Tulokset Joulukuun Kisat
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (väliajat, ei pisteitä) |
Kilpailu | Joulukuun Kisat | Tulostuspäivämäärä | 29 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 15:22 | |||
Järjestäjä | Oulun Uimaseura OUS |
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 9 vuosi ja nuorempi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Saana Luokkanen | 1999 | Kempeleen Pyrintö | 47.14 | ||||||
2 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uimaseura | 48.96 | ||||||
3 | Venla Niemelä | 1999 | Swimming Club Rovaniemi | 49.20 | ||||||
4 | Pauliina Korento | 1999 | Oulun Lohet | 50.96 | ||||||
5 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 52.06 | ||||||
6 | Fanny Pesonen | 2000 | Oulun Uimarit 73 | 52.54 | ||||||
7 | Erica Virkkula | 1999 | Oulun Uimaseura | 54.07 | ||||||
8 | Ella Karjalainen | 1999 | Oulun Uimarit 73 | 54.35 | ||||||
9 | Malla Huusko | 1999 | Oulun Uimaseura | 57.72 | ||||||
10 | Mari Hekkala | 2000 | Oulun Uimaseura | 1:01.15 | ||||||
11 | Reetta Karjalainen | 1999 | Oulun Uimaseura | 1:02.22 | ||||||
12 | Jenni Ålander | 1999 | Iisalmen Uimarit | 1:04.38 | ||||||
13 | Katri Hurskainen | 2000 | Oulun Lohet | 1:10.29 | ||||||
- | Emmi Laitala | 1999 | Nivalan Saukot | DSQ | köydestä veto | |||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 - 11 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Silja Känsäkoski | 1997 | Oulun Uimaseura | 39.01 | ||||||
2 | Essi Virkkula | 1997 | Oulun Uimaseura | 42.70 | ||||||
3 | Sonja Rajakangas | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 44.18 | ||||||
4 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 44.39 | ||||||
5 | Mila Laitala | 1997 | Nivalan Saukot | 45.12 | ||||||
6 | Rosa Sahlström | 1997 | Iisalmen Uimarit | 48.23 | ||||||
7 | Vilma Ekholm | 1997 | Iisalmen Uimarit | 48.52 | ||||||
8 | Essi Karjalainen | 1997 | Oulun Uimarit 73 | 49.45 | ||||||
9 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 49.87 | ||||||
10 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uimaseura | 50.73 | ||||||
11 | Jutta Kyllönen | 1998 | Oulun Uimaseura | 51.02 | ||||||
12 | Elisa Satta | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | 51.32 | ||||||
13 | Veera Antila | 1997 | Oulun Lohet | 51.73 | ||||||
14 | Milja Mehtonen | 1998 | Iisalmen Uimarit | 52.90 | ||||||
15 | Miia Rautio | 1997 | Swimming Club Rovaniemi | 53.23 | ||||||
16 | Adalmiina Saartoala | 1997 | Nivalan Saukot | 53.53 | ||||||
17 | Reetta Kantola | 1998 | Oulun Uimarit 73 | 55.02 | ||||||
18 | Pihla Herranen | 1998 | Nivalan Saukot | 56.63 | ||||||
19 | Vilma Kojola | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.00 | ||||||
20 | Sara Kangas-Korhonen | 1998 | Oulun Uimaseura | 58.57 | ||||||
21 | Katri Murtomäki | 1997 | Kemin Työväen Uimarit | 1:00.30 | ||||||
22 | Essi Karppinen | 1997 | Oulun Lohet | 1:01.71 | ||||||
23 | Laura Walta | 1997 | Nivalan Saukot | 1:04.20 | ||||||
24 | Siiri Sanaksenaho | 1997 | Nivalan Saukot | 1:06.17 | ||||||
25 | Suvi Kinnunen | 1998 | Kuhmon Kiva | 1:06.18 | ||||||
26 | Laura Tyni | 1997 | Oulun Lohet | 1:06.39 | ||||||
27 | Sanna Ikonen | 1997 | Oulun Lohet | 1:10.98 | ||||||
- | Jenny Stenius | 1998 | Oulun Lohet | DSQ | ||||||
SW 6.4 Uintia vatsallaan (käännös) | ||||||||||
- | Laura Määttä | 1998 | Kuhmon Kiva | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Krista Rautaoja | 1997 | Nivalan Saukot | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
- | Anna Röytiö | 1998 | Swimming Club Rovaniemi | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 24 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Sari Kokko | 1990 | Oulun Uimaseura | 34.14 | ||||||
2 | Saara Kettunen | 1992 | Oulun Uimaseura | 35.13 | ||||||
3 | Sanna Kärnä | 1993 | Kuhmon Kiva | 35.69 | ||||||
4 | Sini Niemi | 1993 | Tornion Uimaseura | 37.16 | ||||||
5 | Jenni Karjalainen | 1995 | Oulun Uimaseura | 37.63 | ||||||
6 | Eerika Koivunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 37.80 | ||||||
7 | Emma Huhta | 1992 | Oulun Uimaseura | 38.43 | ||||||
8 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | Oulun Uimaseura | 38.67 | ||||||
9 | Tiia Kynsilehto | 1996 | Oulun Uimarit 73 | 38.93 | ||||||
10 | Anna Karjalainen | 1994 | Oulun Uimaseura | 39.11 | ||||||
11 | Sofia Känsäkoski | 1994 | Oulun Uimaseura | 39.15 | ||||||
12 | Emilia Nylund | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.62 | ||||||
13 | Noora Multanen | 1993 | Tornion Uimaseura | 39.84 | ||||||
14 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.88 | ||||||
15 | Tuija Väyrynen | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.17 | ||||||
16 | Amanda Fingerroos | 1993 | Oulun Lohet | 40.35 | ||||||
17 | Susanna Saloranta | 1994 | Haukiputaan Heitto | 40.46 | ||||||
18 | Elina Tolonen | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 40.95 | ||||||
19 | Jutta Lind | 1994 | Swimming Club Rovaniemi | 41.21 | ||||||
20 | Ida Hagelberg | 1995 | Oulun Uimaseura | 41.92 | ||||||
21 | Reetta Ekholm | 1996 | Iisalmen Uimarit | 42.01 | ||||||
22 | Jenni Holappa | 1996 | Oulun Uimaseura | 42.17 | ||||||
23 | Noora Nyman | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 45.27 | ||||||
24 | Petra Helin | 1993 | Kempeleen Pyrintö | 46.79 | ||||||
25 | Linnea Ylönen | 1995 | Oulun Lohet | 47.28 | ||||||
26 | Salla Talus | 1996 | Kemin Työväen Uimarit | 49.48 | ||||||
27 | Janika Utriainen | 1994 | Kemin Työväen Uimarit | 49.84 | ||||||
28 | Karoliina Savolainen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 50.21 | ||||||
29 | Tea Rytkönen | 1996 | Iisalmen Uimarit | 51.86 | ||||||
30 | Roosa Romsi | 1996 | Oulun Uimaseura | 1:00.56 | ||||||
Laji 19, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 25 - 99 vuosi |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Marjukka Pulkkinen | 1982 | Kuhmon Kiva | 39.34 | ||||||
2 | Raija Vainionpää | 1948 | Seinäjoen Uimarit | 1:00.63 | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |