2020-02-17   12:45:43
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 7 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 7, 50m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Ranomi Kromowidjojo (1990) 23.24 2013-08-07 
Nordisk Rekord Senior: Therese Alshammar (1977) 23.27 2009-11-21 
Dansk Rekord Senior: Jeanette Ottesen (1987) 23.88 2013-08-10 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 24.80 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA          Opnået  Status 
  Klub                   











 
Femke Heemskerk  1987    922          23.87   
  Holland                   
Ranomi Kromowidjojo  1990    884          24.21   
  Holland                   
Jeanette Ottesen  1987    858          24.45   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
Pernille Blume  1994    812          24.91   
  Sigma Swim Birkerød                   
Julie Kepp Jensen  2000    793          25.10   
  A6                   
Maria Grandt  1998    721          25.91   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
Amanda Højberg  1998    719          25.93   
  Lyngby Svømmeklub                   
Emma H. Christiansen  1999    710          26.04   
  Agfs Svømmeafdeling                   
Emilie Beckmann  1997    707          26.08  Deltager ikke i finalen 
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
10  Christina Munkholm  1996    703          26.13   
  Køge Svømmeklub                   
11  Emily Gantriis  1999    691          26.28   
  Helsinge Svømmeklub                   
12  Kristina Thomsen  1991    682          26.40  Deltager ikke i finalen 
  Gladsaxe Idræts Forening                   
13  Megan Forslund Hansen  1997    680          26.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
14  Maria Madsen  1995    675          26.49   
  Herlev Svømning                   
15  Amalie Mikkelsen  1997    669          26.56  Deltager ikke i finalen 
  Hovedstadens Svømmeklub                   
16  Klaudia W. Mogensen  2000    668          26.58   
  Silkeborg Svømmeklub                   
17  Marie Voigt Lauridsen  1995    667          26.59   
  Esbjerg Svømmeklub                   
18  Christina Kaas Elmgreen  1996    658          26.71   
  Lyngby Svømmeklub                   
19  Anne Huse Gaarde-Hansen  1999    656          26.74   
  Sigma Swim Allerød                   
20  Thea Hovmand Larsen  1997    648          26.85   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
21  Mathilde Pugholm Hvid  1990    646          26.88   
  Aalborg Svømmeklub                   
22  Ida Agerbak Trandum  1996    644          26.91   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
23  Julie Pavon Friis  1999    641          26.94   
  Agfs Svømmeafdeling                   
24  Julie Schmidt  1995    636          27.01   
  Sigma Swim Allerød                   
24  Sofia Altoft  1998    636          27.01   
  Hørsholm Svømmeforening                   
26  Victoria Bierre  2000    632          27.07   
  Herlev Svømning                   
27  Freja Gram  1999    628          27.13   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
28  Signe Bro  1999    627          27.14   
  Gentofte Svømme Klub                   
29  Pernille H. Gravgaard  1997    626          27.16   
  DeltaSwim                   
30  Frederikke Dons  1998    620          27.24   
  Hvidovre Svømme Klub                   
31  Josephine Holm  1999    618          27.27   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
32  Freja Hamann Larsen  1999    614          27.34   
  Kolding SK                   
32  Mathilde Hager  2001    614          27.34   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
34  Emma-Sofie Hestbech  1996    610          27.39   
  Aalborg Svømmeklub                   
35  Klara Reeh  1999    608          27.42   
  Lyngby Svømmeklub                   
36  Nicoline Reinstrup  1998    600          27.55   
  Helsingør Svømmeklub                   
37  Matilde Kjeldsen  1999    599          27.56   
  Agfs Svømmeafdeling                   
38  Clara Schade Cantby  2000    597          27.59   
  Slagelse Svømmeklub                   
39  Adriana Natalia Bankowska  1997    592          27.67   
  Frederikssund Svømmeklub                   
39  Laura Glerup Jensen  1998    592          27.67   
  Berns Swim Team                   
41  Anna Brandt Nielsen  1998    589          27.71   
  Lyngby Svømmeklub                   
42  Lisa Schøn  1999    589          27.72   
  Aalborg Svømmeklub                   
43  Amanda Duus  2000    588          27.74   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
44  Sofie Brøgger  2000    584          27.79   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
45  Marie-Louise Stentved  2000    583          27.81   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
46  Katrine Stampe  2000    579          27.88   
  Sigma Swim Allerød                   
47  Amalie Bærentsen  2000    576          27.93   
  Aalborg Svømmeklub                   
48  Amalie Müller Lindemann  1999    569          28.04   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
49  Emilie Buurgaard Westh  1999    568          28.05   
  Farum Svømmeklub                   
50  Amalie Bach Nielsen  1999    565          28.10   
  Horsens Svømmeklub                   
51  Mette Flaskager  1999    563          28.14   
  Ikast Svømmeklub                   
52  Julie Højer Truelsen  2000    561          28.17   
  Hillerød Svømmeklub                   
53  Helena V. Ellling  2000    560          28.18   
  Silkeborg Svømmeklub                   
54  Ida Maria Nielsen  2000    559          28.21   
  Holbæk Svømme Klub                   
55  Sofie Kornbek  2000    553          28.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
56  Caroline Schwenger  2000    552          28.33   
  Hørsholm Svømmeforening                   
57  My Weitling  2000    550          28.35   
  Hillerød Svømmeklub                   
58  Mia Wennecke  1999    547          28.41   
  Helsingør Svømmeklub                   
59  Phoebe Linde Atkins  2000    546          28.42   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
60  Xenia Huryn  2000    542          28.49   
  Swim Team Tåstrup                   
61  Helene Olesen  2000    541          28.51   
  Svømmeklubben Tempo                   
62  Emma Bjørnholdt  2000    539          28.55   
  Lyngby Svømmeklub                   
63  Mira Mass  2000    538          28.57   
  A6                   
64  Methea Wissing-Thornberg  1999    530          28.71   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
65  Cecilie Dalgas  2000    503          29.21   
  Odder Svømmeklub                   
66  Celine Termark Brock  2000    495          29.37   
  Herlev Svømning                   
Snæfridur Sol  2000              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
Camilla Rask  1999              DSQ  Tyvstart 
  Odense Svømme Klub                   
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark