Resultat för Wadköpingsdoppet 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:41 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kommunainvest |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 |
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 24.32 | 50.10 | |||||
2 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 25.04 | 51.64 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.14 | 51.94 | |||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.10 | 52.51 | |||||
5 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 25.41 | 52.87 | |||||
6 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 25.68 | 53.59 | |||||
7 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 26.12 | 53.66 | |||||
8 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 26.02 | 53.69 | |||||
9 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 26.01 | 53.86 | |||||
10 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 26.43 | 53.93 | |||||
11 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.83 | 54.64 | |||||
12 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.01 | 54.88 | |||||
13 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.39 | 55.73 | |||||
14 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.16 | 56.46 | |||||
15 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.54 | 56.94 | |||||
16 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.00 | 57.15 | |||||
17 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 28.30 | 58.22 | |||||
18 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 28.79 | 58.45 | |||||
19 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 27.31 | 58.75 | |||||
20 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 28.56 | 59.57 | |||||
21 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.71 | 1:00.16 | |||||
22 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.50 | 1:01.04 | |||||
23 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.51 | 1:01.93 | |||||
24 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 30.27 | 1:03.26 | |||||
Gren 1, 100m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kommunainvest |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 49.92 2010-09-25 |
15 - 16 år: Isak Eliasson (1996) 53.20 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.13 | 55.21 | |||||
2 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 27.50 | 57.11 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 27.70 | 57.13 | |||||
4 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.41 | 57.20 | |||||
5 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 27.94 | 58.42 | |||||
6 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.63 | 58.93 | |||||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.28 | 59.58 | |||||
8 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.36 | 59.73 | |||||
9 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 28.88 | 59.90 | |||||
9 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 28.63 | 59.90 | |||||
11 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.96 | 59.99 | |||||
12 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 28.58 | 1:00.20 | |||||
13 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 29.85 | 1:00.47 | |||||
14 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.43 | 1:00.61 | |||||
15 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 29.52 | 1:00.80 | |||||
16 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 28.67 | 1:00.95 | |||||
17 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 29.66 | 1:01.62 | |||||
18 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 29.43 | 1:01.74 | |||||
19 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.00 | 1:02.37 | |||||
20 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 29.60 | 1:03.13 | |||||
21 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.44 | 1:03.41 | |||||
- | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:41 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 59.36 2010-09-25 |
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 1:03.15 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.38 | 59.30 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.81 | 1:00.14 | |||||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 29.52 | 1:01.87 | |||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 29.47 | 1:02.61 | |||||
5 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.19 | 1:02.69 | |||||
6 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 30.50 | 1:02.87 | |||||
7 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.77 | 1:03.29 | |||||
8 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.43 | 1:03.38 | |||||
9 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.57 | 1:03.68 | |||||
10 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 30.62 | 1:03.82 | |||||
11 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.96 | 1:03.90 | |||||
12 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 30.35 | 1:03.98 | |||||
13 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.99 | 1:04.00 | |||||
14 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 30.84 | 1:04.02 | |||||
15 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.90 | 1:04.34 | |||||
16 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.95 | 1:04.67 | |||||
17 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 31.11 | 1:05.01 | |||||
18 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 30.61 | 1:05.55 | |||||
19 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 31.29 | 1:05.58 | |||||
20 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 31.35 | 1:05.60 | |||||
21 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 31.93 | 1:06.49 | |||||
22 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 31.83 | 1:07.17 | |||||
23 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 31.72 | 1:07.32 | |||||
24 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 32.20 | 1:07.77 | |||||
25 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 32.91 | 1:08.93 | |||||
26 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.19 | 1:09.47 | |||||
Gren 2, 100m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Vågen Gallerian |
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 59.36 2010-09-25 |
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 1:03.15 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.27 | 1:00.39 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.16 | 1:04.17 | |||||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 31.77 | 1:06.08 | |||||
4 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.20 | 1:06.85 | |||||
5 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 32.34 | 1:06.98 | |||||
6 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.67 | 1:07.49 | |||||
7 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 32.34 | 1:08.25 | |||||
8 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 32.65 | 1:08.27 | |||||
9 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 32.17 | 1:08.41 | |||||
10 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 32.01 | 1:08.50 | |||||
11 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.80 | 1:08.53 | |||||
12 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.25 | 1:08.86 | |||||
13 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 33.20 | 1:08.98 | |||||
14 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 32.61 | 1:09.24 | |||||
15 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 33.09 | 1:09.39 | |||||
16 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 33.68 | 1:11.20 | |||||
17 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 33.98 | 1:11.21 | |||||
18 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 33.85 | 1:12.30 | |||||
19 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 34.15 | 1:13.45 | |||||
20 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.76 | 1:15.12 | |||||
- | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:02 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.77 | 1:01.17 | 1:32.42 | 2:02.85 | |||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.62 | 1:01.73 | 1:33.98 | 2:06.44 | |||
3 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 29.75 | 1:02.00 | 1:34.95 | 2:07.36 | |||
4 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.34 | 1:03.01 | 1:36.11 | 2:09.39 | |||
5 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 30.66 | 1:03.09 | 1:36.26 | 2:09.47 | |||
6 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.34 | 1:03.72 | 1:37.10 | 2:10.02 | |||
7 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.89 | 1:04.10 | 1:38.22 | 2:12.84 | |||
8 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.95 | 1:06.42 | 1:41.73 | 2:17.13 | |||
9 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 32.36 | 1:07.21 | 1:42.65 | 2:17.16 | |||
10 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.93 | 1:06.56 | 1:41.99 | 2:17.50 | |||
11 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.48 | 1:06.37 | 1:42.90 | 2:19.62 | |||
12 | Vera de Paiva Vilaca | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.72 | 1:09.02 | 1:45.59 | 2:20.51 | |||
13 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.95 | 1:09.27 | 1:46.37 | 2:21.72 | |||
Gren 3, 200m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Nadja Salomonsson (1992) 2:02.53 2012-09-22 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 2:04.70 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 30.55 | 1:03.78 | 1:37.69 | 2:10.70 | |||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.97 | 1:03.61 | 1:37.54 | 2:10.73 | |||
3 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.42 | 1:03.31 | 1:37.43 | 2:11.18 | |||
4 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 31.03 | 1:04.60 | 1:39.60 | 2:15.17 | |||
5 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.33 | 1:06.17 | 1:41.83 | 2:18.29 | |||
6 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.48 | 1:06.97 | 1:42.95 | 2:18.59 | |||
7 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 31.58 | 1:07.24 | 1:44.13 | 2:19.00 | |||
8 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 31.89 | 1:08.16 | 1:44.39 | 2:19.89 | |||
9 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.19 | 1:09.61 | 1:46.93 | 2:21.72 | |||
10 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 32.68 | 1:09.06 | 1:46.05 | 2:22.31 | |||
11 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.54 | 1:08.36 | 1:46.04 | 2:22.91 | |||
12 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 33.32 | 1:10.64 | 1:48.07 | 2:23.72 | |||
13 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 32.67 | 1:08.88 | 1:46.63 | 2:23.82 | |||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.05 | 1:09.61 | 1:47.38 | 2:23.99 | |||
15 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.93 | 1:09.54 | 1:46.77 | 2:24.04 | |||
16 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 34.66 | 1:13.07 | 1:52.46 | 2:30.52 | |||
17 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 34.44 | 1:13.31 | 1:53.23 | 2:31.81 | |||
18 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.74 | 1:13.51 | 1:54.02 | 2:33.04 | |||
19 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 35.08 | 1:15.15 | 1:57.53 | 2:38.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:02 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Närkefrakt |
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 2:02.70 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 32.35 | 1:09.40 | 1:48.47 | 2:24.83 | |||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 32.76 | 1:10.87 | 1:50.31 | 2:26.97 | |||
3 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.23 | 1:12.06 | 1:51.31 | 2:28.31 | |||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.83 | 1:12.78 | 1:53.23 | 2:33.78 | |||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 37.39 | 1:17.70 | 1:57.75 | 2:36.25 | |||
6 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 35.22 | 1:15.41 | 1:57.31 | 2:38.89 | |||
7 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 34.29 | 1:15.49 | 1:58.78 | 2:39.01 | |||
8 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.69 | 1:18.55 | 2:00.39 | 2:41.13 | |||
9 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.65 | 1:17.69 | 1:59.92 | 2:41.16 | |||
10 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 37.36 | 1:19.85 | 2:03.24 | 2:44.68 | |||
11 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 38.07 | 1:22.76 | 2:06.82 | 2:46.30 | |||
12 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 36.43 | 1:19.61 | 2:04.79 | 2:47.31 | |||
13 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 36.92 | 1:20.35 | 2:05.31 | 2:48.29 | |||
14 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 38.05 | 1:22.19 | 2:06.60 | 2:49.14 | |||
15 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 39.83 | 1:24.66 | 2:09.06 | 2:50.51 | |||
16 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 39.58 | 1:23.58 | 2:09.99 | 2:52.20 | |||
Gren 4, 200m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Närkefrakt |
12 år och yngre: Dennis Dukic (2000) 2:16.92 2012-09-22 |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 2:02.70 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 26.86 | 56.43 | 1:26.16 | 1:55.51 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 28.09 | 59.86 | 1:32.73 | 2:04.18 | |||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.78 | 1:01.47 | 1:33.29 | 2:04.49 | |||
4 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.10 | 1:01.43 | 1:34.26 | 2:06.15 | |||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.02 | 1:03.50 | 1:38.02 | 2:12.39 | |||
6 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 30.55 | 1:03.80 | 1:38.00 | 2:12.59 | |||
7 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 30.60 | 1:04.66 | 1:39.71 | 2:14.15 | |||
8 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 31.71 | 1:05.90 | 1:41.27 | 2:16.71 | |||
9 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 30.21 | 1:05.41 | 1:41.81 | 2:16.99 | |||
10 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 32.01 | 1:08.18 | 1:44.55 | 2:18.06 | |||
11 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 32.03 | 1:06.97 | 1:42.73 | 2:18.25 | |||
12 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.04 | 1:06.38 | 1:43.36 | 2:18.37 | |||
13 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 31.72 | 1:06.38 | 1:42.51 | 2:18.43 | |||
14 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 31.81 | 1:07.87 | 1:45.05 | 2:21.32 | |||
15 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.18 | 1:09.69 | 1:46.82 | 2:23.53 | |||
16 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.56 | 1:09.65 | 1:48.63 | 2:24.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:18 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Andreas Fürst (1990) 29.32 2012-09-22 |
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.95 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 29.08 | ||||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.79 | ||||||
4 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 29.82 | ||||||
5 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.38 | ||||||
6 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.43 | ||||||
7 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.59 | ||||||
8 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 32.62 | ||||||
9 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 34.25 | ||||||
10 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 34.65 | ||||||
11 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 34.67 | ||||||
12 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.22 | ||||||
13 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 37.14 | ||||||
14 | Saman Habibi | 1996 | Örebro Simallians | 37.77 | ||||||
15 | Marcus Bergenstråhle | 1997 | Örebro Simallians | 38.36 | ||||||
- | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
- | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 5, 50m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Andreas Fürst (1990) 29.32 2012-09-22 |
15 - 16 år: Hugo Rydberg (1998) 31.03 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.17 | ||||||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 32.25 | ||||||
3 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.76 | ||||||
4 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 32.94 | ||||||
5 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.23 | ||||||
6 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 34.44 | ||||||
7 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.86 | ||||||
8 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 34.97 | ||||||
9 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.50 | ||||||
10 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 35.57 | ||||||
11 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.64 | ||||||
12 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 36.22 | ||||||
13 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 36.36 | ||||||
14 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 36.44 | ||||||
15 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.45 | ||||||
16 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 36.67 | ||||||
17 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.82 | ||||||
18 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 36.83 | ||||||
19 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.90 | ||||||
20 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 40.07 | ||||||
21 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 41.26 | ||||||
- | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:18 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 35.42 | 1:14.19 | |||||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.38 | 1:16.87 | |||||
3 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 36.23 | 1:17.76 | |||||
4 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 38.97 | 1:22.33 | |||||
5 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 39.16 | 1:23.37 | |||||
6 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.36 | 1:24.07 | |||||
Gren 6, 100m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 1:08.21 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 1:11.75 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.60 | 1:12.83 | |||||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.58 | 1:15.38 | |||||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.20 | 1:16.90 | |||||
4 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.87 | 1:18.11 | |||||
5 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.51 | 1:19.40 | |||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.82 | 1:20.13 | |||||
7 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.28 | 1:20.37 | |||||
8 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 38.57 | 1:20.67 | |||||
9 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 38.43 | 1:21.11 | |||||
10 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.24 | 1:21.30 | |||||
11 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 38.53 | 1:21.86 | |||||
12 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.56 | 1:22.44 | |||||
13 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.28 | 1:23.06 | |||||
14 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.44 | 1:25.92 | |||||
15 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.67 | 1:26.55 | |||||
16 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 39.62 | 1:26.57 | |||||
17 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 42.16 | 1:28.83 | |||||
18 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 42.42 | 1:30.99 | |||||
19 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 44.20 | 1:33.63 | |||||
20 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 44.54 | 1:35.18 | |||||
21 | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | 44.09 | 1:35.38 | |||||
22 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.12 | 1:35.51 | |||||
23 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 44.49 | 1:36.86 | |||||
24 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 45.25 | 1:36.94 | |||||
25 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 48.63 | 1:43.67 | |||||
26 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 49.66 | 1:44.18 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:51 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.64 | 1:11.18 | |||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.85 | 1:13.60 | |||||
3 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.87 | 1:14.47 | |||||
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 35.20 | 1:15.09 | |||||
5 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 35.90 | 1:15.33 | |||||
6 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 36.00 | 1:18.27 | |||||
7 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.52 | 1:19.31 | |||||
8 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.21 | 1:20.63 | |||||
9 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.61 | 1:21.02 | |||||
10 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 38.58 | 1:21.66 | |||||
11 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 38.53 | 1:21.78 | |||||
12 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 38.53 | 1:22.42 | |||||
13 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 39.13 | 1:22.58 | |||||
14 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 40.62 | 1:24.29 | |||||
15 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 39.90 | 1:24.94 | |||||
16 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.50 | 1:25.99 | |||||
17 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 41.38 | 1:26.94 | |||||
18 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.05 | 1:27.87 | |||||
19 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 40.78 | 1:27.95 | |||||
20 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 40.75 | 1:28.17 | |||||
21 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 42.22 | 1:28.29 | |||||
22 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 42.09 | 1:29.18 | |||||
23 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 42.56 | 1:30.03 | |||||
24 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 42.75 | 1:30.42 | |||||
25 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 46.22 | 1:36.03 | |||||
26 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 46.39 | 1:37.48 | |||||
27 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 47.38 | 1:40.59 | |||||
- | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:09.35 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:14.28 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 40.17 | 1:26.10 | |||||
2 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 43.59 | 1:32.72 | |||||
3 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.84 | 1:33.38 | |||||
4 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 45.33 | 1:35.13 | |||||
5 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 46.41 | 1:35.61 | |||||
6 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 44.59 | 1:37.31 | |||||
7 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 47.98 | 1:38.25 | |||||
8 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 46.14 | 1:39.88 | |||||
9 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 47.63 | 1:40.67 | |||||
10 | Måns Rydergren | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 49.24 | 1:42.43 | |||||
11 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 51.56 | 1:48.60 | |||||
12 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 52.52 | 1:48.72 | |||||
13 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 54.74 | 1:56.95 | |||||
- | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:51 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 17 år och äldre |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:24.83 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 4:34.30 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 1:02.22 | 2:12.79 | 3:31.52 | 4:33.49 | |||
2 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 1:05.73 | 2:17.78 | 3:40.95 | 4:47.96 | |||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:06.90 | 2:24.21 | 3:44.05 | 4:49.53 | |||
Gren 8, 400m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 4:24.83 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 4:34.30 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.83 | 2:20.19 | 3:46.98 | 4:56.65 | |||
2 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.77 | 2:22.27 | 3:50.05 | 4:57.10 | |||
3 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:08.42 | 2:23.16 | 3:51.40 | 4:59.21 | |||
4 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:09.71 | 2:24.40 | 3:56.11 | 5:05.47 | |||
5 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:09.17 | 2:32.16 | 3:58.51 | 5:09.55 | |||
6 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:13.87 | 2:31.47 | 4:04.33 | 5:14.20 | |||
7 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 1:11.86 | 2:31.58 | 4:01.27 | 5:16.68 | |||
8 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 1:13.36 | 2:35.36 | 4:09.08 | 5:23.40 | |||
9 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 1:17.34 | 2:42.68 | 4:18.28 | 5:33.08 | |||
10 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 1:19.39 | 2:51.18 | 4:18.51 | 5:35.07 | |||
11 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:19.12 | 2:53.63 | 4:28.20 | 5:40.83 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:07 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:16 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 |
12 år och yngre: Kamelia Gradinarska (2001) 5:43.67 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:12.56 | 2:29.03 | 3:52.73 | 5:06.03 | |||
2 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 1:18.04 | 2:44.38 | 4:12.02 | 5:26.91 | |||
3 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 1:24.29 | 2:48.15 | 4:25.05 | 5:42.01 | |||
4 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 1:21.02 | 2:50.81 | 4:27.91 | 5:46.06 | |||
5 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 1:20.64 | 2:54.35 | 4:32.23 | 5:49.27 | |||
6 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 1:30.38 | 2:58.87 | 4:30.36 | 5:53.92 | |||
7 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 1:27.51 | 2:59.98 | 4:40.95 | 5:57.65 | |||
8 | Elina Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:25.58 | 3:03.85 | 4:55.23 | 6:16.35 | |||
9 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 1:29.49 | 3:00.78 | 4:54.39 | 6:23.43 | |||
Gren 9, 400m Medley C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 5:02.45 2011-09-24 |
12 år och yngre: Kamelia Gradinarska (2001) 5:43.67 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:16.30 | 2:40.77 | 4:15.29 | 5:33.42 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 1:15.30 | 2:39.61 | 4:19.86 | 5:38.45 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||
3 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:26.45 | 2:59.42 | 4:34.98 | 5:56.24 | |||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:20.80 | 2:57.68 | 4:34.19 | 5:59.76 | |||
5 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 1:25.78 | 2:59.39 | 4:43.05 | 6:06.41 | |||
- | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:16 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 |
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:04.46 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.75 | 1:02.81 | |||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.03 | 1:03.40 | |||||
3 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.03 | 1:03.74 | |||||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.45 | 1:04.99 | |||||
5 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 30.68 | 1:05.38 | |||||
6 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.98 | 1:05.95 | |||||
7 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 30.82 | 1:06.28 | |||||
8 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.25 | 1:06.56 | |||||
9 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.07 | 1:06.96 | |||||
10 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 31.46 | 1:07.28 | |||||
11 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 31.88 | 1:08.41 | |||||
12 | Vera de Paiva Vilaca | 1998 | Västerås Simsällskap | 34.48 | 1:14.28 | |||||
13 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.18 | 1:15.07 | |||||
14 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.72 | 1:17.04 | |||||
Gren 10, 100m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Petra Granlund (1987) 1:00.74 2012-09-22 |
15 - 16 år: Rebecka Gustafsson (1998) 1:04.46 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.89 | 1:04.72 | |||||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.46 | 1:06.31 | |||||
3 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.72 | 1:06.44 | |||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.37 | 1:09.10 | |||||
5 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 31.91 | 1:09.44 | |||||
6 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.99 | 1:10.08 | |||||
7 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.86 | 1:11.46 | |||||
8 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 32.73 | 1:12.33 | |||||
9 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.11 | 1:13.20 | |||||
10 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.05 | 1:13.24 | |||||
11 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.19 | 1:13.39 | |||||
12 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 34.17 | 1:13.74 | |||||
13 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.50 | 1:13.96 | |||||
