2019-08-23   01:36:33
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 10 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  14:00   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
 
 
Løb 10, 100m Rygsvømning Herrer, Finaler 13 år og yngre 
13 år og yngre: Anders Uldall Juhl (1992) 1:03.96 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Andreas Gerlach  1995  Hillerød Svømmeklub    34.43        1:10.81   
Emil Loftheim  1995  Gentofte Svømme Klub    34.75        1:12.05   
Frederik K. Mortensen  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    35.68        1:12.79   
Jacob Jensen  1995  Vordingborg Svømme Klub    35.38        1:12.92   
Sebastian Terp  1995  Farum Svømmeklub    35.91        1:13.85   
Nikolai Østergaard  1996  Vallensbæk IF Af 1939 VAT    36.97        1:15.79   
Emil Müller  1995  Svømmeklubben Syd    38.23        1:16.55   
Tobias Vester  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    38.07        1:16.99   
Lasse Jørgensen  1996  Swim Team Tåstrup    37.48        1:17.41   
10  Mark H. Østermann  1995  Svømmeklubben Triton Ballerup    37.83        1:17.63   
11  Kasper Sveistrup Holck  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    38.61        1:18.88   
12  Simon Rasmussen  1995  Svømmeklubben Syd    39.26        1:18.99   
13  Rasmus Hasemann  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    39.60        1:19.09   
14  Martin Lund Djurhuus  1995  Albertslund IF VAT    39.50        1:20.73   
15  Tobias B. Jensen  1995  Svømmeklubben Syd    40.14        1:21.00   
16  Jonas Berg-Sørensen  1996  Helsingør Svømmeklub    40.07        1:21.16   
17  Gustav Krøll  1996  Gentofte Svømme Klub    40.11        1:21.19   
18  Asbjørn Garne  1995  Gentofte Svømme Klub    39.14        1:21.34   
19  Mathias Pihl  1995  Køge Svømmeklub    39.85        1:21.68   
20  Stefan Reitz  1995  Hvidovre Svømme Klub    40.30        1:21.99   
21  Axel Bevort  1996  Gentofte Svømme Klub    40.10        1:22.39   
22  Mathias Gøtke  1995  Lyngby Svømmeklub    40.62        1:22.45   
23  Marcus Roldgaard  1996  Albertslund IF VAT    40.18        1:23.04   
24  Malte Karklinat  1995  Vordingborg Svømme Klub    40.76        1:23.51   
25  Andreas Kaas Elmgreen  1999  Lyngby Svømmeklub    42.20        1:24.41   
26  Maxemillian Pedersen  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    41.17        1:24.43   
27  Peter Huse Gaarde-Hansen  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    41.07        1:24.54   
28  Anton Andersen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    42.44        1:24.56   
29  Frederik Dahl  1995  Hillerød Svømmeklub    41.52        1:25.17   
30  Benjamin R. Vinterberg  1996  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    41.56        1:25.70   
31  Jannick Kristensen  1995  Glostrup Svømme Klub VAT    41.96        1:25.79   
32  Jacob Weberg  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    42.15        1:26.45   
33  Frederik Høst  1996  Hillerød Svømmeklub    43.71        1:26.70   
34  Alexander Weis  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    42.35        1:27.05   
35  Mads Larsen  1995  Greve Svømmeklub GTI    43.67        1:27.97   
36  Miklas Ladegaard  1996  Svømmeklubben Triton Ballerup    43.98        1:29.01   
37  Jesper Andersen  1995  Vordingborg Svømme Klub    43.95        1:29.80   
38  Tobias Lynggaard Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    45.19        1:30.10   
39  Robin Thorsen  1996  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    43.59        1:31.21   
40  Tóki Joensen  1996  Svimjisamband Foroya    46.10        1:33.32   
41  Johan Müller  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    46.52        1:33.55   
42  Jón Arni Hjelm  1997  Svimjisamband Foroya    46.50        1:34.73   
43  Daniel Christian  1998  Farum Svømmeklub    46.34        1:36.37   
44  Simon Svane  1996  Glostrup Svømme Klub VAT    48.53        1:36.59   
45  Lukas Andersen  1995  Svømmeklubben Syd    46.29        1:36.69   
46  Johannes E. Mariegaard  1997  Ishøj Svømme Klub    47.16        1:37.69   
47  Carl Juel Madsen  1998  Hillerød Svømmeklub    47.43        1:40.13   
48  Peter Bengtsson  1996  Hvidovre Svømme Klub    48.04        1:41.15   
49  Thomas Porsborg  1998  Køge Svømmeklub    50.01        1:44.76   
50  Tobias Roldgaard  1998  Albertslund IF VAT    49.93        1:46.34   
51  Jacob Samuel  1998  Køge Svømmeklub    51.38        1:46.98   
52  Milos Bodiroga  1999  Hvidovre Svømme Klub    56.91        1:50.52   
53  Sebastian Sylvest  1996  Hillerød Svømmeklub    55.61        1:54.38   
54  Lasse Foss Sylon  1997  Køge Svømmeklub    55.48        1:54.77   
55  Andreas I. Jensen  1996  Greve Svømmeklub GTI    57.71        1:57.53   
Malthe G. Poulsen  1997  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Markus Emil Jacobsen  1995  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS            DNS   
Jacob Sørensen  1996  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Julius Thielst  2000  Helsingør Svømmeklub            DNS   
Rasmus Birkedal  1997  Køge Svømmeklub            DSQ  svøm på mave v.50m 
Oskar Friis Hansen  1998  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Sv på maven v/25m 
Felix Burmester  1999  Helsingør Svømmeklub            DSQ  Sv på maven v/50 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark