2020-02-17   12:45:06
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 8 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 8, 50m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Amaury Leveaux (1985) 20.48 2008-12-11 
Nordisk Rekord Senior: Stefan Nystrand (1981) 20.70 2009-11-15 
Dansk Rekord Senior: Jakob S. Andkjær (1985) 21.26 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Magnus Westermann (1995) 22.25 2012-12-02 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Magnus Westermann  1995    740          22.44   
  Herlev Svømning                   
Jonas Nervil Kistorp  1997    705          22.80   
  Lyngby Svømmeklub                   
Frederik Siem Pedersen  1991    704          22.81   
  Farum Svømmeklub                   
Anton Bromer  1995    695          22.91   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Frederik J. Sørensen  1997    688          22.99   
  O.S.L.F.                   
Magnus Jákupsson  1994    683          23.05   
  Sigma Swim Allerød                   
Anders Blume  1990    666          23.24  Deltager ikke i finalen 
  Lyngby Svømmeklub                   
Jens Bach  1997    659          23.32   
  Aalborg Svømmeklub                   
Frederik Dalhøj Paulsen  1998    644          23.50   
  Sigma Swim Birkerød                   
10  Sebastian Ovesen  1994    639          23.56  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
11  Magnus Yde  1996    635          23.61   
  Svømmeklubben S 68                   
12  Maris Lencevics  1986    632          23.65   
  Horsens Svømmeklub                   
12  Philip Greve  1998    632          23.65   
  Farum Svømmeklub                   
14  Sebastian Kempff-Andersen  1996    630          23.67   
  Hillerød Svømmeklub                   
15  Jonas Olczyk  1994    625          23.74   
  Gentofte Svømme Klub                   
16  Claus Hansen  1995    624          23.75   
  Ringsted Svømme Klub                   
17  Lars Merl  1993    618          23.83   
  Køge Svømmeklub                   
18  Peter Gjerulff  1996    617          23.84   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
18  Søren Fritzbøger  1996    617          23.84  Deltager ikke i finalen 
  Hillerød Svømmeklub                   
20  Jesper Stilling Julius  1993    613          23.89   
  Swim Team Neptun                   
20  Kasper Winther  1995    613          23.89   
  Silkeborg Svømmeklub                   
22  Rasmus Härstedt  1994    610          23.93  Deltager ikke i finalen 
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
23  Mathias Kristian Pedersen  1996    603          24.02   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
24  Marcus Krøyer Svendsen  1997    599          24.07   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
25  Johannes E. Mariegaard  1997    596          24.12   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
26  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996    593          24.15   
  Sigma Swim Allerød                   
27  Anton Olsen  1998    593          24.16   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
28  Joachim Blach Kristensen  1995    590          24.20   
  Slagelse Svømmeklub                   
28  Jonas Vibsig Berding  1996    590          24.20   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
30  Emil Kamuk Frederiksen  1995    588          24.22   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
31  Jesper Jensen  1996    588          24.23   
  Agfs Svømmeafdeling                   
32  Johan Bragason  1999    586          24.25   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
33  Søren Meier  1994    585          24.27   
  Hvidovre Svømme Klub                   
34  Sebastian Friis  1995    582          24.31   
  Agfs Svømmeafdeling                   
35  Magnus Andersen  1995    581          24.32   
  Roskilde Svømning                   
36  Giano Grillo  1998    579          24.35   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
37  Thomas Bech  1998    575          24.41   
  Farum Svømmeklub                   
38  Sebastian Langhorn  1998    573          24.43   
  Farum Svømmeklub                   
39  Gustav Bækgaard  1997    573          24.44   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
40  Lasse Dall  1997    572          24.45   
  Odder Svømmeklub                   
41  Nicolai Løwenstein  1997    570          24.48   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
42  Mads Ingeman Hansen  1997    563          24.57   
  Næstved IF                   
42  Mathias Marsengo  1997    563          24.57   
  Helsingør Svømmeklub                   
42  Oliver Vang  1994    563          24.57   
  Næstved IF                   
45  Mikkel Strand  1997    563          24.58   
  Swim Team Neptun                   
45  Niels Breum Hansen  1994    563          24.58   
  Helsinge Svømmeklub                   
47  Oliver Marcus Meng  1997    556          24.68   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
48  Jonathan Kristensen  1998    554          24.71   
  Agfs Svømmeafdeling                   
49  Martin Jungersen  1997    553          24.72   
  VAT Copenhagen-MK31                   
50  Jonas B. Jørgensen  1998    546          24.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
51  Victor Hardenberg Jensen  1997    541          24.90   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
52  Oliver Jacobsen  1997    541          24.91   
  Hvidovre Svømme Klub                   
53  Andreas Noer Sejrskild  1998    536          24.98   
  Hillerød Svømmeklub                   
54  Frederik K. Mortensen  1995    534          25.01   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
55  Yannick Rasmussen  1995    534          25.02   
  Roskilde Svømning                   
56  Ralf Dalby  1995    530          25.07   
  Silkeborg Svømmeklub                   
57  Simon Sønderriis  1997    527          25.12   
  Lyseng IF                   
58  Alexander Gilberg  1995    523          25.19   
  Silkeborg Svømmeklub                   
59  Jens N. Nielsen  1997    521          25.22   
  Silkeborg Svømmeklub                   
59  Mads Keis Jepsen  1998    521          25.22   
  Sigma Swim Allerød                   
59  Mikkel Samsøe Borch  1997    521          25.22   
  Hvidovre Svømme Klub                   
62  Mads Jørner  1998    519          25.26   
  Farum Svømmeklub                   
63  Jonas Gadegaard Hansen  1998    515          25.31   
  Kolding SK                   
64  Frederik Galving  1998    512          25.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
64  Lauritz Bech  1998    512          25.36   
  Ringe Svømme Klub                   
66  Frederik Elmann  1997    483          25.86   
  Kolding SK                   
Bertil Binau-Uldal  1998              DNS   
  Helsingør Svømmeklub                   
Mathias Nielsen  1999              DNS   
  Køge Svømmeklub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark