2019-08-23   01:38:27
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
 
 
Løb 14, 100m Frisvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre 
13 år og yngre: Frederik Siem Pedersen (1991) 56.28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Rasmus Ejby Nyeland  1995  Helsingør Svømmeklub    28.58        59.03   
Piet Jon Vidkjær  1995  Swim Team Tåstrup    29.40        1:01.17   
Mikkel Kahle  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    29.59        1:01.58   
Andreas Gerlach  1995  Hillerød Svømmeklub    30.11        1:04.25   
Jóhann Heðinsson  1995  Svimjisamband Foroya    30.75        1:04.25   
Leif Helbig  1996  Lyngby Svømmeklub    31.08        1:04.62   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    31.21        1:04.78   
Mikkel Møller Jensen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    31.17        1:04.94   
Jonas Himmelstrup  1995  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    31.51        1:05.23   
10  Jacob Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub    31.77        1:05.40   
11  Johan Emil Westergaard  1995  Gentofte Svømme Klub    31.64        1:05.97   
11  Gustav Krøll  1996  Gentofte Svømme Klub    31.77        1:05.97   
13  Emil Müller  1995  Svømmeklubben Syd    32.30        1:06.17   
14  Anders Paaske  1995  Køge Svømmeklub    31.55        1:06.18   
15  Emil Loftheim  1995  Gentofte Svømme Klub    31.59        1:06.48   
16  Alexander Duus Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub    32.13        1:06.57   
16  Martin Lund Djurhuus  1995  Albertslund IF VAT    32.04        1:06.57   
18  Viktor Christensen  1995  Køge Svømmeklub    33.42        1:07.66   
19  Jens Dyreborg Nielsen  1995  Farum Svømmeklub    32.17        1:08.26   
20  Tobias Vester  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    32.69        1:08.47   
21  Mikkel Stavngaard  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    33.36        1:08.61   
22  Stefan Reitz  1995  Hvidovre Svømme Klub    32.74        1:08.68   
23  Sebastian Merrildgaard  1995  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    33.22        1:09.74   
24  Gustav Plum Lykkesfeldt  1996  Gentofte Svømme Klub    33.29        1:09.82   
25  Asbjørn Garne  1995  Gentofte Svømme Klub    32.80        1:09.93   
26  Andreas Borre Heltborg  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    34.17        1:10.11   
27  Tobias B. Jensen  1995  Svømmeklubben Syd    34.21        1:11.18   
28  Frederik Dahl  1995  Hillerød Svømmeklub    33.67        1:11.40   
29  Kasper Sveistrup Holck  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    34.19        1:11.57   
30  Lasse Jørgensen  1996  Swim Team Tåstrup    34.39        1:12.00   
31  Mathias Parnel  1996  Helsingør Svømmeklub    34.35        1:12.08   
32  Marcus Roldgaard  1996  Albertslund IF VAT    34.63        1:12.21   
33  Simon Rasmussen  1995  Svømmeklubben Syd    35.10        1:12.61   
33  Malte Karklinat  1995  Vordingborg Svømme Klub    33.95        1:12.61   
35  Anton Andersen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    34.91        1:12.67   
36  Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    34.83        1:12.90   
37  Andreas Sandbirk  1995  Vordingborg Svømme Klub    34.70        1:13.27   
38  Jonathan Müller  1997  Svømmeklubben Syd    35.57        1:13.43   
39  Lasse Sieben  1997  Lyngby Svømmeklub    35.83        1:13.49   
40  Benjamin R. Vinterberg  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    35.65        1:13.52   
41  Rasmus Jørgensen  1996  Vordingborg Svømme Klub    36.24        1:13.63   
42  Martin Jungersen  1997  Glostrup Svømme Klub VAT    36.16        1:13.87   
43  Mathias Gøtke  1995  Lyngby Svømmeklub    35.23        1:14.45   
44  Maxemillian Pedersen  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    36.26        1:15.28   
45  Jannick Kristensen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    35.61        1:15.89   
46  Jesper Andersen  1995  Vordingborg Svømme Klub    37.32        1:16.06   
47  Gustav Lindecrona  1995  Hvidovre Svømme Klub    36.52        1:16.29   
48  Malthe Vestergaard  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    35.32        1:16.31   
49  Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub    35.82        1:16.41   
50  Robin Thorsen  1996  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    36.91        1:16.54   
51  Nicholas Martin Lillelund  1997  Gentofte Svømme Klub    35.98        1:16.62   
52  Sebastian H. Andersen  1997  Kalundborg SK    36.30        1:16.72   
53  Laurits Mathiassen  1997  Lyngby Svømmeklub    37.09        1:16.97   
54  Kristian Seehuusen Juhl  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    37.65        1:17.70   
55  Asger A. Schäfer  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    37.55        1:18.20   
56  Tóki Joensen  1996  Svimjisamband Foroya    37.05        1:18.47   
57  Oliver H. Andersen  1999  Kalundborg SK    37.62        1:18.60   
58  Mads Stevnsborg  1996  Køge Svømmeklub    36.35        1:18.64   
59  Marcus Heurlin Lunding  1999  Gentofte Svømme Klub    37.54        1:18.69   
60  Marcus Andersen  1996  Farum Svømmeklub    36.42        1:18.78   
61  Jonas Nervic Kistorp  1997  Lyngby Svømmeklub    37.99        1:18.96   
62  Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub    37.71        1:19.60   
63  Rasmus Svendsen  1996  Hvidovre Svømme Klub    37.99        1:19.97   
64  Søren W. Gjaldbæk  1997  Gentofte Svømme Klub    37.75        1:20.21   
65  Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.90        1:20.54   
66  Lukas Andersen  1995  Svømmeklubben Syd    38.95        1:21.36   
67  Alexander Weis  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.85        1:22.44   
68  Jón Arni Hjelm  1997  Svimjisamband Foroya    39.11        1:23.42   
69  Martin Jessen  1996  Hvidovre Svømme Klub    38.95        1:23.81   
70  Sebastian Sylvest  1996  Hillerød Svømmeklub    39.87        1:24.60   
71  Johannes E. Mariegaard  1997  Ishøj Svømme Klub    39.04        1:24.74   
72  Carl Juel Madsen  1998  Hillerød Svømmeklub    41.57        1:25.87   
73  Miklas Ladegaard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.11        1:26.22   
74  Daniel Meixner  1997  Holbæk Svømme Klub    40.01        1:26.43   
75  Carl Lykkebo Larsen  1998  Kalundborg SK    39.31        1:26.99   
76  Daniel Ladegaard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.77        1:27.16   
77  Mads Hauge Sørensen  1997  Køge Svømmeklub    41.87        1:27.40   
78  Peter Bengtsson  1996  Hvidovre Svømme Klub    41.54        1:27.70   
79  Johan Refstrup  1996  Gentofte Svømme Klub    41.54        1:28.53   
80  Emil Grovn  1998  Farum Svømmeklub    41.46        1:29.07   
81  Emil Brohus  1997  Farum Svømmeklub    43.44        1:29.71   
82  Emil Parnel  1999  Helsingør Svømmeklub    42.95        1:29.85   
83  Tobias Robertsen  1995  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    42.16        1:29.88   
84  Jacob Nurup  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    5.44        1:31.96   
85  Oskar Friis Hansen  1998  Lyngby Svømmeklub    43.35        1:34.53   
86  Victor Jensen  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    45.86        1:36.73   
87  Mathias Skafte  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    43.73        1:37.62   
88  Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    45.98        1:38.52   
89  Victor Strange Nielsen  1998  Køge Svømmeklub    45.62        1:40.58   
90  Milos Bodiroga  1999  Hvidovre Svømme Klub    49.04        1:40.98   
91  Jackie Hartvig Jensen  1997  Greve Svømmeklub GTI    47.05        1:41.55   
92  Jonas Uglebjerg  1997  Kalundborg SK    44.86        1:43.74   
93  Thomas Porsborg  1998  Køge Svømmeklub    50.14        1:44.06   
94  Felix Burmester  1999  Helsingør Svømmeklub    50.18        1:46.31   
95  Tobias Roldgaard  1998  Albertslund IF VAT    45.76        1:46.89   
96  Carl Filip Ottosen  1998  Greve Svømmeklub GTI    49.23        1:51.60   
97  Mads Witthøft  2000  Kalundborg SK    54.74        1:51.82   
Jacob Sørensen  1996  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Markus Emil Jacobsen  1995  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS            DNS   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Malthe G. Poulsen  1997  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Stefan Socevic  1995  Gentofte Svømme Klub            DNS   
Christian Jacobsen  1995  Farum Svømmeklub            DNS   
Jonas Julius Rudbæk  1995  Holbæk Svømme Klub            DNS   
Mathias Esbjerg  1996  Hillerød Svømmeklub            DSQ  Tyvstart 
Baldur H. Bremholm Hansen  1999  Albertslund IF VAT            DSQ  Tyvstart 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark