2020-09-30   17:21:25
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 5 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 5, 100m Rygsvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Nordisk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 55.99 2013-12-13 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 57.57 2011-12-09 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Isabella K. Sørensen  1994    753  29.84        1:00.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000    744  29.67        1:00.94   
  A6                   
                     
Emilie Beckmann  1997    736  29.86        1:01.17   
  Tune I.F. Svømmeafdeling                   
                     
Sarah Bro  1996    718  30.14        1:01.65   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
Caroline Erichsen  1998    705  30.88        1:02.05   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
Amalie Østrup  1997    703  30.13        1:02.09   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Victoria Bierre  2000    690  30.31        1:02.49   
  Herlev Svømning                   
                     
Stine Raaby Jensen  1995    683  30.11        1:02.69   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Cecilie Hansen  1995    683  30.67        1:02.70   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
10  Stinne Sørensen  1999    667  30.44        1:03.21   
  Herning Svømmeklub                   
                     
11  Cecilie Høgskilde  1999    665  30.71        1:03.25   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
12  Hannah Strunge Nissen  1997    661  30.62        1:03.40   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
13  Sophie Amalie Schøn  1999    651  31.19        1:03.70   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Anna Brandt Nielsen  1998    648  30.60        1:03.82   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
15  Emilie Falbe-Hansen  1999    641  31.28        1:04.03   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
16  Pernille Rasmussen  1996    640  31.15        1:04.08   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
17  Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    638  32.08        1:04.13   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
18  Katharina Nekhorochko  2000    630  31.54        1:04.41   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
19  Emma Anne Ljungstrøm  1999    621  30.96        1:04.73   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
20  Laura Glerup Jensen  1998    619  31.26        1:04.80   
  Berns Swim Team                   
                     
21  Julie Lunau  1995    613  31.36        1:05.01   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
22  Cecilie Forsberg Adolfsen  1998    606  31.62        1:05.25   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
23  Sara Sylvest  2000    595  32.08        1:05.64   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
24  Nicoline M. Riisberg  1997    587  32.11        1:05.96   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
25  Caroline Amalie Duus  1998    586  32.19        1:05.99   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
26  Michelle Icka Christensen  1995    582  31.99        1:06.14   
  Herlev Svømning                   
                     
27  Sofie Witthøft  1997    580  31.54        1:06.19   
  Kalundborg SK                   
                     
28  Kalinka T. Mogensen  1995    579  31.66        1:06.24   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
29  Camille Erichsen  2001    568  32.58        1:06.66   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
30  Sarah Sannung  1996    567  31.87        1:06.72   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
31  Julie Oxenvad  1997    564  32.67        1:06.84   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
32  Emily Brophy  1999    562  32.45        1:06.91   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
33  Cecilie Lykke Hansen  1999    559  32.51        1:07.01   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
34  Anne Sofie Jørgensen  1998    559  32.74        1:07.02   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
35  Anna Emilie Hansen  1999    556  32.63        1:07.14   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
36  Emma Maagøe  1999    554  32.46        1:07.22   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
37  Mathilde Olsen  1998    550  32.57        1:07.38   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
38  Johanne Carr  1999    548  33.01        1:07.46   
  Korsør Sv & Livr. Klub                   
                     
39  Johanne Skovgaard Terp  1999    543  32.81        1:07.69   
  Odder Svømmeklub                   
                     
40  Louise Sørensen  2000    542  33.47        1:07.72   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
41  Andrea Aagaard  1996    538  32.86        1:07.87   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
41  Isabel Mass  1998    538  32.79        1:07.87   
  Slangerup Svømmeklub                   
                     
43  Sofie Rasmussen  1999    537  33.03        1:07.91   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
44  Emilie Hørlykke  1998    535  33.32        1:08.03   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
44  Natascha Alexandra Green  2000    535  32.68        1:08.03   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
46  Frederikke Houen  1998    532  32.49        1:08.16   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
47  Celia Erikstad  1999    531  32.82        1:08.19   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
48  Tanja Lylloff  1998    530  33.40        1:08.21   
  Herlufsholm Svømmeklub                   
                     
49  Maria M. Porsmose  2000    530  33.61        1:08.22   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
50  Sofia Zachariassen  1999    530  33.69        1:08.24   
  O.S.L.F.                   
                     
51  Helene Grønnegaard  1998    529  32.88        1:08.27   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
52  Amalie Bach Nielsen  1999    525  33.27        1:08.42   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
53  Lenette Nielsen  1997    521  32.94        1:08.62   
  Svømmeklubben SMUT Terndrup                   
                     
54  Cecilie Jørgensen  1998    520  33.29        1:08.68   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
54  Nina Toft  2000    520  33.11        1:08.68   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
56  Kristine Lønne  2000    518  33.26        1:08.74   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
57  Kristina K Hedegaard  1995    516  33.23        1:08.84   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
58  Louise Kronborg Frandsen  1999    509  33.37        1:09.14   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
59  Emma A Andersen  2000    508  34.08        1:09.18   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
60  Frederikke Jensen  2000    503  33.99        1:09.42   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
61  Mia Wennecke  1999    499  33.83        1:09.60   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
62  My Weitling  2000    498  34.04        1:09.64   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
63  Kathrine Barrett  1996    494  33.25        1:09.84   
  Greve Svømmeklub                   
                     
64  Nina Leisted Bertelsen  2000    492  33.90        1:09.95   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
65  Eline Victoria Rasmussen  2000    490  34.57        1:10.02   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
65  Katrine Bukh Villesen  2000    490  34.41        1:10.02   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
67  Nicoline Bredahl  2000    483  34.24        1:10.38   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
67  Sofie Kornbek  2000    483  34.34        1:10.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
69  Frederikke Arentoft  2000    482  34.43        1:10.44   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
70  Cecilie Wiuff  2000    479  33.98        1:10.55   
  Herlev Svømning                   
                     
71  Julie Bingen Jacobsen  1999    479  34.08        1:10.57   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
72  Sara Krell Refn  1999    478  33.72        1:10.59   
  Farum Svømmeklub                   
                     
73  Jennifer Thorius Bek  2000    475  34.03        1:10.78   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
74  Stine Knudsen  1999    466  33.77        1:11.23   
  Kolding SK                   
                     
75  Line Aunstrup  2000    461  33.96        1:11.47   
  JGI Svømning                   
                     
76  Alba Cecilie Runge  2000    456  34.55        1:11.75   
  Hørsholm Svømmeforening                   
                     
77  Ella Christensen Blanch  2000    444  36.14        1:12.35   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
78  Anna Mathiasen  2000    443  35.22        1:12.42   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
79  Frederikke Mertins  2000    442  33.51        1:12.46   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
80  Sarah Aarslew Jensen  2000    388  37.32        1:15.71   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Snæfridur Sol  2000              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark