Tulokset TaUS syysuinnit Tampere
Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.
Kisajakso 1
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäryhmittäin (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Tampereen Uimaseuran Syysuinni | Tulostuspäivämäärä | 25 lokakuu 2008 | |||
Kilpailun paikkakunta | Tampere | Tulostusaika | 16:09 | |||
Järjestäjä | Tampereen Uimaseura TaUS |
Laji 11, 100m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 12 vuosi ja nuorempi |
Sij. | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Farhan Abbas-Hashimi | 1996 | 352 | 34.34 | 1:13.97 | |||||
Swimming Jyväskylä | ||||||||||
2 | Artturi Rinne | 1996 | 352 | 34.50 | 1:13.99 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
3 | Jeremias Kuivalainen | 1996 | 314 | 35.95 | 1:16.81 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
4 | Simeon Lindholm | 1996 | 309 | 36.16 | 1:17.25 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
5 | Eeli Aavasalo | 1996 | 275 | 38.55 | 1:20.32 | |||||
Åbo Simklubb-Uintiklubi | ||||||||||
6 | Aleksi Mattila | 1996 | 263 | 37.05 | 1:21.55 | |||||
Lahden Uimaseura | ||||||||||
7 | Timi Lannetta | 1996 | 262 | 39.56 | 1:21.65 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
8 | Niko Lindberg | 1996 | 248 | 40.30 | 1:23.17 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
9 | Tuomas Tiainen | 1996 | 225 | 39.05 | 1:25.81 | |||||
Riihimäen Uimaseura | ||||||||||
10 | Antti Rantala | 1996 | 175 | 45.44 | 1:33.46 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
11 | Topi-Matti Ritala | 1996 | 171 | 45.84 | 1:34.11 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
12 | Rasmus Varjoranta | 1997 | 167 | 42.91 | 1:34.88 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
13 | Daniel Virtanen | 1997 | 166 | 45.06 | 1:34.95 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
14 | Niklas Reunanen | 1998 | 164 | 43.11 | 1:35.37 | |||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
15 | Ville Suomela | 1997 | 158 | 43.81 | 1:36.61 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
16 | Aake Nyrhinen | 1997 | 158 | 49.82 | 1:36.69 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
17 | Artturi Kaarlenkaski | 1997 | 148 | 47.48 | 1:38.81 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
18 | Juuso Seppä | 1997 | 141 | 46.10 | 1:40.31 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
19 | Eemeli Peltonen | 1996 | 134 | 48.65 | 1:42.05 | |||||
Jämsänkosken Ilves | ||||||||||
20 | Jimmy Nyberg | 1996 | 132 | 46.64 | 1:42.54 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
21 | Oskari Mäkinen | 1997 | 124 | 51.64 | 1:44.80 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
22 | Jussi Kekkonen | 1997 | 122 | 49.02 | 1:45.39 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
23 | Miika Mäntylä | 1997 | 122 | 51.26 | 1:45.43 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
24 | Matti Vesterbacka | 1998 | 117 | 52.52 | 1:46.93 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
25 | Rafael Stenman | 1997 | 114 | 50.86 | 1:47.67 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
26 | Wiljami Rajala | 1996 | 111 | 53.91 | 1:48.73 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
27 | Ville Kinnala | 1999 | 111 | 52.88 | 1:48.76 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
28 | Lauri Korpinen | 1998 | 110 | 54.67 | 1:48.91 | |||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
29 | Yonas Bouhlal | 1997 | 95 | 56.17 | 1:54.27 | |||||
Tampereen Uimaseura | ||||||||||
30 | Vili Hartikainen | 1997 | 88 | 52.72 | 1:57.48 | |||||
KOO-VEE | ||||||||||
31 | Tom Lokkila | 1997 | 83 | 59.25 | 1:59.68 | |||||
Tampereen Työväen Uimar | ||||||||||
- | Pyry Lindberg | 1996 | DSQ | |||||||
KOO-VEE | ||||||||||
- | Akseli Huru | 1998 | DSQ | |||||||
Hämeenlinnan Uimaseura | ||||||||||
- | Matias Mäkelä | 1997 | DSQ | |||||||
Aurajoen Uinti | ||||||||||
Tekjä: WinGrodan 1.16.15 |
Lisenssi: Tampereen Seurat |