Tulokset TaUS syysuinnit Tampere
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Tampereen Uimaseuran Syysuinni |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2008 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Tampere |
|
Tulostusaika |
12:59 |
|
|
Järjestäjä |
Tampereen Uimaseura TaUS |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 vuosi ja nuorempi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ramona Raita |
1995 |
|
514 |
1:17.85 |
2:41.06 |
4:18.59 |
|
5:35.81 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Natalia Holm |
1995 |
|
509 |
1:18.98 |
2:43.28 |
4:21.70 |
|
5:36.98 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Selma Ucar |
1995 |
|
484 |
1:18.36 |
2:42.38 |
4:25.85 |
|
5:42.72 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Jenna Lehtinen |
1995 |
|
470 |
1:19.71 |
2:46.55 |
4:27.96 |
|
5:45.95 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Essi Marola |
1995 |
|
455 |
1:22.70 |
2:48.69 |
4:33.05 |
|
5:49.90 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Jenna Kukkonen |
1995 |
|
452 |
1:27.74 |
2:58.03 |
4:33.03 |
|
5:50.64 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Fanni Riiho |
1995 |
|
436 |
1:15.56 |
2:49.74 |
4:30.96 |
|
5:54.73 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Annika Oravecz |
1996 |
|
427 |
1:28.34 |
2:59.88 |
4:38.54 |
|
5:57.38 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Veronika Smirnova |
1996 |
|
360 |
1:25.12 |
3:02.86 |
4:55.50 |
|
6:18.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Roosa Laine |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Melisa Mäntylä |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Maria Hemmi |
1996 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 400m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 vuosi |
|
Sij. |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
100m |
200m |
300m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Laura Lajunen |
1992 |
|
632 |
1:10.67 |
2:30.05 |
4:01.55 |
|
5:13.46 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Ida Salo |
1992 |
|
621 |
1:12.59 |
2:32.03 |
4:05.26 |
|
5:15.30 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Linda-Marie Slotte |
1994 |
|
543 |
1:15.31 |
2:40.80 |
4:14.87 |
|
5:29.78 |
|
|
Åbo Simklubb-Uintiklubi |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Mona Halonen |
1994 |
|
511 |
1:19.02 |
2:44.45 |
4:20.80 |
|
5:36.55 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ira Iso-Kungas |
1994 |
|
497 |
1:18.49 |
2:44.76 |
4:24.93 |
|
5:39.67 |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Katri Puistosalo |
1993 |
|
495 |
1:15.64 |
2:43.19 |
4:23.30 |
|
5:40.20 |
|
|
Pihlava Työväen Urheili |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Emmi Järvinen |
1992 |
|
494 |
1:19.91 |
2:47.44 |
4:26.49 |
|
5:40.30 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Anni Penttilä |
1993 |
|
493 |
1:17.97 |
2:40.71 |
4:21.66 |
|
5:40.66 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Lotta Kortekallio |
1994 |
|
472 |
1:18.27 |
2:51.92 |
4:30.68 |
|
5:45.58 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Emmi Mäkelä |
1992 |
|
471 |
1:21.46 |
2:47.10 |
4:28.44 |
|
5:45.74 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Kaisa Mäki |
1993 |
|
450 |
1:16.73 |
2:54.44 |
4:26.99 |
|
5:51.10 |
|
|
Nokian Pyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Elli Harju |
1994 |
|
446 |
1:24.77 |
2:55.51 |
4:31.91 |
|
5:52.24 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Roosa Parikka |
1994 |
|
446 |
1:19.87 |
2:48.84 |
4:33.89 |
|
5:52.25 |
|
|
Lohjan Uimarit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Janika Lähteenmäki |
1989 |
|
444 |
1:28.06 |
3:02.46 |
4:30.82 |
|
5:52.59 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Katarina Korpinen |
1993 |
|
424 |
1:23.62 |
2:54.65 |
4:34.28 |
|
5:58.20 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Roosa Nokelainen |
1994 |
|
423 |
1:26.96 |
2:54.00 |
4:39.99 |
|
5:58.27 |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Mira Marttila |
1993 |
|
418 |
1:26.75 |
2:57.64 |
4:38.91 |
|
5:59.93 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Saana Jalava |
1992 |
|
416 |
1:21.29 |
2:48.22 |
4:39.75 |
|
6:00.27 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Linda Mäenpää |
1993 |
|
385 |
1:22.01 |
2:51.06 |
4:44.99 |
|
6:09.75 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Oona von Bagh |
1994 |
|
384 |
1:23.77 |
3:01.22 |
4:47.18 |
|
6:10.14 |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Siiri Simola |
1993 |
|
368 |
1:27.84 |
3:05.58 |
4:53.99 |
|
6:15.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Essi Lampinen |
1994 |
|
351 |
1:31.04 |
3:07.55 |
4:52.25 |
|
6:21.36 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Maria Korkeakoski |
1994 |
|
345 |
1:33.05 |
3:11.49 |
4:57.80 |
|
6:23.42 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Jenni Rinteelä |
1994 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Lahden Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Satu Rajala |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
KOO-VEE |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Noora Nyberg |
1992 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Tampereen Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |
|