2020-02-17   12:46:42
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 6 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 6, 400m Frisvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Yannick Agnel (1992) 3:32.25 2012-11-15 
Nordisk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Senior: Mads Glæsner (1988) 3:36.82 2009-12-10 
Dansk Rekord Junior: Frederik Siem Pedersen (1991) 3:45.45 2009-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Pál Joensen  1990    777  55.84  1:54.54  2:52.44    3:50.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Nicolas Blanch  1997    749  56.01  1:55.10  2:54.73    3:53.69   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Frans Johannessen  1992    739  56.80  1:57.28  2:56.33    3:54.67   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Sebastian Ovesen  1994    734  56.56  1:56.11  2:55.97    3:55.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Marcus Krøyer Svendsen  1997    728  55.22  1:55.10  2:55.16    3:55.90   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Laust Moesgaard  1996    721  56.46  1:56.39  2:56.77    3:56.62   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Giano Grillo  1998    717  57.28  1:58.44  2:59.20    3:57.13   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Viktor Holm  1996    706  56.34  1:56.43  2:57.55    3:58.30   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Mads Holm  1998    702  57.03  1:57.54  2:58.61    3:58.80   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
10  Niklas Broch Thielemann  1994    701  57.60  1:57.60  2:58.54    3:58.83   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
11  Victor Drevskich  1996    699  57.38  1:57.99  2:59.19    3:59.15   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
12  Bo Volf Brøchner  1996    688  57.63  1:58.73  2:59.74    4:00.39  Deltager ikke i finalen 
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Andreas Mårtensson  1997    687  58.39  2:00.25  3:01.64    4:00.50   
  JGI Svømning                   
                     
14  Nikolai Skelsager  1996    686  57.06  1:58.04  2:59.40    4:00.55   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
15  Martin Nielsen  1996    683  58.10  1:59.96  3:01.13    4:00.94   
  Nakskov Svømme Klub                   
                     
16  Magnus Sloth Poulsen  1995    682  56.85  1:57.61  2:58.88    4:01.09   
  Herlev Svømning                   
                     
17  Christian Røssel  1995    681  57.69  1:58.97  3:00.41    4:01.21   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
18  Mikkel Johansen  1994    680  56.73  1:57.36  2:59.71    4:01.28   
  Herlev Svømning                   
                     
19  Mikael Thode Sørensen  1997    675  57.35  1:58.22  2:59.82    4:01.86   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
20  Ditlev Balle  1996    655  58.66  1:59.93  3:01.98    4:04.31   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
21  Magnus Lundgren  1996    653  58.23  2:00.29  3:02.21    4:04.57   
  Køge Svømmeklub                   
                     
22  Frederik Jessen  1998    650  58.33  1:59.73  3:02.32    4:04.96   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
23  Jens Saugmann  1996    643  57.96  2:00.15  3:03.00    4:05.87   
  Svømmeklubben Syd                   
                     
24  William Matras  1998    643  58.49  2:01.42  3:03.97    4:05.91   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
25  Marc Bach Nielsen  1994    638  58.20  2:00.15  3:03.49    4:06.43   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
26  Hannibal Steenfos  1996    635  57.78  1:59.78  3:02.60    4:06.81   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
27  Simon B. Jeppesen  1997    632  58.41  2:00.11  3:03.89    4:07.29   
  Herning Svømmeklub                   
                     
28  Mikkel Rathschau Sørensen  1996    632  58.12  2:00.11  3:03.47    4:07.32   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
29  Rasmus Larsen  1997    631  59.97  2:02.77  3:05.89    4:07.35   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
30  Magnus Andersen  1995    631  58.01  2:00.27  3:04.08    4:07.43   
  Roskilde Svømning                   
                     
31  Nicklas Rasmussen  1997    626  58.37  2:01.08  3:04.59    4:08.05   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
32  Oskar Jørgensen  1998    623  59.92  2:02.57  3:06.02    4:08.41   
  Odder Svømmeklub                   
                     
33  Casper G. Kristensen  1995    620  59.48  2:03.39  3:06.68    4:08.82   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
34  Peter Mandrup Madsen  1997    620  59.42  2:02.60  3:05.38    4:08.83   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
35  Frederik Nerving  1997    620  59.00  2:01.10  3:04.21    4:08.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
36  Frederik H Thomsen  1997    617  59.58  2:03.12  3:06.28    4:09.25   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
37  Mikkel B. Høgild  1998    610  1:00.17  2:02.63  3:05.95    4:10.17   
  Herning Svømmeklub                   
                     
38  Mads Steen Petersen  1997    602  1:00.26  2:03.54  3:07.90    4:11.25   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
39  Jonas Gadegaard Hansen  1998    601  58.08  2:01.95  3:07.40    4:11.39   
  Kolding SK                   
                     
40  Steffen Skipper Petersen  1996    601  58.33  2:02.44  3:07.52    4:11.43   
  Svømmeklubben Sønderborg                   
                     
41  Mads Midtbøll  1998    596  1:00.91  2:05.13  3:09.29    4:12.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
42  Niels Breum Hansen  1994    592  59.41  2:02.99  3:07.71    4:12.69   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
43  Martin Nielsen  1997    592  58.89  2:02.65  3:06.50    4:12.74   
  Vest-Brøndby                   
                     
44  Anders Juul Rasmussen  1997    574  1:00.10  2:04.11  3:09.65    4:15.37   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
45  Andreas Sehested  1996    568  59.81  2:03.76  3:09.58    4:16.18   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
46  Tobias Andersen  1998    568  1:01.46  2:06.50  3:12.62    4:16.23   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
47  Emil Toft  1998    563  1:01.93  2:07.67  3:12.66    4:16.91   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
48  Kaare Fisker Larsen  1998    562  1:01.30  2:07.41  3:12.61    4:17.15   
  O.S.L.F.                   
                     
49  Alexander Jensen  1998    554  1:00.99  2:06.00  3:10.85    4:18.33   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
50  Nikolaj J. Jørgensen  1998    547  1:01.68  2:07.24  3:13.11    4:19.39   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
51  Jonas Rohwedder  1998    514  1:01.58  2:08.13  3:16.76    4:24.94   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark