Resultater for Jämsän Äijän uinnit 2014
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 1 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:07 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Laji 1, 100m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelli Uusitalo |
1999 |
|
446 |
31.35 |
|
|
|
1:06.76 |
|
|
Jämsänkosken Jyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Myllynen |
2000 |
|
348 |
35.29 |
|
|
|
1:12.46 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:07 |
|
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 2 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:06 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 - 12 v |
|
Laji 2, 100m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 13 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:06 |
|
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:06 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 3, 50m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:06 |
|
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 4 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:29 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 4, 50m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:29 |
|
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 5 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:49 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 5, 200m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Peppi Palokangas |
2002 |
|
369 |
38.96 |
1:21.15 |
2:04.07 |
|
2:47.34 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vivian Heräjärvi |
2001 |
|
352 |
40.43 |
1:23.85 |
2:07.99 |
|
2:49.87 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni Turkkila |
2002 |
|
255 |
44.40 |
1:32.70 |
2:22.12 |
|
3:09.08 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni-Maria Laakso |
2003 |
|
236 |
47.16 |
1:37.09 |
2:27.89 |
|
3:14.09 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Ella Alanko |
2003 |
|
194 |
50.62 |
1:43.64 |
2:35.35 |
|
3:27.28 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
184 |
1:46.32 |
3:31.03 |
|
|
3:31.03 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Ilona Hjelt |
2002 |
|
167 |
53.20 |
1:50.10 |
2:44.85 |
|
3:37.71 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Mirelle Hirsiniemi |
2007 |
|
158 |
52.06 |
1:48.95 |
2:46.17 |
|
3:41.85 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
155 |
1:44.93 |
2:45.72 |
3:43.33 |
|
3:43.33 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Senni Oksanen |
2004 |
|
144 |
1:52.09 |
2:51.26 |
3:48.62 |
|
3:48.62 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Laura Helena Müürsepp |
2004 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:49 |
|
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 6 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:50 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 6, 200m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Niklas Nordquist |
2005 |
|
114 |
53.52 |
1:49.39 |
2:45.24 |
|
3:38.34 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 6.2 Uintia vatsallaan |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:50 |
|
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 7 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:50 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
Laji 7, 100m Rintauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Hakala |
2000 |
|
335 |
43.10 |
|
|
|
1:30.25 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:50 |
|
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 8 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
14:50 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Laji 8, 100m Rintauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
338 |
36.96 |
|
|
|
1:19.77 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sampsa Oksanen |
1999 |
|
308 |
38.46 |
|
|
|
1:22.29 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
14:50 |
|
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 9 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:21 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 9, 50m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:21 |
|
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 10 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:21 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 10, 50m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:21 |
|
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 11 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:21 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 11, 100m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 12 - 13 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:21 |
|
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 12 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:21 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Tuukka Pekkanen |
2002 |
|
144 |
46.45 |
|
|
|
1:33.24 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Veeti Satamo |
2003 |
|
142 |
44.89 |
|
|
|
1:33.80 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Niklas Nordquist |
2005 |
|
111 |
50.17 |
|
|
|
1:41.75 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Ajjuub Ezzat |
2005 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 12, 100m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Antti Rantanen |
1992 |
|
488 |
29.68 |
|
|
|
1:02.16 |
|
|
Uinti Tampere |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Sampsa Oksanen |
1999 |
|
311 |
34.91 |
|
|
|
1:12.20 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Pyry Sirola |
1999 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Kangasalan Urheilijat KU-68 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:21 |
|
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 13 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:20 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Venla Huurinainen |
2001 |
|
325 |
40.75 |
2:18.81 |
3:01.10 |
|
3:01.10 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Turkkila |
2002 |
|
292 |
41.72 |
1:30.82 |
2:25.25 |
|
3:07.78 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Anni-Maria Laakso |
2003 |
|
213 |
48.86 |
1:42.32 |
2:41.50 |
|
3:28.59 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Greta Kandolin |
2003 |
|
193 |
51.53 |
1:44.53 |
2:48.16 |
|
3:35.41 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Daniela Degenhardt |
2003 |
|
175 |
55.96 |
1:54.22 |
2:56.83 |
|
3:42.48 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Xiaohan Zhou |
2004 |
|
165 |
57.36 |
1:54.55 |
2:56.31 |
|
3:47.14 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Hilla Penttilä |
2005 |
|
159 |
50.77 |
1:50.97 |
2:56.05 |
|
3:49.61 |
|
|
Uimaseura Kangasalan Kuohu |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 13, 200m Sekauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Hakala |
2000 |
|
318 |
38.21 |
1:30.22 |
2:21.51 |
|
3:02.42 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:20 |
|
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 14 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:20 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 14, 200m Sekauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Julius Nyberg |
2002 |
|
159 |
44.74 |
1:38.22 |
2:35.03 |
|
3:21.96 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Heikki Jaspi |
2003 |
|
119 |
53.28 |
1:45.60 |
2:52.00 |
|
3:42.29 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Veeti Satamo |
2003 |
|
|
|
|
|
|
DSQ |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
SW 8.2 Käsien palautus veden alla |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:20 |
|
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 15 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:20 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 10 v ja nuoremmat |
|
Laji 15, 50m Selkäuinti Naiset, Loppukilpailut 11 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:20 |
|
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 16 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:19 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 11 v ja nuoremmat |
|
Laji 16, 50m Selkäuinti Miehet, Loppukilpailut 12 - 99 v |
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:19 |
|
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 17 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:59 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Heta Veikkola |
2003 |
|
205 |
42.92 |
|
|
|
1:33.28 |
|
|
Lapuan Virkiä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Anni Turkkila |
2002 |
|
171 |
44.74 |
|
|
|
1:39.10 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Ilona Hjelt |
2002 |
|
118 |
50.75 |
|
|
|
1:52.13 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Lilli Kulpakko |
2005 |
|
95 |
55.41 |
|
|
|
2:00.45 |
|
|
Aurajoen Uinti |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 17, 100m Perhosuinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Ella Hakala |
2000 |
|
278 |
38.95 |
|
|
|
1:24.32 |
|
|
Vaajakosken Uimaseura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:59 |
|
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 18 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:59 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
Laji 18, 100m Perhosuinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
|
|
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Kärkkäinen |
1998 |
|
424 |
30.15 |
|
|
|
1:04.51 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:59 |
|
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 19 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:59 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 13 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Saara Svahn |
2001 |
|
474 |
33.59 |
1:10.22 |
1:47.70 |
|
2:22.57 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Vivian Heräjärvi |
2001 |
|
406 |
34.86 |
1:13.19 |
1:52.52 |
|
2:30.09 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Kiia Kärkkäinen |
2003 |
|
326 |
38.17 |
1:22.03 |
2:03.68 |
|
2:41.37 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Anni-Maria Laakso |
2003 |
|
180 |
43.75 |
2:28.96 |
|
|
3:16.54 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Senni Oksanen |
2004 |
|
142 |
47.72 |
1:42.10 |
2:36.99 |
|
3:32.75 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 19, 200m Vapaauinti Naiset, Loppukilpailut 14 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Nelli Uusitalo |
1999 |
|
444 |
32.95 |
1:09.94 |
1:48.01 |
|
2:25.63 |
|
|
Jämsänkosken Jyry |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Jenny Myllynen |
2000 |
|
316 |
39.00 |
1:22.05 |
2:05.03 |
|
2:43.06 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:59 |
|
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat)
Tulokset Laji 20 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
|
|
Kilpailu |
Jämsän äijän uinnit 2014 |
|
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
Kilpailun paikkakunta |
Jämsä |
|
Tulostusaika |
16:59 |
|
|
Järjestäjä |
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
Allas |
25m |
|
|
|
|
|
Kilpailupäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 14 v ja nuoremmat |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Karl Ladva |
2000 |
|
262 |
35.71 |
1:15.42 |
1:56.29 |
|
2:35.22 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Tuukka Pekkanen |
2002 |
|
167 |
42.05 |
1:29.71 |
2:16.71 |
|
3:00.20 |
|
|
Keuruun Toverit |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Laji 20, 200m Vapaauinti Miehet, Loppukilpailut 15 - 99 v |
|
# |
Nimi |
Synt |
Pisteet |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Aika |
Tila |
|
Seura |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Joona Kärkkäinen |
1998 |
|
459 |
30.51 |
1:04.00 |
1:36.83 |
|
2:08.82 |
|
|
Heinolan Isku |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Werner Heräjärvi |
1999 |
|
402 |
31.39 |
1:06.23 |
1:40.87 |
|
2:14.55 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Aleksanteri Semach |
1999 |
|
359 |
33.03 |
1:08.82 |
1:45.14 |
|
2:19.76 |
|
|
Swimming Jyväskylä |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Sampsa Oksanen |
1999 |
|
307 |
33.41 |
1:10.86 |
1:50.03 |
|
2:27.27 |
|
|
Jämsänkosken Ilves |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Tekijä: WinGrodan 1.22.11 |
Tulostuspäivämäärä |
25 lokakuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Jämsänkosken Ilves |
Tulostusaika |
16:59 |
|