Resultater for Sollentuna simfestival 2015
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Sollentuna Simfestival 2015 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Sollentuna | Utskriftstid | 12:28 | |||
Arrangör | Turebergs Simklubb | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 21 mars 2015 |
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 18 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sara Hägglund-Björklund | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.20 | 1:00.30 | |||||
1 | Vilma Unnermark | 1997 | Södertörns Simsällskap | 29.24 | 1:00.30 | |||||
3 | Josefin Hallman | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.53 | 1:01.08 | |||||
4 | Carin Klasson | 1995 | Södertörns Simsällskap | 29.96 | 1:01.38 | |||||
5 | Ayleen Burt | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 29.69 | 1:01.65 | |||||
6 | Sofia Bergkvist | 1995 | Stockholmspolisens IF SF | 30.82 | 1:02.92 | |||||
7 | Caroline Speiner | 1994 | Södertörns Simsällskap | 30.43 | 1:03.08 | |||||
8 | Emma Öhman | 1997 | Wisby Simsällskap | 31.11 | 1:03.79 | |||||
9 | Louise Åberg | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.68 | 1:03.85 | |||||
10 | Rebecka Bergström | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 30.67 | 1:04.01 | |||||
11 | Sofia von Sydow | 1997 | Skuru Idrottsklubb | 30.63 | 1:04.21 | |||||
12 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.42 | 1:05.74 | |||||
13 | Evelina Loftén | 1996 | Skuru Idrottsklubb | 30.99 | 1:05.95 | |||||
14 | Sofia Nyberg Starck | 1997 | Tyresö Simsällskap | 32.01 | 1:06.93 | |||||
15 | Anna Olsson | 1997 | Turebergs Simklubb | 32.62 | 1:07.12 | |||||
16 | Hanna Hansson | 1997 | Stockholmspolisens IF SF | 32.12 | 1:07.18 | |||||
17 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.57 | 1:07.25 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Cassandra Engback | 1999 | Södertörns Simsällskap | 28.58 | 59.24 | |||||
2 | Emma Garmelius | 1999 | Spårvägen Simförening | 29.92 | 1:01.60 | |||||
2 | Emma Sundstedt | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.08 | 1:01.60 | |||||
2 | Ida Pettersson | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 29.52 | 1:01.60 | |||||
5 | Josefin Ossmyr | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.62 | 1:01.87 | |||||
6 | Jenny Ek | 1999 | IF Åland | 29.67 | 1:01.92 | |||||
7 | Elin Grenholm | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.50 | 1:02.46 | |||||
8 | Nina Bring | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.64 | 1:03.23 | |||||
9 | Matilda Flood | 1999 | Spårvägen Simförening | 30.97 | 1:03.81 | |||||
10 | Siri Selander | 1999 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.87 | 1:03.90 | |||||
11 | Sara Olsson | 1999 | Tyresö Simsällskap | 30.82 | 1:04.00 | |||||
12 | Agnes Fährlin | 1998 | Spårvägen Simförening | 30.77 | 1:04.30 | |||||
13 | Zhanna Kuhry | 1998 | Täby Sim | 30.98 | 1:04.35 | |||||
14 | Sigrid Loid | 1999 | Täby Sim | 31.93 | 1:04.48 | |||||
15 | Fanny Kruthammar | 1999 | Täby Sim | 31.46 | 1:04.80 | |||||
16 | Fanny Ek | 1999 | IF Åland | 31.19 | 1:05.04 | |||||
17 | Karin Thorén | 1999 | Täby Sim | 31.72 | 1:05.13 | |||||
18 | Lise Öberg | 1998 | Skuru Idrottsklubb | 31.13 | 1:05.54 | |||||
19 | Caroline Adlerborn | 1998 | Spårvägen Simförening | 31.54 | 1:05.73 | |||||
20 | Alma Holmberg | 1999 | Turebergs Simklubb | 31.66 | 1:06.10 | |||||
21 | Elin Törnqvist | 1998 | Tyresö Simsällskap | 31.62 | 1:06.21 | |||||
22 | Josefin Bering | 1999 | Södertörns Simsällskap | 32.27 | 1:06.87 | |||||
23 | Cajsa-Lisa Jansson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.34 | 1:07.11 | |||||
24 | Lina Sundman | 1998 | Danderyds Sim | 31.83 | 1:07.12 | |||||
25 | Julia Nilsson | 1999 | Spårvägen Simförening | 32.36 | 1:08.17 | |||||
26 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.21 | 1:08.60 | |||||
27 | Josephine Andreasson | 1999 | Turebergs Simklubb | 33.12 | 1:08.63 | |||||
28 | Anna Reinholdz | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.07 | 1:08.84 | |||||
29 | Sofie Back | 1999 | Tyresö Simsällskap | 33.53 | 1:08.92 | |||||
30 | Therese Thor | 1998 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.47 | 1:09.36 | |||||
31 | Lisa Holmqvist | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 32.96 | 1:10.28 | |||||
32 | Johanna Larsson | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.83 | 1:10.73 | |||||
33 | Wilma Ekwall | 1999 | Spårvägen Simförening | 33.92 | 1:10.83 | |||||
34 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägen Simförening | 33.16 | 1:11.27 | |||||
35 | Vinona Bothe | 1999 | Södertörns Simsällskap | 33.49 | 1:11.68 | |||||
36 | Fanny Tyrstrup | 1999 | Stockholmspolisens IF SF | 34.37 | 1:12.50 | |||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 14 - 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Swerlander | 2001 | Turebergs Simklubb | 29.89 | 1:01.49 | |||||
2 | Olivia Stille | 2000 | Turebergs Simklubb | 29.74 | 1:01.76 | |||||
3 | Hanna Reithner | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:02.78 | |||||
4 | Wilma Roloff | 2000 | Södertörns Simsällskap | 30.33 | 1:02.79 | |||||
5 | Smilla Lönnberg | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.68 | 1:03.01 | |||||
6 | Ebba Martin | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.82 | 1:04.04 | |||||
7 | Astrid Eriksson | 2001 | Turebergs Simklubb | 31.00 | 1:04.12 | |||||
8 | Hermella Alem | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 30.63 | 1:04.24 | |||||
9 | Elsa Nordström | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.28 | 1:04.49 | |||||
10 | Signe Nordegren | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 31.38 | 1:04.71 | |||||
11 | Caroline Wallenborg | 2000 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.50 | 1:05.22 | |||||
12 | Zafira Vaamonde | 2001 | Spårvägen Simförening | 31.91 | 1:05.27 | |||||
13 | Fanny Odin | 2000 | Spårvägen Simförening | 31.74 | 1:06.22 | |||||
14 | Alexandra Jensen | 2001 | Täby Sim | 32.64 | 1:06.32 | |||||
15 | Malin Sangfelt | 2001 | Täby Sim | 31.61 | 1:06.62 | |||||
16 | Frida Nöu | 2001 | Täby Sim | 32.41 | 1:06.63 | |||||
17 | Eva Sigurdsson | 2001 | Ösmo Simsällskap | 31.31 | 1:06.76 | |||||
18 | Nelly Åkerblom | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.01 | 1:06.84 | |||||
19 | Amanda Eriksson | 2001 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.90 | 1:07.12 | |||||
20 | Anna Ladis | 2001 | Täby Sim | 33.02 | 1:07.19 | |||||
21 | Isabel Nordström | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.01 | 1:07.24 | |||||
22 | Tilda Eklund | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 32.19 | 1:07.31 | |||||
23 | Alexandra Lindén | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 32.53 | 1:07.42 | |||||
24 | Amanda Carlbom | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.21 | 1:08.40 | |||||
25 | Manjiri Bhat | 2000 | Danderyds Sim | 32.76 | 1:08.47 | |||||
26 | Julia Franks | 2000 | Täby Sim | 32.55 | 1:08.60 | |||||
27 | Tilda Kjeldsen | 2001 | Täby Sim | 33.04 | 1:08.85 | |||||
28 | Evelina Johansson | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.91 | 1:08.89 | |||||
29 | Amanda Strömdahl | 2000 | Täby Sim | 33.34 | 1:08.91 | |||||
30 | Alexandra Gordon | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 32.94 | 1:09.04 | |||||
31 | Linnea Lindqvist | 2001 | Spårvägen Simförening | 33.92 | 1:09.25 | |||||
32 | Felicia Axelsson Eklund | 2000 | Södertörns Simsällskap | 33.43 | 1:10.11 | |||||
33 | Esther Rydbeck Nordén | 2001 | Täby Sim | 34.09 | 1:10.15 | |||||
34 | Henrietta Mossop | 2000 | Skuru Idrottsklubb | 34.60 | 1:10.39 | |||||
35 | Therese Arnqvist | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.10 | 1:10.57 | |||||
36 | Andrea Grill | 2000 | Stockholmspolisens IF SF | 34.89 | 1:10.58 | |||||
37 | Lea Granert | 2001 | Stockholmspolisens IF SF | 34.25 | 1:10.85 | |||||
38 | Lisa Schubert | 2001 | Täby Sim | 34.25 | 1:10.86 | |||||
39 | Elin Öberg | 2000 | Spårvägen Simförening | 33.95 | 1:10.94 | |||||
40 | Maya Lindhe | 2000 | Södertörns Simsällskap | 34.44 | 1:10.97 | |||||
41 | Smilla Hedlund | 2001 | Täby Sim | 34.48 | 1:11.34 | |||||
42 | Frida Berndtson | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.49 | 1:11.99 | |||||
43 | Ella Langell Högblom | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 34.70 | 1:12.02 | |||||
44 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.38 | 1:12.34 | |||||
45 | Viktoria Nylund | 2001 | Täby Sim | 34.96 | 1:12.45 | |||||
46 | Linda Svensson | 2000 | Spårvägen Simförening | 35.04 | 1:12.58 | |||||
47 | Signe Rönn | 2001 | Södertörns Simsällskap | 34.79 | 1:12.68 | |||||
48 | Saga Grönberg | 2000 | Södertörns Simsällskap | 35.53 | 1:12.69 | |||||
49 | Isabella Tegman | 2001 | Södertörns Simsällskap | 35.81 | 1:15.60 | |||||
50 | Maria Tavemark | 2001 | Täby Sim | 36.41 | 1:16.57 | |||||
51 | Matilda Högberg-Klang | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 35.47 | 1:17.54 | |||||
52 | Emma Hellsten | 2001 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.33 | 1:19.25 | |||||
53 | Erica Öberg | 2001 | Skuru Idrottsklubb | 37.96 | 1:21.15 | |||||
54 | Liza Eriksson | 2000 | Gustavsbergs Simsällskap | 38.69 | 1:21.47 | |||||
- | Caroline Klinck | 2001 | Skuru Idrottsklubb | DSQ | ||||||
Gren 9, 100m Frisim Damer ABCD, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Paola Kylberg | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 30.72 | 1:03.18 | |||||
2 | Tone Sandsjö | 2003 | Wisby Simsällskap | 30.47 | 1:03.45 | |||||
3 | Olivia Weuro | 2002 | IF Åland | 31.08 | 1:04.16 | |||||
4 | Sofia Walsh | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 31.78 | 1:05.28 | |||||
5 | Emma Roloff | 2002 | Södertörns Simsällskap | 32.11 | 1:05.42 | |||||
6 | Klara Eklöf | 2002 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.85 | 1:06.74 | |||||
7 | Anna Westborg | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 32.34 | 1:07.78 | |||||
8 | Josephine Junehed | 2002 | Täby Sim | 32.99 | 1:07.93 | |||||
9 | Alwa Widmark | 2002 | Södertörns Simsällskap | 33.62 | 1:08.91 | |||||
10 | Stella Donning | 2002 | IF Åland | 33.18 | 1:09.10 | |||||
11 | Klara Possman | 2003 | Södertörns Simsällskap | 33.61 | 1:09.51 | |||||
12 | Felicia Östlund | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 34.20 | 1:10.24 | |||||
13 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 33.71 | 1:10.41 | |||||
14 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.79 | 1:10.54 | |||||
15 | Jennie Ewerbring | 2003 | Täby Sim | 35.05 | 1:11.91 | |||||
16 | Julia Grill | 2002 | Stockholmspolisens IF SF | 35.13 | 1:12.24 | |||||
17 | Rebecca Gustafsson | 2003 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.59 | 1:12.56 | |||||
18 | Emma Osterman | 2002 | Södertörns Simsällskap | 34.59 | 1:13.18 | |||||
19 | Emma Lundmark | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.74 | 1:13.55 | |||||
20 | Thilda Ström | 2003 | Täby Sim | 34.67 | 1:13.88 | |||||
21 | Embla Börjesson | 2002 | Täby Sim | 35.83 | 1:13.89 | |||||
22 | Cornelia Lythell | 2003 | Spårvägen Simförening | 36.27 | 1:14.01 | |||||
23 | Lisa Candelius | 2003 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.59 | 1:14.33 | |||||
24 | Ellen Banestig | 2002 | Täby Sim | 36.46 | 1:14.35 | |||||
25 | Josefin Almgren | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 35.77 | 1:15.02 | |||||
26 | Victoria Norén | 2002 | Turebergs Simklubb | 35.95 | 1:15.50 | |||||
27 | Julia Wernros Olofsson | 2002 | Turebergs Simklubb | 36.25 | 1:15.57 | |||||
28 | Elin Lundgren | 2003 | Södertörns Simsällskap | 36.43 | 1:15.99 | |||||
29 | Andrea Mitrovic | 2002 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.29 | 1:16.54 | |||||
30 | Emelie Bendiksen Holmberg | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 37.45 | 1:17.07 | |||||
31 | Lovisa Schmidt | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 36.07 | 1:17.77 | |||||
32 | Stella Alin | 2002 | Täby Sim | 37.12 | 1:17.99 | |||||
33 | Emma Marcus | 2002 | IF Åland | 36.86 | 1:18.00 | |||||
34 | Yasmine Jezzini | 2003 | Turebergs Simklubb | 37.72 | 1:18.69 | |||||
35 | Heidi Saluveer | 2003 | Gustavsbergs Simsällskap | 36.64 | 1:19.65 | |||||
36 | Nina Takolander | 2003 | Täby Sim | 37.35 | 1:20.42 | |||||
37 | Selma Holmer | 2004 | Turebergs Simklubb | 38.50 | 1:20.47 | |||||
38 | Cornelia Ericsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 38.10 | 1:20.66 | |||||
39 | Beatrice Östlund | 2003 | Täby Sim | 38.07 | 1:20.73 | |||||
40 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.32 | 1:21.56 | |||||
41 | Maja Sköld | 2002 | Täby Sim | 39.23 | 1:22.01 | |||||
42 | Filippa Lindskog | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 39.28 | 1:22.47 | |||||
43 | Sofia Björkman | 2002 | Tyresö Simsällskap | 38.43 | 1:22.55 | |||||
44 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.92 | 1:22.81 | |||||
45 | Olivia Östlund | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 39.87 | 1:22.89 | |||||
46 | Emelie Bergvall | 2003 | Täby Sim | 39.70 | 1:23.04 | |||||
47 | Yasemin Uzum | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.26 | 1:23.07 | |||||
48 | Saga Grindberg | 2003 | Täby Sim | 40.96 | 1:24.60 | |||||
49 | Astrid Nilsson | 2003 | Turebergs Simklubb | 40.52 | 1:25.36 | |||||
50 | Felicia Heintz | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 40.87 | 1:26.58 | |||||
51 | Julia Häglund | 2003 | Turebergs Simklubb | 41.71 | 1:26.85 | |||||
52 | Jenny Tunell | 2003 | Danderyds Sim | 41.94 | 1:27.18 | |||||
53 | Emma Orrung | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.77 | 1:27.36 | |||||
54 | Leah Amtell | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 40.84 | 1:27.75 | |||||
55 | Filippa Tottie-Håkansson | 2003 | Tyresö Simsällskap | 43.28 | 1:29.45 | |||||
56 | Elin Furingsten | 2004 | Skuru Idrottsklubb | 42.45 | 1:29.57 | |||||
57 | Emma Borgstedt Shahnazarian | 2002 | Täby Sim | 41.02 | 1:30.60 | |||||
58 | Tilde Rydström | 2003 | Skuru Idrottsklubb | 41.63 | 1:30.79 | |||||
59 | Emma Bellander | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | 41.46 | 1:31.05 | |||||
60 | Annie Thylin | 2002 | Skuru Idrottsklubb | 43.46 | 1:32.76 | |||||
- | Tora Hansson | 2002 | Gustavsbergs Simsällskap | DNS | ||||||
- | Engla Ellbrant | 2004 | Täby Sim | DSQ | ||||||
- | Felicia Larsered | 2003 | Turebergs Simklubb | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 21 mars 2015 |
Licensierad till: IC Control | Utskriftstid | 12:28 |