Results for Oulu Cup 2
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Oulu Cup 2 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:09 | |||
Järjestäjä | OU-73, OUS |
Laji 2, 25m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Joni Juntunen | 1993 | Oulun Lohet | 29.50 | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Oulu Cup 2 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:09 | |||
Järjestäjä | OU-73, OUS |
Laji 3, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Eerika Koivunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 36.16 | ||||||
2 | Elina Kettunen | 1994 | Oulun Uimaseura | 38.56 | ||||||
3 | Noora Rahko | 1995 | Oulun Uimarit 73 | 39.63 | ||||||
4 | Hanna Väliaho | 1993 | Oulun Uimaseura | 40.73 | ||||||
5 | Laura Järvelä | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.98 | ||||||
6 | Emma Kurttila | 1994 | Oulun Uimaseura | 46.63 | ||||||
7 | Silja Siponen | 1997 | Oulun Uimaseura | 47.63 | ||||||
8 | Inna Pajuluoma | 1999 | Oulun Lohet | 49.82 | ||||||
9 | Pauliina Korento | 1999 | Oulun Lohet | 50.41 | ||||||
10 | Laura Fält | 1998 | Oulun Lohet | 50.80 | ||||||
11 | Veera Antila | 1997 | Oulun Lohet | 51.45 | ||||||
12 | Siiri Ikäheimonen | 1998 | Oulun Lohet | 52.45 | ||||||
13 | Veera Hartikainen | 1996 | Oulun Lohet | 52.78 | ||||||
14 | Reetta Karjalainen | 1999 | Oulun Uimaseura | 53.18 | ||||||
15 | Jenny Stenius | 1998 | Oulun Lohet | 53.22 | ||||||
16 | Anna Kortessalo | 1997 | Oulun Uimaseura | 53.45 | ||||||
17 | Essi Karppinen | 1997 | Oulun Lohet | 58.23 | ||||||
18 | Janina Paasila | 1998 | Oulun Lohet | 1:08.55 | ||||||
19 | Piispanen Krista | 1994 | Oulun Lohet | 1:08.78 | ||||||
20 | Heli Illikainen | 1993 | Oulun Lohet | 1:09.16 | ||||||
21 | Laura Tyni | 1997 | Oulun Lohet | 1:10.02 | ||||||
22 | Sanna Ikonen | 1997 | Oulun Lohet | 1:10.32 | ||||||
23 | Jenny Kukkonen | 1994 | Oulun Lohet | 1:11.86 | ||||||
24 | Miina Heikkinen | 1993 | Oulun Lohet | 1:12.32 | ||||||
- | Sohlo Minna | 1988 | Oulun Uimaseura | 34.37 | EXTRA | |||||
- | Aada Illikainen | 1998 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Roosa Kurttila | 1995 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Emilia Käkelä | 1994 | Oulun Uimaseura | DSQ | ||||||
SW 6.2 Uintia vatsallaan | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Oulu Cup 2 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:27 | |||
Järjestäjä | OU-73, OUS |
Laji 4, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | Aika | Tila | |||||
1 | Jasu Anttila | 1990 | Oulun Lohet | 30.28 | ||||||
2 | Reijo Orvola | 1991 | Oulun Uimaseura | 31.51 | ||||||
3 | Jaakko Mattila | 1994 | Oulun Uimaseura | 33.16 | ||||||
4 | Anssi Hätälä | 1994 | Oulun Lohet | 38.50 | ||||||
5 | Petja Hettula | 1994 | Oulun Uimaseura | 40.62 | ||||||
6 | Johannes Jyrkkä | 1995 | Oulun Lohet | 45.58 | ||||||
7 | Severi Lieto | 1998 | Oulun Uimaseura | 46.51 | ||||||
8 | Tomi Pihlajamäki | 1997 | Oulun Lohet | 48.06 | ||||||
9 | Juho Herva | 1998 | Oulun Lohet | 48.27 | ||||||
10 | Lauri Lahdenperä | 1994 | Oulun Lohet | 50.00 | ||||||
11 | Joonas Korento | 1997 | Oulun Lohet | 52.47 | ||||||
12 | Aleksi Niskajärvi | 1994 | Oulun Lohet | 53.07 | ||||||
13 | Roope Lappalainen | 1996 | Oulun Lohet | 54.24 | ||||||
14 | Topi Kiviniemi | 1998 | Oulun Uimaseura | 56.93 | ||||||
15 | Sami Ikonen | 1999 | Oulun Lohet | 57.42 | ||||||
16 | Valtteri Suutari-Jääskö | 1997 | Oulun Lohet | 58.56 | ||||||
17 | Samuli Soutukorva | 1996 | Oulun Lohet | 1:00.26 | ||||||
18 | Juho Kaikkonen | 1999 | Oulun Lohet | 1:03.52 | ||||||
19 | Anssi Bwalya | 1996 | Oulun Lohet | 1:04.73 | ||||||
20 | Peetu Väänänen | 1997 | Oulun Lohet | 1:06.53 | ||||||
21 | Petri Aarnio | 1977 | Oulun Lohet | 1:41.06 | ||||||
- | Miikka Willman | 1998 | Oulun Lohet | DNS | ||||||
- | Olli Naarala | 1998 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Oulu Cup 2 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:41 | |||
Järjestäjä | OU-73, OUS |
Laji 5, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Aino Erkinaro | 1995 | Oulun Uimaseura | 37.03 | 1:15.16 | |||||
2 | Lea Alioravainen | 1993 | Oulun Uimaseura | 37.68 | 1:18.96 | |||||
3 | Essi Virkkula | 1997 | Oulun Uimaseura | 43.01 | 1:30.11 | |||||
4 | Maria Wimmer | 1997 | Oulun Lohet | 45.79 | 1:32.27 | |||||
5 | Jenni Holappa | 1996 | Oulun Uimaseura | 44.25 | 1:33.49 | |||||
6 | Elina Rauvala | 1998 | Oulun Uimaseura | 45.76 | 1:34.79 | |||||
7 | Niina Pelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 46.93 | 1:34.86 | |||||
8 | Hanna-Kaisa Metsävainio | 1997 | Oulun Uimaseura | 49.40 | 1:42.36 | |||||
9 | Milla Lackman | 1997 | Oulun Lohet | 48.55 | 1:43.11 | |||||
10 | Miili Känsäkoski | 1999 | Oulun Uimaseura | 51.13 | 1:44.09 | |||||
11 | Jatta Bergman | 1997 | Oulun Lohet | 51.61 | 1:44.51 | |||||
12 | Lotta Heikkinen | 1998 | Oulun Uimaseura | 50.87 | 1:44.98 | |||||
13 | Erica Virkkula | 1999 | Oulun Uimaseura | 51.06 | 1:45.40 | |||||
14 | Iida Karjalainen | 1997 | Oulun Uimaseura | 50.94 | 1:45.58 | |||||
15 | Reetta Pahkala | 1997 | Oulun Lohet | 53.42 | 1:46.84 | |||||
16 | Titta Lotvonen | 1997 | Oulun Lohet | 52.90 | 1:48.48 | |||||
17 | Saara Väänänen | 1997 | Oulun Lohet | 55.67 | 1:49.79 | |||||
18 | Anna Rantapelkonen | 1997 | Oulun Lohet | 54.65 | 1:54.41 | |||||
- | Roosa Kontiokari | 1995 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Oulu Cup 2 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 18:40 | |||
Järjestäjä | OU-73, OUS |
Laji 6, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | Aika | Tila | ||||
1 | Arttu Erkinaro | 1992 | Oulun Uimaseura | 31.23 | 1:04.00 | |||||
2 | Aleksi Hiekkataipale | 1993 | Oulun Uimaseura | 34.03 | 1:09.27 | |||||
3 | Tuomas Lohiniva | 1997 | Oulun Uimaseura | 46.07 | 1:34.17 | |||||
4 | Niko Blankenstein | 1996 | Oulun Lohet | 46.62 | 1:36.44 | |||||
5 | Sipo Herva | 1995 | Oulun Lohet | 51.75 | 1:53.28 | |||||
6 | Roope Korhonen | 1997 | Oulun Uimaseura | 57.36 | 1:55.13 | |||||
7 | Markus Kuismin | 1997 | Oulun Lohet | 59.61 | 2:04.77 | |||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Oulu Cup 2 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:03 | |||
Järjestäjä | OU-73, OUS |
Laji 7, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Sofia Risteelä | 1993 | Oulun Uimaseura | 38.47 | 1:20.02 | 2:01.67 | 2:41.99 | |||
2 | Jenni Karjalainen | 1995 | Oulun Uimaseura | 38.98 | 1:20.99 | 2:04.78 | 2:48.10 | |||
3 | Sofia Känsäkoski | 1994 | Oulun Uimaseura | 39.38 | 1:22.57 | 2:06.86 | 2:49.20 | |||
4 | Saara Kallinen | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.32 | 1:23.73 | 2:08.56 | 2:51.36 | |||
5 | Emilia Nylund | 1995 | Oulun Uimaseura | 39.67 | 1:23.50 | 2:08.16 | 2:51.63 | |||
6 | Reetta Niinimäki | 1992 | Oulun Uimaseura | 40.75 | 1:24.79 | 2:09.26 | 2:52.41 | |||
7 | Silja Känsäkoski | 1997 | Oulun Uimaseura | 41.68 | 1:26.01 | 2:10.82 | 2:53.32 | |||
8 | Sanja-Sofia Valjakka | 1995 | Oulun Uimaseura | 40.99 | 1:25.81 | 2:11.74 | 2:54.22 | |||
8 | Emilia Markkanen | 1995 | Oulun Uimaseura | 41.52 | 1:26.43 | 2:11.41 | 2:54.22 | |||
10 | Oona Kerttula | 1996 | Oulun Uimaseura | 42.46 | 1:28.57 | 2:15.46 | 2:58.45 | |||
11 | Lilja Jämsä | 1996 | Oulun Uimaseura | 42.57 | 1:28.39 | 2:14.39 | 2:59.19 | |||
12 | Ida Hagelberg | 1995 | Oulun Uimaseura | 43.43 | 1:30.15 | 2:17.75 | 3:04.16 | |||
13 | Roosa Still | 1996 | Oulun Uimaseura | 44.52 | 1:34.09 | 2:23.74 | 3:11.13 | |||
- | Tuija Väyrynen | 1995 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
- | Iida Junnila | 1995 | Oulun Uimaseura | DNS | ||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Virallinen |
Kilpailu | Oulu Cup 2 | Tulostuspäivämäärä | 16 marraskuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 19:04 | |||
Järjestäjä | OU-73, OUS |
Laji 8, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut |
Sij. | Nimi | Synt | Seura | 50m | 100m | 150m | Aika | Tila | ||
1 | Tomi Lammassaari | 1995 | Oulun Uimaseura | 36.54 | 1:17.18 | 1:59.09 | 2:40.14 | |||
2 | Miika Kiuttu | 1993 | Oulun Uimaseura | 39.19 | 1:21.39 | 2:05.24 | 2:46.99 | |||
3 | Tommi Väyrynen | 1996 | Oulun Uimaseura | 39.06 | 1:22.47 | 2:07.52 | 2:49.83 | |||
4 | Juho Kosonen | 1994 | Oulun Uimaseura | 40.44 | 1:25.38 | 2:09.58 | 2:52.73 | |||
5 | Karri-Kasperi Korhonen | 1995 | Oulun Uimaseura | 42.59 | 1:29.72 | 2:17.48 | 3:04.56 | |||
6 | Juhani Lohiniva | 1995 | Oulun Uimaseura | 52.97 | 1:49.44 | 2:47.97 | 3:42.52 | |||
7 | Teemu Halonen | 1995 | Oulun Uimaseura | 53.56 | 1:53.44 | 2:55.64 | 3:53.08 | |||
Tekjä: WinGrodan 1.16.16 |
Lisenssi: Oulun Uimaseura |