2020-09-30   17:44:23
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 10 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 10, 200m Brystsvømning Herrer, Indledende 
Europarekord Senior: Daniel Gyurta (1989) 2:00.67 2009-12-13 
Nordisk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 
Dansk Rekord Senior: Chris Christensen (1988) 2:05.38 2009-12-13 
Dansk Rekord Junior: Morten Klarskov (1992) 2:10.02 2009-12-13 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m  100m  150m    Opnået  Status 
  Klub                   











 
Kristoffer Moos  1996    742  30.51  1:04.54  1:38.47    2:13.29   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Niklas Hedegaard  1990    738  29.44  1:03.63  1:38.95    2:13.49   
  Farum Svømmeklub                   
                     
Chris Christensen  1988    718  30.61  1:06.08  1:40.29    2:14.74   
  Herning Svømmeklub                   
                     
Jakob Klint Axelsen  1996    711  30.46  1:04.68  1:39.54    2:15.17   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Tobias B. Bjerg  1998    710  30.70  1:05.81  1:40.40    2:15.20   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
Timon Wedekind  1996    698  30.87  1:06.05  1:41.02    2:16.02   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Viktor Christensen  1995    693  32.00  1:06.74  1:41.59    2:16.35   
  Køge Svømmeklub                   
                     
Jacob M. Jørgensen  1997    693  31.03  1:06.57  1:41.51    2:16.36   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Christian V. Rasmussen  1996    685  31.12  1:06.59  1:41.64    2:16.85  Deltager ikke i finalen 
  Odense Svømme Klub                   
                     
10  Andreas Borre Heltborg  1996    630  31.44  1:07.42  1:43.81    2:20.71   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
11  Michael Petersen  1994    623  31.62  1:07.64  1:44.75    2:21.27   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
12  Jonas Bruun Sleiman  1998    618  31.73  1:07.25  1:43.53    2:21.64   
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
13  Janus Meinert  1995    617  31.86  1:07.90  1:44.47    2:21.67   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
14  Robert Asfeldt  1996    617  32.10  1:08.17  1:44.86    2:21.68   
  Herning Svømmeklub                   
                     
15  Gøkhan Dagidir  1995    616  31.59  1:07.73  1:44.19    2:21.80   
  Vest-Brøndby                   
                     
16  Marcus Brandborg  1997    614  31.16  1:08.03  1:44.68    2:21.95   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
17  Peter Birk  1996    609  31.80  1:08.24  1:45.15    2:22.35   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
18  Mikkel Austmann  1991    603  32.69  1:09.48  1:46.15    2:22.79   
  Herlev Svømning                   
                     
19  Michael Kjær  1995    593  32.70  1:09.37  1:46.38    2:23.63   
  Thisted Svømmeklub                   
                     
20  Esben Norup  1996    588  33.74  1:10.56  1:46.87    2:23.99   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
21  Niels Ottosen  1998    575  31.74  1:07.99  1:45.71    2:25.04   
  Holbæk Svømme Klub                   
                     
22  Niklas Beyer Hansen  1997    573  32.23  1:08.08  1:45.72    2:25.21   
  Vest-Brøndby                   
                     
23  Andreas Kaas Elmgreen  1999    571  32.38  1:09.16  1:46.99    2:25.43   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
24  Frederik Rindshøj  1999    565  32.87  1:09.81  1:47.66    2:25.92   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
25  Andreas Levin Pedersen  1995    562  32.72  1:09.26  1:46.83    2:26.16   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
26  Sebastian H. Andersen  1997    560  32.29  1:09.28  1:47.74    2:26.32   
  Kalundborg SK                   
                     
27  Marcus Dan Hansen  1999    559  33.02  1:09.81  1:47.32    2:26.41   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
28  Magnus Carstensen  1999    559  33.63  1:11.16  1:48.52    2:26.47   
  Ringsted Svømme Klub                   
                     
29  Asbjørn Munk  1995    555  32.89  1:09.56  1:47.80    2:26.75   
  Helsingør Svømmeklub                   
                     
30  Daniel Haahr Pallesen  1998    547  33.50  1:11.03  1:48.82    2:27.50   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
31  Patrick Christensen  1985    543  33.84  1:10.83  1:48.90    2:27.89   
  Søllerød Svømmeklub                   
                     
32  Oliver Christiansen  1999    541  34.37  1:12.38  1:50.78    2:28.07   
  Helsinge Svømmeklub                   
                     
33  Rasmus Hasemann  1996    538  33.82  1:11.63  1:49.78    2:28.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
34  Lasse Kriegel Skovrup  1998    537  33.96  1:11.69  1:50.34    2:28.43   
  Farum Svømmeklub                   
                     
35  Mikkel Salmansen  2000    534  33.20  1:10.41  1:48.65    2:28.65   
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
36  Rasmus B. Larsen  1997    533  32.95  1:09.74  1:48.19    2:28.81   
  Slagelse Svømmeklub                   
                     
37  Sebastian Reese  1998    518  34.18  1:12.24  1:51.25    2:30.17   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
38  Kasper Laursen  1998    507  33.50  1:11.21  1:50.57    2:31.30   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
39  Tobias Andersen  1998    506  34.11  1:12.46  1:51.84    2:31.35   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
40  Mathias Wilquin  1998    499  33.18  1:11.13  1:50.77    2:32.06   
  Vest-Brøndby                   
                     
41  Emil Houlborg  1998    481  34.40  1:13.10  1:52.50    2:33.99   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
42  Emil Andersen  1992    477  32.29  1:09.01  1:48.92    2:34.40   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
43  Victor Kjærsgaard  1998    466  34.57  1:14.06  1:54.80    2:35.62   
  Hillerød Svømmeklub                   
                     
44  Lasse Harde  1998    464  34.29  1:14.64  1:55.21    2:35.76   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
45  Mikkel Fogelberg Handberg  1998    442  35.30  1:15.56  1:56.91    2:38.41   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark