Resultater for Danmarks Mesterskaberne på Kortbane (DM/DJM-K)
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 29 (Indledende) Senior - Officiel |
Stævne navn | DM-K og DJM-K | Udskriftsdato | 25 oktober 2008 | |||
Stævne by | Kolding | Udskriftstidspunkt | 10:26 | |||
Arrangør | Kolding & Dansk Svømmeunion |
Løb 29, 100m Frisvømning Damer, Indledende, Senior |
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 53.94 2007-12-13 |
Dansk Rekord Junior: Jeanette Ottesen (1987) 54.85 2003-12-11 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | Opnået | Status | ||||
1 | Pernille Blume | 1994 | Birkerød Svømmeklub | 28.15 | 56.93 | |||||
2 | Linda Lund | 1984 | Køge Svømmeklub | 27.91 | 57.78 | |||||
3 | Randi F. Nielsen | 1989 | O.S.L.F. | 28.03 | 57.91 | |||||
4 | Pernille Larsen | 1992 | Agfs Svømmeafdeling | 28.05 | 58.07 | |||||
5 | Line Præst Lauridsen | 1989 | West Swim Esbjerg | 27.84 | 58.12 | |||||
6 | Kristina Thomsen | 1991 | JGI Svømning | 27.78 | 58.18 | |||||
7 | Mathilde Balle | 1989 | Herning Svømmeklub | 28.06 | 58.23 | |||||
8 | Anja Olsen | 1993 | Agfs Svømmeafdeling | 27.85 | 58.30 | |||||
9 | Josephine Emilie Thomsen | 1990 | Allerød Svømmeklub | 27.33 | 58.36 | |||||
10 | Tenna Larsson | 1989 | Gladsaxe Idræts Forening | 28.47 | 58.60 | |||||
11 | Emilie Hilsted | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 28.50 | 58.77 | |||||
12 | Kristine Skou | 1988 | Allerød Svømmeklub | 28.74 | 59.28 | |||||
13 | Pernille Juel | 1994 | Ringsted Svømme Klub | 29.09 | 59.86 | |||||
14 | Josefine Børthy Petersen | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.35 | 1:00.05 | |||||
15 | Annie L. Pedersen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.34 | 1:00.16 | |||||
16 | Eliana Jørgensen | 1993 | Glostrup Svømme Klub | 29.26 | 1:00.17 | |||||
17 | Kirstine Lei | 1992 | Helsinge Skytte & IF | 29.14 | 1:00.19 | |||||
18 | Nina Cawley | 1994 | Hørsholm Svømmeforening | 28.81 | 1:00.25 | |||||
19 | Emma Wael | 1993 | Svømmeklubben Syd | 29.45 | 1:00.26 | |||||
19 | Nicole Møller | 1993 | Swim Team Esbjerg | 29.78 | 1:00.26 | |||||
21 | Karen Nielsen | 1990 | Svømmeklubben Syd | 29.31 | 1:00.30 | |||||
22 | Kia Hansen | 1995 | Køge Svømmeklub | 29.24 | 1:00.32 | |||||
23 | Tine Aagaard | 1989 | Odense Svømme Klub | 28.95 | 1:00.36 | |||||
24 | Ida Marie Vedel | 1994 | Farum Svømmeklub | 29.22 | 1:00.47 | |||||
25 | Sofie Harnfeldt | 1991 | Birkerød Svømmeklub | 29.09 | 1:00.49 | |||||
26 | Trine Søby | 1991 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.29 | 1:00.72 | |||||
27 | Camilla Rønbøg | 1992 | Albertslund IF | 29.49 | 1:00.74 | |||||
28 | Anna Maria Svanbergsson | 1993 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.44 | 1:00.75 | |||||
29 | Cecilie Lagerbon Olsson | 1991 | Farum Svømmeklub | 29.37 | 1:00.84 | |||||
30 | Monique Johansen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.51 | 1:00.91 | |||||
31 | Olivia Burmester | 1993 | Helsingør Svømmeklub | 29.38 | 1:00.95 | |||||
32 | Mai Hjelmgaard | 1994 | Vallensbæk IF Af 1939 | 29.35 | 1:00.99 | |||||
33 | Kelly Riber Rasmussen | 1994 | Lyngby Svømmeklub | 28.82 | 1:01.00 | |||||
34 | Henriette Espensen | 1993 | Svendborg Svømme Klub | 30.15 | 1:01.08 | |||||
35 | Julie Brøndum Petersen | 1994 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | 29.68 | 1:01.14 | |||||
36 | Laura Brink Pedersen | 1992 | Gladsaxe Idræts Forening | 29.56 | 1:01.23 | |||||
37 | Stine Dahl Vest | 1994 | Gentofte Svømme Klub | 29.91 | 1:01.30 | |||||
38 | Pernille Hansen | 1991 | Svømmeklubben Syd | 29.54 | 1:01.37 | |||||
39 | Mette Hasemann | 1993 | Svømmeklubben Triton | 30.21 | 1:01.43 | |||||
40 | Trine Friis | 1990 | Allerød Svømmeklub | 30.07 | 1:01.48 | |||||
41 | Laura Tvermoes | 1993 | Farum Svømmeklub | 29.39 | 1:01.49 | |||||
42 | Ida Lau | 1986 | Roskilde Svømning | 30.20 | 1:01.76 | |||||
43 | Julie Langhorn | 1994 | Slangerup Svømmeklub | 29.59 | 1:01.78 | |||||
44 | Karen Bundgaard | 1992 | Vejle Svømmeklub Triton | 29.70 | 1:01.83 | |||||
44 | Laura Frandsen | 1993 | Allerød Svømmeklub | 29.84 | 1:01.83 | |||||
46 | Pernille Moth | 1994 | Aalborg Svømmeklub | 30.05 | 1:01.89 | |||||
47 | Siri Wiecker | 1994 | Nakskov Svømme Klub | 29.73 | 1:01.96 | |||||
48 | Emilie Egesborg | 1992 | Gentofte Svømme Klub | 29.74 | 1:02.00 | |||||
49 | Marie Philipsen | 1992 | West Swim Esbjerg | 29.56 | 1:02.10 | |||||
50 | Pernille Mouritzen | 1993 | Vest-Brøndby | 30.07 | 1:02.27 | |||||
51 | Line Petersen | 1991 | Odder IGF | 29.91 | 1:02.29 | |||||
52 | Maria Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 30.70 | 1:02.46 | |||||
53 | Katrine Skov Pedersen | 1989 | Frem Odense | 30.14 | 1:02.52 | |||||
54 | Katrine Brahtz | 1995 | Albertslund IF | 30.05 | 1:02.54 | |||||
55 | Miriam Stupak Møller | 1994 | GI-40 Hermes | 30.05 | 1:02.64 | |||||
56 | Charlotte Jensen | 1992 | Slangerup Svømmeklub | 30.34 | 1:02.86 | |||||
57 | Marie Lensbjerg | 1991 | Søllerød Svømmeklub SNIK | 30.01 | 1:03.02 | |||||
58 | Dominyka Skarbaliute | 1994 | Greve Svømmeklub | 30.34 | 1:03.10 | |||||
59 | Simone Norman Pedersen | 1993 | Køge Svømmeklub | 30.09 | 1:03.12 | |||||
60 | Marina Heller Hansen | 1994 | Frederikssund Svømmeklub | 30.90 | 1:03.31 | |||||
61 | Ann-Louise Nielsen | 1993 | Aalborg Svømmeklub | 30.55 | 1:03.32 | |||||
62 | Nanna Huus Jakobsen | 1990 | Agfs Svømmeafdeling | 30.54 | 1:03.55 | |||||
63 | Katja Holm | 1994 | Agfs Svømmeafdeling | 30.65 | 1:03.81 | |||||
64 | Kristine Olander Hansen | 1989 | Ringsted Svømme Klub | 30.76 | 1:04.24 | |||||
65 | Louise Hedelund | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 31.34 | 1:04.47 | |||||
65 | Julie Christiansen | 1993 | Greve Svømmeklub | 30.45 | 1:04.47 | |||||
67 | Katja Søndergaard | 1992 | West Swim Esbjerg | 31.32 | 1:04.93 | |||||
68 | Line Fyrstenborg | 1992 | Frederikssund Svømmeklub | 31.19 | 1:05.37 | |||||
- | Mette Pedersen | 1993 | Svømmeklubben Kvik, Kastrup | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Kolding SK |