Resultater for Farum Cup 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 15 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Farum Cup 2015 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 | |||
Stævne by | Farum | Udskriftstidspunkt | 15:01 | |||
Arrangør | Farum Svømmeklub | |||||
Bassin | 50m | |||||
Stævne dato | 08 maj 2015 |
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 0-1998 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Clara Vater | 1997 | 639 | 33.01 | 1:07.47 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
2 | Marina Heller Hansen | 1994 | 634 | 32.83 | 1:07.65 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Linnéa Månsson | 1996 | 552 | 34.68 | 1:10.82 | |||||
Simsällskapet Iden | ||||||||||
4 | Frederikke Houen | 1998 | 551 | 33.94 | 1:10.86 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
5 | Emilie Hørlykke | 1998 | 546 | 35.64 | 1:11.09 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Cecilie Jørgensen | 1998 | 544 | 34.83 | 1:11.18 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
7 | Tanja Lylloff | 1998 | 499 | 35.46 | 1:13.26 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
8 | Anna Boutrup | 1998 | 491 | 37.09 | 1:13.65 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Julie Schmidt | 1995 | 489 | 1:13.74 | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
10 | Veronika Storm | 1998 | 453 | 36.49 | 1:15.66 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Cecilie Christensen | 1997 | 412 | 34.06 | 1:18.10 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
12 | Ninwa Somi | 1998 | 299 | 42.04 | 1:26.87 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
- | Mathilde Olsen | 1998 | DNS | |||||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
Løb 15, 100m Rygsvømning Damer, Indledende Årg. 1999-2001 |
Europarekord Senior: Gemma Spofforth (1987) 58.12 2009-07-28 |
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.14 2015-03-08 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.69 2012-03-24 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Sophie Amalie Schøn | 1999 | 604 | 33.32 | 1:08.72 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
2 | Marie-Louise Stentved | 2000 | 573 | 33.64 | 1:09.94 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
3 | Jessica Yu Mortensen | 2000 | 556 | 34.20 | 1:10.64 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Nina Toft | 2000 | 553 | 34.65 | 1:10.77 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
5 | Freja Gram | 1999 | 550 | 34.90 | 1:10.90 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Frederikke Mertins | 2000 | 543 | 33.38 | 1:11.21 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Elin Rundblad | 1999 | 523 | 34.48 | 1:12.11 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
8 | Frederikke Arentoft | 2000 | 506 | 36.20 | 1:12.93 | Deltager ikke i finalen | ||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
9 | Vibe Tofte Jørgensen | 1999 | 499 | 36.48 | 1:13.25 | |||||
Rønne Svømme Klub | ||||||||||
10 | Nicola Parfitt | 2000 | 483 | 36.24 | 1:14.07 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
11 | Sofie W. Krattet | 2000 | 480 | 35.94 | 1:14.19 | |||||
Helsinge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 476 | 36.01 | 1:14.42 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
13 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 475 | 37.31 | 1:14.44 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
14 | Anna Aavang Brendstrup | 2000 | 465 | 36.79 | 1:15.00 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
15 | Mia Wennecke | 1999 | 462 | 35.94 | 1:15.13 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
16 | Simone Bukholt | 1999 | 443 | 35.60 | 1:16.21 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Anne Huse Gaarde-Hansen | 1999 | 426 | 38.72 | 1:17.23 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
18 | Simone Jørgensen | 1999 | 425 | 37.59 | 1:17.28 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 422 | 37.75 | 1:17.46 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
20 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 418 | 37.61 | 1:17.69 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
21 | Anna Svensson-Fehér | 2000 | 411 | 37.31 | 1:18.13 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
22 | Mia Walter | 2000 | 411 | 37.93 | 1:18.15 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
23 | Nicole Bennetsen | 2000 | 408 | 37.63 | 1:18.34 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Xenia Huryn | 2000 | 407 | 37.78 | 1:18.41 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
25 | Alba Cecilie Runge | 2000 | 400 | 38.29 | 1:18.86 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
26 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 390 | 38.37 | 1:19.49 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
27 | Freja A. Skov | 2000 | 381 | 38.20 | 1:20.17 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
28 | Emilia Frederiksen | 2000 | 379 | 38.78 | 1:20.31 | |||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
29 | Lærke Sandholdt Jensen | 2000 | 352 | 40.20 | 1:22.25 | |||||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
30 | Cassandra Thimmer | 1999 | 330 | 41.04 | 1:24.03 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
31 | Melinda Andersson | 2000 | 316 | 41.22 | 1:25.28 | |||||
Landskrona Simsällskap | ||||||||||
32 | Frida Eilertsson | 2000 | 287 | 1:28.08 | ||||||
Trelleborg Sim | ||||||||||
33 | Isabella Voldby Ipsen | 2000 | 272 | 43.89 | 1:29.63 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
34 | Emma Beyer | 2000 | 194 | 1:40.32 | ||||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.24.00 | Udskriftsdato | 09 maj 2015 |
Licens til Farum Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 15:01 |