Resultater for Grand Prix 3
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
18:36 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 maaliskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 200m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut |
ME: Akihiro YAMAGUCHI (1994) 2:07.01 2012-09-15 |
EE: Daniel GYURTA (1989) 2:07.23 2013-08-02 |
SE: Matti Mattsson (1993) 2:08.95 2013-08-02 |
Nuorten SE: Matti Mattsson (1993) 2:12.65 2011-07-07 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Matti Mattsson |
1993 |
|
893 |
30.07 |
1:03.49 |
1:37.38 |
|
2:11.86 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werneri Koskinen |
1998 |
|
724 |
31.97 |
1:08.11 |
1:44.98 |
|
2:21.40 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kalle Pyykkönen |
1996 |
|
711 |
31.85 |
1:07.44 |
1:45.18 |
|
2:22.28 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lassi Ohtonen |
1992 |
|
695 |
31.81 |
1:07.90 |
1:45.45 |
|
2:23.34 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Konsta Naumanen |
1996 |
|
626 |
33.00 |
1:10.38 |
1:49.19 |
|
2:28.40 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Valtteri Kiiskinen |
1998 |
|
599 |
33.20 |
1:11.11 |
1:50.73 |
|
2:30.66 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Bruce Clayhills |
1997 |
|
590 |
34.47 |
1:12.33 |
1:51.55 |
|
2:31.35 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Toni Kapiainen |
1996 |
|
590 |
33.49 |
1:12.23 |
1:52.23 |
|
2:31.41 |
|
|
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Aku Luukko |
1997 |
|
535 |
34.61 |
1:13.74 |
1:54.92 |
|
2:36.40 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Vilho Mäenpää |
1998 |
|
530 |
35.00 |
1:15.42 |
1:56.83 |
|
2:36.89 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Vilppu Penttilä |
1997 |
|
529 |
36.11 |
1:16.08 |
1:56.76 |
|
2:37.02 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Olli Soramies |
1998 |
|
515 |
34.62 |
1:14.27 |
1:56.09 |
|
2:38.43 |
|
|
Voikkaan Viesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Anton Ukkola |
2000 |
|
511 |
36.07 |
1:16.93 |
1:58.77 |
|
2:38.77 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Walentin Koskinen |
2000 |
|
510 |
34.28 |
1:14.20 |
1:56.19 |
|
2:38.93 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Jonni Aho |
1999 |
|
508 |
35.96 |
1:17.17 |
1:58.79 |
|
2:39.09 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roope Eiserbeck |
1999 |
|
486 |
34.90 |
1:15.29 |
1:57.99 |
|
2:41.46 |
|
|
Joensuun Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
21 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
18:36 |
|