2020-09-29   21:27:04
Valitse kilpailu:

Valitse kieli:
Swedish English Denmark Finland

Tulokset Jämsän Äijän uinnit 2014

Alla löytyy kaikki kilpailun tulokset jaettuna kilpailujaksoihin.

Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:07   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Kärkkäinen  2003    371  32.30        1:10.97   
  Heinolan Isku                   
                     
Heta Veikkola  2003    291  36.19        1:16.89   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Ella Uusitalo  2003    281  36.83        1:17.82   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003    242  38.12        1:21.76   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Pinja Hautamäki  2004    205  40.91        1:26.51   
  Keuruun Toverit                   
                     
Laura Helena Müürsepp  2004    191  40.85        1:28.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Oona Tervo  2003    183  43.26        1:29.69   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Julia Järvelin  2003    180  42.10        1:30.18   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Jasmin Tasanen  2003    178  42.34        1:30.67   
  Keuruun Toverit                   
                     
10  Mirelle Hirsiniemi  2007    177  41.35        1:30.77   
  Aurajoen Uinti                   
                     
11  Xiaohan Zhou  2004    175  43.86        1:31.07   
  Aurajoen Uinti                   
                     
12  Hilla Penttilä  2005    143  45.71        1:37.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
13  Vilma Pitkäranta  2005    80  55.76        1:58.19   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
14  Ruut Raunio  2005    74  55.10        2:01.15   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001    474  31.36        1:05.41   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Wilma-Annika Puttonen  2001    347  34.45        1:12.58   
  Keuruun Toverit                   
                     
Venla Huurinainen  2001    313  35.41        1:15.07   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Ilona Hjelt  2002    229  38.88        1:23.31   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Oona Haaparanta  2002    200  42.15        1:27.17   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Elli Hannus  2002    185  40.35        1:29.41   
  Keuruun Toverit                   
                     
Emilia Hietakangas  2002    161  44.55        1:33.72   
  Keuruun Toverit                   
                     
Minni Laitinen  2001    45  1:04.78        2:23.14   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Netta Korhonen  2001              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelli Uusitalo  1999    446  31.35        1:06.76   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
Jenny Myllynen  2000    348  35.29        1:12.46   
  Heinolan Isku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:07 
 
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ajjuub Ezzat  2005    181  38.20        1:19.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Niklas Nordquist  2005    149  39.93        1:24.68   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mikael Tuohioja  2005    114  41.43        1:32.49   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
Arttu Tepponen  2004    112  46.31        1:33.04   
  Keuruun Toverit                   
                     
Aapo Hampaala  2004    110  41.85        1:33.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ville Kortteinen  2002    178  37.85        1:19.82   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
Tuukka Pekkanen  2002    172  39.50        1:20.78   
  Keuruun Toverit                   
                     
Heikki Jaspi  2003    166  39.88        1:21.61   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julius Nyberg  2002    163  38.51        1:22.23   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Tuure Ollikainen  2003    135  41.07        1:27.43   
  Keuruun Toverit                   
                     
Veeti Satamo  2003    126  40.15        1:29.51   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Kalle Haavisto  2003    126  41.33        1:29.62   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Kärkkäinen  1998    479  27.82        57.43   
  Heinolan Isku                   
                     
Werner Heräjärvi  1999    412  28.04        1:00.37   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Sampsa Oksanen  1999    322  30.78        1:05.54   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Jiri Järvinen  2001    261  33.47        1:10.31   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Karl Ladva  2000    257  33.55        1:10.67   
  Heinolan Isku                   
                     
Pyry Sirola  1999    256  32.91        1:10.72   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
Eetu Oskari Malvela  2000    252  32.99        1:11.10   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Patrick de Monte  2001    218  35.19        1:14.67   
  Keuruun Toverit                   
                     
Kasperi Koskinen  2001    203  36.22        1:16.43   
  Keuruun Toverit                   
                     
Aleksi Turkkila  2000              DNS   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Aleksanteri Semach  1999              DSQ   
  Swimming Jyväskylä                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:06 
 
