Results for Oulun Uinnit 2015
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
lauantai
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | Oulun Uinnit 2015 | Tulostuspäivämäärä | 21 helmikuu 2015 | |||
Kilpailun paikkakunta | Oulu | Tulostusaika | 16:53 | |||
Järjestäjä | Oulun Uinti | |||||
Allas | 50m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 21 helmikuu 2015 |
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Viivi Säntti | 2005 | 198 | 42.95 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Essi Vilhelmiina Virta | 2005 | 144 | 47.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Saara Niemi | 2005 | 143 | 47.89 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
4 | Anna Kortesalmi | 2006 | 124 | 50.16 | ||||||
Rovaniemen Uimaseura | ||||||||||
5 | Riina Niemi | 2005 | 105 | 53.04 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Pihla Äkkinen | 2005 | 82 | 57.51 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
7 | Teresa Pulkkinen | 2005 | 46 | 1:09.95 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
- | Santra Peuralahti | 2005 | DSQ | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
SW 8.4 Yhden käden /kädet päällekkäin / eriaikainen kosketus seinään käännöksessä / maaliin tullessa | ||||||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 12 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Laura Lahtinen | 2003 | 515 | 31.27 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
2 | Roosa Kärkkäinen | 2003 | 360 | 35.21 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
3 | Pinja Taskila | 2004 | 249 | 39.80 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Eevi Peltonen | 2004 | 198 | 42.96 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
5 | Laura Markuksela | 2004 | 195 | 43.17 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
6 | Olga Emilia Mattila | 2004 | 189 | 43.66 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
7 | Veera Paasovaara | 2003 | 188 | 43.74 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
8 | Lilja Ukkola | 2004 | 185 | 43.97 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
9 | Siiri Keisu | 2003 | 150 | 47.08 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
10 | Jatta Nurmela | 2004 | 137 | 48.61 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
11 | Anniina Kanste | 2004 | 134 | 48.90 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
12 | Essi Juntunen | 2003 | 130 | 49.37 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
13 | Hanna-Maria Korpilähde | 2004 | 117 | 51.18 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
14 | Kaisla Leskelä | 2003 | 98 | 54.23 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
15 | Venla Kuoppala | 2003 | 83 | 57.45 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
16 | Johanna Maria Seppälä | 2003 | 60 | 1:03.71 | ||||||
Muhoksen Voitto | ||||||||||
- | Nanna Savolainen | 2004 | DSQ | |||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
SW 8.3 Eriaikainen jalkaliike | ||||||||||
- | Reetta Piira | 2004 | DSQ | |||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
SW 8.2 Käsien palautus ei tapahtunut veden pinnan yläpuolella | ||||||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 - 15 v |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Milja Mielty | 2000 | 512 | 31.32 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Elisa Vakkuri | 2002 | 452 | 32.65 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
3 | Seela Peuralahti | 2001 | 448 | 32.74 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
4 | Ina Pollari | 2002 | 438 | 32.99 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
5 | Petra Äkkinen | 2000 | 424 | 33.37 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
6 | Henna Haipus | 2001 | 404 | 33.91 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
7 | Iida Lasanen | 2000 | 374 | 34.77 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
8 | Aino Raappana | 2001 | 363 | 35.14 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
9 | Senni Jouhten | 2002 | 361 | 35.18 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
10 | Angelica Kuoksa | 2001 | 354 | 35.42 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
11 | Anni Willman | 2001 | 346 | 35.68 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
12 | Heta Järvenpää | 2001 | 336 | 36.03 | ||||||
Haapajärven Kiilat | ||||||||||
13 | Anna-Sofia Brännkärr | 2001 | 325 | 36.46 | ||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
14 | Jonna Airisniemi | 2000 | 319 | 36.69 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
15 | Pauliina Lohilahti | 2002 | 313 | 36.91 | ||||||
Oulun Lohet | ||||||||||
16 | Ella Takalo | 2000 | 298 | 37.52 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
17 | Roosa Leinonen | 2001 | 255 | 39.49 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
18 | Jessi Nurmela | 2002 | 242 | 40.19 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
19 | Iina Elorinne | 2002 | 231 | 40.81 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
20 | Pinja Sipovaara | 2002 | 195 | 43.22 | ||||||
Haukiputaan Heitto | ||||||||||
21 | Elizaveta Parfenova | 2001 | 184 | 44.05 | ||||||
Kemijärven Kaiku | ||||||||||
22 | Laura Heikkilä | 2002 | 161 | 46.02 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Fanny Pesonen | 2000 | DNS | |||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
- | Julia Kinnunen | 2000 | DSQ | |||||||
Kemin Työväen Uimarit | ||||||||||
SW 8.5 Sukellus uidessa | ||||||||||
Laji 5, 50m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 16 v ja vanhemmat |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | Aika | Tila | ||||
Seura | ||||||||||
1 | Anna Röytiö | 1998 | 570 | 30.22 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
2 | Elina Kontio | 1989 | 537 | 30.83 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
3 | Marie Sveingard | 1999 | 525 | 31.07 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
4 | Sofia Rönkkö | 1999 | 518 | 31.21 | ||||||
Kuopion Uimaseura | ||||||||||
5 | Linda Luoma-Kyyny | 1996 | 500 | 31.57 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
6 | Enni Hukka | 1997 | 486 | 31.88 | ||||||
Swimming Club Rovaniemi | ||||||||||
7 | Denize Korkiakoski | 1999 | 466 | 32.32 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Ida-Maria Juntunen | 1999 | 457 | 32.54 | ||||||
Kempeleen Pyrintö | ||||||||||
9 | Jonna Siilin | 1997 | 450 | 32.71 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
10 | Andrea Marki Mork | 1998 | 449 | 32.72 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
11 | Tessa Francisca Janssen | 1999 | 419 | 33.49 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
12 | Pinja Partinen | 1999 | 415 | 33.59 | ||||||
Joensuun Uimaseura | ||||||||||
13 | Henna Virtanen | 1989 | 415 | 33.61 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
14 | Karoliina Pulkkinen | 1998 | 395 | 34.14 | ||||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Kristin Xin Øie | 1999 | 394 | 34.19 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
16 | Synnøve Døskeland | 1998 | 370 | 34.89 | ||||||
Stavanger Svømme Club | ||||||||||
17 | Tiia Pudas | 1999 | 329 | 36.28 | ||||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
18 | Elina Pulkkinen | 1999 | 321 | 36.59 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
19 | Nora Ijäs | 1999 | 298 | 37.51 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
20 | Jemina Pesonen | 1998 | 291 | 37.79 | ||||||
Oulun Uinti 1906 | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.02 | Tulostuspäivämäärä | 21 helmikuu 2015 |
Lisenssinhaltija: Oulun Seurat | Tulostusaika | 16:53 |