2019-10-15   14:39:03
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 2 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  13:59   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
 
 
Løb 2, 100m Medley Herrer, Finaler 13 år og yngre 
13 år og yngre: Andreas Halberg Jensen 1:03.33 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Ejby Nyeland  1995  Helsingør Svømmeklub    30.40        1:07.70   
Laust Norgren  1995  Helsingør Svømmeklub    32.12        1:09.70   
Lasse Pittioni  1995  Ishøj Svømme Klub    32.68        1:09.84   
Jóhann Heðinsson  1995  Svimjisamband Foroya    32.15        1:10.90   
Johan Emil Westergaard  1995  Gentofte Svømme Klub    34.45        1:14.64   
Emil Loftheim  1995  Gentofte Svømme Klub    33.86        1:14.81   
Anders Madsen  1995  Greve Svømmeklub GTI    34.44        1:15.00   
Mikkel Møller Jensen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    35.12        1:15.23   
Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    36.80        1:16.25   
10  Nikolai Østergaard  1996  Vallensbæk IF Af 1939 VAT    35.02        1:16.79   
11  Jacob Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub    34.67        1:17.41   
12  Jonas Himmelstrup  1995  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    35.27        1:17.42   
13  Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.28        1:17.72   
14  Emil Müller  1995  Svømmeklubben Syd    35.20        1:18.06   
15  Sebastian Merrildgaard  1995  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    35.92        1:18.43   
16  Stefan Reitz  1995  Hvidovre Svømme Klub    37.12        1:18.81   
17  Alexander Duus Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub    36.88        1:18.91   
18  Sebastian Terp  1995  Farum Svømmeklub    35.47        1:19.09   
19  Marco Kirketerp  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.15        1:20.14   
20  Tobias B. Jensen  1995  Svømmeklubben Syd    36.65        1:20.45   
21  Mikkel Stavngaard  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    39.28        1:21.82   
22  Andreas Sandbirk  1995  Vordingborg Svømme Klub    38.23        1:22.10   
23  Bjørn H. Bremholm Hansen  1996  Albertslund IF VAT    39.56        1:22.15   
24  Mathias Parnel  1996  Helsingør Svømmeklub    39.29        1:22.23   
25  Kasper Sveistrup Holck  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    37.97        1:22.24   
26  Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.95        1:23.09   
27  Asbjørn Garne  1995  Gentofte Svømme Klub    37.73        1:23.27   
28  Jonas Berg-Sørensen  1996  Helsingør Svømmeklub    38.13        1:23.32   
29  Andreas Borre Heltborg  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    42.15        1:23.44   
30  Axel Bevort  1996  Gentofte Svømme Klub    38.53        1:23.49   
31  Mads Högborg  1996  Lyngby Svømmeklub    40.31        1:24.65   
32  Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub    41.35        1:25.74   
33  Rasmus Jørgensen  1996  Vordingborg Svømme Klub    40.17        1:25.85   
34  Gustav Lindecrona  1995  Hvidovre Svømme Klub    39.42        1:26.93   
35  Marius Dalsgaard  1996  Gentofte Svømme Klub    42.15        1:26.97   
36  Mads Stevnsborg  1996  Køge Svømmeklub    41.04        1:27.19   
37  Martin Jungersen  1997  Glostrup Svømme Klub VAT    43.50        1:27.76   
38  Jacob Weberg  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    40.57        1:28.10   
39  Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub    41.03        1:28.11   
40  Søren W. Gjaldbæk  1997  Gentofte Svømme Klub    42.61        1:28.28   
41  Benjamin R. Vinterberg  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    40.05        1:28.49   
42  Jannick Kristensen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    41.41        1:28.59   
43  Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub    41.73        1:28.77   
44  Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    41.49        1:29.19   
45  Nicholas Martin Lillelund  1997  Gentofte Svømme Klub    44.06        1:29.40   
46  Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub    39.83        1:29.53   
47  Gustav Toftegaard Hansen  1996  Glostrup Svømme Klub VAT    41.91        1:29.99   
48  Malthe Vestergaard  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    41.05        1:30.19   
49  Robin Thorsen  1996  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    44.09        1:30.42   
50  Kristian Seehuusen Juhl  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    43.19        1:30.99   
51  Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    43.41        1:31.61   
52  Martin Døi  1998  Lyngby Svømmeklub    41.92        1:32.47   
53  Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.44        1:32.85   
54  Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    42.74        1:33.02   
55  Asger A. Schäfer  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    44.38        1:33.23   
56  Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    41.77        1:34.36   
57  Kim Daniel Jakobsen  1996  Greve Svømmeklub GTI    45.34        1:34.37   
58  Simon Svane  1996  Glostrup Svømme Klub VAT    46.51        1:34.47   
59  Peter Bengtsson  1996  Hvidovre Svømme Klub    46.37        1:35.47   
60  Marcus Andersen  1996  Farum Svømmeklub    45.26        1:36.66   
61  Martin Jessen  1996  Hvidovre Svømme Klub    46.58        1:36.75   
62  Johannes E. Mariegaard  1997  Ishøj Svømme Klub    44.51        1:37.39   
63  Daniel Meixner  1997  Holbæk Svømme Klub    44.58        1:37.88   
64  Victor Jensen  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    46.33        1:39.02   
65  Tobias Robertsen  1995  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    47.48        1:39.19   
66  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    46.10        1:40.13   
67  Mathias Esbjerg  1996  Hillerød Svømmeklub    51.39        1:42.89   
68  Jacob Nurup  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    50.22        1:44.36   
69  Emil Grovn  1998  Farum Svømmeklub    50.80        1:46.00   
70  Sebastian Sylvest  1996  Hillerød Svømmeklub    55.86        1:46.22   
71  Emil Brohus  1997  Farum Svømmeklub    51.39        1:46.89   
72  Andreas I. Jensen  1996  Greve Svømmeklub GTI    51.50        1:49.14   
73  Milos Bodiroga  1999  Hvidovre Svømme Klub    53.59        1:50.48   
74  Victor Strange Nielsen  1998  Køge Svømmeklub    51.94        1:50.62   
75  Mathias Skafte  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    52.90        1:52.41   
76  Oskar Friis Hansen  1998  Lyngby Svømmeklub    55.18        1:54.21   
77  Paul Lynggård Hansen  1998  Swim Team Tåstrup    53.71        2:04.44   
78  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    1:02.25        2:08.78   
Markus Emil Jacobsen  1995  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS            DNS   
Asbjørn Munk  1995  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Malthe G. Poulsen  1997  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Miklas Ladegaard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Ryg afsluttet på mav 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark