2019-12-12   11:11:19
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 13 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  14:55   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
 
 
Løb 13, 100m Frisvømning Damer, Finaler 11 år og yngre 
11 år og yngre: Pernille Blume (1994) 1:02.93 2007-10-27 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mette Haagen Larsen  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    31.72        1:05.74   
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    33.30        1:08.91   
Frederikke Andersen  1997  Køge Svømmeklub    33.58        1:09.25   
Emilie Beckmann  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    33.19        1:09.46   
Emilia Lüders  1998  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    33.38        1:10.21   
Martha Meilstrup  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    34.35        1:11.45   
Óluva Jacobsen  1997  Svimjisamband Foroya    35.32        1:12.18   
Emilie Eskildsen  1997  Køge Svømmeklub    35.71        1:13.71   
Iben Schmidt  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.13        1:14.32   
10  Louise Møller Jessen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            1:14.92   
11  Sif Vange  1997  Lyngby Svømmeklub    36.91        1:16.05   
12  Maja Hjuler  1997  Farum Svømmeklub    36.64        1:16.08   
13  Caroline Erichsen  1998  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    37.50        1:16.16   
14  Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    36.47        1:16.24   
15  Amalie Hansen  1997  Holbæk Svømme Klub    36.63        1:16.93   
16  Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub    37.09        1:17.01   
17  Caroline Oxholm  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    37.19        1:17.13   
18  Louise Sørensen Gosvig  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    37.41        1:18.56   
19  Caroline Mortensen  1997  Holbæk Svømme Klub    37.27        1:18.88   
20  Emma Jensen  1997  Hillerød Svømmeklub    37.83        1:19.18   
21  Frederikke Petrine Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub    38.67        1:19.51   
22  Cille Smedegaard  1997  Gentofte Svømme Klub    38.27        1:19.70   
23  Kristin Blach Petersen  1998  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    38.62        1:19.77   
24  Helena Daugbjerg Petersen  1997  Farum Svømmeklub    38.01        1:20.77   
25  Sara Saur  1997  Gentofte Svømme Klub    38.63        1:21.04   
26  Sunnleyg Eliasen  1997  Svimjisamband Foroya    37.89        1:21.25   
27  Kathrine Hansen  1998  Køge Svømmeklub    39.11        1:21.51   
28  Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.59        1:21.95   
29  Lisa Steen Duus  1997  Farum Svømmeklub    39.00        1:22.30   
30  Anna Boutrup  1998  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    39.88        1:22.61   
31  Cilla Gregersen  1997  Albertslund IF VAT    41.41        1:23.97   
32  Emilie Jensen  1998  Ishøj Svømme Klub    39.33        1:24.02   
33  Helene Vistisen  1997  Lyngby Svømmeklub    40.20        1:24.10   
34  Josephine Skov  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    39.41        1:24.40   
35  Agnes Marie Frey  1997  Gentofte Svømme Klub    39.68        1:24.67   
36  Sofie Witthøft  1997  Kalundborg SK    39.56        1:25.27   
37  Mie Ødegaard  1997  Køge Svømmeklub    41.21        1:25.55   
38  Christine M. Dahl  1998  Dragør Svømmeklub    40.28        1:25.99   
39  Louise R. Hartmann Nielse  1997  Hillerød Svømmeklub    40.56        1:26.09   
40  Laura Andersen  1997  Vordingborg Svømme Klub    40.74        1:26.50   
41  Ida Henriksen  1998  Køge Svømmeklub    41.52        1:27.07   
42  Frederikke Dons  1998  Hvidovre Svømme Klub    40.38        1:27.12   
43  Rikke Munkholm  1998  Swim Team Tåstrup    41.68        1:27.65   
44  Maja Lynge Wagner  1998  Hvidovre Svømme Klub    41.12        1:28.68   
45  Sofie Amalie Schön  1999  Lyngby Svømmeklub    41.11        1:28.79   
46  Alma Lundin  1998  Gentofte Svømme Klub    42.47        1:28.81   
47  Emma Rasmussen  1997  Helsingør Svømmeklub    43.67        1:30.17   
48  Frederikke Houen  1998  Helsingør Svømmeklub    43.38        1:30.20   
49  Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub    44.04        1:33.55   
50  Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK    42.97        1:33.91   
51  Sasha Sommer  1998  Gentofte Svømme Klub    42.45        1:35.00   
52  Marie Skov Andersen  1998  Lyngby Svømmeklub    43.54        1:35.08   
53  Nicoline Mondrup  1997  Gentofte Svømme Klub    45.76        1:35.42   
53  Julie R. Hartmann Nielsen  1997  Hillerød Svømmeklub    43.37        1:35.42   
55  Bolette Thomsen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.75        1:35.62   
56  Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub    44.69        1:36.02   
57  Bjarta Jógvansdóttir  1997  Svimjisamband Foroya    47.54        1:38.04   
58  Emilie Torp Kastrup  1997  Helsingør Svømmeklub    47.38        1:38.84   
59  Ida Hansgaard  1999  Køge Svømmeklub    46.10        1:41.20   
60  Louise Bromose  1999  Lyngby Svømmeklub    48.34        1:41.62   
61  Mathilte Olesen  1997  Hvidovre Svømme Klub    46.82        1:41.98   
62  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997  Hillerød Svømmeklub    46.51        1:42.12   
63  Gitte Sørensen Gosvig  1999  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    46.62        1:42.44   
64  Emilie Heick  1999  Albertslund IF VAT    48.00        1:44.80   
65  Trine Wandahl  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    47.04        1:45.83   
Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub            DNS   
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark