Results for DM-K & DJM-K 2014
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Løb 50 (Indledende) - Med point og mellemtider |
Stævne navn | DM-K & DJM-K | Udskriftsdato | 23 november 2014 | |||
Stævne by | Bellahøj | Udskriftstidspunkt | 12:35 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub & Dansk Svømmeunion | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 20 november 2014 |
Løb 50, 400m Medley Damer, Indledende |
Europarekord Senior: Katinka Hosszu (1989) 4:20.85 2013-08-11 |
Nordisk Rekord Senior: Stina Gardell (1990) 4:31.70 2009-12-13 |
Dansk Rekord Senior: Julie Hjorth-Hansen (1984) 4:32.39 2009-04-18 |
Dansk Rekord Junior: Mie Østergaard Nielsen (1996) 4:41.77 2011-11-27 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 100m | 200m | 300m | Opnået | Status | |
Klub | ||||||||||
1 | Hannah Strunge Nissen | 1997 | 750 | 1:05.91 | 2:17.49 | 3:41.20 | 4:47.00 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
2 | Julie Aglund Lauridsen | 1996 | 736 | 1:05.50 | 2:18.87 | 3:42.49 | 4:48.89 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
3 | Ida Schütt | 1996 | 711 | 1:06.54 | 2:22.19 | 3:45.64 | 4:52.25 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
4 | Asta Blanch | 1996 | 705 | 1:09.39 | 2:23.41 | 3:46.23 | 4:53.06 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
5 | Christina Kaas Elmgreen | 1996 | 693 | 1:06.80 | 2:22.87 | 3:48.48 | 4:54.64 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
6 | Anna Boutrup | 1998 | 688 | 1:10.01 | 2:27.01 | 3:50.38 | 4:55.47 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
7 | Katrine B. Hansen | 1999 | 661 | 1:08.01 | 2:27.50 | 3:50.06 | 4:59.43 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
8 | Sara Krog Christoffersen | 1996 | 660 | 1:11.10 | 2:29.16 | 3:49.71 | 4:59.51 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
9 | Julie Lundorff Larsen | 2000 | 652 | 1:09.48 | 2:26.76 | 3:51.46 | 5:00.77 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
10 | Helena Rosendahl Bach | 2000 | 642 | 1:08.72 | 2:25.51 | 3:53.75 | 5:02.36 | |||
Holstebro Svømme Club | ||||||||||
11 | Sabrina Wielsøe | 1990 | 639 | 1:08.25 | 2:23.87 | 3:51.02 | 5:02.69 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
12 | Katrine Bukh Villesen | 2000 | 639 | 1:09.35 | 2:27.34 | 3:55.08 | 5:02.74 | |||
Thisted Svømmeklub | ||||||||||
13 | Caroline Hørlykke | 2000 | 633 | 1:10.38 | 2:28.86 | 3:54.03 | 5:03.67 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
14 | Jackie Gade | 1998 | 629 | 1:09.44 | 2:29.00 | 3:57.86 | 5:04.29 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
15 | Sara Sylvest | 2000 | 629 | 1:11.98 | 2:28.62 | 3:57.41 | 5:04.42 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
16 | Emma Lyngby Larsen | 1998 | 628 | 1:07.81 | 2:25.55 | 3:52.67 | 5:04.56 | |||
Svømmeklubben Triton Ballerup | ||||||||||
17 | Julie Oxenvad | 1997 | 626 | 1:09.29 | 2:28.13 | 3:55.41 | 5:04.91 | |||
Haderslev Svømme Klub | ||||||||||
18 | Vera Staun Hansen | 1999 | 623 | 1:09.90 | 2:30.52 | 3:57.74 | 5:05.35 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
19 | Tone Laksafoss Sparre | 1996 | 620 | 1:10.09 | 2:32.66 | 3:57.15 | 5:05.80 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
20 | Sofie Witthøft | 1997 | 613 | 1:11.80 | 2:27.71 | 3:55.27 | 5:06.96 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
21 | Johanne Carr | 1999 | 607 | 1:10.78 | 2:28.01 | 3:56.34 | 5:07.91 | |||
Korsør Sv & Livr. Klub | ||||||||||
22 | Eva Olsen | 2000 | 603 | 1:09.05 | 2:28.64 | 3:57.35 | 5:08.62 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
23 | Mette Flaskager | 1999 | 600 | 1:11.19 | 2:28.91 | 3:59.64 | 5:09.11 | |||
Ikast Svømmeklub | ||||||||||
24 | Emma Nørgaard | 1997 | 596 | 1:13.52 | 2:32.90 | 3:59.19 | 5:09.92 | |||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
25 | Cecilie Lykke Hansen | 1999 | 595 | 1:07.72 | 2:26.11 | 3:56.49 | 5:10.10 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
26 | Emma F. Nystrøm | 1996 | 595 | 1:10.83 | 2:31.10 | 3:57.82 | 5:10.12 | |||
Kalundborg SK | ||||||||||
27 | Kristine Mikkelsen | 2000 | 585 | 1:11.76 | 2:34.06 | 4:00.93 | 5:11.74 | |||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
28 | Sofie Rasmussen | 1999 | 583 | 1:10.51 | 2:28.67 | 3:59.73 | 5:12.15 | |||
Svømmeklubben S 68 | ||||||||||
29 | Stephanie Hansen | 1996 | 581 | 1:10.07 | 2:31.32 | 4:02.02 | 5:12.49 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
30 | Nicoline Pontoppidan | 1998 | 572 | 1:13.23 | 2:34.13 | 4:02.53 | 5:14.15 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
31 | Nikoline Nilsson Norby | 2000 | 572 | 1:14.27 | 2:35.70 | 4:02.00 | 5:14.23 | |||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
32 | Melanie Degner | 2000 | 570 | 1:13.98 | 2:37.68 | 4:03.59 | 5:14.47 | |||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
33 | Camilla Rask | 1999 | 568 | 1:11.19 | 2:31.79 | 4:00.37 | 5:14.97 | |||
Odense Svømme Klub | ||||||||||
34 | Helena Kornerup Klejstrup | 1999 | 567 | 1:10.91 | 2:33.66 | 4:00.17 | 5:15.02 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
35 | Emma Bjørnholdt | 2000 | 566 | 1:13.65 | 2:34.26 | 4:04.11 | 5:15.30 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
36 | Katrine Tetzschner Madsen | 2000 | 563 | 1:11.78 | 2:32.51 | 4:02.01 | 5:15.76 | |||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
37 | Klara Reeh | 1999 | 563 | 1:10.97 | 2:29.58 | 4:05.37 | 5:15.78 | |||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
38 | Sofie Kornbek | 2000 | 559 | 1:13.53 | 2:33.95 | 4:04.63 | 5:16.64 | |||
Svømmeklubben Kvik, Kastrup | ||||||||||
39 | Emma A Andersen | 2000 | 549 | 1:15.34 | 2:32.84 | 4:06.48 | 5:18.41 | |||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
40 | Luna Donde Feilberg | 2000 | 543 | 1:13.16 | 2:39.82 | 4:09.61 | 5:19.68 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
41 | Cayanne Kjær Knoth | 1999 | 540 | 1:11.08 | 2:33.10 | 4:05.79 | 5:20.28 | |||
Tune I.F. Svømmeafdeling | ||||||||||
42 | Sofia Zachariassen | 1999 | 537 | 1:12.63 | 2:30.26 | 4:05.45 | 5:20.91 | |||
O.S.L.F. | ||||||||||
43 | Thit Bondo | 2000 | 533 | 1:18.05 | 2:40.38 | 4:12.43 | 5:21.57 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
44 | Cecilie Wiuff | 2000 | 528 | 1:11.66 | 2:34.50 | 4:09.53 | 5:22.58 | |||
Herlev Svømning | ||||||||||
45 | Emma Sand Majlund | 1999 | 523 | 1:15.07 | 2:35.27 | 4:08.44 | 5:23.65 | |||
Herning Svømmeklub | ||||||||||
46 | Amanda Egerod Lund | 2000 | 514 | 1:17.58 | 2:43.25 | 4:14.46 | 5:25.60 | |||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
47 | Nina Leisted Bertelsen | 2000 | 513 | 1:14.31 | 2:35.74 | 4:12.05 | 5:25.73 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
48 | Helena V. Ellling | 2000 | 507 | 1:14.60 | 2:42.33 | 4:15.97 | 5:26.92 | |||
Silkeborg Svømmeklub | ||||||||||
49 | Hannah Fleng M. Jensen | 2000 | 502 | 1:18.08 | 2:40.20 | 4:12.47 | 5:28.13 | |||
Støvring Svømmeklub Pingvinen | ||||||||||
50 | Augusta Marie Christensen | 2000 | 501 | 1:18.91 | 2:45.29 | 4:12.45 | 5:28.38 | |||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
51 | Regitze Munch Nielsen | 2000 | 499 | 1:16.53 | 2:41.36 | 4:17.72 | 5:28.78 | |||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
52 | Josefine Strand Nielsen | 2000 | 497 | 1:21.18 | 2:47.18 | 4:19.24 | 5:29.28 | |||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
53 | Johanne A. Christiansen | 2000 | 491 | 1:17.89 | 2:43.06 | 4:15.25 | 5:30.49 | |||
Vejle Svømmeklub Triton | ||||||||||
54 | Ane Wildenschild | 2000 | 484 | 1:16.12 | 2:40.01 | 4:17.48 | 5:32.01 | |||
Esbjerg Svømmeklub | ||||||||||
55 | Nikoline Østerberg | 2000 | 475 | 1:15.73 | 2:42.98 | 4:18.84 | 5:34.30 | |||
VIK-Skovbakken Svømmeafdeling | ||||||||||
56 | Josefine Bladt Wichmann | 2000 | 474 | 1:15.86 | 2:37.54 | 4:12.80 | 5:34.51 | |||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
57 | Cecilie Salskov Jensen | 2000 | 453 | 1:15.19 | 2:45.72 | 4:21.51 | 5:39.53 | |||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
- | Line Jørgensen Bruun | 1995 | DNF | |||||||
Aalborg Svømmeklub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 november 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 12:35 |