Results for Grand Prix 3
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Pisteiden ja väliaikojen kanssa |
|
|
Kilpailu |
Grand Prix 3 |
|
Tulostuspäivämäärä |
21 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Espoo |
|
Tulostusaika |
17:21 |
|
|
Järjestäjä |
Cetus |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
22 maaliskuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut |
ME: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
EE: Federica PELLEGRINI (1988) 1:52.98 2009-07-29 |
SE: Hanna-Maria Seppälä (1984) 1:58.68 2009-06-28 |
Nuorten SE: Aino Otava (1999) 2:03.70 2015-02-01 |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Hanna-Maria Seppälä |
1984 |
|
781 |
27.97 |
59.06 |
1:31.04 |
|
2:02.66 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
726 |
29.31 |
1:01.28 |
1:33.74 |
|
2:05.70 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anna Kotonen |
1997 |
|
683 |
30.03 |
1:02.15 |
1:35.52 |
|
2:08.29 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tiia Puolakka |
1998 |
|
682 |
30.04 |
1:02.66 |
1:35.82 |
|
2:08.35 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Eveliina Pihkamäki |
1998 |
|
654 |
30.82 |
1:04.10 |
1:38.23 |
|
2:10.10 |
|
|
Riihimäen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Erika Lappalainen |
1996 |
|
631 |
30.92 |
1:05.28 |
1:39.24 |
|
2:11.70 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Vilma Oura |
2001 |
|
624 |
30.26 |
1:03.99 |
1:38.41 |
|
2:12.19 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Veera Rinne |
1998 |
|
624 |
30.92 |
1:04.62 |
1:38.85 |
|
2:12.21 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Merina Suoranta |
1999 |
|
618 |
31.33 |
1:04.89 |
1:38.96 |
|
2:12.62 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Yvonne Tollander |
1997 |
|
617 |
31.21 |
1:05.14 |
1:39.49 |
|
2:12.67 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaisa Kariniemi |
1999 |
|
602 |
31.14 |
1:05.01 |
1:39.92 |
|
2:13.74 |
|
|
Oulun Uinti 1906 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Nina Haltia |
1999 |
|
597 |
30.74 |
1:04.91 |
1:40.09 |
|
2:14.16 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jessica Hölttä |
1996 |
|
589 |
30.86 |
1:05.10 |
1:39.90 |
|
2:14.71 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Heini Tähkä |
1998 |
|
567 |
31.49 |
1:06.02 |
1:41.53 |
|
2:16.48 |
|
|
Helsingin Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Laura Oesch |
1997 |
|
562 |
31.14 |
1:05.73 |
1:41.50 |
|
2:16.83 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Pinja Peippo |
1999 |
|
562 |
30.74 |
1:05.28 |
1:41.37 |
|
2:16.90 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.05 |
Tulostuspäivämäärä |
21 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Suomen Uimaliitto |
Tulostusaika |
17:21 |
|