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:06   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Verna Savioja  2004    232          46.87   
  Heinolan Isku                   
Alina Talja  2004    196          49.56   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aino Hinkka  2005    173          51.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lilli Kulpakko  2005    171          51.79   
  Aurajoen Uinti                   
Senni Oksanen  2004    162          52.82   
  Jämsänkosken Ilves                   
Aino Ollikainen  2005    159          53.10   
  Keuruun Toverit                   
Ruut Raunio  2005    157          53.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Liinu Haavisto  2005    151          54.03   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Mirelle Hirsiniemi  2007    115          59.11   
  Aurajoen Uinti                   
10  Hilla Penttilä  2005    115          59.22   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Lotta Haavisto  2005    111          59.83   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
12  Julia Rauhala  2006    98          1:02.28   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
13  Vilma Pitkäranta  2005    97          1:02.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
14  Karoliina Hirvelä  2006    58          1:14.19   
  Jämsänkosken Ilves                   
Melia Palsinajärvi  2005              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
Noora Kotanen  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.2 Eriaikaisia / poikkeavia käsiliikkeitä               
 
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Uusitalo  2003    190          50.04   
  Jämsänkosken Jyry                   
Elli Hannus  2002    158          53.24   
  Keuruun Toverit                   
Emilia Hietakangas  2002    122          57.97   
  Keuruun Toverit                   
Oona Saarinen  2003    108          1:00.40   
  Keuruun Toverit                   
Jenny Myllynen  2000              DSQ   
  Heinolan Isku                   
  SW 7.5 Perhosen alaspotku / vapaauinnin potku               
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:06 
 
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:29   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ajjuub Ezzat  2005    144          48.08   
  Aurajoen Uinti                   
Niklas Nordquist  2005    133          49.45   
  Aurajoen Uinti                   
Tuure Ollikainen  2003    127          50.15   
  Keuruun Toverit                   
Nikita Semach  2005    125          50.40   
  Swimming Jyväskylä                   
Markus Koskinen  2005    97          54.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Arttu Tepponen  2004    83          57.73   
  Keuruun Toverit                   
Eemeli Nylund  2003    75          59.82   
  Heinolan Isku                   
Aapo Hampaala  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 7.6 Eriaikainen / yhden käden kosketus seinään               
Mikael Tuohioja  2005              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
 
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Rantanen  1992    500          31.81   
  Uinti Tampere                   
Karl Ladva  2000    210          42.46   
  Heinolan Isku                   
Julius Nyberg  2002    158          46.66   
  Jämsänkosken Ilves                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:29 
 
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:49   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peppi Palokangas  2002    369  38.96  1:21.15  2:04.07    2:47.34   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Vivian Heräjärvi  2001    352  40.43  1:23.85  2:07.99    2:49.87   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Anni Turkkila  2002    255  44.40  1:32.70  2:22.12    3:09.08   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003    236  47.16  1:37.09  2:27.89    3:14.09   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Ella Alanko  2003    194  50.62  1:43.64  2:35.35    3:27.28   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Greta Kandolin  2003    184  1:46.32  3:31.03      3:31.03   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ilona Hjelt  2002    167  53.20  1:50.10  2:44.85    3:37.71   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    158  52.06  1:48.95  2:46.17    3:41.85   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Daniela Degenhardt  2003    155  1:44.93  2:45.72  3:43.33    3:43.33   
  Aurajoen Uinti                   
                     
10  Senni Oksanen  2004    144  1:52.09  2:51.26  3:48.62    3:48.62   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Laura Helena Müürsepp  2004              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:49 
 
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:50   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Niklas Nordquist  2005    114  53.52  1:49.39  2:45.24    3:38.34   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ajjuub Ezzat  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:50 
 
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:50   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001    377  41.53        1:26.78   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Venla Huurinainen  2001    296  44.81        1:34.06   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Wilma-Annika Puttonen  2001    267  44.62        1:37.32   
  Keuruun Toverit                   
                     
Heta Veikkola  2003    240  48.26        1:40.85   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Anni Turkkila  2002    236  48.85        1:41.41   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Xiaohan Zhou  2004    202  51.53        1:46.79   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Pinja Hautamäki  2004    183  53.76        1:50.41   
  Keuruun Toverit                   
                     
Aino Ollikainen  2005    158  55.83        1:55.80   
  Keuruun Toverit                   
                     
Elena Konstari  2002              DSQ   
  Jämsänkosken Ilves                   
  SW 7.1 Lähdön / käännöksen jälkeen ylimääräinen käsiveto sukelluksissa               
                     
 
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Hakala  2000    335  43.10        1:30.25   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:50 
 
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  14:50   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Eetu Oskari Malvela  2000    247  41.97        1:28.58   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Karl Ladva  2000    205  44.67        1:34.20   
  Heinolan Isku                   
                     
Patrick de Monte  2001    180  46.82        1:38.48   
  Keuruun Toverit                   
                     
Jiri Järvinen  2001    172  47.48        1:39.84   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Heikki Jaspi  2003    123  53.20        1:51.76   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Werner Heräjärvi  1999    338  36.96        1:19.77   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Sampsa Oksanen  1999    308  38.46        1:22.29   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  14:50 
 
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:21   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Verna Savioja  2004    283          35.40   
  Heinolan Isku                   
Aino Hinkka  2005    237          37.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Alina Talja  2004    178          41.29   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Mirelle Hirsiniemi  2007    158          43.00   
  Aurajoen Uinti                   
Liinu Haavisto  2005    115          47.75   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Pilvi Elina Nieminen  2004    112          48.14   
  Keuruun Toverit                   
Noora Kotanen  2004    103          49.58   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Julia Rauhala  2006    97          50.54   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lotta Haavisto  2005    95          50.85   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Melia Palsinajärvi  2005    82          53.38   
  Jämsänkosken Ilves                   
11  Eevi Mäkinen  2005    78          54.35   
  Jämsänkosken Ilves                   
12  Karoliina Hirvelä  2006    63          58.19   
  Jämsänkosken Ilves                   
13  Aada-Julia Laakso  2007    41          1:06.98   
  Jämsänkosken Ilves                   
 
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001    463          30.04   
  Jämsänkosken Ilves                   
Nelli Uusitalo  1999    442          30.51   
  Jämsänkosken Jyry                   
Kiia Kärkkäinen  2003    431          30.77   
  Heinolan Isku                   
Vivian Heräjärvi  2001    376          32.19   
  Jämsänkosken Ilves                   
Jenny Myllynen  2000    352          32.90   
  Heinolan Isku                   
Elina Helén  2001    297          34.81   
  Heinolan Isku                   
Ella Uusitalo  2003    291          35.05   
  Jämsänkosken Jyry                   
Daniela Degenhardt  2003    280          35.51   
  Aurajoen Uinti                   
Greta Kandolin  2003    213          38.93   
  Aurajoen Uinti                   
10  Ella Alanko  2003    208          39.24   
  Aurajoen Uinti                   
11  Elena Konstari  2002    198          39.88   
  Jämsänkosken Ilves                   
12  Emilia Hietakangas  2002    177          41.37   
  Keuruun Toverit                   
13  Oona Saarinen  2003    118          47.37   
  Keuruun Toverit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:21 
 
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:21   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ajjuub Ezzat  2005    177          36.13   
  Aurajoen Uinti                   
Nikita Semach  2005    161          37.27   
  Swimming Jyväskylä                   
Niklas Nordquist  2005    158          37.48   
  Aurajoen Uinti                   
Tuure Ollikainen  2003    148          38.37   
  Keuruun Toverit                   
Kalle Haavisto  2003    146          38.52   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Eemeli Nylund  2003    137          39.32   
  Heinolan Isku                   
Atte Nieminen  2004    106          42.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Markus Koskinen  2005    87          45.80   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Talja  2007    47          56.17   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Joona Kurppa  2004    38          59.95   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
 
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Kärkkäinen  1998    464          26.22   
  Heinolan Isku                   
Aleksanteri Semach  1999    381          28.00   
  Swimming Jyväskylä                   
Pyry Sirola  1999    260          31.78   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
Karl Ladva  2000    243          32.53   
  Heinolan Isku                   
Kasperi Koskinen  2001    199          34.73   
  Keuruun Toverit                   
Ville Kortteinen  2002    185          35.58   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:21 
 
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:21   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Kärkkäinen  2003    312  39.31        1:21.42   
  Heinolan Isku                   
                     
Heta Veikkola  2003    274  41.26        1:24.96   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Laura Helena Müürsepp  2004    154  50.50        1:42.88   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Mirelle Hirsiniemi  2007    130  52.42        1:48.83   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Julia Järvelin  2003              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
                     
Oona Tervo  2003              DSQ   
  Vaajakosken Uimaseura                   
  SW 10.5 Seisominen / käveleminen altaan pohjassa               
                     
 
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Peppi Palokangas  2002    350  38.27        1:18.32   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Netta Korhonen  2001    206  44.88        1:33.40   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Minni Laitinen  2001              DNS   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:21 
 
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:21   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Tuukka Pekkanen  2002    144  46.45        1:33.24   
  Keuruun Toverit                   
                     
Veeti Satamo  2003    142  44.89        1:33.80   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Niklas Nordquist  2005    111  50.17        1:41.75   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Ajjuub Ezzat  2005              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä               
                     
 
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Rantanen  1992    488  29.68        1:02.16   
  Uinti Tampere                   
                     
Sampsa Oksanen  1999    311  34.91        1:12.20   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Pyry Sirola  1999              DNS   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:21 
 
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Venla Huurinainen  2001    325  40.75  2:18.81  3:01.10    3:01.10   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
Anni Turkkila  2002    292  41.72  1:30.82  2:25.25    3:07.78   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003    213  48.86  1:42.32  2:41.50    3:28.59   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Greta Kandolin  2003    193  51.53  1:44.53  2:48.16    3:35.41   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Daniela Degenhardt  2003    175  55.96  1:54.22  2:56.83    3:42.48   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Xiaohan Zhou  2004    165  57.36  1:54.55  2:56.31    3:47.14   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Hilla Penttilä  2005    159  50.77  1:50.97  2:56.05    3:49.61   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
                     
 
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Hakala  2000    318  38.21  1:30.22  2:21.51    3:02.42   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Julius Nyberg  2002    159  44.74  1:38.22  2:35.03    3:21.96   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Heikki Jaspi  2003    119  53.28  1:45.60  2:52.00    3:42.29   
  Aurajoen Uinti                   
                     
Veeti Satamo  2003              DSQ   
  Aurajoen Uinti                   
  SW 8.2 Käsien palautus veden alla               
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:20   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Aino Hinkka  2005    213          42.99   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Alina Talja  2004    149          48.41   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lilli Kulpakko  2005    148          48.53   
  Aurajoen Uinti                   
Mirelle Hirsiniemi  2007    131          50.55   
  Aurajoen Uinti                   
Pinja Hautamäki  2004    114          52.97   
  Keuruun Toverit                   
Noora Kotanen  2004    101          55.09   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Vilma Pitkäranta  2005    78          59.96   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Ruut Raunio  2005    76          1:00.59   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Lotta Haavisto  2005    71          1:01.81   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
10  Julia Rauhala  2006    70          1:02.18   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
11  Aada-Julia Laakso  2007    58          1:06.25   
  Jämsänkosken Ilves                   
12  Melia Palsinajärvi  2005    52          1:08.44   
  Jämsänkosken Ilves                   
Aino Ollikainen  2005              DSQ   
  Keuruun Toverit                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
Liinu Haavisto  2005              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Kiia Kärkkäinen  2003    353          36.34   
  Heinolan Isku                   
Peppi Palokangas  2002    343          36.68   
  Swimming Jyväskylä                   
Wilma-Annika Puttonen  2001    277          39.39   
  Keuruun Toverit                   
Ella Alanko  2003    178          45.68   
  Aurajoen Uinti                   
Jasmin Tasanen  2003    133          50.27   
  Keuruun Toverit                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:20 
 