14 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 33.98 | 1:14.06 | |||||
15 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.93 | 1:15.56 | |||||
16 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.41 | 1:15.86 | |||||
17 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 34.85 | 1:16.51 | |||||
18 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.33 | 1:17.75 | |||||
19 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.53 | 1:18.28 | |||||
20 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 36.31 | 1:18.88 | |||||
21 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.81 | 1:19.48 | |||||
22 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.17 | 1:19.83 | |||||
23 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 36.03 | 1:20.00 | |||||
24 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 36.42 | 1:20.33 | |||||
25 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg Sim | 37.41 | 1:20.89 | |||||
26 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 36.82 | 1:21.00 | |||||
27 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 38.46 | 1:24.31 | |||||
28 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 39.39 | 1:24.88 | |||||
29 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 39.06 | 1:26.28 | |||||
30 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 39.49 | 1:31.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:27 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:32 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 25.51 2010-09-25 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 24.49 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 25.69 | ||||||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.41 | ||||||
4 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 26.61 | ||||||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 26.96 | ||||||
6 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 27.47 | ||||||
7 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 27.78 | ||||||
8 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 27.91 | ||||||
9 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 28.10 | ||||||
10 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 28.20 | ||||||
11 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 28.25 | ||||||
12 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.35 | ||||||
13 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 28.40 | ||||||
14 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.61 | ||||||
15 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 28.85 | ||||||
16 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 29.08 | ||||||
16 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 29.08 | ||||||
18 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.22 | ||||||
19 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.25 | ||||||
20 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 29.58 | ||||||
21 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.60 | ||||||
22 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 29.79 | ||||||
23 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.91 | ||||||
24 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 30.13 | ||||||
25 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 30.45 | ||||||
- | Andreas Thungren | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
Gren 11, 50m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Vågen Gallerian |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 25.51 2010-09-25 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 25.96 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 29.64 | ||||||
2 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.67 | ||||||
3 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 29.69 | ||||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 31.78 | ||||||
5 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 32.31 | ||||||
6 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 32.56 | ||||||
7 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 32.61 | ||||||
8 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 32.79 | ||||||
9 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.09 | ||||||
10 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 33.26 | ||||||
11 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 33.54 | ||||||
12 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 34.11 | ||||||
12 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 34.11 | ||||||
14 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 34.57 | ||||||
15 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 35.21 | ||||||
16 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 35.44 | ||||||
17 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 35.55 | ||||||
18 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 36.23 | ||||||
19 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 36.34 | ||||||
20 | Måns Rydergren | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 36.49 | ||||||
21 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 36.84 | ||||||
- | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:32 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:42 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.17 2013-09-21 |
15 - 16 år: Viktor Doder (1994) 1:01.88 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.91 | 57.11 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.35 | 57.81 | |||||
3 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 28.97 | 59.51 | |||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.94 | 59.60 | |||||
5 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 28.98 | 1:00.23 | |||||
6 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 30.34 | 1:03.16 | |||||
7 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 30.41 | 1:03.24 | |||||
8 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.85 | 1:07.83 | |||||
9 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.48 | 1:08.00 | |||||
10 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 34.03 | 1:11.20 | |||||
11 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 36.39 | 1:15.74 | |||||
12 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 37.06 | 1:16.89 | |||||
13 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 38.06 | 1:19.02 | |||||
- | Marcus Bergenstråhle | 1997 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 12, 100m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.17 2013-09-21 |
15 - 16 år: Viktor Doder (1994) 1:01.88 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.93 | 1:01.36 | |||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.77 | 1:02.71 | |||||
3 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.18 | 1:04.62 | |||||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.38 | 1:05.39 | |||||
5 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.33 | 1:05.48 | |||||
6 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.91 | 1:06.28 | |||||
7 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 31.78 | 1:06.29 | |||||
8 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.12 | 1:07.14 | |||||
9 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 32.86 | 1:08.36 | |||||
10 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 32.77 | 1:08.51 | |||||
11 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 34.38 | 1:08.94 | |||||
12 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.95 | 1:09.19 | |||||
13 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 34.57 | 1:10.36 | |||||
14 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.28 | 1:10.99 | |||||
15 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 34.52 | 1:11.41 | |||||
16 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.14 | 1:11.57 | |||||
17 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.31 | 1:12.18 | |||||
18 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 34.80 | 1:12.79 | |||||
19 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 35.43 | 1:13.47 | |||||
20 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.50 | 1:14.12 | |||||
21 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 36.10 | 1:14.87 | |||||
22 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 36.54 | 1:15.20 | |||||
23 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 36.07 | 1:15.42 | |||||
24 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 36.37 | 1:16.01 | |||||
25 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 37.38 | 1:16.04 | |||||
26 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.16 | 1:16.08 | |||||
27 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.29 | 1:17.18 | |||||
28 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 37.33 | 1:18.06 | |||||
29 | Daniel Thungren | 1999 | Hallsberg Kumla Simklubb | 38.08 | 1:20.13 | |||||
30 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 38.70 | 1:20.76 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:42 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:05 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Närkefrakt |
13 - 14 år: Klara Thormalm (1998) 1:07.98 2012-09-22 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 33.96 | 1:08.41 | |||||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.53 | 1:08.87 | |||||
3 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 34.34 | 1:11.20 | |||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 34.20 | 1:11.21 | |||||
5 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.77 | 1:11.72 | |||||
6 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.11 | 1:11.77 | |||||
7 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 34.81 | 1:11.89 | |||||
8 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.78 | 1:12.34 | |||||
9 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 35.09 | 1:12.36 | |||||
10 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 35.62 | 1:12.96 | |||||
11 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.39 | 1:13.17 | |||||
12 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.87 | 1:13.57 | |||||
13 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 35.01 | 1:14.12 | |||||
14 | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | 35.53 | 1:14.23 | |||||
15 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 36.43 | 1:14.32 | |||||
16 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.23 | 1:14.59 | |||||
17 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 36.77 | 1:14.84 | |||||
18 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.64 | 1:15.27 | |||||
19 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.20 | 1:15.81 | |||||
20 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 36.49 | 1:16.30 | |||||
21 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.87 | 1:16.49 | |||||
22 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.16 | 1:17.01 | |||||
23 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 37.71 | 1:17.17 | |||||
24 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.76 | 1:18.16 | |||||
25 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 39.06 | 1:20.69 | |||||
Gren 13, 100m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Närkefrakt |
13 - 14 år: Klara Thormalm (1998) 1:07.98 2012-09-22 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.88 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.72 | 1:12.25 | |||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.91 | 1:12.64 | |||||
3 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.75 | 1:13.30 | |||||
4 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 37.41 | 1:16.23 | |||||
5 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 37.72 | 1:16.26 | |||||
6 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 37.93 | 1:16.95 | |||||
7 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 37.60 | 1:17.06 | |||||
8 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 37.97 | 1:18.38 | |||||
9 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 38.58 | 1:18.51 | |||||
10 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 39.31 | 1:18.94 | |||||
11 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 37.54 | 1:19.07 | |||||
12 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 38.55 | 1:19.81 | |||||
13 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.21 | 1:20.49 | |||||
14 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.16 | 1:21.52 | |||||
15 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.25 | 1:23.08 | |||||
16 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 41.45 | 1:24.30 | |||||
17 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 41.92 | 1:25.85 | |||||
18 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.24 | 1:26.28 | |||||
19 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 42.64 | 1:26.56 | |||||
20 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 41.04 | 1:26.91 | |||||
21 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 41.92 | 1:27.72 | |||||
22 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 42.88 | 1:27.93 | |||||
23 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.24 | 1:29.90 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:05 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 |
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 29.86 | ||||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.19 | ||||||
3 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 30.70 | ||||||
4 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.31 | ||||||
5 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.43 | ||||||
6 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 31.81 | ||||||
7 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.88 | ||||||
8 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.19 | ||||||
9 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.33 | ||||||
10 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.12 | ||||||
11 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 33.37 | ||||||
12 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 33.59 | ||||||
13 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.84 | ||||||
14 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 33.97 | ||||||
15 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.42 | ||||||
16 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.47 | ||||||
17 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 34.57 | ||||||
18 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 34.75 | ||||||
19 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 35.13 | ||||||
20 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 35.17 | ||||||
21 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 37.01 | ||||||
Gren 14, 50m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 29.27 2012-09-22 |
15 - 16 år: Jessica Allberg (1995) 29.57 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 32.32 | ||||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 32.60 | ||||||
3 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.74 | ||||||
4 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 33.31 | ||||||
5 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.59 | ||||||
6 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 34.55 | ||||||
7 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 34.62 | ||||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.68 | ||||||
9 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 35.19 | ||||||
10 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.64 | ||||||
11 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 36.69 | ||||||
12 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.89 | ||||||
13 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 37.55 | ||||||
14 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 37.63 | ||||||
15 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 37.81 | ||||||
16 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg Sim | 37.99 | ||||||
17 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 38.63 | ||||||
18 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 38.83 | ||||||
19 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 39.06 | ||||||
20 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 39.64 | ||||||
21 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 40.71 | ||||||
22 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 41.42 | ||||||
23 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 41.60 | ||||||
24 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 43.90 | ||||||
- | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:11 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 |
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.06 | 59.66 | 1:32.19 | 2:06.00 | |||
2 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.75 | 1:01.38 | 1:34.67 | 2:07.43 | |||
3 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 29.19 | 1:02.42 | 1:36.59 | 2:11.24 | |||
4 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 36.69 | 1:20.62 | 2:04.47 | 2:44.86 | |||
Gren 15, 200m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Adam Ackerstierna (1995) 2:04.69 2012-09-22 |
15 - 16 år: Axel Rebner (1994) 2:11.51 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.29 | 1:04.60 | 1:40.27 | 2:15.79 | |||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.77 | 1:06.04 | 1:41.96 | 2:17.02 | |||
3 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.59 | 1:07.35 | 1:43.84 | 2:18.34 | |||
4 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 31.78 | 1:07.58 | 1:44.47 | 2:22.37 | |||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.82 | 1:06.51 | 1:44.68 | 2:23.39 | |||
6 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 31.65 | 1:08.79 | 1:48.70 | 2:29.52 | |||
7 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 34.33 | 1:13.11 | 1:52.08 | 2:31.94 | |||
8 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.28 | 1:13.09 | 1:55.88 | 2:39.72 | |||
- | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 2:45.25 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.50 | 1:09.65 | 1:48.90 | 2:29.60 | |||
2 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 37.21 | 1:19.24 | 2:03.51 | 2:49.07 | |||
3 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 37.90 | 1:20.80 | 2:05.36 | 2:49.38 | |||
4 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 36.22 | 1:19.71 | 2:05.55 | 2:50.08 | |||
5 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 36.92 | 1:22.10 | 2:09.36 | 2:57.23 | |||
6 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 38.93 | 1:25.42 | 2:11.26 | 2:57.32 | |||
7 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 39.54 | 1:26.30 | 2:14.44 | 3:02.49 | |||
8 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 36.84 | 1:21.53 | 2:13.37 | 3:05.33 | |||
9 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.96 | 1:27.70 | 2:19.90 | 3:12.31 | |||
10 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.20 | 1:33.11 | 2:25.67 | 3:16.70 | |||
11 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 38.79 | 1:27.96 | 2:28.11 | 3:17.29 | |||
Gren 16, 200m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 2:26.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 2:45.25 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.56 | 1:16.09 | 1:58.90 | 2:40.89 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 35.34 | 1:17.35 | 2:00.48 | 2:41.50 | |||
3 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.25 | 1:19.02 | 2:03.41 | 2:47.14 | |||
4 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.91 | 1:19.07 | 2:07.46 | 2:57.33 | |||
5 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 41.63 | 1:34.73 | 2:26.90 | 3:16.53 | |||
6 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 42.94 | 1:35.60 | 2:32.24 | 3:25.06 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:58 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 17, 4X100m Medley Herrar Öppe, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:52.92 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Nkk Herrar Lag 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:50.08 | ||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 27.81 | 57.83 | 57.83 | ||||||
Anton Jansson | 1992 | 29.24 | 1:02.86 | 2:00.69 | ||||||
Alexander Frost | 1997 | 26.07 | 57.59 | 2:58.28 | ||||||
Marcus Forsgren | 1996 | 24.61 | 51.80 | 3:50.08 | ||||||
2 | Västerås Herrar | 0 | Västerås Simsällskap | 3:56.02 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 27.60 | 57.39 | 57.39 | ||||||
Gijs Dijkhuizen | 2000 | 32.00 | 1:08.09 | 2:05.48 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 27.09 | 58.87 | 3:04.35 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 24.68 | 51.67 | 3:56.02 | ||||||
3 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 4:03.28 | ||||||
Victor Zetterman | 1995 | 28.64 | 59.14 | 59.14 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 29.17 | 1:04.84 | 2:03.98 | ||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 26.98 | 1:01.21 | 3:05.19 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 27.28 | 58.09 | 4:03.28 | ||||||
4 | Mass Herrar Lag 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:03.62 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 30.42 | 1:02.21 | 1:02.21 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 29.49 | 1:04.62 | 2:06.83 | ||||||
Tobias Åberg | 2000 | 29.32 | 1:01.50 | 3:08.33 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 26.06 | 55.29 | 4:03.62 | ||||||
5 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 97 | Täby Sim | 4:11.41 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 31.79 | 1:06.01 | 1:06.01 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 33.02 | 1:10.38 | 2:16.39 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 28.66 | 1:01.35 | 3:17.74 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 26.10 | 53.67 | 4:11.41 | ||||||
6 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 4:14.33 | ||||||
Eric Gustafsson | 1997 | 32.50 | 1:07.40 | 1:07.40 | ||||||
Miro Torola | 1995 | 32.07 | 1:08.21 | 2:15.61 | ||||||
Alexander Triantafillou | 1997 | 27.88 | 1:00.89 | 3:16.50 | ||||||
Johan Ekstedt | 1993 | 26.43 | 57.83 | 4:14.33 | ||||||
7 | Mass Herrar Lag 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:17.72 | ||||||
Joel Eliasson | 1998 | 32.11 | 1:07.42 | 1:07.42 | ||||||
Marco Häyhänen | 1999 | 32.05 | 1:10.82 | 2:18.24 | ||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 28.34 | 1:00.87 | 3:19.11 | ||||||
Oliver Einarsson | 2000 | 27.55 | 58.61 | 4:17.72 | ||||||
8 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:18.66 | ||||||
Johan Brewitz | 2001 | 32.17 | 1:06.29 | 1:06.29 | ||||||
Jesper Eklund | 1998 | 31.19 | 1:07.58 | 2:13.87 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 27.66 | 59.90 | 3:13.77 | ||||||
Max Fahlén | 2001 | 31.53 | 1:04.89 | 4:18.66 | ||||||
9 | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | 4:29.02 | ||||||
Gustav Vallin | 2001 | 32.77 | 1:08.90 | 1:08.90 | ||||||
Philip Borgström Bishop | 1999 | 35.63 | 1:16.42 | 2:25.32 | ||||||
Alex Phu | 2000 | 29.46 | 1:04.04 | 3:29.36 | ||||||
Sherman Cheng | 1999 | 28.11 | 59.66 | 4:29.02 | ||||||
10 | Ösa Herrar Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 4:31.70 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 33.70 | 1:09.24 | 1:09.24 | ||||||
Nils König | 1998 | 35.00 | 1:17.08 | 2:26.32 | ||||||
Elias Landström | 2000 | 29.23 | 1:04.66 | 3:30.98 | ||||||
Jesper Lindberg | 1999 | 27.54 | 1:00.72 | 4:31.70 | ||||||
11 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 98 | Täby Sim | 4:35.49 | ||||||
Olle Gunnarsson | 2000 | 35.50 | 1:14.57 | 1:14.57 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 34.84 | 1:14.15 | 2:28.72 | ||||||
Tobias Fernandez | 1999 | 29.78 | 1:05.41 | 3:34.13 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 28.66 | 1:01.36 | 4:35.49 | ||||||
12 | SK Ena Herrar | 0 | Simklubben Ena | 4:45.51 | ||||||
Sean Johansson | 1997 | 29.90 | 1:02.01 | 1:02.01 | ||||||
Olle Hansen | 2001 | 40.88 | 1:29.49 | 2:31.50 | ||||||
Gustav Ekesten | 1998 | 32.91 | 1:13.60 | 3:45.10 | ||||||
Joel Marin | 1999 | 28.78 | 1:00.41 | 4:45.51 | ||||||
13 | Katrineholms SS | 0 | Katrineholms Simsällskap | 4:47.36 | ||||||
Emil Kernen | 2002 | 33.67 | 1:09.77 | 1:09.77 | ||||||
Anders Malmberg | 2002 | 40.64 | 1:27.85 | 2:37.62 | ||||||
Tim Ekström Lundemo | 1999 | 31.64 | 1:12.72 | 3:50.34 | ||||||
John Aldrin | 2001 | 26.98 | 57.02 | 4:47.36 | ||||||
14 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 4:47.55 | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 36.20 | 1:14.33 | 1:14.33 | ||||||
Oscar Johansson | 2000 | 37.48 | 1:20.79 | 2:35.12 | ||||||
Mattias Huss | 1999 | 32.89 | 1:12.22 | 3:47.34 | ||||||
Felix Andersson | 2002 | 28.58 | 1:00.21 | 4:47.55 | ||||||
15 | Ösa Herrar Lag 3 | 0 | Örebro Simallians | 4:52.45 | ||||||
Anton Wallin | 2000 | 36.76 | 1:14.70 | 1:14.70 | ||||||
Saman Habibi | 1996 | 37.00 | 1:23.68 | 2:38.38 | ||||||
Robin Flyman | 1995 | 31.79 | 1:10.60 | 3:48.98 | ||||||
Eric Valjus | 2000 | 29.56 | 1:03.47 | 4:52.45 | ||||||
16 | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2000 | Täby Sim | 4:53.32 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 35.68 | 1:13.02 | 1:13.02 | ||||||
Alexander Bergström | 2002 | 41.58 | 1:28.85 | 2:41.87 | ||||||
Oliver Simic | 1998 | 30.65 | 1:09.94 | 3:51.81 | ||||||
Wilhelm Lörinc | 2000 | 29.86 | 1:01.51 | 4:53.32 | ||||||
17 | Nkk Herrar Lag 3 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:57.16 | ||||||
Alexander Klingspor | 1999 | 37.48 | 1:16.64 | 1:16.64 | ||||||
John Brolin | 2002 | 38.86 | 1:22.13 | 2:38.77 | ||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 35.46 | 1:17.03 | 3:55.80 | ||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | 29.14 | 1:01.36 | 4:57.16 | ||||||
18 | Borlänge Herr Små Stora | 0 | Borlänge Simsällskap | 4:57.53 | ||||||
Marcus Tägtström | 2002 | 39.05 | 1:21.96 | 1:21.96 | ||||||
Nils Schönberg | 1900 | 31.02 | 1:08.27 | 2:30.23 | ||||||
Anton Waller-Kaustinen | 2000 | 32.17 | 1:13.22 | 3:43.45 | ||||||
Daniel Ruijs | 2004 | 34.45 | 1:14.08 | 4:57.53 | ||||||
19 | Karlskoga 1 | 0 | Karlskoga Simförening | 4:57.82 | ||||||
Igor Blagojevic | 2000 | 34.72 | 1:11.82 | 1:11.82 | ||||||
Alexander Nylén | 2000 | 34.19 | 1:14.66 | 2:26.48 | ||||||
Viktor Lübeck | 2002 | 36.42 | 1:20.55 | 3:47.03 | ||||||
Philip Löfbom | 2003 | 33.99 | 1:10.79 | 4:57.82 | ||||||
20 | Göteborg Herrar 3 | 0 | Göteborg Sim | 5:00.12 | ||||||
William Segerdahl | 2001 | 35.71 | 1:14.62 | 1:14.62 | ||||||
Einar Rättgård | 2000 | 39.48 | 1:24.50 | 2:39.12 | ||||||
Gustav Nislander | 2001 | 34.59 | 1:15.29 | 3:54.41 | ||||||
Karl Bohlin | 2001 | 31.73 | 1:05.71 | 5:00.12 | ||||||
21 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Neptun | 5:41.42 | ||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 38.49 | 1:19.72 | 1:19.72 | ||||||
Erik Johansson | 2002 | 46.22 | 1:39.26 | 2:58.98 | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 37.66 | 1:23.35 | 4:22.33 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 39.00 | 1:19.09 | 5:41.42 | ||||||
22 | Strängnäs Herrar | 2003 | Strängnäs Simklubb | 6:13.91 | ||||||
Erik Ankarling | 2004 | 44.00 | 1:31.65 | 1:31.65 | ||||||
Eric Malmquist | 2003 | 46.99 | 1:43.03 | 3:14.68 | ||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 43.58 | 1:34.69 | 4:49.37 | ||||||
Max Lord | 2004 | 40.26 | 1:24.54 | 6:13.91 | ||||||
- | Nkk Herrar Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Christoffer Theander | 1997 | 32.34 | 1:06.26 | |||||||
- | Täby Sim Herrar Lag 2 | 97 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 35.63 | 1:13.30 | 1:13.30 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 33.01 | 2:25.78 | |||||||
William Åberg | 1997 | 3:29.55 | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:58 |
Resultat Gren 18 (Försök) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 20:00 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Försök |
Sponsor: ARENA |
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 12.54 | ||||||
2 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.73 | ||||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.73 | ||||||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 12.75 | ||||||
5 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 12.79 | ||||||
6 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 12.87 | ||||||
7 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 12.88 | ||||||
8 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 12.89 | ||||||
9 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.93 | ||||||
10 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.10 | ||||||
11 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 13.13 | ||||||
12 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.14 | ||||||
13 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 13.32 | ||||||
14 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 13.38 | ||||||
15 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 13.41 | ||||||
16 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 13.42 | ||||||
16 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 13.42 | ||||||
18 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 13.44 | ||||||
19 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 13.53 | ||||||
20 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.57 | ||||||
20 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 13.57 | Deltar ej i final | |||||
22 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 13.58 | ||||||
23 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 13.59 | ||||||
24 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 13.60 | ||||||
25 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 13.61 | ||||||
26 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 13.63 | ||||||
26 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 13.63 | ||||||
28 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 13.67 | ||||||
29 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.68 | ||||||
30 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 13.71 | ||||||
31 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 13.77 | ||||||
32 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.78 | ||||||
32 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 13.78 | ||||||
34 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 13.80 | ||||||
35 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 13.83 | ||||||
35 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.83 | ||||||
35 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 13.83 | ||||||
38 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 13.91 | ||||||
39 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 13.92 | ||||||
40 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 13.94 | ||||||
41 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 14.01 | ||||||
42 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 14.03 | ||||||
42 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 14.03 | ||||||
44 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 14.04 | ||||||
44 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 14.04 | ||||||
46 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 14.05 | ||||||
47 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 14.09 | ||||||
48 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 14.11 | ||||||
49 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 14.15 | ||||||
50 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 14.19 | ||||||
51 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 14.23 | ||||||
52 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 14.24 | ||||||
53 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 14.26 | ||||||
54 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.27 | ||||||
54 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 14.27 | ||||||
54 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 14.27 | ||||||
57 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 14.31 | ||||||
57 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 14.31 | ||||||
59 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 14.32 | ||||||
60 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 14.36 | ||||||
60 | Maja Hedström | 2001 | Varberg Sim | 14.36 | ||||||
62 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 14.37 | ||||||
62 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 14.37 | ||||||
62 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 14.37 | ||||||
65 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 14.40 | ||||||
66 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 14.41 | ||||||
67 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 14.47 | ||||||
68 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 14.48 | ||||||
69 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 14.49 | ||||||
70 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 14.50 | ||||||
71 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 14.53 | ||||||
72 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 14.54 | ||||||
73 | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | 14.57 | ||||||
74 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 14.59 | ||||||
75 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 14.61 | ||||||
76 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 14.67 | ||||||
77 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 14.69 | ||||||
78 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 14.71 | ||||||
79 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 14.72 | ||||||
80 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 14.74 | ||||||
81 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 14.75 | ||||||
82 | Thea Carlsson | 2002 | Varberg Sim | 14.77 | ||||||
83 | Elina Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 14.80 | ||||||
84 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 14.81 | ||||||
84 | Lovisa Gustafsson | 2002 | Örebro Simallians | 14.81 | ||||||
86 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 14.84 | ||||||
87 | Anna Tiselius | 2002 | Simklubben Neptun | 14.85 | ||||||
88 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 14.86 | ||||||
88 | Sofia Eriksson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 14.86 | ||||||
90 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 14.90 | ||||||
91 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 14.91 | ||||||
91 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.91 | ||||||
93 | Ellen Olsson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 14.93 | ||||||
93 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 14.93 | ||||||
95 | Hanna Lagher | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 14.94 | ||||||
96 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 14.96 | ||||||
97 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 14.97 | ||||||
98 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 14.98 | ||||||
99 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 15.01 | ||||||
100 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 15.02 | ||||||
101 | Ellen Eriksson | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.04 | ||||||
101 | Ester Martinsson | 2002 | Simklubben Neptun | 15.04 | ||||||
101 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 15.04 | ||||||
104 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 15.09 | ||||||
105 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 15.14 | ||||||
106 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 15.15 | ||||||
107 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 15.19 | ||||||
108 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 15.22 | ||||||
109 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 15.32 | ||||||
110 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 15.35 | ||||||
111 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 15.36 | ||||||
112 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 15.47 | ||||||
113 | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | 15.50 | ||||||
114 | Emma Sebelius | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 15.51 | ||||||
115 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 15.52 | ||||||
116 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 15.53 | ||||||
117 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 15.57 | ||||||
118 | Maja Andersson | 2000 | Strängnäs Simklubb | 15.62 | ||||||
119 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 15.63 | ||||||
120 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 15.64 | ||||||
121 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 15.67 | ||||||
122 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 15.76 | ||||||
123 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 15.77 | ||||||
124 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg Sim | 15.88 | ||||||
125 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 15.92 | ||||||
126 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 15.93 | ||||||
127 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 16.11 | ||||||
128 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 16.18 | ||||||
129 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 16.20 | ||||||
130 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 16.21 | ||||||
131 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 16.73 | ||||||
132 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 16.90 | ||||||
133 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 17.63 | ||||||
134 | Felicia Sobotka | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 18.60 | ||||||
135 | Tyra Jacobsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | 21.19 | ||||||
- | Anna Idesten | 2001 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Tshibanda | 2004 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
- | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Linnea Larsson | 2005 | Hallsberg Kumla Simklubb | DNS | ||||||
- | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Mellansvenska Simförbundet | Utskriftstid | 20:00 |
Resultat Gren 18 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:44 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Semifinaler 0 år och äldre |
Sponsor: ARENA |
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.33 | ||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 12.60 | ||||||
3 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.63 | ||||||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 12.69 | ||||||
5 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 12.73 | ||||||
6 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.74 | ||||||
7 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 12.80 | ||||||
8 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 12.85 | ||||||
9 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 12.87 | ||||||
10 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 12.90 | ||||||
11 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.12 | ||||||
12 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 13.14 | ||||||
13 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 13.17 | ||||||
14 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 13.19 | ||||||
15 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 13.23 | ||||||
16 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.37 | ||||||
16 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 13.37 | ||||||
18 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 13.42 | ||||||
19 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 13.48 | ||||||
20 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 13.51 | ||||||
21 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 13.53 | ||||||
21 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 13.53 | ||||||
23 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 13.55 | ||||||
24 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 13.58 | ||||||
25 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 13.60 | ||||||
26 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 13.61 | ||||||
27 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 13.65 | ||||||
28 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 13.68 | ||||||
29 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 13.70 | ||||||
30 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 13.71 | ||||||
31 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 13.77 | ||||||
32 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.82 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:44 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:31 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 18, 25m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: ARENA |
0 år och äldre: Claire Vilshed (1980) 12.01 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.12 | ||||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 12.35 | ||||||
3 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 12.52 | ||||||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 12.59 | ||||||
5 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.62 | ||||||
6 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 12.67 | ||||||
7 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.71 | ||||||
8 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 12.92 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:31 |
Resultat Gren 19 (Försök) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:18 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Försök 0 år och äldre |
Sponsor: ARENA |
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 10.54 | ||||||
2 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 10.81 | ||||||
3 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10.98 | ||||||
4 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.05 | ||||||
5 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.15 | ||||||
6 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 11.21 | ||||||
7 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.26 | ||||||
7 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 11.26 | ||||||
9 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 11.27 | ||||||
10 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.31 | ||||||
11 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 11.39 | ||||||
12 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 11.41 | ||||||
13 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.46 | ||||||
14 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 11.52 | ||||||
15 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 11.60 | ||||||
16 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.69 | ||||||
17 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 11.82 | ||||||
18 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 11.85 | ||||||
19 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.86 | ||||||
20 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 11.92 | ||||||
21 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 12.06 | ||||||
22 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 12.09 | ||||||
22 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 12.09 | ||||||
24 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 12.11 | ||||||
25 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 12.15 | ||||||
26 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 12.19 | ||||||
27 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 12.20 | ||||||
28 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 12.28 | ||||||
29 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 12.34 | ||||||
30 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 12.42 | ||||||
31 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.47 | ||||||
32 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.54 | ||||||
33 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 12.58 | ||||||
34 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 12.59 | ||||||
35 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 12.60 | ||||||
36 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 12.61 | ||||||
37 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 12.63 | ||||||
37 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 12.63 | ||||||
39 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 12.72 | ||||||
40 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 12.74 | ||||||
41 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 12.75 | ||||||
42 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 12.76 | ||||||
43 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 12.78 | ||||||
43 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 12.78 | ||||||
45 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 12.85 | ||||||
46 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 12.87 | ||||||
47 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 12.91 | ||||||
48 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 12.93 | ||||||
49 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 13.00 | ||||||
50 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 13.02 | ||||||
51 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 13.03 | ||||||
52 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 13.04 | ||||||
53 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 13.06 | ||||||
54 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 13.08 | ||||||
55 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 13.10 | ||||||
55 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 13.10 | ||||||
55 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 13.10 | ||||||
58 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 13.14 | ||||||
59 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 13.15 | ||||||
60 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 13.20 | ||||||
61 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 13.22 | ||||||
62 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 13.23 | ||||||
63 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 13.24 | ||||||
64 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 13.28 | ||||||
65 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 13.36 | ||||||
66 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.40 | ||||||
66 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 13.40 | ||||||
68 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 13.41 | ||||||
69 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 13.46 | ||||||
70 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 13.48 | ||||||
70 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 13.48 | ||||||
72 | Marcus Bergenstråhle | 1997 | Örebro Simallians | 13.49 | ||||||
73 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.60 | ||||||
74 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 13.61 | ||||||
75 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 13.64 | ||||||
76 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 13.65 | ||||||
77 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 13.71 | ||||||
78 | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | 13.83 | ||||||
79 | Saman Habibi | 1996 | Örebro Simallians | 13.85 | ||||||
80 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 13.88 | ||||||
81 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 13.89 | ||||||
82 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 13.95 | ||||||
83 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 13.98 | ||||||
84 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 13.99 | ||||||
85 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 14.00 | ||||||
86 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 14.06 | ||||||
87 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 14.07 | ||||||
88 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 14.10 | ||||||
89 | Daniel Ruijs | 2004 | Borlänge Simsällskap | 14.32 | ||||||
90 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 14.34 | ||||||
91 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 14.56 | ||||||
92 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 14.69 | ||||||
93 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 14.74 | ||||||
94 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 14.86 | ||||||
95 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 15.04 | ||||||
95 | Tobias Schörling | 1999 | Örebro Simallians | 15.04 | ||||||
97 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 15.13 | ||||||
98 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 15.15 | ||||||
99 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 15.22 | ||||||
100 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 15.32 | ||||||
101 | Markus Engström | 2001 | Örebro Simallians | 15.39 | ||||||
102 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 15.60 | ||||||
103 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 15.62 | ||||||
104 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 15.63 | ||||||
105 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 16.01 | ||||||
106 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 16.07 | ||||||
107 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 16.10 | ||||||
108 | David Eriksson | 2004 | Hallsberg Kumla Simklubb | 16.28 | ||||||
109 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 16.37 | ||||||
110 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 16.39 | ||||||
111 | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | 16.48 | ||||||
112 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 16.56 | ||||||
113 | Erik Johansson | 2002 | Simklubben Neptun | 17.13 | ||||||
114 | Simon Baastad | 2002 | Örebro Simallians | 18.63 | ||||||
- | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:18 |
Resultat Gren 19 (Semifinaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:47 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Semifinaler 0 år och äldre |
Sponsor: ARENA |
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 10.74 | ||||||
2 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10.94 | ||||||
3 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 10.96 | ||||||
4 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10.98 | ||||||
5 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 11.00 | ||||||
6 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 11.05 | ||||||
7 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.08 | ||||||
8 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.12 | ||||||
9 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 11.18 | ||||||
10 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.21 | ||||||
11 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 11.25 | ||||||
12 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 11.30 | ||||||
13 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 11.44 | ||||||
14 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 11.60 | ||||||
15 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 11.63 | ||||||
16 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.67 | ||||||
17 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 11.75 | ||||||
18 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 11.81 | ||||||
19 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 11.82 | ||||||
19 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.82 | ||||||
21 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 11.97 | ||||||
22 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 12.10 | ||||||
22 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 12.10 | ||||||
24 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 12.13 | ||||||
25 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 12.16 | ||||||
26 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 12.17 | ||||||
27 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 12.28 | ||||||
28 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.36 | ||||||
29 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 12.46 | ||||||
30 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 12.53 | ||||||
31 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 12.57 | ||||||
31 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 12.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:47 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:35 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 19, 25m Frisim Herrar Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: ARENA |
0 år och äldre: Robin Andéasson (1988) 10.10 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 10.48 | ||||||
2 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10.70 | ||||||
3 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 10.80 | ||||||
4 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 10.95 | ||||||
5 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10.97 | ||||||
6 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10.99 | ||||||
7 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 11.02 | ||||||
8 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 11.22 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:35 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:31 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Gustavsvik |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.01 | 1:06.28 | 1:47.94 | 2:21.63 | |||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.76 | 1:09.25 | 1:52.02 | 2:24.37 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 31.64 | 1:08.85 | 1:50.98 | 2:25.28 | |||
4 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 31.81 | 1:11.97 | 1:52.10 | 2:26.94 | |||
5 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.84 | 1:10.52 | 1:53.64 | 2:27.41 | |||
6 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 31.95 | 1:12.10 | 1:52.97 | 2:27.69 | |||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.56 | 1:10.81 | 1:54.11 | 2:27.92 | |||
8 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 32.34 | 1:13.47 | 1:59.24 | 2:34.19 | |||
9 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 32.30 | 1:12.83 | 1:58.31 | 2:36.67 | |||
10 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.85 | 1:13.27 | 2:00.78 | 2:37.10 | |||
11 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 33.22 | 1:14.46 | 1:59.58 | 2:37.11 | |||
- | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Gustavsvik |
17 - 99 år: Sara Thydén (1989) 2:17.15 2012-09-22 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 2:20.53 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.93 | 1:10.42 | 1:50.00 | 2:24.75 | |||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.01 | 1:08.49 | 1:52.82 | 2:26.06 | |||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.04 | 1:10.13 | 1:54.60 | 2:29.74 | |||
4 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.94 | 1:12.61 | 1:55.18 | 2:31.65 | |||
5 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 32.51 | 1:11.14 | 1:54.97 | 2:31.74 | |||
6 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 33.65 | 1:12.95 | 1:59.90 | 2:35.82 | |||
7 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.25 | 1:17.36 | 2:01.33 | 2:38.86 | |||
8 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.72 | 1:19.23 | 2:02.53 | 2:39.18 | |||
9 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 34.37 | 1:17.84 | 2:02.22 | 2:39.57 | |||
10 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 36.38 | 1:17.96 | 2:03.19 | 2:40.01 | |||
11 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.68 | 1:17.31 | 2:03.07 | 2:40.84 | |||
12 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.08 | 1:19.26 | 2:05.72 | 2:41.79 | |||
13 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.44 | 1:15.45 | 2:04.23 | 2:42.20 | |||
14 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 32.24 | 1:13.10 | 2:02.00 | 2:43.12 | |||
15 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.99 | 1:17.56 | 2:04.13 | 2:44.11 | |||
16 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.20 | 1:15.63 | 2:06.46 | 2:44.60 | |||
17 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 37.06 | 1:24.35 | 2:06.53 | 2:46.31 | |||
18 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 37.72 | 1:19.09 | 2:08.96 | 2:48.05 | |||
19 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 36.75 | 1:21.45 | 2:10.54 | 2:48.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:31 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:47 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Kommuninvest |
13 - 14 år: Adam Albringer (1999) 2:17.17 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.87 | 1:01.83 | 1:41.25 | 2:11.15 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.03 | 1:06.91 | 1:50.66 | 2:22.10 | |||
3 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.95 | 1:06.86 | 1:49.89 | 2:22.67 | |||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.30 | 1:09.73 | 1:53.48 | 2:27.93 | |||
5 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.62 | 1:08.95 | 1:53.56 | 2:28.56 | |||
6 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.37 | 1:15.94 | 1:55.46 | 2:30.20 | |||
7 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 30.51 | 1:11.25 | 1:58.24 | 2:31.20 | |||
8 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.32 | 1:11.69 | 1:56.39 | 2:31.76 | |||
9 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 32.48 | 1:13.66 | 1:58.45 | 2:33.13 | |||
10 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 32.98 | 1:12.15 | 1:58.81 | 2:34.52 | |||
11 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 32.91 | 1:11.51 | 1:59.34 | 2:34.80 | |||
12 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 33.61 | 1:12.66 | 2:00.53 | 2:35.73 | |||
13 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.76 | 1:16.49 | 2:04.28 | 2:37.88 | |||
14 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 33.13 | 1:14.08 | 2:03.31 | 2:38.63 | |||
15 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 34.58 | 1:14.07 | 2:01.97 | 2:40.09 | |||
16 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.23 | 1:13.06 | 2:06.77 | 2:43.23 | |||
17 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.89 | 1:21.47 | 2:06.98 | 2:43.77 | |||
Gren 21, 200m Medley C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Kommuninvest |
13 - 14 år: Adam Albringer (1999) 2:17.17 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 2:21.92 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 37.00 | 1:19.46 | 2:09.30 | 2:44.77 | |||
2 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.69 | 1:21.24 | 2:12.43 | 2:49.29 | |||
3 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 38.39 | 1:21.49 | 2:10.23 | 2:49.65 | |||
4 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.14 | 1:20.30 | 2:14.04 | 2:53.46 | |||
5 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 38.89 | 1:24.31 | 2:17.03 | 2:55.17 | |||
6 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 41.90 | 1:27.35 | 2:18.13 | 2:56.49 | |||
7 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 39.23 | 1:21.52 | 2:18.77 | 2:58.03 | |||
8 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 41.41 | 1:28.68 | 2:21.61 | 3:04.40 | |||
9 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.04 | 1:33.08 | 2:28.52 | 3:08.48 | |||
10 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.31 | 1:31.89 | 2:25.75 | 3:08.93 | |||
11 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.02 | 1:30.65 | 2:27.70 | 3:09.57 | |||
12 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 43.38 | 1:36.94 | 2:29.99 | 3:12.13 | |||
13 | Måns Rydergren | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 44.53 | 1:38.65 | 2:34.46 | 3:18.58 | |||
14 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 48.09 | 1:38.18 | 2:38.20 | 3:22.45 | |||
15 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 50.29 | 1:40.02 | 2:42.02 | 3:25.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:47 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 3:56.88 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.82 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 57.77 | 1:59.04 | 2:58.12 | 3:56.04 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 57.37 | 1:59.00 | 2:59.45 | 3:59.07 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 58.33 | 2:00.25 | 3:01.58 | 4:02.05 | |||
4 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:03.89 | 2:12.16 | 3:19.59 | 4:25.96 | |||
5 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:03.79 | 2:13.63 | 3:21.68 | 4:28.05 | |||
6 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 1:05.07 | 2:15.40 | 3:27.21 | 4:38.37 | |||
7 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 1:08.62 | 2:26.76 | 3:44.14 | 5:00.01 | |||
Gren 22, 400m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 3:56.88 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 3:57.82 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.29 | 2:05.48 | 3:10.23 | 4:13.62 | |||
2 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:00.49 | 2:06.64 | 3:14.19 | 4:20.62 | |||
3 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:03.47 | 2:09.33 | 3:16.66 | 4:23.49 | |||
4 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:01.63 | 2:09.61 | 3:18.41 | 4:27.24 | |||
5 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:03.91 | 2:12.54 | 3:20.83 | 4:28.76 | |||
6 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 1:04.64 | 2:14.78 | 3:23.96 | 4:31.69 | |||
7 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:06.41 | 2:14.66 | 3:24.13 | 4:33.02 | |||
8 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:04.44 | 2:14.35 | 3:25.00 | 4:35.57 | |||
9 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:05.01 | 2:15.37 | 3:26.86 | 4:36.97 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:57 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:09 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krämaren |
13 - 14 år: Erika Sköldberg (1996) 4:30.21 2010-09-25 |
12 år och yngre: Emelie Hellgren (2001) 4:57.19 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:06.20 | 2:15.22 | 3:23.00 | 4:30.43 | |||
2 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 1:05.40 | 2:15.01 | 3:24.95 | 4:34.95 | |||
3 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:05.80 | 2:14.86 | 3:25.69 | 4:37.21 | |||
4 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 1:07.57 | 2:18.84 | 3:30.82 | 4:43.97 | |||
5 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 1:05.90 | 2:18.54 | 3:32.87 | 4:44.82 | |||
6 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.25 | 2:18.30 | 3:31.95 | 4:45.95 | |||
7 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 1:07.38 | 2:20.02 | 3:34.05 | 4:47.24 | |||
8 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 1:12.07 | 2:29.13 | 3:46.71 | 5:02.07 | |||
9 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 1:10.34 | 2:27.39 | 3:47.04 | 5:08.20 | |||
Gren 23, 400m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Krämaren |
13 - 14 år: Erika Sköldberg (1996) 4:30.21 2010-09-25 |
12 år och yngre: Emelie Hellgren (2001) 4:57.19 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:11.43 | 2:27.35 | 3:41.83 | 4:56.75 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:10.26 | 2:28.28 | 3:47.11 | 5:02.48 | |||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:12.52 | 2:30.31 | 3:48.38 | 5:03.87 | |||
4 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 1:13.68 | 2:32.27 | 3:50.09 | 5:06.47 | |||
5 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 1:12.42 | 2:30.73 | 3:49.83 | 5:06.72 | |||
6 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:11.76 | 2:30.15 | 3:50.03 | 5:11.40 | |||
7 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 1:15.88 | 2:35.28 | 3:55.94 | 5:17.56 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:09 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Närkefrakt |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 |
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 26.86 | ||||||
2 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.03 | ||||||
3 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 27.22 | ||||||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 27.38 | ||||||
5 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 27.52 | ||||||
6 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 28.19 | ||||||
7 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 28.22 | ||||||
8 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.24 | ||||||
9 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 28.80 | ||||||
10 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 28.82 | ||||||
11 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.94 | ||||||
12 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 28.99 | ||||||
12 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.99 | ||||||
14 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.15 | ||||||
15 | Sofia Ander | 1998 | Sala Simsällskap | 29.38 | ||||||
16 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 29.39 | ||||||
17 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.81 | ||||||
18 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 29.84 | ||||||
19 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.21 | ||||||
20 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.23 | ||||||
21 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 30.89 | ||||||
Gren 24, 50m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Närkefrakt |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 25.63 2011-09-24 |
15 - 16 år: Alma Thormalm (1996) 26.87 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.49 | ||||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 27.76 | ||||||
3 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 27.93 | ||||||
4 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.12 | ||||||
5 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.44 | ||||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 28.77 | ||||||
7 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.20 | ||||||
8 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 29.25 | ||||||
9 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 29.41 | ||||||
10 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 29.51 | ||||||
11 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 29.60 | ||||||
12 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 29.68 | ||||||
13 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 30.00 | ||||||
14 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 30.02 | ||||||
15 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 30.31 | ||||||
16 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 30.32 | ||||||
17 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 30.41 | ||||||
17 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.41 | ||||||
19 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.42 | ||||||
20 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.73 | ||||||
21 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 30.80 | ||||||
22 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.10 | ||||||
23 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 31.20 | ||||||
24 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.39 | ||||||
25 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 31.53 | ||||||
26 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 31.57 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:17.34 2013-09-21 |
15 - 16 år: Hannes Hjärne (1997) 2:31.41 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 32.17 | 1:07.21 | 1:42.58 | 2:18.97 | |||
2 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.20 | 1:09.03 | 1:46.45 | 2:23.30 | |||
3 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 33.46 | 1:11.41 | 1:49.87 | 2:29.08 | |||
4 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 33.46 | 1:13.24 | 1:53.95 | 2:33.70 | |||
5 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 34.27 | 1:13.81 | 1:54.50 | 2:35.32 | |||
6 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 38.99 | 1:25.86 | 2:13.67 | 2:59.85 | |||
Gren 25, 200m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:17.34 2013-09-21 |
15 - 16 år: Hannes Hjärne (1997) 2:31.41 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.19 | 1:11.67 | 1:51.89 | 2:32.54 | |||
2 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.39 | 1:12.42 | 1:53.41 | 2:35.22 | |||
3 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.83 | 1:14.39 | 1:54.77 | 2:35.45 | |||
4 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 36.14 | 1:17.74 | 1:59.48 | 2:40.31 | |||
5 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 37.47 | 1:18.35 | 2:00.88 | 2:41.92 | |||
6 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 36.01 | 1:17.45 | 2:00.43 | 2:42.28 | |||
7 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 36.61 | 1:18.61 | 2:02.24 | 2:46.40 | |||
8 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.12 | 1:18.17 | 2:02.70 | 2:46.69 | |||
9 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.47 | 1:20.02 | 2:04.34 | 2:50.78 | |||
10 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 38.03 | 1:21.55 | 2:06.11 | 2:51.43 | |||
11 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 40.16 | 1:26.11 | 2:14.10 | 2:57.48 | |||
12 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 39.89 | 1:26.58 | 2:15.32 | 3:02.35 | |||
13 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.08 | 1:27.47 | 2:15.88 | 3:03.78 | |||
- | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Oppboga |
13 - 14 år: Lina Berggren (1998) 2:40.27 2012-09-22 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 2:41.19 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 36.13 | 1:17.75 | 2:01.28 | 2:42.48 | |||
2 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 36.75 | 1:18.15 | 2:00.73 | 2:42.84 | |||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 36.74 | 1:18.56 | 2:01.24 | 2:44.04 | |||
4 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.65 | 1:19.34 | 2:01.98 | 2:44.35 | |||
5 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 37.34 | 1:19.62 | 2:02.71 | 2:44.52 | |||
6 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.46 | 1:19.53 | 2:03.13 | 2:45.58 | |||
7 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 38.35 | 1:21.12 | 2:04.89 | 2:48.47 | |||
8 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.81 | 1:20.50 | 2:04.98 | 2:48.99 | |||
9 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.93 | 1:22.98 | 2:07.95 | 2:52.78 | |||
10 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 37.59 | 1:20.96 | 2:06.84 | 2:53.10 | |||
11 | Jennifer Titus | 2002 | Örebro Simallians | 39.13 | 1:23.88 | 2:10.27 | 2:55.85 | |||
12 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 40.27 | 1:27.13 | 2:13.65 | 2:58.62 | |||
13 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 40.12 | 1:25.03 | 2:12.00 | 2:59.31 | |||
14 | Matilda Torén | 2001 | Lidköpings Gymnastik o SS | 40.92 | 1:26.18 | 2:13.15 | 3:00.47 | |||
15 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 39.23 | 1:24.51 | 2:12.32 | 3:01.19 | |||
16 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 38.06 | 1:24.39 | 2:13.59 | 3:01.95 | |||
17 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 40.60 | 1:28.21 | 2:16.37 | 3:03.83 | |||
18 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.33 | 1:26.97 | 2:15.01 | 3:04.93 | |||
Gren 26, 200m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Oppboga |
13 - 14 år: Lina Berggren (1998) 2:40.27 2012-09-22 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 2:41.19 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.58 | 1:17.35 | 1:58.52 | 2:39.88 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 39.60 | 1:23.04 | 2:07.55 | 2:51.99 | |||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.79 | 1:24.36 | 2:08.79 | 2:53.25 | |||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 40.14 | 1:24.02 | 2:09.23 | 2:53.56 | |||
5 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.56 | 1:23.45 | 2:09.93 | 2:53.85 | |||
6 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.77 | 1:25.78 | 2:13.41 | 2:58.57 | |||
7 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 41.90 | 1:30.15 | 2:17.78 | 3:03.03 | |||
8 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 41.56 | 1:28.48 | 2:16.31 | 3:03.09 | |||
9 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 42.28 | 1:30.86 | 2:19.18 | 3:07.08 | |||
10 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 44.97 | 1:34.48 | 2:24.79 | 3:13.28 | |||
11 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 44.49 | 1:35.93 | 2:27.69 | 3:17.27 | |||
12 | Sofia Eriksson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 46.99 | 1:42.48 | 2:37.72 | 3:29.79 | |||
13 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.27 | 1:43.99 | 2:38.60 | 3:29.82 | |||
14 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 45.84 | 1:40.36 | 2:35.90 | 3:30.54 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:08 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Hörmann |
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 8:55.19 2013-09-21 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 8:54.78 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:03.14 | 2:10.10 | 3:16.77 | 4:24.19 | 8:52.26 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |
5:31.61 | 6:39.43 | 7:46.47 | ||||||||
2 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:06.62 | 2:17.71 | 3:28.14 | 4:38.58 | 9:19.48 | ||
5:49.26 | 7:00.27 | 8:10.99 | ||||||||
3 | Vera de Paiva Vilaca | 1998 | Västerås Simsällskap | 1:12.53 | 2:30.21 | 3:48.62 | 5:08.54 | 10:14.48 | ||
6:25.93 | 7:43.67 | 8:59.18 | ||||||||
4 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:11.23 | 2:28.51 | 3:46.46 | 5:05.51 | 10:18.66 | ||
6:24.64 | 7:43.39 | 9:02.61 | ||||||||
Gren 27, 800m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Hörmann |
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 8:55.19 2013-09-21 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 8:54.78 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.88 | 2:18.07 | 3:28.47 | 4:39.06 | 9:19.62 | ||
5:49.05 | 6:59.73 | 8:10.32 | ||||||||
2 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 1:11.77 | 2:29.04 | 3:47.96 | 5:07.41 | 10:18.39 | ||
6:25.33 | 7:42.91 | 9:01.66 | ||||||||
3 | Sara Helgesson | 2000 | Skövde Simsällskap | 1:14.26 | 2:34.63 | 3:56.08 | 5:19.07 | 10:46.55 | ||
6:42.13 | 8:04.32 | 9:27.28 | ||||||||
- | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:08 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:30 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:03.07 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.98 | 58.55 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 29.13 | 1:03.91 | |||||
3 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.34 | 1:04.84 | |||||
4 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.18 | 1:08.12 | |||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.95 | 1:08.60 | |||||
6 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 31.35 | 1:08.74 | |||||
7 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 31.81 | 1:08.91 | |||||
8 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.23 | 1:10.42 | |||||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.86 | 1:11.90 | |||||
10 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.56 | 1:12.26 | |||||
11 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 33.33 | 1:12.70 | |||||
12 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 34.48 | 1:12.98 | |||||
13 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 33.39 | 1:13.41 | |||||
14 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 34.80 | 1:13.94 | |||||
15 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.64 | 1:15.53 | |||||
16 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.14 | 1:15.99 | |||||
17 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.49 | 1:17.48 | |||||
18 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 36.05 | 1:17.85 | |||||
19 | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | 35.51 | 1:18.06 | |||||
20 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 34.02 | 1:18.43 | |||||
21 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.74 | 1:18.98 | |||||
22 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 35.58 | 1:19.45 | |||||
23 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 37.36 | 1:19.69 | |||||
24 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.78 | 1:20.63 | |||||
25 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.87 | 1:20.95 | |||||
26 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 36.33 | 1:21.43 | |||||
27 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 38.16 | 1:22.30 | |||||
28 | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.68 | 1:22.71 | |||||
29 | Per Granlund | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.41 | 1:22.77 | |||||
30 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 40.45 | 1:26.18 | |||||
31 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 38.93 | 1:28.02 | |||||
32 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 44.88 | 1:40.73 | |||||
33 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 48.97 | 1:50.27 | |||||
- | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 28, 100m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
13 - 14 år: Teodor Widerberg (1998) 1:03.07 2012-09-22 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:04.34 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 39.30 | 1:22.49 | |||||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 38.09 | 1:22.77 | |||||
3 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 41.35 | 1:27.01 | |||||
4 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 42.53 | 1:28.72 | |||||
5 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 39.39 | 1:30.11 | |||||
6 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.17 | 1:30.83 | |||||
7 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 43.78 | 1:33.07 | |||||
8 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 42.16 | 1:34.99 | |||||
9 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 51.21 | 1:48.63 | |||||
- | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:30 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:50 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Gustavsvik |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.33 2013-09-21 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 1:00.34 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.06 | 57.37 | |||||
2 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.29 | 57.54 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.55 | 57.63 | |||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.16 | 57.85 | |||||
5 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.35 | 1:00.77 | |||||
6 | Mikael Wåhlin | 1989 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.19 | 1:00.88 | |||||
7 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 28.53 | 1:01.00 | |||||
8 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.41 | 1:02.18 | |||||
9 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.59 | 1:02.58 | |||||
10 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 28.86 | 1:02.61 | |||||
11 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 28.41 | 1:02.93 | |||||
12 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.55 | 1:07.38 | |||||
13 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.91 | 1:08.77 | |||||
14 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 31.70 | 1:09.25 | |||||
15 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 33.55 | 1:12.66 | |||||
16 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 33.67 | 1:13.02 | |||||
17 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 34.52 | 1:13.45 | |||||
18 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 34.28 | 1:13.51 | |||||
19 | Marcus Bergenstråhle | 1997 | Örebro Simallians | 36.14 | 1:15.91 | |||||
- | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 29, 100m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Gustavsvik |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 57.33 2013-09-21 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 1:00.34 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.00 | 1:03.44 | |||||
2 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.31 | 1:03.68 | |||||
3 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 30.11 | 1:04.53 | |||||
4 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.46 | 1:05.30 | |||||
5 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 31.99 | 1:07.38 | |||||
6 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.18 | 1:07.66 | |||||
7 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.92 | 1:07.75 | |||||
8 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.02 | 1:08.39 | |||||
9 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.15 | 1:08.91 | |||||
10 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 31.12 | 1:08.96 | |||||
11 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 33.47 | 1:10.18 | |||||
12 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.21 | 1:10.33 | |||||
13 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.54 | 1:10.35 | |||||
14 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 32.20 | 1:10.60 | |||||
15 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 33.77 | 1:10.70 | |||||
16 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 33.34 | 1:10.73 | |||||
17 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.44 | 1:10.94 | |||||
18 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.00 | 1:11.19 | |||||
19 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.65 | 1:11.32 | |||||
20 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 32.99 | 1:11.90 | |||||
21 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 35.27 | 1:12.96 | |||||
22 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 33.65 | 1:13.57 | |||||
23 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 34.69 | 1:16.66 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:50 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Sofia Svensson (1993) 2:17.55 2011-09-24 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 2:16.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 33.29 | 1:09.62 | 1:45.25 | 2:20.49 | |||
2 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.79 | 1:10.77 | 1:47.11 | 2:23.91 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 35.07 | 1:12.84 | 1:49.85 | 2:25.73 | |||
4 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.46 | 1:11.58 | 1:49.35 | 2:26.18 | |||
5 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.39 | 1:12.73 | 1:51.25 | 2:30.21 | |||
6 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.71 | 1:17.28 | 1:57.24 | 2:37.13 | |||
7 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 37.28 | 1:17.14 | 1:57.45 | 2:37.44 | |||
Gren 30, 200m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Sofia Svensson (1993) 2:17.55 2011-09-24 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 2:16.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 34.55 | 1:11.76 | 1:49.60 | 2:27.09 | |||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.33 | 1:11.77 | 1:50.56 | 2:28.50 | |||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.31 | 1:13.32 | 1:51.60 | 2:30.09 | |||
4 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.66 | 1:15.19 | 1:54.56 | 2:32.69 | |||
5 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.65 | 1:14.33 | 1:54.56 | 2:33.48 | |||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 35.63 | 1:14.51 | 1:54.80 | 2:34.16 | |||
7 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 37.45 | 1:17.44 | 1:57.81 | 2:36.40 | |||
8 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 36.63 | 1:16.17 | 1:56.77 | 2:36.75 | |||
9 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 36.79 | 1:16.43 | 1:57.25 | 2:38.40 | |||
10 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.37 | 1:18.17 | 1:59.80 | 2:40.46 | |||
11 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.36 | 1:20.06 | 2:02.01 | 2:43.48 | |||
12 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 38.95 | 1:20.70 | 2:03.03 | 2:44.33 | |||
13 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 37.53 | 1:20.23 | 2:04.38 | 2:44.98 | |||
14 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 40.50 | 1:26.22 | 2:13.80 | 3:01.49 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:04 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:15.19 2010-09-25 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.21 | 1:05.31 | 1:40.23 | 2:14.81 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.50 | 1:09.11 | 1:44.41 | 2:18.30 | |||
3 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.96 | 1:10.45 | 1:47.55 | 2:23.29 | |||
4 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.33 | 1:11.01 | 1:48.03 | 2:23.56 | |||
5 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 33.96 | 1:11.66 | 1:50.12 | 2:26.16 | |||
6 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 34.06 | 1:12.97 | 1:52.63 | 2:31.40 | |||
7 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.72 | 1:12.80 | 1:52.58 | 2:32.10 | |||
8 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 35.84 | 1:15.28 | 1:56.59 | 2:34.53 | |||
9 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 35.00 | 1:13.20 | 1:54.77 | 2:35.28 | |||
10 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 36.15 | 1:16.59 | 1:57.30 | 2:35.36 | |||
11 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 37.14 | 1:16.85 | 1:57.58 | 2:36.67 | |||
12 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 37.85 | 1:19.01 | 1:59.41 | 2:38.03 | |||
13 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 37.03 | 1:17.15 | 1:58.27 | 2:38.20 | |||
14 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 38.95 | 1:19.95 | 2:01.13 | 2:40.91 | |||
15 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 37.17 | 1:18.15 | 2:00.61 | 2:41.48 | |||
16 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 37.81 | 1:19.12 | 2:00.90 | 2:41.71 | |||
17 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 37.87 | 1:19.93 | 2:02.56 | 2:42.98 | |||
18 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 39.32 | 1:22.17 | 2:07.74 | 2:52.65 | |||
19 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 41.04 | 1:25.55 | 2:10.50 | 2:53.00 | |||
20 | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | 46.63 | 1:36.80 | 2:26.66 | 3:12.86 | |||
21 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 51.42 | 1:46.20 | 2:41.42 | 3:35.89 | |||
- | Gellert Szabo | 2001 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 31, 200m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Vågen Gallerian |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:15.19 2010-09-25 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:31.82 2010-09-25 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 38.42 | 1:21.18 | 2:05.26 | 2:47.08 | |||
2 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 43.88 | 1:29.63 | 2:15.84 | 3:00.65 | |||
3 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 43.48 | 1:32.73 | 2:22.34 | 3:10.01 | |||
- | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:04 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 |
15 - 16 år: Alexander Vestin (1996) 25.73 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 24.92 | ||||||
2 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.08 | ||||||
3 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.50 | ||||||
4 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.83 | ||||||
5 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 25.93 | ||||||
6 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.95 | ||||||
7 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.27 | ||||||
8 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 26.92 | ||||||
9 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.09 | ||||||
10 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.30 | ||||||
11 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 27.43 | ||||||
12 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 27.46 | ||||||
13 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 27.47 | ||||||
14 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.62 | ||||||
15 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 27.69 | ||||||
16 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.05 | ||||||
17 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 28.19 | ||||||
18 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.77 | ||||||
19 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 28.93 | ||||||
20 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 29.43 | ||||||
21 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 29.89 | ||||||
- | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 32, 50m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Jonathan Kling (1993) 24.78 2013-09-21 |
15 - 16 år: Alexander Vestin (1996) 25.73 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.31 | ||||||
2 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 28.27 | ||||||
3 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 28.56 | ||||||
4 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.21 | ||||||
5 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 29.36 | ||||||
6 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 29.45 | ||||||
7 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 29.46 | ||||||
8 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.56 | ||||||
9 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.05 | ||||||
10 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 30.10 | ||||||
11 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 30.29 | ||||||
12 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.42 | ||||||
13 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.54 | ||||||
14 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 30.56 | ||||||
15 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 30.66 | ||||||
16 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 30.94 | ||||||
16 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.94 | ||||||
18 | Ludwig Larsson | 2000 | Karlstads Simsällskap | 31.05 | ||||||
19 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 31.15 | ||||||
20 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 31.30 | ||||||
21 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.40 | ||||||
22 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 31.41 | ||||||
23 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.54 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:53 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 33, 4X100m Frisim Damer Öppen, Finaler 0 år och äldre |
Sponsor: Närkefrakt |
0 år och äldre: Mass Damer 1 (1988) 3:52.76 2012-09-22 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 3:59.29 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 28.14 | 57.65 | 57.65 | ||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 28.54 | 59.67 | 1:57.32 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 28.84 | 1:01.67 | 2:58.99 | ||||||
Andrea Reinhold | 2001 | 28.63 | 1:00.30 | 3:59.29 | ||||||
2 | Västerås Damer | 0 | Västerås Simsällskap | 4:00.89 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 29.00 | 1:00.75 | 1:00.75 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 29.36 | 1:01.06 | 2:01.81 | ||||||
Frida Berggren | 1994 | 27.92 | 57.62 | 2:59.43 | ||||||
Filippa Sterling | 2002 | 28.86 | 1:01.46 | 4:00.89 | ||||||
3 | Nkk Damer Lag 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:01.85 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 29.27 | 1:01.05 | 1:01.05 | ||||||
Michelle Franzén | 1993 | 28.85 | 1:00.39 | 2:01.44 | ||||||
Elin Podéus | 1997 | 29.80 | 1:02.17 | 3:03.61 | ||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 27.89 | 58.24 | 4:01.85 | ||||||
4 | Mass Damer Lag 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:03.88 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 28.05 | 58.90 | 58.90 | ||||||
Linn Rehnberg | 1998 | 28.82 | 1:01.78 | 2:00.68 | ||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 29.80 | 1:03.00 | 3:03.68 | ||||||
Ida Swegmark | 2000 | 28.72 | 1:00.20 | 4:03.88 | ||||||
5 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 4:12.07 | ||||||
Amanda Rutqvist | 1991 | 28.94 | 59.74 | 59.74 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 30.11 | 1:03.51 | 2:03.25 | ||||||
Linnea Kaldrup | 1996 | 30.35 | 1:04.76 | 3:08.01 | ||||||
Daniella Fallenhag | 2000 | 30.25 | 1:04.06 | 4:12.07 | ||||||
6 | Karlstads SS Damer | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:12.25 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 29.68 | 1:01.19 | 1:01.19 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 29.54 | 1:01.49 | 2:02.68 | ||||||
Solveig Ramallo | 1993 | 31.07 | 1:05.74 | 3:08.42 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 30.19 | 1:03.83 | 4:12.25 | ||||||
7 | Mass Damer Lag 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:13.77 | ||||||
Johanna Åberg | 1997 | 29.83 | 1:01.76 | 1:01.76 | ||||||
Amanda Magnusson | 1999 | 30.47 | 1:03.19 | 2:04.95 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 29.71 | 1:02.76 | 3:07.71 | ||||||
Marta Qvirist | 1998 | 31.58 | 1:06.06 | 4:13.77 | ||||||
8 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:15.75 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 30.62 | 1:03.08 | 1:03.08 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 30.71 | 1:03.93 | 2:07.01 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 31.23 | 1:05.30 | 3:12.31 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 30.23 | 1:03.44 | 4:15.75 | ||||||
9 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 4:16.76 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 31.02 | 1:04.52 | 1:04.52 | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 31.24 | 1:04.53 | 2:09.05 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 29.80 | 1:02.68 | 3:11.73 | ||||||
Sandra Rääf | 2000 | 30.50 | 1:05.03 | 4:16.76 | ||||||
10 | Nkk Damer Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:18.41 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 31.42 | 1:05.88 | 1:05.88 | ||||||
Anna Grundmark | 1997 | 29.33 | 1:01.61 | 2:07.49 | ||||||
Tilde Malm | 1999 | 31.25 | 1:04.91 | 3:12.40 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 31.38 | 1:06.01 | 4:18.41 | ||||||
11 | Täby Sim Damer Lag 1 | 97 | Täby Sim | 4:18.86 | ||||||
Marianne Dellwik | 1997 | 30.65 | 1:04.58 | 1:04.58 | ||||||
Sofia Edlund | 1998 | 31.83 | 1:08.09 | 2:12.67 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 30.48 | 1:03.67 | 3:16.34 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 29.94 | 1:02.52 | 4:18.86 | ||||||
12 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 4:19.87 | ||||||
Sara Andersson | 2000 | 31.99 | 1:07.01 | 1:07.01 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 30.39 | 1:03.42 | 2:10.43 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 30.25 | 1:04.66 | 3:15.09 | ||||||
Malin Jansson | 1999 | 31.35 | 1:04.78 | 4:19.87 | ||||||
13 | Ösa Damer Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 4:25.59 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 29.55 | 1:02.82 | 1:02.82 | ||||||
Miriam Langarap | 2002 | 31.32 | 1:06.92 | 2:09.74 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 31.52 | 1:07.88 | 3:17.62 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 32.32 | 1:07.97 | 4:25.59 | ||||||
14 | Täby Sim Damer Lag 2 | 98 | Täby Sim | 4:26.38 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 31.40 | 1:05.36 | 1:05.36 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 32.95 | 1:09.80 | 2:15.16 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 31.69 | 1:06.32 | 3:21.48 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 31.53 | 1:04.90 | 4:26.38 | ||||||
15 | Karlskoga 1 | 0 | Karlskoga Simförening | 4:27.12 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 31.45 | 1:05.25 | 1:05.25 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 29.57 | 1:04.13 | 2:09.38 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 32.37 | 1:08.94 | 3:18.32 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 32.71 | 1:08.80 | 4:27.12 | ||||||
16 | Sala SS Damer Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 4:27.60 | ||||||
Ida Lindblom | 2001 | 31.83 | 1:07.10 | 1:07.10 | ||||||
Hannah Ragnarsson | 2000 | 33.13 | 1:10.02 | 2:17.12 | ||||||
Klara Ragnarsson | 2002 | 31.39 | 1:06.71 | 3:23.83 | ||||||
Sofia Ander | 1998 | 30.02 | 1:03.77 | 4:27.60 | ||||||
17 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:27.62 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 32.14 | 1:07.54 | 1:07.54 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 31.42 | 1:06.26 | 2:13.80 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 31.92 | 1:06.55 | 3:20.35 | ||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 32.06 | 1:07.27 | 4:27.62 | ||||||
18 | SK Ena Damer | 2000 | Simklubben Ena | 4:29.75 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 34.01 | 1:11.71 | 1:11.71 | ||||||
Adelina Walldén | 2002 | 31.90 | 1:07.29 | 2:19.00 | ||||||
Lovisa Sved | 2000 | 30.47 | 1:05.68 | 3:24.68 | ||||||
Clara Eklund | 2000 | 30.25 | 1:05.07 | 4:29.75 | ||||||
19 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:30.61 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 31.98 | 1:07.41 | 1:07.41 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 31.20 | 1:05.30 | 2:12.71 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 31.71 | 1:08.03 | 3:20.74 | ||||||
Malin Vestman | 2003 | 33.03 | 1:09.87 | 4:30.61 | ||||||
20 | Göteborg Damer 3 | 0 | Göteborg Sim | 4:31.08 | ||||||
Linnea Edgren | 2002 | 33.11 | 1:09.18 | 1:09.18 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 31.79 | 1:08.80 | 2:17.98 | ||||||
Andrea Berggren | 2000 | 32.90 | 1:08.76 | 3:26.74 | ||||||
Olivia Dahlström | 2001 | 29.68 | 1:04.34 | 4:31.08 | ||||||
21 | Hk Sim Damer | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 4:36.35 | ||||||
Elsa Jansson | 2002 | 31.80 | 1:06.87 | 1:06.87 | ||||||
Ellen Eriksson | 2001 | 33.20 | 1:08.39 | 2:15.26 | ||||||
Jennie Lundgren | 2001 | 32.65 | 1:09.63 | 3:24.89 | ||||||
Josefine Stenman | 2002 | 33.00 | 1:11.46 | 4:36.35 | ||||||
22 | SK Neptun Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Neptun | 4:36.89 | ||||||
Filippa Ehn | 2001 | 32.78 | 1:07.47 | 1:07.47 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 33.06 | 1:08.37 | 2:15.84 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 33.95 | 1:12.06 | 3:27.90 | ||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 32.72 | 1:08.99 | 4:36.89 | ||||||
23 | SK Neptun Damer Lag 3 | 0 | Simklubben Neptun | 4:38.61 | ||||||
Clara Nykvist | 2000 | 35.05 | 1:14.61 | 1:14.61 | ||||||
Alice Albinzon | 2000 | 32.86 | 1:08.92 | 2:23.53 | ||||||
Sophie Bladin | 2002 | 32.27 | 1:07.63 | 3:31.16 | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 32.20 | 1:07.45 | 4:38.61 | ||||||
24 | Karlskoga 2 | 0 | Karlskoga Simförening | 4:43.26 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 32.60 | 1:08.30 | 1:08.30 | ||||||
Linn Granlund | 2001 | 33.52 | 1:10.41 | 2:18.71 | ||||||
Wilma Åhling | 2002 | 33.46 | 1:12.26 | 3:30.97 | ||||||
Emilia Eerola | 1999 | 34.20 | 1:12.29 | 4:43.26 | ||||||
25 | Nkk Damer Lag 3 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:44.55 | ||||||
Adina Eriksson | 1999 | 32.32 | 1:06.85 | 1:06.85 | ||||||
Hanna Lagher | 2002 | 32.45 | 1:09.30 | 2:16.15 | ||||||
Hilma Broden | 2003 | 36.04 | 1:16.24 | 3:32.39 | ||||||
Linnea Sterner | 1996 | 33.45 | 1:12.16 | 4:44.55 | ||||||
26 | Ösa Damer Lag 3 | 0 | Örebro Simallians | 4:45.30 | ||||||
Evelina Rydén | 2000 | 33.05 | 1:08.00 | 1:08.00 | ||||||
Michelle Cen | 2000 | 32.81 | 1:09.78 | 2:17.78 | ||||||
Jennifer Titus | 2002 | 34.47 | 1:15.19 | 3:32.97 | ||||||
Julia Månsson | 2002 | 34.29 | 1:12.33 | 4:45.30 | ||||||
27 | SK Neptun Damer Lag 4 | 0 | Simklubben Neptun | 4:55.22 | ||||||
Alva Hagström | 2003 | 34.51 | 1:12.03 | 1:12.03 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 36.06 | 1:16.44 | 2:28.47 | ||||||
Ester Martinsson | 2002 | 35.28 | 1:12.72 | 3:41.19 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 34.48 | 1:14.03 | 4:55.22 | ||||||
28 | Karlskoga 3 | 0 | Karlskoga Simförening | 4:57.12 | ||||||
Stina Andersson | 2002 | 35.07 | 1:13.72 | 1:13.72 | ||||||
Matilda Ek | 2002 | 36.52 | 1:16.24 | 2:29.96 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 34.97 | 1:13.90 | 3:43.86 | ||||||
Filippa Thyrman | 2001 | 34.97 | 1:13.26 | 4:57.12 | ||||||
29 | SK Neptun Damer Lag 5 | 0 | Simklubben Neptun | 5:19.56 | ||||||
Isabelle Brodd | 2003 | 38.46 | 1:23.52 | 1:23.52 | ||||||
Elsa Djuphammar | 2003 | 34.71 | 1:15.56 | 2:39.08 | ||||||
Lova Gottberg | 2003 | 41.18 | 1:25.72 | 4:04.80 | ||||||
Lovisa Edman | 2003 | 35.07 | 1:14.76 | 5:19.56 | ||||||
- | Täby Sim Damer Lag 4 | 99 | Täby Sim | DNS | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | |||||||||
Gunnel Sköld | 2000 | |||||||||
Esther Rydbeck Nordén | 2001 | |||||||||
Mikaela Bergh | 1999 | DNS | ||||||||
- | Täby Sim Damer Lag 5 | 98 | Täby Sim | DNS | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | |||||||||
Mikaela Bergh | 1999 | |||||||||
Karin Thorén | 1999 | |||||||||
Alexandra Jensen | 2001 | DNS | ||||||||
- | Strängnäs Damer | 1998 | Strängnäs Simklubb | DSQ | ||||||
Rebecka Gustafsson | 1998 | 28.51 | 59.00 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 19 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:53 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:42 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 34, 4X100m Frisim Herrar Öppe, Finaler |
Sponsor: Basab |
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:35.77 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Nkk Herrar Lag 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:30.22 | ||||||
Anton Jansson | 1992 | 26.03 | 53.73 | 53.73 | ||||||
Marcus Forsgren | 1996 | 24.67 | 52.25 | 1:45.98 | ||||||
Alexander Frost | 1997 | 24.65 | 53.30 | 2:39.28 | ||||||
Hugo Rydberg | 1998 | 23.93 | 50.94 | 3:30.22 | ||||||
2 | Västerås Herrar | 0 | Västerås Simsällskap | 3:31.75 | ||||||
Linus Kanth | 1991 | 25.19 | 52.87 | 52.87 | ||||||
Gustaf Dahlman | 1997 | 24.40 | 51.36 | 1:44.23 | ||||||
Lukas Steiner | 1998 | 25.56 | 53.41 | 2:37.64 | ||||||
Filip Björkholm | 1998 | 25.94 | 54.11 | 3:31.75 | ||||||
3 | Mass Herrar Lag 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:35.10 | ||||||
Robin Andréasson | 1988 | 24.27 | 50.08 | 50.08 | ||||||
Aron Qvirist | 1998 | 25.73 | 54.76 | 1:44.84 | ||||||
Sebastian Petersson | 2000 | 25.99 | 55.49 | 2:40.33 | ||||||
Tor Leander | 1999 | 26.19 | 54.77 | 3:35.10 | ||||||
4 | Ösa Herrar | 0 | Örebro Simallians | 3:43.44 | ||||||
Victor Zetterman | 1995 | 26.37 | 55.46 | 55.46 | ||||||
Björn C-G Calleberg | 1981 | 25.40 | 54.82 | 1:50.28 | ||||||
Robert Lindblom | 1995 | 25.19 | 53.61 | 2:43.89 | ||||||
Elias Landström | 2000 | 28.03 | 59.55 | 3:43.44 | ||||||
5 | Nkk Herrar Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 3:47.16 | ||||||
Hampus Lovinge | 1998 | 26.09 | 53.96 | 53.96 | ||||||
Victor Lovinge | 2000 | 26.81 | 56.40 | 1:50.36 | ||||||
Max Engström | 2001 | 26.87 | 56.69 | 2:47.05 | ||||||
Christoffer Theander | 1997 | 27.61 | 1:00.11 | 3:47.16 | ||||||
6 | Göteborg Herrar | 0 | Göteborg Sim | 3:47.73 | ||||||
Miro Torola | 1995 | 26.20 | 53.49 | 53.49 | ||||||
Alexander Triantafillou | 1997 | 26.98 | 56.79 | 1:50.28 | ||||||
Johan Ekstedt | 1993 | 27.21 | 58.36 | 2:48.64 | ||||||
Eric Gustafsson | 1997 | 28.38 | 59.09 | 3:47.73 | ||||||
7 | Täby Sim Herrar Lag 1 | 97 | Täby Sim | 3:49.33 | ||||||
Josef Al-Khalili | 2000 | 27.75 | 57.75 | 57.75 | ||||||
Isak Alin | 1999 | 28.00 | 59.56 | 1:57.31 | ||||||
William Åberg | 1997 | 27.37 | 57.91 | 2:55.22 | ||||||
Shervin Ghahestani | 1997 | 26.32 | 54.11 | 3:49.33 | ||||||
8 | Täby Sim Herrar Lag 2 | 98 | Täby Sim | 3:57.57 | ||||||
Oliver Simic | 1998 | 27.67 | 58.81 | 58.81 | ||||||
Daniel Coleman | 2000 | 28.63 | 59.08 | 1:57.89 | ||||||
Gustav Barnå | 1999 | 28.13 | 58.75 | 2:56.64 | ||||||
Wilhelm Lörinc | 2000 | 29.29 | 1:00.93 | 3:57.57 | ||||||
9 | Mass Herrar Lag 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 3:58.03 | ||||||
Tobias Åberg | 2000 | 27.08 | 57.02 | 57.02 | ||||||
Oliver Einarsson | 2000 | 28.58 | 1:00.14 | 1:57.16 | ||||||
Harald Eriksson | 2000 | 28.65 | 1:00.72 | 2:57.88 | ||||||
Joel Eliasson | 1998 | 28.31 | 1:00.15 | 3:58.03 | ||||||
10 | Göteborg Herrar 2 | 0 | Göteborg Sim | 4:01.28 | ||||||
Alex Phu | 2000 | 28.15 | 58.57 | 58.57 | ||||||
Gustav Vallin | 2001 | 28.75 | 1:01.33 | 1:59.90 | ||||||
Gustav Nislander | 2001 | 28.41 | 1:00.99 | 3:00.89 | ||||||
Sherman Cheng | 1999 | 27.98 | 1:00.39 | 4:01.28 | ||||||
11 | SK Neptun Herrar Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 4:06.28 | ||||||
Oscar Johansson | 2000 | 29.03 | 1:00.48 | 1:00.48 | ||||||
Mattias Huss | 1999 | 28.86 | 1:00.72 | 2:01.20 | ||||||
Dexter Dalsgaard | 2001 | 30.34 | 1:04.64 | 3:05.84 | ||||||
Felix Andersson | 2002 | 28.72 | 1:00.44 | 4:06.28 | ||||||
12 | Ösa Herrar Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 4:06.51 | ||||||
Jesper Lindberg | 1999 | 28.37 | 1:01.54 | 1:01.54 | ||||||
Robin Flyman | 1995 | 29.40 | 1:02.82 | 2:04.36 | ||||||
Tim Baastad | 2000 | 28.02 | 59.81 | 3:04.17 | ||||||
Michal Laszewski | 2002 | 29.12 | 1:02.34 | 4:06.51 | ||||||
13 | Västerås Herrar Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:06.79 | ||||||
Jesper Eklund | 1998 | 28.43 | 58.57 | 58.57 | ||||||
Johan Brewitz | 2001 | 29.10 | 1:02.43 | 2:01.00 | ||||||
Gijs Dijkhuizen | 2000 | 29.02 | 1:01.12 | 3:02.12 | ||||||
Max Fahlén | 2001 | 31.18 | 1:04.67 | 4:06.79 | ||||||
14 | SK Ena Herrar | 0 | Simklubben Ena | 4:07.01 | ||||||
Sean Johansson | 1997 | 27.75 | 58.69 | 58.69 | ||||||
Olle Hansen | 2001 | 31.23 | 1:06.37 | 2:05.06 | ||||||
Gustav Ekesten | 1998 | 29.69 | 1:02.52 | 3:07.58 | ||||||
Joel Marin | 1999 | 28.23 | 59.43 | 4:07.01 | ||||||
15 | Täby Sim Herrar Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:09.51 | ||||||
Andres Pöllänen | 2001 | 29.04 | 1:00.77 | 1:00.77 | ||||||
Erik Ahlqvist | 2001 | 30.66 | 1:04.68 | 2:05.45 | ||||||
Lukas Roosmark | 2002 | 30.50 | 1:04.18 | 3:09.63 | ||||||
Victor Simic | 2000 | 28.25 | 59.88 | 4:09.51 | ||||||
16 | Ösa Herrar Lag 3 | 0 | Örebro Simallians | 4:16.95 | ||||||
Oscar Wilhelmsson | 2002 | 31.30 | 1:06.24 | 1:06.24 | ||||||
Nils König | 1998 | 29.19 | 1:04.35 | 2:10.59 | ||||||
Anton Wallin | 2000 | 30.09 | 1:03.41 | 3:14.00 | ||||||
Eric Valjus | 2000 | 29.54 | 1:02.95 | 4:16.95 | ||||||
17 | Göteborg Herrar 3 | 0 | Göteborg Sim | 4:17.52 | ||||||
Philip Borgström Bishop | 1999 | 28.57 | 1:00.97 | 1:00.97 | ||||||
Karl Bohlin | 2001 | 31.22 | 1:05.08 | 2:06.05 | ||||||
William Segerdahl | 2001 | 30.38 | 1:04.48 | 3:10.53 | ||||||
Einar Rättgård | 2000 | 31.62 | 1:06.99 | 4:17.52 | ||||||
18 | Nkk Herrar Lag 3 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:21.74 | ||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | 29.76 | 1:01.92 | 1:01.92 | ||||||
Eric Lundström Silke | 2003 | 32.09 | 1:07.28 | 2:09.20 | ||||||
Alexander Klingspor | 1999 | 31.89 | 1:07.25 | 3:16.45 | ||||||
John Brolin | 2002 | 30.82 | 1:05.29 | 4:21.74 | ||||||
19 | Täby Sim Herrar Lag 4 | 2001 | Täby Sim | 4:26.67 | ||||||
Anton Forsberg | 2001 | 30.42 | 1:03.62 | 1:03.62 | ||||||
Jonas Al-Khalili | 2002 | 31.34 | 1:05.70 | 2:09.32 | ||||||
Axel Nordén | 2001 | 30.66 | 1:04.67 | 3:13.99 | ||||||
Alexander Bergström | 2002 | 34.32 | 1:12.68 | 4:26.67 | ||||||
20 | SK Neptun Herrar Lag 2 | 0 | Simklubben Neptun | 4:57.71 | ||||||
Oscar Mogard Linden | 2002 | 31.72 | 1:06.35 | 1:06.35 | ||||||
Erik Johansson | 2002 | 38.84 | 1:20.30 | 2:26.65 | ||||||
Jan Salentin | 2004 | 40.66 | 1:22.95 | 3:49.60 | ||||||
Troy Kroonder | 2003 | 32.07 | 1:08.11 | 4:57.71 | ||||||
21 | Strängnäs Herrar | 2003 | Strängnäs Simklubb | 5:12.00 | ||||||
Fredrik Karlsson | 2004 | 35.29 | 1:15.12 | 1:15.12 | ||||||
Eric Malmquist | 2003 | 34.89 | 1:15.23 | 2:30.35 | ||||||
Erik Ankarling | 2004 | 36.29 | 1:16.26 | 3:46.61 | ||||||
Max Lord | 2004 | 39.53 | 1:25.39 | 5:12.00 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:42 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 08:51 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 35, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 58.29 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 27.79 | 57.76 | |||||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 28.48 | 58.93 | |||||
3 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 28.58 | 59.14 | |||||
4 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.07 | 59.41 | |||||
5 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 28.78 | 59.66 | |||||
6 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.01 | 1:00.46 | |||||
7 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 29.03 | 1:00.93 | |||||
8 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 29.78 | 1:01.26 | |||||
9 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.53 | 1:02.01 | |||||
10 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.82 | 1:02.19 | |||||
11 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.19 | 1:02.54 | |||||
12 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.79 | 1:04.01 | |||||
13 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 30.82 | 1:04.26 | |||||
14 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.19 | 1:04.70 | |||||
15 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.64 | 1:04.88 | |||||
16 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 30.51 | 1:04.91 | |||||
17 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.20 | 1:04.97 | |||||
18 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 31.17 | 1:05.88 | |||||
19 | Vera de Paiva Vilaca | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.40 | 1:06.51 | |||||
20 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 32.20 | 1:08.73 | |||||
21 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 34.17 | 1:11.98 | |||||
Gren 35, 100m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Claire Vilshed (1980) 56.64 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 58.29 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 29.11 | 1:00.35 | |||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.18 | 1:00.62 | |||||
3 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 29.55 | 1:01.18 | |||||
4 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.66 | 1:01.59 | |||||
5 | Alice Lindhé | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.79 | 1:02.13 | |||||
6 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 30.16 | 1:02.63 | |||||
7 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.98 | 1:02.93 | |||||
8 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.30 | 1:03.89 | |||||
9 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 31.13 | 1:04.68 | |||||
10 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.28 | 1:04.70 | |||||
11 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.20 | 1:04.81 | |||||
12 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 31.19 | 1:04.87 | |||||
13 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 31.47 | 1:05.25 | |||||
14 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.73 | 1:05.46 | |||||
15 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 31.49 | 1:05.48 | |||||
16 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 30.86 | 1:05.51 | |||||
17 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 31.79 | 1:05.93 | |||||
18 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 31.28 | 1:06.61 | |||||
19 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.76 | 1:06.89 | |||||
20 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 32.87 | 1:07.34 | |||||
21 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.52 | 1:07.48 | |||||
22 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.42 | 1:07.77 | |||||
23 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 34.33 | 1:11.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 08:51 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:01 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 55.15 2010-09-26 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 56.86 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 25.51 | 53.24 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 27.11 | 56.26 | |||||
3 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 27.57 | 57.72 | |||||
4 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 28.06 | 58.69 | |||||
5 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 28.70 | 1:00.23 | |||||
6 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 29.01 | 1:01.16 | |||||
7 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 29.58 | 1:01.24 | |||||
8 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 29.68 | 1:01.61 | |||||
9 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 29.29 | 1:02.08 | |||||
10 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 29.79 | 1:02.34 | |||||
11 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 29.35 | 1:02.39 | |||||
12 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 30.84 | 1:02.50 | |||||
13 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.04 | 1:02.85 | |||||
14 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 30.66 | 1:02.90 | |||||
15 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 29.56 | 1:03.07 | |||||
15 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 30.67 | 1:03.07 | |||||
17 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.19 | 1:03.58 | |||||
18 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 30.58 | 1:03.70 | |||||
19 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 30.67 | 1:03.83 | |||||
20 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 30.89 | 1:03.99 | |||||
21 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 31.29 | 1:04.07 | |||||
22 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 31.35 | 1:04.36 | |||||
23 | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 30.53 | 1:04.68 | |||||
24 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 31.44 | 1:05.03 | |||||
25 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.49 | 1:05.89 | |||||
26 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.46 | 1:06.22 | |||||
27 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.66 | 1:06.54 | |||||
Gren 36, 100m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Isak Eliasson (1996) 55.15 2010-09-26 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 56.86 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 31.92 | 1:06.23 | |||||
2 | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | 32.32 | 1:08.11 | |||||
3 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.12 | 1:08.37 | |||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.14 | 1:09.45 | |||||
5 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 34.33 | 1:11.70 | |||||
6 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 34.06 | 1:11.93 | |||||
7 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 34.80 | 1:12.89 | |||||
8 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.16 | 1:13.18 | |||||
9 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 35.78 | 1:13.36 | |||||
10 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 36.50 | 1:13.52 | |||||
11 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 36.01 | 1:14.25 | |||||
12 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 35.52 | 1:14.69 | |||||
13 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 36.24 | 1:15.13 | |||||
14 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 36.38 | 1:15.26 | |||||
15 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 37.19 | 1:17.37 | |||||
16 | Hugo Swanson | 2006 | Gävle Simsällskap | 36.45 | 1:18.24 | |||||
17 | Måns Rydergren | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 37.81 | 1:18.25 | |||||
18 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 38.76 | 1:18.64 | |||||
19 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 37.79 | 1:19.39 | |||||
20 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 40.15 | 1:23.91 | |||||
21 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.58 | 1:31.96 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:01 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:11 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 25.75 | 53.46 | 1:21.63 | 1:49.90 | |||
2 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 26.14 | 54.30 | 1:22.77 | 1:50.11 | |||
3 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 26.73 | 56.00 | 1:26.05 | 1:55.71 | |||
4 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.66 | 57.62 | 1:28.39 | 1:57.95 | |||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.40 | 57.79 | 1:29.15 | 1:59.94 | |||
6 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 27.77 | 57.40 | 1:28.97 | 2:01.49 | |||
7 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.23 | 1:02.40 | 1:33.93 | 2:05.55 | |||
8 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 28.66 | 1:00.38 | 1:33.13 | 2:06.02 | |||
9 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 30.86 | 1:05.09 | 1:40.58 | 2:14.18 | |||
10 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 30.32 | 1:04.22 | 1:39.61 | 2:15.25 | |||
11 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.16 | 1:05.43 | 1:40.91 | 2:15.98 | |||
12 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 31.78 | 1:07.56 | 1:44.48 | 2:18.49 | |||
13 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 30.47 | 1:05.78 | 1:43.30 | 2:20.10 | |||
Gren 37, 200m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Robin Andréasson (1988) 1:48.02 2010-09-26 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:54.27 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.43 | 58.97 | 1:29.89 | 2:00.10 | |||
2 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.94 | 59.97 | 1:30.54 | 2:01.64 | |||
3 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 28.26 | 1:00.18 | 1:31.97 | 2:02.99 | |||
4 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.35 | 1:00.26 | 1:33.05 | 2:05.98 | |||
5 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.20 | 1:01.39 | 1:36.14 | 2:08.22 | |||
6 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 29.99 | 1:02.90 | 1:36.30 | 2:08.75 | |||
7 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 30.01 | 1:03.19 | 1:35.86 | 2:09.26 | |||
8 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 30.31 | 1:02.97 | 1:36.28 | 2:09.65 | |||
9 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.42 | 1:00.67 | 1:34.61 | 2:09.87 | |||
10 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 30.56 | 1:03.76 | 1:37.45 | 2:10.42 | |||
11 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.18 | 1:02.52 | 1:37.33 | 2:11.08 | |||
12 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 30.69 | 1:04.51 | 1:38.49 | 2:12.14 | |||
13 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.58 | 1:04.14 | 1:39.11 | 2:12.15 | |||
14 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 31.33 | 1:04.90 | 1:38.83 | 2:12.58 | |||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 30.90 | 1:04.50 | 1:38.73 | 2:13.37 | |||
16 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.68 | 1:05.04 | 1:40.93 | 2:16.00 | |||
17 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 31.39 | 1:07.42 | 1:43.74 | 2:18.80 | |||
18 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.27 | 1:08.71 | 1:46.27 | 2:21.94 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:11 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:23 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 |
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 2:21.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.38 | 1:02.40 | 1:36.08 | 2:09.88 | |||
2 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.87 | 1:04.80 | 1:39.00 | 2:12.49 | |||
3 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 30.58 | 1:04.25 | 1:38.92 | 2:13.59 | |||
4 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.11 | 1:05.19 | 1:40.21 | 2:15.61 | |||
5 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 30.00 | 1:04.72 | 1:40.98 | 2:17.28 | |||
6 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.86 | 1:07.05 | 1:43.11 | 2:17.68 | |||
7 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 32.16 | 1:07.44 | 1:43.65 | 2:17.91 | |||
8 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 31.29 | 1:06.32 | 1:42.82 | 2:18.59 | |||
9 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.80 | 1:09.08 | 1:46.44 | 2:22.42 | |||
10 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 32.47 | 1:09.28 | 1:46.91 | 2:23.45 | |||
11 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 32.48 | 1:09.33 | 1:47.74 | 2:24.73 | |||
12 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 33.00 | 1:09.97 | 1:48.08 | 2:25.74 | |||
13 | Elina Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.67 | 1:11.08 | 1:51.18 | 2:30.93 | |||
14 | Agnes Rydh-Dufva | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.55 | 1:16.27 | 1:58.69 | 2:40.82 | |||
- | Ida Lindblom | 2001 | Sala Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 38, 200m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Elin Podéus (1997) 2:09.62 2011-09-24 |
12 år och yngre: Tova Olsson (2001) 2:21.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.57 | 1:07.16 | 1:43.55 | 2:19.49 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 32.63 | 1:08.66 | 1:46.02 | 2:22.69 | |||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 32.47 | 1:09.47 | 1:47.74 | 2:24.26 | |||
4 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 33.70 | 1:11.65 | 1:50.00 | 2:26.59 | |||
5 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 32.95 | 1:11.85 | 1:50.17 | 2:26.67 | |||
6 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.80 | 1:09.16 | 1:48.83 | 2:27.59 | |||
7 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.89 | 1:12.44 | 1:51.62 | 2:28.63 | |||
8 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 34.27 | 1:12.67 | 1:51.77 | 2:29.08 | |||
9 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.27 | 1:11.10 | 1:50.50 | 2:29.17 | |||
10 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 33.77 | 1:12.58 | 1:52.83 | 2:31.27 | |||
11 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 33.20 | 1:11.10 | 1:51.45 | 2:31.80 | |||
12 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.36 | 1:14.15 | 1:54.00 | 2:33.32 | |||
13 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 35.39 | 1:15.83 | 1:56.53 | 2:34.09 | |||
14 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 35.31 | 1:15.32 | 1:56.86 | 2:35.53 | |||
15 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 34.81 | 1:14.88 | 1:56.94 | 2:36.66 | |||
16 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.51 | 1:17.89 | 2:00.79 | 2:41.68 | |||
- | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:23 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 39, 50m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 33.95 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 34.22 | ||||||
2 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 34.34 | ||||||
3 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 34.55 | ||||||
4 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 35.04 | ||||||
5 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 36.27 | ||||||
6 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 37.44 | ||||||
7 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.30 | ||||||
8 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.95 | ||||||
9 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 41.84 | ||||||
Gren 39, 50m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 32.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Malin Westman (1995) 33.95 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.65 | 15-16 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.36 | ||||||
3 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 35.53 | ||||||
4 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.60 | ||||||
5 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.77 | ||||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.56 | ||||||
7 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 38.98 | ||||||
8 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 39.20 | ||||||
9 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 39.28 | ||||||
10 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 39.42 | ||||||
11 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 41.03 | ||||||
12 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 41.54 | ||||||
13 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 42.07 | ||||||
14 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 42.87 | ||||||
15 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 42.89 | ||||||
15 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 42.89 | ||||||
17 | Hannah Ragnarsson | 2000 | Sala Simsällskap | 43.94 | ||||||
18 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 44.90 | ||||||
19 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 48.17 | ||||||
20 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 50.55 | ||||||
- | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:27 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 40, 100m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 1:04.81 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:07.43 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.11 | 1:03.81 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.17 | 1:05.17 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.04 | 1:05.34 | |||||
4 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 29.67 | 1:05.96 | |||||
5 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.23 | 1:06.10 | |||||
6 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 32.93 | 1:10.04 | |||||
7 | Nils König | 1998 | Örebro Simallians | 36.10 | 1:17.75 | |||||
8 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.70 | 1:20.21 | |||||
9 | Saman Habibi | 1996 | Örebro Simallians | 38.72 | 1:24.83 | |||||
Gren 40, 100m Bröstsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 1:04.81 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 1:07.43 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 31.15 | 1:07.51 | |||||
2 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 33.66 | 1:11.30 | |||||
3 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.47 | 1:11.36 | |||||
4 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.31 | 1:11.38 | |||||
5 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 33.78 | 1:12.01 | |||||
6 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.47 | 1:12.88 | |||||
7 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.04 | 1:13.29 | |||||
8 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.24 | 1:13.50 | |||||
9 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 34.80 | 1:15.31 | |||||
10 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 35.51 | 1:15.36 | |||||
11 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 36.09 | 1:15.45 | |||||
12 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.60 | 1:16.44 | |||||
13 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 36.27 | 1:17.38 | |||||
14 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 36.09 | 1:17.80 | |||||
15 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 36.52 | 1:17.82 | |||||
16 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 36.26 | 1:18.04 | |||||
17 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.51 | 1:19.58 | |||||
18 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 37.74 | 1:19.94 | |||||
19 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 38.55 | 1:20.53 | |||||
20 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 37.38 | 1:21.65 | |||||
21 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 37.67 | 1:22.16 | |||||
22 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 39.95 | 1:24.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 09:58 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krämaren |
13 - 14 år: Viktoria Reinhold (1996) 1:14.57 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:14.48 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.65 | 1:09.87 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 35.64 | 1:15.08 | |||||
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.51 | 1:15.17 | |||||
4 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 35.98 | 1:15.82 | |||||
5 | Julia Månsson | 2002 | Örebro Simallians | 35.48 | 1:15.86 | |||||
6 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 35.84 | 1:16.80 | |||||
7 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.69 | 1:16.86 | |||||
8 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.65 | 1:17.67 | |||||
9 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 36.55 | 1:17.74 | |||||
10 | Cornelia Almqvist | 2002 | Varberg Sim | 37.83 | 1:19.17 | |||||
11 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.34 | 1:19.40 | |||||
12 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 36.47 | 1:19.78 | |||||
13 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 38.16 | 1:20.13 | |||||
14 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 37.54 | 1:20.64 | |||||
15 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 37.68 | 1:21.00 | |||||
16 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.90 | 1:21.50 | |||||
17 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.21 | 1:22.51 | |||||
18 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 38.95 | 1:22.95 | |||||
19 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 39.65 | 1:23.71 | |||||
20 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 39.27 | 1:24.44 | |||||
21 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 40.04 | 1:26.02 | |||||
22 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.40 | 1:26.67 | |||||
Gren 41, 100m Bröstsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Krämaren |
13 - 14 år: Viktoria Reinhold (1996) 1:14.57 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 1:14.48 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.64 | 1:13.28 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 37.86 | 1:18.84 | |||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.45 | 1:21.31 | |||||
4 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.62 | 1:22.15 | |||||
5 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 39.67 | 1:22.97 | |||||
6 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 39.05 | 1:23.55 | |||||
7 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.48 | 1:24.53 | |||||
8 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 40.77 | 1:25.99 | |||||
9 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 41.12 | 1:26.58 | |||||
10 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 42.48 | 1:28.83 | |||||
11 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 42.83 | 1:29.63 | |||||
12 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 41.73 | 1:29.72 | |||||
13 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 41.77 | 1:30.42 | |||||
14 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 43.21 | 1:30.52 | |||||
15 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 43.77 | 1:33.28 | |||||
16 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 44.23 | 1:33.51 | |||||
17 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 43.12 | 1:33.56 | |||||
18 | Isabelle Brodd | 2003 | Simklubben Neptun | 44.88 | 1:33.58 | |||||
19 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.27 | 1:33.78 | |||||
20 | Alexandra Olausson | 2003 | Varberg Sim | 43.74 | 1:33.94 | |||||
21 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 44.61 | 1:34.84 | |||||
22 | Hedda Wallberg | 2003 | Simklubben Neptun | 45.14 | 1:34.94 | |||||
23 | Sofia Eriksson | 2004 | Kungälvs Simsällskap | 43.95 | 1:35.04 | |||||
24 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 45.93 | 1:36.97 | |||||
25 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.84 | 1:40.92 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 09:58 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:10 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 42, 400m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Närkefrakt |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 4:57.16 2013-09-21 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 5:06.03 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 1:07.83 | 2:23.07 | 3:48.28 | 4:54.19 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 1:10.90 | 2:33.86 | 3:55.83 | 5:05.44 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:09.67 | 2:27.03 | 3:55.46 | 5:05.90 | |||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 1:11.85 | 2:31.85 | 4:03.81 | 5:12.11 | |||
5 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:11.26 | 2:31.38 | 4:03.25 | 5:15.67 | |||
Gren 42, 400m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Närkefrakt |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 4:57.16 2013-09-21 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 5:06.03 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.62 | 2:27.00 | 3:59.45 | 5:09.17 | |||
2 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:14.06 | 2:37.34 | 4:10.52 | 5:26.48 | |||
3 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 1:18.52 | 2:43.36 | 4:12.77 | 5:27.22 | |||
4 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 1:21.42 | 2:47.78 | 4:19.06 | 5:38.26 | |||
5 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:15.97 | 2:43.07 | 4:23.00 | 5:47.73 | |||
6 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 1:19.32 | 2:52.02 | 4:28.71 | 5:48.36 | |||
7 | Gunnel Sköld | 2000 | Täby Sim | 1:26.00 | 2:55.65 | 4:36.18 | 5:56.69 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:10 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:25 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 43, 400m Medley C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Basab |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 4:54.67 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 5:24.69 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:03.63 | 2:19.85 | 3:46.91 | 4:52.52 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.59 | 2:26.73 | 3:57.36 | 5:07.76 | |||
3 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:14.91 | 2:33.69 | 4:03.12 | 5:16.17 | |||
4 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:13.16 | 2:33.05 | 4:04.63 | 5:19.65 | |||
5 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 1:17.28 | 2:41.25 | 4:17.12 | 5:32.62 | |||
6 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:15.99 | 2:46.24 | 4:25.33 | 5:38.51 | |||
7 | Oscar Mogard Linden | 2002 | Simklubben Neptun | 1:24.78 | 2:58.09 | 4:39.86 | 5:57.74 | |||
- | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | DNS | ||||||
- | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | DSQ | ||||||
Gren 43, 400m Medley C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Basab |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 4:54.67 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 5:24.69 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 1:24.25 | 2:54.43 | 4:32.98 | 5:56.47 | |||
2 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:31.88 | 3:05.81 | 4:52.46 | 6:12.11 | |||
3 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:40.20 | 3:21.05 | 5:13.92 | 6:41.96 | |||
4 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 1:44.25 | 3:28.91 | 5:24.20 | 6:51.91 | |||
- | Troy Kroonder | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:25 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:34 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 44, 100m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Joachim Bratt (1995) 56.21 2013-09-21 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 59.15 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.14 | 57.16 | |||||
2 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.63 | 57.27 | |||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.13 | 57.87 | |||||
4 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 26.68 | 58.39 | |||||
5 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 27.54 | 58.49 | |||||
6 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.56 | 59.22 | |||||
7 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 27.60 | 59.34 | |||||
8 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 26.90 | 59.46 | |||||
9 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 27.90 | 1:00.20 | |||||
10 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 28.93 | 1:01.88 | |||||
11 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 29.53 | 1:02.96 | |||||
12 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.91 | 1:03.68 | |||||
13 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 29.31 | 1:04.09 | |||||
14 | William Åberg | 1997 | Täby Sim | 29.99 | 1:04.79 | |||||
15 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.44 | 1:05.60 | |||||
16 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 31.12 | 1:06.20 | |||||
17 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 30.15 | 1:07.90 | |||||
18 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 32.10 | 1:10.19 | |||||
19 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 32.14 | 1:11.33 | |||||
20 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 32.67 | 1:15.15 | |||||
21 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 34.38 | 1:18.07 | |||||
Gren 44, 100m Fjärilsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Oppboga |
17 - 99 år: Joachim Bratt (1995) 56.21 2013-09-21 |
15 - 16 år: Patrik Löfgren (1996) 59.15 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.72 | 1:01.40 | |||||
2 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 28.76 | 1:01.61 | |||||
3 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.34 | 1:01.90 | |||||
4 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.60 | 1:02.02 | |||||
5 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 29.45 | 1:03.62 | |||||
6 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 29.56 | 1:03.81 | |||||
7 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.10 | 1:04.85 | |||||
8 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.38 | 1:05.53 | |||||
9 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.22 | 1:05.55 | |||||
10 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 30.82 | 1:05.90 | |||||
11 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 30.42 | 1:06.25 | |||||
12 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.87 | 1:08.09 | |||||
13 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 31.25 | 1:08.16 | |||||
14 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 31.70 | 1:08.82 | |||||
15 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.95 | 1:08.89 | |||||
16 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.06 | 1:09.22 | |||||
17 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 31.77 | 1:09.51 | |||||
18 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 31.53 | 1:10.21 | |||||
19 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 32.74 | 1:11.37 | |||||
20 | Mattias Huss | 1999 | Simklubben Neptun | 32.53 | 1:11.60 | |||||
21 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 31.78 | 1:11.77 | |||||
22 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.97 | 1:12.63 | |||||
23 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 33.05 | 1:13.63 | |||||
24 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 33.00 | 1:14.77 | |||||
25 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 32.87 | 1:14.82 | |||||
26 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 34.05 | 1:15.02 | |||||
27 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 34.10 | 1:17.31 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:34 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 10:40 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 28.98 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.49 | ||||||
2 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 28.09 | ||||||
3 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 28.41 | ||||||
4 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 28.77 | ||||||
5 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 28.86 | ||||||
5 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 28.86 | ||||||
7 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 28.94 | ||||||
8 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 29.15 | ||||||
9 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.20 | ||||||
10 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 29.21 | ||||||
11 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 29.36 | ||||||
12 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 29.44 | ||||||
13 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 29.48 | ||||||
14 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.66 | ||||||
15 | Emelie Hellgren | 2001 | Fagersta Simklubb | 29.72 | ||||||
16 | Klara Ragnarsson | 2002 | Sala Simsällskap | 30.01 | ||||||
17 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 30.22 | ||||||
18 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 30.34 | ||||||
19 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 30.47 | ||||||
20 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 30.56 | ||||||
21 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 30.62 | ||||||
22 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.32 | ||||||
23 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 31.92 | ||||||
- | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | DNS | ||||||
Gren 45, 50m Frisim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Hörmann |
13 - 14 år: Alma Thormalm (1996) 26.86 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 28.98 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 28.80 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 28.92 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | |||||
3 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 29.66 | ||||||
4 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.37 | ||||||
5 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.52 | ||||||
6 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 30.55 | ||||||
7 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 30.60 | ||||||
8 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 30.66 | ||||||
8 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 30.66 | ||||||
10 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 30.75 | ||||||
11 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 30.76 | ||||||
12 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 31.15 | ||||||
13 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 31.25 | ||||||
14 | Helmi Swanson | 2004 | Gävle Simsällskap | 31.34 | ||||||
15 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 31.64 | ||||||
16 | Louise Haglöv | 2003 | Borlänge Simsällskap | 31.83 | ||||||
17 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 31.89 | ||||||
18 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 31.93 | ||||||
19 | Lina Gustafsson | 2003 | Kungälvs Simsällskap | 31.95 | ||||||
19 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 31.95 | ||||||
21 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 32.41 | ||||||
22 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 33.13 | ||||||
23 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.25 | ||||||
- | Freja Nordeman | 2003 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 10:40 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 46, 100m Ryggsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Johanna Pettersson (1992) 1:04.72 2011-09-24 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:04.07 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 31.09 | 1:03.57 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||||
2 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 31.78 | 1:03.64 | |||||
3 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.03 | 1:05.94 | |||||
4 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 33.21 | 1:09.10 | |||||
5 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.89 | 1:09.58 | |||||
6 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 34.45 | 1:09.68 | |||||
7 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.33 | 1:10.86 | |||||
8 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.19 | 1:12.95 | |||||
9 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.20 | 1:13.38 | |||||
10 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 36.12 | 1:13.43 | |||||
11 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 35.75 | 1:16.36 | |||||
12 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.71 | 1:16.46 | |||||
13 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.78 | 1:18.80 | |||||
14 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 38.56 | 1:21.04 | |||||
Gren 46, 100m Ryggsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Johanna Pettersson (1992) 1:04.72 2011-09-24 |
15 - 16 år: Marlene Pavlu Lewin (1997) 1:04.07 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 32.50 | 1:07.67 | |||||
2 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 33.48 | 1:08.63 | |||||
3 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.17 | 1:09.51 | |||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.04 | 1:09.68 | |||||
5 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 34.07 | 1:10.09 | |||||
6 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 34.36 | 1:10.39 | |||||
7 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 34.36 | 1:10.97 | |||||
8 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 35.13 | 1:11.71 | |||||
9 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.95 | 1:12.44 | |||||
10 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 34.40 | 1:13.13 | |||||
11 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.55 | 1:13.62 | |||||
12 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 35.75 | 1:13.95 | |||||
13 | Evelina Rydén | 2000 | Örebro Simallians | 36.88 | 1:15.75 | |||||
14 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 36.79 | 1:16.38 | |||||
15 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 37.47 | 1:16.60 | |||||
16 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.12 | 1:17.64 | |||||
17 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 37.68 | 1:17.72 | |||||
18 | Felicia Eriksson | 2000 | Göteborg Sim | 37.95 | 1:17.85 | |||||
19 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 38.13 | 1:18.25 | |||||
20 | My Lord | 1999 | Strängnäs Simklubb | 38.22 | 1:19.11 | |||||
21 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 39.05 | 1:19.58 | |||||
22 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 39.59 | 1:21.10 | |||||
23 | Tilda Conradsson | 1999 | Varberg Sim | 39.55 | 1:21.68 | |||||
24 | Terese Engström | 1999 | Örebro Simallians | 40.76 | 1:22.72 | |||||
25 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 39.89 | 1:24.55 | |||||
26 | Clara Nykvist | 2000 | Simklubben Neptun | 41.50 | 1:25.67 | |||||
27 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 42.01 | 1:26.20 | |||||
28 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 42.10 | 1:29.59 | |||||
29 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 45.34 | 1:32.87 | |||||
- | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:14 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.26 | 1:02.63 | |||||
2 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 30.90 | 1:03.41 | |||||
3 | Jonatan Carlsson | 2001 | Varberg Sim | 31.39 | 1:04.48 | |||||
4 | Johan Brewitz | 2001 | Västerås Simsällskap | 32.06 | 1:06.36 | |||||
5 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 32.14 | 1:07.50 | |||||
6 | Emil Kernen | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 33.06 | 1:08.48 | |||||
7 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.11 | 1:08.74 | |||||
8 | Michal Laszewski | 2002 | Örebro Simallians | 33.58 | 1:09.07 | |||||
9 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 34.29 | 1:10.61 | |||||
10 | Herbert Grahn | 2001 | Skövde Simsällskap | 33.51 | 1:10.62 | |||||
11 | Jonas Al-Khalili | 2002 | Täby Sim | 35.09 | 1:11.36 | |||||
12 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 36.21 | 1:13.63 | |||||
13 | William Segerdahl | 2001 | Göteborg Sim | 36.26 | 1:14.26 | |||||
14 | Edwin Nystrand | 2002 | Sala Simsällskap | 36.61 | 1:14.41 | |||||
15 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 36.56 | 1:14.75 | |||||
16 | Dexter Dalsgaard | 2001 | Simklubben Neptun | 36.47 | 1:14.79 | |||||
17 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 37.80 | 1:16.15 | |||||
18 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 37.05 | 1:16.28 | |||||
19 | Adam Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.01 | 1:16.82 | |||||
20 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.12 | 1:17.11 | |||||
21 | Olle Hansen | 2001 | Simklubben Ena | 37.08 | 1:17.78 | |||||
22 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 38.60 | 1:17.98 | |||||
23 | Erik Ahlqvist | 2001 | Täby Sim | 38.42 | 1:18.37 | |||||
24 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 39.46 | 1:18.46 | |||||
25 | Melvin Larsson | 2002 | Örebro Simallians | 37.66 | 1:18.87 | |||||
26 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.44 | 1:19.08 | |||||
27 | Noa Carlenius | 2002 | Varberg Sim | 38.34 | 1:19.30 | |||||
28 | Max Fahlén | 2001 | Västerås Simsällskap | 38.69 | 1:19.59 | |||||
29 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 39.84 | 1:23.29 | |||||
- | Hugo Sörby | 2001 | Upsala Simsällskap | DNS | ||||||
- | Filip Rautiainen | 2001 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
- | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Ryggsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Daniel Vålvik (1999) 1:02.63 2013-09-21 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 1:06.87 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Kevin Grahn | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 36.89 | 1:15.13 | |||||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 37.45 | 1:18.25 | |||||
3 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 38.53 | 1:19.14 | |||||
4 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.92 | 1:23.92 | |||||
5 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 41.83 | 1:24.79 | |||||
6 | Anton Rautiainen | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 42.35 | 1:26.93 | |||||
7 | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | 43.77 | 1:29.10 | |||||
8 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 43.79 | 1:30.00 | |||||
9 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 46.80 | 1:32.18 | |||||
10 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 45.37 | 1:32.65 | |||||
11 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 46.24 | 1:33.65 | |||||
12 | Max Lord | 2004 | Strängnäs Simklubb | 47.41 | 1:36.36 | |||||
13 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 47.94 | 1:36.94 | |||||
14 | Måns Rydergren | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 49.07 | 1:40.43 | TLB | ||||
15 | David Malm | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.94 | 1:44.04 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:14 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:21 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 48, 50m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 26.39 2013-09-21 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 27.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.47 | ||||||
2 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 27.08 | ||||||
3 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 27.51 | ||||||
4 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.54 | ||||||
5 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 28.31 | ||||||
6 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 28.73 | ||||||
7 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 29.07 | ||||||
8 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.44 | ||||||
9 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 30.87 | ||||||
10 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 31.04 | ||||||
11 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.08 | ||||||
12 | Eric Gustafsson | 1997 | Göteborg Sim | 31.71 | ||||||
13 | Rickard Thillman | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 32.28 | ||||||
14 | Carl Schiller | 1997 | Skövde Simsällskap | 34.29 | ||||||
15 | Robin Flyman | 1995 | Örebro Simallians | 36.97 | ||||||
Gren 48, 50m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Christoffer Carlsen (1992) 26.39 2013-09-21 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 27.71 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.81 | ||||||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.34 | ||||||
3 | Isak Alin | 1999 | Täby Sim | 30.04 | ||||||
4 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.16 | ||||||
5 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 30.29 | ||||||
6 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 30.63 | ||||||
7 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 31.05 | ||||||
8 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.61 | ||||||
9 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.17 | ||||||
10 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 33.00 | ||||||
11 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.21 | ||||||
12 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.24 | ||||||
13 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 33.38 | ||||||
14 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 33.42 | ||||||
15 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.58 | ||||||
16 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.73 | ||||||
17 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.49 | ||||||
18 | Alexander Klingspor | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.60 | ||||||
19 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 34.63 | ||||||
20 | Eric Valjus | 2000 | Örebro Simallians | 35.03 | ||||||
21 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 35.50 | ||||||
22 | Einar Rättgård | 2000 | Göteborg Sim | 36.71 | ||||||
23 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 37.61 | ||||||
24 | Tobias Schörling | 1999 | Örebro Simallians | 38.98 | ||||||
- | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:21 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 49, 200m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:16.70 2011-09-24 |
15 - 16 år: Isabelle Hanson (1998) 2:22.73 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.12 | 1:07.39 | 1:42.59 | 2:18.19 | |||
2 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.07 | 1:08.00 | 1:45.29 | 2:23.85 | |||
3 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 34.57 | 1:13.87 | 1:49.91 | 2:25.58 | |||
4 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.35 | 1:11.19 | 1:49.08 | 2:26.42 | |||
5 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 33.71 | 1:12.48 | 1:51.46 | 2:30.29 | |||
Gren 49, 200m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Vågen Gallerian |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 2:16.70 2011-09-24 |
15 - 16 år: Isabelle Hanson (1998) 2:22.73 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.50 | 1:11.21 | 1:49.83 | 2:28.70 | |||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.28 | 1:11.47 | 1:50.96 | 2:30.59 | |||
3 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 35.85 | 1:18.47 | 2:03.21 | 2:47.37 | |||
4 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 36.10 | 1:18.80 | 2:03.36 | 2:47.50 | |||
5 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.99 | 1:18.54 | 2:04.66 | 2:47.59 | |||
6 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 38.09 | 1:21.31 | 2:04.79 | 2:47.83 | |||
7 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 36.98 | 1:20.36 | 2:05.39 | 2:49.02 | |||
- | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 50, 200m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Krämaren |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:20.88 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:35.61 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.89 | 1:15.42 | 1:57.99 | 2:39.69 | |||
Gren 50, 200m Fjärilsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Krämaren |
13 - 14 år: Patrik Löfgren (1996) 2:20.88 2010-09-26 |
12 år och yngre: Hampus Lovinge (1998) 2:35.61 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 43.61 | 1:33.09 | 2:22.40 | 3:09.14 | |||
2 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 47.51 | 1:41.61 | 2:37.42 | 3:27.09 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:24 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 51, 4X100m Medley Damer Öppen, Finaler |
Sponsor: Närkefrakt |
0 år och äldre: Mass Herrar 1 (1987) 3:28.53 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Göteborg Damer | 0 | Göteborg Sim | 4:18.57 | ||||||
Linnéa Bielicz | 1994 | 30.56 | 1:03.44 | 1:03.44 | ||||||
Amanda Rutqvist | 1991 | 32.79 | 1:09.79 | 2:13.23 | ||||||
Christina Ekstedt | 1996 | 29.95 | 1:07.00 | 3:20.23 | ||||||
Alfhild Kristensson | 1999 | 27.86 | 58.34 | 4:18.57 | ||||||
2 | Nkk Damer Lag 1 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:19.33 | ||||||
Elin Podéus | 1997 | 31.78 | 1:06.12 | 1:06.12 | ||||||
Sara Wallberg | 1999 | 33.31 | 1:11.47 | 2:17.59 | ||||||
Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | 28.84 | 1:02.51 | 3:20.10 | ||||||
Michelle Franzén | 1993 | 27.91 | 59.23 | 4:19.33 | ||||||
3 | Västerås Damer | 0 | Västerås Simsällskap | 4:23.67 | ||||||
Filippa Sterling | 2002 | 33.27 | 1:08.47 | 1:08.47 | ||||||
Hannah Brunzell | 2001 | 32.95 | 1:10.13 | 2:18.60 | ||||||
Frida Berggren | 1994 | 29.74 | 1:03.59 | 3:22.19 | ||||||
Clara Wiman | 1996 | 29.37 | 1:01.48 | 4:23.67 | ||||||
4 | Strängnäs Damer | 1998 | Strängnäs Simklubb | 4:30.60 | ||||||
Emma Bergkvist | 2000 | 33.48 | 1:09.80 | 1:09.80 | ||||||
Lisa Eriksson | 1998 | 35.60 | 1:16.64 | 2:26.44 | ||||||
Anna Eriksson | 1999 | 30.23 | 1:05.47 | 3:31.91 | ||||||
Rebecka Gustafsson | 1998 | 27.88 | 58.69 | 4:30.60 | ||||||
5 | Mass Damer Lag 2 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:34.40 | ||||||
Johanna Åberg | 1997 | 33.98 | 1:09.68 | 1:09.68 | ||||||
Amanda Magnusson | 1999 | 37.11 | 1:19.82 | 2:29.50 | ||||||
Linnéa Lundborg | 2000 | 30.48 | 1:05.06 | 3:34.56 | ||||||
Alice Lindhé | 1999 | 28.32 | 59.84 | 4:34.40 | ||||||
6 | Mass Damer Lag 1 | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 4:34.76 | ||||||
Linn Rehnberg | 1998 | 33.96 | 1:09.99 | 1:09.99 | ||||||
Tova Olsson | 2001 | 35.42 | 1:17.03 | 2:27.02 | ||||||
Kamelia Gradinarska | 2001 | 30.38 | 1:07.87 | 3:34.89 | ||||||
Ida Swegmark | 2000 | 28.68 | 59.87 | 4:34.76 | ||||||
7 | Karlstads SS Damer | 0 | Karlstads Simsällskap | 4:36.39 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 34.40 | 1:12.07 | 1:12.07 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 34.60 | 1:13.19 | 2:25.26 | ||||||
Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | 31.74 | 1:07.95 | 3:33.21 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 29.84 | 1:03.18 | 4:36.39 | ||||||
8 | Västerås Damer Lag 2 | 0 | Västerås Simsällskap | 4:40.37 | ||||||
Victoria Åberg | 2001 | 33.11 | 1:07.87 | 1:07.87 | ||||||
Malin Eklund | 2001 | 36.97 | 1:18.40 | 2:26.27 | ||||||
Edith Jernstedt | 2002 | 31.00 | 1:09.32 | 3:35.59 | ||||||
Elvira Mörtstrand | 2003 | 30.99 | 1:04.78 | 4:40.37 | ||||||
9 | Ösa Damer | 0 | Örebro Simallians | 4:41.58 | ||||||
Clara Momats | 2000 | 33.98 | 1:10.25 | 1:10.25 | ||||||
Ida Nederman | 2000 | 35.82 | 1:16.07 | 2:26.32 | ||||||
Lina Nederman | 2000 | 32.25 | 1:10.28 | 3:36.60 | ||||||
Sandra Rääf | 2000 | 29.84 | 1:04.98 | 4:41.58 | ||||||
10 | Göteborg Damer 2 | 0 | Göteborg Sim | 4:43.43 | ||||||
Olivia Dahlström | 2001 | 34.96 | 1:13.56 | 1:13.56 | ||||||
Viktoria Reinhold | 1996 | 34.57 | 1:15.21 | 2:28.77 | ||||||
Daniella Fallenhag | 2000 | 33.97 | 1:14.65 | 3:43.42 | ||||||
Andrea Reinhold | 2001 | 28.16 | 1:00.01 | 4:43.43 | ||||||
11 | Täby Sim Damer Lag 2 | 98 | Täby Sim | 4:43.60 | ||||||
Ellen Banestig | 2002 | 36.10 | 1:13.99 | 1:13.99 | ||||||
Mikaela Bergh | 1999 | 35.13 | 1:14.79 | 2:28.78 | ||||||
Amanda Strömdahl | 2000 | 32.88 | 1:11.66 | 3:40.44 | ||||||
Marianne Dellwik | 1997 | 29.64 | 1:03.16 | 4:43.60 | ||||||
12 | Täby Sim Damer | 97 | Täby Sim | 4:44.06 | ||||||
Karin Thorén | 1999 | 34.05 | 1:10.37 | 1:10.37 | ||||||
Pauline Korssell | 1997 | 36.28 | 1:16.99 | 2:27.36 | ||||||
Sigrid Loid | 1999 | 32.38 | 1:13.04 | 3:40.40 | ||||||
Fanny Kruthammar | 1999 | 30.03 | 1:03.66 | 4:44.06 | ||||||
13 | SK Neptun Damer Lag 1 | 0 | Simklubben Neptun | 4:44.70 | ||||||
Sara Andersson | 2000 | 35.63 | 1:13.03 | 1:13.03 | ||||||
Alexandra Vartiainen | 2001 | 35.65 | 1:16.02 | 2:29.05 | ||||||
Michaela Mattsson | 1999 | 31.96 | 1:10.89 | 3:39.94 | ||||||
Malin Jansson | 1999 | 30.99 | 1:04.76 | 4:44.70 | ||||||
14 | Nkk Damer Lag 2 | 0 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:46.04 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 34.85 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 35.60 | 1:15.48 | 2:28.94 | ||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 34.72 | 1:15.62 | 3:44.56 | ||||||
Anna Grundmark | 1997 | 28.82 | 1:01.48 | 4:46.04 | ||||||
15 | Ösa Damer Lag 2 | 0 | Örebro Simallians | 4:47.00 | ||||||
Emma Cullberg | 2002 | 34.73 | 1:13.01 | 1:13.01 | ||||||
Julia Månsson | 2002 | 35.44 | 1:16.34 | 2:29.35 | ||||||
Cornelia Johansson | 2003 | 33.79 | 1:11.90 | 3:41.25 | ||||||
Miriam Langarap | 2002 | 30.27 | 1:05.75 | 4:47.00 | ||||||
16 | Skövde SS Damer | 2003 | Skövde Simsällskap | 4:54.56 | ||||||
Nikita Kapron | 2003 | 35.77 | 1:14.10 | 1:14.10 | ||||||
Hilja Schimmel | 2003 | 38.08 | 1:21.27 | 2:35.37 | ||||||
Linn Suchomel | 2003 | 33.62 | 1:12.73 | 3:48.10 | ||||||
Trine Forss | 2003 | 30.12 | 1:06.46 | 4:54.56 | ||||||
17 | Täby Sim Damer Lag 3 | 2000 | Täby Sim | 4:56.93 | ||||||
Josephine Junehed | 2002 | 35.50 | 1:13.46 | 1:13.46 | ||||||
Julia Franks | 2000 | 37.05 | 1:20.05 | 2:33.51 | ||||||
Alexandra Jensen | 2001 | 34.55 | 1:16.79 | 3:50.30 | ||||||
Gunnel Sköld | 2000 | 31.88 | 1:06.63 | 4:56.93 | ||||||
18 | SK Ena Damer | 2000 | Simklubben Ena | 4:59.19 | ||||||
Sara Randerstedt | 2004 | 38.57 | 1:19.90 | 1:19.90 | ||||||
Adelina Walldén | 2002 | 37.34 | 1:19.65 | 2:39.55 | ||||||
Lovisa Sved | 2000 | 32.01 | 1:14.05 | 3:53.60 | ||||||
Clara Eklund | 2000 | 30.47 | 1:05.59 | 4:59.19 | ||||||
19 | Karlskoga 1 | 0 | Karlskoga Simförening | 5:01.59 | ||||||
Elin Håkansson | 1997 | 36.11 | 1:15.36 | 1:15.36 | ||||||
Elin Waara | 1997 | 38.30 | 1:23.51 | 2:38.87 | ||||||
Emilia Eerola | 1999 | 36.41 | 1:19.26 | 3:58.13 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 29.51 | 1:03.46 | 5:01.59 | ||||||
20 | Ösa Damer Lag 3 | 0 | Örebro Simallians | 5:04.42 | ||||||
Evelina Rydén | 2000 | 36.78 | 1:16.35 | 1:16.35 | ||||||
Jennifer Titus | 2002 | 38.94 | 1:23.53 | 2:39.88 | ||||||
Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | 35.90 | 1:17.20 | 3:57.08 | ||||||
Michelle Cen | 2000 | 31.80 | 1:07.34 | 5:04.42 | ||||||
21 | Göteborg Damer 3 | 0 | Göteborg Sim | 5:05.80 | ||||||
Oliwia Wierzbowska | 2003 | 36.78 | 1:17.77 | 1:17.77 | ||||||
Linnea Edgren | 2002 | 39.34 | 1:24.40 | 2:42.17 | ||||||
Linnea Kaldrup | 1996 | 32.37 | 1:15.06 | 3:57.23 | ||||||
Felicia Eriksson | 2000 | 32.79 | 1:08.57 | 5:05.80 | ||||||
22 | SK Neptun Damer Lag 2 | 0 | Simklubben Neptun | 5:09.09 | ||||||
Isabelle Nordlinder | 2001 | 36.89 | 1:16.28 | 1:16.28 | ||||||
Alva Hagström | 2003 | 40.76 | 1:26.70 | 2:42.98 | ||||||
Amanda Bekkewold | 2001 | 35.85 | 1:17.00 | 3:59.98 | ||||||
Filippa Ehn | 2001 | 33.62 | 1:09.11 | 5:09.09 | ||||||
23 | Karlskoga 2 | 0 | Karlskoga Simförening | 5:16.45 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 37.18 | 1:17.74 | 1:17.74 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 41.06 | 1:28.05 | 2:45.79 | ||||||
Linn Granlund | 2001 | 36.82 | 1:23.86 | 4:09.65 | ||||||
Agnes Rydh-Dufva | 2002 | 31.86 | 1:06.80 | 5:16.45 | ||||||
24 | SK Neptun Damer Lag 3 | 0 | Simklubben Neptun | 5:19.63 | ||||||
Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | 38.14 | 1:17.73 | 1:17.73 | ||||||
Clara Nykvist | 2000 | 44.19 | 1:35.33 | 2:53.06 | ||||||
Sophie Bladin | 2002 | 35.27 | 1:17.31 | 4:10.37 | ||||||
Alice Albinzon | 2000 | 33.02 | 1:09.26 | 5:19.63 | ||||||
25 | Sala SS Damer Lag 1 | 0 | Sala Simsällskap | 5:28.84 | ||||||
Elvira Dalin | 2003 | 39.02 | 1:19.03 | 1:19.03 | ||||||
Hannah Ragnarsson | 2000 | 44.06 | 1:35.56 | 2:54.59 | ||||||
Klara Ragnarsson | 2002 | 34.89 | 1:21.06 | 4:15.65 | ||||||
Amanda Lindgren | 2000 | 34.45 | 1:13.19 | 5:28.84 | ||||||
26 | Karlskoga 3 | 0 | Karlskoga Simförening | 5:30.73 | ||||||
Wilma Åhling | 2002 | 40.06 | 1:21.96 | 1:21.96 | ||||||
Emma Waara | 2000 | 44.89 | 1:36.34 | 2:58.30 | ||||||
Stina Andersson | 2002 | 37.62 | 1:24.68 | 4:22.98 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 31.46 | 1:07.75 | 5:30.73 | ||||||
27 | SK Neptun Damer Lag 4 | 0 | Simklubben Neptun | 5:34.67 | ||||||
Hedda Wallberg | 2003 | 41.21 | 1:25.00 | 1:25.00 | ||||||
Ester Martinsson | 2002 | 42.59 | 1:29.89 | 2:54.89 | ||||||
Anna Wainikka | 2004 | 39.47 | 1:29.23 | 4:24.12 | ||||||
Freja Nordeman | 2003 | 33.04 | 1:10.55 | 5:34.67 | ||||||
- | Hk Sim Damer | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | DSQ | ||||||
- | SK Neptun Damer Lag 5 | 0 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:24 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:36 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 52, 200m Medley A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:03.64 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 2:07.36 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 28.11 | 1:00.06 | 1:36.53 | 2:06.11 | |||
2 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.17 | 1:00.83 | 1:38.39 | 2:07.69 | |||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.97 | 1:01.79 | 1:39.58 | 2:08.91 | |||
4 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 28.41 | 1:01.62 | 1:40.25 | 2:09.24 | |||
5 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 28.01 | 1:01.14 | 1:39.93 | 2:10.56 | |||
6 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 29.54 | 1:04.04 | 1:45.56 | 2:16.55 | |||
7 | Jesper Eklund | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.81 | 1:08.85 | 1:46.90 | 2:18.92 | |||
8 | Oliver Simic | 1998 | Täby Sim | 30.94 | 1:10.35 | 1:56.84 | 2:32.70 | |||
Gren 52, 200m Medley A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Linus Kanth (1991) 2:03.64 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 2:07.36 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.67 | 1:04.58 | 1:44.35 | 2:17.15 | |||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.33 | 1:04.91 | 1:46.02 | 2:18.30 | |||
3 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.74 | 1:06.39 | 1:48.53 | 2:20.04 | |||
4 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.73 | 1:08.05 | 1:49.53 | 2:20.42 | |||
5 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 29.81 | 1:08.39 | 1:49.95 | 2:20.70 | |||
6 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 29.13 | 1:05.21 | 1:47.14 | 2:20.71 | |||
7 | Marco Häyhänen | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.62 | 1:06.98 | 1:47.89 | 2:21.58 | |||
8 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.11 | 1:08.36 | 1:51.72 | 2:24.33 | |||
9 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 30.79 | 1:08.65 | 1:52.75 | 2:25.43 | |||
10 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.74 | 1:09.76 | 1:50.95 | 2:25.77 | |||
11 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 30.95 | 1:07.95 | 1:50.47 | 2:26.22 | |||
12 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 31.72 | 1:09.56 | 1:52.59 | 2:26.54 | |||
13 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 30.72 | 1:09.60 | 1:54.29 | 2:27.42 | |||
14 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 32.13 | 1:13.23 | 1:55.15 | 2:27.67 | |||
15 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 31.32 | 1:08.00 | 1:54.56 | 2:27.70 | |||
16 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 32.35 | 1:14.86 | 1:53.57 | 2:29.15 | |||
17 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 32.06 | 1:10.83 | 1:56.32 | 2:30.29 | |||
18 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 33.16 | 1:10.07 | 1:56.97 | 2:30.35 | |||
19 | Hjalmar Löfvenborg | 1999 | Varberg Sim | 32.63 | 1:11.69 | 1:56.61 | 2:32.07 | |||
20 | Wilhelm Lörinc | 2000 | Täby Sim | 32.83 | 1:13.80 | 1:59.09 | 2:34.29 | |||
21 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 33.20 | 1:11.60 | 1:59.46 | 2:34.32 | |||
22 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 33.61 | 1:17.04 | 1:59.02 | 2:34.85 | |||
23 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.29 | 1:13.85 | 2:02.84 | 2:36.52 | |||
24 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 33.10 | 1:17.72 | 2:05.69 | 2:40.08 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:36 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:48 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 53, 200m Medley C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Oppboga |
13 - 14 år: Elin Podeus (1997) 2:26.11 2011-09-24 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 2:32.90 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.07 | 1:09.89 | 1:50.28 | 2:24.38 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.52 | 1:10.40 | 1:53.94 | 2:28.14 | |||
3 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.55 | 1:13.17 | 1:57.02 | 2:30.46 | |||
4 | Andrea Reinhold | 2001 | Göteborg Sim | 34.77 | 1:14.40 | 1:56.87 | 2:30.97 | |||
5 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.44 | 1:14.15 | 1:57.07 | 2:31.50 | |||
6 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 32.32 | 1:11.50 | 1:56.96 | 2:34.50 | |||
7 | Alexandra Vartiainen | 2001 | Simklubben Neptun | 34.66 | 1:16.24 | 1:58.69 | 2:34.63 | |||
8 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.79 | 1:14.56 | 1:58.55 | 2:34.68 | |||
9 | Malin Eklund | 2001 | Västerås Simsällskap | 35.38 | 1:18.19 | 1:59.73 | 2:36.19 | |||
10 | Olivia Dahlström | 2001 | Göteborg Sim | 34.80 | 1:15.25 | 2:00.07 | 2:37.54 | |||
11 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.17 | 1:18.63 | 2:01.08 | 2:38.27 | |||
12 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.29 | 1:15.06 | 2:00.65 | 2:39.32 | |||
13 | Adelina Walldén | 2002 | Simklubben Ena | 37.40 | 1:23.07 | 2:06.54 | 2:41.87 | |||
14 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 36.80 | 1:17.61 | 2:06.56 | 2:43.99 | |||
15 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 38.29 | 1:19.78 | 2:06.83 | 2:44.72 | |||
16 | Emelie Ångström | 2001 | Västerås Simsällskap | 37.61 | 1:20.41 | 2:05.87 | 2:45.39 | |||
17 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 38.41 | 1:19.47 | 2:08.25 | 2:45.84 | |||
18 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.28 | 1:14.96 | 2:07.91 | 2:46.97 | |||
Gren 53, 200m Medley C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Oppboga |
13 - 14 år: Elin Podeus (1997) 2:26.11 2011-09-24 |
12 år och yngre: Hannah Brunzell (2001) 2:32.90 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.06 | 1:13.54 | 1:53.90 | 2:29.50 | 0-12 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.03 | 1:16.64 | 2:02.66 | 2:39.46 | |||
3 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.12 | 1:15.98 | 2:03.92 | 2:40.73 | |||
4 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 37.06 | 1:19.53 | 2:03.25 | 2:42.61 | |||
5 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 34.89 | 1:16.15 | 2:04.83 | 2:42.74 | |||
6 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 36.18 | 1:18.00 | 2:08.31 | 2:45.00 | |||
7 | Malin Vestman | 2003 | Skövde Simsällskap | 38.46 | 1:24.67 | 2:08.88 | 2:47.22 | |||
8 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.11 | 1:21.13 | 2:08.12 | 2:48.00 | |||
9 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 38.09 | 1:21.76 | 2:11.61 | 2:49.27 | |||
10 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 36.59 | 1:20.01 | 2:12.81 | 2:49.53 | |||
10 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 37.16 | 1:21.02 | 2:12.36 | 2:49.53 | |||
12 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 39.62 | 1:27.19 | 2:14.46 | 2:53.55 | |||
13 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 40.28 | 1:29.60 | 2:17.51 | 2:57.93 | |||
14 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.46 | 1:26.51 | 2:19.39 | 2:59.63 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:48 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 54, 400m Frisim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Hörmann |
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 4:23.67 2013-09-21 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 4:22.23 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Thörner | 1998 | Säffle Simsällskap | 1:05.90 | 2:15.17 | 3:23.01 | 4:28.88 | |||
2 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 1:05.41 | 2:15.36 | 3:25.09 | 4:32.60 | |||
3 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 1:06.12 | 2:15.07 | 3:24.40 | 4:32.95 | |||
4 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:05.92 | 2:16.18 | 3:27.61 | 4:37.42 | |||
5 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:07.32 | 2:19.00 | 3:31.05 | 4:43.17 | |||
6 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:09.29 | 2:22.18 | 3:35.16 | 4:48.00 | |||
Gren 54, 400m Frisim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Hörmann |
17 - 99 år: Sofia Lindholm (1993) 4:23.67 2013-09-21 |
15 - 16 år: Erica Dahlgren (1997) 4:22.23 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alfhild Kristensson | 1999 | Göteborg Sim | 1:05.76 | 2:15.21 | 3:23.92 | 4:31.05 | |||
2 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:06.60 | 2:17.43 | 3:28.54 | 4:38.24 | |||
3 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:06.74 | 2:18.84 | 3:30.59 | 4:40.68 | |||
4 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 1:09.75 | 2:23.52 | 3:37.52 | 4:49.89 | |||
5 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 1:09.51 | 2:25.21 | 3:41.42 | 4:55.75 | |||
6 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 1:10.53 | 2:26.21 | 3:42.64 | 4:59.30 | |||
7 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 1:08.49 | 2:25.97 | 3:43.79 | 5:01.73 | |||
8 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 1:11.57 | 2:28.73 | 3:47.85 | 5:05.17 | |||
9 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 1:12.01 | 2:30.24 | 3:49.00 | 5:06.24 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:10 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 55, 400m Frisim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
13 - 14 år: Rasmus Nieminen (1997) 4:20.65 2011-09-24 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 4:27.09 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:01.75 | 2:06.98 | 3:11.08 | 4:12.94 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:04.44 | 2:15.85 | 3:25.27 | 4:30.30 | |||
3 | Jakob Källquist | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:04.71 | 2:15.51 | 3:24.66 | 4:30.35 | |||
4 | John Aldrin | 2001 | Katrineholms Simsällskap | 1:04.14 | 2:14.66 | 3:26.00 | 4:34.69 | |||
5 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 1:10.13 | 2:21.81 | 3:35.23 | 4:49.36 | |||
6 | Felix Andersson | 2002 | Simklubben Neptun | 1:10.16 | 2:27.08 | 3:43.81 | 5:00.02 | |||
7 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 1:11.26 | 2:29.71 | 3:46.46 | 5:01.78 | |||
8 | Lukas Roosmark | 2002 | Täby Sim | 1:11.65 | 2:28.94 | 3:46.37 | 5:02.01 | |||
Gren 55, 400m Frisim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
13 - 14 år: Rasmus Nieminen (1997) 4:20.65 2011-09-24 |
12 år och yngre: Johan Rydahl (2001) 4:27.09 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 1:16.58 | 2:37.83 | 3:58.81 | 5:19.26 | |||
2 | Carl Hansson | 2003 | Gävle Simsällskap | 1:15.66 | 2:38.99 | 4:01.87 | 5:22.87 | |||
3 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:14.28 | 2:37.98 | 4:03.51 | 5:30.03 | |||
4 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 1:19.07 | 2:44.86 | 4:12.54 | 5:39.07 | |||
5 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 1:19.00 | 2:47.63 | 4:16.49 | 5:43.46 | |||
6 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 1:22.08 | 2:49.38 | 4:18.99 | 5:45.81 | |||
7 | Jan Salentin | 2004 | Simklubben Neptun | 1:26.93 | 2:58.48 | 4:29.82 | 5:58.54 | |||
- | Erik Ankarling | 2004 | Strängnäs Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:10 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:15 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 56, 50m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Gustavsvik |
17 - 99 år: Robin Andrèasson (1988) 22.60 2010-09-26 |
15 - 16 år: Alexander Frost (1997) 24.61 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Robin Andréasson | 1988 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 23.14 | ||||||
2 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 23.62 | ||||||
3 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 23.79 | ||||||
4 | Sebastian Pettersson | 1994 | Kungälvs Simsällskap | 23.91 | ||||||
5 | Björn C-G Calleberg | 1981 | Örebro Simallians | 24.06 | ||||||
6 | Shervin Ghahestani | 1997 | Täby Sim | 24.13 | ||||||
7 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.22 | ||||||
8 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.23 | ||||||
9 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.41 | ||||||
10 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 24.48 | ||||||
11 | Gustaf Dahlman | 1997 | Västerås Simsällskap | 24.65 | ||||||
12 | Robert Lindblom | 1995 | Örebro Simallians | 24.73 | ||||||
13 | Aron Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 25.18 | ||||||
14 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 25.35 | ||||||
15 | Mathias Petrusson | 1993 | Kungälvs Simsällskap | 25.39 | ||||||
16 | Victor Zetterman | 1995 | Örebro Simallians | 25.64 | ||||||
17 | Miro Torola | 1995 | Göteborg Sim | 25.68 | ||||||
18 | Daniel Andersson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 25.86 | ||||||
19 | Alexander Triantafillou | 1997 | Göteborg Sim | 25.87 | ||||||
20 | Johan Ekstedt | 1993 | Göteborg Sim | 26.47 | ||||||
21 | Tobias Josefsson | 1997 | Kungälvs Simsällskap | 27.18 | ||||||
- | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 56, 50m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Gustavsvik |
17 - 99 år: Robin Andrèasson (1988) 22.60 2010-09-26 |
15 - 16 år: Alexander Frost (1997) 24.61 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.63 | ||||||
2 | Edvin Persson | 1999 | Simsällskapet Mora | 25.97 | ||||||
3 | Ivo Kuijpers | 1999 | Säffle Simsällskap | 26.61 | ||||||
4 | Daniel Coleman | 2000 | Täby Sim | 26.80 | ||||||
5 | Jonathan Douib | 2000 | Sala Simsällskap | 27.01 | ||||||
6 | Jakob Idesten | 1999 | Strängnäs Simklubb | 27.03 | ||||||
7 | Vilmer Jansson | 2000 | Hallsberg Kumla Simklubb | 27.05 | ||||||
8 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.21 | ||||||
9 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 27.22 | ||||||
10 | Philip Borgström Bishop | 1999 | Göteborg Sim | 27.29 | ||||||
11 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 27.49 | ||||||
12 | Elias Landström | 2000 | Örebro Simallians | 27.53 | ||||||
12 | Tobias Fernandez | 1999 | Täby Sim | 27.53 | ||||||
14 | Gijs Dijkhuizen | 2000 | Västerås Simsällskap | 27.65 | ||||||
15 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 27.67 | ||||||
16 | Joel Marin | 1999 | Simklubben Ena | 27.76 | ||||||
17 | Oscar Johansson | 2000 | Simklubben Neptun | 28.00 | ||||||
18 | Harald Eriksson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.03 | ||||||
19 | Tim Ekström Lundemo | 1999 | Katrineholms Simsällskap | 28.09 | ||||||
20 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 28.11 | ||||||
21 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 28.31 | ||||||
22 | Sam Taheri | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 29.03 | ||||||
23 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 29.09 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:15 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:40 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 57, 200m Bröstsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 2:24.43 2011-09-24 |
15 - 16 år: Sara Ottosson-Bixo (1995) 2:37.07 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 35.31 | 1:13.21 | 1:52.18 | 2:31.88 | |||
2 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 38.15 | 1:20.50 | 2:04.58 | 2:49.59 | |||
3 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.33 | 1:28.71 | 2:15.65 | 3:02.98 | |||
4 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 41.10 | 1:28.46 | 2:17.21 | 3:04.39 | |||
Gren 57, 200m Bröstsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Kommuninvest |
17 - 99 år: Joline Höstman (1988) 2:24.43 2011-09-24 |
15 - 16 år: Sara Ottosson-Bixo (1995) 2:37.07 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.19 | 1:16.41 | 1:57.45 | 2:38.61 | |||
2 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 37.18 | 1:18.32 | 2:01.05 | 2:43.54 | |||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.44 | 1:19.64 | 2:03.03 | 2:46.96 | |||
4 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 39.62 | 1:23.42 | 2:06.65 | 2:48.80 | |||
5 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 39.29 | 1:22.82 | 2:06.77 | 2:50.52 | |||
6 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 39.21 | 1:23.07 | 2:07.51 | 2:51.82 | |||
7 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 39.29 | 1:23.87 | 2:08.54 | 2:53.44 | |||
8 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.93 | 1:23.40 | 2:09.34 | 2:54.82 | |||
9 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 38.92 | 1:23.96 | 2:11.04 | 2:57.32 | |||
10 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 41.02 | 1:27.47 | 2:13.48 | 2:59.91 | |||
11 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 42.09 | 1:28.33 | 2:15.52 | 3:02.14 | |||
12 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 40.71 | 1:27.26 | 2:14.67 | 3:03.10 | |||
13 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 42.17 | 1:29.77 | 2:18.98 | 3:08.90 | |||
14 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 43.21 | 1:34.27 | 2:28.31 | 3:20.75 | |||
15 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 47.54 | 1:41.67 | 2:35.05 | 3:28.12 | |||
- | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:40 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 16:56 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 58, 200m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Närkefrakt |
13 - 14 år: Anton Dahlgren (1999) 2:35.33 2013-09-21 |
12 år och yngre: August Mathisen (2001) 2:56.11 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Ålenius | 2001 | Gävle Simsällskap | 33.96 | 1:12.42 | 1:52.14 | 2:30.87 | |||
2 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.87 | 1:15.19 | 1:53.50 | 2:30.90 | |||
3 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.42 | 1:17.89 | 1:58.26 | 2:38.56 | |||
4 | Axel Nordén | 2001 | Täby Sim | 36.48 | 1:17.54 | 1:59.63 | 2:41.63 | |||
5 | Viktor Sjöström | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 37.34 | 1:20.51 | 2:04.69 | 2:47.94 | |||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.43 | 1:22.14 | 2:06.37 | 2:50.01 | |||
7 | Andres Pöllänen | 2001 | Täby Sim | 38.39 | 1:22.89 | 2:07.11 | 2:51.28 | |||
8 | Elias Persson | 2002 | Simsällskapet Mora | 39.20 | 1:23.51 | 2:07.80 | 2:51.64 | |||
9 | Karl Bohlin | 2001 | Göteborg Sim | 38.61 | 1:22.63 | 2:08.19 | 2:52.02 | |||
10 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.03 | 1:25.36 | 2:10.99 | 2:55.06 | |||
11 | Anton Forsberg | 2001 | Täby Sim | 42.02 | 1:30.32 | 2:19.71 | 3:06.20 | |||
12 | Marcus Tägtström | 2002 | Borlänge Simsällskap | 40.77 | 1:29.46 | 2:18.29 | 3:06.33 | |||
13 | Anders Malmberg | 2002 | Katrineholms Simsällskap | 43.90 | 1:33.35 | 2:22.34 | 3:07.08 | |||
14 | Adrijan Danqi | 2002 | Örebro Simallians | 40.35 | 1:28.63 | 2:19.92 | 3:09.58 | |||
15 | Viking Josefson | 2002 | Varberg Sim | 43.99 | 1:34.29 | 2:24.14 | 3:13.18 | |||
16 | Alexander Bergström | 2002 | Täby Sim | 44.48 | 1:35.59 | 2:26.34 | 3:14.81 | |||
17 | Oscar Wilhelmsson | 2002 | Örebro Simallians | 48.90 | 1:44.04 | 2:39.09 | 3:32.64 | |||
- | Pelle Huldén | 2002 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
- | William Forsström | 2002 | Örebro Simallians | DSQ | ||||||
Gren 58, 200m Bröstsim C+D Pojkar, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Närkefrakt |
13 - 14 år: Anton Dahlgren (1999) 2:35.33 2013-09-21 |
12 år och yngre: August Mathisen (2001) 2:56.11 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lucas Sterling | 2004 | Västerås Simsällskap | 41.27 | 1:28.23 | 2:16.08 | 3:02.67 | |||
2 | Eric Lundström Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.05 | 1:31.08 | 2:24.38 | 3:12.23 | |||
3 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.89 | 1:32.35 | 2:25.22 | 3:17.65 | |||
4 | Teo Mravac | 2004 | Varberg Sim | 44.55 | 1:35.31 | 2:26.96 | 3:20.32 | |||
5 | Malte Almqvist | 2004 | Varberg Sim | 47.59 | 1:39.78 | 2:32.75 | 3:21.76 | |||
6 | Tom Dijkhuizen | 2003 | Västerås Simsällskap | 45.50 | 1:38.19 | 2:31.56 | 3:23.73 | |||
7 | Gustav Walldén | 2003 | Simklubben Ena | 48.35 | 1:41.83 | 2:35.77 | 3:27.22 | |||
8 | Måns Rydergren | 2003 | Katrineholms Simsällskap | 48.71 | 1:41.74 | 2:35.73 | 3:28.57 | |||
9 | Eric Malmquist | 2003 | Strängnäs Simklubb | 46.89 | 1:43.29 | 2:38.46 | 3:30.36 | |||
10 | Fredrik Karlsson | 2004 | Strängnäs Simklubb | 51.31 | 1:47.15 | 2:42.43 | 3:37.24 | |||
11 | Jacob Edberg | 2003 | Säffle Simsällskap | 52.29 | 1:50.76 | 2:48.59 | 3:47.11 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 16:56 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:16 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 59, 1500m Frisim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 15:49.58 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.82 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Lukas Steiner | 1998 | Västerås Simsällskap | 59.45 | 2:03.15 | 3:07.67 | 4:12.10 | 16:10.22 | ||
5:16.62 | 6:21.06 | 7:25.73 | 8:30.46 | |||||||
9:36.07 | 10:41.89 | 11:47.91 | 12:53.71 | |||||||
14:00.00 | 15:06.12 | |||||||||
2 | Ludvig Nyrén | 1997 | Säffle Simsällskap | 1:06.54 | 2:18.13 | 3:30.32 | 4:42.24 | 17:48.80 | ||
5:53.62 | 7:05.19 | 8:17.24 | 9:28.15 | |||||||
10:39.25 | 11:50.92 | 13:02.69 | 14:14.40 | |||||||
15:26.78 | 16:38.65 | |||||||||
3 | Gustav Ekesten | 1998 | Simklubben Ena | 1:09.22 | 2:21.23 | 3:32.73 | 4:44.58 | 18:24.08 | ||
5:57.06 | 7:09.69 | 8:23.86 | 9:38.35 | |||||||
10:53.23 | 12:08.86 | 13:25.32 | 14:40.57 | |||||||
15:55.24 | 17:11.32 | |||||||||
Gren 59, 1500m Frisim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Basab |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 15:49.58 2013-09-21 |
15 - 16 år: Adam Paulsson (1995) 15:59.82 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Tobias Åberg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 1:04.72 | 2:13.22 | 3:22.62 | 4:31.81 | 17:16.05 | ||
5:41.52 | 6:51.57 | 8:01.55 | 9:11.34 | |||||||
10:21.01 | 11:30.87 | 12:40.21 | 13:49.45 | |||||||
14:59.10 | 16:08.43 | |||||||||
2 | Gustav Barnå | 1999 | Täby Sim | 1:09.37 | 2:20.99 | 3:32.10 | 4:43.52 | 18:03.20 | ||
5:55.37 | 7:07.64 | 8:20.81 | 9:32.88 | |||||||
10:45.42 | 11:59.07 | 13:12.47 | 14:25.66 | |||||||
15:39.11 | 16:51.96 | |||||||||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:04.86 | 2:15.97 | 3:27.46 | 4:39.68 | 18:05.06 | ||
5:51.72 | 7:03.65 | 8:15.06 | 9:28.36 | |||||||
10:41.11 | 11:55.10 | 13:09.42 | 14:23.99 | |||||||
15:38.53 | 16:53.25 | |||||||||
4 | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | 1:11.12 | 2:25.01 | 3:39.54 | 4:54.93 | 18:39.25 | ||
6:10.46 | 7:26.22 | 8:42.48 | 9:57.64 | |||||||
11:13.60 | 12:29.29 | 13:45.93 | 15:01.98 | |||||||
16:15.09 | 17:30.20 | |||||||||
5 | Anton Waller-Kaustinen | 2000 | Borlänge Simsällskap | 1:09.77 | 2:28.50 | 3:46.45 | 5:04.67 | 19:19.46 | ||
6:22.16 | 7:39.90 | 8:57.99 | 10:17.63 | |||||||
11:35.76 | 12:53.98 | 14:11.91 | 15:30.04 | |||||||
16:46.93 | 18:03.85 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:16 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:27 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 60, 100m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Oppboga |
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 1:05.28 2013-09-21 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.72 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victoria Åberg | 2001 | Västerås Simsällskap | 31.19 | 1:05.91 | |||||
2 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.40 | 1:06.60 | |||||
3 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 31.95 | 1:08.20 | |||||
4 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 31.98 | 1:08.71 | |||||
5 | Elsa Bergh | 2002 | Söderhamns Simsällskap | 34.60 | 1:13.81 | |||||
6 | Miriam Langarap | 2002 | Örebro Simallians | 34.96 | 1:14.58 | |||||
7 | Amanda Bekkewold | 2001 | Simklubben Neptun | 36.09 | 1:15.70 | |||||
8 | Josefine Åhlund | 2002 | Örebro Simallians | 34.24 | 1:15.85 | |||||
9 | Emma Larsson | 2002 | Borlänge Simsällskap | 34.72 | 1:16.32 | |||||
10 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 35.39 | 1:16.90 | |||||
11 | Sophie Bladin | 2002 | Simklubben Neptun | 35.69 | 1:17.02 | |||||
12 | Clara Balslev | 2001 | Varberg Sim | 35.61 | 1:17.42 | |||||
13 | Filippa Ehn | 2001 | Simklubben Neptun | 36.22 | 1:17.66 | |||||
14 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.65 | 1:18.06 | |||||
15 | Molly Bengtsson | 2001 | Varberg Sim | 36.29 | 1:18.07 | |||||
16 | Linn Kramer | 2001 | Skövde Simsällskap | 35.96 | 1:18.15 | |||||
17 | Josefine Stenman | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 34.91 | 1:18.75 | |||||
18 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 36.20 | 1:19.19 | |||||
19 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.43 | 1:20.58 | |||||
20 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.94 | 1:21.36 | |||||
21 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.87 | 1:21.41 | |||||
22 | Elina Carlsson | 2001 | Gävle Simsällskap | 37.06 | 1:21.65 | |||||
23 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.81 | 1:23.72 | |||||
Gren 60, 100m Fjärilsim C+D Flicko, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Oppboga |
13 - 14 år: Anna Eriksson (1999) 1:05.28 2013-09-21 |
12 år och yngre: Victoria Åberg (2001) 1:10.72 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 33.72 | 1:11.55 | |||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.21 | 1:12.48 | |||||
3 | Linn Suchomel | 2003 | Skövde Simsällskap | 34.07 | 1:13.30 | |||||
4 | Isa Lundgren Sonnergren | 2004 | Simklubben Neptun | 36.38 | 1:16.64 | |||||
5 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 36.34 | 1:17.50 | |||||
6 | Hilja Schimmel | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.18 | 1:18.41 | |||||
7 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 36.30 | 1:19.87 | |||||
8 | Ida Lithner | 2004 | Säffle Simsällskap | 37.28 | 1:20.76 | |||||
9 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 35.99 | 1:21.90 | |||||
10 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 39.94 | 1:24.20 | |||||
11 | Victoria Flyman | 2003 | Söderhamns Simsällskap | 39.20 | 1:24.82 | |||||
12 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.44 | 1:27.14 | |||||
13 | Alva Hagström | 2003 | Simklubben Neptun | 39.36 | 1:28.14 | |||||
14 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.63 | 1:29.56 | |||||
15 | Lovisa Edman | 2003 | Simklubben Neptun | 40.73 | 1:30.94 | |||||
16 | Lova Gottberg | 2003 | Simklubben Neptun | 43.90 | 1:32.89 | |||||
17 | Stella Warborn | 2003 | Varberg Sim | 44.73 | 1:34.02 | |||||
18 | Elsa Djuphammar | 2003 | Simklubben Neptun | 41.52 | 1:34.24 | |||||
19 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 42.80 | 1:35.21 | |||||
20 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.20 | 1:38.00 | |||||
- | Anna Wainikka | 2004 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:27 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:47 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 61, 100m Medley A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Hörmann |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 1:03.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 1:05.11 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Frida Berggren | 1994 | Västerås Simsällskap | 30.14 | 1:04.31 | |||||
2 | Linnéa Bielicz | 1994 | Göteborg Sim | 29.93 | 1:04.85 | |||||
3 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 30.09 | 1:05.49 | |||||
4 | Lisa Eriksson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 31.01 | 1:06.97 | |||||
5 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.69 | 1:08.00 | |||||
6 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 32.34 | 1:08.09 | |||||
7 | Clara Wiman | 1996 | Västerås Simsällskap | 32.16 | 1:09.71 | |||||
8 | Amanda Rutqvist | 1991 | Göteborg Sim | 33.34 | 1:10.27 | |||||
9 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.12 | 1:10.51 | |||||
10 | Linn Rehnberg | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.62 | 1:11.13 | |||||
11 | Viktoria Reinhold | 1996 | Göteborg Sim | 33.70 | 1:11.54 | |||||
12 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.71 | 1:11.57 | |||||
13 | Johanna Åberg | 1997 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.31 | 1:12.68 | |||||
14 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 34.07 | 1:12.90 | |||||
15 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 33.10 | 1:13.60 | |||||
16 | Marianne Dellwik | 1997 | Täby Sim | 33.31 | 1:14.22 | |||||
17 | Marta Qvirist | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.93 | 1:14.30 | |||||
18 | Linnea Schöön | 1998 | Kungälvs Simsällskap | 35.89 | 1:21.47 | |||||
Gren 61, 100m Medley A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Hörmann |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 1:03.12 2011-09-24 |
15 - 16 år: Frida Berggren (1994) 1:05.11 2010-09-26 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 31.35 | 1:08.21 | |||||
2 | Sara Wallberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.65 | 1:08.28 | |||||
3 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.22 | 1:10.18 | |||||
4 | Ida Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 33.77 | 1:11.94 | |||||
5 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 32.77 | 1:11.95 | |||||
6 | Adina Nyström | 1999 | Strängnäs Simklubb | 33.80 | 1:12.62 | |||||
7 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 33.45 | 1:12.81 | |||||
8 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 32.60 | 1:13.01 | |||||
9 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.66 | 1:13.58 | |||||
10 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.43 | 1:13.72 | |||||
11 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:13.97 | |||||
12 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.42 | 1:14.31 | |||||
13 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 33.88 | 1:14.34 | |||||
14 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 34.49 | 1:14.68 | |||||
15 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 33.25 | 1:14.71 | |||||
16 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 34.65 | 1:14.73 | |||||
17 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.46 | 1:15.11 | |||||
18 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 33.68 | 1:15.29 | |||||
19 | Malin Jansson | 1999 | Simklubben Neptun | 35.35 | 1:15.64 | |||||
20 | Ebba Vongheer | 2000 | Västerås Simsällskap | 36.19 | 1:16.02 | |||||
21 | Elin Lindgren | 2000 | Västerås Simsällskap | 35.50 | 1:16.05 | |||||
22 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 35.19 | 1:16.63 | |||||
23 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 34.60 | 1:16.72 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:47 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 17:57 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 62, 200m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 2:06.31 2013-09-21 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 2:08.30 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Kanth | 1991 | Västerås Simsällskap | 29.32 | 1:00.68 | 1:31.77 | 2:03.38 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.84 | 1:01.49 | 1:33.00 | 2:04.97 | |||
3 | Filip Björkholm | 1998 | Västerås Simsällskap | 30.72 | 1:04.23 | 1:38.32 | 2:11.24 | |||
4 | Sean Johansson | 1997 | Simklubben Ena | 30.32 | 1:04.29 | 1:38.59 | 2:12.66 | |||
5 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.04 | 1:09.56 | 1:46.75 | 2:22.49 | |||
6 | Joel Eliasson | 1998 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 33.64 | 1:10.44 | 1:48.19 | 2:25.69 | |||
Gren 62, 200m Ryggsim A+B Herrar, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Korvbrödsbagaren |
17 - 99 år: Adam Paulsson (1995) 2:06.31 2013-09-21 |
15 - 16 år: Hampus Lovinge (1998) 2:08.30 2013-09-21 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 31.74 | 1:05.69 | 1:39.51 | 2:12.64 | |||
2 | Tor Leander | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.85 | 1:05.28 | 1:39.83 | 2:14.01 | |||
3 | Sebastian Petersson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 32.51 | 1:07.30 | 1:42.93 | 2:17.98 | |||
4 | Marcus Wallén | 1999 | Skövde Simsällskap | 32.57 | 1:07.14 | 1:43.03 | 2:18.78 | |||
5 | Josef Al-Khalili | 2000 | Täby Sim | 33.63 | 1:09.59 | 1:45.54 | 2:20.45 | |||
6 | Victor Simic | 2000 | Täby Sim | 32.92 | 1:09.95 | 1:47.31 | 2:23.08 | |||
7 | William Borg | 2000 | Gävle Simsällskap | 33.01 | 1:09.60 | 1:47.14 | 2:24.83 | |||
8 | Sherman Cheng | 1999 | Göteborg Sim | 33.74 | 1:10.87 | 1:49.51 | 2:26.78 | |||
9 | Lukas Hill | 1999 | Simsällskapet Mora | 32.70 | 1:09.18 | 1:48.78 | 2:28.13 | |||
10 | Oliver Einarsson | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.25 | 1:13.11 | 1:51.48 | 2:28.64 | |||
11 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.78 | 1:15.34 | 1:55.22 | 2:33.63 | |||
12 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.86 | 1:14.12 | 1:54.03 | 2:33.79 | |||
13 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.19 | 1:14.20 | 1:54.20 | 2:35.11 | |||
14 | Daniel Andersson | 1999 | Varberg Sim | 36.32 | 1:15.48 | 1:55.76 | 2:36.32 | |||
15 | Anton Wallin | 2000 | Örebro Simallians | 38.48 | 1:18.75 | 1:58.91 | 2:37.90 | |||
16 | Jesper Lindberg | 1999 | Örebro Simallians | 38.24 | 1:21.29 | 2:05.45 | 2:46.12 | |||
17 | Olle Gunnarsson | 2000 | Täby Sim | 37.48 | 1:18.75 | 2:03.94 | 2:48.25 | |||
- | Tim Baastad | 2000 | Örebro Simallians | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 17:57 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:10 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 63, 200m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 13 - 14 år |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Josefine Almvret (1999) 2:27.27 2013-09-21 |
12 år och yngre: Alfhild Kristensson (1999) 2:34.13 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hannah Brunzell | 2001 | Västerås Simsällskap | 33.07 | 1:07.92 | 1:42.97 | 2:17.74 | 13-14 Åldersgrupp Rekord | ||
2 | Tova Olsson | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 34.74 | 1:11.69 | 1:49.66 | 2:27.64 | |||
3 | Filippa Sterling | 2002 | Västerås Simsällskap | 34.70 | 1:12.01 | 1:52.08 | 2:28.24 | |||
4 | Edith Jernstedt | 2002 | Västerås Simsällskap | 35.03 | 1:13.83 | 1:53.25 | 2:31.94 | |||
5 | Clara Lönnberg | 2001 | Strängnäs Simklubb | 35.85 | 1:13.96 | 1:53.46 | 2:32.87 | |||
6 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 35.41 | 1:14.34 | 1:54.46 | 2:33.17 | |||
7 | Emma Cullberg | 2002 | Örebro Simallians | 35.50 | 1:15.12 | 1:54.87 | 2:33.92 | |||
8 | Amie Molin Richtnér | 2001 | Gävle Simsällskap | 36.14 | 1:14.75 | 1:56.31 | 2:34.16 | |||
9 | Kamelia Gradinarska | 2001 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 35.24 | 1:14.05 | 1:54.52 | 2:35.14 | |||
10 | Elsa Jansson | 2002 | Hallsberg Kumla Simklubb | 36.15 | 1:15.62 | 1:56.99 | 2:36.00 | |||
11 | Julia Holmberg | 2002 | Västerås Simsällskap | 36.31 | 1:15.73 | 1:56.68 | 2:36.78 | |||
12 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 36.31 | 1:16.41 | 1:57.47 | 2:36.83 | |||
13 | Linnea Edgren | 2002 | Göteborg Sim | 37.50 | 1:17.52 | 1:58.20 | 2:37.11 | |||
14 | Vera Emanuelsson Fransson | 2001 | Skövde Simsällskap | 37.42 | 1:18.53 | 2:01.23 | 2:42.40 | |||
15 | Isabelle Nordlinder | 2001 | Simklubben Neptun | 37.51 | 1:18.70 | 2:01.11 | 2:44.00 | |||
16 | Jennie Lundgren | 2001 | Hallsberg Kumla Simklubb | 39.14 | 1:20.91 | 2:04.27 | 2:45.72 | |||
17 | Nora Lidbom | 2002 | Varberg Sim | 38.53 | 1:23.50 | 2:08.84 | 2:53.35 | |||
Gren 63, 200m Ryggsim C+D Flickor, Finaler 12 år och yngre |
Sponsor: Gustavsvik |
13 - 14 år: Josefine Almvret (1999) 2:27.27 2013-09-21 |
12 år och yngre: Alfhild Kristensson (1999) 2:34.13 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Trine Forss | 2003 | Skövde Simsällskap | 35.55 | 1:15.05 | 1:55.62 | 2:35.82 | |||
2 | Nikita Kapron | 2003 | Skövde Simsällskap | 36.39 | 1:17.11 | 1:58.31 | 2:37.61 | |||
3 | Elvira Mörtstrand | 2003 | Västerås Simsällskap | 38.84 | 1:18.88 | 1:59.85 | 2:39.63 | |||
4 | Cornelia Johansson | 2003 | Örebro Simallians | 37.67 | 1:18.81 | 2:02.78 | 2:44.22 | |||
5 | Magdalena Hagsten Skarda | 2003 | Örebro Simallians | 40.01 | 1:21.97 | 2:04.03 | 2:44.67 | |||
6 | Elvira Dalin | 2003 | Sala Simsällskap | 39.12 | 1:21.14 | 2:03.68 | 2:45.40 | |||
7 | Oliwia Wierzbowska | 2003 | Göteborg Sim | 38.87 | 1:21.37 | 2:04.91 | 2:47.26 | |||
8 | Sara Randerstedt | 2004 | Simklubben Ena | 39.41 | 1:23.87 | 2:08.81 | 2:48.57 | |||
9 | Matilda Olausson | 2004 | Simklubben Ena | 40.06 | 1:23.32 | 2:07.96 | 2:49.03 | |||
10 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.72 | 1:29.68 | 2:16.56 | 2:59.96 | |||
11 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.46 | 1:30.22 | 2:17.22 | 3:03.44 | |||
12 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.75 | 1:33.39 | 2:22.03 | 3:07.94 | |||
13 | Ronja Berggren | 2003 | Varberg Sim | 45.40 | 1:34.32 | 2:23.47 | 3:11.13 | |||
14 | Ellie Geigel | 2003 | Varberg Sim | 47.16 | 1:38.56 | 2:29.50 | 3:19.06 | |||
15 | Alice Johansson | 2003 | Simklubben Ena | 49.14 | 1:44.05 | 2:40.85 | 3:35.64 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:10 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Wadköpingsdoppet 2015 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 | |||
Tävlingsort | Örebro | Utskriftstid | 18:16 | |||
Arrangör | Örebro Simallians | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 19 september 2015 |
Gren 64, 50m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 17 - 99 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 27.97 2011-09-24 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 28.55 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.71 | 17-99 Åldersgrupp Rekord | |||||
2 | Rebecka Gustafsson | 1998 | Strängnäs Simklubb | 27.93 | ||||||
3 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.41 | ||||||
4 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.98 | ||||||
5 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 30.14 | ||||||
6 | Louise Näslund | 1997 | Lidköpings Gymnastik o SS | 30.17 | ||||||
7 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.64 | ||||||
8 | Petra Johansson | 1997 | Säffle Simsällskap | 30.73 | ||||||
9 | Christina Ekstedt | 1996 | Göteborg Sim | 30.96 | ||||||
10 | Linnea Kaldrup | 1996 | Göteborg Sim | 31.17 | ||||||
11 | Sofia Edlund | 1998 | Täby Sim | 32.16 | ||||||
12 | Pauline Korssell | 1997 | Täby Sim | 32.37 | ||||||
13 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.96 | ||||||
14 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.79 | ||||||
15 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.81 | ||||||
Gren 64, 50m Fjärilsim A+B Damer, Finaler 15 - 16 år |
Sponsor: Krämaren |
17 - 99 år: Miranda Bånnsgård (1992) 27.97 2011-09-24 |
15 - 16 år: Céline Bertrand (1995) 28.55 2011-09-24 |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Linnéa Lundborg | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 28.89 | ||||||
2 | Anna Eriksson | 1999 | Strängnäs Simklubb | 29.39 | ||||||
3 | Ida Swegmark | 2000 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 30.10 | ||||||
4 | Amanda Magnusson | 1999 | Mölndals Allmänna Simsällskap | 31.25 | ||||||
4 | Lovisa Sved | 2000 | Simklubben Ena | 31.25 | ||||||
6 | Sara Andersson | 2000 | Simklubben Neptun | 31.75 | ||||||
7 | Michaela Mattsson | 1999 | Simklubben Neptun | 31.91 | ||||||
8 | Emma Bergkvist | 2000 | Strängnäs Simklubb | 32.17 | ||||||
9 | Lina Nederman | 2000 | Örebro Simallians | 32.31 | ||||||
10 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 32.40 | ||||||
11 | Clara Momats | 2000 | Örebro Simallians | 32.48 | ||||||
12 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 32.67 | ||||||
13 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.76 | ||||||
14 | Daniella Fallenhag | 2000 | Göteborg Sim | 33.40 | ||||||
15 | Clara Eklund | 2000 | Simklubben Ena | 33.53 | ||||||
16 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 33.68 | ||||||
17 | Therese Johansson | 1999 | Säffle Simsällskap | 33.77 | ||||||
18 | Sandra Rääf | 2000 | Örebro Simallians | 34.08 | ||||||
19 | Andrea Berggren | 2000 | Göteborg Sim | 34.14 | ||||||
20 | Julia Faleke | 2000 | Västerås Simsällskap | 34.21 | ||||||
21 | Tove Kramer | 1999 | Skövde Simsällskap | 34.29 | ||||||
22 | Adina Eriksson | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.78 | ||||||
23 | Mikaela Bergh | 1999 | Täby Sim | 35.00 | ||||||
24 | Alice Albinzon | 2000 | Simklubben Neptun | 35.29 | ||||||
25 | Amanda Johansson | 2000 | Göteborg Sim | 35.45 | ||||||
26 | Mikaela Juhler | 2000 | Örebro Simallians | 36.59 | ||||||
27 | Linnéa Gustafsson | 1999 | Varberg Sim | 36.89 | ||||||
28 | Michelle Cen | 2000 | Örebro Simallians | 37.45 | ||||||
29 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 37.60 | ||||||
30 | Hanna Karlsson | 2000 | Simsällskapet Mora | 37.62 | ||||||
31 | Marit van Zonneveld | 1999 | Simsällskapet Mora | 38.91 | ||||||
32 | Amanda Lindgren | 2000 | Sala Simsällskap | 40.74 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 20 september 2015 |
Licensierad till: Västerås Simsällskap | Utskriftstid | 18:16 |