2020-02-17   12:48:44
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 3 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 3, 800m Frisvømning Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Mireia Belmonte Garcia (1990) 7:59.34 2013-08-10 
Nordisk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Senior: Lotte Friis (1988) 8:04.61 2009-11-14 
Dansk Rekord Junior: Lotte Friis (1988) 8:22.38 2004-12-10 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  100m  200m  300m  400m  Opnået  Status 
  Klub        500m  600m  700m       











 
Julie Aglund Lauridsen  1996    845  1:02.25  2:07.60  3:12.60  4:17.02  8:26.96   
  Sigma Swim Allerød        5:20.13  6:23.96  7:25.97       
                     
Maj Howardsen  1997    787  1:02.51  2:07.57  3:13.07  4:18.44  8:39.17   
  Sigma Swim Allerød        5:23.32  6:28.55  7:33.90       
                     
Signe Bro  1999    760  1:03.23  2:09.90  3:16.64  4:23.25  8:45.05   
  Gentofte Svømme Klub        5:29.50  6:35.53  7:41.13       
                     
Emma Wael  1993    744  1:03.31  2:10.12  3:16.46  4:23.00  8:48.77   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:29.71  6:36.72  7:42.61       
                     
Anna Boutrup  1998    719  1:04.32  2:11.83  3:19.07  4:26.34  8:55.03   
  Sigma Swim Birkerød        5:33.91  6:41.39  7:48.56       
                     
Lisa Steen Duus  1997    709  1:04.53  2:12.34  3:19.86  4:27.69  8:57.52   
  Sigma Swim Birkerød        5:35.45  6:43.78  7:51.99       
                     
Phoebe Linde Atkins  2000    707  1:04.15  2:12.37  3:19.51  4:27.26  8:57.84   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:35.04  6:43.55  7:51.73       
                     
Jackie Gade  1998    703  1:03.76  2:11.36  3:19.15  4:27.04  8:59.02   
  Aalborg Svømmeklub        5:35.11  6:43.56  7:52.28       
                     
Stephanie Hansen  1996    681  1:04.28  2:11.68  3:19.49  4:27.57  9:04.74   
  Sigma Swim Allerød        5:36.51  6:46.08  7:55.82       
                     
10  Ida Schütt  1996    680  1:03.73  2:12.15  3:21.34  4:30.65  9:04.93   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup        5:39.07  6:48.75  7:58.08       
                     
11  Klara Reeh  1999    662  1:04.31  2:13.18  3:21.81  4:31.04  9:09.85   
  Lyngby Svømmeklub        5:40.18  6:50.03  8:00.79       
                     
12  Louise Møller Jessen  1997    657  1:04.88  2:12.99  3:22.22  4:32.03  9:11.15   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        5:42.35  6:52.69  8:02.62       
                     
13  Merete Toft Jensen  1999    649  1:04.90  2:14.71  3:25.20  4:35.85  9:13.60   
  Holstebro Svømme Club        5:45.39  6:55.90  8:06.34       
                     
14  Katrine Bukh Villesen  2000    646  1:05.13  2:14.03  3:23.82  4:34.34  9:14.45   
  Thisted Svømmeklub        5:44.21  6:54.90  8:06.20       
                     
15  Martha Andersen  1999    641  1:05.59  2:14.79  3:24.26  4:34.14  9:15.77   
  Vejle Svømmeklub Triton        5:44.60  6:55.23  8:06.30       
                     
16  Helena Berg Wenk  2000    639  1:06.48  2:17.72  3:28.25  4:39.02  9:16.44   
  Svømmeklubben Triton Ballerup        5:49.03  6:59.53  8:08.94       
                     
17  Shanna Armstrong  1998    633  1:06.54  2:16.26  3:25.79  4:35.00  9:18.05   
  Esbjerg Svømmeklub        5:45.77  6:57.23  8:08.88       
                     
18  Tone Laksafoss Sparre  1996    633  1:06.38  2:16.80  3:26.95  4:37.66  9:18.25   
  Sigma Swim Allerød        5:48.17  6:59.21  8:09.63       
                     
19  Marie-Louise Stentved  2000    632  1:05.72  2:15.99  3:26.41  4:36.98  9:18.49   
  Gladsaxe Idræts Forening        5:47.68  6:58.05  8:08.85       
                     
20  Lisa Schøn  1999    629  1:06.49  2:17.74  3:28.62  4:39.07  9:19.36   
  Aalborg Svømmeklub        5:49.98  7:01.52  8:11.71       
                     
21  Nicoline Pontoppidan  1998    627  1:06.83  2:17.63  3:28.29  4:38.92  9:19.81   
  Silkeborg Svømmeklub        5:49.66  7:00.01  8:10.63       
                     
22  Josefine Strand Nielsen  2000    626  1:07.12  2:18.42  3:29.71  4:39.96  9:20.30   
  Hovedstadens Svømmeklub        5:50.87  7:01.47  8:11.89       
                     
23  Matilde Kjeldsen  1999    618  1:05.27  2:15.31  3:26.14  4:37.09  9:22.61   
  Agfs Svømmeafdeling        5:48.26  7:00.15  8:12.35       
                     
24  Helena Rosendahl Bach  2000    617  1:05.26  2:14.75  3:25.76  4:37.89  9:22.82   
  Holstebro Svømme Club        5:49.61  7:01.14  8:12.29       
                     
25  Isabella Drest  1999    613  1:06.69  2:17.05  3:28.13  4:39.37  9:24.26   
  Odense Svømme Klub        5:50.72  7:02.65  8:14.39       
                     
26  Alberte M Hansen  2000    610  1:06.54  2:18.08  3:29.71  4:41.09  9:25.19   
  VAT Copenhagen-MK31        5:53.08  7:04.62  8:15.87       
                     
27  Nina Toft  2000    604  1:07.44  2:18.22  3:29.73  4:40.86  9:27.04   
  Gentofte Svømme Klub        5:52.67  7:04.39  8:16.24       
                     
28  Lærke Toft Ruby  1999    598  1:06.19  2:16.60  3:27.29  4:39.08  9:28.73   
  A6        5:51.21  7:04.07  8:17.10       
                     
29  Thit Bondo  2000    586  1:05.96  2:17.10  3:29.13  4:41.74  9:32.64   
  Sigma Swim Birkerød        5:54.14  7:07.30  8:20.13       
                     
30  Amalie Gotthard  1999    579  1:08.45  2:20.39  3:32.81  4:45.59  9:34.91   
  Slagelse Svømmeklub        5:58.12  7:10.92  8:23.84       
                     
31  Sofie Thunø Rasmussen  2000    571  1:05.64  2:17.32  3:28.97  4:41.58  9:37.54   
  Hovedstadens Svømmeklub        5:54.84  7:08.55  8:23.92       
                     
32  Stine Knudsen  1999    564  1:04.09  2:14.71  3:26.49  4:40.35  9:39.92   
  Kolding SK        5:54.41  7:09.20  8:24.93       
                     
33  Amanda Egerod Lund  2000    563  2:18.54  4:45.77  7:12.25  9:40.32  9:40.32   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
34  Luna Juul Lentoft  2000    550  2:20.16  4:47.34  7:16.00  9:45.00  9:45.00   
  Sigma Swim Birkerød                   
                     
35  Jennifer Thorius Bek  2000    521  2:21.89  4:52.04  7:24.57  9:55.40  9:55.40   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark