2020-07-13   14:18:26
Vælg stævne:

Vælg sprog:
Swedish English Denmark Finland

Resultater for Køge Open - Nordea Cup/Herfølge

Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.

Lørdag

Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider
Resultat Løb 1 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider 
 
  Stævne navn  Køge Open Herfølge    Udskriftsdato  25 oktober 2008   
  Stævne by  Herfølge    Udskriftstidspunkt  13:58   
  Arrangør  Køge Svømmeklub         
 
 
Løb 1, 100m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre 
Mette Hasemann 1.13.28 
 
 
Plac.  Navn  Født  Klub    50m        Opnået  Status 











 
Mette Haagen Larsen  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    35.80        1:17.04   
Lise-Lotte Larsen Bentin  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    36.94        1:19.16   
Emilie Beckmann  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    36.73        1:19.25   
Frederikke Andersen  1997  Køge Svømmeklub    39.69        1:22.63   
Katarina Vogel  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    40.34        1:22.97   
Óluva Jacobsen  1997  Svimjisamband Foroya    39.08        1:23.99   
Emilia Lüders  1998  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    40.35        1:24.93   
Maja Hjuler  1997  Farum Svømmeklub    40.05        1:26.24   
Anna Olsen  1997  Albertslund IF VAT    41.87        1:26.49   
10  Amalie Mikkelsen  1997  Gentofte Svømme Klub    39.75        1:26.76   
11  Mette Jensen  1997  Holbæk Svømme Klub    40.97        1:27.48   
12  Emilie Eskildsen  1997  Køge Svømmeklub    40.78        1:27.54   
13  Helena Daugbjerg Petersen  1997  Farum Svømmeklub    40.79        1:28.00   
14  Josephine Skov  1997  Tune I.F. Svømmeafdeling GTI    41.41        1:28.17   
15  Frederikke Petrine Hansen  1998  Holbæk Svømme Klub            1:28.32   
16  Louise Møller Jessen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.03        1:28.48   
17  Megan Forslund Hansen  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup    40.99        1:28.98   
18  Sif Vange  1997  Lyngby Svømmeklub    43.34        1:29.17   
19  Nicoline M. Riisberg  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS    44.36        1:29.28   
20  Caroline Oxholm  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    41.50        1:29.65   
21  Sara Saur  1997  Gentofte Svømme Klub    41.73        1:29.67   
22  Caroline Amalie Duus  1998  Svømmeklubben Triton Ballerup    41.05        1:29.95   
23  Louise Vangstrup  1997  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    46.10        1:30.16   
24  Cille Smedegaard  1997  Gentofte Svømme Klub    44.34        1:30.60   
25  Olivia Jensen  1998  Køge Svømmeklub            1:30.84   
26  Caroline Mortensen  1997  Holbæk Svømme Klub            1:31.39   
27  Mie Ødegaard  1997  Køge Svømmeklub            1:32.25   
28  Louise Sørensen Gosvig  1997  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            1:32.45   
29  Frederikke Villumsen  1997  Albertslund IF VAT            1:33.49   
30  Anna Brandt Nielsen  1998  Lyngby Svømmeklub            1:34.46   
31  Frederikke Holm Iversen  1998  Gentofte Svømme Klub            1:35.26   
32  Lisa Steen Duus  1997  Farum Svømmeklub            1:35.37   
33  Cilla Gregersen  1997  Albertslund IF VAT            1:35.41   
34  Sofie Witthøft  1997  Kalundborg SK    6.58        1:35.61   
35  Laura Weinreich  1998  Holbæk Svømme Klub            1:36.05   
36  Kathrine Hansen  1998  Køge Svømmeklub    45.53        1:36.12   
37  Emilie Jensen  1998  Ishøj Svømme Klub    45.12        1:37.62   
38  Louise R. Hartmann Nielse  1997  Hillerød Svømmeklub    46.16        1:37.79   
39  Sunnleyg Eliasen  1997  Svimjisamband Foroya            1:37.80   
40  Anna Boutrup  1998  Birkerød Svømmeklub SIGMA NS    48.83        1:39.37   
41  Josefine Palmø  1997  Holbæk Svømme Klub    47.76        1:40.06   
42  Julie Leth-Petersen  1997  Hillerød Svømmeklub    48.70        1:41.42   
43  Sofie Amalie Schön  1999  Lyngby Svømmeklub    47.15        1:41.88   
44  Julie Bak  1997  Hvidovre Svømme Klub    46.99        1:42.23   
45  Ida Henriksen  1998  Køge Svømmeklub    48.63        1:42.92   
46  Emma Hansen  1999  Køge Svømmeklub    48.45        1:43.08   
47  Lærke Lindgreen Lauritsen  1997  Hillerød Svømmeklub    49.30        1:43.13   
48  Christine M. Dahl  1998  Dragør Svømmeklub    50.81        1:43.15   
49  Frederikke Dons  1998  Hvidovre Svømme Klub    48.22        1:43.66   
50  Julie R. Hartmann Nielsen  1997  Hillerød Svømmeklub    50.64        1:44.55   
51  Kristine Barrett  1998  Greve Svømmeklub GTI    46.85        1:45.38   
52  Elisabeth Kotmark  1997  Greve Svømmeklub GTI    46.39        1:45.89   
53  Yazmin B. Gürtler  2000  Køge Svømmeklub    46.32        1:46.30   
54  Lisa Petersen  1998  Køge Svømmeklub    50.67        1:46.76   
55  Gitte Sørensen Gosvig  1999  Allerød Svømmeklub SIGMA NS            1:47.10   
56  Bjarta Jógvansdóttir  1997  Svimjisamband Foroya    49.46        1:47.32   
57  Astrid Delrin  1999  Køge Svømmeklub            1:50.09   
58  Agnes Nørgård Kracht  1999  Lyngby Svømmeklub    56.33        1:57.84   
59  Emilie Heick  1999  Albertslund IF VAT    56.30        2:00.92   
Thea Laurberg Simonsen  1997  Lyngby Svømmeklub            DNS   
Iben Schmidt  1997  Svømmeklubben Triton Ballerup            DSQ  Afslut på maven 
Martine Mørck Taagholt  1997  Farum Svømmeklub            DSQ  1 hånd i vend. v/75m 
Louise Bromose  1999  Lyngby Svømmeklub            DSQ  Sv på mave V/50m 
Laura Holm Junge  1998  Kalundborg SK            DSQ  sv på mave v/50m 
                     
 
 

Oprettet af WinGrodan 1.16.12 
Licens til Køge Svømmeklub 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner
IC Result Danmark