2020-08-12   19:31:36
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag aften start kl. 17:30

Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Officiel
Resultat Løb 35 (Finaler) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  20:03   
  Arrangør  Kolding & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 35, 4X200m Frisvømning Damer, Finaler, Senior 
Dansk Rekord Senior: Sigma NS Damer (1900) 7:58.33 2007-03-30 
Dansk Rekord Junior: Sigma NS Piger (1900) 8:27.16 2007-10-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    100m  200m      Opnået  Status 











 
Nordsjælland 1 Sigma  SIGMA Nordsjælland            8:08.11   
  Lotte Friis  1988      57.97  1:57.80      1:57.80   
  Amalie Emma Thomsen  1994      59.32  2:02.74      4:00.54   
  Pernille Blume  1994      1:00.80  2:04.64      6:05.18   
  Louise Jansen  1984      58.93  2:02.93      8:08.11   
                     
:-) Wes Damer  West Swim Esbjerg            8:17.15   
  Matilde Riis  1988      1:03.07  2:09.37      2:09.37   
  Line Præst Lauridsen  1989      59.88  2:05.39      4:14.76   
  Elspa Mørkøre  1991      58.37  1:59.98      6:14.74   
  Micha Østergaard  1987      58.67  2:02.41      8:17.15   
                     
Nordsjælland 2 Sigma  SIGMA Nordsjælland            8:21.57   
  Emilie Hilsted  1991      1:00.89  2:06.16      2:06.16   
  Michelle B. Strandskov  1991      59.89  2:03.65      4:09.81   
  Kristine Skou  1988      1:00.57  2:05.37      6:15.18   
  Sofie Harnfeldt  1991      1:00.87  2:06.39      8:21.57   
                     
Gsc Damer  Gladsaxe Idræts Forening            8:29.10   
  Tenna Larsson  1989      1:01.81  2:07.30      2:07.30   
  Laura Brink Pedersen  1992      1:01.88  2:08.65      4:15.95   
  Ida Skaanning-Norris  1991      1:01.78  2:07.67      6:23.62   
  Trine Søby  1991      1:00.05  2:05.48      8:29.10   
                     
Sto Damer 1  Swim Team Odense 95            8:30.31   
  Randi F. Nielsen  1989      1:00.65  2:04.96      2:04.96   
  Rikke Møller Pedersen  1989      1:04.03  2:09.63      4:14.59   
  Julie Hougård  1991      1:01.60  2:07.03      6:21.62   
  Tine Aagaard  1989      1:00.44  2:08.69      8:30.31   
                     
Agf Piger 1  Agfs Svømmeafdeling            8:38.03   
  Anja Olsen  1993      1:02.00  2:09.33      2:09.33   
  Pernille Larsen  1992      1:00.01  2:04.94      4:14.27   
  Katja Holm  1994      1:02.65  2:11.73      6:26.00   
  Nanna Huus Jakobsen  1990      1:02.56  2:12.03      8:38.03   
                     
Helsingør Damer  Helsingør Svømmeklub            8:39.32   
  Trine Gudnitz  1987      1:00.76  2:04.64      2:04.64   
  Josefine Børthy Petersen  1993      1:02.80  2:09.54      4:14.18   
  Olivia Burmester  1993      1:02.32  2:11.65      6:25.83   
  Caroline Grønlund  1993      1:02.89  2:13.49      8:39.32   
                     
Herning Killerwhales  Herning Svømmeklub            8:41.47   
  Mathilde Balle  1989      1:00.30  2:03.35      2:03.35   
  Tea L. Christensen  1989      1:02.90  2:11.95      4:15.30   
  Nanna Lunding  1991      1:05.35  2:13.19      6:28.49   
  Heidi Mikkelsen  1985      1:04.38  2:12.98      8:41.47   
                     
Vat Damer 1  Vestegnens Aqua Team            8:43.60   
  Eliana Jørgensen  1993      1:02.54  2:09.99      2:09.99   
  Mai Hjelmgaard  1994      1:02.82  2:10.24      4:20.23   
  Camilla Rønbøg  1992      1:05.24  2:11.96      6:32.19   
  Anna Maria Svanbergsson  1993      1:03.80  2:11.41      8:43.60   
                     
10  Syd Damer :-)  1990  Svømmeklubben Syd            8:46.86   
  Karen Nielsen  1990      1:03.22  2:08.44      2:08.44   
  Cecilie Franck  1991      1:05.00  2:14.85      4:23.29   
  Pernille Hansen  1991      1:06.17  2:15.12      6:38.41   
  Emma Wael  1993      1:02.23  2:08.45      8:46.86   
                     
11  Thisted SK  Thisted Svømmeklub            8:49.96   
  Christine M. Pedersen  1993      1:03.23  2:09.76      2:09.76   
  Janni Overgaard  1993      1:03.82  2:12.45      4:22.21   
  Louise Østergaard Vinther  1994      1:04.53  2:13.65      6:35.86   
  Katrine Yde Pedersen  1993      1:05.36  2:14.10      8:49.96   
                     
12  Farum Damer  Farum Svømmeklub            8:50.68   
  Cecilie Lagerbon Olsson  1991      1:04.66  2:13.59      2:13.59   
  Ida Marie Vedel  1994      1:02.59  2:08.85      4:22.44   
  Laura Tvermoes  1993      1:05.96  2:17.28      6:39.72   
  Caroline Harms-Tefke  1992      1:03.20  2:10.96      8:50.68   
                     
13  Hold 1  Lyngby Svømmeklub            8:55.66   
  Kelly Riber Rasmussen  1994      1:02.35  2:13.55      2:13.55   
  Bettina Caspersen  1992      1:02.84  2:10.15      4:23.70   
  Louise Kaltoft Petersen  1992      1:03.42  2:14.10      6:37.80   
  Anna Klüver Jepsen  1993      1:05.88  2:17.86      8:55.66   
                     
14  Hsc Damer 1  Holstebro Svømme Club            8:56.95   
  Mathilde Pugholm Hvid  1990      1:00.86  2:02.42      2:02.42   
  Sofie Thorsø  1992      1:08.56  2:20.40      4:22.82   
  Mette Marie Blæsbjerg  1993      1:06.46  2:15.95      6:38.77   
  Astrid Brink Hundebøl  1991      1:06.16  2:18.18      8:56.95   
                     
15  Aalborg Damer  Aalborg Svømmeklub            9:03.40   
  Pernille Moth  1994      1:04.69  2:13.91      2:13.91   
  Anne Østergaard Nielsen  1991      1:04.77  2:13.57      4:27.48   
  Ann-Louise Nielsen  1993      1:05.73  2:16.73      6:44.21   
  Cecilie Hansen  1995      1:08.05  2:19.19      9:03.40   
                     
16  Vat Damer 2  Vestegnens Aqua Team            9:03.74   
  Clara Blohm Clemmensen  1996      1:05.97  2:16.75      2:16.75   
  Katrine Brahtz  1995      1:05.34  2:12.90      4:29.65   
  Annelouise Dolleris  1995      1:07.88  2:17.87      6:47.52   
  Rósa Vikingsdottír  1993      1:06.24  2:16.22      9:03.74   
                     
17  Gentofte Damer  Gentofte Svømme Klub            9:04.36   
  Stine Dahl Vest  1994      1:05.69  2:12.60      2:12.60   
  Emilie Egesborg  1992      1:06.31  2:16.44      4:29.04   
  Charlotte Kissmeyer  1989      1:06.35  2:16.94      6:45.98   
  Klara Grønne Leth  1990      1:07.30  2:18.38      9:04.36   
                     
18  Sto Damer 2  Swim Team Odense 95            9:04.39   
  Katrine Skov Pedersen  1989      1:04.17  2:11.48      2:11.48   
  Line Møller Pedersen  1989      1:05.31  2:16.25      4:27.73   
  Mathilde Egelund  1991      1:06.35  2:16.25      6:43.98   
  Erika Tuvike  1991      1:07.90  2:20.41      9:04.39   
                     
19  Hovedstaden Damer  Swim Team Hovedstaden            9:10.76   
  Mathilde Huss-Hansen  1994      1:04.62  2:13.64      2:13.64   
  Isabel Brylow  1994      1:06.69  2:19.07      4:32.71   
  Miriam Stupak Møller  1994      1:05.58  2:13.82      6:46.53   
  Louise Fleron  1990      1:09.26  2:24.23      9:10.76   
                     
20  Herning Killerwhales Juni  Herning Svømmeklub            9:17.36   
  Camilla Andersen  1993      1:05.85  2:14.81      2:14.81   
  Frederikke Hedegaard  1993      1:05.55  2:14.86      4:29.67   
  Cecilia Jespersen  1993      1:08.88  2:22.96      6:52.63   
  Cecilie Termøhlen  1993      1:10.51  2:24.73      9:17.36   
                     
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Kolding SK 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark