Tulokset TYR Vantaa Junior Meet
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Su aamu klo 9.30
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 24 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
TYR Vantaa Junior Meet 2015 |
|
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2015 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Vantaa |
|
Tulostusaika |
19:20 |
|
|
Järjestäjä |
SiWa |
|
|
|
|
|
Allas |
50m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
28 helmikuu 2015 |
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
Sponsori: Schenker Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Marcus Forsel |
2003 |
|
286 |
1:21.57 |
|
|
|
2:52.91 |
|
|
Kankaanpään Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Aleksei Dimitriev |
2003 |
|
284 |
1:22.15 |
|
|
|
2:53.43 |
|
|
Nevskya Volna |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Henri Heikkilä |
2003 |
|
244 |
1:27.24 |
|
|
|
3:02.34 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lauri Tolvanen |
2003 |
|
217 |
1:34.58 |
|
|
|
3:09.50 |
|
|
Haminan Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Leo Parviainen |
2003 |
|
211 |
1:30.30 |
|
|
|
3:11.20 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juho Elia Marjala |
2003 |
|
206 |
1:32.78 |
|
|
|
3:12.79 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Roope Ollikainen |
2004 |
|
201 |
1:36.47 |
|
|
|
3:14.33 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Onni Äijälä |
2004 |
|
195 |
1:32.77 |
|
|
|
3:16.32 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Juuso Rahikainen |
2003 |
|
189 |
1:37.67 |
|
|
|
3:18.32 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Pauli Rantamäki |
2003 |
|
188 |
1:33.92 |
|
|
|
3:18.84 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Alexander Nyman |
2004 |
|
173 |
1:37.91 |
|
|
|
3:24.49 |
|
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Markus Nuorinko |
2003 |
|
165 |
1:42.24 |
|
|
|
3:27.58 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Kasper Holopainen |
2003 |
|
165 |
1:38.23 |
|
|
|
3:27.82 |
|
|
Nummelan Kisaajat |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Joona Kuitu |
2004 |
|
126 |
1:54.80 |
|
|
|
3:46.97 |
|
|
Simmis Wanda |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Mihkel Melker Marran |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Nico Peltonen |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Hyvinkään Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Santeri Berggren |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 13 - 14 v |
Sponsori: Schenker Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mohamed Ezzat |
2001 |
|
449 |
1:10.46 |
|
|
|
2:28.87 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Isak Gramén |
2001 |
|
408 |
1:09.92 |
|
|
|
2:33.60 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Semjon Griuntal |
2002 |
|
397 |
1:12.69 |
|
|
|
2:35.03 |
|
|
Kometa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Ibrahim Ezzat |
2002 |
|
388 |
1:15.17 |
|
|
|
2:36.17 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Jesper Lietzen |
2002 |
|
372 |
1:16.33 |
|
|
|
2:38.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Atte Alila |
2001 |
|
356 |
1:14.57 |
|
|
|
2:40.80 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Aleksei Kharitonov |
2002 |
|
325 |
1:16.81 |
|
|
|
2:45.67 |
|
|
Ekran |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Matias Hjelm |
2002 |
|
297 |
1:24.37 |
|
|
|
2:50.68 |
|
|
Vanders |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Atte Oikari |
2001 |
|
290 |
1:23.26 |
|
|
|
2:52.05 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Samuli Korva |
2002 |
|
287 |
1:23.31 |
|
|
|
2:52.79 |
|
|
Octopus Lohja |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Danila Shishinin |
2002 |
|
282 |
1:26.14 |
|
|
|
2:53.73 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elmar Kaska |
2002 |
|
278 |
1:24.99 |
|
|
|
2:54.61 |
|
|
Ujumisklubi Briis |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Onni-Kalle Luomala |
2002 |
|
264 |
1:23.70 |
|
|
|
2:57.53 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Henri Jokinen |
2002 |
|
263 |
1:24.44 |
|
|
|
2:57.72 |
|
|
Keravan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Alexander Beresten |
2001 |
|
217 |
1:33.88 |
|
|
|
3:09.66 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Aarne Myllynen |
2002 |
|
214 |
1:32.45 |
|
|
|
3:10.47 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Tuomas Hyvönen |
2001 |
|
213 |
1:31.29 |
|
|
|
3:10.79 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Alexander Fyhr |
2002 |
|
209 |
1:32.74 |
|
|
|
3:11.81 |
|
|
Helsingfors Simsällskap |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Eetu Häkkinen |
2001 |
|
187 |
1:40.74 |
|
|
|
3:19.02 |
|
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Lauri-Luukas Jäntti |
2002 |
|
170 |
1:36.67 |
|
|
|
3:25.74 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Ville Kuusimäki |
2002 |
|
154 |
1:45.83 |
|
|
|
3:32.38 |
|
|
Porin Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Aleksi Vuorio |
2002 |
|
147 |
1:42.69 |
|
|
|
3:35.92 |
|
|
Nurmijärven Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Mio Munsterhjelm |
2002 |
|
135 |
1:45.63 |
|
|
|
3:41.76 |
|
|
Simmis Grani |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Eerikki Laitala |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 7.3 Kyynärpäät vedenpinnan yläpuolella uidessa |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ivan Turbin |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Järvenpään Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Kasper Vaittinen |
2001 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
su |
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 9.3 Uintiosuus ei päättynyt ao. lajin mukaisesti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 15 - 16 v |
Sponsori: Schenker Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Elias Kuusisto |
1999 |
|
542 |
1:06.84 |
|
|
|
2:19.76 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Eetu Alitalo |
1999 |
|
515 |
1:08.07 |
|
|
|
2:22.22 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Jonni Aho |
1999 |
|
470 |
1:09.97 |
|
|
|
2:26.57 |
|
|
Cetus Espoo |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Kirill Egorov |
2000 |
|
452 |
1:11.32 |
|
|
|
2:28.51 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Verneri Mattila |
1999 |
|
429 |
1:09.00 |
|
|
|
2:31.14 |
|
|
ORCA Helsinki |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Juha Jernvall |
2000 |
|
369 |
1:16.71 |
|
|
|
2:38.82 |
|
|
Uimaseura Aquila |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Lauri Elomaa |
2000 |
|
314 |
1:20.38 |
|
|
|
2:47.61 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi Turku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 24, 200m SKU P-12,14,16,18, Loppukilpailut 17 - 18 v |
Sponsori: Schenker Oy |
|
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Santeri Horst |
1997 |
|
577 |
1:03.77 |
|
|
|
2:16.92 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 |
Tulostuspäivämäärä |
02 maaliskuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Simmis Wanda |
Tulostusaika |
19:20 |
|