2020-02-17   12:44:21
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 9 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 9, 200m Brystsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Yuliya Efimova (1992) 2:14.39 2013-12-13 
Nordisk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 
Dansk Rekord Senior: Rikke Møller Pedersen (1989) 2:15.21 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Katrine Holm Sørensen (1992) 2:28.11 2008-10-25 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Rikke Møller Pedersen  1989    830  32.89  1:09.73  1:47.10    2:23.16   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Louise B. Dalgaard  1990    741  33.68  1:11.45  1:49.90    2:28.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Moniek Nijhuis  1988    714  34.20  1:12.70  1:51.58    2:30.51   
  Holland                   
                     
Anna Wermuth  1996    708  34.94  1:13.57  1:52.31    2:30.97   
  Odense Svømme Klub                   
                     
Jessica Yu Mortensen  2000    673  35.53  1:14.62  1:54.11    2:33.55   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Anne-Sofie Lindblad  1997    665  35.14  1:14.32  1:54.17    2:34.17   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
Maria Grandt  1998    664  35.06  1:14.28  1:54.17    2:34.20   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Emma D. Rasmussen  1996    664  35.16  1:14.33  1:54.22    2:34.24   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
Julie D. Hald  1996    660  34.13  1:12.73  1:52.99    2:34.49  Deltager ikke i finalen 
  Herning Svømmeklub                   
                     
10  Julie Lundorff Larsen  2000    659  35.45  1:14.83  1:54.36    2:34.60   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
11  Anna Puggaard  1996    658  34.97  1:14.11  1:54.22    2:34.65   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
12  Josefine B. Pedersen  1999    655  35.05  1:14.00  1:54.25    2:34.90   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
13  Katrine B. Hansen  1999    653  35.29  1:13.56  1:53.36    2:35.05   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
14  Matilde Schrøder  1996    653  35.65  1:15.14  1:55.34    2:35.11   
  O.S.L.F.                   
                     
15  Sara Krog Christoffersen  1996    652  35.82  1:15.42  1:55.25    2:35.14   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
16  Karen Tanderup Hansen  1996    651  35.16  1:14.93  1:55.32    2:35.24   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
17  Tenna Jensen  1998    636  35.38  1:14.57  1:55.05    2:36.46   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
18  Signe Nielsen  1998    632  35.83  1:15.36  1:55.61    2:36.74   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
19  Mia Steen Duus  2001    626  36.85  1:16.75  1:57.41    2:37.29   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
20  Melanie Degner  2000    618  36.71  1:16.44  1:57.36    2:37.92   
  Køge Svømmeklub                   
                     
21  Sara Fogh Myrup  1997    617  35.87  1:15.90  1:56.44    2:37.99   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
22  Emma la Cour  1999    616  36.67  1:16.72  1:57.33    2:38.13   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
23  Josefine Søgaard Andresen  2000    605  36.91  1:17.32  1:57.92    2:39.07   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
24  Astrid Ovesen  1999    603  36.26  1:16.02  1:57.41    2:39.24   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
25  Thea Blomsterberg  2002    603  37.12  1:17.26  1:58.42    2:39.27   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
26  Christina Christensen  2000    602  35.66  1:15.91  1:57.40    2:39.29   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
27  Nikoline Nilsson Norby  2000    600  36.80  1:17.73  1:59.01    2:39.50   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
28  Josephine Kruse  2002    599  36.59  1:17.13  1:58.83    2:39.58   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
29  Anne Sofie Sølvkjær  2000    599  36.22  1:16.71  1:58.08    2:39.59   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
30  Simone H. Lauridsen  1999    598  36.16  1:16.45  1:57.78    2:39.68   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
31  Signe B. Thomasen  1996    592  36.56  1:17.23  1:58.10    2:40.18   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
32  Emma Lyngby Larsen  1998    592  36.13  1:17.00  1:58.54    2:40.19   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
33  Augusta Marie Christensen  2000    579  36.84  1:17.27  1:59.16    2:41.39   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
34  Johanna Berthelsen  2000    577  36.57  1:17.95  1:59.70    2:41.56   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
35  Amalie H. Falck-Schmith  1989    573  36.77  1:18.00  2:00.09    2:41.99   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
36  Sofie Poulsen  1999    572  36.46  1:17.39  1:59.41    2:42.03   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
37  Laura Mathilde Elkjær  1998    570  36.01  1:16.79  1:59.28    2:42.25   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
38  Liva Schmid  2000    569  36.86  1:17.82  1:59.65    2:42.31   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
39  Asta Blanch  1996    567  37.42  1:18.60  2:00.41    2:42.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
40  Helena Kornerup Klejstrup  1999    564  36.19  1:16.60  1:59.03    2:42.81   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
41  Mathilde Hansen  1998    562  36.84  1:17.77  1:59.82    2:42.98   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
42  Amanda Glerup Andersen  1998    554  37.65  1:18.57  2:00.43    2:43.78   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
43  Anna Brandenborg Jensen  1999    553  36.24  1:17.32  2:00.11    2:43.88   
  VIK-Skovbakken Svømmeafdeling                   
                     
44  Julie Lamberth  1996    551  36.62  1:17.95  2:00.72    2:44.13   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
45  Julie Leth-Petersen  1997    550  35.67  1:16.54  1:59.79    2:44.18   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
46  Amalie Fisker Brøchner  1999    550  37.16  1:18.10  2:00.58    2:44.21   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
47  Rosemarie Blicher  2000    545  37.14  1:19.49  2:02.08    2:44.72   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
48  Kathrine Fog  2000    531  37.02  1:19.33  2:03.37    2:46.09   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
49  Kristine Mikkelsen  2000    523  36.89  1:19.39  2:02.85    2:46.92   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
50  Helene Olesen  2000    518  37.32  1:19.18  2:02.94    2:47.55   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
51  Rikke Mundt Lohse  1996    515  38.08  1:20.55  2:03.71    2:47.79   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
52  Katrine Tetzschner Madsen  2000    514  37.72  1:20.32  2:04.06    2:47.91   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
53  Laura Cebula  1997    511  37.62  1:20.27  2:03.83    2:48.31   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
54  Nicole Bennetsen  2000    507  37.84  1:20.68  2:04.17    2:48.76   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
55  Astrid Dyrmose Kestner  2000    502  37.83  1:21.19  2:05.11    2:49.31   
  JGI Svømning                   
                     
56  Amanda Egerod Lund  2000    498  39.06  1:21.76  2:06.06    2:49.71   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
57  Lærke Harksen Nehmdahl  1999    493  37.25  1:20.10  2:04.48    2:50.33   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
58  Merle F. V. Christensen  1998    492  36.81  1:19.94  2:04.93    2:50.40   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
59  Stella Krogh Lund  2000    490  38.84  1:21.99  2:07.21    2:50.67   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
60  Anne Hjortsøe Pedersen  1999    488  40.10  1:23.76  2:07.69    2:50.89   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
61  Kamilla Larsen  1996    488  38.87  1:22.23  2:06.53    2:50.90   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
62  Marie Eske  1999    487  38.33  1:21.97  2:06.18    2:50.99   
  Swim Team Neptun                   
                     
63  Nadia Nørskov Vogt  2000    483  39.05  1:22.11  2:06.20    2:51.46   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
64  Helena Højsted Eriksen  2000    481  39.14  1:22.88  2:08.25    2:51.68   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
65  Laura Andersen  1997    478  39.22  1:23.15  2:07.95    2:52.05   
  Køge Svømmeklub                   
                     
66  Mette Brendstrup Petersen  1996    477  39.68  1:23.26  2:07.99    2:52.16   
  Bov IF                   
                     
67  Hannah Fleng M. Jensen  2000    457  39.84  1:23.79  2:09.78    2:54.65   
  Støvring Svømmeklub Pingvinen                   
                     
68  Josefine Bladt Wichmann  2000    450  39.07  1:22.53  2:08.19    2:55.52   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
69  Johanne A. Christiansen  2000    447  39.99  1:24.54  2:10.07    2:55.90   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
Annabella B. Wammen  2000              DSQ  Flyben i bryst 
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
Julie Bak  1997              DSQ  Flyben f. arme v sta 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Thea Laurberg Simonsen  1997              DSQ  2 flyben vend 50 m 
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark