Results for UGP2 och Lödde Öppna
Below are all results from the competition shown by session.
Start 14.00
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | U Gp 2 Lödde Öppna | Utskriftsdatum | 07 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Löddeköpinge | Utskriftstid | 14:09 | |||
Arrangör | SK Lödde | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 07 mars 2015 |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Dennie Halilovic | 2002 | Simklubben Sydsim | 38.11 | ||||||
2 | Filip Salbrink | 2002 | Eslövs Simsällskap | 38.82 | ||||||
3 | Linus Forsgren | 2003 | Simklubben Triton | 41.53 | ||||||
4 | Jonatan Holmquist | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 42.20 | ||||||
5 | Pontus Larsson | 2002 | Simklubben Triton | 42.51 | ||||||
6 | Lukas Miderbäck | 2003 | Simklubben Lödde | 42.80 | ||||||
7 | Linus Hiltonsson | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.19 | ||||||
8 | Jonathan Seanderdahl | 2002 | Simklubben Sydsim | 43.41 | ||||||
9 | Alexander Kulagowski | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 43.53 | ||||||
10 | Philip Primetta | 2002 | Vellinge-Näsets Simklubb | 43.79 | ||||||
11 | Oscar Klittbo | 2002 | Trelleborg Sim | 44.34 | ||||||
12 | Ludvig Romare | 2004 | Trelleborg Sim | 46.08 | ||||||
13 | Viktor Hansson | 2003 | Vellinge-Näsets Simklubb | 46.49 | ||||||
14 | Jonathan Fröjd | 2004 | Simklubben Sydsim | 48.40 | ||||||
15 | Jonathan Ravn Rehnström | 2005 | Trelleborg Sim | 53.16 | ||||||
16 | Daniel Choinski Nielsen | 2005 | Trelleborg Sim | 55.35 | ||||||
17 | Love Offrell | 2004 | Simklubben Sydsim | 56.33 | ||||||
18 | Philip Petresi | 2002 | Malmö Kappsimningsklubb | 1:07.05 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Axel Andrén | 2001 | Eslövs Simsällskap | 36.23 | ||||||
2 | Gustav Englund | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.25 | ||||||
3 | Samuel Wiktor | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 36.87 | ||||||
4 | Emil Bergman | 2001 | Simklubben Ran | 38.41 | ||||||
5 | Filip Hinderup | 2001 | Malmö Kappsimningsklubb | 38.57 | ||||||
6 | Elliot Jönsson | 2001 | Simklubben Lödde | 39.48 | ||||||
7 | Behar Luani | 2001 | Simklubben Ran | 42.29 | ||||||
8 | Douglas Romare | 2001 | Trelleborg Sim | 42.78 | ||||||
9 | Casper Svärd | 2001 | Landskrona Simsällskap | 43.21 | ||||||
10 | Emil Andersson | 2001 | Simklubben Triton | 44.43 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emil Hassling | 2000 | Landskrona Simsällskap | 30.98 | ||||||
2 | Jonathan Hiltonsson | 2000 | Simklubben Sydsim | 33.55 | ||||||
3 | Tim Linck-Riedhamer | 2000 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.13 | ||||||
4 | Samuel Kvist | 2000 | Simklubben Triton | 35.23 | ||||||
5 | Lucas Lindblom | 2000 | Landskrona Simsällskap | 35.96 | ||||||
6 | Rickard Wemlén | 2000 | Simklubben Hajen | 36.04 | ||||||
7 | Georg Emmanouilidis | 2000 | Simklubben Sydsim | 36.54 | ||||||
8 | Primus Olsson | 2000 | Simklubben Ran | 37.99 | ||||||
9 | Melvin Sihlén | 2000 | Simklubben Sydsim | 40.95 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 16 - 18 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Ludwig Wemlén | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 32.53 | ||||||
2 | Tim Petersson | 1999 | Landskrona Simsällskap | 33.01 | ||||||
3 | Axel Lloyd | 1999 | Trelleborg Sim | 33.09 | ||||||
4 | Cebastian Christensen | 1998 | Simklubben Triton | 33.43 | ||||||
5 | Erik Boos | 1999 | Simklubben Sydsim | 33.61 | ||||||
6 | Filip Henriksson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 33.85 | ||||||
7 | Jimmy Lu | 1997 | Simklubben Sydsim | 34.21 | ||||||
8 | Hugo Gustafsson | 1997 | Malmö Kappsimningsklubb | 34.65 | ||||||
9 | Ali Raeisi | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.71 | ||||||
10 | Salim Celikovic | 1998 | Landskrona Simsällskap | 34.83 | ||||||
11 | Johan Persson | 1998 | Vellinge-Näsets Simklubb | 35.96 | ||||||
12 | Dennis Jarnberg | 1999 | Malmö Kappsimningsklubb | 37.09 | ||||||
13 | Eddie Halilovic | 1999 | Simklubben Sydsim | 38.14 | ||||||
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 19 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Persson | 1994 | Malmö Kappsimningsklubb | 31.25 | ||||||
2 | Jakob Helman | 1996 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.31 | ||||||
3 | Oskar Strömberg | 1994 | Simklubben Lödde | 34.58 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 07 mars 2015 |
Licensierad till: Simklubben Lödde | Utskriftstid | 14:09 |