Resultat för UGP4 Stockholm, Eriksdalsbadet
Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.
Resultat Gren 1 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:43 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.43 | 1:01.71 | 1:34.43 | 2:07.41 | |||
2 | Kajsa Nyström | 1992 | Simklubben Neptun | 31.34 | 1:04.72 | 1:38.50 | 2:13.20 | |||
3 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.87 | 1:06.91 | 1:42.28 | 2:17.26 | |||
4 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 31.28 | 1:05.75 | 1:41.91 | 2:18.56 | |||
5 | Matilda Grillhammar | 1992 | Simklubben Neptun | 33.06 | 1:08.84 | 1:45.47 | 2:22.51 | |||
6 | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.02 | 1:10.27 | 1:48.31 | 2:24.99 | |||
7 | Anneli Ohlsson | 1992 | Simklubben Neptun | 34.19 | 1:12.40 | 1:52.30 | 2:32.39 | |||
8 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 35.91 | 1:14.88 | 1:54.58 | 2:32.42 | |||
9 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.70 | 1:13.51 | 1:54.50 | 2:34.35 | |||
- | Elin Frank | 1992 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 32.65 | 1:07.35 | 1:42.50 | 2:17.91 | |||
2 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.57 | 1:09.09 | 1:45.85 | 2:21.91 | |||
3 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.12 | 1:09.01 | 1:46.31 | 2:23.80 | |||
4 | Sanna Lindstrand | 1993 | Simklubben Neptun | 34.26 | 1:11.19 | 1:49.19 | 2:24.89 | |||
5 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.17 | 1:09.94 | 1:49.12 | 2:27.70 | |||
6 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.54 | 1:11.68 | 1:50.03 | 2:28.27 | |||
7 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.69 | 1:12.21 | 1:52.09 | 2:29.15 | |||
8 | Julia Höglund | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.68 | 1:11.29 | 1:50.48 | 2:29.38 | |||
9 | Erika Eriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.42 | 1:11.23 | 1:50.95 | 2:30.04 | |||
10 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 33.82 | 1:11.97 | 1:51.50 | 2:30.51 | |||
11 | Petronella Karlsson-Åslun | 1993 | Simklubben Neptun | 34.11 | 1:12.94 | 1:53.36 | 2:33.57 | |||
12 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 34.63 | 1:14.93 | 1:56.96 | 2:36.51 | |||
13 | Denize Eskiizmirliler | 1993 | Spårvägens Simförening | 35.34 | 1:16.08 | 1:58.62 | 2:38.28 | |||
14 | Sofia Sjöblom | 1993 | Älvsjö AIK Fritid | 35.81 | 1:15.80 | 1:58.32 | 2:41.15 | |||
15 | Emma Wall | 1993 | Spårvägens Simförening | 36.65 | 1:18.45 | 2:00.30 | 2:42.78 | |||
16 | Jonna Väntönen | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 37.56 | 1:19.22 | 2:03.61 | 2:46.42 | |||
17 | Jennifer Kronholm | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.68 | 1:30.56 | 2:23.30 | 3:12.50 | |||
- | Ida Mackegård | 1993 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.26 | 1:03.33 | 1:36.86 | 2:10.59 | |||
2 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.63 | 1:06.26 | 1:41.14 | 2:16.28 | |||
3 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.11 | 1:07.40 | 1:43.27 | 2:18.36 | |||
4 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.51 | 1:10.24 | 1:47.46 | 2:24.80 | |||
5 | Marina Hedberg | 1994 | Simklubben Neptun | 33.34 | 1:10.18 | 1:48.90 | 2:25.96 | |||
6 | Hannah Walsh | 1994 | Polisens IF | 33.80 | 1:11.12 | 1:50.08 | 2:28.92 | |||
7 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.59 | 1:12.14 | 1:51.24 | 2:30.23 | |||
8 | Anna Karle | 1994 | Polisens IF | 34.57 | 1:12.86 | 1:52.39 | 2:30.66 | |||
9 | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.10 | 1:12.70 | 1:52.43 | 2:30.74 | |||
10 | Linn Söderberg | 1994 | Polisens IF | 34.96 | 1:14.06 | 1:54.83 | 2:34.89 | |||
11 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 36.65 | 1:15.97 | 1:56.41 | 2:35.43 | |||
12 | Ellinor Nyman | 1994 | Väsby Simsällskap | 36.02 | 1:16.13 | 1:57.43 | 2:37.82 | |||
13 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.72 | 1:17.16 | 1:59.44 | 2:40.44 | |||
14 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.13 | 1:18.57 | 2:01.78 | 2:43.21 | |||
- | Vira Engberg | 1994 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Moa Österberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 1, 200m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.19 | 1:07.92 | 1:44.20 | 2:20.59 | |||
2 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.94 | 1:08.69 | 1:46.78 | 2:23.38 | |||
3 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.10 | 1:09.89 | 1:48.00 | 2:25.23 | |||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.50 | 1:10.95 | 1:49.49 | 2:25.83 | |||
5 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.96 | 1:11.13 | 1:49.12 | 2:25.89 | |||
6 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.87 | 1:11.69 | 1:49.74 | 2:25.90 | |||
7 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.08 | 1:10.56 | 1:49.13 | 2:26.96 | |||
8 | Marie Carlsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 34.06 | 1:12.05 | 1:51.61 | 2:30.63 | |||
8 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.54 | 1:13.52 | 1:52.25 | 2:30.63 | |||
10 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 34.73 | 1:13.15 | 1:53.22 | 2:32.19 | |||
11 | Marlene Wardle Edkvist | 1995 | Simklubben Neptun | 33.51 | 1:10.98 | 1:51.04 | 2:32.30 | |||
12 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 34.94 | 1:13.84 | 1:53.82 | 2:33.24 | |||
13 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.67 | 1:16.34 | 1:56.84 | 2:33.51 | |||
