Resultat för Køge Open - Nordea Cup/Herfølge
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Tävlingspass
Resultat Løb 27 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med mellemtider |
Stævne navn | Køge Open Herfølge | Udskriftsdato | 26 oktober 2008 | |||
Stævne by | Herfølge | Udskriftstidspunkt | 11:50 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub |
Løb 27, 200m Medley Damer, Finaler 11 år og yngre |
11 år og yngre: Louise Hedmann Jacobsen (1996) 2:40.00 2007-10-27 |
Plac. | Navn | Født | Klub | 50m | 100m | 150m | Opnået | Status | ||
1 | Mette Haagen Larsen | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.24 | 1:19.28 | 2:07.42 | 2:45.03 | |||
2 | Lise-Lotte Larsen Bentin | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 37.06 | 1:22.28 | 2:11.75 | 2:50.74 | |||
3 | Frederikke Andersen | 1997 | Køge Svømmeklub | 40.91 | 1:25.77 | 2:16.96 | 2:54.94 | |||
4 | Katarina Vogel | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 40.33 | 1:30.20 | 2:17.89 | 2:58.43 | |||
5 | Amalie Mikkelsen | 1997 | Gentofte Svømme Klub | 42.30 | 1:27.80 | 2:22.76 | 3:06.20 | |||
6 | Anna Olsen | 1997 | Albertslund IF VAT | 44.68 | 1:34.34 | 2:26.61 | 3:06.97 | |||
7 | Frederikke Petrine Hansen | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 41.65 | 1:28.84 | 2:25.42 | 3:07.44 | |||
8 | Caroline Oxholm | 1997 | Birkerød Svømmeklub SIGMA NS | 3:07.75 | ||||||
9 | Nicoline M. Riisberg | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 46.57 | 1:34.71 | 2:26.36 | 3:08.04 | |||
10 | Maria Uldal | 1998 | Køge Svømmeklub | 50.24 | 1:39.01 | 2:37.49 | 3:15.97 | |||
11 | Olivia Jensen | 1998 | Køge Svømmeklub | 44.74 | 1:35.65 | 2:35.92 | 3:16.86 | |||
12 | Louise Sørensen Gosvig | 1997 | Allerød Svømmeklub SIGMA NS | 45.74 | 1:35.43 | 2:34.08 | 3:17.41 | |||
13 | Josephine Skov | 1997 | Tune I.F. Svømmeafdeling GTI | 45.53 | 1:35.75 | 2:34.98 | 3:20.38 | |||
14 | Kathrine Eilsø | 1998 | Hvidovre Svømme Klub | 44.77 | 1:34.29 | 2:34.16 | 3:20.90 | |||
15 | Mie Ødegaard | 1997 | Køge Svømmeklub | 49.14 | 1:40.06 | 2:37.12 | 3:22.78 | |||
16 | Laura Weinreich | 1998 | Holbæk Svømme Klub | 45.11 | 1:37.41 | 2:39.40 | 3:26.60 | |||
17 | Cathrine Jørgensen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 45.93 | 1:38.23 | 2:42.37 | 3:26.69 | |||
18 | Anne-Sofie Lindblad | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 48.76 | 1:43.58 | 2:41.62 | 3:27.03 | |||
19 | Anna Brandt Nielsen | 1998 | Lyngby Svømmeklub | 49.91 | 1:38.50 | 2:37.50 | 3:28.34 | |||
20 | Sascha Meinild Nielsen | 1997 | Swim Team Tåstrup | 52.93 | 1:46.58 | 2:41.03 | 3:34.64 | |||
21 | Christine M. Dahl | 1998 | Dragør Svømmeklub | 56.38 | 1:49.99 | 2:51.95 | 3:38.02 | |||
22 | Amalie Mortensen | 1998 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 49.81 | 1:46.88 | 2:44.38 | 3:39.65 | |||
23 | Kirstine Andersen | 1997 | Vallensbæk IF Af 1939 VAT | 51.75 | 1:51.64 | 2:49.40 | 3:41.02 | |||
24 | Laura Holm Junge | 1998 | Kalundborg SK | 53.15 | 1:50.14 | 2:52.13 | 3:43.77 | |||
25 | Rikke Munkholm | 1998 | Swim Team Tåstrup | 57.19 | 1:54.17 | 2:56.02 | 3:43.84 | |||
Oprettet af WinGrodan 1.16.12 |
Licens til Køge Svømmeklub |