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:19   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nikita Semach  2005    126          45.07   
  Swimming Jyväskylä                   
Ajjuub Ezzat  2005    121          45.66   
  Aurajoen Uinti                   
Niklas Nordquist  2005    105          47.89   
  Aurajoen Uinti                   
Markus Koskinen  2005    80          52.37   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Mikael Tuohioja  2005    78          52.89   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Kalle Haavisto  2003    67          55.42   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Atte Nieminen  2004    67          55.48   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Talja  2007    51          1:00.78   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Joona Kurppa  2004    47          1:02.36   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
Aapo Hampaala  2004              DSQ   
  Uimaseura Kangasalan Kuohu                   
  SW 6.2 Uintia vatsallaan               
 
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA          Aika  Tila 
  Seura                   











 
Antti Rantanen  1992    494          28.60   
  Uinti Tampere                   
Joona Kärkkäinen  1998    397          30.76   
  Heinolan Isku                   
Pyry Sirola  1999    212          37.86   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
Ville Kortteinen  2002    132          44.32   
  Kangasalan Urheilijat KU-68                   
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:19 
 
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:59   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Heta Veikkola  2003    205  42.92        1:33.28   
  Lapuan Virkiä                   
                     
Anni Turkkila  2002    171  44.74        1:39.10   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Ilona Hjelt  2002    118  50.75        1:52.13   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Lilli Kulpakko  2005    95  55.41        2:00.45   
  Aurajoen Uinti                   
                     
 
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Ella Hakala  2000    278  38.95        1:24.32   
  Vaajakosken Uimaseura                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:59 
 
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:59   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Jiri Järvinen  2001    201  37.34        1:22.74   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Patrick de Monte  2001    172  39.35        1:27.13   
  Keuruun Toverit                   
                     
Kasperi Koskinen  2001    147  40.34        1:31.66   
  Keuruun Toverit                   
                     
 
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m        Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Kärkkäinen  1998    424  30.15        1:04.51   
  Heinolan Isku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:59 
 
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:59   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Saara Svahn  2001    474  33.59  1:10.22  1:47.70    2:22.57   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Vivian Heräjärvi  2001    406  34.86  1:13.19  1:52.52    2:30.09   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Kiia Kärkkäinen  2003    326  38.17  1:22.03  2:03.68    2:41.37   
  Heinolan Isku                   
                     
Anni-Maria Laakso  2003    180  43.75  2:28.96      3:16.54   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Senni Oksanen  2004    142  47.72  1:42.10  2:36.99    3:32.75   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Nelli Uusitalo  1999    444  32.95  1:09.94  1:48.01    2:25.63   
  Jämsänkosken Jyry                   
                     
Jenny Myllynen  2000    316  39.00  1:22.05  2:05.03    2:43.06   
  Heinolan Isku                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:59 
 
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) 
 
  Kilpailu  Jämsän äijän uinnit 2014    Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014   
  Kilpailun paikkakunta  Jämsä    Tulostusaika  16:59   
  Järjestäjä  Jämsänkosken Ilves         
  Allas  25m         
  Kilpailupäivämäärä  25 lokakuu 2014         
 
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Karl Ladva  2000    262  35.71  1:15.42  1:56.29    2:35.22   
  Heinolan Isku                   
                     
Tuukka Pekkanen  2002    167  42.05  1:29.71  2:16.71    3:00.20   
  Keuruun Toverit                   
                     
 
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v 
 
Nimi  Synt  Pisteet  FINA  50m  100m  150m    Aika  Tila 
  Seura                   











 
Joona Kärkkäinen  1998    459  30.51  1:04.00  1:36.83    2:08.82   
  Heinolan Isku                   
                     
Werner Heräjärvi  1999    402  31.39  1:06.23  1:40.87    2:14.55   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
Aleksanteri Semach  1999    359  33.03  1:08.82  1:45.14    2:19.76   
  Swimming Jyväskylä                   
                     
Sampsa Oksanen  1999    307  33.41  1:10.86  1:50.03    2:27.27   
  Jämsänkosken Ilves                   
                     
 
 

Tekijä: WinGrodan 1.22.11  Tulostuspäivämäärä  25 lokakuu 2014 
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves  Tulostusaika  16:59 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner