Results for Höstsimiaden 2015, Västervik
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Resultat Gren 23 (Finaler) - Per ldersgrupp med mellantider |
Tvling | Hstsimiaden 2015 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 | |||
Tvlingsort | Vstervik | Utskriftstid | 16:46 | |||
Arrangr | Vsterviks SS | |||||
Bassng | 25m | |||||
Tvlingsdatum | 21 november 2015 |
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 r o, Finaler 12 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martina Karlsson | 2003 | Linkpings Allmnna SS | 38.43 | 1:21.52 | |||||
2 | Hilma Broden | 2003 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 40.58 | 1:22.57 | |||||
3 | Tilda Carlsson | 2003 | Motala Simsllskap | 40.21 | 1:24.18 | |||||
4 | Stefanie Petrovic | 2003 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 43.42 | 1:27.26 | |||||
5 | Tuva Jansson | 2003 | Vsterviks Simsllskap | 41.93 | 1:27.77 | |||||
6 | Nora Bjrklund | 2003 | Oskarshamns Simsllskap | 43.43 | 1:31.44 | |||||
7 | Elsa Linn | 2003 | Linkpings Allmnna SS | 45.54 | 1:34.53 | |||||
7 | Emmy Ericsson | 2003 | Linkpings Allmnna SS | 46.57 | 1:34.53 | |||||
9 | Felicia Svan | 2003 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 48.72 | 1:39.92 | |||||
10 | Elin Nylander | 2003 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 50.02 | 1:44.31 | |||||
11 | Ebba Hkansson | 2003 | Oskarshamns Simsllskap | 52.61 | 1:47.88 | |||||
12 | Ella Kgedal | 2003 | Linkpings Allmnna SS | 53.45 | 1:52.97 | |||||
- | Jennifer Johansson | 2003 | Vsterviks Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 r o, Finaler 13 - 14 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Felicia Claesn | 2001 | Vsterviks Simsllskap | 36.43 | 1:12.76 | |||||
2 | Josefine Hrdelin | 2001 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 36.20 | 1:13.39 | |||||
3 | Stina Pernius | 2002 | Oskarshamns Simsllskap | 38.83 | 1:17.11 | |||||
4 | Sofia Westerberg | 2002 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 38.95 | 1:17.65 | |||||
5 | Klara Grdman | 2002 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 37.90 | 1:19.61 | |||||
6 | Ida Ullstrand | 2001 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 38.72 | 1:20.65 | |||||
7 | Hanna Bylehn | 2002 | Linkpings Allmnna SS | 39.59 | 1:21.78 | |||||
8 | Mira Grimvall | 2002 | Vsterviks Simsllskap | 40.32 | 1:24.39 | |||||
9 | Emelie Liljeblad | 2002 | Vsterviks Simsllskap | 42.34 | 1:27.20 | |||||
10 | Ellen Augustini | 2002 | Vsterviks Simsllskap | 47.04 | 1:38.04 | |||||
11 | Ida-Lee Fjelstrenius | 2002 | Vsterviks Simsllskap | 49.74 | 1:42.15 | |||||
12 | Julia Helleblad | 2002 | Vsterviks Simsllskap | 57.88 | 2:01.64 | |||||
- | Klara Wester | 2001 | Vsterviks Simsllskap | DNS | ||||||
- | Alva Hgberg | 2002 | Linkpings Allmnna SS | DSQ | ||||||
- | Hanna Liliequist | 2002 | Vsterviks Simsllskap | DSQ | ||||||
Gren 23, 100m Ryggsim Fl 12 r o, Finaler 15 - 99 r |
Plac. | Namn | Fdd | Frening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anna Grundmark | 1997 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 32.90 | 1:08.15 | |||||
2 | Agnes Wedel | 2000 | Vsterviks Simsllskap | 35.15 | 1:11.71 | |||||
3 | Sara Thunholm | 1999 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 34.26 | 1:11.78 | |||||
4 | Linnea Waldemarsson | 1996 | Vsterviks Simsllskap | 36.60 | 1:15.69 | |||||
5 | Tilde Malm | 1999 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 37.75 | 1:17.40 | |||||
6 | Elin Nilsson | 1999 | Oskarshamns Simsllskap | 37.75 | 1:18.55 | |||||
7 | Emma Juneskog | 1998 | Hultsfreds Simsllskap | 39.00 | 1:21.02 | |||||
8 | Andrea Vestgrd | 1998 | Norrkpings Kappsimningsklubb | 38.73 | 1:21.80 | |||||
9 | Ellen Carlsson | 1999 | Hultsfreds Simsllskap | 43.12 | 1:29.93 | |||||
Skapad av WinGrodan 1.24.04 | Utskriftsdatum | 21 november 2015 |
Licensierad till: Vsterviks Simsllskap | Utskriftstid | 16:46 |