2020-08-12   19:50:50
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM-K)

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag formiddag start kl. 9:30

Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Officiel
Resultat Løb 33 (Indledende) Senior - Officiel 
 
  Stævne navn  DM-K og DJM-K    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stævne by  Kolding    Udskriftstidspunkt  11:29   
  Arrangør  Kolding & Dansk Svømmeunion         
 
 
Løb 33, 100m Medley Damer, Indledende, Senior 
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 1:01.44 2002-01-27 
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 1:02.72 2003-11-23 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Katrine Holm Sørensen  1992  Swim Team Esbjerg    30.15        1:04.37   
Jeanette Ottesen  1987  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    29.79        1:04.72   
Linda Lund  1984  Køge Svømmeklub    30.48        1:05.04   
Rikke Møller Pedersen  1989  Frem Odense    30.11        1:05.41   
Mie Refn  1993  Farum Svømmeklub    29.58        1:05.82   
Maj Lindberg Hansen  1992  Allerød Svømmeklub    30.84        1:05.97   
Nicole Møller  1993  Swim Team Esbjerg    31.51        1:06.25   
Elspa Mørkøre  1991  West Swim Esbjerg    30.77        1:06.38   
Amalie Emma Thomsen  1994  Allerød Svømmeklub    31.54        1:06.80   
10  Louise Jansen  1984  Allerød Svømmeklub    31.31        1:07.06   
11  Kristina Thomsen  1991  JGI Svømning    29.78        1:07.11   
12  Julie Leth-Espensen  1992  GI-40 Hermes    31.94        1:07.19   
13  Sofie Seheim  1991  Svømmeklubben Laksen    31.01        1:07.78   
14  Tenna Larsson  1989  Gladsaxe Idræts Forening    32.98        1:08.05   
15  Selina Sidenius Jensen  1992  Allerød Svømmeklub    32.11        1:08.34   
15  Emilie Hilsted  1991  Birkerød Svømmeklub    32.33        1:08.34   
17  Kelly Riber Rasmussen  1994  Lyngby Svømmeklub    31.38        1:08.41   
18  Mette Hasemann  1993  Svømmeklubben Triton    31.81        1:08.67   
18  Anja Olsen  1993  Agfs Svømmeafdeling    32.22        1:08.67   
20  Kristine Skou  1988  Allerød Svømmeklub    31.79        1:08.82   
21  Julie Hougård  1991  O.S.L.F.    31.90        1:08.95   
22  Christine M. Pedersen  1993  Thisted Svømmeklub    31.32        1:09.02   
23  Annie L. Pedersen  1992  West Swim Esbjerg    32.26        1:09.21   
24  Camilla Tschikai Pedersen  1991  Farum Svømmeklub    32.21        1:09.34   
24  Line Gregersen  1994  O.S.L.F.    30.85        1:09.34   
26  Anne Østergaard Nielsen  1991  Aalborg Svømmeklub    31.09        1:09.62   
27  Pernille Hansen  1991  Svømmeklubben Syd    32.09        1:09.79   
28  Caroline Eskildsen  1995  Køge Svømmeklub    32.59        1:09.83   
29  Clara Blohm Clemmensen  1996  Albertslund IF    32.03        1:09.98   
30  Mette Pedersen  1993  Svømmeklubben Kvik, Kastrup    32.38        1:10.13   
31  Marie Lensbjerg  1991  Søllerød Svømmeklub SNIK    32.65        1:10.38   
32  Isabella Kjeldsen  1993  Silkeborg Svømmeklub    32.99        1:10.43   
33  Freja Østergaard  1995  Silkeborg Svømmeklub    32.17        1:10.71   
34  Charlotte Jensen  1992  Slangerup Svømmeklub    33.80        1:10.86   
35  Line Petersen  1991  Odder IGF    33.51        1:11.04   
36  Stine Dahl Vest  1994  Gentofte Svømme Klub    33.19        1:11.17   
37  Line Andersen  1991  Frederikssund Svømmeklub    32.46        1:11.29   
38  Simone Norman Pedersen  1993  Køge Svømmeklub    32.57        1:11.38   
39  Christine Pedersen  1993  Glostrup Svømme Klub    32.53        1:11.50   
40  Annelouise Dolleris  1995  Glostrup Svømme Klub    33.00        1:11.92   
41  Karoline Olander Hansen  1994  Ringsted Svømme Klub    33.06        1:11.97   
42  Emily Ellekær  1994  Holbæk Svømme Klub    33.07        1:12.08   
43  Marie Philipsen  1992  West Swim Esbjerg    33.91        1:12.16   
44  Mie Thorup  1986  Svømmeklubben Triton    34.09        1:12.44   
45  Celina Dreisig  1991  Svømmeklubben Laksen    34.40        1:13.04   
46  Mette Marie Blæsbjerg  1993  Holstebro Svømme Club    33.37        1:13.17   
47  Cecilie Lagerbon Olsson  1991  Farum Svømmeklub    33.63        1:13.28   
48  Regitze Svensson  1995  Lyngby Svømmeklub    34.54        1:14.35   
49  Louise Østergaard Vinther  1994  Thisted Svømmeklub    34.24        1:14.68   
50  Anna Birkbak  1990  Svendborg Svømme Klub    34.67        1:14.92   
51  Katrine Baht-Hagen  1994  Birkerød Svømmeklub    36.73        1:15.32   
Pernille Thalund  1990  Herning Svømmeklub            DNS   
Bettina Caspersen  1992  Lyngby Svømmeklub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Kolding SK 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark