Resultat för Køge Open - Nordea Cup/Herfølge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Søndag
Resultat Løb 32 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 oktober 2008 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 13:58 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 32, 200m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre |
13 år og yngre: Andreas Hallberg Jensen (1992) 2:02.04 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Laust Norgren | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 30.02 | 1:03.83 | 1:37.58 | 2:08.58 | |||
2 | Rasmus Ejby Nyeland | 1995 | Helsingør Svømmeklub | 29.85 | 1:03.50 | 1:37.28 | 2:08.74 | |||
3 | Piet Jon Vidkjær | 1995 | Swim Team Tåstrup | 30.65 | 1:04.21 | 1:38.26 | 2:11.67 | |||
4 | Mikkel Kahle | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 31.48 | 1:06.48 | 1:42.38 | 2:15.31 | |||
5 | Mikkel Møller Jensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 31.40 | 1:06.54 | 1:42.95 | 2:16.97 | |||
6 | Nikolai Østergaard | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 32.55 | 1:07.83 | 1:43.39 | 2:18.16 | |||
7 | Johan Emil Westergaard | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 32.15 | 1:07.02 | 1:43.16 | 2:18.26 | |||
8 | Frederik K. Mortensen | 1995 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 31.89 | 1:07.89 | 1:44.90 | 2:18.94 | |||
9 | Emil Müller | 1995 | Svømmeklubben Syd | 32.76 | 1:08.21 | 1:44.80 | 2:19.81 | |||
10 | Alexander Duus Jensen | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 31.80 | 1:08.01 | 1:44.71 | 2:20.07 | |||
11 | Martin Lund Djurhuus | 1995 | Albertslund IF VAT | 32.93 | 1:09.45 | 1:46.64 | 2:22.50 | |||
12 | Viktor Christensen | 1995 | Køge Svømmeklub | 34.65 | 1:11.10 | 1:47.90 | 2:22.78 | |||
13 | Jonas Himmelstrup | 1995 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 33.69 | 1:10.60 | 1:47.98 | 2:24.11 | |||
14 | Thomas Pastwa | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 34.02 | 1:11.02 | 1:48.73 | 2:25.56 | |||
15 | Gustav Krøll | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.32 | 1:10.25 | 1:48.09 | 2:25.67 | |||
16 | Sebastian Terp | 1995 | Farum Svømmeklub | 34.77 | 1:11.61 | 1:49.14 | 2:25.83 | |||
17 | Bjørn H. Bremholm Hansen | 1996 | Albertslund IF VAT | 34.55 | 1:12.16 | 1:50.68 | 2:26.56 | |||
18 | Gustav Plum Lykkesfeldt | 1996 | Gentofte Svømme Klub | 33.92 | 1:11.45 | 1:49.29 | 2:26.59 | |||
19 | Anders Paaske | 1995 | Køge Svømmeklub | 33.94 | 1:12.22 | 1:49.97 | 2:26.60 | |||
20 | Tobias Vester | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 33.92 | 1:12.22 | 1:50.54 | 2:26.87 | |||
21 | Stefan Reitz | 1995 | Hvidovre Svømme Klub | 33.77 | 1:10.92 | 1:50.20 | 2:29.14 | |||
22 | Mikkel Stavngaard | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 34.80 | 1:13.20 | 1:51.91 | 2:29.28 | |||
23 | Anders Madsen | 1995 | Greve Svømmeklub GTI | 34.66 | 1:13.50 | 1:53.35 | 2:29.67 | |||
24 | Frederik Dahl | 1995 | Hillerød Svømmeklub | 34.53 | 1:13.06 | 1:52.02 | 2:30.64 | |||
25 | Asbjørn Garne | 1995 | Gentofte Svømme Klub | 33.84 | 1:12.56 | 1:52.77 | 2:32.02 | |||
26 | Simon Rasmussen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 35.12 | 1:15.11 | 1:54.81 | 2:32.67 | |||
27 | Jens Dyreborg Nielsen | 1995 | Farum Svømmeklub | 33.80 | 1:13.21 | 1:53.27 | 2:33.46 | |||
28 | Andreas Borre Heltborg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 35.95 | 1:14.98 | 1:55.19 | 2:33.75 | |||
29 | Marcus Roldgaard | 1996 | Albertslund IF VAT | 34.80 | 1:13.74 | 1:54.16 | 2:33.84 | |||
30 | Malte Karklinat | 1995 | Vordingborg Svømme Klub | 34.96 | 1:15.06 | 1:54.93 | 2:33.88 | |||
31 | Jonathan Müller | 1997 | Svømmeklubben Syd | 35.77 | 1:14.83 | 1:54.87 | 2:33.89 | |||
32 | Frederik Høst | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 36.45 | 1:16.68 | 1:57.37 | 2:36.26 | |||
33 | Jacob Weberg | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 36.57 | 1:17.03 | 1:57.92 | 2:37.92 | |||
34 | Kristian Seehuusen Juhl | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 38.47 | 1:19.37 | 2:00.36 | 2:39.07 | |||
35 | Esben Bragason | 1995 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 34.61 | 1:16.30 | 1:59.39 | 2:40.24 | |||
36 | Maxemillian Pedersen | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.39 | 1:19.30 | 2:02.17 | 2:41.26 | |||
37 | Anton Andersen | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 36.60 | 1:19.01 | 2:00.71 | 2:41.38 | |||
38 | Nicholas Martin Lillelund | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 36.98 | 1:17.72 | 1:59.65 | 2:41.74 | |||
39 | Robin Thorsen | 1996 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.97 | 1:19.00 | 2:00.75 | 2:42.11 | |||
40 | Peter Nilsson | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.97 | 1:18.54 | 2:01.76 | 2:42.82 | |||
41 | Benjamin R. Vinterberg | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.07 | 1:19.90 | 2:02.51 | 2:42.87 | |||
42 | Lasse Jørgensen | 1996 | Swim Team Tåstrup | 35.32 | 1:18.21 | 2:02.71 | 2:43.31 | |||
43 | Jannick Kristensen | 1995 | Glostrup Svømme Klub VAT | 5.13 | 36.02 | 1:18.86 | 2:44.00 | |||
44 | Christian O. Sørensen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 37.02 | 1:20.75 | 2:05.84 | 2:45.91 | |||
45 | Martin Zilmer | 1996 | Helsingør Svømmeklub | 37.56 | 1:21.00 | 2:04.09 | 2:45.94 | |||
46 | Asger A. Schäfer | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.44 | 1:20.16 | 2:04.19 | 2:46.01 | |||
47 | Simon Svane | 1996 | Glostrup Svømme Klub VAT | 39.12 | 1:22.79 | 2:07.75 | 2:48.91 | |||
48 | Rasmus Birkedal | 1997 | Køge Svømmeklub | 38.28 | 1:21.87 | 2:07.21 | 2:49.71 | |||
49 | Marcus Andersen | 1996 | Farum Svømmeklub | 38.79 | 1:24.02 | 2:09.52 | 2:52.08 | |||
50 | Jonas Nervic Kistorp | 1997 | Lyngby Svømmeklub | 39.01 | 1:23.97 | 2:08.53 | 2:52.27 | |||
51 | Lukas Andersen | 1995 | Svømmeklubben Syd | 38.37 | 1:21.73 | 2:07.92 | 2:53.26 | |||
52 | Mathias Hansen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 38.39 | 1:23.61 | 2:09.79 | 2:54.60 | |||
53 | Alexander Weis | 1996 | Svømmeklubben Triton Ballerup | 39.97 | 1:25.21 | 2:12.39 | 2:54.78 | |||
54 | Søren W. Gjaldbæk | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 38.94 | 1:24.70 | 2:11.51 | 2:55.60 | |||
55 | Kim Daniel Jakobsen | 1996 | Greve Svømmeklub GTI | 40.56 | 1:25.56 | 2:12.72 | 2:57.35 | |||
56 | Nikolaj Bertelsen | 1996 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 39.46 | 1:26.22 | 2:12.16 | 2:57.45 | |||
57 | Martin Døi | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 39.27 | 1:28.08 | 2:17.59 | 3:02.79 | |||
58 | Jón Arni Hjelm | 1997 | Svimjisamband Foroya | 44.39 | 1:32.50 | 2:21.13 | 3:04.54 | |||
59 | Jonas Spuur Drehling | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 41.53 | 1:29.99 | 2:18.73 | 3:05.30 | |||
60 | Martin Jessen | 1996 | Hvidovre Svømme Klub | 39.17 | 1:26.98 | 2:16.94 | 3:05.34 | |||
61 | Daniel Meixner | 1997 | Holbæk Svømme Klub | 42.22 | 1:30.40 | 2:20.18 | 3:07.21 | |||
62 | Mads Hauge Sørensen | 1997 | Køge Svømmeklub | 43.26 | 1:33.06 | 2:24.27 | 3:09.28 | |||
63 | Carl Juel Madsen | 1998 | Hillerød Svømmeklub | 42.94 | 1:31.78 | 2:21.65 | 3:10.22 | |||
64 | Johannes E. Mariegaard | 1997 | Ishøj Svømme Klub | 41.86 | 1:30.90 | 2:22.17 | 3:10.45 | |||
65 | Sebastian Sylvest | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 43.03 | 1:33.32 | 2:21.42 | 3:10.58 | |||
66 | Mikkel Samsøe Borch | 1997 | Hvidovre Svømme Klub | 39.84 | 1:30.87 | 2:22.64 | 3:14.53 | |||
67 | Emil Parnel | 1999 | Helsingør Svømmeklub | 45.46 | 1:37.65 | 2:28.41 | 3:15.72 | |||
68 | Tobias Robertsen | 1995 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 42.52 | 1:34.40 | 2:27.32 | 3:18.07 | |||
69 | Mathias Esbjerg | 1996 | Hillerød Svømmeklub | 44.86 | 1:36.46 | 2:29.19 | 3:18.88 | |||
70 | Oskar Friis Hansen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 44.81 | 1:41.56 | 2:39.03 | 3:32.41 | |||
- | Kasper Sveistrup Holck | 1996 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
- | Stefan Socevic | 1995 | Gentofte Svømme Klub | DNS | ||||||
- | Markus Emil Jacobsen | 1995 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | DNS | ||||||
- | Marcus Heurlin Lunding | 1999 | Gentofte Svømme Klub | DSQ | Tyvstart | |||||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Køge Svømmeklub |