Tulokset Grand Prix 3
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 30 (Alkuerät) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
22 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
12:44 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 maaliskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 30, 400m Sekauinti Naiset, Alkuerät |
ME: Shiwen YE (1996) 4:28.43 2012-07-28 |
EE: Katinka HOSSZU (1989) 4:30.31 2009-08-02 |
SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:47.07 2014-06-26 |
Nuorten SE: Tanja Kylliäinen (1993) 4:49.73 2010-06-12 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Vaula Vekkeli |
1996 |
|
696 |
1:07.96 |
2:30.07 |
3:56.13 |
|
5:02.83 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Hilla Kortetjärvi |
1996 |
|
665 |
1:06.62 |
2:26.75 |
3:55.78 |
|
5:07.43 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
663 |
1:08.55 |
2:29.08 |
4:00.09 |
|
5:07.79 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Vilma Ruotsalainen |
1996 |
|
658 |
1:09.01 |
2:27.21 |
3:53.61 |
|
5:08.56 |
|
|
Lappeenrannan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Nea-Amanda Heinola |
2000 |
|
656 |
1:09.85 |
2:29.27 |
3:58.67 |
|
5:08.88 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
631 |
1:09.71 |
2:30.99 |
4:01.49 |
|
5:12.89 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Julia Bruneau |
1999 |
|
624 |
1:11.55 |
2:34.10 |
4:04.00 |
|
5:14.00 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
578 |
1:15.27 |
2:41.84 |
4:09.50 |
|
5:22.24 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
554 |
1:12.19 |
2:36.91 |
4:13.06 |
|
5:26.70 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Raakel Bärlund |
2001 |
|
548 |
1:16.15 |
2:39.03 |
4:14.16 |
|
5:27.85 |
Ei osallistu loppukilpailuun |
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Ksenia Egorova |
2000 |
|
545 |
1:15.02 |
2:40.80 |
4:11.83 |
|
5:28.49 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Miia Hurskainen |
1992 |
|
544 |
1:10.82 |
2:36.32 |
4:13.32 |
|
5:28.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Selma Soininen |
1999 |
|
543 |
1:13.60 |
2:34.34 |
4:11.86 |
|
5:29.00 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Emma Suomio |
1998 |
|
535 |
1:16.88 |
2:41.76 |
4:15.41 |
|
5:30.65 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Elina Karinkanta |
2000 |
|
511 |
1:13.28 |
2:42.98 |
4:18.31 |
|
5:35.74 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Irene Ruuskanen |
1999 |
|
470 |
1:17.11 |
2:45.95 |
4:28.26 |
|
5:45.05 |
|
|
Raision Urheilijat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
|
|
|
|
|
DNF |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
22 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
12:44 |
|