Resultater for Filbyter Cup
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:28 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 1, 800m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.52 | 2:17.13 | 3:28.86 | 4:40.62 | 9:23.21 | ||
5:51.46 | 7:02.71 | 8:14.36 | ||||||||
2 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.05 | 2:24.45 | 3:38.45 | 4:53.10 | 9:46.73 | ||
6:07.34 | 7:21.14 | 8:34.74 | ||||||||
3 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.82 | 2:22.01 | 3:36.88 | 4:51.69 | 9:49.49 | ||
6:06.79 | 7:21.09 | 8:35.73 | ||||||||
4 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.23 | 2:26.33 | 3:42.57 | 4:59.59 | 10:01.99 | ||
6:16.01 | 7:32.06 | 8:47.29 | ||||||||
5 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.04 | 2:30.27 | 3:45.26 | 5:00.67 | 10:02.12 | ||
6:16.14 | 7:31.54 | 8:47.44 | ||||||||
6 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:11.44 | 2:28.32 | 3:46.16 | 5:03.94 | 10:08.06 | ||
6:20.95 | 7:37.84 | 8:54.10 | ||||||||
7 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:13.92 | 2:32.42 | 3:51.42 | 5:10.53 | 10:29.45 | ||
6:29.62 | 7:49.98 | 9:10.61 | ||||||||
8 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.97 | 2:21.60 | 3:37.99 | 4:51.76 | 10:33.71 | ||
6:26.34 | 7:51.03 | 9:13.97 | ||||||||
9 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:13.04 | 2:32.95 | 3:53.00 | 5:14.06 | 10:35.20 | ||
6:34.15 | 7:54.75 | 9:15.46 | ||||||||
10 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.79 | 2:33.78 | 3:55.84 | 5:17.00 | 10:50.27 | ||
6:40.27 | 8:04.51 | 9:28.73 | ||||||||
11 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 1:14.19 | 2:37.07 | 4:01.51 | 5:25.46 | 10:54.27 | ||
6:51.13 | 8:16.10 | 9:36.69 | ||||||||
12 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:15.71 | 2:37.83 | 4:00.52 | 5:24.64 | 10:57.72 | ||
6:47.56 | 8:12.05 | 9:36.22 | ||||||||
13 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:16.35 | 2:39.24 | 4:03.32 | 5:27.79 | 11:01.22 | ||
6:52.92 | 8:16.75 | 9:40.26 | ||||||||
14 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:18.90 | 2:43.91 | 4:08.97 | 5:33.75 | 11:02.20 | ||
6:57.63 | 8:21.08 | 9:43.58 | ||||||||
15 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 1:14.44 | 2:37.53 | 4:01.46 | 5:25.41 | 11:03.38 | ||
6:51.14 | 8:16.53 | 9:23.53 | ||||||||
16 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.86 | 2:40.12 | 4:07.57 | 5:35.38 | 11:17.51 | ||
7:02.02 | 8:28.06 | 9:54.28 | ||||||||
17 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:16.70 | 2:40.74 | 4:07.94 | 5:36.13 | 11:22.98 | ||
7:03.89 | 8:30.84 | 9:58.58 | ||||||||
18 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:21.89 | 2:51.70 | 4:21.58 | 5:52.15 | 11:53.58 | ||
7:22.87 | 8:53.62 | 10:24.36 | ||||||||
19 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 1:21.59 | 2:52.03 | 4:25.06 | 5:59.16 | 12:12.96 | ||
7:32.66 | 9:06.58 | 10:40.86 | ||||||||
- | Angelica Stark | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:28 |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 2, 800m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | ||||||||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:01.47 | 2:08.31 | 3:16.61 | 4:24.04 | 8:50.62 | ||
5:32.48 | 6:40.92 | 7:46.58 | ||||||||
2 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:04.96 | 2:15.08 | 3:25.04 | 4:35.31 | 9:10.12 | ||
5:45.01 | 6:54.11 | 8:02.94 | ||||||||
3 | Gabriel Sandør | 1996 | Motala Simsällskap | 1:08.27 | 2:18.64 | 3:27.99 | 4:37.54 | 9:17.57 | ||
5:47.72 | 6:59.23 | 8:09.66 | ||||||||
4 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:03.62 | 2:13.37 | 3:24.23 | 4:34.81 | 9:18.57 | ||
5:46.99 | 6:58.13 | 8:09.08 | ||||||||
5 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:04.35 | 2:14.25 | 3:25.04 | 4:36.78 | 9:22.62 | ||
5:48.04 | 7:00.32 | 8:11.98 | ||||||||
6 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.36 | 2:19.35 | 3:31.84 | 4:44.13 | 9:33.64 | ||
5:57.04 | 7:10.15 | 8:23.13 | ||||||||
7 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:04.35 | 2:15.72 | 3:27.08 | 4:40.86 | 9:37.61 | ||
5:55.40 | 7:10.29 | 8:24.63 | ||||||||
8 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:09.33 | 2:22.33 | 3:35.86 | 4:49.90 | 9:45.36 | ||
6:04.30 | 7:19.15 | 8:33.31 | ||||||||
9 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:05.59 | 2:18.12 | 3:32.09 | 4:48.13 | 9:52.07 | ||
6:04.75 | 7:22.75 | 8:39.14 | ||||||||
10 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:05.84 | 2:19.29 | 3:34.76 | 4:50.33 | 9:52.36 | ||
6:05.99 | 7:22.26 | 8:38.73 | ||||||||
11 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 1:08.75 | 2:22.36 | 3:36.70 | 4:51.75 | 9:53.02 | ||
6:07.22 | 7:22.91 | 8:38.33 | ||||||||
12 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.08 | 2:31.45 | 3:53.20 | 5:10.71 | 10:21.47 | ||
6:30.03 | 7:48.57 | 9:06.65 | ||||||||
13 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:11.70 | 2:30.45 | 3:50.31 | 5:10.95 | 10:26.13 | ||
6:32.24 | 7:51.42 | 9:11.01 | ||||||||
14 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.08 | 2:29.47 | 3:49.68 | 5:09.68 | 10:31.09 | ||
6:30.74 | 7:52.40 | 9:14.45 | ||||||||
15 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.36 | 2:34.16 | 3:56.71 | 5:19.62 | 10:47.49 | ||
6:42.26 | 8:05.32 | 9:27.90 | ||||||||
16 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.61 | 2:29.17 | 3:49.95 | 5:11.52 | 11:31.64 | ||
6:51.47 | 8:27.49 | 10:01.59 | ||||||||
17 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 1:19.21 | 2:49.86 | 4:22.98 | 5:56.86 | 12:00.48 | ||
7:30.79 | 9:03.69 | 10:33.99 | ||||||||
18 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 1:31.86 | 3:15.30 | 5:00.47 | 6:44.15 | 13:33.35 | ||
8:28.02 | 10:10.76 | 11:52.19 | ||||||||
- | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:52 |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 3, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 29.60 | ||||||
2 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.89 | ||||||
3 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 30.05 | ||||||
4 | Therése Bergström | 1987 | Linköpings Allmänna SS | 30.26 | ||||||
5 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 30.46 | ||||||
6 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 30.54 | ||||||
7 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 30.78 | ||||||
8 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.25 | ||||||
9 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.40 | ||||||
10 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.68 | ||||||
11 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.77 | ||||||
12 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.84 | ||||||
13 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.18 | ||||||
14 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.21 | ||||||
15 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 32.29 | ||||||
16 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.31 | ||||||
17 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 32.48 | ||||||
18 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.50 | ||||||
18 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.50 | ||||||
20 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.53 | ||||||
21 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Hultsfreds Simsällskap | 32.59 | ||||||
22 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.70 | ||||||
22 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 32.70 | ||||||
24 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.98 | ||||||
25 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.06 | ||||||
26 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.08 | ||||||
27 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.19 | ||||||
28 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.21 | ||||||
29 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.27 | ||||||
29 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.27 | ||||||
31 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.35 | ||||||
32 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 33.40 | ||||||
33 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 33.44 | ||||||
34 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.57 | ||||||
35 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.81 | ||||||
36 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 33.91 | ||||||
37 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.05 | ||||||
38 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.07 | ||||||
39 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 34.19 | ||||||
40 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 34.20 | ||||||
41 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.22 | ||||||
42 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 34.26 | ||||||
43 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 34.52 | ||||||
44 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.63 | ||||||
45 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.64 | ||||||
46 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.65 | ||||||
47 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.75 | ||||||
48 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 34.97 | ||||||
49 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.02 | ||||||
50 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.25 | ||||||
51 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.26 | ||||||
52 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.78 | ||||||
53 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.00 | ||||||
54 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.05 | ||||||
55 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.12 | ||||||
56 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.23 | ||||||
57 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.26 | ||||||
58 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.31 | ||||||
59 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 36.43 | ||||||
60 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.63 | ||||||
61 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.49 | ||||||
62 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.51 | ||||||
63 | Lisa Andersson | 2002 | Arvika Simsällskap | 37.74 | ||||||
64 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.87 | ||||||
65 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.52 | ||||||
66 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.71 | ||||||
67 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 38.79 | ||||||
68 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.87 | ||||||
68 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.87 | ||||||
70 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.97 | ||||||
71 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 39.08 | ||||||
72 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.14 | ||||||
72 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 39.14 | ||||||
74 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 39.17 | ||||||
75 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 39.34 | ||||||
76 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.57 | ||||||
77 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.88 | ||||||
78 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.38 | ||||||
79 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.65 | ||||||
80 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 40.76 | ||||||
81 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 40.81 | ||||||
82 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.98 | ||||||
83 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.08 | ||||||
84 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 41.26 | ||||||
85 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 41.32 | ||||||
86 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.39 | ||||||
87 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.57 | ||||||
88 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.62 | ||||||
89 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 41.69 | ||||||
90 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.84 | ||||||
91 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.86 | ||||||
92 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 41.99 | ||||||
93 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 42.52 | ||||||
94 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.85 | ||||||
95 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.14 | ||||||
96 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.75 | ||||||
97 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 43.76 | ||||||
98 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 43.80 | ||||||
99 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.28 | ||||||
100 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.74 | ||||||
101 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.89 | ||||||
102 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.96 | ||||||
103 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.72 | ||||||
104 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 47.85 | ||||||
105 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 48.53 | ||||||
106 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 52.17 | ||||||
107 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 53.33 | ||||||
108 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 53.50 | ||||||
109 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 57.78 | ||||||
110 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 58.00 | ||||||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:49 |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:17 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.43 | ||||||
2 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.87 | ||||||
3 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.11 | ||||||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.59 | ||||||
5 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.84 | ||||||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.89 | ||||||
7 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.93 | ||||||
8 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.07 | ||||||
9 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.36 | ||||||
10 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.40 | ||||||
11 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.48 | ||||||
12 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.52 | ||||||
13 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.66 | ||||||
14 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.69 | ||||||
15 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.72 | ||||||
16 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.84 | ||||||
17 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.23 | ||||||
18 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.89 | ||||||
19 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.94 | ||||||
20 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.15 | ||||||
21 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 29.20 | ||||||
22 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.24 | ||||||
23 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.29 | ||||||
24 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.59 | ||||||
25 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 29.66 | ||||||
26 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.77 | ||||||
27 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.82 | ||||||
28 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.99 | ||||||
29 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 30.03 | ||||||
30 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.20 | ||||||
31 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.27 | ||||||
32 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.59 | ||||||
33 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 30.67 | ||||||
34 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 31.02 | ||||||
35 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.26 | ||||||
36 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.27 | ||||||
37 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.40 | ||||||
38 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.42 | ||||||
39 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.78 | ||||||
40 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 32.05 | ||||||
41 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.16 | ||||||
42 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.45 | ||||||
43 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.28 | ||||||
44 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.53 | ||||||
45 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.55 | ||||||
46 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.87 | ||||||
47 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.97 | ||||||
48 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.33 | ||||||
49 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.38 | ||||||
50 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 35.49 | ||||||
51 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.51 | ||||||
52 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.02 | ||||||
53 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 36.11 | ||||||
54 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.26 | ||||||
55 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.37 | ||||||
56 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.45 | ||||||
57 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.62 | ||||||
58 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.04 | ||||||
59 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.46 | ||||||
60 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.15 | ||||||
61 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.74 | ||||||
62 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.02 | ||||||
63 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 39.27 | ||||||
64 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.57 | ||||||
65 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.00 | ||||||
66 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.27 | ||||||
67 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.78 | ||||||
68 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.28 | ||||||
69 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.83 | ||||||
70 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.13 | ||||||
71 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.16 | ||||||
72 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.61 | ||||||
73 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 44.36 | ||||||
74 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.38 | ||||||
75 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 44.52 | ||||||
76 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 44.79 | ||||||
77 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 45.68 | ||||||
78 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.73 | ||||||
79 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 49.30 | ||||||
80 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 52.63 | ||||||
- | Niklas Sandman | 1975 | Ösmo Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:17 |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 5, 400m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 1:10.40 | 2:39.69 | 4:05.59 | 5:20.76 | |||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 1:09.00 | 2:29.82 | 4:08.81 | 5:23.93 | |||
3 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:16.77 | 2:47.38 | 4:21.06 | 5:31.96 | |||
4 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:12.63 | 2:39.47 | 4:18.76 | 5:32.98 | |||
5 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:18.64 | 2:51.92 | 4:25.66 | 5:45.06 | |||
6 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.03 | 2:46.20 | 4:29.49 | 5:49.51 | |||
7 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:24.03 | 2:55.17 | 4:32.00 | 5:52.99 | |||
8 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:17.78 | 2:49.64 | 4:37.74 | 5:56.48 | |||
9 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:26.45 | 3:00.71 | 4:39.29 | 6:00.62 | |||
10 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:21.49 | 2:55.26 | 4:44.80 | 6:06.36 | |||
11 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:23.97 | 3:02.83 | 4:49.43 | 6:14.29 | |||
12 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:26.49 | 3:08.23 | 4:52.11 | 6:17.32 | |||
13 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:32.54 | 3:06.17 | 5:01.31 | 6:21.51 | |||
14 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:39.85 | 3:19.61 | 5:21.17 | 6:55.33 | |||
15 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 1:48.24 | 3:35.63 | 5:33.19 | 7:03.23 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:33 |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:38 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 6, 400m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:06.65 | 2:23.15 | 3:46.63 | 4:48.18 | |||
2 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.56 | 2:17.70 | 3:42.25 | 4:51.09 | |||
3 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:03.50 | 2:22.42 | 3:49.48 | 4:58.91 | |||
4 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:10.05 | 2:32.19 | 4:01.89 | 5:10.64 | |||
5 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.83 | 2:39.39 | 4:07.90 | 5:31.43 | |||
6 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:14.63 | 2:42.55 | 4:19.93 | 5:35.78 | |||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:11.35 | 2:47.28 | 4:32.11 | 5:52.19 | |||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:24.58 | 2:55.66 | 4:32.80 | 5:52.23 | |||
9 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:31.96 | 3:02.52 | 4:40.51 | 5:53.95 | |||
10 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:28.06 | 3:03.30 | 4:42.17 | 6:07.38 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:38 |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:07 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 7, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 32.69 | ||||||
2 | Therése Bergström | 1987 | Linköpings Allmänna SS | 33.36 | ||||||
3 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.52 | ||||||
4 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.77 | ||||||
5 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.98 | ||||||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.86 | ||||||
7 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 37.15 | ||||||
8 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.20 | ||||||
9 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.72 | ||||||
10 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.85 | ||||||
11 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 38.23 | ||||||
12 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsällskap | 38.67 | ||||||
13 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.68 | ||||||
14 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.73 | ||||||
15 | Elin Podéus | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.17 | ||||||
16 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.23 | ||||||
17 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 39.25 | ||||||
18 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 39.57 | ||||||
19 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.05 | ||||||
20 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Hultsfreds Simsällskap | 40.43 | ||||||
21 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.52 | ||||||
22 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.56 | ||||||
23 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 40.77 | ||||||
24 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.82 | ||||||
25 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.87 | ||||||
26 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.29 | ||||||
27 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.55 | ||||||
28 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 41.64 | ||||||
29 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.92 | ||||||
30 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.02 | ||||||
31 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.05 | ||||||
32 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.13 | ||||||
33 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 42.25 | ||||||
34 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.35 | ||||||
35 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.66 | ||||||
36 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.19 | ||||||
37 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.26 | ||||||
38 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 43.55 | ||||||
39 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.64 | ||||||
40 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.82 | ||||||
41 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 43.98 | ||||||
42 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 44.05 | ||||||
43 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 44.13 | ||||||
44 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.31 | ||||||
45 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.39 | ||||||
46 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 44.56 | ||||||
47 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 44.65 | ||||||
48 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 44.91 | ||||||
48 | Lisa Andersson | 2002 | Arvika Simsällskap | 44.91 | ||||||
50 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.14 | ||||||
51 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 45.26 | ||||||
52 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 45.41 | ||||||
53 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.57 | ||||||
54 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.64 | ||||||
55 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.84 | ||||||
55 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.84 | ||||||
57 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.86 | ||||||
58 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.24 | ||||||
59 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.52 | ||||||
60 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 47.27 | ||||||
61 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.62 | ||||||
62 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.68 | ||||||
63 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.69 | ||||||
64 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 48.04 | ||||||
65 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 48.08 | ||||||
66 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.31 | ||||||
67 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.96 | ||||||
68 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.01 | ||||||
69 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 49.07 | ||||||
70 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.09 | ||||||
71 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 49.23 | ||||||
72 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.29 | ||||||
73 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.33 | ||||||
74 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 49.48 | ||||||
75 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.72 | ||||||
76 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.01 | ||||||
77 | Maja Holmertz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.03 | ||||||
78 | Agnes Rönnquist | 2004 | Karlstads Simsällskap | 50.06 | ||||||
79 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 50.13 | ||||||
80 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 50.22 | ||||||
81 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.27 | ||||||
82 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.40 | ||||||
83 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 50.56 | ||||||
84 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.94 | ||||||
85 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.04 | ||||||
86 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.28 | ||||||
87 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.52 | ||||||
88 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.58 | ||||||
89 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.00 | ||||||
90 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.30 | ||||||
91 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.64 | ||||||
92 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 52.73 | ||||||
93 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.89 | ||||||
94 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.70 | ||||||
95 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.73 | ||||||
96 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 53.79 | ||||||
97 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 54.24 | ||||||
98 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 54.35 | ||||||
99 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 54.74 | ||||||
100 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.84 | ||||||
101 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 55.91 | ||||||
102 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.03 | ||||||
103 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 56.60 | ||||||
104 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.70 | ||||||
105 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 58.43 | ||||||
106 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.35 | ||||||
107 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 59.52 | ||||||
108 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.05 | ||||||
109 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.36 | ||||||
110 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:03.71 | ||||||
111 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:04.47 | ||||||
- | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:07 |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 8, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.30 | ||||||
2 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.26 | ||||||
3 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.38 | ||||||
4 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.45 | ||||||
5 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 31.65 | ||||||
6 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.66 | ||||||
7 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 32.01 | ||||||
8 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 32.17 | ||||||
9 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 32.27 | ||||||
10 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.39 | ||||||
11 | Adis Licina | 1994 | Kalmar Simsällskap | 33.19 | ||||||
12 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 33.33 | ||||||
13 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.62 | ||||||
14 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 33.78 | ||||||
15 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 34.09 | ||||||
16 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.38 | ||||||
17 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 35.08 | ||||||
18 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.51 | ||||||
19 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.02 | ||||||
20 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.04 | ||||||
21 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.08 | ||||||
22 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 36.45 | ||||||
23 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.49 | ||||||
24 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.54 | ||||||
25 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.62 | ||||||
26 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.58 | ||||||
27 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.61 | ||||||
28 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.39 | ||||||
29 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.57 | ||||||
30 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.61 | ||||||
31 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.73 | ||||||
32 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.32 | ||||||
33 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.50 | ||||||
34 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.83 | ||||||
35 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.98 | ||||||
36 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 41.09 | ||||||
37 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.47 | ||||||
38 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.59 | ||||||
38 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.59 | ||||||
40 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.68 | ||||||
41 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.17 | ||||||
42 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 42.60 | ||||||
43 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.81 | ||||||
44 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 43.18 | ||||||
45 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 43.25 | ||||||
46 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 43.34 | ||||||
47 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.65 | ||||||
48 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 44.01 | ||||||
49 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.21 | ||||||
50 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.26 | ||||||
51 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.42 | ||||||
52 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 44.44 | ||||||
53 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 44.73 | ||||||
54 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.75 | ||||||
55 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.23 | ||||||
56 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 45.36 | ||||||
57 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.58 | ||||||
58 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 45.92 | ||||||
59 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.17 | ||||||
60 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.31 | ||||||
61 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.38 | ||||||
62 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 46.94 | ||||||
63 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.08 | ||||||
64 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 47.68 | ||||||
65 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 47.76 | ||||||
66 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 47.81 | ||||||
67 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 48.13 | ||||||
68 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 48.18 | ||||||
69 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 50.22 | ||||||
70 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 50.26 | ||||||
71 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.85 | ||||||
72 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.34 | ||||||
73 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.50 | ||||||
74 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.93 | ||||||
75 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 57.31 | ||||||
76 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 57.32 | ||||||
77 | Christoffer Torkelsson | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 57.44 | ||||||
78 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 57.90 | ||||||
79 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.53 | ||||||
80 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:08.85 | ||||||
- | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Alexander Barkehed | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:40 |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 9, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.31 | ||||||
2 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.43 | ||||||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.89 | ||||||
4 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.65 | ||||||
5 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 34.05 | ||||||
6 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.16 | ||||||
7 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.26 | ||||||
8 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 34.45 | ||||||
9 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 34.49 | ||||||
9 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.49 | ||||||
11 | Irma Klipic | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.59 | ||||||
12 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.82 | ||||||
13 | Therése Bergström | 1987 | Linköpings Allmänna SS | 34.90 | ||||||
14 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.08 | ||||||
15 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.14 | ||||||
16 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.27 | ||||||
17 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.48 | ||||||
18 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.52 | ||||||
19 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 35.57 | ||||||
20 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 35.90 | ||||||
21 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.28 | ||||||
22 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.33 | ||||||
23 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 36.36 | ||||||
24 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.49 | ||||||
25 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 36.69 | ||||||
26 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.79 | ||||||
27 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.87 | ||||||
28 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.96 | ||||||
29 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 36.97 | ||||||
30 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.02 | ||||||
31 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 37.09 | ||||||
32 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.12 | ||||||
33 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.17 | ||||||
34 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 37.19 | ||||||
35 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.45 | ||||||
36 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 37.53 | ||||||
37 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.55 | ||||||
38 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 37.58 | ||||||
39 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.69 | ||||||
40 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.74 | ||||||
41 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.90 | ||||||
42 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.97 | ||||||
43 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.26 | ||||||
44 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.41 | ||||||
45 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.61 | ||||||
46 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.62 | ||||||
47 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.65 | ||||||
48 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.13 | ||||||
49 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 39.52 | ||||||
50 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.67 | ||||||
51 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.82 | ||||||
52 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 40.00 | ||||||
53 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 40.01 | ||||||
54 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.17 | ||||||
55 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.21 | ||||||
56 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.24 | ||||||
57 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 40.28 | ||||||
58 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.29 | ||||||
59 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.32 | ||||||
60 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.42 | ||||||
61 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.70 | ||||||
62 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 40.85 | ||||||
63 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.86 | ||||||
63 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.86 | ||||||
65 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 41.02 | ||||||
66 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 41.04 | ||||||
67 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 41.05 | ||||||
68 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 41.10 | ||||||
69 | Linnea Sterner | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.31 | ||||||
70 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 41.60 | ||||||
71 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 41.86 | ||||||
72 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.09 | ||||||
73 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 42.17 | ||||||
74 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.27 | ||||||
75 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.29 | ||||||
76 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 42.32 | ||||||
77 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.46 | ||||||
78 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.48 | ||||||
79 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.85 | ||||||
80 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.91 | ||||||
81 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 42.96 | ||||||
82 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.20 | ||||||
83 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.25 | ||||||
84 | Emma Bengtsson | 2002 | Motala Simsällskap | 43.28 | ||||||
85 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 43.45 | ||||||
86 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.51 | ||||||
87 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.64 | ||||||
88 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.65 | ||||||
89 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 43.97 | ||||||
90 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.22 | ||||||
91 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 44.56 | ||||||
92 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 44.57 | ||||||
93 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.85 | ||||||
93 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 44.85 | ||||||
95 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 44.90 | ||||||
96 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.91 | ||||||
97 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 44.92 | ||||||
98 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.93 | ||||||
99 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.44 | ||||||
100 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.52 | ||||||
101 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.74 | ||||||
102 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.80 | ||||||
103 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.84 | ||||||
104 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.92 | ||||||
105 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 46.02 | ||||||
106 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 46.06 | ||||||
107 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 46.15 | ||||||
108 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.25 | ||||||
109 | Maja Holmertz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.43 | ||||||
110 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 46.57 | ||||||
111 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.76 | ||||||
112 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.85 | ||||||
113 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.05 | ||||||
114 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.50 | ||||||
115 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.87 | ||||||
116 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.09 | ||||||
117 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.53 | ||||||
118 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.61 | ||||||
119 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.94 | ||||||
120 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.30 | ||||||
121 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.46 | ||||||
122 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.84 | ||||||
123 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 50.99 | ||||||
124 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 51.58 | ||||||
125 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 51.93 | ||||||
126 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.01 | ||||||
126 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.01 | ||||||
128 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.27 | ||||||
129 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.43 | ||||||
130 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.63 | ||||||
131 | Agnes Rönnquist | 2004 | Karlstads Simsällskap | 55.27 | ||||||
132 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.36 | ||||||
133 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 56.18 | ||||||
134 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 56.44 | ||||||
135 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 56.70 | ||||||
136 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 57.05 | ||||||
137 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 57.24 | ||||||
138 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 59.26 | ||||||
139 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 59.43 | ||||||
140 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.78 | ||||||
141 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:01.57 | ||||||
142 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.55 | ||||||
- | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:40 |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:53 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 10, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.18 | ||||||
2 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 28.45 | ||||||
3 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 29.01 | ||||||
4 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.18 | ||||||
5 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.20 | ||||||
6 | Marcus Forsgren | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.25 | ||||||
7 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.88 | ||||||
8 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.08 | ||||||
9 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 30.12 | ||||||
10 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.49 | ||||||
11 | Hugo Rydberg | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.72 | ||||||
12 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.75 | ||||||
13 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.11 | ||||||
14 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.17 | ||||||
15 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.24 | ||||||
16 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 31.63 | ||||||
17 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 31.77 | ||||||
18 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.05 | ||||||
19 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.18 | ||||||
20 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.25 | ||||||
21 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.40 | ||||||
22 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 32.67 | ||||||
23 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.95 | ||||||
24 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 32.96 | ||||||
25 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.03 | ||||||
26 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.08 | ||||||
27 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.37 | ||||||
28 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.78 | ||||||
29 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.82 | ||||||
30 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.96 | ||||||
31 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.28 | ||||||
32 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 34.40 | ||||||
33 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.47 | ||||||
34 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 34.71 | ||||||
35 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.96 | ||||||
36 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.48 | ||||||
37 | Johannes Finne | 1999 | Arvika Simsällskap | 36.06 | ||||||
38 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.76 | ||||||
39 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.91 | ||||||
40 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.96 | ||||||
41 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.13 | ||||||
42 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.17 | ||||||
43 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.20 | ||||||
44 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.27 | ||||||
45 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.76 | ||||||
46 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.01 | ||||||
47 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 38.39 | ||||||
48 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.52 | ||||||
49 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.02 | ||||||
50 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.07 | ||||||
51 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 39.19 | ||||||
52 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 39.29 | ||||||
53 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 39.40 | ||||||
54 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.85 | ||||||
55 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.39 | ||||||
56 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 40.74 | ||||||
57 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.21 | ||||||
58 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.34 | ||||||
59 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.46 | ||||||
60 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 41.48 | ||||||
61 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.54 | ||||||
62 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.72 | ||||||
63 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.73 | ||||||
64 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.06 | ||||||
65 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 42.24 | ||||||
66 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 42.65 | ||||||
67 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.90 | ||||||
68 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.82 | ||||||
69 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.86 | ||||||
70 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.88 | ||||||
71 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 43.98 | ||||||
72 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.02 | ||||||
72 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.02 | ||||||
74 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 44.46 | ||||||
75 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.14 | ||||||
76 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 46.15 | ||||||
77 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 46.23 | ||||||
78 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 47.69 | ||||||
79 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.75 | ||||||
80 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.76 | ||||||
81 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 47.85 | ||||||
82 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.97 | ||||||
83 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.44 | ||||||
84 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 50.74 | ||||||
85 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.09 | ||||||
86 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.85 | ||||||
87 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 54.24 | ||||||
88 | Alexander Barkehed | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 54.28 | ||||||
89 | Christoffer Torkelsson | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 55.05 | ||||||
90 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.22 | ||||||
91 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.83 | ||||||
- | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
- | Tim Lärkfeldt | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
- | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:53 |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:15 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 11, 1500m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 1:15.09 | 2:34.51 | 3:52.77 | 5:10.08 | 18:59.12 | ||
6:25.73 | 7:43.15 | 9:00.22 | 10:16.87 | |||||||
11:31.15 | 12:46.63 | 14:01.36 | 15:16.49 | |||||||
16:31.84 | 17:48.39 | |||||||||
2 | Andrea Palm | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.02 | 2:32.61 | 3:48.71 | 5:05.50 | 19:32.88 | ||
6:19.91 | 7:36.14 | 8:53.06 | 10:08.01 | |||||||
11:33.44 | 12:51.87 | 14:11.07 | 15:31.60 | |||||||
16:51.92 | 18:12.54 | |||||||||
3 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:14.48 | 2:34.07 | 3:52.46 | 5:09.84 | 19:37.31 | ||
6:27.56 | 7:45.66 | 9:03.86 | 10:23.66 | |||||||
11:42.73 | 13:03.00 | 14:22.89 | 15:42.27 | |||||||
17:02.60 | 18:22.05 | |||||||||
4 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:14.81 | 2:34.81 | 3:52.74 | 5:12.44 | 20:20.14 | ||
6:32.86 | 7:54.41 | 9:16.23 | 10:38.72 | |||||||
12:01.76 | 13:24.42 | 14:47.79 | 16:11.30 | |||||||
17:34.87 | 18:58.17 | |||||||||
5 | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:17.14 | 2:43.25 | 4:09.09 | 5:33.98 | 21:30.55 | ||
7:01.40 | 8:28.98 | 9:54.95 | 11:22.88 | |||||||
12:48.06 | 14:14.44 | 15:43.26 | 17:12.33 | |||||||
18:38.21 | 20:05.23 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:15 |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 20:36 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:04.96 | 2:14.86 | 3:25.72 | 4:36.00 | 17:37.09 | ||
5:47.34 | 6:58.71 | 8:09.38 | 9:20.09 | |||||||
10:31.00 | 11:42.86 | 12:54.21 | 14:05.39 | |||||||
15:16.80 | 16:27.63 | |||||||||
2 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.42 | 2:14.83 | 3:25.62 | 4:37.37 | 17:55.92 | ||
5:49.92 | 7:02.50 | 8:15.34 | 9:27.76 | |||||||
10:40.75 | 11:53.61 | 13:06.64 | 14:19.71 | |||||||
15:33.19 | 16:46.25 | |||||||||
3 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.39 | 2:15.38 | 3:27.03 | 4:39.11 | 18:36.77 | ||
5:52.97 | 7:08.05 | 8:24.02 | 9:39.90 | |||||||
10:56.31 | 12:13.11 | 13:29.56 | 14:46.73 | |||||||
16:04.07 | 17:20.75 | |||||||||
4 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.67 | 2:27.36 | 3:43.75 | 5:00.07 | 18:54.98 | ||
6:17.15 | 7:33.43 | 8:50.33 | 10:06.74 | |||||||
11:23.64 | 12:41.19 | 13:57.11 | 15:12.54 | |||||||
16:27.95 | 17:44.19 | |||||||||
5 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.58 | 2:35.21 | 3:58.20 | 5:23.96 | 20:38.17 | ||
6:48.34 | 8:11.15 | 9:34.96 | 10:58.45 | |||||||
12:22.64 | 13:46.07 | 15:08.81 | 16:31.74 | |||||||
17:55.72 | 19:19.16 | |||||||||
6 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:16.99 | 2:40.18 | 4:05.29 | 5:30.33 | 20:58.84 | ||
6:55.33 | 8:19.99 | 9:45.09 | 11:08.91 | |||||||
12:32.65 | 13:58.23 | 15:22.77 | 16:48.68 | |||||||
18:13.11 | 19:37.20 | |||||||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 22 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 20:36 |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:14 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 29.65 | ||||||
2 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.21 | ||||||
3 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.94 | ||||||
4 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.02 | ||||||
5 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.25 | ||||||
6 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 31.69 | ||||||
7 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.14 | ||||||
8 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.45 | ||||||
9 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.46 | ||||||
10 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.50 | ||||||
11 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 32.59 | ||||||
12 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 32.71 | ||||||
13 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 32.74 | ||||||
14 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.78 | ||||||
15 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.12 | ||||||
16 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.17 | ||||||
17 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.63 | ||||||
18 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.88 | ||||||
19 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 33.96 | ||||||
20 | Klara Wester | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.07 | ||||||
21 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 34.27 | ||||||
22 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.60 | ||||||
23 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 34.64 | ||||||
24 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.67 | ||||||
25 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.88 | ||||||
26 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.98 | ||||||
27 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.22 | ||||||
28 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.18 | ||||||
29 | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.90 | ||||||
30 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.77 | ||||||
31 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.03 | ||||||
32 | Lisa Ullman | 2001 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 38.42 | ||||||
33 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 38.51 | ||||||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.42 | ||||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 29.85 | ||||||
3 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 29.91 | ||||||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.39 | ||||||
5 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.43 | ||||||
6 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.55 | ||||||
7 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.66 | ||||||
8 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 30.67 | ||||||
9 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 30.80 | ||||||
10 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.82 | ||||||
11 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.41 | ||||||
12 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.42 | ||||||
13 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.44 | ||||||
14 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.10 | ||||||
15 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.27 | ||||||
16 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.63 | ||||||
17 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.17 | ||||||
18 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 33.50 | ||||||
19 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.64 | ||||||
20 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.18 | ||||||
21 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.45 | ||||||
22 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.51 | ||||||
23 | Anna Bohman | 2000 | Arvika Simsällskap | 36.34 | ||||||
24 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.74 | ||||||
25 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.09 | ||||||
- | Alice Arberg | 2000 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 13, 50m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 27.46 | ||||||
2 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.47 | ||||||
3 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 27.99 | ||||||
4 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 28.00 | ||||||
5 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 28.27 | ||||||
6 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 28.33 | ||||||
7 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 28.46 | ||||||
8 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.57 | ||||||
9 | Therése Bergström | 1987 | Linköpings Allmänna SS | 28.59 | ||||||
10 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 28.60 | ||||||
11 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.66 | ||||||
12 | Antonia Prior | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 28.99 | ||||||
13 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.23 | ||||||
14 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.36 | ||||||
15 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 29.48 | ||||||
16 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 29.53 | ||||||
17 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 29.55 | ||||||
18 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.83 | ||||||
19 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 29.84 | ||||||
20 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 30.02 | ||||||
21 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.08 | ||||||
22 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.17 | ||||||
23 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 30.25 | ||||||
23 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 30.25 | ||||||
25 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.30 | ||||||
26 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.39 | ||||||
27 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 30.40 | ||||||
28 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 30.51 | ||||||
29 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 30.55 | ||||||
30 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 30.79 | ||||||
31 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 31.11 | ||||||
32 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.13 | ||||||
33 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.17 | ||||||
34 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.22 | ||||||
35 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.27 | ||||||
36 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.37 | ||||||
37 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.39 | ||||||
38 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 31.49 | ||||||
39 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 31.52 | ||||||
40 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.58 | ||||||
41 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.83 | ||||||
42 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 31.95 | ||||||
43 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.17 | ||||||
44 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 32.32 | ||||||
45 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.70 | ||||||
46 | Jennifer Goding | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.75 | ||||||
47 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.87 | ||||||
48 | Ellen Ullman | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.94 | ||||||
49 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 33.30 | ||||||
50 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 33.34 | ||||||
51 | Ebba Wågman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.40 | ||||||
52 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 33.41 | ||||||
53 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 33.56 | ||||||
54 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.91 | ||||||
55 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 34.34 | ||||||
56 | Viktoria Schützer | 1999 | Arvika Simsällskap | 35.14 | ||||||
57 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.69 | ||||||
58 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 35.81 | ||||||
59 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.44 | ||||||
60 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 36.91 | ||||||
61 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.49 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:14 |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 25.95 | ||||||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.66 | ||||||
3 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 28.35 | ||||||
4 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 28.58 | ||||||
5 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.74 | ||||||
6 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 28.82 | ||||||
7 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.14 | ||||||
8 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.65 | ||||||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.07 | ||||||
10 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.36 | ||||||
11 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 30.74 | ||||||
12 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.92 | ||||||
13 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.38 | ||||||
14 | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 32.93 | ||||||
15 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.04 | ||||||
16 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 33.42 | ||||||
17 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.86 | ||||||
18 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.68 | ||||||
19 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.79 | ||||||
20 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.05 | ||||||
21 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.11 | ||||||
22 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.31 | ||||||
23 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 39.85 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 26.81 | ||||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.01 | ||||||
3 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 27.20 | ||||||
4 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 27.29 | ||||||
5 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 27.59 | ||||||
6 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 27.64 | ||||||
7 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.78 | ||||||
8 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 27.82 | ||||||
9 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 28.21 | ||||||
10 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.41 | ||||||
11 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.58 | ||||||
12 | Herman Johansson | 2000 | Hultsfreds Simsällskap | 28.60 | ||||||
13 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.65 | ||||||
14 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.76 | ||||||
15 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 28.77 | ||||||
16 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.06 | ||||||
17 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.34 | ||||||
18 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.49 | ||||||
19 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 29.64 | ||||||
20 | Marcus Vilhelmsson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.65 | ||||||
21 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 29.68 | ||||||
22 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.24 | ||||||
23 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.53 | ||||||
24 | Oscar Sundberg | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.08 | ||||||
25 | Blazej Piotrowski | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.17 | ||||||
26 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.05 | ||||||
27 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.79 | ||||||
28 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 42.22 | ||||||
Gren 14, 50m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.27 | ||||||
2 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 24.31 | ||||||
3 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 24.48 | ||||||
4 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 25.00 | ||||||
5 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 25.30 | ||||||
6 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.32 | ||||||
7 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.43 | ||||||
8 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 25.71 | ||||||
9 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 25.86 | ||||||
10 | Adis Licina | 1994 | Kalmar Simsällskap | 26.14 | ||||||
11 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.16 | ||||||
12 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.20 | ||||||
13 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.21 | ||||||
13 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.21 | ||||||
15 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.22 | ||||||
16 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 26.26 | ||||||
17 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 26.27 | ||||||
18 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 26.32 | ||||||
19 | Nicklas Eriksson | 1996 | Nyköpings Simsällskap | 26.46 | ||||||
20 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 26.47 | ||||||
21 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 26.65 | ||||||
22 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.66 | ||||||
22 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 26.66 | ||||||
24 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 26.98 | ||||||
25 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 27.00 | ||||||
26 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.02 | ||||||
27 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 27.09 | ||||||
28 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.27 | ||||||
29 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.32 | ||||||
30 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.33 | ||||||
31 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 27.39 | ||||||
32 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 27.43 | ||||||
33 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 27.44 | ||||||
34 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 27.54 | ||||||
35 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 27.82 | ||||||
36 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.92 | ||||||
37 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.95 | ||||||
38 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.97 | ||||||
39 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 28.02 | ||||||
40 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 28.05 | ||||||
41 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 28.07 | ||||||
42 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.10 | ||||||
43 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 28.18 | ||||||
44 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.19 | ||||||
45 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 28.49 | ||||||
46 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 28.57 | ||||||
47 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.77 | ||||||
48 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.93 | ||||||
49 | Johannes Finne | 1999 | Arvika Simsällskap | 29.01 | ||||||
50 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 29.23 | ||||||
51 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.93 | ||||||
52 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 30.09 | ||||||
53 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.50 | ||||||
54 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.40 | ||||||
55 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.06 | ||||||
- | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:26 |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 15, 50m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 32.28 | ||||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.06 | ||||||
3 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 34.16 | ||||||
4 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.38 | ||||||
5 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 34.40 | ||||||
6 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.81 | ||||||
7 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.66 | ||||||
8 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 36.48 | ||||||
9 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 36.50 | ||||||
10 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.63 | ||||||
11 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.03 | ||||||
12 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 37.11 | ||||||
13 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.24 | ||||||
14 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.54 | ||||||
15 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 37.80 | ||||||
16 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.85 | ||||||
17 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.12 | ||||||
18 | Maja Holmertz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 38.75 | ||||||
19 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 38.84 | ||||||
20 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.02 | ||||||
21 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.41 | ||||||
22 | Agnes Rönnquist | 2004 | Karlstads Simsällskap | 39.81 | ||||||
23 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.44 | ||||||
24 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.05 | ||||||
25 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.15 | ||||||
26 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.92 | ||||||
27 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.04 | ||||||
28 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 42.74 | ||||||
29 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.86 | ||||||
30 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.88 | ||||||
31 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 43.14 | ||||||
32 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.16 | ||||||
33 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.34 | ||||||
34 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.58 | ||||||
35 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.85 | ||||||
36 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 45.50 | ||||||
37 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.02 | ||||||
38 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 48.84 | ||||||
39 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.43 | ||||||
40 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 49.99 | ||||||
41 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 50.90 | ||||||
42 | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 51.16 | ||||||
43 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:33 |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 16, 50m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 33.30 | ||||||
2 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 34.73 | ||||||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 34.76 | ||||||
4 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 35.27 | ||||||
5 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 35.33 | ||||||
6 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.64 | ||||||
7 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 37.59 | ||||||
8 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.46 | ||||||
9 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 41.70 | ||||||
10 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 41.95 | ||||||
11 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.66 | ||||||
12 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.07 | ||||||
13 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.08 | ||||||
14 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.64 | ||||||
15 | Alexander Barkehed | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 47.82 | ||||||
16 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.29 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:35 |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:41 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 17, 100m Frisim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 30.62 | 1:03.28 | |||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 31.04 | 1:06.88 | |||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 32.77 | 1:08.01 | |||||
4 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.24 | 1:10.72 | |||||
5 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.91 | 1:12.50 | |||||
6 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.48 | 1:12.89 | |||||
7 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.29 | 1:16.94 | |||||
8 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.17 | 1:17.19 | |||||
9 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.81 | 1:17.28 | |||||
10 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.71 | 1:18.24 | |||||
11 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 36.85 | 1:18.88 | |||||
12 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.44 | 1:18.92 | |||||
13 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.26 | 1:19.24 | |||||
14 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 37.34 | 1:20.41 | |||||
15 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.45 | 1:20.51 | |||||
16 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.92 | 1:21.52 | |||||
17 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.05 | 1:25.29 | |||||
18 | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | Västerviks Simsällskap | 40.03 | 1:25.88 | |||||
19 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.54 | 1:26.82 | |||||
20 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.18 | 1:27.24 | |||||
21 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 39.81 | 1:28.08 | |||||
22 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 41.49 | 1:28.65 | |||||
- | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:41 |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:47 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 18, 100m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 32.90 | 1:08.69 | |||||
2 | Eric Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:09.26 | |||||
3 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 33.37 | 1:10.25 | |||||
4 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 33.81 | 1:11.45 | |||||
5 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.26 | 1:12.09 | |||||
6 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 34.42 | 1:12.90 | |||||
7 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 34.23 | 1:14.04 | |||||
8 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.57 | 1:15.90 | |||||
9 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 36.08 | 1:17.33 | |||||
10 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.56 | 1:17.62 | |||||
11 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 36.23 | 1:17.68 | |||||
12 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.08 | 1:18.61 | |||||
13 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.01 | 1:19.37 | |||||
14 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 37.15 | 1:19.79 | |||||
15 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.26 | 1:25.96 | |||||
16 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.26 | 1:34.82 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:47 |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:09 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.79 | 1:18.52 | 2:00.11 | 2:41.23 | |||
2 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.59 | 1:25.76 | 2:10.92 | 2:55.69 | |||
3 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.85 | 1:26.00 | 2:12.21 | 2:56.38 | |||
3 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.80 | 1:26.26 | 2:10.58 | 2:56.38 | |||
5 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.82 | 1:27.11 | 2:12.04 | 2:56.69 | |||
6 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 41.04 | 1:26.56 | 2:12.13 | 2:58.40 | |||
7 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.13 | 1:27.34 | 2:14.96 | 3:00.61 | |||
8 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 43.40 | 1:30.37 | 2:16.98 | 3:02.48 | |||
9 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.03 | 1:28.03 | 2:15.35 | 3:03.78 | |||
10 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.98 | 1:35.07 | 2:23.37 | 3:08.26 | |||
11 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 46.03 | 1:36.13 | 2:27.05 | 3:13.71 | |||
12 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 45.71 | 1:37.42 | 2:29.13 | 3:17.85 | |||
13 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.84 | 1:36.70 | 2:29.53 | 3:18.87 | |||
14 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.68 | 1:37.88 | 2:29.68 | 3:20.04 | |||
15 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.80 | 1:40.46 | 2:35.74 | 3:28.92 | |||
16 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 46.54 | 1:38.78 | 2:33.85 | 3:31.20 | |||
17 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 58.08 | 2:05.65 | 3:09.16 | 4:05.45 | |||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 35.58 | 1:15.92 | 1:56.76 | 2:38.18 | |||
2 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 37.39 | 1:19.62 | 2:02.65 | 2:43.27 | |||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.78 | 1:19.87 | 2:02.98 | 2:44.15 | |||
4 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.80 | 1:19.77 | 2:04.04 | 2:47.20 | |||
5 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.84 | 1:21.02 | 2:04.64 | 2:48.92 | |||
6 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.52 | 1:22.61 | 2:07.35 | 2:50.80 | |||
7 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.30 | 1:24.48 | 2:08.51 | 2:52.01 | |||
8 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.93 | 1:26.18 | 2:10.04 | 2:53.20 | |||
9 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.70 | 1:25.30 | 2:09.37 | 2:53.49 | |||
10 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.05 | 1:25.13 | 2:10.20 | 2:55.19 | |||
11 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.12 | 1:24.18 | 2:10.67 | 2:56.30 | |||
12 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.65 | 1:27.12 | 2:13.71 | 3:01.64 | |||
13 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 42.42 | 1:30.59 | 2:18.34 | 3:05.92 | |||
14 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.29 | 1:32.14 | 2:21.14 | 3:09.11 | |||
15 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 45.36 | 1:35.66 | 2:26.83 | 3:15.08 | |||
16 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 45.83 | 1:40.62 | 2:39.55 | 3:33.73 | |||
Gren 19, 200m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 34.08 | 1:10.87 | 1:47.26 | 2:23.83 | |||
2 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 35.74 | 1:13.98 | 1:53.46 | 2:34.51 | |||
3 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 34.79 | 1:14.05 | 1:55.16 | 2:35.52 | |||
4 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.82 | 1:15.83 | 1:56.34 | 2:36.44 | |||
5 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 36.39 | 1:16.16 | 1:56.06 | 2:37.14 | |||
6 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.10 | 1:15.67 | 1:56.94 | 2:37.93 | |||
7 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.54 | 1:06.94 | 1:58.34 | 2:40.92 | |||
8 | Anna Grundmark | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.25 | 1:19.35 | 2:00.96 | 2:42.29 | |||
9 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.36 | 1:18.77 | 2:02.16 | 2:45.61 | |||
10 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 38.38 | 1:20.87 | 2:03.73 | 2:45.71 | |||
11 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 39.46 | 1:22.30 | 2:04.06 | 2:46.87 | |||
12 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 38.64 | 1:21.57 | 2:04.19 | 2:47.99 | |||
13 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.94 | 1:21.50 | 2:04.85 | 2:48.45 | |||
14 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.14 | 1:23.61 | 2:07.33 | 2:52.13 | |||
15 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 40.09 | 1:24.63 | 2:09.44 | 2:53.20 | |||
16 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.41 | 1:24.84 | 2:09.06 | 2:53.86 | |||
17 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 40.24 | 1:25.78 | 2:10.94 | 2:57.07 | |||
18 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 41.05 | 1:26.74 | 2:12.90 | 2:58.31 | |||
19 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.68 | 1:30.14 | 2:18.19 | 3:04.85 | |||
20 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 40.48 | 1:27.51 | 2:15.58 | 3:04.95 | |||
21 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 45.88 | 1:36.73 | 2:26.94 | 3:15.28 | |||
22 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 45.65 | 1:37.08 | 2:26.81 | 3:15.51 | |||
23 | Ebba Wågman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.91 | 1:35.97 | 2:27.43 | 3:17.66 | |||
24 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 45.45 | 1:38.02 | 2:31.04 | 3:24.76 | |||
25 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.42 | 1:44.31 | 2:40.93 | 3:35.44 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:09 |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.38 | 1:09.14 | 1:44.73 | 2:21.10 | |||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.65 | 1:13.56 | 1:51.37 | 2:28.69 | |||
3 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 35.17 | 1:15.79 | 1:56.57 | 2:38.63 | |||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.45 | 1:18.30 | 2:00.63 | 2:42.55 | |||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.67 | 1:18.78 | 2:01.60 | 2:44.24 | |||
6 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 37.43 | 1:20.32 | 2:04.58 | 2:47.35 | |||
7 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.80 | 1:22.37 | 2:06.37 | 2:49.25 | |||
8 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.84 | 1:29.69 | 2:17.92 | 3:04.64 | |||
9 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.47 | 1:30.45 | 2:18.75 | 3:08.09 | |||
10 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 44.61 | 1:35.34 | 2:25.94 | 3:14.70 | |||
11 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 46.12 | 1:37.96 | 2:28.42 | 3:19.72 | |||
12 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.13 | 1:40.65 | 2:32.51 | 3:24.74 | |||
13 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.94 | 1:45.18 | 2:43.11 | 3:36.14 | |||
14 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 51.26 | 1:49.79 | 2:47.36 | 3:43.33 | |||
15 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 51.31 | 1:49.46 | 2:46.49 | 3:45.11 | |||
- | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.22 | 1:14.85 | 1:52.87 | 2:29.48 | |||
2 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.12 | 1:14.33 | 1:53.64 | 2:32.78 | |||
3 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.30 | 1:15.96 | 1:54.64 | 2:32.85 | |||
4 | Erik Ohlsén | 2000 | Västerviks Simsällskap | 33.72 | 1:12.85 | 1:52.95 | 2:33.33 | |||
5 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.49 | 1:15.38 | 1:55.92 | 2:36.80 | |||
6 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.96 | 1:18.79 | 2:01.31 | 2:44.85 | |||
7 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.51 | 1:20.78 | 2:04.31 | 2:47.95 | |||
8 | Oscar Sundberg | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.03 | 1:24.53 | 2:08.78 | 2:51.51 | |||
9 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.75 | 1:24.85 | 2:08.28 | 2:52.27 | |||
10 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.46 | 1:21.13 | 2:06.22 | 2:52.51 | |||
11 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.32 | 1:23.92 | 2:08.43 | 2:53.22 | |||
12 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.93 | 1:24.10 | 2:11.28 | 2:56.65 | |||
13 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.61 | 1:25.90 | 2:12.06 | 2:58.19 | |||
Gren 20, 200m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 31.82 | 1:06.58 | 1:40.97 | 2:15.63 | |||
2 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.82 | 1:06.97 | 1:42.47 | 2:18.36 | |||
3 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 32.31 | 1:07.97 | 1:44.59 | 2:20.40 | |||
4 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.75 | 1:07.53 | 1:44.31 | 2:21.38 | |||
5 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.18 | 1:09.37 | 1:45.79 | 2:22.18 | |||
6 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 32.94 | 1:09.88 | 1:46.62 | 2:24.15 | |||
7 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.24 | 1:11.10 | 1:48.78 | 2:27.03 | |||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.05 | 1:12.24 | 1:50.70 | 2:27.70 | |||
9 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.77 | 1:11.66 | 1:49.82 | 2:28.30 | |||
10 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.24 | 1:11.56 | 1:50.06 | 2:28.89 | |||
11 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 33.21 | 1:10.90 | 1:49.67 | 2:29.29 | |||
12 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 35.64 | 1:13.63 | 1:52.09 | 2:29.42 | |||
13 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.77 | 1:13.50 | 1:53.46 | 2:32.87 | |||
14 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.89 | 1:13.41 | 1:54.08 | 2:34.70 | |||
15 | Jacob Olsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 34.88 | 1:15.03 | 1:54.95 | 2:35.94 | |||
16 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 37.04 | 1:17.94 | 1:58.58 | 2:38.18 | |||
17 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 35.76 | 1:16.72 | 1:59.06 | 2:40.76 | |||
18 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.09 | 1:20.70 | 2:02.70 | 2:43.01 | |||
19 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.36 | 1:20.84 | 2:04.08 | 2:44.67 | |||
20 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.85 | 1:24.70 | 2:10.78 | 2:55.61 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:56 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 21, 200m Medley Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.73 | 1:15.93 | 2:02.11 | 2:38.10 | |||
2 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.90 | 1:15.05 | 2:01.90 | 2:39.21 | |||
3 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.40 | 1:19.97 | 2:13.33 | 2:47.17 | |||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.97 | 1:18.90 | 2:12.13 | 2:49.95 | |||
5 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.21 | 1:22.08 | 2:09.10 | 2:50.36 | |||
6 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.79 | 1:21.67 | 2:13.70 | 2:55.17 | |||
7 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.18 | 1:23.78 | 2:16.82 | 2:59.23 | |||
8 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 34.48 | 1:24.12 | 2:18.66 | 3:00.42 | |||
9 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.22 | 1:25.46 | 2:18.63 | 3:03.03 | |||
10 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 40.19 | 1:30.69 | 2:20.59 | 3:06.35 | |||
11 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 40.38 | 1:29.43 | 2:24.60 | 3:08.23 | |||
12 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 39.72 | 1:29.13 | 2:26.12 | 3:08.52 | |||
13 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.43 | 1:31.70 | 2:27.93 | 3:10.23 | |||
14 | Lisa Andersson | 2002 | Arvika Simsällskap | 41.30 | 1:35.12 | 2:30.10 | 3:15.22 | |||
15 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.92 | 1:27.46 | 2:26.07 | 3:15.75 | |||
16 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 41.26 | 1:38.04 | 2:33.39 | 3:18.60 | |||
17 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.05 | 1:37.31 | 2:32.23 | 3:20.08 | |||
18 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 44.94 | 1:39.38 | 2:33.94 | 3:21.48 | |||
19 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 46.77 | 1:40.02 | 2:38.12 | 3:22.96 | |||
20 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.78 | 1:41.14 | 2:35.71 | 3:23.76 | |||
21 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 41.61 | 1:39.48 | 2:38.44 | 3:24.52 | |||
22 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 42.21 | 1:33.35 | 2:34.28 | 3:25.21 | |||
23 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.96 | 1:41.82 | 2:40.45 | 3:26.12 | |||
24 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.12 | 1:44.73 | 2:42.73 | 3:30.14 | |||
25 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.29 | 1:43.93 | 2:44.36 | 3:35.39 | |||
26 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.05 | 1:48.01 | 2:48.64 | 3:40.55 | |||
27 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 49.95 | 1:49.81 | 2:52.44 | 3:45.63 | |||
- | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:56 |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:03 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 22, 200m Medley Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.04 | 1:21.80 | 2:09.59 | 2:47.23 | |||
2 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 36.25 | 1:21.86 | 2:16.06 | 2:53.91 | |||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.24 | 1:28.18 | 2:21.75 | 3:01.00 | |||
4 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.55 | 1:26.57 | 2:21.05 | 3:02.28 | |||
5 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.92 | 1:32.43 | 2:20.88 | 3:03.91 | |||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 45.31 | 1:32.69 | 2:24.56 | 3:04.19 | |||
7 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.87 | 1:31.35 | 2:26.72 | 3:07.50 | |||
8 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.00 | 1:32.28 | 2:26.51 | 3:07.70 | |||
9 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 38.72 | 1:29.28 | 2:24.88 | 3:08.05 | |||
10 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.18 | 1:33.53 | 2:31.52 | 3:15.84 | |||
11 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 45.22 | 1:33.24 | 2:34.45 | 3:17.32 | |||
- | Christoffer Torkelsson | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:03 |
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:13 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 23, 200m Medley Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.43 | 1:30.05 | 2:20.59 | 3:01.70 | |||
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 40.15 | 1:28.49 | 2:22.00 | 3:01.79 | |||
3 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.74 | 1:32.01 | 2:28.25 | 3:09.58 | |||
4 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.31 | 1:32.20 | 2:31.71 | 3:14.08 | |||
5 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.49 | 1:37.97 | 2:34.34 | 3:16.14 | |||
6 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.41 | 1:34.15 | 2:31.89 | 3:18.01 | |||
7 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 47.33 | 1:40.25 | 2:38.74 | 3:23.05 | |||
8 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.15 | 1:47.20 | 2:42.17 | 3:32.01 | |||
9 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 52.45 | 1:44.94 | 2:45.53 | 3:33.02 | |||
10 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 53.48 | 1:51.02 | 2:51.00 | 3:34.22 | |||
11 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.61 | 1:40.29 | 2:47.83 | 3:35.95 | |||
12 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 44.84 | 1:47.20 | 2:48.25 | 3:36.54 | |||
- | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:13 |
Resultat Gren 24 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:16 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 24, 200m Medley Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 41.57 | 1:29.83 | 2:24.25 | 3:06.32 | |||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 44.83 | 1:35.48 | 2:34.02 | 3:15.19 | |||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.50 | 1:37.75 | 2:33.24 | 3:16.54 | |||
4 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 48.69 | 1:41.12 | 2:36.72 | 3:18.58 | |||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 46.47 | 1:38.80 | 2:36.50 | 3:18.94 | |||
6 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.12 | 1:38.80 | 2:34.71 | 3:21.84 | |||
7 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.10 | 1:51.64 | 2:50.37 | 3:38.92 | |||
8 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 51.77 | 1:49.02 | 2:49.31 | 3:41.07 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:16 |
Resultat Gren 25 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:28 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 25, 200m Medley Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 33.46 | 1:19.67 | 1:59.72 | 2:38.39 | |||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 35.60 | 1:21.33 | 2:08.17 | 2:48.69 | |||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.59 | 1:20.45 | 2:08.64 | 2:48.75 | |||
4 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.78 | 1:19.45 | 2:10.08 | 2:52.06 | |||
5 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 35.19 | 1:24.91 | 2:15.04 | 2:52.86 | |||
6 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.54 | 1:25.37 | 2:16.09 | 2:55.39 | |||
7 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.29 | 1:27.72 | 2:21.20 | 3:02.87 | |||
8 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.69 | 1:28.78 | 2:23.37 | 3:08.49 | |||
9 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.05 | 1:29.61 | 2:24.90 | 3:08.58 | |||
10 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.93 | 1:32.67 | 2:28.60 | 3:09.67 | |||
11 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 41.07 | 1:33.39 | 2:27.72 | 3:13.36 | |||
12 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 46.61 | 1:40.87 | 2:33.14 | 3:16.94 | |||
13 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.46 | 1:37.58 | 2:34.79 | 3:18.61 | |||
14 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.02 | 1:38.54 | 2:34.58 | 3:18.69 | |||
15 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.23 | 1:34.60 | 2:33.62 | 3:19.84 | |||
16 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.38 | 1:34.68 | 2:32.37 | 3:20.75 | |||
17 | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | Västerviks Simsällskap | 49.99 | 1:41.41 | 2:42.14 | 3:29.68 | |||
18 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.66 | 1:48.66 | 3:39.43 | 3:39.43 | |||
19 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.29 | 1:48.91 | 2:51.97 | 3:40.50 | |||
- | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:28 |
Resultat Gren 26 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:32 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 26, 200m Medley Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 37.02 | 1:22.80 | 2:11.35 | 2:48.75 | |||
2 | Eric Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.38 | 1:23.62 | 2:15.10 | 2:53.11 | |||
3 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.37 | 1:21.05 | 2:12.06 | 2:53.56 | |||
4 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 37.44 | 1:23.62 | 2:15.13 | 2:56.08 | |||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.79 | 1:24.76 | 2:17.47 | 2:56.09 | |||
6 | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.48 | 1:35.79 | 2:25.78 | 3:05.46 | |||
7 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.60 | 1:26.87 | 2:26.31 | 3:06.61 | |||
8 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 41.14 | 1:33.61 | 2:25.69 | 3:07.37 | |||
9 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 46.08 | 1:37.55 | 2:31.94 | 3:13.83 | |||
10 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.80 | 1:39.07 | 2:31.32 | 3:15.67 | |||
11 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 45.19 | 1:35.42 | 2:34.52 | 3:21.13 | |||
12 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 47.55 | 1:42.26 | 2:50.60 | 3:39.56 | |||
- | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:32 |
Resultat Gren 27 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:55 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 27, 4X100m Frisim Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer 1 | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 4:17.96 | ||||||
Emma Magnusson | 1998 | 29.33 | 1:01.74 | 1:01.74 | ||||||
Johanna Gunnarsson | 1999 | 30.11 | 1:06.90 | 2:08.64 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 30.33 | 1:04.96 | 3:13.60 | ||||||
Alma Fransson | 1999 | 30.25 | 1:04.36 | 4:17.96 | ||||||
2 | Kalmar SS Damer [1998] | 1998 | Kalmar Simsällskap | 4:21.76 | ||||||
Miranda Arvidsson | 1998 | 28.46 | 59.63 | 59.63 | ||||||
Astrid Bonnedahl | 1999 | 34.24 | 1:14.08 | 2:13.71 | ||||||
Linnea Wranå | 1998 | 30.48 | 1:03.23 | 3:16.94 | ||||||
Ellen Lindeby | 1999 | 30.73 | 1:04.82 | 4:21.76 | ||||||
3 | Botk-Rönn Damer [1998] | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:25.40 | ||||||
Elina Berglund | 1999 | 39.47 | 1:29.37 | 1:29.37 | ||||||
Maria Grewdahl | 1998 | 37.58 | 1:22.68 | 2:52.05 | ||||||
My Rundberg | 1999 | 33.53 | 1:11.13 | 4:03.18 | ||||||
Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | 37.78 | 1:22.22 | 5:25.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:55 |
Resultat Gren 28 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:18 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 28, 4X100m Frisim Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 Damer [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:17.58 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 30.71 | 1:04.65 | 1:04.65 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 30.00 | 1:02.64 | 2:07.29 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 31.16 | 1:06.69 | 3:13.98 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 29.69 | 1:03.60 | 4:17.58 | ||||||
2 | Eskilstuna Fl14 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 4:27.37 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 32.92 | 1:08.85 | 1:08.85 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 30.80 | 1:05.41 | 2:14.26 | ||||||
Jenny Isakssen | 2000 | 30.96 | 1:04.74 | 3:19.00 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 32.44 | 1:08.37 | 4:27.37 | ||||||
3 | Karlstad Damer Lag1 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 4:28.98 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 32.26 | 1:08.70 | 1:08.70 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 31.98 | 1:07.91 | 2:16.61 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 30.18 | 1:02.81 | 3:19.42 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 32.82 | 1:09.56 | 4:28.98 | ||||||
4 | Ksf Damer Lag 1 | 2000 | Karlskoga Simförening | 4:32.70 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 32.84 | 1:09.47 | 1:09.47 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 30.24 | 1:03.85 | 2:13.32 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 32.32 | 1:08.58 | 3:21.90 | ||||||
Linn Granlund | 2001 | 33.27 | 1:10.80 | 4:32.70 | ||||||
5 | Kalmar SS Damer [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:33.80 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 31.19 | 1:05.13 | 1:05.13 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 32.43 | 1:08.72 | 2:13.85 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 32.70 | 1:09.26 | 3:23.11 | ||||||
Ella Wranå | 2001 | 33.95 | 1:10.69 | 4:33.80 | ||||||
6 | Lass Lag 2 Damer [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:35.42 | ||||||
Vendela Bergdahl | 2000 | 31.06 | 1:07.23 | 1:07.23 | ||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 32.54 | 1:07.36 | 2:14.59 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 33.89 | 1:12.81 | 3:27.40 | ||||||
Erika Tudegård | 2001 | 32.07 | 1:08.02 | 4:35.42 | ||||||
7 | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 4:41.15 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 34.15 | 1:13.67 | 1:13.67 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 32.97 | 1:11.01 | 2:24.68 | ||||||
Ida Frössberg | 2000 | 31.47 | 1:07.65 | 3:32.33 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 32.23 | 1:08.82 | 4:41.15 | ||||||
8 | Åkersberga Damer [2000] | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 4:43.74 | ||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 31.38 | 1:04.75 | 1:04.75 | ||||||
Tilda Rekola-Weckström | 2000 | 32.35 | 1:09.52 | 2:14.27 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 34.89 | 1:15.88 | 3:30.15 | ||||||
Lovisa Liljeblad | 2002 | 33.50 | 1:13.59 | 4:43.74 | ||||||
9 | Västervik Damer | 2000 | Västerviks Simsällskap | 4:44.33 | ||||||
Agnes Wedel | 2000 | 30.91 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Thea Ekström | 2001 | 34.10 | 1:13.43 | 2:18.43 | ||||||
Felicia Claesén | 2001 | 32.11 | 1:07.63 | 3:26.06 | ||||||
Emelie Liljeblad | 2002 | 36.84 | 1:18.27 | 4:44.33 | ||||||
10 | Lass Lag 4 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:03.21 | ||||||
Lena Årebo | 2002 | 33.24 | 1:11.54 | 1:11.54 | ||||||
Martina Karlsson | 2003 | 34.92 | 1:13.13 | 2:24.67 | ||||||
Hanna Persson | 2004 | 40.35 | 1:27.55 | 3:52.22 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 32.84 | 1:10.99 | 5:03.21 | ||||||
11 | Karlstad Damer Lag2 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 5:05.98 | ||||||
Emma Hjort | 2000 | 35.10 | 1:14.27 | 1:14.27 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 33.78 | 1:12.02 | 2:26.29 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 37.42 | 1:21.53 | 3:47.82 | ||||||
Klara Gustavson | 2003 | 35.57 | 1:18.16 | 5:05.98 | ||||||
12 | Arvika SS Damer [2000] | 2000 | Arvika Simsällskap | 5:07.23 | ||||||
Majken Pettersson | 2001 | 35.16 | 1:14.16 | 1:14.16 | ||||||
Lisa Andersson | 2002 | 38.90 | 1:21.60 | 2:35.76 | ||||||
Matilda Kristiansson | 2001 | 35.08 | 1:13.88 | 3:49.64 | ||||||
Miranda Kristiansson | 2001 | 35.99 | 1:17.59 | 5:07.23 | ||||||
13 | Lass Lag 5 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:08.96 | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 36.12 | 1:16.97 | 1:16.97 | ||||||
Felicia Barkehed | 2002 | 36.48 | 1:18.79 | 2:35.76 | ||||||
Johanna Grynning | 2002 | 36.98 | 1:17.51 | 3:53.27 | ||||||
Thilde Smedbäck | 2004 | 35.64 | 1:15.69 | 5:08.96 | ||||||
14 | Botk-Rönn Damer [2000] | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:13.51 | ||||||
Ella Friden | 2002 | 37.95 | 1:22.53 | 1:22.53 | ||||||
Saron Abraha | 2001 | 38.86 | 1:22.26 | 2:44.79 | ||||||
Alva Udell | 2003 | 36.82 | 1:19.55 | 4:04.34 | ||||||
Jemina Granholm | 2002 | 32.34 | 1:09.17 | 5:13.51 | ||||||
15 | Kalmar SS Damer Lag 2 | 2002 | Kalmar Simsällskap | 5:21.04 | ||||||
Tea Winblad | 2004 | 37.41 | 1:18.61 | 1:18.61 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 36.79 | 1:17.97 | 2:36.58 | ||||||
Hannah Bondeson | 2003 | 41.84 | 1:27.66 | 4:04.24 | ||||||
Anna Hofer | 2000 | 35.01 | 1:16.80 | 5:21.04 | ||||||
16 | Kalmar SS Damer Lag 3 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 5:23.20 | ||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 37.48 | 1:20.10 | 1:20.10 | ||||||
Felicia Lewton | 2001 | 36.67 | 1:21.88 | 2:41.98 | ||||||
Maria Sjölund | 2004 | 39.83 | 1:26.92 | 4:08.90 | ||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 34.26 | 1:14.30 | 5:23.20 | ||||||
17 | Lass Lag 6 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:28.34 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 37.50 | 1:18.57 | 1:18.57 | ||||||
Alva Högberg | 2002 | 38.30 | 1:23.17 | 2:41.74 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 40.97 | 1:28.74 | 4:10.48 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 34.55 | 1:17.86 | 5:28.34 | ||||||
18 | Åkersberga Damer [2000]:b | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 5:43.74 | ||||||
Isabella Galway | 2003 | 36.97 | 1:19.61 | 1:19.61 | ||||||
Nathalie Galway | 2005 | 45.81 | 1:38.64 | 2:58.25 | ||||||
Julia Ignell | 2002 | 39.64 | 1:23.66 | 4:21.91 | ||||||
Tina Westmoreland | 2002 | 38.56 | 1:21.83 | 5:43.74 | ||||||
19 | Karlstad Damer Lag3 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 5:47.21 | ||||||
Elsa Bergsten | 2002 | 39.39 | 1:23.12 | 1:23.12 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 40.03 | 1:23.78 | 2:46.90 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 43.99 | 1:35.36 | 4:22.26 | ||||||
Sofia Mattsson | 2004 | 38.83 | 1:24.95 | 5:47.21 | ||||||
20 | Lass Lag 7 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:58.67 | ||||||
Maja Holmertz | 2005 | 40.72 | 1:31.13 | 1:31.13 | ||||||
Elsa Linné | 2003 | 40.72 | 1:30.01 | 3:01.14 | ||||||
Elin Friberg | 2004 | 40.57 | 1:29.48 | 4:30.62 | ||||||
Alice Kardfall | 2003 | 39.86 | 1:28.05 | 5:58.67 | ||||||
21 | Karlstad Damer Lag4 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 6:26.18 | ||||||
Agnes Rönnquist | 2004 | 40.81 | 1:30.68 | 1:30.68 | ||||||
Sara Sjölander | 2006 | 41.63 | 1:33.49 | 3:04.17 | ||||||
Minea Dautbegovic | 2004 | 44.19 | 1:38.03 | 4:42.20 | ||||||
Linnea Lindberg | 2005 | 46.28 | 1:43.98 | 6:26.18 | ||||||
- | Ksf Damer Lag 3 | 2000 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | |||||||||
Matilda Ek | 2002 | |||||||||
Signe Åberg | 2000 | |||||||||
Emma Krantz | 2001 | DNS | ||||||||
- | Ksf Damer Lag 2 | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Wilma Åhling | 2002 | 13.51 | ||||||||
Inez Rydh-Dufva | 2001 | |||||||||
Stina Andersson | 2002 | |||||||||
Filippa Thyrman | 2001 | 51 | DSQ | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:18 |
Resultat Gren 29 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:22 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 29, 4X100m Medley Herr 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna Po16 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 4:15.71 | ||||||
Stefan Biscevic | 1998 | 33.46 | 1:09.43 | 1:09.43 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 31.90 | 1:10.57 | 2:20.00 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 27.52 | 1:00.38 | 3:20.38 | ||||||
William Brand | 1998 | 26.67 | 55.33 | 4:15.71 | ||||||
2 | Lass Herrar [1998] | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 4:17.17 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 33.81 | 1:09.62 | 1:09.62 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 31.53 | 1:08.09 | 2:17.71 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 27.89 | 59.59 | 3:17.30 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 28.68 | 59.87 | 4:17.17 | ||||||
3 | Karlstad Herrar [1998] | 1998 | Karlstads Simsällskap | 4:24.72 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 31.15 | 1:03.32 | 1:03.32 | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 36.03 | 1:20.17 | 2:23.49 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 28.63 | 1:03.62 | 3:27.11 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 27.67 | 57.61 | 4:24.72 | ||||||
4 | Västervik Herrar [1998] | 1998 | Västerviks Simsällskap | 4:26.48 | ||||||
Felix Öberg | 2001 | 34.70 | 1:12.31 | 1:12.31 | ||||||
Edvin Torlakovic | 2001 | 33.85 | 1:13.35 | 2:25.66 | ||||||
Ademir Silic | 1998 | 28.26 | 1:02.60 | 3:28.26 | ||||||
Erik Ohlsén | 2000 | 27.18 | 58.22 | 4:26.48 | ||||||
5 | Åkersberga Herrar [1998] | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 5:00.62 | ||||||
William Jansson | 2000 | 38.63 | 1:22.33 | 1:22.33 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 37.53 | 1:23.35 | 2:45.68 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 30.05 | 1:05.84 | 3:51.52 | ||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 32.17 | 1:09.10 | 5:00.62 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:22 |
Resultat Gren 30 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:38 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 30, 4X100m Medley Herr 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Herrar Lag 1[00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 4:30.86 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 35.19 | 1:13.95 | 1:13.95 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 35.20 | 1:15.40 | 2:29.35 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 27.16 | 59.42 | 3:28.77 | ||||||
David Albringer | 2001 | 29.68 | 1:02.09 | 4:30.86 | ||||||
2 | Nkk Herrar [2000] | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:37.94 | ||||||
Max Engström | 2001 | 32.05 | 1:06.61 | 1:06.61 | ||||||
John Brolin | 2002 | 39.79 | 1:24.27 | 2:30.88 | ||||||
Victor Lovinge | 2000 | 29.08 | 1:03.61 | 3:34.49 | ||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | 30.03 | 1:03.45 | 4:37.94 | ||||||
3 | Lass Lag 1 Herrar [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:42.54 | ||||||
Daniel Karlsson | 2000 | 32.86 | 1:08.58 | 1:08.58 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 37.64 | 1:20.82 | 2:29.40 | ||||||
Albin Staaf | 2000 | 32.24 | 1:11.44 | 3:40.84 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 28.91 | 1:01.70 | 4:42.54 | ||||||
4 | Kalmar SS Herrar [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:52.29 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 40.50 | 1:22.58 | 1:22.58 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 35.95 | 1:19.94 | 2:42.52 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 29.56 | 1:07.10 | 3:49.62 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 28.80 | 1:02.67 | 4:52.29 | ||||||
5 | Botk-Rönn Herrar [2000] 1 | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:04.46 | ||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 36.44 | 1:13.15 | 1:13.15 | ||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 45.07 | 1:34.39 | 2:47.54 | ||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 30.51 | 1:09.12 | 3:56.66 | ||||||
Raul Apaza Colque | 2000 | 30.49 | 1:07.80 | 5:04.46 | ||||||
6 | Lass Lag 2 Herrar [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 5:16.25 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 37.83 | 1:19.27 | 1:19.27 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 40.76 | 1:27.42 | 2:46.69 | ||||||
Wilhelm Lindqvist | 2000 | 37.48 | 1:26.15 | 4:12.84 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 30.17 | 1:03.41 | 5:16.25 | ||||||
7 | Kalmar SS Herrar Lag 2 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 5:48.53 | ||||||
David Marcusson | 2001 | 40.60 | 1:24.63 | 1:24.63 | ||||||
Arvid Johansson | 2001 | 43.92 | 1:35.43 | 3:00.06 | ||||||
Gusten Helgesson | 2002 | 40.69 | 1:31.04 | 4:31.10 | ||||||
Henrik Pap | 2001 | 35.01 | 1:17.43 | 5:48.53 | ||||||
8 | Botk-Rönn Herrar [2000] | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:48.83 | ||||||
Manuel Apaza Colque | 2001 | 42.43 | 1:26.67 | 1:26.67 | ||||||
Andreas Haddad | 2000 | 44.62 | 1:37.24 | 3:03.91 | ||||||
Robin Serti | 2001 | 44.39 | 1:34.79 | 4:38.70 | ||||||
Erik Agnorelli | 2001 | 33.26 | 1:10.13 | 5:48.83 | ||||||
9 | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:57.23 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 40.94 | 1:28.29 | 1:28.29 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 40.53 | 1:27.29 | 2:55.58 | ||||||
Olle Almén | 2003 | 50.08 | 1:50.15 | 4:45.73 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 34.29 | 1:11.50 | 5:57.23 | ||||||
10 | Karlstad Herrar Lag 2[00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 5:58.48 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 42.42 | 1:28.72 | 1:28.72 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 42.45 | 1:33.44 | 3:02.16 | ||||||
Filip Myringby | 2001 | 44.88 | 1:44.22 | 4:46.38 | ||||||
Victor Krohn | 2002 | 33.62 | 1:12.10 | 5:58.48 | ||||||
11 | Lass Lag 4 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 6:22.08 | ||||||
Gustav Edlund | 2004 | 45.77 | 1:34.52 | 1:34.52 | ||||||
David Axelsson | 2004 | 49.46 | 1:44.42 | 3:18.94 | ||||||
Christian Villegas | 2003 | 44.44 | 1:45.88 | 5:04.82 | ||||||
Måns Andersson | 2002 | 35.35 | 1:17.26 | 6:22.08 | ||||||
12 | Oskarshamn Herrar Lag 1 | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 6:22.40 | ||||||
Ossian Lagström | 2003 | 48.12 | 1:40.03 | 1:40.03 | ||||||
Carl Löfgren | 2003 | 47.25 | 1:41.64 | 3:21.67 | ||||||
Henrik Duong | 2003 | 38.80 | 1:27.01 | 4:48.68 | ||||||
Christoffer Torkelsson | 2002 | 44.93 | 1:33.72 | 6:22.40 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:38 |
Resultat Gren 31 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:55 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 31, 400m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.66 | 2:27.66 | 3:44.97 | 4:59.87 | |||
2 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:14.82 | 2:34.31 | 3:54.34 | 5:13.56 | |||
3 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:12.47 | 2:34.22 | 3:57.03 | 5:21.66 | |||
4 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.03 | 2:39.63 | 4:02.58 | 5:22.43 | |||
5 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:16.48 | 2:40.01 | 4:04.44 | 5:24.60 | |||
6 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:18.38 | 2:45.33 | 4:13.17 | 5:39.04 | |||
7 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:19.36 | 2:46.39 | 4:14.51 | 5:39.05 | |||
8 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:21.16 | 2:50.77 | 4:19.50 | 5:45.58 | |||
9 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:19.51 | 2:49.85 | 4:20.12 | 5:47.04 | |||
10 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:20.29 | 2:48.96 | 4:19.35 | 5:47.98 | |||
11 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 1:23.08 | 2:54.92 | 4:27.13 | 5:55.31 | |||
12 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:27.07 | 3:04.21 | 4:44.62 | 6:22.42 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 1:10.34 | 2:26.91 | 3:44.91 | 4:59.86 | |||
2 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:12.85 | 2:30.40 | 3:48.63 | 5:04.48 | |||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:15.26 | 2:34.23 | 3:53.33 | 5:10.50 | |||
4 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.93 | 2:40.66 | 4:04.24 | 5:25.18 | |||
5 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:16.10 | 2:41.19 | 4:05.78 | 5:25.62 | |||
Gren 31, 400m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:06.98 | 2:17.01 | 3:27.10 | 4:35.81 | |||
2 | Antonia Prior | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 1:08.01 | 2:21.16 | 3:34.56 | 4:47.55 | |||
3 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 1:07.49 | 2:20.42 | 3:36.08 | 4:50.29 | |||
4 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:08.46 | 2:23.75 | 3:38.92 | 4:52.47 | |||
5 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:10.49 | 2:24.48 | 3:40.05 | 4:55.76 | |||
6 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 1:10.40 | 2:26.82 | 3:45.01 | 4:59.52 | |||
7 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:10.23 | 2:26.81 | 3:45.44 | 5:05.18 | |||
8 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:11.26 | 2:30.12 | 3:49.36 | 5:05.58 | |||
9 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 1:11.11 | 2:29.05 | 3:49.95 | 5:10.28 | |||
10 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 1:17.43 | 2:40.90 | 4:04.96 | 5:25.39 | |||
11 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 1:18.21 | 2:46.91 | 4:15.39 | 5:38.98 | |||
12 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 1:19.24 | 2:48.08 | 4:19.42 | 5:46.57 | |||
13 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 1:21.54 | 2:51.72 | 4:24.52 | 5:56.03 | |||
14 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 1:22.63 | 2:54.05 | 4:27.04 | 5:57.47 | |||
15 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 1:19.63 | 2:52.49 | 4:26.56 | 5:58.82 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:55 |
Resultat Gren 32 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:20 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 32, 400m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:04.14 | 2:13.99 | 3:25.57 | 4:32.48 | |||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:07.01 | 2:19.97 | 3:34.78 | 4:47.26 | |||
3 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.49 | 2:21.11 | 3:35.23 | 4:49.02 | |||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:08.03 | 2:24.33 | 3:41.52 | 4:56.97 | |||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:13.21 | 2:33.10 | 3:52.96 | 5:07.22 | |||
6 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:12.07 | 2:32.43 | 3:52.40 | 5:09.24 | |||
7 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 1:13.88 | 2:38.42 | 4:03.20 | 5:24.88 | |||
8 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:21.94 | 2:52.31 | 4:23.04 | 5:47.99 | |||
9 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:23.22 | 2:54.27 | 4:28.37 | 5:58.21 | |||
10 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 1:20.44 | 2:52.74 | 4:25.09 | 6:02.69 | |||
11 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 1:25.34 | 3:00.25 | 4:34.84 | 6:10.61 | |||
12 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 1:27.51 | 3:04.28 | 4:41.99 | 6:15.46 | |||
13 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:28.82 | 3:07.29 | 4:48.48 | 6:18.54 | |||
14 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 1:35.56 | 3:20.44 | 5:06.91 | 6:39.95 | |||
Gren 32, 400m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.18 | 2:11.91 | 3:21.19 | 4:29.62 | |||
2 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 1:03.29 | 2:13.46 | 3:24.20 | 4:34.50 | |||
3 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.16 | 2:15.87 | 3:26.48 | 4:35.22 | |||
4 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 1:04.90 | 2:16.38 | 3:29.80 | 4:41.58 | |||
5 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 1:06.23 | 2:17.87 | 3:30.47 | 4:42.02 | |||
6 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.02 | 2:29.87 | 3:45.69 | 4:59.22 | |||
7 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:13.16 | 2:33.26 | 3:53.56 | 5:09.53 | |||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 1:12.56 | 2:32.12 | 3:52.26 | 5:09.82 | |||
9 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 1:17.95 | 2:48.86 | 4:20.59 | 5:46.67 | |||
Gren 32, 400m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 1:00.33 | 2:05.33 | 3:09.10 | 4:13.77 | |||
2 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 1:00.65 | 2:08.46 | 3:17.63 | 4:24.84 | |||
3 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 1:03.62 | 2:09.99 | 3:18.09 | 4:24.87 | |||
4 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.36 | 2:12.30 | 3:19.49 | 4:27.29 | |||
5 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 1:03.12 | 2:12.15 | 3:21.27 | 4:29.07 | |||
6 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 1:01.76 | 2:10.74 | 3:21.89 | 4:33.16 | |||
7 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 1:03.73 | 2:13.14 | 3:25.23 | 4:35.09 | |||
8 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 1:05.15 | 2:14.96 | 3:27.08 | 4:38.04 | |||
9 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:07.01 | 2:20.31 | 3:33.65 | 4:44.45 | |||
10 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 1:11.00 | 2:27.13 | 3:44.43 | 4:59.70 | |||
11 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 1:09.19 | 2:27.19 | 3:47.45 | 5:07.55 | |||
12 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 1:09.48 | 2:27.76 | 3:49.42 | 5:09.58 | |||
13 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 1:17.16 | 2:40.72 | 4:05.70 | 5:29.50 | |||
- | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:20 |
Resultat Gren 33 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:28 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 33, 200m Bröstsim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.71 | 1:27.23 | 2:13.61 | 2:57.92 | |||
2 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.80 | 1:28.56 | 2:14.50 | 2:59.65 | |||
3 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.86 | 1:31.63 | 2:19.49 | 3:06.56 | |||
4 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.17 | 1:33.20 | 2:23.09 | 3:12.90 | |||
5 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.67 | 1:33.37 | 2:26.95 | 3:20.87 | |||
6 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.14 | 1:37.56 | 2:30.49 | 3:21.25 | |||
7 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 45.78 | 1:38.91 | 2:31.35 | 3:22.28 | |||
8 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.21 | 1:40.44 | 2:33.66 | 3:27.46 | |||
9 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.44 | 1:43.91 | 2:41.03 | 3:37.61 | |||
10 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 47.96 | 1:45.74 | 2:43.23 | 3:39.73 | |||
11 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.87 | 1:49.62 | 2:47.18 | 3:40.07 | |||
12 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 52.63 | 1:50.67 | 2:48.14 | 3:45.54 | |||
13 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.47 | 1:53.63 | 2:54.60 | 3:54.94 | |||
14 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 52.20 | 1:52.53 | 2:55.33 | 3:54.95 | |||
15 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.85 | 1:53.47 | 2:56.75 | 3:55.12 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:28 |
Resultat Gren 34 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:37 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 34, 200m Bröstsim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.92 | 1:29.65 | 2:16.66 | 3:02.54 | |||
2 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.88 | 1:32.33 | 2:21.32 | 3:09.81 | |||
3 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.84 | 1:34.77 | 2:25.69 | 3:15.79 | |||
4 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.40 | 1:37.50 | 2:29.98 | 3:20.09 | |||
5 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 44.51 | 1:36.72 | 2:29.79 | 3:20.90 | |||
6 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 46.91 | 1:40.33 | 2:33.37 | 3:23.68 | |||
7 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.87 | 1:42.15 | 2:36.85 | 3:30.29 | |||
8 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 48.41 | 1:42.93 | 2:38.48 | 3:34.35 | |||
9 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 48.25 | 1:45.80 | 2:44.57 | 3:41.30 | |||
10 | Christoffer Torkelsson | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 58.76 | 2:06.16 | 3:15.32 | 4:24.14 | |||
- | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:37 |
Resultat Gren 35 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:57 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 30.97 | 1:04.42 | |||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.19 | 1:07.26 | |||||
3 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.08 | 1:07.86 | |||||
4 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.93 | 1:07.87 | |||||
5 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.94 | 1:08.66 | |||||
6 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.12 | 1:10.01 | |||||
7 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.36 | 1:10.60 | |||||
8 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.71 | 1:11.30 | |||||
9 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.62 | 1:11.41 | |||||
10 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 34.14 | 1:12.02 | |||||
11 | Elin Kårehagen | 2001 | Nyköpings Simsällskap | 34.86 | 1:12.49 | |||||
12 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 34.63 | 1:12.60 | |||||
13 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 36.36 | 1:13.54 | |||||
14 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 35.22 | 1:13.97 | |||||
15 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.04 | 1:14.25 | |||||
16 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 35.01 | 1:14.27 | |||||
17 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.07 | 1:14.40 | |||||
18 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.03 | 1:14.41 | |||||
19 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.00 | 1:15.10 | |||||
20 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.13 | 1:15.11 | |||||
21 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.92 | 1:18.60 | |||||
22 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 37.57 | 1:18.78 | |||||
23 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 38.15 | 1:19.10 | |||||
24 | Klara Wester | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.25 | 1:20.02 | |||||
25 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 39.91 | 1:21.06 | |||||
26 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.32 | 1:21.65 | |||||
27 | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.46 | 1:22.39 | |||||
28 | Lisa Ullman | 2001 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 40.25 | 1:25.56 | |||||
29 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.03 | 1:28.12 | |||||
30 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 43.19 | 1:30.64 | |||||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 31.25 | 1:04.50 | |||||
2 | Klara Eriksson | 2000 | Nyköpings Simsällskap | 31.27 | 1:04.91 | |||||
3 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.92 | 1:05.16 | |||||
4 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.31 | 1:05.17 | |||||
5 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.91 | 1:05.48 | |||||
6 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.86 | 1:05.87 | |||||
7 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.36 | 1:08.02 | |||||
8 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.59 | 1:08.32 | |||||
9 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.64 | 1:08.68 | |||||
10 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.17 | 1:09.09 | |||||
11 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 32.85 | 1:09.13 | |||||
12 | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | 33.17 | 1:10.00 | |||||
13 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.60 | 1:10.52 | |||||
14 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.54 | 1:10.63 | |||||
15 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.96 | 1:10.69 | |||||
16 | Vendela Bergdahl | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.36 | 1:10.88 | |||||
17 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.69 | 1:11.02 | |||||
18 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.62 | 1:12.24 | |||||
19 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.94 | 1:15.78 | |||||
20 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.62 | 1:16.42 | |||||
21 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.85 | 1:16.73 | |||||
22 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.33 | 1:16.98 | |||||
23 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.63 | 1:23.05 | |||||
24 | Anna Bohman | 2000 | Arvika Simsällskap | 38.66 | 1:23.95 | |||||
Gren 35, 100m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.89 | 59.05 | |||||
2 | Miranda Arvidsson | 1998 | Kalmar Simsällskap | 28.85 | 59.80 | |||||
3 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.71 | 1:01.22 | |||||
4 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.78 | 1:01.43 | |||||
5 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.01 | 1:02.09 | |||||
6 | Josefin Lewton | 1997 | Kalmar Simsällskap | 29.96 | 1:02.23 | |||||
7 | Amanda Persson | 1996 | Filipstads Simklubb | 29.75 | 1:02.83 | |||||
8 | Antonia Prior | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 30.34 | 1:03.37 | |||||
8 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 30.68 | 1:03.37 | |||||
10 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 30.68 | 1:03.46 | |||||
11 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 30.42 | 1:03.90 | |||||
12 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 29.64 | 1:04.07 | |||||
13 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 30.87 | 1:04.35 | |||||
14 | Linnea Wranå | 1998 | Kalmar Simsällskap | 30.75 | 1:04.50 | |||||
15 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.61 | 1:05.04 | |||||
16 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 31.64 | 1:05.14 | |||||
17 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 31.32 | 1:05.80 | |||||
18 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:05.98 | |||||
19 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.50 | 1:06.02 | |||||
20 | Ellen Lindeby | 1999 | Kalmar Simsällskap | 31.44 | 1:06.08 | |||||
21 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.77 | 1:06.28 | |||||
22 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 31.30 | 1:06.30 | |||||
23 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 32.03 | 1:06.36 | |||||
24 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.19 | 1:06.48 | |||||
25 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 31.76 | 1:06.53 | |||||
26 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 32.07 | 1:06.83 | |||||
27 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.08 | 1:07.28 | |||||
28 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.09 | 1:07.40 | |||||
29 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.78 | 1:07.45 | |||||
30 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 32.22 | 1:07.58 | |||||
31 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.78 | 1:07.89 | |||||
32 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.85 | 1:08.25 | |||||
33 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 32.48 | 1:08.74 | |||||
34 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 33.48 | 1:09.69 | |||||
35 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 32.54 | 1:09.77 | |||||
36 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.87 | 1:10.03 | |||||
37 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.16 | 1:10.61 | |||||
38 | Malin Jonsson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 32.90 | 1:10.65 | |||||
39 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.75 | 1:13.06 | |||||
40 | Ebba Wågman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.78 | 1:13.27 | |||||
41 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.50 | 1:13.43 | |||||
42 | Ella Nordanskog | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 33.91 | 1:13.46 | |||||
43 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.15 | 1:13.53 | |||||
44 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 35.62 | 1:14.40 | |||||
45 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 35.05 | 1:15.06 | |||||
46 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 35.87 | 1:16.38 | |||||
47 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 36.94 | 1:18.72 | |||||
48 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 37.59 | 1:21.27 | |||||
49 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.15 | 1:21.63 | |||||
50 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.93 | 1:25.27 | |||||
51 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.18 | 1:26.13 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:57 |
Resultat Gren 36 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:15 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 27.29 | 56.57 | |||||
2 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 30.40 | 1:02.25 | |||||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 30.13 | 1:02.31 | |||||
4 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 29.87 | 1:02.41 | |||||
5 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 29.76 | 1:02.59 | |||||
6 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.32 | 1:03.80 | |||||
7 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.96 | 1:04.44 | |||||
8 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.36 | 1:07.56 | |||||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.84 | 1:08.17 | |||||
10 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 33.08 | 1:08.50 | |||||
11 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.41 | 1:08.93 | |||||
12 | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.35 | 1:12.72 | |||||
13 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.17 | 1:12.94 | |||||
14 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.99 | 1:12.97 | |||||
15 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.16 | 1:13.99 | |||||
16 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 35.92 | 1:15.46 | |||||
17 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.55 | 1:17.74 | |||||
18 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.77 | 1:18.67 | |||||
19 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 35.85 | 1:19.08 | |||||
20 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.82 | 1:19.15 | |||||
21 | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | 42.56 | 1:30.65 | |||||
22 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.60 | 1:30.67 | |||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.48 | 58.67 | |||||
2 | Marcus Holmquist | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 28.57 | 59.47 | |||||
3 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 28.83 | 59.68 | |||||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.68 | 1:00.13 | |||||
5 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 28.43 | 1:01.05 | |||||
6 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 28.63 | 1:01.37 | |||||
7 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.86 | 1:01.69 | |||||
8 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 29.61 | 1:02.22 | |||||
8 | Viktor Svan | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 29.62 | 1:02.22 | |||||
10 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 29.52 | 1:02.46 | |||||
11 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 29.26 | 1:02.55 | |||||
12 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.03 | 1:03.42 | |||||
13 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 30.61 | 1:04.15 | |||||
14 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.98 | 1:04.79 | |||||
15 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.08 | 1:05.74 | |||||
16 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 31.01 | 1:06.61 | |||||
17 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.87 | 1:06.94 | |||||
18 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 32.00 | 1:09.03 | |||||
19 | Oscar Sundberg | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.88 | 1:09.81 | |||||
20 | Blazej Piotrowski | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.53 | 1:10.07 | |||||
21 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.38 | 1:10.50 | |||||
22 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.90 | 1:10.90 | |||||
23 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.90 | 1:19.08 | |||||
- | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 36, 100m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 26.49 | 53.44 | |||||
2 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 25.83 | 53.70 | |||||
3 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 25.75 | 53.86 | |||||
4 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.16 | 55.51 | |||||
4 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.18 | 55.51 | |||||
6 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 27.09 | 56.16 | |||||
7 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 26.92 | 56.25 | |||||
8 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 26.80 | 56.53 | |||||
9 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 27.00 | 57.00 | |||||
10 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 27.43 | 57.08 | |||||
11 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 27.43 | 57.12 | |||||
12 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.45 | 57.15 | |||||
13 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.67 | 57.28 | |||||
14 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 27.93 | 57.52 | |||||
15 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.04 | 57.56 | |||||
16 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.59 | 57.73 | |||||
17 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.34 | 58.39 | |||||
18 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.05 | 58.55 | |||||
18 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 27.86 | 58.55 | |||||
20 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 28.62 | 58.87 | |||||
21 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 28.08 | 58.88 | |||||
22 | Kalle Lindborg | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.84 | 58.89 | |||||
23 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 27.64 | 59.01 | |||||
24 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.69 | 59.13 | |||||
25 | Johannes Nemeth | 1991 | Linköpings Allmänna SS | 27.15 | 59.41 | |||||
26 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 28.63 | 59.42 | |||||
27 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.78 | 59.58 | |||||
28 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.48 | 1:00.29 | |||||
29 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.33 | 1:00.54 | |||||
30 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 28.95 | 1:00.57 | |||||
31 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.94 | 1:00.76 | |||||
32 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.86 | 1:01.00 | |||||
33 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.30 | 1:01.17 | |||||
34 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.03 | 1:01.34 | |||||
35 | Adis Licina | 1994 | Kalmar Simsällskap | 28.21 | 1:01.56 | |||||
35 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.19 | 1:01.56 | |||||
37 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 28.93 | 1:01.64 | |||||
38 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 29.76 | 1:02.17 | |||||
39 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 29.38 | 1:02.63 | |||||
40 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.25 | 1:03.01 | |||||
41 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.83 | 1:03.14 | |||||
42 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.58 | 1:04.25 | |||||
43 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.22 | 1:04.50 | |||||
44 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 30.06 | 1:04.62 | |||||
45 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.00 | 1:05.07 | |||||
46 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 30.59 | 1:05.56 | |||||
47 | Johannes Finne | 1999 | Arvika Simsällskap | 32.26 | 1:06.06 | |||||
48 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.94 | 1:08.73 | |||||
49 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.19 | 1:13.74 | |||||
50 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.55 | 1:16.37 | |||||
51 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.92 | 1:19.84 | |||||
- | Ishak Sabic | 1999 | Jönköpings Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:15 |
Resultat Gren 37 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:32 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 37, 100m Bröstsim Dam 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.83 | 1:30.15 | |||||
2 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.64 | 1:36.88 | |||||
3 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.67 | 1:40.16 | |||||
4 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 47.02 | 1:40.83 | |||||
5 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.20 | 1:43.35 | |||||
6 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 50.29 | 1:45.99 | |||||
7 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.46 | 1:46.14 | |||||
8 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 51.93 | 1:47.39 | |||||
9 | Agnes Rönnquist | 2004 | Karlstads Simsällskap | 50.18 | 1:47.70 | |||||
10 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 52.63 | 1:48.72 | |||||
11 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 51.63 | 1:50.74 | |||||
12 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 53.96 | 1:50.81 | |||||
13 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.01 | 1:50.82 | |||||
14 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 52.60 | 1:51.58 | |||||
15 | Maja Holmertz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 52.98 | 1:51.68 | |||||
16 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 54.57 | 1:52.67 | |||||
17 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 52.05 | 1:53.28 | |||||
18 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.52 | 1:55.12 | |||||
19 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.53 | 1:55.17 | |||||
20 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.33 | 1:55.44 | |||||
21 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.99 | 1:55.80 | |||||
22 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 55.30 | 1:56.24 | |||||
23 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.11 | 1:57.60 | |||||
24 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 56.10 | 1:58.11 | |||||
25 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 55.08 | 1:58.30 | |||||
26 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 57.37 | 2:00.80 | |||||
27 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 57.84 | 2:02.37 | |||||
28 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.16 | 2:02.70 | |||||
29 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:00.08 | 2:05.10 | |||||
30 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.94 | 2:05.25 | |||||
31 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 1:01.11 | 2:09.92 | |||||
32 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.66 | 2:10.23 | |||||
33 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 59.76 | 2:11.40 | |||||
34 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.21 | 2:11.42 | |||||
35 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:02.58 | 2:12.85 | |||||
36 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.47 | 2:13.34 | |||||
37 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:05.01 | 2:15.66 | |||||
38 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.28 | 2:21.93 | |||||
- | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:32 |
Resultat Gren 38 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 38, 100m Bröstsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.97 | 1:35.66 | |||||
2 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 46.65 | 1:35.71 | |||||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.14 | 1:38.56 | |||||
4 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 48.78 | 1:42.81 | |||||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 48.57 | 1:43.37 | |||||
6 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 52.36 | 1:49.86 | |||||
7 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.89 | 1:54.27 | |||||
8 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 56.73 | 1:54.37 | |||||
9 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.26 | 2:03.27 | |||||
10 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 57.67 | 2:04.30 | |||||
11 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.42 | 2:08.57 | |||||
12 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:11.36 | 2:26.57 | |||||
- | Alexander Barkehed | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:49 |
Resultat Gren 39 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 39, 100m Bröstsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.09 | 1:16.81 | |||||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 38.80 | 1:21.72 | |||||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.07 | 1:24.06 | |||||
4 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.38 | 1:33.63 | |||||
5 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 44.22 | 1:33.69 | |||||
6 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.91 | 1:34.33 | |||||
7 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.55 | 1:37.12 | |||||
8 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 46.24 | 1:38.92 | |||||
9 | Ebba Stahlberg | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.89 | 1:39.37 | |||||
10 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 47.11 | 1:40.09 | |||||
11 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.90 | 1:40.32 | |||||
12 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 48.38 | 1:40.64 | |||||
13 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.26 | 1:42.55 | |||||
14 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.84 | 1:43.95 | |||||
15 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 51.64 | 1:46.04 | |||||
16 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.19 | 1:46.48 | |||||
17 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 50.15 | 1:47.25 | |||||
18 | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | Västerviks Simsällskap | 53.45 | 1:50.80 | |||||
19 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 53.46 | 1:52.87 | |||||
20 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 53.44 | 1:52.97 | |||||
21 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 53.05 | 1:53.08 | |||||
22 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 55.58 | 2:00.52 | |||||
- | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:01 |
Resultat Gren 40 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:06 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 40, 100m Bröstsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 42.39 | 1:29.40 | |||||
2 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.58 | 1:32.04 | |||||
3 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 42.79 | 1:32.18 | |||||
4 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 44.08 | 1:33.54 | |||||
5 | Eric Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.34 | 1:34.78 | |||||
6 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 45.76 | 1:35.80 | |||||
7 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 44.87 | 1:36.11 | |||||
8 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 46.52 | 1:39.09 | |||||
9 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 48.67 | 1:43.54 | |||||
10 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 49.04 | 1:43.78 | |||||
11 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.68 | 1:46.04 | |||||
12 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 52.15 | 1:48.07 | |||||
13 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 50.98 | 1:48.64 | |||||
14 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 1:04.14 | 2:17.02 | |||||
- | Ludvig Mathisen | 2003 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:06 |
Resultat Gren 41 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:23 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.22 | 1:17.24 | |||||
2 | Wilma Johansson | 2001 | Jönköpings Simsällskap | 37.95 | 1:20.30 | |||||
3 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 38.03 | 1:21.22 | |||||
4 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.46 | 1:25.29 | |||||
5 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.31 | 1:26.51 | |||||
6 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.82 | 1:28.69 | |||||
7 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 42.13 | 1:29.51 | |||||
8 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 45.21 | 1:34.44 | |||||
9 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.10 | 1:35.08 | |||||
10 | Matilda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 46.71 | 1:38.90 | |||||
11 | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.27 | 1:39.96 | |||||
12 | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | 46.98 | 1:40.05 | |||||
13 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 47.02 | 1:40.21 | |||||
14 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 49.77 | 1:45.04 | |||||
15 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 49.19 | 1:45.06 | |||||
16 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.81 | 1:45.10 | |||||
17 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 51.24 | 1:46.17 | |||||
18 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 54.23 | 1:54.63 | |||||
- | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 51.66 | 1:50.45 | EXTRA | ||||
- | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.40 | 1:40.23 | EXTRA | ||||
- | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.13 | 1:41.98 | EXTRA | ||||
- | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 51.62 | 1:50.74 | EXTRA | ||||
- | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 50.95 | 1:49.99 | EXTRA | ||||
- | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.20 | 1:30.74 | EXTRA | ||||
- | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 39.92 | 1:23.32 | EXTRA | ||||
- | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 51.93 | 1:48.41 | EXTRA | ||||
- | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.69 | 1:24.10 | EXTRA | ||||
- | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 53.17 | 1:53.35 | EXTRA | ||||
- | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.82 | 1:34.34 | EXTRA | ||||
- | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 50.85 | 1:48.67 | EXTRA | ||||
- | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 50.71 | 1:46.55 | EXTRA | ||||
- | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
- | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Lisa Andersson | 2002 | Arvika Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 37.73 | 1:19.29 | |||||
2 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 39.19 | 1:22.01 | |||||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 39.78 | 1:24.61 | |||||
4 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.15 | 1:25.79 | |||||
5 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 41.83 | 1:28.65 | |||||
6 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 42.89 | 1:30.72 | |||||
7 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.86 | 1:31.07 | |||||
8 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 44.06 | 1:32.66 | |||||
9 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.83 | 1:35.46 | |||||
10 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.45 | 1:35.65 | |||||
11 | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | 44.29 | 1:36.00 | |||||
12 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 48.20 | 1:43.66 | |||||
13 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 49.17 | 1:47.62 | |||||
14 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 53.09 | 1:52.02 | |||||
15 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 51.69 | 1:52.91 | |||||
- | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 41, 100m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.58 | 1:11.97 | |||||
2 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.35 | 1:18.90 | |||||
3 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 38.29 | 1:20.83 | |||||
4 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.70 | 1:20.87 | |||||
5 | Rebecca Diaz-Nilsson | 1996 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.70 | 1:21.10 | |||||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.11 | 1:21.87 | |||||
7 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 38.59 | 1:22.15 | |||||
8 | Marie-Therese Öberg | 1986 | Ösmo Simsällskap | 38.04 | 1:23.40 | |||||
9 | Adina Eriksson | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 39.77 | 1:23.67 | |||||
10 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 41.09 | 1:27.72 | |||||
11 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 40.43 | 1:28.62 | |||||
12 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 41.65 | 1:29.68 | |||||
13 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 42.06 | 1:29.88 | |||||
14 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 41.75 | 1:30.03 | |||||
15 | Ebba Wågman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.71 | 1:30.60 | |||||
16 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.11 | 1:31.29 | |||||
17 | Ajla Omic | 1999 | Filipstads Simklubb | 42.90 | 1:31.47 | |||||
18 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.85 | 1:31.65 | |||||
19 | Ellen Ullman | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 43.37 | 1:32.97 | |||||
20 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 43.83 | 1:33.22 | |||||
21 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 43.21 | 1:33.70 | |||||
22 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 44.02 | 1:34.03 | |||||
23 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 43.62 | 1:34.72 | |||||
24 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 43.30 | 1:34.95 | |||||
25 | Tove Gannholm-Johansson | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 44.42 | 1:38.47 | |||||
26 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.33 | 1:42.93 | |||||
27 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 50.24 | 1:46.21 | |||||
28 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.30 | 1:46.62 | |||||
29 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 51.63 | 1:49.08 | |||||
30 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.02 | 1:53.55 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:23 |
Resultat Gren 42 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 13 - 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.49 | 1:13.74 | |||||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.04 | 1:16.50 | |||||
3 | Albert Oscarsson | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 43.64 | 1:30.42 | |||||
4 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 43.47 | 1:33.13 | |||||
5 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 44.01 | 1:33.23 | |||||
6 | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 45.56 | 1:37.35 | |||||
7 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 46.78 | 1:39.74 | |||||
8 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.95 | 1:40.27 | |||||
9 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 47.81 | 1:42.04 | |||||
10 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.56 | 1:42.14 | |||||
11 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 48.46 | 1:43.36 | |||||
12 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 48.05 | 1:43.40 | |||||
13 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.82 | 1:43.89 | |||||
14 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 49.91 | 1:44.96 | |||||
- | Christoffer Torkelsson | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 58.21 | 2:04.18 | EXTRA | ||||
- | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.82 | 1:40.09 | EXTRA | ||||
- | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 46.78 | 1:38.82 | EXTRA | ||||
- | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.20 | 1:32.76 | EXTRA | ||||
- | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.14 | 1:28.94 | EXTRA | ||||
- | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 45.57 | 1:40.62 | EXTRA | ||||
- | Alexander Hörnquist | 2001 | Filipstads Simklubb | DSQ | ||||||
- | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Marcus Vilhelmsson | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 35.04 | 1:15.70 | |||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.26 | 1:17.01 | |||||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.68 | 1:17.11 | |||||
4 | Filip Egelrud | 2000 | Jönköpings Simsällskap | 37.28 | 1:18.77 | |||||
5 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.06 | 1:19.79 | |||||
6 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.84 | 1:22.41 | |||||
7 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.92 | 1:22.89 | |||||
8 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.77 | 1:23.39 | |||||
9 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 38.55 | 1:23.62 | |||||
10 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.13 | 1:25.35 | |||||
11 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.58 | 1:25.59 | |||||
12 | Oscar Sundberg | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.79 | 1:26.50 | |||||
13 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.50 | 1:26.70 | |||||
14 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.74 | 1:26.91 | |||||
15 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 40.97 | 1:28.06 | |||||
16 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.56 | 1:28.83 | |||||
17 | Blazej Piotrowski | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.67 | 1:34.18 | |||||
18 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.89 | 1:40.93 | |||||
19 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.32 | 1:42.70 | |||||
20 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 49.20 | 1:46.82 | |||||
Gren 42, 100m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Jansson | 1992 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.25 | 1:08.49 | |||||
2 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.53 | 1:09.27 | |||||
3 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 33.61 | 1:10.50 | |||||
4 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.60 | 1:10.95 | |||||
5 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 33.22 | 1:11.24 | |||||
6 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 33.04 | 1:11.82 | |||||
7 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 33.55 | 1:12.09 | |||||
8 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 33.91 | 1:13.20 | |||||
9 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.46 | 1:13.83 | |||||
10 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 34.32 | 1:14.49 | |||||
11 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 34.55 | 1:15.97 | |||||
12 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.16 | 1:17.42 | |||||
13 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 36.23 | 1:19.37 | |||||
14 | Alexander Frost | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.78 | 1:20.82 | |||||
15 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.83 | 1:21.05 | |||||
16 | Alexander Granberg | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.69 | 1:22.18 | |||||
17 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 37.32 | 1:23.04 | |||||
18 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.58 | 1:23.51 | |||||
19 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 37.84 | 1:23.54 | |||||
20 | Christoffer Theander | 1997 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.98 | 1:23.63 | |||||
21 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 38.22 | 1:23.98 | |||||
22 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.66 | 1:25.01 | |||||
23 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 40.06 | 1:25.96 | |||||
24 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 41.45 | 1:27.05 | |||||
25 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 43.23 | 1:30.40 | |||||
26 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 42.21 | 1:30.90 | |||||
27 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 42.44 | 1:31.61 | |||||
28 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 41.38 | 1:31.81 | |||||
29 | Johannes Näslund | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.72 | 1:34.96 | |||||
- | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNF | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:40 |
Resultat Gren 43 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 43, 100m Fjärilsim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.59 | 1:11.95 | |||||
2 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.76 | 1:17.74 | |||||
3 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.81 | 1:17.93 | |||||
4 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.43 | 1:22.21 | |||||
5 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.23 | 1:23.21 | |||||
6 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.60 | 1:30.66 | |||||
7 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.86 | 1:31.01 | |||||
8 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 41.80 | 1:31.61 | |||||
9 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 40.69 | 1:34.89 | |||||
10 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.35 | 1:37.03 | |||||
11 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 45.34 | 1:37.86 | |||||
11 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.06 | 1:37.86 | |||||
13 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 43.06 | 1:43.60 | |||||
- | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:44 |
Resultat Gren 44 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 18:46 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 44, 100m Fjärilsim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.61 | 1:18.59 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.25 | 1:21.24 | |||||
3 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.44 | 1:29.67 | |||||
4 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.84 | 1:29.70 | |||||
5 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 42.76 | 1:32.86 | |||||
6 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 40.41 | 1:32.97 | |||||
7 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 45.61 | 1:37.42 | |||||
8 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.38 | 1:38.94 | |||||
9 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.42 | 1:46.79 | |||||
- | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 18:46 |
Resultat Gren 45 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:08 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 45, 4X200m Frisim Herr 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna Po16 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 8:46.32 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 1:03.42 | 2:09.55 | 2:09.55 | ||||||
William Brand | 1998 | 58.64 | 2:05.07 | 4:14.62 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 1:05.16 | 2:14.77 | 6:29.39 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 1:05.31 | 2:16.93 | 8:46.32 | ||||||
2 | Lass Herrar [1998] | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 8:47.24 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 1:02.43 | 2:08.53 | 2:08.53 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 1:05.29 | 2:17.77 | 4:26.30 | ||||||
Sixten Almén | 1999 | 1:04.55 | 2:14.43 | 6:40.73 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 1:01.09 | 2:06.51 | 8:47.24 | ||||||
3 | Karlstad Herrar [1998] | 1998 | Karlstads Simsällskap | 8:51.31 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 1:03.14 | 2:06.82 | 2:06.82 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 1:03.75 | 2:14.45 | 4:21.27 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 1:00.40 | 2:08.09 | 6:29.36 | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 1:06.27 | 2:21.95 | 8:51.31 | ||||||
4 | Åkersberga Herrar [1998] | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 10:11.18 | ||||||
William Jansson | 2000 | 1:12.12 | 2:35.06 | 2:35.06 | ||||||
Oscar Gullberg | 1999 | 1:08.20 | 2:23.84 | 4:58.90 | ||||||
Thomas Östervall | 2000 | 1:06.57 | 2:24.95 | 7:23.85 | ||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 1:19.67 | 2:47.33 | 10:11.18 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:08 |
Resultat Gren 46 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 19:22 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 46, 4X200m Frisim Herr 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Karlstad Herrar Lag 1[00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 9:08.69 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 1:09.05 | 2:25.75 | 2:25.75 | ||||||
David Albringer | 2001 | 1:06.32 | 2:20.24 | 4:45.99 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 57.54 | 2:01.64 | 6:47.63 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 1:09.50 | 2:21.06 | 9:08.69 | ||||||
2 | Lass Lag 1 Herrar [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 9:12.65 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 1:05.06 | 2:12.78 | 2:12.78 | ||||||
Daniel Karlsson | 2000 | 1:06.27 | 2:21.18 | 4:33.96 | ||||||
Wilhelm Lindqvist | 2000 | 1:08.90 | 2:22.91 | 6:56.87 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 1:03.41 | 2:15.78 | 9:12.65 | ||||||
3 | Nkk Herrar [2000] | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 9:22.87 | ||||||
Max Engström | 2001 | 1:05.24 | 2:13.70 | 2:13.70 | ||||||
Victor Lovinge | 2000 | 1:03.38 | 2:10.89 | 4:24.59 | ||||||
John Brolin | 2002 | 1:15.66 | 2:32.82 | 6:57.41 | ||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | 1:08.94 | 2:25.46 | 9:22.87 | ||||||
4 | Kalmar SS Herrar [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 9:43.68 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 1:05.47 | 2:16.68 | 2:16.68 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 1:08.95 | 2:25.75 | 4:42.43 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 1:05.85 | 2:22.03 | 7:04.46 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 1:16.77 | 2:39.22 | 9:43.68 | ||||||
5 | Lass Lag 2 Herrar [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 10:05.56 | ||||||
Albert Oscarsson | 2001 | 1:13.78 | 2:32.87 | 2:32.87 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 1:10.54 | 2:27.43 | 5:00.30 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 1:16.29 | 2:39.47 | 7:39.77 | ||||||
Albin Staaf | 2000 | 1:08.86 | 2:25.79 | 10:05.56 | ||||||
6 | Botk-Rönn Herrar [2000] 1 | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 10:43.09 | ||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 1:07.16 | 2:23.62 | 2:23.62 | ||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 1:26.64 | 3:00.69 | 5:24.31 | ||||||
Raul Apaza Colque | 2000 | 1:20.14 | 2:49.67 | 8:13.98 | ||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 1:10.28 | 2:29.11 | 10:43.09 | ||||||
7 | Karlstad Herrar Lag 2[00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 11:28.98 | ||||||
Samuel Vestin | 2002 | 1:19.01 | 2:42.27 | 2:42.27 | ||||||
Ludvig Mathisen | 2003 | 1:29.21 | 3:01.31 | 5:43.58 | ||||||
Filip Myringby | 2001 | 1:19.31 | 2:46.05 | 8:29.63 | ||||||
Axel Rönnquist | 2001 | 1:25.70 | 2:59.35 | 11:28.98 | ||||||
8 | Botk-Rönn Herrar [2000] | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 11:54.00 | ||||||
Robin Serti | 2001 | 1:22.64 | 2:52.82 | 2:52.82 | ||||||
Andreas Haddad | 2000 | 1:27.98 | 3:04.06 | 5:56.88 | ||||||
Erik Agnorelli | 2001 | 1:32.83 | 3:06.45 | 9:03.33 | ||||||
Manuel Apaza Colque | 2001 | 1:22.48 | 2:50.67 | 11:54.00 | ||||||
9 | Oskarshamn Herrar Lag 1 | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 12:01.01 | ||||||
Carl Löfgren | 2003 | 1:24.36 | 2:53.29 | 2:53.29 | ||||||
Henrik Duong | 2003 | 1:20.47 | 2:46.04 | 5:39.33 | ||||||
Ossian Lagström | 2003 | 1:22.30 | 2:50.89 | 8:30.22 | ||||||
Christoffer Torkelsson | 2002 | 1:41.43 | 3:30.79 | 12:01.01 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 23 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 19:22 |
Resultat Gren 47 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:42 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 35.74 | 1:21.50 | |||||
2 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.13 | 1:22.50 | |||||
3 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.62 | 1:22.71 | |||||
4 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.03 | 1:24.75 | |||||
5 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.93 | 1:25.71 | |||||
6 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.28 | 1:28.10 | |||||
7 | Klara Wester | 2001 | Västerviks Simsällskap | 38.61 | 1:31.83 | |||||
8 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.15 | 1:43.96 | |||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 32.91 | 1:12.90 | |||||
2 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.78 | 1:14.21 | |||||
3 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.56 | 1:14.90 | |||||
4 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.02 | 1:15.06 | |||||
5 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.36 | 1:17.40 | |||||
6 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 34.56 | 1:17.56 | |||||
7 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.88 | 1:20.22 | |||||
8 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.77 | 1:21.96 | |||||
9 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 35.63 | 1:22.19 | |||||
10 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.45 | 1:24.34 | |||||
11 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.42 | 1:25.80 | |||||
12 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.54 | 1:26.96 | |||||
13 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.49 | 1:27.30 | |||||
14 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.05 | 1:28.65 | |||||
- | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 47, 100m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.26 | 1:05.51 | |||||
2 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.09 | 1:07.11 | |||||
3 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 31.53 | 1:09.12 | |||||
4 | Ellen Thor | 1997 | Motala Simsällskap | 31.86 | 1:09.71 | |||||
5 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 31.81 | 1:10.28 | |||||
6 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 32.25 | 1:10.72 | |||||
7 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.01 | 1:10.84 | |||||
8 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 32.80 | 1:11.47 | |||||
9 | Emelie Fernholm | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 32.12 | 1:12.88 | |||||
10 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 32.70 | 1:13.44 | |||||
11 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.08 | 1:16.03 | |||||
12 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.53 | 1:16.09 | |||||
13 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.55 | 1:16.11 | |||||
14 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 34.32 | 1:16.90 | |||||
15 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.26 | 1:17.84 | |||||
16 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.07 | 1:18.02 | |||||
17 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.99 | 1:18.17 | |||||
18 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 33.89 | 1:19.01 | |||||
19 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.99 | 1:19.07 | |||||
20 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.31 | 1:19.16 | |||||
21 | Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | Linköpings Allmänna SS | 37.01 | 1:20.26 | |||||
22 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.46 | 1:21.69 | |||||
23 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 36.10 | 1:22.53 | |||||
24 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 36.50 | 1:23.01 | |||||
25 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 38.42 | 1:27.87 | |||||
26 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.44 | 1:30.31 | |||||
27 | Ellen Ullman | 1998 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 39.64 | 1:33.94 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:42 |
Resultat Gren 48 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 08:52 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.94 | 1:01.95 | |||||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.46 | 1:06.58 | |||||
3 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.59 | 1:07.57 | |||||
4 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 31.32 | 1:07.96 | |||||
5 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.01 | 1:10.69 | |||||
6 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 32.25 | 1:12.95 | |||||
7 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 33.57 | 1:13.78 | |||||
8 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.77 | 1:18.92 | |||||
9 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 35.78 | 1:19.36 | |||||
10 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.42 | 1:23.36 | |||||
11 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 38.27 | 1:23.64 | |||||
12 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 42.28 | 1:29.20 | |||||
13 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.18 | 1:35.82 | |||||
14 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.90 | 1:39.04 | |||||
15 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 46.33 | 1:43.11 | |||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.58 | 1:04.69 | |||||
2 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.00 | 1:04.94 | |||||
3 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 29.70 | 1:07.51 | |||||
4 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 31.83 | 1:12.18 | |||||
5 | William Fernholm | 2000 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 33.37 | 1:12.80 | |||||
6 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.09 | 1:13.53 | |||||
7 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.58 | 1:14.70 | |||||
8 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.65 | 1:16.98 | |||||
9 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 34.56 | 1:17.04 | |||||
10 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.53 | 1:18.78 | |||||
11 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.69 | 1:22.16 | |||||
12 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.11 | 1:24.91 | |||||
Gren 48, 100m Fjärilsim Herr 14 ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.33 | 57.36 | |||||
2 | Alexander Linge | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 26.99 | 58.31 | |||||
3 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 27.55 | 58.73 | |||||
4 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.54 | 59.86 | |||||
5 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.05 | 1:00.29 | |||||
6 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 28.74 | 1:00.41 | |||||
7 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 27.89 | 1:00.64 | |||||
8 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.40 | 1:01.76 | |||||
9 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 28.63 | 1:02.06 | |||||
10 | Oskar Olsson | 1995 | Karlstads Simsällskap | 28.71 | 1:02.55 | |||||
11 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.91 | 1:02.58 | |||||
12 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 29.32 | 1:02.77 | |||||
13 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.35 | 1:03.92 | |||||
14 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 29.27 | 1:05.41 | |||||
15 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 30.25 | 1:05.68 | |||||
16 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.27 | 1:05.78 | |||||
17 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.22 | 1:06.49 | |||||
18 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 30.30 | 1:06.61 | |||||
19 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 29.18 | 1:06.85 | |||||
20 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.92 | 1:07.41 | |||||
21 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.46 | 1:09.19 | |||||
22 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 30.69 | 1:09.40 | |||||
23 | Mathias Eriksson | 1993 | Karlstads Simsällskap | 31.76 | 1:10.95 | |||||
24 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.08 | 1:12.54 | |||||
25 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.27 | 1:12.92 | |||||
26 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 34.11 | 1:16.40 | |||||
27 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.24 | 1:19.61 | |||||
28 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.69 | 1:19.73 | |||||
29 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 33.35 | 1:22.52 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 08:52 |
Resultat Gren 49 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:04 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 49, 100m Frisim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 33.92 | 1:12.20 | |||||
2 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 36.05 | 1:14.17 | |||||
3 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 35.68 | 1:14.27 | |||||
4 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 36.11 | 1:17.58 | |||||
5 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.03 | 1:18.91 | |||||
6 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 36.83 | 1:18.94 | |||||
7 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.92 | 1:21.41 | |||||
8 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 39.95 | 1:22.88 | |||||
9 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 40.61 | 1:23.25 | |||||
10 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.59 | 1:24.45 | |||||
11 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 39.34 | 1:24.58 | |||||
12 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.30 | 1:25.26 | |||||
13 | Maja Holmertz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 39.79 | 1:25.60 | |||||
14 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.30 | 1:25.78 | |||||
15 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 40.80 | 1:26.18 | |||||
16 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 40.65 | 1:27.61 | |||||
17 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.36 | 1:28.63 | |||||
18 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.11 | 1:29.91 | |||||
19 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 41.11 | 1:30.79 | |||||
20 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.97 | 1:31.65 | |||||
21 | Sara Sjölander | 2006 | Karlstads Simsällskap | 40.90 | 1:31.79 | |||||
22 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 43.37 | 1:32.82 | |||||
23 | Agnes Rönnquist | 2004 | Karlstads Simsällskap | 42.76 | 1:33.05 | |||||
24 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 43.77 | 1:36.72 | |||||
25 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 46.62 | 1:38.06 | |||||
26 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.17 | 1:38.10 | |||||
27 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.42 | 1:38.85 | |||||
28 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 46.29 | 1:39.71 | |||||
29 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 46.99 | 1:39.73 | |||||
30 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 45.22 | 1:40.27 | |||||
31 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 46.35 | 1:42.90 | |||||
32 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.88 | 1:44.34 | |||||
33 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 48.59 | 1:45.78 | |||||
34 | Sofie Engvall | 2005 | Karlstads Simsällskap | 47.86 | 1:46.22 | |||||
35 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.51 | 1:47.38 | |||||
36 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 49.73 | 1:49.93 | |||||
37 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 52.82 | 1:50.14 | |||||
38 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 51.64 | 1:51.87 | |||||
39 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.01 | 1:51.99 | |||||
40 | Eira Pettersson | 2005 | Motala Simsällskap | 52.63 | 1:53.88 | |||||
41 | Hanna Dautbegovic | 2005 | Karlstads Simsällskap | 52.08 | 1:57.05 | |||||
42 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 54.25 | 2:02.46 | |||||
43 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.88 | 2:10.27 | |||||
- | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:04 |
Resultat Gren 50 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:07 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 50, 100m Frisim Herrar 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 36.29 | 1:16.85 | |||||
2 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 36.91 | 1:17.21 | |||||
3 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.08 | 1:17.35 | |||||
4 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 37.53 | 1:18.55 | |||||
5 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 37.63 | 1:19.14 | |||||
6 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.76 | 1:22.78 | |||||
7 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 42.79 | 1:29.59 | |||||
8 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 42.53 | 1:29.85 | |||||
9 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 45.14 | 1:33.79 | |||||
10 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 45.41 | 1:34.49 | |||||
11 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 43.15 | 1:34.81 | |||||
12 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.15 | 1:44.68 | |||||
13 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 51.62 | 1:46.87 | |||||
14 | Alexander Barkehed | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.16 | 1:48.51 | |||||
15 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.81 | 1:49.92 | |||||
16 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 50.97 | 1:52.95 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:07 |
Resultat Gren 51 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:13 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 51, 100m Frisim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 30.65 | 1:03.66 | |||||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.06 | 1:05.43 | |||||
3 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.61 | 1:07.31 | |||||
4 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 33.41 | 1:09.92 | |||||
5 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 32.93 | 1:10.09 | |||||
6 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.68 | 1:10.27 | |||||
7 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.08 | 1:10.33 | |||||
8 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.38 | 1:12.00 | |||||
9 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 34.57 | 1:13.10 | |||||
10 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.99 | 1:14.57 | |||||
11 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.16 | 1:15.13 | |||||
12 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 35.88 | 1:15.37 | |||||
13 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.88 | 1:15.49 | |||||
14 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 37.19 | 1:16.85 | |||||
15 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 37.38 | 1:17.87 | |||||
16 | Lisa Andersson | 2002 | Arvika Simsällskap | 37.70 | 1:18.04 | |||||
17 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.31 | 1:19.02 | |||||
18 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 37.21 | 1:19.19 | |||||
19 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 37.95 | 1:20.06 | |||||
20 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.57 | 1:20.39 | |||||
21 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.52 | 1:20.40 | |||||
22 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 38.67 | 1:20.53 | |||||
23 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.21 | 1:20.82 | |||||
24 | Felicia Barkehed | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.99 | 1:21.61 | |||||
25 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 40.89 | 1:26.06 | |||||
26 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.14 | 1:28.72 | |||||
27 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 41.36 | 1:31.20 | |||||
28 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.67 | 1:32.87 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:13 |
Resultat Gren 52 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:16 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 52, 100m Frisim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 29.91 | 1:02.57 | |||||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.76 | 1:07.77 | |||||
3 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.79 | 1:08.09 | |||||
4 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 33.53 | 1:10.09 | |||||
5 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 34.11 | 1:11.43 | |||||
6 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.53 | 1:11.60 | |||||
7 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 33.92 | 1:12.10 | |||||
8 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 34.83 | 1:14.45 | |||||
9 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.79 | 1:15.76 | |||||
10 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.59 | 1:15.82 | |||||
11 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 35.32 | 1:15.98 | |||||
11 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 36.74 | 1:15.98 | |||||
13 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.75 | 1:18.45 | |||||
14 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.93 | 1:19.34 | |||||
15 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.87 | 1:28.43 | |||||
16 | Christoffer Torkelsson | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 42.95 | 1:34.03 | |||||
- | Viktor Lübeck | 2002 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:16 |
Resultat Gren 53 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 09:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.15 | 1:10.09 | 1:47.71 | 2:24.94 | |||
2 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 33.73 | 1:11.27 | 1:50.43 | 2:27.83 | |||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 33.75 | 1:12.07 | 1:52.08 | 2:31.77 | |||
4 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.19 | 1:12.88 | 1:53.73 | 2:31.93 | |||
5 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 34.02 | 1:14.09 | 1:56.39 | 2:38.26 | |||
6 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.38 | 1:17.80 | 2:01.07 | 2:41.20 | |||
7 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.55 | 1:18.39 | 2:01.48 | 2:41.79 | |||
8 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 37.31 | 1:19.58 | 2:01.67 | 2:42.02 | |||
9 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 37.62 | 1:20.18 | 2:03.73 | 2:42.45 | |||
10 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.61 | 1:18.62 | 2:01.33 | 2:42.83 | |||
11 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.74 | 1:17.43 | 2:01.32 | 2:44.39 | |||
12 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.86 | 1:20.34 | 2:03.98 | 2:47.05 | |||
13 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.12 | 1:19.64 | 2:03.72 | 2:47.32 | |||
14 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 39.74 | 1:23.57 | 2:08.66 | 2:51.66 | |||
15 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.53 | 1:23.47 | 2:09.41 | 2:53.73 | |||
16 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.25 | 1:22.10 | 2:11.51 | 2:56.72 | |||
17 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.55 | 1:24.39 | 2:11.26 | 2:56.76 | |||
18 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 38.75 | 1:23.55 | 2:10.25 | 2:57.40 | |||
19 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 41.34 | 1:27.97 | 2:15.38 | 3:00.87 | |||
20 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.16 | 1:29.40 | 2:23.19 | 3:12.79 | |||
21 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 47.25 | 1:44.28 | 2:39.35 | 3:31.42 | |||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
- | Sanna Lekberg | 2001 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.81 | 1:09.57 | 1:46.63 | 2:22.67 | |||
2 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.76 | 1:10.22 | 1:49.86 | 2:27.97 | |||
3 | Alexandra Kinell | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.70 | 1:10.20 | 1:50.13 | 2:28.71 | |||
4 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.56 | 1:12.93 | 1:51.84 | 2:29.64 | |||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 35.78 | 1:14.95 | 1:53.91 | 2:33.17 | |||
6 | Emma Ivarsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.52 | 1:12.01 | 1:52.57 | 2:33.52 | |||
7 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.53 | 1:14.49 | 1:54.87 | 2:33.76 | |||
8 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.50 | 1:14.07 | 1:55.19 | 2:35.94 | |||
9 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 34.64 | 1:14.92 | 1:55.77 | 2:36.84 | |||
10 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 34.13 | 1:15.22 | 1:56.43 | 2:37.01 | |||
11 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.09 | 1:16.39 | 1:59.31 | 2:40.95 | |||
12 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 37.43 | 1:19.83 | 2:03.21 | 2:42.73 | |||
13 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.04 | 1:19.59 | 2:04.37 | 2:48.41 | |||
14 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 37.15 | 1:22.95 | 2:09.10 | 2:55.59 | |||
15 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 38.52 | 1:23.61 | 2:11.65 | 2:56.53 | |||
16 | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.74 | 1:28.54 | 2:17.41 | 3:06.67 | |||
- | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 53, 200m Frisim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 30.83 | 1:04.23 | 1:39.06 | 2:13.59 | |||
2 | Emma Magnusson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 31.96 | 1:07.04 | 1:42.21 | 2:16.26 | |||
3 | Michelle Franzén | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.51 | 1:05.89 | 1:41.49 | 2:16.81 | |||
4 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 31.28 | 1:07.18 | 1:43.15 | 2:17.94 | |||
5 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 31.92 | 1:06.83 | 1:42.68 | 2:18.39 | |||
6 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.14 | 1:07.68 | 1:43.25 | 2:19.05 | |||
7 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 32.18 | 1:07.95 | 1:44.40 | 2:19.77 | |||
8 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 31.58 | 1:06.99 | 1:44.07 | 2:20.71 | |||
9 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 32.09 | 1:07.62 | 1:44.15 | 2:20.90 | |||
10 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 31.46 | 1:07.19 | 1:44.66 | 2:23.04 | |||
11 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 32.88 | 1:09.05 | 1:47.33 | 2:24.06 | |||
12 | Alma Fransson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 32.18 | 1:07.74 | 1:46.07 | 2:24.87 | |||
13 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 34.03 | 1:12.14 | 1:49.71 | 2:27.05 | |||
14 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.97 | 1:10.66 | 1:49.38 | 2:27.68 | |||
15 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.37 | 1:11.56 | 1:50.23 | 2:28.36 | |||
16 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 33.59 | 1:11.34 | 1:50.34 | 2:28.97 | |||
17 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 32.41 | 1:10.78 | 1:51.70 | 2:33.20 | |||
18 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.58 | 1:13.50 | 1:53.85 | 2:33.34 | |||
19 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.14 | 1:12.82 | 1:53.98 | 2:35.74 | |||
20 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 35.01 | 1:14.21 | 1:55.58 | 2:36.85 | |||
21 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.92 | 1:14.41 | 1:56.17 | 2:37.85 | |||
22 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 35.54 | 1:16.33 | 1:59.06 | 2:40.02 | |||
23 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 36.88 | 1:19.46 | 2:03.18 | 2:47.22 | |||
24 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 37.10 | 1:20.39 | 2:04.33 | 2:47.51 | |||
25 | Ebba Wågman | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.75 | 1:20.51 | 2:05.50 | 2:47.76 | |||
26 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 37.39 | 1:20.84 | 2:04.88 | 2:48.04 | |||
27 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 38.61 | 1:22.76 | 2:06.43 | 2:50.05 | |||
28 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 38.40 | 1:24.53 | 2:12.88 | 3:00.58 | |||
29 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.87 | 1:29.84 | 2:22.18 | 3:12.37 | |||
30 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 40.79 | 1:32.51 | 2:25.83 | 3:14.11 | |||
31 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.29 | 1:31.10 | 2:22.88 | 3:14.28 | |||
- | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 09:44 |
Resultat Gren 54 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:06 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 28.03 | 1:00.77 | 1:34.55 | 2:06.95 | |||
2 | Naevid Kiasat | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 30.98 | 1:06.38 | 1:43.51 | 2:19.42 | |||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.58 | 1:07.64 | 1:44.95 | 2:20.03 | |||
4 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.67 | 1:09.26 | 1:46.89 | 2:20.90 | |||
5 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.17 | 1:09.75 | 1:47.22 | 2:21.21 | |||
6 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 32.21 | 1:10.74 | 1:50.22 | 2:28.11 | |||
7 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 36.38 | 1:20.04 | 2:04.63 | 2:43.61 | |||
8 | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 35.00 | 1:16.78 | 2:01.92 | 2:47.19 | |||
9 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.79 | 1:20.42 | 2:05.15 | 2:47.35 | |||
10 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.55 | 1:22.61 | 2:08.98 | 2:48.16 | |||
11 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 37.06 | 1:21.50 | 2:07.69 | 2:49.25 | |||
12 | David Könemann | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.28 | 1:20.95 | 2:07.52 | 2:49.49 | |||
13 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 37.23 | 1:21.46 | 2:06.18 | 2:50.21 | |||
14 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 36.16 | 1:21.76 | 2:08.52 | 2:51.32 | |||
15 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 40.02 | 1:26.78 | 2:12.13 | 2:55.47 | |||
16 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.78 | 1:21.78 | 2:09.23 | 2:56.74 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 31.04 | 1:04.70 | 1:39.21 | 2:12.02 | |||
2 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 30.09 | 1:03.73 | 1:37.99 | 2:12.05 | |||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 30.26 | 1:04.34 | 1:39.66 | 2:13.59 | |||
4 | Svante Linnér | 2000 | Motala Simsällskap | 31.26 | 1:05.42 | 1:39.90 | 2:14.11 | |||
5 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 31.45 | 1:05.26 | 1:40.67 | 2:15.61 | |||
6 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.53 | 1:05.51 | 1:41.53 | 2:16.00 | |||
7 | Wilhelm Lindqvist | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.67 | 1:08.95 | 1:44.39 | 2:19.69 | |||
8 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 30.99 | 1:05.91 | 1:43.10 | 2:20.23 | |||
9 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 31.61 | 1:08.92 | 1:47.80 | 2:24.81 | |||
10 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.71 | 1:11.50 | 1:49.87 | 2:27.13 | |||
11 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 32.64 | 1:10.38 | 1:49.54 | 2:27.23 | |||
12 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.45 | 1:10.67 | 1:49.91 | 2:27.25 | |||
13 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.77 | 1:10.47 | 1:49.33 | 2:28.35 | |||
14 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.61 | 1:11.98 | 1:52.13 | 2:31.77 | |||
15 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 33.98 | 1:14.01 | 1:53.89 | 2:31.98 | |||
16 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 33.43 | 1:15.22 | 1:59.83 | 2:40.51 | |||
17 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.48 | 1:26.10 | 2:15.76 | 3:01.84 | |||
18 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 45.71 | 1:44.08 | 2:45.86 | 3:39.38 | |||
Gren 54, 200m Frisim Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 27.66 | 57.73 | 1:28.37 | 1:59.26 | |||
2 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 28.47 | 58.68 | 1:29.07 | 1:59.31 | |||
3 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 28.66 | 59.80 | 1:30.93 | 2:01.42 | |||
4 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 27.85 | 59.17 | 1:31.38 | 2:02.73 | |||
5 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 27.35 | 58.16 | 1:30.70 | 2:03.56 | |||
6 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.33 | 59.72 | 1:32.32 | 2:04.09 | |||
7 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 28.52 | 1:00.41 | 1:33.76 | 2:05.71 | |||
8 | Henrik Podéus | 1995 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.08 | 1:00.93 | 1:33.19 | 2:05.74 | |||
9 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 28.90 | 1:01.30 | 1:34.46 | 2:06.99 | |||
10 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 29.52 | 1:01.84 | 1:34.87 | 2:07.23 | |||
11 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 29.18 | 1:01.45 | 1:34.51 | 2:07.63 | |||
12 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 29.27 | 1:01.93 | 1:35.16 | 2:08.16 | |||
13 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 28.50 | 1:00.73 | 1:33.86 | 2:08.75 | |||
14 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.72 | 1:02.70 | 1:37.41 | 2:11.36 | |||
15 | Niclas Lindow | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.25 | 1:03.93 | 1:38.22 | 2:11.39 | |||
16 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 30.58 | 1:04.11 | 1:38.91 | 2:12.13 | |||
17 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 29.65 | 1:03.62 | 1:38.47 | 2:13.33 | |||
18 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.39 | 1:04.42 | 1:39.73 | 2:14.86 | |||
19 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 30.02 | 1:04.30 | 1:40.73 | 2:15.73 | |||
20 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 30.48 | 1:06.01 | 1:41.63 | 2:17.95 | |||
21 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 30.97 | 1:06.30 | 1:43.22 | 2:18.84 | |||
22 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 30.67 | 1:07.03 | 1:43.50 | 2:20.35 | |||
23 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 30.63 | 1:06.83 | 1:44.90 | 2:20.92 | |||
24 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 32.88 | 1:08.50 | 1:44.61 | 2:20.93 | |||
25 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.24 | 1:06.38 | 1:43.42 | 2:21.28 | |||
26 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 31.09 | 1:07.63 | 1:44.84 | 2:23.24 | |||
27 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 34.13 | 1:13.90 | 1:54.07 | 2:29.78 | |||
28 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 33.81 | 1:14.18 | 1:54.74 | 2:32.63 | |||
29 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.18 | 1:17.87 | 1:59.93 | 2:41.67 | |||
30 | Dylan Saleh | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | 1:21.65 | 2:11.28 | 2:58.98 | |||
- | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:06 |
Resultat Gren 55 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:33 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 55, 200m Frisim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 32.40 | 1:09.38 | 1:44.47 | 2:20.32 | |||
2 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 34.83 | 1:14.31 | 1:52.86 | 2:30.22 | |||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.85 | 1:14.16 | 1:54.35 | 2:34.51 | |||
4 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.88 | 1:15.50 | 1:55.48 | 2:36.09 | |||
5 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.89 | 1:15.53 | 1:56.94 | 2:39.90 | |||
6 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.98 | 1:18.96 | 2:00.99 | 2:41.76 | |||
7 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.60 | 1:19.74 | 2:03.15 | 2:45.17 | |||
8 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 36.50 | 1:21.20 | 2:04.44 | 2:48.81 | |||
9 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 36.78 | 1:22.27 | 2:07.06 | 2:48.84 | |||
10 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 38.95 | 1:23.93 | 2:07.98 | 2:49.11 | |||
11 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.24 | 1:20.98 | 2:05.19 | 2:49.84 | |||
12 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.63 | 1:23.78 | 2:08.66 | 2:52.24 | |||
13 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 38.06 | 1:23.81 | 2:10.24 | 2:53.45 | |||
14 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.01 | 1:27.48 | 2:14.56 | 2:59.89 | |||
15 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.80 | 1:30.34 | 2:18.73 | 3:05.08 | |||
16 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.25 | 1:27.58 | 2:17.05 | 3:08.00 | |||
17 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.70 | 1:31.28 | 2:20.71 | 3:08.57 | |||
18 | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | Västerviks Simsällskap | 41.23 | 1:31.87 | 2:20.79 | 3:08.77 | |||
19 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 42.17 | 1:33.57 | 2:23.47 | 3:09.57 | |||
20 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.37 | 1:32.75 | 2:22.76 | 3:10.64 | |||
- | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:33 |
Resultat Gren 56 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 56, 200m Frisim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 33.94 | 1:13.03 | 1:51.74 | 2:29.55 | |||
2 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 34.49 | 1:13.65 | 1:54.50 | 2:35.27 | |||
3 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 34.81 | 1:14.39 | 1:55.45 | 2:35.77 | |||
4 | Eric Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.89 | 1:17.21 | 1:58.75 | 2:36.89 | |||
5 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 34.70 | 1:14.33 | 1:55.48 | 2:37.15 | |||
6 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 36.65 | 1:17.70 | 1:58.61 | 2:38.87 | |||
7 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 36.44 | 1:17.65 | 1:58.68 | 2:39.83 | |||
8 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 35.59 | 1:16.85 | 1:59.50 | 2:44.15 | |||
9 | Emil Kristiansson | 2003 | Arvika Simsällskap | 38.36 | 1:24.53 | 2:08.85 | 2:49.07 | |||
10 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.77 | 1:24.22 | 2:09.51 | 2:50.36 | |||
11 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.86 | 1:21.69 | 2:07.30 | 2:52.32 | |||
12 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 38.19 | 1:24.31 | 2:11.04 | 2:57.94 | |||
13 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.99 | 1:30.73 | 2:21.40 | 3:08.12 | |||
14 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 46.15 | 1:41.02 | 2:33.51 | 3:24.79 | |||
- | Lukasz Piotrowski | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:49 |
Resultat Gren 57 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 57, 200m Frisim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 31.84 | 1:07.59 | 1:44.12 | 2:18.72 | |||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 32.36 | 1:08.77 | 1:46.22 | 2:21.11 | |||
3 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 34.16 | 1:13.16 | 1:52.95 | 2:31.91 | |||
4 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 33.72 | 1:14.83 | 1:56.14 | 2:35.00 | |||
5 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.43 | 1:15.12 | 1:56.21 | 2:35.50 | |||
6 | Klara Gårdman | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.32 | 1:14.69 | 1:56.52 | 2:37.37 | |||
7 | Isadora Rosén | 2002 | Motala Simsällskap | 35.65 | 1:18.21 | 2:01.75 | 2:42.58 | |||
8 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.79 | 1:20.11 | 2:03.98 | 2:42.97 | |||
9 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.35 | 1:19.63 | 2:02.43 | 2:43.63 | |||
10 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.94 | 1:20.75 | 2:04.74 | 2:46.71 | |||
11 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.04 | 1:22.37 | 2:06.10 | 2:46.95 | |||
12 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 38.32 | 1:22.14 | 2:06.37 | 2:48.51 | |||
13 | Lovisa Liljeblad | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 36.97 | 1:20.01 | 2:05.11 | 2:49.01 | |||
14 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 39.15 | 1:23.23 | 2:07.25 | 2:50.13 | |||
15 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 36.87 | 1:21.48 | 2:07.73 | 2:51.88 | |||
16 | Matilda Bondesson | 2002 | Emmaboda Simsällskap | 39.15 | 1:26.75 | 2:15.00 | 2:56.79 | |||
17 | Ella Friden | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.53 | 1:25.82 | 2:13.47 | 2:58.67 | |||
18 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 37.82 | 1:23.81 | 2:11.48 | 2:59.20 | |||
19 | Alva Högberg | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 39.88 | 1:28.09 | 2:15.42 | 3:01.12 | |||
20 | Emelie Liljeblad | 2002 | Västerviks Simsällskap | 40.69 | 1:29.11 | 2:17.47 | 3:04.61 | |||
21 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.34 | 1:31.24 | 2:20.08 | 3:04.84 | |||
22 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 43.51 | 1:34.15 | 2:24.26 | 3:13.68 | |||
23 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 42.29 | 1:34.35 | 2:26.27 | 3:14.20 | |||
24 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.16 | 1:35.66 | 2:28.95 | 3:18.48 | |||
25 | Linn Claesson | 2002 | Ösmo Simsällskap | 44.04 | 1:37.68 | 2:33.47 | 3:22.86 | |||
26 | Elsa Marsten | 2002 | Ösmo Simsällskap | 43.02 | 1:38.96 | 2:34.48 | 3:26.46 | |||
- | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 10:50 |
Resultat Gren 58 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:01 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 58, 200m Frisim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 32.56 | 1:09.99 | 1:48.30 | 2:25.04 | |||
2 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.06 | 1:16.06 | 1:56.75 | 2:34.38 | |||
3 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 35.30 | 1:16.42 | 1:57.96 | 2:35.72 | |||
4 | Victor Krohn | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.12 | 1:16.28 | 1:58.45 | 2:38.25 | |||
5 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 35.91 | 1:18.20 | 2:00.02 | 2:39.37 | |||
6 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 36.27 | 1:20.39 | 2:03.77 | 2:43.13 | |||
7 | Nicola Lundqvist | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.30 | 1:21.60 | 2:04.38 | 2:43.55 | |||
8 | Henrik Eriksson | 2002 | Motala Simsällskap | 36.70 | 1:19.73 | 2:02.57 | 2:43.93 | |||
9 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 37.88 | 1:20.47 | 2:05.44 | 2:48.06 | |||
10 | Måns Andersson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.87 | 1:23.14 | 2:49.24 | 2:49.24 | |||
11 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 37.74 | 1:22.53 | 2:07.99 | 2:49.54 | |||
12 | Emil Tikkanen | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.48 | 1:23.62 | 2:10.75 | 2:53.70 | |||
13 | Simon Imhäuser | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.33 | 1:23.67 | 2:11.22 | 2:55.33 | |||
14 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 41.81 | 1:29.74 | 2:18.92 | 3:08.20 | |||
15 | Christoffer Torkelsson | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 44.15 | 1:37.65 | 2:33.46 | 3:22.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:01 |
Resultat Gren 59 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:17 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 37.81 | 1:20.39 | 2:03.78 | 2:49.55 | |||
2 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 39.22 | 1:24.43 | 2:09.63 | 2:54.63 | |||
3 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 42.42 | 1:30.35 | 2:18.87 | 3:08.20 | |||
4 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 41.56 | 1:30.32 | 2:20.88 | 3:09.59 | |||
5 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 41.94 | 1:32.30 | 2:23.27 | 3:14.04 | |||
6 | Sandra Lingman-Kronberg Kronberg | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.19 | 1:40.85 | 2:33.58 | 3:24.09 | |||
7 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 46.63 | 1:39.03 | 2:31.32 | 3:25.38 | |||
8 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 51.10 | 1:49.80 | 2:47.25 | 3:45.08 | |||
9 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 49.90 | 1:49.26 | 2:47.11 | 3:46.28 | |||
10 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 53.73 | 1:59.60 | 3:04.18 | 4:08.45 | |||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.10 | 1:21.57 | 2:05.26 | 2:49.55 | |||
2 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 42.20 | 1:29.51 | 2:16.22 | 3:03.31 | |||
3 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 43.75 | 1:34.17 | 2:23.76 | 3:14.17 | |||
4 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 44.28 | 1:33.11 | 2:23.60 | 3:14.34 | |||
5 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.43 | 1:37.64 | 2:29.48 | 3:21.52 | |||
6 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 47.54 | 1:44.99 | 2:40.34 | 3:37.80 | |||
7 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 51.18 | 1:51.88 | 2:51.55 | 3:51.90 | |||
- | Emma Waara | 2000 | Karlskoga Simförening | DSQ | ||||||
- | Kajsa Johansson | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
Gren 59, 200m Bröstsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 35.91 | 1:15.41 | 1:55.03 | 2:36.11 | |||
2 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 37.97 | 1:22.76 | 2:08.70 | 2:54.04 | |||
3 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.47 | 1:22.48 | 2:08.18 | 2:54.93 | |||
4 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 38.81 | 1:24.22 | 2:09.53 | 2:55.75 | |||
5 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 40.53 | 1:26.74 | 2:12.39 | 2:57.56 | |||
6 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.75 | 1:25.43 | 2:11.24 | 2:58.88 | |||
7 | Elin Waara | 1997 | Karlskoga Simförening | 42.03 | 1:29.48 | 2:18.69 | 3:07.33 | |||
8 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.01 | 1:33.32 | 2:23.38 | 3:13.86 | |||
9 | Fanny Rensbo | 1993 | Ösmo Simsällskap | 41.18 | 1:32.37 | 2:23.79 | 3:14.64 | |||
10 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 44.64 | 1:34.56 | 2:24.26 | 3:15.78 | |||
11 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 42.14 | 1:33.91 | 2:26.47 | 3:18.23 | |||
12 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 45.87 | 1:38.75 | 2:32.95 | 3:25.63 | |||
13 | Julia Wahlund | 1999 | Karlstads Simsällskap | 45.44 | 1:38.01 | 2:32.19 | 3:28.66 | |||
14 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 49.39 | 1:48.19 | 2:47.41 | 3:44.68 | |||
15 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 51.13 | 1:50.58 | 2:49.26 | 3:49.44 | |||
16 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 53.33 | 1:56.62 | 2:58.92 | 3:59.05 | |||
17 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 54.28 | 1:57.70 | 3:02.91 | 4:09.60 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:17 |
Resultat Gren 60 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:31 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.89 | 1:18.99 | 2:00.98 | 2:42.62 | |||
2 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.29 | 1:23.25 | 2:07.53 | 2:49.93 | |||
3 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 45.48 | 1:38.73 | 2:30.55 | 3:21.07 | |||
4 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 47.89 | 1:43.68 | 2:39.27 | 3:31.35 | |||
5 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.11 | 1:43.75 | 2:39.04 | 3:33.68 | |||
6 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 47.81 | 1:45.28 | 2:40.38 | 3:35.21 | |||
7 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 46.62 | 1:45.07 | 2:43.11 | 3:40.13 | |||
8 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 48.93 | 1:47.56 | 2:44.86 | 3:40.79 | |||
9 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 50.20 | 1:49.26 | 2:48.06 | 3:43.65 | |||
10 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 49.30 | 1:48.84 | 2:47.44 | 3:44.66 | |||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 39.82 | 1:25.13 | 2:10.67 | 2:57.42 | |||
2 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.38 | 1:26.45 | 2:12.82 | 2:57.73 | |||
3 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 40.56 | 1:26.44 | 2:13.16 | 2:58.75 | |||
4 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.51 | 1:27.00 | 2:14.90 | 3:02.96 | |||
5 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.53 | 1:31.28 | 2:20.87 | 3:11.59 | |||
6 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.95 | 1:44.57 | 2:39.32 | 3:34.99 | |||
- | Blazej Piotrowski | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | DNS | ||||||
Gren 60, 200m Bröstsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 34.39 | 1:14.15 | 1:55.31 | 2:36.21 | |||
2 | Simon Linnér | 1999 | Motala Simsällskap | 35.27 | 1:15.40 | 1:56.60 | 2:38.64 | |||
3 | Oskar Nilsson | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 35.91 | 1:16.61 | 1:57.71 | 2:38.78 | |||
4 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 35.00 | 1:15.40 | 1:56.55 | 2:39.14 | |||
5 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.80 | 1:19.73 | 2:04.59 | 2:49.97 | |||
6 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.12 | 1:23.94 | 2:10.18 | 2:54.24 | |||
7 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 39.93 | 1:26.45 | 2:14.47 | 3:05.19 | |||
8 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.59 | 1:28.26 | 2:18.11 | 3:08.56 | |||
9 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 42.90 | 1:32.99 | 2:24.28 | 3:13.11 | |||
10 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 44.51 | 1:36.04 | 2:27.85 | 3:21.02 | |||
- | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:31 |
Resultat Gren 61 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 61, 50m Fjärilsim Dam 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 36.00 | ||||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 38.43 | ||||||
3 | Thilde Smedbäck | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 38.59 | ||||||
4 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 39.24 | ||||||
5 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.48 | ||||||
6 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 41.15 | ||||||
7 | Emilia Eriksson | 2004 | Motala Simsällskap | 41.79 | ||||||
8 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 42.02 | ||||||
9 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 43.53 | ||||||
10 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.29 | ||||||
11 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.21 | ||||||
12 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 49.21 | ||||||
13 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.29 | ||||||
14 | Minea Dautbegovic | 2004 | Karlstads Simsällskap | 49.65 | ||||||
15 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.87 | ||||||
16 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 52.42 | ||||||
17 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 53.06 | ||||||
18 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 53.40 | ||||||
19 | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 55.77 | ||||||
20 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 56.62 | ||||||
21 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 56.90 | ||||||
22 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 58.72 | ||||||
23 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.66 | ||||||
24 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.34 | ||||||
25 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:03.93 | ||||||
26 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:12.46 | ||||||
- | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
- | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 62 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 11:48 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 62, 50m Fjärilsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 39.80 | ||||||
2 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.00 | ||||||
3 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 41.11 | ||||||
4 | Gustav Fahlström | 2005 | Motala Simsällskap | 41.90 | ||||||
5 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 42.39 | ||||||
6 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.05 | ||||||
7 | Axel Hedberg | 2004 | Karlstads Simsällskap | 49.64 | ||||||
8 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 50.37 | ||||||
9 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 54.83 | ||||||
10 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:16.74 | ||||||
- | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 11:48 |
Resultat Gren 63 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:05 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 63, 4X200m Frisim Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer 1 | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 9:38.72 | ||||||
Emma Magnusson | 1998 | 1:06.79 | 2:17.08 | 2:17.08 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 1:09.93 | 2:25.51 | 4:42.59 | ||||||
Erika Rönnbäck | 1998 | 1:09.50 | 2:27.77 | 7:10.36 | ||||||
Alma Fransson | 1999 | 1:10.76 | 2:28.36 | 9:38.72 | ||||||
2 | Nkk Damer [1998] | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10:15.32 | ||||||
Tilde Malm | 1999 | 1:11.06 | 2:29.33 | 2:29.33 | ||||||
Sara Thunholm | 1999 | 1:07.05 | 2:20.52 | 4:49.85 | ||||||
Andrea Vestgård | 1998 | 1:16.10 | 2:38.60 | 7:28.45 | ||||||
Ebba Wågman | 1999 | 1:19.83 | 2:46.87 | 10:15.32 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:05 |
Resultat Gren 64 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 12:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 64, 4X200m Frisim Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 Damer [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 9:32.18 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 1:07.31 | 2:18.50 | 2:18.50 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 1:08.68 | 2:24.76 | 4:43.26 | ||||||
Sandra Mokhtari | 2001 | 1:09.64 | 2:26.91 | 7:10.17 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 1:07.81 | 2:22.01 | 9:32.18 | ||||||
2 | Eskilstuna Fl14 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 9:46.70 | ||||||
Jenny Isakssen | 2000 | 1:08.36 | 2:21.69 | 2:21.69 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 1:09.99 | 2:25.60 | 4:47.29 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 1:09.88 | 2:27.24 | 7:14.53 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 1:12.19 | 2:32.17 | 9:46.70 | ||||||
3 | Karlstad Damer Lag1 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 9:58.02 | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | 1:12.31 | 2:33.24 | 2:33.24 | ||||||
Linnéa Englund | 2003 | 1:07.23 | 2:20.59 | 4:53.83 | ||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | 1:11.06 | 2:28.91 | 7:22.74 | ||||||
Michelle Träff | 2002 | 1:13.04 | 2:35.28 | 9:58.02 | ||||||
4 | Lass Lag 2 Damer [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 10:13.66 | ||||||
Ida Frössberg | 2000 | 1:12.31 | 2:33.62 | 2:33.62 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 1:14.55 | 2:35.80 | 5:09.42 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 1:13.37 | 2:33.03 | 7:42.45 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 1:11.61 | 2:31.21 | 10:13.66 | ||||||
5 | Kalmar SS Damer [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 10:29.53 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 1:12.29 | 2:29.23 | 2:29.23 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 1:12.31 | 2:34.25 | 5:03.48 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 1:15.51 | 2:44.00 | 7:47.48 | ||||||
Ella Wranå | 2001 | 1:18.22 | 2:42.05 | 10:29.53 | ||||||
6 | Nkk Damer [2000] | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 10:45.98 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 1:12.94 | 2:40.06 | 2:40.06 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 1:12.90 | 2:32.51 | 5:12.57 | ||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 1:24.00 | 2:55.21 | 8:07.78 | ||||||
Klara Gårdman | 2002 | 1:16.97 | 2:38.20 | 10:45.98 | ||||||
7 | Botk-Rönn Damer [2000] | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 11:03.32 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 1:15.45 | 2:41.91 | 2:41.91 | ||||||
Saron Abraha | 2001 | 1:22.50 | 2:55.16 | 5:37.07 | ||||||
Jemina Granholm | 2002 | 1:15.65 | 2:38.54 | 8:15.61 | ||||||
Alva Udell | 2003 | 1:21.50 | 2:47.71 | 11:03.32 | ||||||
8 | Arvika SS Damer [2000] | 2000 | Arvika Simsällskap | 11:20.04 | ||||||
Miranda Kristiansson | 2001 | 1:23.17 | 2:52.22 | 2:52.22 | ||||||
Anna Bohman | 2000 | 1:26.12 | 3:03.09 | 5:55.31 | ||||||
Majken Pettersson | 2001 | 1:19.64 | 2:41.91 | 8:37.22 | ||||||
Matilda Kristiansson | 2001 | 1:17.14 | 2:42.82 | 11:20.04 | ||||||
9 | Karlstad Damer Lag2 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 11:28.21 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 1:27.17 | 2:59.95 | 2:59.95 | ||||||
Emmy Hedin | 2001 | 1:17.45 | 2:41.18 | 5:41.13 | ||||||
Ingrid Hellgren | 2003 | 1:24.34 | 2:54.93 | 8:36.06 | ||||||
Klara Gustavson | 2003 | 1:24.10 | 2:52.15 | 11:28.21 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 12:26 |
Resultat Gren 65 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:36 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.96 | 1:23.05 | 2:11.78 | 2:59.18 | |||
2 | Linn Granlund | 2001 | Karlskoga Simförening | 38.07 | 1:25.06 | 2:15.65 | 3:06.17 | |||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.04 | 1:17.85 | 1:59.59 | 2:40.18 | |||
2 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.06 | 1:21.61 | 2:05.85 | 2:50.88 | |||
3 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.45 | 1:30.91 | 2:23.02 | 3:11.55 | |||
4 | Ylwali Häggblad | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 1:39.36 | 2:22.74 | 3:11.81 | 3:11.81 | |||
Gren 65, 200m Fjärilsim Dam 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Elvira Eklund-Ramböl | 1997 | Karlstads Simsällskap | 33.36 | 1:10.67 | 1:48.55 | 2:28.67 | |||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.45 | 1:11.96 | 1:51.52 | 2:31.07 | |||
3 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 33.88 | 1:14.49 | 1:57.88 | 2:42.29 | |||
4 | Elise Gidlöf | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.57 | 1:17.37 | 2:00.82 | 2:44.66 | |||
5 | Emilia Eerola | 1999 | Karlskoga Simförening | 36.94 | 1:20.89 | 2:05.61 | 2:49.88 | |||
6 | Emma Roos | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 34.79 | 1:17.02 | 2:02.04 | 2:50.15 | |||
7 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 39.24 | 1:25.05 | 2:11.90 | 2:57.36 | |||
8 | Madelene Andersson | 1995 | Linköpings Allmänna SS | 33.76 | 1:18.28 | 2:11.41 | 3:01.77 | |||
9 | Linnea Magnusson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 36.44 | 1:23.58 | 2:13.57 | 3:03.93 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:36 |
Resultat Gren 66 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:44 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.04 | 1:11.41 | 1:55.32 | 2:39.14 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Victor Lovinge | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:13.29 | 1:54.09 | 2:30.46 | |||
2 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.27 | 1:19.19 | 2:04.58 | 2:50.68 | |||
3 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.60 | 1:25.05 | 2:15.32 | 3:03.07 | |||
Gren 66, 200m Fjärilsim Herr 14oä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 30.11 | 1:04.74 | 1:39.60 | 2:14.26 | |||
2 | Oscar Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.10 | 1:05.62 | 1:41.50 | 2:16.71 | |||
3 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 31.09 | 1:06.24 | 1:42.51 | 2:19.71 | |||
4 | Erik Skogfors | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 30.75 | 1:06.42 | 1:43.71 | 2:21.81 | |||
5 | Alexander Löfqvist | 1999 | Oskarshamns Simsällskap | 30.50 | 1:06.23 | 1:44.26 | 2:23.09 | |||
6 | Sixten Almén | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 33.04 | 1:11.55 | 1:52.72 | 2:33.80 | |||
7 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 33.18 | 1:12.20 | 1:52.74 | 2:34.88 | |||
8 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 32.97 | 1:12.94 | 1:54.11 | 2:35.65 | |||
9 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 36.64 | 1:20.07 | 2:07.29 | 2:51.76 | |||
10 | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 37.20 | 1:20.90 | 2:09.93 | 3:00.83 | |||
- | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:44 |
Resultat Gren 67 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:50 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 67, 100m Ryggsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.64 | 1:15.38 | |||||
2 | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | 37.16 | 1:18.06 | |||||
3 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.61 | 1:20.54 | |||||
4 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 40.53 | 1:23.18 | |||||
5 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.89 | 1:24.46 | |||||
6 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 42.04 | 1:26.58 | |||||
7 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 42.94 | 1:29.43 | |||||
8 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 44.06 | 1:30.47 | |||||
9 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.11 | 1:31.37 | |||||
10 | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | Västerviks Simsällskap | 45.21 | 1:31.59 | |||||
11 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 45.75 | 1:32.25 | |||||
12 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.31 | 1:33.09 | |||||
12 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 45.77 | 1:33.09 | |||||
14 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 45.95 | 1:34.66 | |||||
15 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.43 | 1:37.07 | |||||
16 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.47 | 1:38.68 | |||||
17 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 48.08 | 1:41.76 | |||||
18 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.90 | 1:42.00 | |||||
19 | Elin Jämtin | 2003 | Kalmar Simsällskap | 52.61 | 1:44.93 | |||||
20 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 49.50 | 1:45.68 | |||||
21 | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 50.15 | 1:47.91 | |||||
- | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:50 |
Resultat Gren 68 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 14:54 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 68, 100m Ryggsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.36 | 1:19.87 | |||||
2 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 40.23 | 1:22.02 | |||||
3 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 40.39 | 1:22.28 | |||||
4 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 40.24 | 1:23.89 | |||||
5 | Eric Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.17 | 1:25.21 | |||||
6 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.60 | 1:26.76 | |||||
7 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 42.40 | 1:28.53 | |||||
8 | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | 45.49 | 1:33.94 | |||||
9 | Elias Sjölander | 2003 | Karlstads Simsällskap | 46.84 | 1:34.38 | |||||
10 | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 47.34 | 1:35.47 | |||||
11 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 46.85 | 1:38.45 | |||||
12 | Albin Mägiste | 2003 | Kalmar Simsällskap | 50.26 | 1:42.04 | |||||
13 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 49.34 | 1:42.71 | |||||
- | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 14:54 |
Resultat Gren 69 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:09 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.22 | 1:16.44 | |||||
2 | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | 38.87 | 1:17.77 | |||||
3 | Elin Nilsson | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.30 | 1:20.75 | |||||
4 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 39.28 | 1:21.21 | |||||
5 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 39.80 | 1:21.57 | |||||
6 | Josefine Härdelin | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.79 | 1:21.73 | |||||
7 | Ella Wranå | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.34 | 1:21.92 | |||||
8 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 40.27 | 1:22.14 | |||||
9 | Inez Rydh-Dufva | 2001 | Karlskoga Simförening | 40.08 | 1:22.34 | |||||
10 | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.10 | 1:25.26 | |||||
11 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 42.42 | 1:26.57 | |||||
12 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 41.77 | 1:26.70 | |||||
13 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.30 | 1:28.47 | |||||
14 | Miranda Kristiansson | 2001 | Arvika Simsällskap | 44.91 | 1:30.71 | |||||
15 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 45.26 | 1:30.73 | |||||
16 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 44.54 | 1:31.26 | |||||
17 | Maja Palmqvist | 2001 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.14 | 1:33.05 | |||||
18 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 46.78 | 1:34.39 | |||||
19 | Felicia Lewton | 2001 | Kalmar Simsällskap | 45.03 | 1:34.77 | |||||
20 | Lisa Ullman | 2001 | Eksjö Sim- o Livräddnings SS | 47.13 | 1:35.98 | |||||
21 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.57 | 1:36.41 | |||||
22 | Filippa Thyrman | 2001 | Karlskoga Simförening | 47.24 | 1:38.25 | |||||
23 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 49.15 | 1:43.22 | |||||
24 | Sandra Pasanen | 2001 | Ösmo Simsällskap | 54.16 | 1:51.23 | |||||
- | Emma Krantz | 2001 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.26 | 1:14.04 | |||||
2 | Tilda Rekola-Weckström | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.19 | 1:14.16 | |||||
3 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.47 | 1:14.56 | |||||
4 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 36.33 | 1:15.01 | |||||
5 | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | 36.44 | 1:15.65 | |||||
6 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 37.48 | 1:16.39 | |||||
7 | Emmy Jämtin | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.12 | 1:17.33 | |||||
8 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 38.70 | 1:18.54 | |||||
9 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 39.32 | 1:20.13 | |||||
10 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 41.27 | 1:24.89 | |||||
11 | Ida Frössberg | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 42.14 | 1:25.37 | |||||
12 | Matilda Bergström | 2000 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.21 | 1:32.90 | |||||
13 | Signe Åberg | 2000 | Karlskoga Simförening | 46.11 | 1:36.85 | |||||
14 | Anna Hofer | 2000 | Kalmar Simsällskap | 45.97 | 1:36.87 | |||||
- | Emma Hjort | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 69, 100m Ryggsim Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Elin Ristl | 1999 | Jönköpings Simsällskap | 34.87 | 1:10.48 | |||||
2 | Sofia Henell | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 35.12 | 1:12.41 | |||||
3 | Sara Thunholm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.20 | 1:13.26 | |||||
4 | Lovisa Lampi | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 35.25 | 1:14.05 | |||||
5 | Sofie Jaensson | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.89 | 1:17.25 | |||||
6 | Solveig Ramallo | 1993 | Karlstads Simsällskap | 36.88 | 1:17.48 | |||||
7 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 37.60 | 1:17.99 | |||||
8 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 37.86 | 1:18.32 | |||||
9 | Moa Sundholm | 1997 | Eskilstuna Simklubb | 37.74 | 1:18.46 | |||||
10 | Astrid Bonnedahl | 1999 | Kalmar Simsällskap | 37.89 | 1:18.88 | |||||
11 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.42 | 1:20.25 | |||||
12 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 38.10 | 1:20.53 | |||||
13 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 38.20 | 1:20.97 | |||||
14 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 39.80 | 1:21.36 | |||||
15 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 38.98 | 1:21.38 | |||||
16 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 39.38 | 1:21.55 | |||||
17 | Johanna Gunnarsson | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 39.59 | 1:22.89 | |||||
18 | Maria Östervall | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 41.15 | 1:24.68 | |||||
19 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 40.66 | 1:24.92 | |||||
20 | Linn Gustafsson | 1998 | Karlstads Simsällskap | 41.55 | 1:25.62 | |||||
21 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.87 | 1:25.96 | |||||
22 | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 43.22 | 1:27.64 | |||||
23 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 43.14 | 1:28.56 | |||||
24 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.78 | 1:29.27 | |||||
25 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.03 | 1:29.63 | |||||
26 | Ottilia Ring | 1999 | Kalmar Simsällskap | 45.57 | 1:35.67 | |||||
27 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.19 | 1:37.79 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:09 |
Resultat Gren 70 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:21 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 31.66 | 1:05.10 | |||||
2 | Max Engström | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.29 | 1:08.62 | |||||
3 | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | 34.97 | 1:11.22 | |||||
4 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.37 | 1:14.62 | |||||
5 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 36.74 | 1:15.93 | |||||
6 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.83 | 1:16.04 | |||||
7 | Alexander Loo | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.68 | 1:21.44 | |||||
8 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.36 | 1:25.40 | |||||
9 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 41.91 | 1:27.57 | |||||
10 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.52 | 1:28.66 | |||||
11 | Filip Myringby | 2001 | Karlstads Simsällskap | 42.21 | 1:29.00 | |||||
12 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.80 | 1:30.93 | |||||
13 | Rasmus Björnsson | 2001 | Åkersberga Simsällskap | 44.52 | 1:33.47 | |||||
14 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 45.85 | 1:34.32 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 33.05 | 1:08.21 | |||||
2 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 33.57 | 1:08.99 | |||||
3 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.05 | 1:12.45 | |||||
4 | Oliver Tykesson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 35.25 | 1:13.24 | |||||
5 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.60 | 1:15.30 | |||||
6 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 36.92 | 1:16.41 | |||||
7 | Thomas Östervall | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 36.74 | 1:16.73 | |||||
8 | Frank Raunio | 2000 | Kalmar Simsällskap | 38.55 | 1:17.07 | |||||
9 | Kevin Wåhlin | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 38.82 | 1:19.49 | |||||
10 | William Jansson | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 39.00 | 1:19.56 | |||||
11 | Carl Bidebo | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.76 | 1:20.88 | |||||
12 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.28 | 1:22.10 | |||||
13 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 40.89 | 1:23.29 | |||||
14 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.02 | 1:30.12 | |||||
15 | Gustav Ferlin | 2000 | Västerviks Simsällskap | 51.32 | 1:46.82 | |||||
16 | Andreas Haddad | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 52.07 | 1:47.13 | |||||
Gren 70, 100m Ryggsim Herr 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 28.98 | 59.67 | |||||
2 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 31.18 | 1:03.14 | |||||
3 | Daniel Olsson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.12 | 1:03.75 | |||||
4 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 30.82 | 1:04.58 | |||||
5 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 31.18 | 1:05.00 | |||||
6 | Kristoffer Loo | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.23 | 1:07.44 | |||||
7 | Oskar Gannholm-Johansson | 1996 | Linköpings Allmänna SS | 31.31 | 1:07.91 | |||||
8 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 33.10 | 1:08.13 | |||||
9 | Karl Lindoff | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.04 | 1:09.75 | |||||
10 | Stefan Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.23 | 1:10.26 | |||||
11 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 33.75 | 1:10.59 | |||||
12 | Thomas Törnström | 1992 | Linköpings Allmänna SS | 33.41 | 1:11.03 | |||||
13 | Marko Biscevic | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 34.29 | 1:11.68 | |||||
14 | Gustav Henell | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 34.57 | 1:12.74 | |||||
15 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 35.70 | 1:13.93 | |||||
16 | Toni Nikolic | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 36.30 | 1:14.00 | |||||
17 | Harald Madebrink | 1998 | Kalmar Simsällskap | 36.02 | 1:14.89 | |||||
18 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 37.06 | 1:15.89 | |||||
19 | Marcus Pirkizri | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 36.57 | 1:17.86 | |||||
20 | Konrad Ekström | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 39.06 | 1:20.77 | |||||
21 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.15 | 1:21.11 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:21 |
Resultat Gren 71 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 71, 100m Ryggsim Damer 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Gabell | 2004 | Ösmo Simsällskap | 42.21 | 1:24.64 | |||||
2 | Tea Winblad | 2004 | Kalmar Simsällskap | 42.22 | 1:26.20 | |||||
3 | Ebba Hazard | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.34 | 1:28.27 | |||||
4 | Olivia Gustafsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.12 | 1:29.46 | |||||
5 | Joline Bakken | 2005 | Karlstads Simsällskap | 44.82 | 1:32.41 | |||||
6 | Alice Fransson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 45.51 | 1:32.77 | |||||
7 | Veronica Hiram | 2004 | Ösmo Simsällskap | 46.64 | 1:33.65 | |||||
8 | Ellen Lovinge | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.27 | 1:34.48 | |||||
9 | Miranda Wahlstedt | 2006 | Karlstads Simsällskap | 46.01 | 1:35.11 | |||||
10 | Ebba Holgersson | 2005 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.36 | 1:35.15 | |||||
11 | Maria Sjölund | 2004 | Kalmar Simsällskap | 45.96 | 1:37.58 | |||||
12 | Julia Arildsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 47.45 | 1:39.56 | |||||
13 | Sofia Mattsson | 2004 | Karlstads Simsällskap | 48.63 | 1:39.94 | |||||
14 | Maja Holmertz | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 48.74 | 1:42.36 | |||||
15 | Märta Högfeldt | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 50.69 | 1:43.15 | |||||
16 | Andrea Höglund | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 49.97 | 1:44.12 | |||||
17 | Elin Friberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 52.51 | 1:44.74 | |||||
18 | Maja Arnell | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.45 | 1:45.50 | |||||
19 | Emilia Carlsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.42 | 1:47.72 | |||||
20 | Tyra Marsten | 2004 | Ösmo Simsällskap | 51.61 | 1:48.79 | |||||
21 | Elvira Nilsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 53.20 | 1:49.71 | |||||
22 | Hanna Persson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 54.57 | 1:49.75 | |||||
23 | Nathalie Galway | 2005 | Åkersberga Simsällskap | 55.35 | 1:52.04 | |||||
24 | Linnea Lindberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 55.06 | 1:53.36 | |||||
25 | Klara Lundberg | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.54 | 1:54.88 | |||||
26 | Agnes Rönnquist | 2004 | Karlstads Simsällskap | 55.64 | 1:55.82 | |||||
27 | Fiona Karlsson | 2004 | Ösmo Simsällskap | 57.47 | 1:56.32 | |||||
28 | Sofia Wallin | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.19 | 1:57.81 | |||||
29 | Tuva Brandt | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 58.69 | 1:57.96 | |||||
30 | Hanna Langemar | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 59.03 | 2:01.00 | |||||
31 | Frida Erlandsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.75 | 2:02.06 | |||||
32 | Josefin Klintåker | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.28 | 2:03.21 | |||||
33 | Ellen Arnell | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.23 | 2:06.98 | |||||
34 | Stella Åqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:01.96 | 2:08.78 | |||||
35 | Isabel Lagali | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 1:06.01 | 2:16.95 | |||||
36 | Emma Dahlberg | 2005 | Karlstads Simsällskap | 1:05.74 | 2:16.96 | |||||
37 | Anna Oscarsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:09.75 | 2:21.56 | |||||
- | Elin Gustafsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:32 |
Resultat Gren 72 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:35 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 72, 100m Ryggsim Herr 11 o y, Finaler 11 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Lukas Lundberg | 2004 | Motala Simsällskap | 43.39 | 1:28.77 | |||||
2 | Gustav Edlund | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 44.82 | 1:30.69 | |||||
3 | Hugo Fransson | 2005 | Trollhättans Simsällskap | 44.05 | 1:30.94 | |||||
4 | Nikola Petrovic | 2004 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 46.25 | 1:35.41 | |||||
5 | David Axelsson | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 47.69 | 1:36.10 | |||||
6 | Robin Lundqvist | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 51.18 | 1:44.41 | |||||
7 | Nassim Arim | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 51.81 | 1:44.54 | |||||
8 | Elvis Ericsson | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 53.35 | 1:47.22 | |||||
9 | Erik Pellfolk | 2005 | Karlstads Simsällskap | 55.24 | 1:51.79 | |||||
10 | Emil Kilander | 2004 | Linköpings Allmänna SS | 55.83 | 1:52.59 | |||||
11 | Hugo Larsson | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 56.31 | 1:53.74 | |||||
12 | Gustav Kardfall | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 55.71 | 1:58.11 | |||||
13 | Alexander Barkehed | 2006 | Linköpings Allmänna SS | 59.70 | 2:00.91 | |||||
14 | Aria Mokri | 2005 | Linköpings Allmänna SS | 1:00.03 | 2:02.38 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:35 |
Resultat Gren 73 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 15:59 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 73, 200m Ryggsim Damer 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Felicia Järvikari | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.36 | 1:20.06 | 2:02.51 | 2:42.19 | |||
2 | Jennifer Bergström | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 38.43 | 1:20.36 | 2:03.11 | 2:42.92 | |||
3 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 40.67 | 1:25.18 | 2:09.35 | 2:50.35 | |||
4 | Lena Årebo | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 38.57 | 1:19.69 | 2:08.52 | 2:52.73 | |||
5 | Jemina Granholm | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.00 | 1:25.57 | 2:12.54 | 2:57.01 | |||
6 | Michelle Träff | 2002 | Karlstads Simsällskap | 41.02 | 1:26.92 | 2:13.63 | 2:58.18 | |||
7 | Leia Karlsson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 42.82 | 1:29.40 | 2:16.31 | 2:59.52 | |||
8 | Elin Gunnarsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 43.95 | 1:31.01 | 2:18.42 | 3:03.04 | |||
9 | Stina Andersson | 2002 | Karlskoga Simförening | 42.92 | 1:29.56 | 2:16.95 | 3:03.15 | |||
10 | Wilma Åhling | 2002 | Karlskoga Simförening | 43.60 | 1:32.85 | 2:23.44 | 3:11.43 | |||
11 | Jenny Fröstberg | 2002 | Kalmar Simsällskap | 45.23 | 1:34.84 | 2:25.13 | 3:13.25 | |||
12 | Hanna Bylehn | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 45.19 | 1:35.19 | 2:26.44 | 3:14.23 | |||
13 | Matilda Ek | 2002 | Karlskoga Simförening | 47.13 | 1:37.19 | 2:27.48 | 3:15.51 | |||
14 | Julia Ignell | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 47.30 | 1:38.49 | 2:28.72 | 3:16.22 | |||
15 | Johanna Grynning | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.64 | 1:40.90 | 2:34.20 | 3:24.48 | |||
16 | Elsa Bergsten | 2002 | Karlstads Simsällskap | 48.81 | 1:40.11 | 2:33.86 | 3:25.18 | |||
17 | Tina Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 49.72 | 1:44.30 | 2:38.98 | 3:29.40 | |||
18 | Alice Hartell | 2002 | Ösmo Simsällskap | 48.96 | 1:44.18 | 2:39.87 | 3:33.05 | |||
19 | Ellie O´brian | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 49.15 | 1:45.77 | 2:40.84 | 3:33.19 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 15:59 |
Resultat Gren 74 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:04 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 74, 200m Ryggsim Herrar 13, Finaler 13 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sebastian Nilsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 42.09 | 1:29.13 | 2:16.37 | 2:59.56 | |||
2 | Timothy Westmoreland | 2002 | Åkersberga Simsällskap | 41.99 | 1:29.84 | 2:18.11 | 3:02.54 | |||
3 | Samuel Vestin | 2002 | Karlstads Simsällskap | 43.10 | 1:30.77 | 2:18.80 | 3:04.01 | |||
4 | John Brolin | 2002 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 44.15 | 1:32.22 | 2:19.77 | 3:04.46 | |||
5 | Gusten Helgesson | 2002 | Kalmar Simsällskap | 44.72 | 1:34.86 | 2:22.59 | 3:06.62 | |||
6 | Elias Axelsson | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 44.52 | 1:34.12 | 2:23.24 | 3:11.74 | |||
7 | Juan Esbjörnsson | 2002 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.24 | 1:36.69 | 2:27.55 | 3:17.86 | |||
8 | Ruben Staaf | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.29 | 1:38.76 | 2:31.38 | 3:20.92 | |||
9 | Hannes Blom | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 47.80 | 1:40.03 | 2:32.64 | 3:23.13 | |||
10 | Isak Lust | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 51.20 | 1:46.37 | 2:41.18 | 3:34.28 | |||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:04 |
Resultat Gren 75 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Ella Lindroth | 2001 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 34.76 | 1:20.40 | 2:02.86 | 2:40.72 | |||
2 | Erika Tudegård | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 36.12 | 1:21.93 | 2:08.91 | 2:48.11 | |||
3 | Alice Thörnros | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 38.08 | 1:22.32 | 2:13.40 | 2:49.72 | |||
4 | Saga Grandelius | 2001 | Karlskoga Simförening | 36.66 | 1:23.13 | 2:11.67 | 2:50.88 | |||
5 | Thea Ekström | 2001 | Västerviks Simsällskap | 37.31 | 1:26.37 | 2:12.20 | 2:52.51 | |||
6 | Tilde Wolfgang | 2001 | Kalmar Simsällskap | 40.85 | 1:25.46 | 2:14.16 | 2:56.92 | |||
7 | Alice Almén | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 37.80 | 1:27.86 | 2:20.53 | 2:57.76 | |||
8 | Sandra Mokhtari | 2001 | Linköpings Allmänna SS | 39.99 | 1:27.40 | 2:22.48 | 3:02.40 | |||
9 | Majken Pettersson | 2001 | Arvika Simsällskap | 45.70 | 1:36.35 | 2:32.97 | 3:10.87 | |||
10 | Emmy Hedin | 2001 | Karlstads Simsällskap | 41.83 | 1:35.61 | 2:31.67 | 3:11.49 | |||
11 | Tilda Nordén | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.44 | 1:34.90 | 2:29.84 | 3:12.46 | |||
12 | Maria Duong | 2001 | Oskarshamns Simsällskap | 43.16 | 1:36.10 | 2:32.84 | 3:21.19 | |||
13 | Camila Valenzuela Jorquera | 2001 | Ösmo Simsällskap | 45.88 | 1:40.28 | 2:38.97 | 3:27.09 | |||
14 | Saron Abraha | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 47.20 | 1:40.51 | 2:48.82 | 3:35.29 | |||
15 | Jippa Angantyr | 2001 | Ösmo Simsällskap | 49.76 | 1:53.85 | 3:04.34 | 3:56.54 | |||
- | Felicia Claesén | 2001 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
- | Emilia Bengtsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Sarah Wallin | 2000 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 34.07 | 1:17.53 | 2:01.19 | 2:38.38 | |||
2 | Jenny Isakssen | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 33.95 | 1:18.42 | 2:05.73 | 2:40.57 | |||
3 | Michaela Thyberg | 2000 | Karlstads Simsällskap | 35.20 | 1:18.70 | 2:06.05 | 2:44.26 | |||
4 | Agnes Wedel | 2000 | Västerviks Simsällskap | 36.15 | 1:21.84 | 2:10.07 | 2:47.58 | |||
5 | Rebecka Loikala | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 34.20 | 1:18.28 | 2:10.42 | 2:47.97 | |||
6 | Hilda Linné | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 38.83 | 1:22.82 | 2:18.62 | 2:55.96 | |||
7 | Matilda Savén | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 37.66 | 1:24.05 | 2:19.66 | 2:57.59 | |||
8 | Amanda Kullman | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.26 | 1:24.13 | 2:20.12 | 2:58.22 | |||
9 | Nora Laine | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 38.09 | 1:26.94 | 2:17.90 | 3:00.43 | |||
10 | Katarina Lindoff | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 45.21 | 1:33.29 | 2:22.47 | 3:01.78 | |||
- | Anna Sjölund | 2000 | Kalmar Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 75, 200m Medley Damer 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Vilma Ekström | 1994 | Linköpings Allmänna SS | 30.62 | 1:10.52 | 1:50.49 | 2:25.04 | |||
2 | Nelly Neuman | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 33.14 | 1:14.28 | 2:02.88 | 2:38.48 | |||
3 | Anette Philipsson | 1965 | Linköpings Allmänna SS | 33.61 | 1:15.78 | 2:02.81 | 2:40.50 | |||
4 | Emelie Gidlöf | 1997 | Linköpings Allmänna SS | 34.44 | 1:20.26 | 2:04.66 | 2:42.11 | |||
5 | Emma Johansson | 1997 | Jönköpings Simsällskap | 33.56 | 1:17.00 | 2:05.27 | 2:43.64 | |||
6 | Tilde Malm | 1999 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 35.52 | 1:21.06 | 2:05.79 | 2:43.80 | |||
7 | Emma Hansson | 1998 | Jönköpings Simsällskap | 36.83 | 1:21.55 | 2:07.05 | 2:44.72 | |||
8 | Ebba Engström | 1995 | Eskilstuna Simklubb | 31.49 | 1:14.99 | 2:08.18 | 2:45.38 | |||
9 | Sara Rasmussen | 1997 | Kalmar Simsällskap | 33.00 | 1:15.87 | 2:06.02 | 2:45.58 | |||
10 | Erika Rönnbäck | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 36.05 | 1:18.45 | 2:08.55 | 2:47.07 | |||
11 | Elin Håkansson | 1997 | Karlskoga Simförening | 35.15 | 1:19.42 | 2:11.64 | 2:49.17 | |||
12 | Mikaela Eriksson | 1997 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 35.74 | 1:19.11 | 2:10.94 | 2:49.63 | |||
13 | Beatrice Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 35.27 | 1:21.42 | 2:12.08 | 2:51.48 | |||
14 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsällskap | 36.71 | 1:24.60 | 2:13.76 | 2:53.25 | |||
15 | Josefin Ericson | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.49 | 1:22.27 | 2:13.66 | 2:54.27 | |||
16 | My Rundberg | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 36.45 | 1:25.68 | 2:18.00 | 2:57.55 | |||
17 | Märta Westberg | 1996 | Västerviks Simsällskap | 36.78 | 1:26.33 | 2:18.78 | 2:58.08 | |||
18 | Andrea Vestgård | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.32 | 1:25.98 | 2:19.33 | 2:58.52 | |||
19 | Emma Wallin | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 40.06 | 1:27.21 | 2:25.19 | 3:04.86 | |||
20 | Donya Dam | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 44.60 | 1:34.58 | 2:26.44 | 3:10.87 | |||
21 | Rebecca Forsberg | 1996 | Karlstads Simsällskap | 42.02 | 1:35.21 | 2:32.38 | 3:16.54 | |||
22 | Nellie Kronmar | 1997 | Emmaboda Simsällskap | 44.77 | 1:40.60 | 2:40.35 | 3:22.77 | |||
23 | Maria Grewdahl | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 44.69 | 1:40.65 | 2:41.55 | 3:31.51 | |||
24 | Elina Berglund | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 48.01 | 1:48.64 | 2:50.46 | 3:37.12 | |||
25 | Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 46.10 | 1:44.93 | 2:50.60 | 3:39.02 | |||
- | Emelie Högström | 1999 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:26 |
Resultat Gren 76 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Johan Rydahl | 2001 | Karlstads Simsällskap | 29.58 | 1:05.96 | 1:49.63 | 2:20.68 | |||
2 | Edvin Torlakovic | 2001 | Västerviks Simsällskap | 32.91 | 1:16.32 | 1:58.28 | 2:34.31 | |||
3 | David Albringer | 2001 | Karlstads Simsällskap | 33.53 | 1:16.04 | 2:05.15 | 2:40.46 | |||
4 | Daniel Karlsson | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 31.79 | 1:17.59 | 2:05.70 | 2:41.08 | |||
5 | Linus Andersson | 2001 | Karlstads Simsällskap | 36.48 | 1:19.50 | 2:09.32 | 2:47.39 | |||
6 | August Mathisen | 2001 | Karlstads Simsällskap | 38.00 | 1:27.76 | 2:14.84 | 2:57.69 | |||
7 | Manuel Apaza Colque | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.02 | 1:30.33 | 2:25.59 | 3:04.90 | |||
8 | Erik Agnorelli | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 39.85 | 1:33.22 | 2:31.55 | 3:11.94 | |||
9 | Axel Rönnquist | 2001 | Karlstads Simsällskap | 44.86 | 1:40.02 | 2:31.18 | 3:14.36 | |||
10 | Henrik Pap | 2001 | Kalmar Simsällskap | 42.07 | 1:32.96 | 2:31.79 | 3:14.78 | |||
11 | Arvid Johansson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 43.27 | 1:39.09 | 2:32.33 | 3:15.22 | |||
12 | Robin Serti | 2001 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 43.78 | 1:36.17 | 2:38.42 | 3:22.24 | |||
13 | Elias Fölling Barck | 2001 | Västerviks Simsällskap | 40.94 | 1:37.62 | 2:38.89 | 3:24.41 | |||
14 | David Marcusson | 2001 | Kalmar Simsällskap | 49.16 | 1:40.42 | 2:41.11 | 3:28.58 | |||
15 | Sebastian Tegbo | 2001 | Ösmo Simsällskap | 54.60 | 1:53.53 | 2:50.35 | 3:30.53 | |||
- | Felix Öberg | 2001 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Hong | 2000 | Kalmar Simsällskap | 30.66 | 1:09.15 | 1:54.50 | 2:28.91 | |||
2 | Daniel Karlsson | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 32.14 | 1:11.54 | 1:58.00 | 2:34.48 | |||
3 | Alexander Nylén | 2000 | Karlskoga Simförening | 32.28 | 1:15.08 | 1:59.25 | 2:34.80 | |||
4 | Alexander Koufakis | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 34.49 | 1:17.70 | 2:05.81 | 2:38.18 | |||
5 | Anton Arvidsson | 2000 | Kalmar Simsällskap | 35.24 | 1:18.20 | 2:04.12 | 2:39.39 | |||
6 | Igor Blagojevic | 2000 | Karlskoga Simförening | 35.16 | 1:17.45 | 2:05.89 | 2:44.53 | |||
7 | Axel Witt | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 36.83 | 1:21.74 | 2:07.50 | 2:44.93 | |||
8 | Albin Staaf | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 34.45 | 1:21.23 | 2:11.43 | 2:47.02 | |||
9 | Artush Shahverdyan | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 37.37 | 1:22.61 | 2:08.72 | 2:47.71 | |||
10 | Raul Apaza Colque | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 38.72 | 1:28.22 | 2:25.01 | 3:03.13 | |||
Gren 76, 200m Medley Herrar 14 o ä, Finaler 16 - 99 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Andersson | 1993 | Linköpings Allmänna SS | 27.97 | 1:02.23 | 1:42.20 | 2:13.50 | |||
2 | Stefan Stojmenovic | 1993 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 26.56 | 1:01.42 | 1:42.77 | 2:13.84 | |||
3 | Hampus Lovinge | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 29.31 | 1:03.64 | 1:43.70 | 2:15.20 | |||
4 | Joel Westerlind | 1996 | Härnösands Simsällskap | 28.65 | 1:04.59 | 1:44.73 | 2:15.21 | |||
5 | William Brand | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 29.24 | 1:04.60 | 1:46.09 | 2:18.53 | |||
6 | Mattias Grynning | 1999 | Linköpings Allmänna SS | 28.93 | 1:06.05 | 1:48.68 | 2:21.29 | |||
7 | Axel Brorsson | 1996 | Eskilstuna Simklubb | 29.82 | 1:07.22 | 1:49.74 | 2:21.90 | |||
8 | Tom Andersson | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 30.26 | 1:09.51 | 1:48.26 | 2:23.04 | |||
9 | Adam Albringer | 1999 | Karlstads Simsällskap | 29.55 | 1:07.50 | 1:53.16 | 2:25.86 | |||
10 | Elias Haglund | 1996 | Karlstads Simsällskap | 30.30 | 1:08.54 | 1:53.93 | 2:27.64 | |||
11 | Stefan Phung | 1997 | Oskarshamns Simsällskap | 30.56 | 1:10.80 | 1:50.70 | 2:27.66 | |||
12 | Daniel Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 30.17 | 1:08.32 | 1:53.54 | 2:27.72 | |||
13 | Eldin Kadic | 1999 | Eskilstuna Simklubb | 30.68 | 1:11.84 | 1:53.60 | 2:29.49 | |||
14 | Erik Forsström | 1999 | Harnäs Skutskär Simsällskap | 32.31 | 1:12.19 | 1:55.29 | 2:30.16 | |||
15 | Ademir Silic | 1998 | Västerviks Simsällskap | 29.21 | 1:11.61 | 1:58.28 | 2:35.39 | |||
16 | Atis Stikáns | 1999 | Kalmar Simsällskap | 32.46 | 1:15.65 | 2:04.57 | 2:39.86 | |||
17 | Brian Ooi | 1999 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 32.37 | 1:17.60 | 2:07.23 | 2:41.39 | |||
18 | Oscar Gullberg | 1999 | Åkersberga Simsällskap | 31.06 | 1:13.70 | 2:04.56 | 2:41.44 | |||
19 | Sean Jentz | 1996 | Kalmar Simsällskap | 31.76 | 1:16.41 | 2:04.50 | 2:41.65 | |||
20 | Axel Eriksson | 1998 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 33.72 | 1:21.67 | 2:05.86 | 2:43.44 | |||
21 | Johannes Vålvik | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.42 | 1:19.19 | 2:06.99 | 2:46.36 | |||
22 | Vilhelm Lovén | 1999 | Karlstads Simsällskap | 36.42 | 1:20.16 | 2:10.12 | 2:51.68 | |||
23 | Zebastian Bondesson-Torgnusson | 1998 | Emmaboda Simsällskap | 33.48 | 1:19.16 | 2:12.91 | 2:52.28 | |||
- | Anton Kilander | 1999 | Linköpings Allmänna SS | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:43 |
Resultat Gren 77 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 77, 50m Fjärilsim Damer 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Vera Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 33.16 | ||||||
2 | Isabelle Rydahl | 2003 | Karlstads Simsällskap | 34.03 | ||||||
3 | Smilla Malm | 2003 | Danderyds Sim | 34.15 | ||||||
4 | Martina Karlsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 35.92 | ||||||
5 | Hilma Broden | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.26 | ||||||
6 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 36.63 | ||||||
7 | Wilma Holmertz | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 37.07 | ||||||
8 | Ingrid Hellgren | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.75 | ||||||
9 | Klara Gustavson | 2003 | Karlstads Simsällskap | 38.76 | ||||||
10 | Darja Koutchinskaia | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 38.78 | ||||||
11 | Amanda Weiding | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.75 | ||||||
12 | Hannah Bondeson | 2003 | Kalmar Simsällskap | 40.10 | ||||||
13 | Alva Udell | 2003 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 41.26 | ||||||
14 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsällskap | 41.97 | ||||||
15 | Isabella Galway | 2003 | Åkersberga Simsällskap | 43.33 | ||||||
16 | Elsa Linné | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.13 | ||||||
17 | Emmy Ericsson | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 48.63 | ||||||
18 | Alice Kardfall | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 51.44 | ||||||
19 | Isabell Lindvall | 2003 | Kalmar Simsällskap | 53.32 | ||||||
- | Linnéa Englund | 2003 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
- | Matilda Dugdale-Wiklund | 2003 | Västerviks Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Tilda Jaconelli | 2003 | Linköpings Allmänna SS | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 78 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 16:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 78, 50m Fjärilsim Herrar 12, Finaler 12 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Eric Silke | 2003 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 32.55 | ||||||
2 | Henrik Duong | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 34.70 | ||||||
3 | Elliot Fielder | 2003 | Motala Simsällskap | 35.63 | ||||||
4 | Erik Wallin | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 36.42 | ||||||
5 | Mattias Kvist | 2003 | Ösmo Simsällskap | 36.91 | ||||||
6 | Philip Löfbom | 2003 | Karlskoga Simförening | 37.57 | ||||||
7 | William Barkehed | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 39.76 | ||||||
8 | Christian Villegas | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 40.03 | ||||||
9 | Carl Löfgren | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | 41.62 | ||||||
10 | Olle Almén | 2003 | Linköpings Allmänna SS | 44.18 | ||||||
- | Liam Björklund | 2003 | Ösmo Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Ossian Lagström | 2003 | Oskarshamns Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 16:49 |
Resultat Gren 79 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 79, 4X100m Frisim Herr 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Eskilstuna Po16 | 1998 | Eskilstuna Simklubb | 3:53.26 | ||||||
William Brand | 1998 | 26.79 | 55.55 | 55.55 | ||||||
Eldin Kadic | 1999 | 28.98 | 1:00.02 | 1:55.57 | ||||||
Karl Lindoff | 1998 | 27.50 | 57.78 | 2:53.35 | ||||||
Marko Biscevic | 1998 | 28.48 | 59.91 | 3:53.26 | ||||||
2 | Karlstad Herrar [1998] | 1998 | Karlstads Simsällskap | 3:56.65 | ||||||
Johannes Vålvik | 1999 | 30.07 | 1:02.78 | 1:02.78 | ||||||
Daniel Vålvik | 1999 | 27.48 | 57.68 | 2:00.46 | ||||||
Niclas Lindow | 1999 | 27.96 | 58.98 | 2:59.44 | ||||||
Adam Albringer | 1999 | 27.44 | 57.21 | 3:56.65 | ||||||
3 | Lass Herrar [1998] | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 3:58.83 | ||||||
Gustav Henell | 1999 | 28.25 | 59.36 | 59.36 | ||||||
Toni Nikolic | 1999 | 28.65 | 1:00.89 | 2:00.25 | ||||||
Mattias Grynning | 1999 | 28.72 | 1:00.51 | 3:00.76 | ||||||
Tom Andersson | 1998 | 28.41 | 58.07 | 3:58.83 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 80 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:26 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 80, 4X100m Frisim Herr 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 Herrar [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:03.49 | ||||||
Naevid Kiasat | 2001 | 29.65 | 1:01.85 | 1:01.85 | ||||||
Daniel Karlsson | 2000 | 28.34 | 1:00.26 | 2:02.11 | ||||||
Sebastian Nilsson | 2002 | 28.89 | 1:01.18 | 3:03.29 | ||||||
Oliver Tykesson | 2000 | 28.37 | 1:00.20 | 4:03.49 | ||||||
2 | Karlstad Herrar Lag 1[00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 4:06.57 | ||||||
Linus Andersson | 2001 | 30.91 | 1:05.52 | 1:05.52 | ||||||
David Albringer | 2001 | 29.90 | 1:03.60 | 2:09.12 | ||||||
Johan Rydahl | 2001 | 25.94 | 54.26 | 3:03.38 | ||||||
August Mathisen | 2001 | 29.97 | 1:03.19 | 4:06.57 | ||||||
3 | Kalmar SS Herrar [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 4:07.05 | ||||||
Anton Hong | 2000 | 28.16 | 59.19 | 59.19 | ||||||
Anton Arvidsson | 2000 | 29.32 | 1:02.48 | 2:01.67 | ||||||
Alexander Loo | 2001 | 31.95 | 1:06.12 | 3:07.79 | ||||||
Frank Raunio | 2000 | 27.92 | 59.26 | 4:07.05 | ||||||
4 | Nkk Herrar [2000] | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 4:08.60 | ||||||
Kevin Wåhlin | 2000 | 30.87 | 1:04.46 | 1:04.46 | ||||||
Victor Lovinge | 2000 | 28.15 | 58.59 | 2:03.05 | ||||||
Max Engström | 2001 | 28.17 | 59.46 | 3:02.51 | ||||||
John Brolin | 2002 | 31.54 | 1:06.09 | 4:08.60 | ||||||
5 | Botk-Rönn Herrar [2000] | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 4:33.52 | ||||||
Erik Agnorelli | 2001 | 35.08 | 1:13.87 | 1:13.87 | ||||||
Raul Apaza Colque | 2000 | 31.63 | 1:11.69 | 2:25.56 | ||||||
Alexander Koufakis | 2000 | 29.24 | 1:01.36 | 3:26.92 | ||||||
Daniel Karlsson | 2001 | 31.44 | 1:06.60 | 4:33.52 | ||||||
6 | Lass Lag 2 Herrar [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:35.78 | ||||||
Albin Staaf | 2000 | 30.32 | 1:05.00 | 1:05.00 | ||||||
Elias Axelsson | 2002 | 34.80 | 1:11.18 | 2:16.18 | ||||||
Nicola Lundqvist | 2002 | 33.19 | 1:09.11 | 3:25.29 | ||||||
Erik Wallin | 2003 | 32.98 | 1:10.49 | 4:35.78 | ||||||
7 | Åkersberga Herrar [2000] | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 4:47.75 | ||||||
Timothy Westmoreland | 2002 | 33.61 | 1:10.84 | 1:10.84 | ||||||
Simon Imhäuser | 2002 | 34.72 | 1:12.50 | 2:23.34 | ||||||
Emil Tikkanen | 2002 | 33.78 | 1:11.77 | 3:35.11 | ||||||
Rasmus Björnsson | 2001 | 34.27 | 1:12.64 | 4:47.75 | ||||||
8 | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:09.47 | ||||||
Ruben Staaf | 2002 | 36.03 | 1:16.05 | 1:16.05 | ||||||
Måns Andersson | 2002 | 35.35 | 1:15.68 | 2:31.73 | ||||||
William Barkehed | 2003 | 36.93 | 1:21.49 | 3:53.22 | ||||||
Christian Villegas | 2003 | 35.43 | 1:16.25 | 5:09.47 | ||||||
9 | Botk-Rönn Herrar [2000] 1 | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:10.75 | ||||||
Robin Serti | 2001 | 36.99 | 1:17.23 | 1:17.23 | ||||||
Andreas Haddad | 2000 | 36.71 | 1:20.11 | 2:37.34 | ||||||
Juan Esbjörnsson | 2002 | 36.61 | 1:19.15 | 3:56.49 | ||||||
Manuel Apaza Colque | 2001 | 35.07 | 1:14.26 | 5:10.75 | ||||||
10 | Kalmar SS Herrar Lag 2 | 2000 | Kalmar Simsällskap | 5:11.58 | ||||||
Gusten Helgesson | 2002 | 34.47 | 1:11.84 | 1:11.84 | ||||||
David Marcusson | 2001 | 36.34 | 1:17.08 | 2:28.92 | ||||||
Arvid Johansson | 2001 | 37.50 | 1:21.35 | 3:50.27 | ||||||
Henrik Pap | 2001 | 36.84 | 1:21.31 | 5:11.58 | ||||||
11 | Oskarshamn Herrar Lag 1 | 2002 | Oskarshamns Simsällskap | 5:26.72 | ||||||
Ossian Lagström | 2003 | 37.80 | 1:18.25 | 1:18.25 | ||||||
Carl Löfgren | 2003 | 38.65 | 1:21.86 | 2:40.11 | ||||||
Henrik Duong | 2003 | 35.07 | 1:15.08 | 3:55.19 | ||||||
Christoffer Torkelsson | 2002 | 43.13 | 1:31.53 | 5:26.72 | ||||||
- | Karlstad Herrar Lag 2[00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Victor Krohn | 2002 | |||||||||
Samuel Vestin | 2002 | |||||||||
Filip Myringby | 2001 | |||||||||
Axel Rönnquist | 2001 | DNS | ||||||||
- | Karlstad Herrar Lag 3[00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Elias Sjölander | 2003 | |||||||||
Axel Rönnquist | 2001 | |||||||||
Axel Hedberg | 2004 | |||||||||
Erik Pellfolk | 2005 | DNS | ||||||||
- | Ksf Herrar Lag 1 | 2000 | Karlskoga Simförening | DNS | ||||||
Alexander Nylén | 2000 | |||||||||
Igor Blagojevic | 2000 | |||||||||
Philip Löfbom | 2003 | |||||||||
Viktor Lübeck | 2002 | DNS | ||||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:26 |
Resultat Gren 81 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:40 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 81, 4X100m Medley Damer 16-17, Finaler 16 - 17 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Damer 1 | 1998 | Linköpings Allmänna SS | 4:53.70 | ||||||
Lovisa Lampi | 1999 | 35.15 | 1:14.91 | 1:14.91 | ||||||
Alma Fransson | 1999 | 38.07 | 1:22.99 | 2:37.90 | ||||||
Elise Gidlöf | 1999 | 34.28 | 1:14.12 | 3:52.02 | ||||||
Emma Magnusson | 1998 | 28.92 | 1:01.68 | 4:53.70 | ||||||
2 | Åkersberga Damer [1998] | 1998 | Åkersberga Simsällskap | 5:11.61 | ||||||
Emma Wallin | 1999 | 39.47 | 1:21.72 | 1:21.72 | ||||||
Maria Östervall | 1998 | 38.64 | 1:22.55 | 2:44.27 | ||||||
Jennifer Bergström | 2002 | 34.04 | 1:15.18 | 3:59.45 | ||||||
Emelie Högström | 1999 | 33.73 | 1:12.16 | 5:11.61 | ||||||
3 | Botk-Rönn Damer [1998] | 1998 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 6:14.78 | ||||||
Elina Berglund | 1999 | 48.49 | 1:41.92 | 1:41.92 | ||||||
Maria Grewdahl | 1998 | 48.39 | 1:44.99 | 3:26.91 | ||||||
My Rundberg | 1999 | 36.66 | 1:20.55 | 4:47.46 | ||||||
Xiaoxia Qiao Lind | 1998 | 40.74 | 1:27.32 | 6:14.78 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:40 |
Resultat Gren 82 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | Filbyter Cup | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 | |||
Tävlingsort | Linköping | Utskriftstid | 17:49 | |||
Arrangör | Linköpings ASS | |||||
Bassäng | 50m | |||||
Tävlingsdatum | 22 maj 2015 |
Gren 82, 4X100m Medley Dam 15 o y, Finaler 15 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | Tid | Status | |||
1 | Lass Lag 1 Damer [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 4:58.73 | ||||||
Vera Karlsson | 2003 | 36.86 | 1:16.42 | 1:16.42 | ||||||
Lena Årebo | 2002 | 38.95 | 1:23.84 | 2:40.26 | ||||||
Elin Gunnarsson | 2002 | 33.35 | 1:12.22 | 3:52.48 | ||||||
Andrea Palm | 2000 | 31.19 | 1:06.25 | 4:58.73 | ||||||
2 | Lass Lag 2 Damer [2000] | 2000 | Linköpings Allmänna SS | 5:02.63 | ||||||
Hilda Linné | 2000 | 36.08 | 1:15.93 | 1:15.93 | ||||||
Wilma Holmertz | 2003 | 40.26 | 1:25.85 | 2:41.78 | ||||||
Felicia Järvikari | 2002 | 34.57 | 1:16.18 | 3:57.96 | ||||||
Matilda Savén | 2000 | 30.89 | 1:04.67 | 5:02.63 | ||||||
3 | Kalmar SS Damer [2000] | 2000 | Kalmar Simsällskap | 5:05.46 | ||||||
Leia Karlsson | 2002 | 37.36 | 1:19.57 | 1:19.57 | ||||||
Tilde Wolfgang | 2001 | 40.03 | 1:27.19 | 2:46.76 | ||||||
Anna Sjölund | 2000 | 33.14 | 1:13.65 | 4:00.41 | ||||||
Emmy Jämtin | 2000 | 31.26 | 1:05.05 | 5:05.46 | ||||||
4 | Eskilstuna Fl14 | 2000 | Eskilstuna Simklubb | 5:12.73 | ||||||
Amanda Kullman | 2000 | 38.68 | 1:21.04 | 1:21.04 | ||||||
Jenny Isakssen | 2000 | 40.72 | 1:27.03 | 2:48.07 | ||||||
Rebecka Loikala | 2000 | 33.82 | 1:15.34 | 4:03.41 | ||||||
Katarina Lindoff | 2000 | 32.63 | 1:09.32 | 5:12.73 | ||||||
5 | Lass Lag 3 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:15.96 | ||||||
Alice Thörnros | 2001 | 36.87 | 1:17.60 | 1:17.60 | ||||||
Erika Tudegård | 2001 | 40.38 | 1:27.75 | 2:45.35 | ||||||
Alice Almén | 2001 | 35.72 | 1:20.67 | 4:06.02 | ||||||
Ida Frössberg | 2000 | 32.87 | 1:09.94 | 5:15.96 | ||||||
6 | Ksf Damer Lag 1 | 2000 | Karlskoga Simförening | 5:21.06 | ||||||
Inez Rydh-Dufva | 2001 | 40.19 | 1:23.03 | 1:23.03 | ||||||
Saga Grandelius | 2001 | 41.14 | 1:29.80 | 2:52.83 | ||||||
Linn Granlund | 2001 | 36.76 | 1:23.45 | 4:16.28 | ||||||
Alexandra Kinell | 2000 | 30.43 | 1:04.78 | 5:21.06 | ||||||
7 | Nkk Damer [2000] | 2000 | Norrköpings Kappsimningsklubb | 5:31.23 | ||||||
Josefine Härdelin | 2001 | 37.51 | 1:19.79 | 1:19.79 | ||||||
Ella Lindroth | 2001 | 37.07 | 1:19.21 | 2:39.00 | ||||||
Ida Ullstrand | 2001 | 40.67 | 1:37.72 | 4:16.72 | ||||||
Sofia Westerberg | 2002 | 33.72 | 1:14.51 | 5:31.23 | ||||||
8 | Lass Lag 4 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 5:38.07 | ||||||
Hanna Bylehn | 2002 | 41.78 | 1:28.67 | 1:28.67 | ||||||
Felicia Barkehed | 2002 | 41.71 | 1:31.50 | 3:00.17 | ||||||
Martina Karlsson | 2003 | 37.86 | 1:22.37 | 4:22.54 | ||||||
Darja Koutchinskaia | 2003 | 34.84 | 1:15.53 | 5:38.07 | ||||||
9 | Botk-Rönn Damer [2000] | 2000 | Botkyrka-Rönninge Simsällskap | 5:46.82 | ||||||
Emilia Bengtsson | 2001 | 41.04 | 1:24.85 | 1:24.85 | ||||||
Alva Udell | 2003 | 50.10 | 1:44.24 | 3:09.09 | ||||||
Jemina Granholm | 2002 | 35.51 | 1:19.31 | 4:28.40 | ||||||
Ella Friden | 2002 | 36.80 | 1:18.42 | 5:46.82 | ||||||
10 | Ksf Damer Lag 2 | 2000 | Karlskoga Simförening | 5:47.98 | ||||||
Wilma Åhling | 2002 | 41.43 | 1:27.39 | 1:27.39 | ||||||
Emma Waara | 2000 | 45.50 | 1:36.56 | 3:03.95 | ||||||
Stina Andersson | 2002 | 43.91 | 1:33.73 | 4:37.68 | ||||||
Sanna Lekberg | 2001 | 33.34 | 1:10.30 | 5:47.98 | ||||||
11 | Ksf Damer Lag 3 | 2000 | Karlskoga Simförening | 5:55.47 | ||||||
Elin Nilsson | 2001 | 39.61 | 1:22.00 | 1:22.00 | ||||||
Signe Åberg | 2000 | 47.55 | 1:45.26 | 3:07.26 | ||||||
Matilda Ek | 2002 | 41.01 | 1:31.76 | 4:39.02 | ||||||
Filippa Thyrman | 2001 | 37.10 | 1:16.45 | 5:55.47 | ||||||
12 | Kalmar SS Damer Lag 2 | 2002 | Kalmar Simsällskap | 5:55.58 | ||||||
Ella Wranå | 2001 | 40.15 | 1:22.43 | 1:22.43 | ||||||
Tea Winblad | 2004 | 43.30 | 1:33.93 | 2:56.36 | ||||||
Jenny Fröstberg | 2002 | 42.44 | 1:43.15 | 4:39.51 | ||||||
Tilda Nordén | 2001 | 35.44 | 1:16.07 | 5:55.58 | ||||||
13 | Åkersberga Damer [2000]:b | 2000 | Åkersberga Simsällskap | 6:02.75 | ||||||
Julia Ignell | 2002 | 45.13 | 1:30.76 | 1:30.76 | ||||||
Isabella Galway | 2003 | 45.63 | 1:37.99 | 3:08.75 | ||||||
Ylwali Häggblad | 2000 | 41.54 | 1:33.95 | 4:42.70 | ||||||
Tina Westmoreland | 2002 | 37.66 | 1:20.05 | 6:02.75 | ||||||
14 | Lass Lag 5 | 2002 | Linköpings Allmänna SS | 6:07.01 | ||||||
Alice Fransson | 2004 | 44.95 | 1:33.85 | 1:33.85 | ||||||
Olivia Gustafsson | 2004 | 44.15 | 1:36.95 | 3:10.80 | ||||||
Johanna Grynning | 2002 | 45.44 | 1:40.50 | 4:51.30 | ||||||
Amanda Weiding | 2003 | 35.51 | 1:15.71 | 6:07.01 | ||||||
15 | Karlstad Damer Lag3 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | 6:31.86 | ||||||
Klara Gustavson | 2003 | 42.02 | 1:30.92 | 1:30.92 | ||||||
Agnes Rönnquist | 2004 | 50.91 | 1:48.83 | 3:19.75 | ||||||
Joline Bakken | 2005 | 46.78 | 1:47.25 | 5:07.00 | ||||||
Miranda Wahlstedt | 2006 | 38.91 | 1:24.86 | 6:31.86 | ||||||
- | Karlstad Damer Lag1 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | DNS | ||||||
Michaela Thyberg | 2000 | |||||||||
Linnéa Englund | 2003 | |||||||||
Isabelle Rydahl | 2003 | |||||||||
Emma Hjort | 2000 | DNS | ||||||||
- | Västervik Damer | 2000 | Västerviks Simsällskap | DNS | ||||||
Agnes Wedel | 2000 | |||||||||
Thea Ekström | 2001 | |||||||||
Felicia Claesén | 2001 | |||||||||
Emelie Liljeblad | 2002 | DNS | ||||||||
- | Karlstad Damer Lag2 [00] | 2000 | Karlstads Simsällskap | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.24.00 | Utskriftsdatum | 24 maj 2015 |
Licensierad till: Linköpings Allmänna SS | Utskriftstid | 17:49 |