2020-02-17   12:50:07
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for DM-K & DJM-K 2014

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Torsdag indledende

Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider
Resultat Løb 1 (Indledende) - Med point og mellemtider 
 
  Stævne navn  DM-K & DJM-K    Udskriftsdato  21 november 2014   
  Stævne by  Bellahøj    Udskriftstidspunkt  23:32   
  Arrangør  Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion         
  Bassin  25m         
  Stævne dato  20 november 2014         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Indledende 
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 57.45 2013-08-11 
Nordisk Rekord Senior: THerese Alshammar (1977) 58.07 2009-11-26 
Dansk Rekord Senior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.34 2014-10-05 
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 59.97 2011-11-24 
 
 
Plac.  Navn  Født  Point  FINA  50m        Opnået  Status 
  Klub                   











 
Amalie Mikkelsen  1997    755  29.16        1:03.08   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
Maja Nielsen  1996    746  29.70        1:03.34   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
Ida Schütt  1996    741  29.80        1:03.47   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
Christina Kaas Elmgreen  1996    722  29.32        1:04.02   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Julie Leth-Espensen  1992    715  29.50        1:04.24   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Line Jørgensen Bruun  1995    706  29.75        1:04.49   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997    697  28.82        1:04.77   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
Julie Lunau  1995    691  29.60        1:04.96   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
Hannah Strunge Nissen  1997    683  29.32        1:05.21   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
10  Marianne Duijm  1993    680  29.43        1:05.31   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
11  Signe Tolstrup  1995    674  30.84        1:05.51   
  Silkeborg Svømmeklub                   
                     
12  Julie Pavon Friis  1999    671  30.69        1:05.62   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
13  Sophie Amalie Schøn  1999    669  29.34        1:05.68   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
14  Sabrina Wielsøe  1990    668  29.80        1:05.69   
  Køge Svømmeklub                   
                     
15  Cecilie F. Jensen  1998    646  30.10        1:06.45   
  Herlev Svømning                   
                     
16  Anne-Sofie Lindblad  1997    644  30.90        1:06.50  Deltager ikke i finalen 
  Vallensbæk IF Af 1939                   
                     
17  Victoria Bierre  2000    642  29.68        1:06.57  Deltager ikke i finalen 
  Herlev Svømning                   
                     
18  Eva Olsen  2000    641  30.34        1:06.60   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
19  Pernille Rasmussen  1996    637  29.83        1:06.76   
  Svømmeklubben S 68                   
                     
20  Matilde Schrøder  1996    634  31.86        1:06.85   
  O.S.L.F.                   
                     
21  Emma Nørgaard  1997    629  31.96        1:07.03   
  Horsens Svømmeklub                   
                     
22  Caroline Hørlykke  2000    624  31.38        1:07.22   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
22  Johanna Berthelsen  2000    624  31.93        1:07.22   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
24  Cecilie Lykke Hansen  1999    622  30.73        1:07.30   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
25  Julie Oxenvad  1997    614  30.98        1:07.57   
  Haderslev Svømme Klub                   
                     
26  Pernille H. Gravgaard  1997    614  31.39        1:07.58   
  DeltaSwim                   
                     
27  Emma F. Nystrøm  1996    613  31.83        1:07.62   
  Kalundborg SK                   
                     
28  Vera Staun Hansen  1999    608  31.55        1:07.79   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
29  Sofie Thunø Rasmussen  2000    605  31.60        1:07.89   
  Hovedstadens Svømmeklub                   
                     
30  Josefine B. Pedersen  1999    603  32.10        1:08.00   
  VAT Copenhagen-MK31                   
                     
31  Lise Norgil Damgaard  1997    601  31.33        1:08.07   
  Gentofte Svømme Klub                   
                     
32  Amanda Duus  2000    600  31.45        1:08.10   
  Svømmeklubben Triton Ballerup                   
                     
33  Adriana Natalia Bankowska  1997    589  32.15        1:08.50   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
33  Sofie Brøgger  2000    589  31.36        1:08.50   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
35  Sara Sylvest  2000    587  31.55        1:08.59   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
36  Laura Glerup Jensen  1998    586  30.39        1:08.64   
  Berns Swim Team                   
                     
37  Mia Jensen  1998    578  32.09        1:08.96   
  DeltaSwim                   
                     
38  Lærke Harksen Nehmdahl  1999    575  32.21        1:09.07   
  Viborg Svømme Klub                   
                     
39  Mette Flaskager  1999    575  31.06        1:09.08   
  Ikast Svømmeklub                   
                     
40  Cecilie Ravn Jensen  1994    574  31.44        1:09.10   
  Holstebro Svømme Club                   
                     
41  Emily Brophy  1999    571  30.58        1:09.23   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
42  Kristine Mikkelsen  2000    570  33.03        1:09.28   
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
43  Malene Bang  1999    560  33.16        1:09.67   
  A6                   
                     
44  Anna Emilie Hansen  1999    559  32.20        1:09.73   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
45  Katrine Stampe  2000    557  31.90        1:09.81   
  Sigma Swim Allerød                   
                     
46  Helena Kornerup Klejstrup  1999    556  33.56        1:09.83   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
47  Helene Olesen  2000    556  33.25        1:09.86   
  Svømmeklubben Tempo                   
                     
48  Emma Bjørnholdt  2000    555  32.30        1:09.90   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
49  Katrine Tetzschner Madsen  2000    552  32.45        1:10.03   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
50  Josefine Søgaard Andresen  2000    548  33.52        1:10.20   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
51  Sara Tang-Holbek  2000    547  31.94        1:10.22   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
52  Caroline Øhrstrøm  1995    545  30.76        1:10.31   
  Gladsaxe Idræts Forening                   
                     
53  Eline Victoria Rasmussen  2000    543  32.49        1:10.38   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
54  Hannah Pilgaard  1999    543  32.02        1:10.41   
  Lyngby Svømmeklub                   
                     
55  Amalie Bærentsen  2000    538  32.32        1:10.62   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
56  Christina F. Eriksen  1999    533  33.21        1:10.85   
  Frederikssund Svømmeklub                   
                     
57  Sofie Kornbek  2000    531  32.29        1:10.94   
  Svømmeklubben Kvik, Kastrup                   
                     
58  Emilie Buurgaard Westh  1999    524  33.22        1:11.24   
  Farum Svømmeklub                   
                     
59  Christina Christensen  2000    519  33.73        1:11.48   
  Vejle Svømmeklub Triton                   
                     
60  Josefine Bladt Wichmann  2000    518  33.43        1:11.49   
  Agfs Svømmeafdeling                   
                     
61  Ella Christensen Blanch  2000    515  33.26        1:11.63   
  Aalborg Svømmeklub                   
                     
62  Helene Grønnegaard  1998    480  32.90        1:13.36   
  Ringe Svømme Klub                   
                     
Snæfridur Sol  2000              DNS   
  Hjortshøj-Egå IF Svømmeafdelin                   
                     
Ane Wildenschild  2000              DSQ  Flyben før arm v 50 
  Esbjerg Svømmeklub                   
                     
Elina Lynge Wagner  1996              DSQ  Flyben v 50 m 
  Hvidovre Svømme Klub                   
                     
Julie Kepp Jensen  2000              DSQ  afs ryg på bryst 
  A6                   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.22.16  Udskriftsdato  21 november 2014 
Licens til Hovedstadens Svømmeklub  Udskriftstidspunkt  23:32 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark