Resultat för Masters SM 2015
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Lördag
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med poäng och mellantider |
Tävling | Masters SM 2015 | Utskriftsdatum | 24 mars 2015 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:31 | |||
Arrangör | Simklubben Neptun | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 20 mars 2015 |
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 280 - 319 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Karlstads Simsällskap | 280 | 4 | 3:09.73 | ||||||
Karlstads Simsällskap | ||||||||||
Agneta Lagerbeck | 1941 | 52.56 | 52.56 | |||||||
Bibbi Lundin | 1947 | 57.61 | 1:50.17 | |||||||
Bengt Rydahl | 1946 | 45.00 | 2:35.17 | |||||||
Bo Hansson | 1942 | 34.56 | 3:09.73 | |||||||
2 | SK Neptun Lag 1 | 280 | 2 | 3:29.59 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Ebba Wahlström | 1938 | 56.86 | 56.86 | |||||||
Ulla-Britt Öberg | 1934 | 52.00 | 1:48.86 | |||||||
Rolf Friberg | 1937 | 56.07 | 2:44.93 | |||||||
Kristian König | 1932 | 44.66 | 3:29.59 | |||||||
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 240 - 279 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Täby Mix 240 | 240 | 8 | 2:23.71 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Gunilla Rasmuson | 1957 | 36.65 | 36.65 | |||||||
Jean-Pierre Saracco | 1949 | 40.48 | 1:17.13 | |||||||
Bengt Olsson | 1956 | 31.74 | 1:48.87 | |||||||
Caroline Magnusson | 1956 | 34.84 | 2:23.71 | |||||||
2 | SK Neptun Lag 2 | 240 | 6 | 2:44.95 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Harriet Levin | 1948 | 42.88 | 42.88 | |||||||
Niklas Elison | 1971 | 33.02 | 1:15.90 | |||||||
Inga-Lill Lagergren | 1960 | 50.00 | 2:05.90 | |||||||
Per-Olov Ericsson | 1938 | 39.05 | 2:44.95 | |||||||
3 | Hs Mix [240] | 240 | 4 | 2:53.01 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
Anna Bjelm | 1966 | 42.20 | 42.20 | |||||||
Kent Hamberg | 1951 | 36.55 | 1:18.75 | |||||||
Helena Åberg | 1971 | 34.46 | 1:53.21 | |||||||
Leif Gellberg | 1932 | 59.80 | 2:53.01 | |||||||
4 | Hellas SK Mix [240] | 240 | 2 | 2:53.21 | ||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
Kjell Hanserius | 1947 | 36.99 | 36.99 | |||||||
Solveig Luckhurst | 1950 | 52.71 | 1:29.70 | |||||||
Bo Fogelberg | 1957 | 38.07 | 2:07.77 | |||||||
Barbro Grufman | 1948 | 45.44 | 2:53.21 | |||||||
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 200 - 239 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Täby Mix 201 | 200 | 14 | 2:03.98 | ||||||
Täby Sim | ||||||||||
Dmitri Khodko | 1959 | 31.05 | 31.05 | |||||||
Håkan Persson | 1963 | 31.66 | 1:02.71 | |||||||
Christine Uhrlander-Lindbom | 1971 | 30.94 | 1:33.65 | |||||||
Annica Åberg | 1966 | 30.33 | 2:03.98 | |||||||
2 | Södertälje SS D200 Mix 1 | 200 | 10 | 2:06.84 | ||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Veikko Mattola | 1956 | 33.17 | 33.17 | |||||||
Ronny Oltner | 1956 | 33.84 | 1:07.01 | |||||||
Su Oltner | 1969 | 31.05 | 1:38.06 | |||||||
Sofi Cyréus | 1971 | 28.78 | 2:06.84 | |||||||
3 | Varbergs Sim Mix | 200 | 8 | 2:07.66 | ||||||
Varberg Sim | ||||||||||
Ulrika Balslev | 1966 | 36.22 | 36.22 | |||||||
Mats Ladeborn | 1961 | 32.82 | 1:09.04 | |||||||
Anna-Karin Josefson | 1964 | 31.08 | 1:40.12 | |||||||
Hans Palmqvist | 1962 | 27.54 | 2:07.66 | |||||||
4 | Sundsvall Lag 1Mix [200] | 200 | 6 | 2:09.96 | ||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Anne Mannela | 1963 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Stefan Andersson | 1970 | 33.79 | 1:09.13 | |||||||
Per Matsson | 1962 | 29.85 | 1:38.98 | |||||||
Eva Svensson | 1964 | 30.98 | 2:09.96 | |||||||
5 | SK Neptun Lag 1 | 200 | 4 | 2:13.56 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Ulrika Jardfelt | 1974 | 33.80 | 33.80 | |||||||
Dave Schardt | 1959 | 37.21 | 1:11.01 | |||||||
Anders Haglund | 1961 | 31.34 | 1:42.35 | |||||||
Erika Edstedt | 1966 | 31.21 | 2:13.56 | |||||||
6 | Hs Mx 212 | 212 | 2 | 2:14.00 | ||||||
Helsingborgs Simsällskap | ||||||||||
Robert Jakubek | 1959 | 36.52 | 36.52 | |||||||
Sofia Johansson | 1989 | 32.81 | 1:09.33 | |||||||
Anette Fröberg | 1977 | 34.24 | 1:43.57 | |||||||
Anders Lundström | 1958 | 30.43 | 2:14.00 | |||||||
7 | Lidingö SK Mix [200] | 200 | 2:15.35 | |||||||
IFK Lidingö Simklubb | ||||||||||
Hailan Ahlberg | 1965 | 38.12 | 38.12 | |||||||
Eric Sjöström | 1959 | 36.03 | 1:14.15 | |||||||
Cilla Gyldén | 1966 | 33.61 | 1:47.76 | |||||||
Romain Haettel | 1970 | 27.59 | 2:15.35 | |||||||
8 | Växjö SS Mix [200] | 200 | 2:16.64 | |||||||
Växjö Simsällskap | ||||||||||
Christine Elingfors | 1967 | 37.68 | 37.68 | |||||||
Jan Frennberg | 1957 | 35.02 | 1:12.70 | |||||||
Fredrik Björn | 1966 | 30.48 | 1:43.18 | |||||||
Maria Holmén | 1970 | 33.46 | 2:16.64 | |||||||
9 | Danderyd Mix [200] | 200 | 2:17.44 | |||||||
Danderyds Sim | ||||||||||
Eva Berglund-Lindbäck | 1955 | 41.27 | 41.27 | |||||||
Maria Gustafsson | 1967 | 37.22 | 1:18.49 | |||||||
Andreas Welander | 1985 | 27.75 | 1:46.24 | |||||||
Olle Axling | 1945 | 31.20 | 2:17.44 | |||||||
10 | Södertörn Mix [200] | 200 | 2:17.89 | |||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Margit Ohlsson | 1945 | 37.85 | 37.85 | |||||||
Sannah Sjöholm | 1985 | 40.10 | 1:17.95 | |||||||
Håkan Frank | 1963 | 31.24 | 1:49.19 | |||||||
Göran Kron | 1955 | 28.70 | 2:17.89 | |||||||
11 | Sundsvall Lag 2 Mix [200] | 200 | 2:17.98 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
John Iggström | 1966 | 34.52 | 34.52 | |||||||
Rolf Tegeback | 1948 | 36.12 | 1:10.64 | |||||||
Pernilla Lundström | 1974 | 32.22 | 1:42.86 | |||||||
Susanne Norvell | 1970 | 35.12 | 2:17.98 | |||||||
12 | Polisen Simning | 200 | 2:19.62 | |||||||
Stockholmspolisens IF Sf | ||||||||||
Joakim Sjöholm | 1963 | 31.59 | 31.59 | |||||||
Anne Sundell | 1960 | 42.04 | 1:13.63 | |||||||
Vera Koponen | 1968 | 34.43 | 1:48.06 | |||||||
Nils Wahlberg | 1943 | 31.56 | 2:19.62 | |||||||
13 | Täby Mix 203 | 200 | 2:20.65 | |||||||
Täby Sim | ||||||||||
Jari Dahl | 1968 | 31.79 | 31.79 | |||||||
Mimmi Kvissberg | 1962 | 46.23 | 1:18.02 | |||||||
Per Gustafsson | 1964 | 30.50 | 1:48.52 | |||||||
Lilie Larsson | 1961 | 32.13 | 2:20.65 | |||||||
14 | Uppsa_mast Mix | 200 | 2:23.78 | |||||||
Uppsala Mastersimklubb | ||||||||||
Birgitta Appelfeldt Thylwe | 1957 | 39.81 | 39.81 | |||||||
Stefan Andersson | 1955 | 38.47 | 1:18.28 | |||||||
Michael Stigson | 1961 | 33.91 | 1:52.19 | |||||||
Marie Dahlbom | 1965 | 31.59 | 2:23.78 | |||||||
15 | Skuru 3 (200) | 200 | 2:26.79 | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Mats J Larsson | 1965 | 36.21 | 36.21 | |||||||
Birgitta Flensburg | 1961 | 44.75 | 1:20.96 | |||||||
Mattias Croneborg | 1967 | 33.17 | 1:54.13 | |||||||
Anna Möller | 1965 | 32.66 | 2:26.79 | |||||||
16 | Skuru 4 (200( | 200 | 2:28.30 | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Mats Sandahl | 1967 | 37.09 | 37.09 | |||||||
Jan Westrup | 1960 | 38.83 | 1:15.92 | |||||||
Annika Nilsson | 1960 | 36.44 | 1:52.36 | |||||||
Anna Edin | 1964 | 35.94 | 2:28.30 | |||||||
17 | Västerås Mix [200] | 200 | 2:30.56 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Ella Wessén | 1982 | 38.47 | 38.47 | |||||||
Lars-Gunnar Aufrecht | 1963 | 39.68 | 1:18.15 | |||||||
Eric Brandelius | 1949 | 39.28 | 1:57.43 | |||||||
Ulla-Karin Aufrecht | 1964 | 33.13 | 2:30.56 | |||||||
18 | Norrtälje Mix [200] | 200 | 2:31.23 | |||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
Rose Phillips | 1960 | 45.27 | 45.27 | |||||||
Maria Åkerblom | 1966 | 45.01 | 1:30.28 | |||||||
Mikael Gardell | 1960 | 33.31 | 2:03.59 | |||||||
Henrik Sjöberg | 1971 | 27.64 | 2:31.23 | |||||||
- | Kungsbacka SS 2 Kbss 2 | 219 | DSQ | Överväxling | ||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Lars Sandberg | 1965 | 31.70 | 31.70 | |||||||
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 160 - 199 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | SK Neptun Lag 1 | 160 | 14 | 1:56.03 | Nordiska rekord | |||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Daniel Lönnberg | 1972 | 26.47 | 26.47 | |||||||
Johan Dahlgren | 1986 | 29.08 | 55.55 | |||||||
Åsa Vikander | 1970 | 30.91 | 1:26.46 | |||||||
Camilla Lagerfors | 1970 | 29.57 | 1:56.03 | |||||||
2 | SK Neptun Lag Tour | 160 | 10 | 2:03.00 | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Katarina Tour | 1987 | 30.65 | 30.65 | |||||||
Niklas Tour | 1989 | 27.74 | 58.39 | |||||||
Ylva Tour | 1959 | 34.95 | 1:33.34 | |||||||
René Tour | 1954 | 29.66 | 2:03.00 | |||||||
3 | Södertörn Mix [160] Lag1 | 160 | 8 | 2:03.73 | ||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Hans Fredin | 1966 | 30.87 | 30.87 | |||||||
Fanny D Lillieström | 1989 | 32.78 | 1:03.65 | |||||||
Susie Moonan | 1987 | 30.43 | 1:34.08 | |||||||
Leif Björklund | 1953 | 29.65 | 2:03.73 | |||||||
4 | Mkk Mix [160] | 160 | 6 | 2:04.76 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Caroline Lindborg | 1966 | 32.92 | 32.92 | |||||||
Margreet Aanstoot | 1980 | 35.88 | 1:08.80 | |||||||
Andreas Lentonsson | 1980 | 27.36 | 1:36.16 | |||||||
Robert Ek | 1961 | 28.60 | 2:04.76 | |||||||
5 | Umeå SS Mix [160] | 160 | 4 | 2:05.11 | ||||||
Umeå Simsällskap | ||||||||||
Camilla Johansson Sponseller | 1974 | 31.46 | 31.46 | |||||||
Adrian Bengtson | 1976 | 34.69 | 1:06.15 | |||||||
Ingrid Lindelöw-Berntson | 1964 | 34.42 | 1:40.57 | |||||||
Magnus Rölin | 1984 | 24.54 | 2:05.11 | |||||||
6 | Lidingö SK Mix [160] | 160 | 2 | 2:05.17 | ||||||
IFK Lidingö Simklubb | ||||||||||
Ulrika Westerberg | 1977 | 34.36 | 34.36 | |||||||
Magnus Fältman | 1959 | 32.76 | 1:07.12 | |||||||
Ann Gyldén | 1968 | 31.90 | 1:39.02 | |||||||
Christian Löfgren | 1980 | 26.15 | 2:05.17 | |||||||
7 | Täby Mix 160 | 160 | 2:06.66 | |||||||
Täby Sim | ||||||||||
Camilla Thuné | 1967 | 38.10 | 38.10 | |||||||
Marcus Pellfolk | 1986 | 30.79 | 1:08.89 | |||||||
Peter Pärlklo | 1971 | 27.38 | 1:36.27 | |||||||
Ulla Eriksson | 1974 | 30.39 | 2:06.66 | |||||||
8 | SK Triton Mix [160] | 160 | 2:11.12 | |||||||
Simklubben Triton | ||||||||||
Jonas Hagberg | 1988 | 30.58 | 30.58 | |||||||
Camilla Davidsson | 1971 | 38.48 | 1:09.06 | |||||||
Peter Ahlgren | 1968 | 31.94 | 1:41.00 | |||||||
Maria Lövberg | 1973 | 30.12 | 2:11.12 | |||||||
9 | Sundsvall Lag 1 Mix [160] | 160 | 2:11.30 | |||||||
Sundsvalls Simsällskap | ||||||||||
Jenny Sjöholm | 1974 | 38.29 | 38.29 | |||||||
Veronica Johansson | 1987 | 39.90 | 1:18.19 | |||||||
Per Sundström | 1968 | 28.33 | 1:46.52 | |||||||
George Papp | 1970 | 24.78 | 2:11.30 | |||||||
10 | Nkk Mix [160] | 160 | 2:11.41 | |||||||
Norrköpings Kappsimningsklubb | ||||||||||
Olga Kosovskaya | 1982 | 38.65 | 38.65 | |||||||
Anders Nyberg | 1967 | 34.05 | 1:12.70 | |||||||
Martin Nyberg | 1971 | 28.38 | 1:41.08 | |||||||
Johanna Fyrk | 1969 | 30.33 | 2:11.41 | |||||||
11 | Västerås Mix [160] | 160 | 2:11.63 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Hanna Wengrud | 1984 | 32.95 | 32.95 | |||||||
Janina Gårdensjö | 1984 | 39.52 | 1:12.47 | |||||||
Kristaer Sikström | 1965 | 30.57 | 1:43.04 | |||||||
Jonny Nilsson | 1967 | 28.59 | 2:11.63 | |||||||
12 | S 77 Mix [160] | 160 | 2:12.58 | |||||||
S77 Stenungsund | ||||||||||
Annika Svanberg | 1962 | 37.00 | 37.00 | |||||||
Daniel Gertmo | 1973 | 35.51 | 1:12.51 | |||||||
Sara Lundeholm | 1980 | 33.34 | 1:45.85 | |||||||
Weine Högberg | 1978 | 26.73 | 2:12.58 | |||||||
13 | Väsby SS Mix [160] | 160 | 2:13.03 | |||||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Marianne Steen | 1974 | 37.87 | 37.87 | |||||||
Linda Renholm | 1978 | 35.95 | 1:13.82 | |||||||
0 | 28.99 | 1:42.81 | ||||||||
0 | 30.22 | 2:13.03 | ||||||||
14 | Södertälje SS C160 Mix 1 | 160 | 2:15.98 | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Eva Nossborn | 1975 | 34.72 | 34.72 | |||||||
Ulf Hedin | 1958 | 37.48 | 1:12.20 | |||||||
Per-Ola Quist | 1961 | 30.51 | 1:42.71 | |||||||
Kristina Brodin | 1989 | 33.27 | 2:15.98 | |||||||
15 | Upsala SS | 160 | 2:16.22 | |||||||
Upsala Simsällskap | ||||||||||
Erika Nyström | 1994 | 34.58 | 34.58 | |||||||
Jan Mandahl | 1961 | 34.41 | 1:08.99 | |||||||
Anders Blomqvist | 1962 | 34.03 | 1:43.02 | |||||||
Lena Brunnberg | 1965 | 33.20 | 2:16.22 | |||||||
16 | Gustavsber Mix [160] | 160 | 2:18.24 | |||||||
Gustavsbergs Simsällskap | ||||||||||
Emil Alm | 1973 | 32.56 | 32.56 | |||||||
Jenny Hjalt | 1972 | 38.95 | 1:11.51 | |||||||
Olle Petersson | 1965 | 31.36 | 1:42.87 | |||||||
Anette Eriksson | 1969 | 35.37 | 2:18.24 | |||||||
17 | Södertörn Mix [160] Lag2 | 160 | 2:18.61 | |||||||
Södertörns Simsällskap | ||||||||||
Helena Hillerström | 1980 | 40.58 | 40.58 | |||||||
Sofia Dahlälv | 1972 | 43.28 | 1:23.86 | |||||||
Henrik Gustavsson | 1977 | 27.93 | 1:51.79 | |||||||
Peter Andersson | 1969 | 26.82 | 2:18.61 | |||||||
18 | Kungsbacka SS Kbss | 164 | 2:24.16 | |||||||
Kungsbacka Simsällskap | ||||||||||
Anna Gunnarsson | 1984 | 36.15 | 36.15 | |||||||
Erik Lindström | 1978 | 35.45 | 1:11.60 | |||||||
Henrik Holmberg | 1969 | 34.53 | 1:46.13 | |||||||
Anette Sundfors | 1965 | 38.03 | 2:24.16 | |||||||
19 | Hellas SK Mix [160] | 160 | 2:25.34 | |||||||
Hellas Simklubb | ||||||||||
Kim Pettersson-Bohlin | 1988 | 37.61 | 37.61 | |||||||
Stefan Sundström | 1967 | 38.66 | 1:16.27 | |||||||
Janne Forsberg | 1972 | 31.97 | 1:48.24 | |||||||
Karin Eriksson | 1968 | 37.10 | 2:25.34 | |||||||
20 | SK Sydsim Lag 1 [160] | 160 | 2:27.15 | |||||||
Simklubben Sydsim | ||||||||||
Oscar Åkesson | 1977 | 34.79 | 34.79 | |||||||
Åsa Johansson | 1971 | 44.42 | 1:19.21 | |||||||
Cordelia Bracht | 1964 | 34.92 | 1:54.13 | |||||||
Mikael Buschow | 1975 | 33.02 | 2:27.15 | |||||||
21 | Skuru 2 (160) | 160 | 2:30.47 | |||||||
Skuru Idrottsklubb | ||||||||||
Birgitta Flensburg | 1961 | 37.21 | 37.21 | |||||||
Anna Möller | 1965 | 44.14 | 1:21.35 | |||||||
Annika Nilsson | 1960 | 38.46 | 1:59.81 | |||||||
Anna Edin | 1964 | 30.66 | 2:30.47 | |||||||
22 | Älvsjö AIK Mix [160] | 160 | 2:35.63 | |||||||
Älvsjö AIK Fritid | ||||||||||
Marie Jernberg | 1969 | 38.72 | 38.72 | |||||||
Niklas Jakobsson | 1968 | 42.88 | 1:21.60 | |||||||
Mats Dellmark | 1965 | 33.47 | 1:55.07 | |||||||
Elisabeth Kristiansson | 1963 | 40.56 | 2:35.63 | |||||||
23 | Södertälje SS C160 Mix 2 | 160 | 2:58.01 | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
Per Norstroem | 1965 | 35.34 | 35.34 | |||||||
Nell Hellberg | 1969 | 1:08.36 | 1:43.70 | |||||||
Hampus Ny | 1990 | 26.34 | 2:10.04 | |||||||
Kamilla Nilsson | 1973 | 47.97 | 2:58.01 | |||||||
- | SK Neptun Lag X | 160 | DSQ | Överväxling | ||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Marie Lindman | 1973 | 35.73 | 35.73 | |||||||
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 120 - 159 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Väsby SS Mix [120] | 120 | 14 | 1:51.10 | Nordiska rekord | |||||
Väsby Simsällskap | ||||||||||
Petra Granlund | 1987 | 29.84 | 29.84 | |||||||
Sara Thydén | 1989 | 31.44 | 1:01.28 | |||||||
Jan Karlsson | 1968 | 24.95 | 1:26.23 | |||||||
Daniel Carlsson | 1976 | 24.87 | 1:51.10 | |||||||
2 | Mkk Mix [120] | 120 | 10 | 1:56.72 | ||||||
Malmö Kappsimningsklubb | ||||||||||
Ola Fagerstrand | 1977 | 29.40 | 29.40 | |||||||
Malin Svensson | 1985 | 33.61 | 1:03.01 | |||||||
Anna Lohmann | 1975 | 28.75 | 1:31.76 | |||||||
Jonas Falk | 1979 | 24.96 | 1:56.72 | |||||||
3 | Lass Mix [120] | 120 | 8 | 1:57.43 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Anette Philipsson | 1965 | 33.26 | 33.26 | |||||||
Ida Kjos | 1988 | 37.04 | 1:10.30 | |||||||
Lars Frölander | 1974 | 24.39 | 1:34.69 | |||||||
Marcus Piehl | 1985 | 22.74 | 1:57.43 | |||||||
4 | SS04 Mix [120] | 120 | 6 | 1:57.70 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Mikael Lennehag | 1974 | 28.66 | 28.66 | |||||||
Carolina Nordin | 1987 | 34.16 | 1:02.82 | |||||||
Joakim Dahl | 1976 | 26.04 | 1:28.86 | |||||||
Jennie Karlsson | 1987 | 28.84 | 1:57.70 | |||||||
5 | Norrtälje Mix [120] | 120 | 4 | 2:00.73 | ||||||
Norrtälje Simklubb | ||||||||||
Robert Dolma | 1975 | 30.49 | 30.49 | |||||||
Martin Magnusson | 1995 | 31.21 | 1:01.70 | |||||||
Kia Kilpinen | 1981 | 29.72 | 1:31.42 | |||||||
Johanna Zetterström | 1978 | 29.31 | 2:00.73 | |||||||
6 | Lass Mix [120] B | 120 | 2 | 2:01.63 | ||||||
Linköpings Allmänna SS | ||||||||||
Sofie Pettersson | 1988 | 35.30 | 35.30 | |||||||
Kristofer Johansson | 1987 | 28.70 | 1:04.00 | |||||||
Helena Gällerdal Högfeldt | 1975 | 33.70 | 1:37.70 | |||||||
Klas Wiréhn | 1985 | 23.93 | 2:01.63 | |||||||
7 | SS04 Mix [120] Lag2 | 120 | 2:02.98 | |||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Karin Axelsson | 1970 | 37.86 | 37.86 | |||||||
Staffan Tell | 1979 | 30.91 | 1:08.77 | |||||||
Anna-Maria Owén | 1989 | 29.22 | 1:37.99 | |||||||
Per Svanberg | 1971 | 24.99 | 2:02.98 | |||||||
8 | Skk Mix [120] | 149 | 2:05.06 | |||||||
Stockholms Kappsimningsklubb | ||||||||||
Elin Qvale | 1983 | 35.80 | 35.80 | |||||||
Stina Sjölander | 1984 | 36.43 | 1:12.23 | |||||||
Robert Grynner | 1983 | 27.40 | 1:39.63 | |||||||
Daniel Halldén | 1983 | 25.43 | 2:05.06 | |||||||
9 | Västerås Mix [120] | 120 | 2:05.12 | |||||||
Västerås Simsällskap | ||||||||||
Jesper Hedblom | 1972 | 33.83 | 33.83 | |||||||
Dag Jönsson | 1981 | 31.36 | 1:05.19 | |||||||
Jonna Nybäck | 1988 | 29.64 | 1:34.83 | |||||||
Helena Ekdahl | 1985 | 30.29 | 2:05.12 | |||||||
10 | SK Neptun Ak | 120 | 2:08.26 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Rolf Gustafsson | 1960 | 32.62 | 32.62 | |||||||
Ann-Louise Arktoft | 1964 | 38.67 | 1:11.29 | |||||||
Emma Gustafsson | 1990 | 29.72 | 1:41.01 | |||||||
Johan Rådbjer | 1988 | 27.25 | 2:08.26 | |||||||
11 | SK Neptun Nyström | 120 | 2:09.02 | |||||||
Simklubben Neptun | ||||||||||
Alexander Nyström | 1990 | 24.65 | 24.65 | |||||||
Isabell Nyström | 1988 | 37.35 | 1:02.00 | |||||||
Mikael Nyström | 1958 | 31.26 | 1:33.26 | |||||||
Kristina Hultin Nyström | 1967 | 35.76 | 2:09.02 | |||||||
12 | Lidingö SK Mix [120] | 120 | 2:09.71 | |||||||
IFK Lidingö Simklubb | ||||||||||
Annette Andersson | 1969 | 36.64 | 36.64 | |||||||
Igor Lishajko | 1963 | 34.98 | 1:11.62 | |||||||
Tim Andersson-Lind | 1989 | 27.94 | 1:39.56 | |||||||
Hlin Sundberg | 1988 | 30.15 | 2:09.71 | |||||||
13 | SK Lödde Mix [100] | 148 | 2:13.91 | |||||||
Simklubben Lödde | ||||||||||
Cecilia Jönsson | 1974 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Cecilia Landin | 1972 | 41.92 | 1:20.54 | |||||||
Christian Ék | 1980 | 27.20 | 1:47.74 | |||||||
André Ahlfors-Dahl | 1986 | 26.17 | 2:13.91 | |||||||
14 | Iksu Mix [120] | 120 | 2:15.01 | |||||||
IKSU Simning | ||||||||||
Hedvig Lestander | 1988 | 36.13 | 36.13 | |||||||
Martin Brattmyr | 1988 | 32.63 | 1:08.76 | |||||||
Lars Mattson | 1968 | 32.28 | 1:41.04 | |||||||
Jenny Johansson | 1988 | 33.97 | 2:15.01 | |||||||
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 100 - 119 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | SS04 Mix [100] | 100 | 8 | 2:06.37 | ||||||
Solna Sundbyberg SS 04 | ||||||||||
Stina Mittermaier | 1988 | 35.70 | 35.70 | |||||||
Mark Åström-Karlsson | 1987 | 32.27 | 1:07.97 | |||||||
Redir Ajiul | 1988 | 28.10 | 1:36.07 | |||||||
Kristina von Schreeb | 1989 | 30.30 | 2:06.37 | |||||||
2 | Polisen Simning | 101 | 6 | 2:13.08 | ||||||
Stockholmspolisens IF Sf | ||||||||||
Emelie Ernstsson | 1990 | 38.62 | 38.62 | |||||||
Pedro Pacheco | 1987 | 32.47 | 1:11.09 | |||||||
Erik Smiding | 1988 | 28.04 | 1:39.13 | |||||||
Maria Norman | 1981 | 33.95 | 2:13.08 | |||||||
3 | Sthlmstud Mix [100] | 100 | 4 | 2:32.03 | ||||||
Stockholms Studenters IF | ||||||||||
Stefanie Friedrich | 1973 | 49.56 | 49.56 | |||||||
Julian Placek | 1995 | 38.44 | 1:28.00 | |||||||
Natalie Jansson | 1991 | 35.17 | 2:03.17 | |||||||
Corentin Foure | 1993 | 28.86 | 2:32.03 | |||||||
4 | Sthlmstud Mix 2 [100] | 100 | 2 | 2:50.86 | ||||||
Stockholms Studenters IF | ||||||||||
Pavel Efimov | 1989 | 45.23 | 45.23 | |||||||
Anna Kazakova | 1985 | 59.51 | 1:44.74 | |||||||
Jose Egana | 1982 | 32.39 | 2:17.13 | |||||||
Cecilia Berg | 1994 | 33.73 | 2:50.86 | |||||||
Gren 14, 4X50m Medley Mixed, Finaler 80 - 96 år |
Plac. | Namn | Född | Poäng | FINA | 50m | Tid | Status | |||
Förening | ||||||||||
1 | Södertälje SS Pre80 Mix 1 | 80 | 2:05.41 | |||||||
Södertälje Simsällskap | ||||||||||
My Wigholm | 1991 | 33.90 | 33.90 | |||||||
Marcus Nordin | 1992 | 31.64 | 1:05.54 | |||||||
Timothy Mackin | 1995 | 29.18 | 1:34.72 | |||||||
Sara Huslid | 1995 | 30.69 | 2:05.41 | |||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 24 mars 2015 |
Licensierad till: Simklubben Neptun | Utskriftstid | 10:31 |