14 | Lovisa Malmberg | 1995 | Simklubben Neptun | 35.69 | 1:15.19 | 1:55.28 | 2:33.93 | |||
15 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.36 | 1:15.68 | 1:55.14 | 2:34.48 | |||
16 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.11 | 1:15.46 | 1:56.44 | 2:35.16 | |||
17 | Sofia Bergkvist | 1995 | Polisens IF | 37.30 | 1:18.36 | 1:59.40 | 2:37.69 | |||
18 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 36.39 | 1:16.03 | 1:57.64 | 2:38.02 | |||
19 | Sara Arpvall | 1995 | Polisens IF | 35.69 | 1:15.80 | 1:57.41 | 2:39.01 | |||
20 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 37.06 | 1:18.66 | 2:00.23 | 2:39.82 | |||
21 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.57 | 1:16.54 | 2:00.06 | 2:40.09 | |||
22 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.33 | 1:15.92 | 1:58.79 | 2:40.11 | |||
23 | Danielle Lönnberg | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.37 | 1:17.36 | 1:59.83 | 2:40.48 | |||
24 | Tove Andersson-Lind | 1995 | Polisens IF | 36.54 | 1:18.19 | 2:01.47 | 2:40.49 | |||
25 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.61 | 1:17.75 | 1:59.95 | 2:40.51 | |||
26 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 37.92 | 1:20.22 | 2:01.54 | 2:41.54 | |||
27 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 36.75 | 1:17.29 | 2:00.53 | 2:42.35 | |||
28 | Olivia Andersson | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.40 | 1:18.60 | 2:01.53 | 2:43.33 | |||
29 | Emmeli Hansson | 1995 | Polisens IF | 37.19 | 1:19.15 | 2:02.55 | 2:43.60 | |||
30 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 39.08 | 1:21.40 | 2:04.97 | 2:45.73 | |||
31 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.51 | 1:19.50 | 2:04.20 | 2:45.91 | |||
32 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.33 | 1:19.78 | 2:04.20 | 2:48.24 | |||
33 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 39.40 | 1:24.33 | 2:08.61 | 2:48.85 | |||
34 | Julia Peterson | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.21 | 1:20.61 | 2:06.14 | 2:49.69 | |||
35 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 38.01 | 1:22.52 | 2:07.13 | 2:49.80 | |||
36 | Sofia Olofsson | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.70 | 1:21.68 | 2:07.15 | 2:50.66 | |||
37 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.95 | 1:21.23 | 2:06.09 | 2:51.03 | |||
38 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.50 | 1:22.18 | 2:08.15 | 2:52.94 | |||
39 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.53 | 1:24.28 | 2:11.01 | 2:54.47 | |||
40 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.49 | 1:23.65 | 2:10.42 | 2:55.52 | |||
41 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.24 | 1:27.42 | 2:14.29 | 2:57.28 | |||
42 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.32 | 1:25.43 | 2:13.56 | 2:57.40 | |||
43 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 40.66 | 1:26.22 | 2:12.44 | 2:57.98 | |||
44 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.68 | 1:25.61 | 2:13.24 | 2:58.06 | |||
45 | Kajsa Leed | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.07 | 1:22.71 | 2:10.72 | 2:58.41 | |||
46 | Narie Thuresson | 1997 | Väsby Simsällskap | 41.22 | 1:29.09 | 2:17.06 | 3:00.33 | |||
47 | Rebecca Eklund | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 39.93 | 1:27.80 | 2:17.02 | 3:01.10 | |||
48 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 42.08 | 1:29.90 | 2:17.66 | 3:01.28 | |||
49 | Emmy Persson | 1995 | Väsby Simsällskap | 41.13 | 1:26.85 | 2:14.34 | 3:02.17 | |||
50 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.15 | 1:28.74 | 2:16.92 | 3:03.32 | |||
51 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.43 | 1:28.98 | 2:19.02 | 3:03.38 | |||
52 | Angelica Salomonsson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.22 | 1:27.08 | 2:16.54 | 3:04.92 | |||
53 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.56 | 1:29.12 | 2:17.63 | 3:04.97 | |||
54 | Wilma Tien | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.21 | 1:27.92 | 2:17.01 | 3:05.90 | |||
55 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.75 | 1:34.83 | 2:26.82 | 3:15.67 | |||
56 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.36 | 1:36.45 | 2:29.53 | 3:17.40 | |||
57 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 42.09 | 1:34.33 | 2:28.23 | 3:21.13 | |||
58 | Erika Garmelius | 1995 | Simklubben Neptun | 49.19 | 1:42.32 | 2:38.95 | 3:33.01 | |||
59 | Anna Erdhage | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.41 | 1:43.28 | 2:42.25 | 3:40.38 | |||
- | Izabella Simonsson | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 2 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:07 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 27.24 | 59.89 | 1:39.87 | 2:10.56 | |||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.42 | 1:04.70 | 1:42.38 | 2:13.94 | |||
3 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 30.40 | 1:08.67 | 1:52.02 | 2:23.16 | |||
4 | Jakob Svensson | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.26 | 1:09.20 | 1:54.47 | 2:29.85 | |||
5 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.03 | 1:10.63 | 1:56.71 | 2:30.96 | |||
6 | James Watson | 1992 | Simklubben Neptun | 32.34 | 1:12.23 | 1:57.90 | 2:33.45 | |||
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.19 | 1:03.60 | 1:46.38 | 2:17.91 | |||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 31.38 | 1:08.69 | 1:46.62 | 2:19.12 | |||
3 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.54 | 1:05.49 | 1:47.06 | 2:21.20 | |||
4 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 30.18 | 1:08.76 | 1:50.10 | 2:24.06 | |||
5 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.81 | 1:06.17 | 1:50.34 | 2:25.99 | |||
6 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.79 | 1:08.41 | 1:51.23 | 2:26.62 | |||
7 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.23 | 1:10.79 | 1:57.76 | 2:32.75 | |||
8 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 33.31 | 1:16.92 | 2:05.17 | 2:41.17 | |||
9 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 35.74 | 1:18.76 | 2:03.36 | 2:41.63 | |||
10 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.62 | 1:13.49 | 2:04.46 | 2:43.60 | |||
11 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 32.67 | 1:15.64 | 2:05.75 | 2:44.46 | |||
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.74 | 1:07.91 | 1:49.57 | 2:23.65 | |||
2 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.05 | 1:10.63 | 1:56.97 | 2:28.77 | |||
3 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.82 | 1:13.07 | 1:57.35 | 2:29.50 | |||
4 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.32 | 1:09.93 | 1:56.60 | 2:30.19 | |||
5 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.48 | 1:12.03 | 1:56.82 | 2:30.78 | |||
6 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.69 | 1:14.55 | 1:59.32 | 2:36.59 | |||
7 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.96 | 1:14.72 | 2:03.68 | 2:37.88 | |||
8 | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.72 | 1:14.98 | 2:00.28 | 2:38.93 | |||
9 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.84 | 1:16.27 | 2:04.15 | 2:40.19 | |||
10 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.96 | 1:16.17 | 2:02.91 | 2:40.63 | |||
11 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 32.76 | 1:14.38 | 2:04.10 | 2:41.09 | |||
12 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.29 | 1:17.02 | 2:06.02 | 2:41.13 | |||
13 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 37.33 | 1:18.12 | 2:05.78 | 2:42.74 | |||
14 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 36.85 | 1:20.13 | 2:07.63 | 2:45.84 | |||
15 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.05 | 1:25.46 | 2:20.02 | 3:01.97 | |||
Gren 2, 200m Medley Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 34.05 | 1:13.84 | 1:57.88 | 2:33.95 | |||
2 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 32.94 | 1:13.53 | 2:00.31 | 2:35.20 | |||
3 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 34.81 | 1:17.24 | 2:08.03 | 2:43.83 | |||
4 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 33.33 | 1:17.69 | 2:09.70 | 2:46.08 | |||
5 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.61 | 1:17.29 | 2:07.97 | 2:48.14 | |||
6 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.62 | 1:23.59 | 2:14.02 | 2:53.71 | |||
7 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.04 | 1:22.52 | 2:18.67 | 2:57.40 | |||
8 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 41.48 | 1:26.91 | 2:21.66 | 3:00.44 | |||
9 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.10 | 1:28.57 | 2:19.62 | 3:04.69 | |||
10 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.15 | 1:26.19 | 2:22.49 | 3:05.28 | |||
11 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 39.58 | 1:29.58 | 2:26.32 | 3:06.39 | |||
12 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 42.96 | 1:30.08 | 2:25.47 | 3:06.41 | |||
13 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 38.07 | 1:28.99 | 2:21.47 | 3:07.63 | |||
14 | Julius Ohlén | 1996 | Väsby Simsällskap | 50.70 | 1:45.44 | 2:45.52 | 3:34.14 | |||
- | Adel Khan | 1996 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 3 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:50 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 35.15 | 1:13.47 | 1:53.27 | 2:32.63 | |||
2 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.16 | 1:23.22 | 2:06.28 | 2:47.93 | |||
3 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 39.71 | 1:22.93 | 2:06.61 | 2:50.60 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Camilla Hamdi | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.74 | 1:16.43 | 1:56.38 | 2:36.32 | |||
2 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.55 | 1:15.96 | 1:56.60 | 2:37.69 | |||
3 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.66 | 1:20.84 | 2:03.24 | 2:44.94 | |||
4 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Polisens IF | 39.22 | 1:21.75 | 2:05.61 | 2:49.88 | |||
5 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 38.85 | 1:21.87 | 2:06.36 | 2:50.08 | |||
6 | Denize Eskiizmirliler | 1993 | Spårvägens Simförening | 40.03 | 1:24.45 | 2:09.57 | 2:52.81 | |||
7 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 40.15 | 1:24.99 | 2:10.36 | 2:52.89 | |||
8 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.10 | 1:24.88 | 2:14.23 | 3:01.71 | |||
9 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 41.20 | 1:26.66 | 2:15.11 | 3:01.96 | |||
10 | Ida Mackegård | 1993 | Väsby Simsällskap | 43.84 | 1:31.81 | 2:20.93 | 3:08.98 | |||
11 | Sofia Sjöblom | 1993 | Älvsjö AIK Fritid | 44.73 | 1:33.76 | 2:23.52 | 3:10.65 | |||
12 | Rebecka Lindberg | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 46.47 | 1:36.60 | 2:27.73 | 3:16.66 | |||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.28 | 1:09.99 | 1:47.00 | 2:24.20 | |||
2 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.64 | 1:11.35 | 1:48.67 | 2:25.91 | |||
3 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.34 | 1:21.97 | 2:03.65 | 2:44.22 | |||
4 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 40.15 | 1:23.61 | 2:07.41 | 2:49.49 | |||
5 | Anna Karle | 1994 | Polisens IF | 40.49 | 1:24.20 | 2:08.83 | 2:51.73 | |||
6 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 40.80 | 1:26.09 | 2:11.81 | 2:55.50 | |||
7 | Moa Österberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 43.09 | 1:30.69 | 2:19.57 | 3:05.89 | |||
8 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.03 | 1:32.36 | 2:21.48 | 3:07.38 | |||
9 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.42 | 1:32.14 | 2:20.96 | 3:08.85 | |||
- | Catherine Irstad | 1994 | Polisens IF | DNS | ||||||
- | Vira Engberg | 1994 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
Gren 3, 200m Ryggsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.31 | 1:14.00 | 1:53.84 | 2:32.46 | |||
2 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 35.50 | 1:14.57 | 1:54.62 | 2:33.37 | |||
3 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.88 | 1:19.97 | 2:02.86 | 2:43.42 | |||
4 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.46 | 1:21.55 | 2:04.68 | 2:44.81 | |||
5 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 39.39 | 1:21.83 | 2:04.94 | 2:45.50 | |||
6 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 38.90 | 1:21.44 | 2:04.79 | 2:46.48 | |||
7 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 40.53 | 1:23.36 | 2:06.43 | 2:48.60 | |||
8 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.12 | 1:24.03 | 2:07.94 | 2:49.03 | |||
9 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.83 | 1:24.88 | 2:08.26 | 2:50.25 | |||
10 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 40.05 | 1:24.72 | 2:09.83 | 2:51.58 | |||
11 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.58 | 1:23.05 | 2:07.68 | 2:52.53 | |||
12 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.79 | 1:25.04 | 2:11.86 | 2:53.92 | |||
13 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 42.86 | 1:28.77 | 2:12.78 | 2:54.00 | |||
14 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 42.01 | 1:25.44 | 2:10.05 | 2:54.05 | |||
15 | Hanna Wahlström | 1995 | Polisens IF | 40.70 | 1:26.25 | 2:12.50 | 2:55.11 | |||
16 | Marie Carlsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 40.00 | 1:24.62 | 2:11.16 | 2:56.51 | |||
17 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.54 | 1:25.90 | 2:12.11 | 2:57.11 | |||
18 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 41.45 | 1:26.60 | 2:13.19 | 2:59.40 | |||
19 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 43.01 | 1:29.12 | 2:15.80 | 3:01.06 | |||
20 | Tove Andersson-Lind | 1995 | Polisens IF | 42.95 | 1:31.72 | 2:19.56 | 3:04.13 | |||
21 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.71 | 1:31.59 | 2:21.65 | 3:08.14 | |||
22 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 44.24 | 1:34.28 | 2:24.69 | 3:12.51 | |||
23 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.20 | 1:35.61 | 2:24.19 | 3:12.62 | |||
24 | Sofia Olofsson | 1996 | Väsby Simsällskap | 45.02 | 1:34.18 | 2:24.86 | 3:14.26 | |||
25 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.41 | 1:35.62 | 2:24.43 | 3:16.60 | |||
26 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 45.05 | 1:35.55 | 2:27.65 | 3:16.78 | |||
27 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 47.59 | 1:40.15 | 2:31.42 | 3:16.96 | |||
28 | Emmy Persson | 1995 | Väsby Simsällskap | 48.05 | 1:38.46 | 2:30.46 | 3:17.54 | |||
29 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 44.72 | 1:36.41 | 2:28.65 | 3:17.65 | |||
30 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 46.26 | 1:36.64 | 2:28.14 | 3:17.81 | |||
31 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 46.86 | 1:37.93 | 2:29.29 | 3:18.65 | |||
- | Izabella Simonsson | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Angelica Salomonsson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Olivia Andersson | 1995 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Rebecca Eklund | 1996 | Åkersberga Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 4 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:08 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 29.16 | 59.50 | |||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.56 | 1:04.32 | |||||
3 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.03 | 1:05.46 | |||||
4 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.60 | 1:06.26 | |||||
5 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.14 | 1:08.50 | |||||
6 | James Watson | 1992 | Simklubben Neptun | 35.41 | 1:11.54 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.06 | 59.94 | |||||
2 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.86 | 1:03.51 | |||||
3 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 32.27 | 1:05.77 | |||||
4 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.70 | 1:09.32 | |||||
5 | Joakim Engqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.25 | 1:09.85 | |||||
6 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.75 | 1:11.28 | |||||
7 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Polisens IF | 35.95 | 1:11.81 | |||||
8 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.83 | 1:13.57 | |||||
9 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 36.84 | 1:15.45 | |||||
10 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 37.09 | 1:18.21 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.27 | 1:06.82 | |||||
