 38.66 | 1:20.15 | 2:02.30 | 2:43.41 | |||
VAT København | ||||||||||
6 | Therese Jetsmark Geiker | 2001 | 396 | 38.69 | 1:20.36 | 2:02.45 | 2:43.42 | |||
TVS Tårnborg IF | ||||||||||
7 | Isabel Abcell | 2001 | 354 | 39.75 | 1:22.31 | 2:05.25 | 2:49.57 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Sofie Hertzberg | 2002 | 323 | 42.93 | 1:27.12 | 2:11.10 | 2:54.82 | |||
VAT København | ||||||||||
9 | Josephine Wismann | 2002 | 237 | 45.55 | 1:34.40 | 2:24.86 | 3:13.89 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2003-2004 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Julie Laugesen | 2003 | 441 | 36.67 | 1:16.12 | 1:57.21 | 2:37.60 | |||
VAT København | ||||||||||
2 | Katja Skovdal Lorentzen | 2003 | 403 | 38.87 | 1:19.87 | 2:02.45 | 2:42.41 | |||
GTI | ||||||||||
3 | Caroline Wiuff Jensen | 2004 | 305 | 42.83 | 1:28.44 | 2:14.18 | 2:58.27 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
4 | Alma Foltmar-Michaelsen | 2004 | 301 | 43.34 | 1:28.47 | 2:14.74 | 2:58.97 | |||
GTI | ||||||||||
5 | Sidse M. Ø. Engsbro | 2004 | 288 | 43.63 | 1:29.31 | 2:16.50 | 3:01.72 | |||
GTI | ||||||||||
6 | Anna Maria Madsen | 2004 | 243 | 44.19 | 1:33.68 | 2:24.72 | 3:12.25 | |||
VAT København | ||||||||||
7 | Mathilde Bennetzen | 2004 | 236 | 46.16 | 1:36.05 | 2:26.66 | 3:14.00 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
8 | Mille Bergmann | 2004 | 234 | 47.18 | 1:37.73 | 2:27.53 | 3:14.67 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
9 | Lotte Dyndgaard | 2003 | 228 | 46.91 | 1:37.82 | 2:27.97 | 3:16.29 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
10 | Mette Tofte Jørgensen | 2003 | 223 | 46.86 | 1:37.78 | 2:29.89 | 3:17.64 | |||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
11 | Karla Banke Mathisen | 2003 | 203 | 47.86 | 1:39.53 | 2:32.34 | 3:23.91 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
12 | Malene Langvad | 2004 | 189 | 49.44 | 1:43.84 | 2:38.70 | 3:28.88 | |||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
13 | Smila Mathilda Reiter | 2004 | 175 | 50.48 | 1:43.95 | 2:40.34 | 3:34.40 | |||
Svømmeklubben MK 31 | ||||||||||
14 | Maja Buck | 2004 | 167 | 52.21 | 1:48.25 | 2:45.23 | 3:37.73 | |||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
Løb 34, 200m Rygsvømning Damer, Finaler Årg. 2005-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Salskov Jensen | 2005 | 267 | 45.71 | 1:31.92 | 2:19.70 | 3:06.26 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
2 | Anna Mundt Karup | 2005 | 150 | 52.58 | 2:49.67 | 3:45.44 | ||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Marie Strandquist | 2007 | 148 | 56.49 | 1:55.12 | 2:50.74 | 3:46.73 | |||
Albertslund IF | ||||||||||
4 | Liva Gottrup Sørensen | 2006 | 137 | 54.90 | 1:54.70 | 2:55.29 | 3:52.77 | |||
Vest-Brøndby | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 27 september 2015 |
Licens til GTI | Udskriftstidspunkt | 15:23 |