2 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.40 | 1:10.46 | |||||
3 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 34.15 | 1:10.52 | |||||
4 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.37 | 1:12.22 | |||||
5 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 34.84 | 1:12.71 | |||||
6 | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.97 | 1:13.23 | |||||
7 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.99 | 1:13.60 | |||||
8 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 35.58 | 1:13.97 | |||||
9 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 36.67 | 1:15.26 | |||||
10 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 36.84 | 1:15.40 | |||||
11 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.40 | 1:16.41 | |||||
12 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.06 | 1:18.64 | |||||
13 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.00 | 1:18.68 | |||||
14 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 38.61 | 1:19.83 | |||||
15 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.91 | 1:20.68 | |||||
16 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 39.66 | 1:22.89 | |||||
17 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 40.17 | 1:24.14 | |||||
18 | Ousama Cherif | 1994 | Polisens IF | 41.29 | 1:25.25 | |||||
Gren 4, 100m Ryggsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 35.73 | 1:12.51 | |||||
2 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 35.28 | 1:13.90 | |||||
3 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.18 | 1:14.38 | |||||
4 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 37.19 | 1:15.57 | |||||
5 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 37.81 | 1:16.49 | |||||
6 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.07 | 1:17.48 | |||||
7 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 38.13 | 1:18.35 | |||||
8 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 38.90 | 1:19.74 | |||||
9 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.08 | 1:20.13 | |||||
10 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 41.86 | 1:25.79 | |||||
11 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 39.59 | 1:26.17 | |||||
12 | Felix Gudehn | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 42.51 | 1:27.65 | |||||
13 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 42.23 | 1:27.85 | |||||
14 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 42.88 | 1:29.50 | |||||
15 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 44.70 | 1:30.67 | |||||
16 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 43.82 | 1:31.36 | |||||
17 | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | 48.09 | 1:39.96 | |||||
18 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.72 | 1:42.19 | |||||
19 | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | 50.32 | 1:42.43 | |||||
20 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 51.25 | 1:43.06 | |||||
21 | Julius Ohlén | 1996 | Väsby Simsällskap | 50.93 | 1:43.56 | |||||
22 | David Wikström | 1996 | Simklubben Neptun | 52.40 | 1:48.29 | |||||
- | Eric Seing | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Ashkan Ighani-Arani | 1995 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Shahin Khosravi | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 5 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 1:05.35 | 2:13.53 | 3:22.58 | 4:29.30 | |||
2 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 1:09.23 | 2:21.87 | 3:34.60 | 4:46.42 | |||
3 | Matilda Grillhammar | 1992 | Simklubben Neptun | 1:11.06 | 2:26.74 | 3:42.52 | 4:59.02 | |||
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:11.19 | 2:25.83 | 3:39.95 | 4:52.61 | |||
2 | Olivia Lindqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:09.92 | 2:26.92 | 3:44.72 | 5:02.13 | |||
3 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:16.19 | 2:39.18 | 4:00.88 | 5:18.51 | |||
4 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 1:16.68 | 2:39.73 | 4:04.30 | 5:29.16 | |||
5 | Denize Eskiizmirliler | 1993 | Spårvägens Simförening | 1:19.51 | 2:44.21 | 4:10.22 | 5:32.35 | |||
6 | Jonna Väntönen | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:25.70 | 3:00.59 | 4:35.28 | 6:05.97 | |||
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:05.95 | 2:14.68 | 3:23.71 | 4:31.98 | |||
2 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:08.45 | 2:21.48 | 3:35.48 | 4:49.95 | |||
3 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:10.01 | 2:23.03 | 3:38.41 | 4:54.34 | |||
4 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:13.53 | 2:31.18 | 3:49.14 | 5:07.04 | |||
5 | Marina Hedberg | 1994 | Simklubben Neptun | 1:14.45 | 2:35.30 | 3:57.75 | 5:19.83 | |||
6 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:15.15 | 2:37.18 | 3:59.56 | 5:22.75 | |||
7 | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:15.69 | 2:38.47 | 4:01.33 | 5:23.18 | |||
8 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 1:20.27 | 2:46.35 | 4:09.89 | 5:31.87 | |||
9 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:20.11 | 2:47.71 | 4:15.26 | 5:38.94 | |||
10 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:22.50 | 2:50.25 | 4:17.39 | 5:41.60 | |||
11 | Ellinor Nyman | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:23.57 | 2:51.36 | 4:19.16 | 5:45.25 | |||
12 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:21.62 | 2:51.35 | 4:22.69 | 5:47.23 | |||
Gren 5, 400m Frisim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:11.01 | 2:28.18 | 3:44.84 | 4:58.90 | |||
2 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:11.86 | 2:28.58 | 3:45.74 | 5:00.20 | |||
3 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:12.22 | 2:28.81 | 3:46.39 | 5:01.06 | |||
4 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:10.70 | 2:26.18 | 3:43.56 | 5:01.17 | |||
5 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:13.90 | 2:35.13 | 3:54.75 | 5:09.61 | |||
6 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:15.60 | 2:37.02 | 3:57.95 | 5:16.54 | |||
7 | Marie Carlsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:16.29 | 2:37.45 | 3:58.69 | 5:16.69 | |||
8 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:15.12 | 2:35.80 | 3:56.82 | 5:17.64 | |||
9 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:17.66 | 2:40.80 | 4:01.81 | 5:22.09 | |||
10 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 1:17.98 | 2:41.45 | 4:03.95 | 5:23.62 | |||
11 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 1:20.15 | 2:43.71 | 4:06.50 | 5:27.08 | |||
12 | Sofia Bergkvist | 1995 | Polisens IF | 1:21.10 | 2:46.27 | 4:10.01 | 5:28.76 | |||
13 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:20.56 | 2:45.40 | 4:09.93 | 5:29.18 | |||
14 | Sara Arpvall | 1995 | Polisens IF | 1:18.23 | 2:42.63 | 4:07.41 | 5:29.43 | |||
15 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:20.32 | 2:45.83 | 4:11.79 | 5:36.13 | |||
16 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:21.15 | 2:46.82 | 4:14.15 | 5:36.83 | |||
17 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:24.83 | 2:55.61 | 4:26.71 | 5:52.41 | |||
18 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:24.42 | 2:56.45 | 4:28.53 | 5:53.34 | |||
19 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:21.85 | 2:52.31 | 4:22.46 | 5:54.19 | |||
20 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:23.70 | 2:57.79 | 4:28.75 | 5:55.44 | |||
21 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:23.95 | 2:57.25 | 4:28.70 | 5:55.52 | |||
22 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 1:23.82 | 2:53.17 | 4:24.46 | 5:55.98 | |||
23 | Olivia Andersson | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:25.94 | 2:58.79 | 4:32.12 | 5:59.61 | |||
24 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:25.97 | 2:59.98 | 4:33.57 | 6:05.04 | |||
25 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 1:25.52 | 2:59.21 | 4:32.49 | 6:05.89 | |||
26 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 1:25.70 | 3:00.18 | 4:35.42 | 6:09.31 | |||
27 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 1:28.87 | 3:05.53 | 4:41.90 | 6:15.02 | |||
28 | Johanna Tärnroth | 1996 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:32.90 | 3:10.43 | 4:49.45 | 6:17.65 | |||
29 | Hannah Berndtson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.55 | 3:11.00 | 4:50.28 | 6:21.17 | |||
30 | Minna Väntönen | 1995 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 1:31.59 | 3:11.93 | 4:52.30 | 6:28.79 | |||
31 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:31.88 | 3:12.24 | 4:55.09 | 6:34.05 | |||
32 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:38.56 | 3:27.42 | 5:14.54 | 6:55.96 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 6 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:03 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 25.45 | 52.58 | |||||
2 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 26.02 | 52.91 | |||||
3 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 26.57 | 55.08 | |||||
4 | Filip Björklund | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.02 | 56.31 | |||||
5 | Kalle Nilsson | 1992 | Åkersberga Simsällskap | 27.12 | 57.00 | |||||
6 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 27.19 | 57.07 | |||||
7 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.83 | 58.56 | |||||
8 | James Watson | 1992 | Simklubben Neptun | 28.49 | 59.94 | |||||
9 | Oskar Lindström | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 28.84 | 1:00.20 | |||||
10 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.34 | 1:01.61 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.87 | 55.61 | |||||
2 | Joel Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 27.46 | 57.14 | |||||
3 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.43 | 57.81 | |||||
4 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.71 | 59.55 | |||||
5 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.04 | 59.66 | |||||
6 | Enrique Helgeson Portocar | 1993 | Polisens IF | 29.11 | 59.69 | |||||
7 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.13 | 59.81 | |||||
8 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.20 | 1:00.72 | |||||
9 | Johan Engelbrecht | 1993 | Åkersberga Simsällskap | 28.47 | 1:01.11 | |||||
10 | Adam Zetterlund | 1993 | Spårvägens Simförening | 30.17 | 1:02.68 | |||||
11 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 29.70 | 1:03.34 | |||||
12 | Lucas Thomée | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.86 | 1:04.91 | |||||
13 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 32.17 | 1:07.54 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 28.39 | 58.71 | |||||
2 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.71 | 59.14 | |||||
3 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 28.73 | 59.43 | |||||
4 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 28.78 | 59.52 | |||||
5 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.41 | 1:00.47 | |||||
6 | Henry Rebmann | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.42 | 1:02.16 | |||||
7 | Adam Karlsson | 1994 | Spårvägens Simförening | 29.75 | 1:02.64 | |||||
8 | Adrian Moradi | 1994 | Väsby Simsällskap | 30.80 | 1:03.33 | |||||
9 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 30.20 | 1:03.95 | |||||
10 | Joel Falk Hansson | 1994 | Polisens IF | 30.76 | 1:04.13 | |||||
11 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.66 | 1:05.70 | |||||
12 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.38 | 1:05.95 | |||||
13 | Christoffer Malmgren | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.35 | 1:06.37 | |||||
14 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 32.12 | 1:06.49 | |||||
15 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 31.85 | 1:06.89 | |||||
16 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.62 | 1:07.89 | |||||
17 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 33.03 | 1:09.04 | |||||
18 | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | 34.31 | 1:10.47 | |||||
19 | Ousama Cherif | 1994 | Polisens IF | 34.29 | 1:11.81 | |||||
20 | Simon Hedlin | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.39 | 1:13.34 | |||||
Gren 6, 100m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 29.44 | 1:00.80 | |||||
2 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 29.13 | 1:02.20 | |||||
3 | Pontus Ericsson | 1995 | Polisens IF | 30.20 | 1:03.99 | |||||
4 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 31.06 | 1:04.45 | |||||
5 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 30.57 | 1:04.84 | |||||
6 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 31.40 | 1:05.73 | |||||
7 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 31.69 | 1:06.06 | |||||
8 | Oscar Zedendahl | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.71 | 1:08.87 | |||||
9 | Love Altin | 1995 | Polisens IF | 32.21 | 1:09.77 | |||||
9 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 34.30 | 1:09.77 | |||||
11 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 32.66 | 1:10.86 | |||||
12 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.10 | 1:10.90 | |||||
13 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 35.18 | 1:10.96 | |||||
14 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 34.26 | 1:11.04 | |||||
15 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 33.08 | 1:11.32 | |||||
16 | Axel Tisell | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.13 | 1:11.84 | |||||
17 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 32.43 | 1:11.85 | |||||
18 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 34.60 | 1:12.23 | |||||
19 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 35.85 | 1:14.20 | |||||
20 | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | 35.69 | 1:14.82 | |||||
21 | Dennis Wilkman | 1998 | Polisens IF | 35.62 | 1:15.42 | |||||
22 | Anton Lüning | 1996 | Spårvägens Simförening | 36.21 | 1:15.97 | |||||
23 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 36.24 | 1:16.83 | |||||
24 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 38.59 | 1:19.23 | |||||
25 | Samuel Törnqvist | 1997 | Väsby Simsällskap | 38.07 | 1:20.30 | |||||
26 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 38.62 | 1:20.31 | |||||
27 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.15 | 1:21.23 | |||||
28 | Rasmus Larsson Damkier | 1996 | Simklubben Neptun | 39.47 | 1:23.88 | |||||
29 | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | 41.01 | 1:25.73 | |||||
30 | Julius Ohlén | 1996 | Väsby Simsällskap | 40.55 | 1:25.80 | |||||
31 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 39.89 | 1:26.16 | |||||
32 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 42.83 | 1:26.95 | |||||
33 | David Wikström | 1996 | Simklubben Neptun | 40.23 | 1:27.07 | |||||
34 | Stefan Eriksson | 1997 | Simklubben Neptun | 41.77 | 1:29.36 | |||||
35 | Jacob Moss | 1997 | Simklubben Neptun | 42.33 | 1:30.73 | |||||
36 | Filip Weidlitz | 1997 | Simklubben Neptun | 44.82 | 1:32.91 | |||||
37 | Alfred Åström | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 44.71 | 1:33.26 | |||||
- | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 7 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.41 | 1:06.21 | |||||
2 | Kajsa Nyström | 1992 | Simklubben Neptun | 31.73 | 1:08.92 | |||||
3 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 34.40 | 1:12.31 | |||||
4 | Nicole Thulin | 1992 | Polisens IF | 34.90 | 1:14.58 | |||||
5 | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.65 | 1:16.12 | |||||
6 | Maria Pros | 1992 | Spårvägens Simförening | 37.45 | 1:20.34 | |||||
7 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.34 | 1:21.49 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.03 | 1:08.70 | |||||
2 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.36 | 1:17.84 | |||||
3 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.31 | 1:20.94 | |||||
4 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Polisens IF | 38.66 | 1:22.15 | |||||
5 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.51 | 1:22.44 | |||||
6 | Emma Wall | 1993 | Spårvägens Simförening | 39.26 | 1:27.27 | |||||
- | Sofia Sjöblom | 1993 | Älvsjö AIK Fritid | DSQ | ||||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.84 | 1:07.68 | |||||
2 | Malin Blomkvist | 1994 | Polisens IF | 34.01 | 1:11.99 | |||||
3 | Isabell Hellström | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.32 | 1:12.84 | |||||
4 | Emma Wahlström | 1994 | Spårvägens Simförening | 33.17 | 1:13.37 | |||||
5 | Hannah Walsh | 1994 | Polisens IF | 37.45 | 1:20.37 | |||||
6 | Linn Söderberg | 1994 | Polisens IF | 37.92 | 1:20.85 | |||||
7 | Victoria Frisk-Garcia | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.89 | 1:22.71 | |||||
8 | Victoria Snekkenes | 1994 | Väsby Simsällskap | 37.20 | 1:24.22 | |||||
9 | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | 38.25 | 1:24.52 | |||||
10 | Emma Lindström | 1994 | Spårvägens Simförening | 41.19 | 1:27.46 | |||||
11 | Rebecka Thune | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.87 | 1:38.37 | |||||
Gren 7, 100m Fjärilsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 33.59 | 1:10.82 | |||||
2 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 34.96 | 1:14.30 | |||||
3 | Julia Robertsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 33.89 | 1:15.24 | |||||
4 | Emelie Åkerström | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.81 | 1:17.86 | |||||
5 | Helin Rahim | 1995 | Spårvägens Simförening | 36.32 | 1:18.05 | |||||
6 | Marlene Wardle Edkvist | 1995 | Simklubben Neptun | 36.78 | 1:18.34 | |||||
7 | Jaqueline Hippi | 1996 | Väsby Simsällskap | 35.09 | 1:18.43 | |||||
8 | Mikaela Bäck | 1995 | Väsby Simsällskap | 36.76 | 1:18.73 | |||||
9 | Emma Sjösten | 1996 | Väsby Simsällskap | 36.84 | 1:21.54 | |||||
10 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 38.76 | 1:22.42 | |||||
11 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 38.93 | 1:23.01 | |||||
12 | Elin Bjurman | 1995 | Väsby Simsällskap | 37.60 | 1:23.06 | |||||
13 | Frida Grenholm | 1995 | Spårvägens Simförening | 37.40 | 1:23.17 | |||||
14 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.23 | 1:23.84 | |||||
15 | Sofia Bergkvist | 1995 | Polisens IF | 39.01 | 1:24.12 | |||||
16 | Vilma Lagebro | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.94 | 1:25.05 | |||||
17 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 40.31 | 1:26.36 | |||||
18 | Josefin Lantz | 1996 | Väsby Simsällskap | 39.55 | 1:27.91 | |||||
19 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 41.26 | 1:28.55 | |||||
20 | Tove Sparrman | 1996 | Väsby Simsällskap | 38.22 | 1:28.64 | |||||
21 | Tove Andersson-Lind | 1995 | Polisens IF | 39.21 | 1:29.15 | |||||
22 | Marie Carlsson | 1995 | Väsby Simsällskap | 38.77 | 1:29.81 | |||||
23 | Emelie Bäck | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.80 | 1:31.50 | |||||
24 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.09 | 1:32.32 | |||||
25 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.61 | 1:32.55 | |||||
26 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.95 | 1:32.56 | |||||
27 | Emmeli Hansson | 1995 | Polisens IF | 42.24 | 1:34.92 | |||||
28 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 42.97 | 1:35.63 | |||||
29 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 44.30 | 1:36.22 | |||||
30 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 45.80 | 1:41.96 | |||||
31 | Ulrica Svensson | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 47.45 | 1:42.08 | |||||
32 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 46.82 | 1:42.66 | |||||
33 | Lovisa Malmgren | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.19 | 1:47.83 | |||||
- | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Lovisa Malmberg | 1995 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 8 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 04 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:43 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 28.89 | 1:01.41 | 1:34.47 | 2:07.57 | |||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.59 | 1:06.18 | 1:41.95 | 2:17.75 | |||
3 | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | 31.23 | 1:07.70 | 1:44.30 | 2:21.27 | |||
4 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 31.43 | 1:08.39 | 1:48.48 | 2:25.21 | |||
5 | James Watson | 1992 | Simklubben Neptun | 34.14 | 1:14.46 | 1:56.03 | 2:38.13 | |||
6 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.59 | 1:21.92 | 2:09.75 | 2:56.83 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.83 | 1:08.85 | 1:45.41 | 2:21.02 | |||
2 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 31.74 | 1:08.02 | 1:45.96 | 2:23.13 | |||
3 | Erik Schönning | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.90 | 1:10.11 | 1:48.57 | 2:25.38 | |||
4 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 31.20 | 1:08.27 | 1:46.35 | 2:25.62 | |||
5 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 32.57 | 1:10.63 | 1:49.35 | 2:27.80 | |||
6 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.57 | 1:07.23 | 1:48.67 | 2:27.86 | |||
7 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 32.73 | 1:11.14 | 1:54.05 | 2:37.65 | |||
8 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.76 | 1:13.33 | 1:55.70 | 2:38.03 | |||
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.52 | 1:09.30 | 1:47.49 | 2:25.74 | |||
2 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 32.97 | 1:12.67 | 1:53.80 | 2:34.32 | |||
3 | Johan Berg | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.85 | 1:18.90 | 2:04.05 | 2:50.23 | |||
- | Andreas Gustavsson | 1994 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
Gren 8, 200m Fjärilsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Markus Fürst | 1996 | Väsby Simsällskap | 34.52 | 1:16.14 | 1:59.46 | 2:41.66 | |||
2 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 35.79 | 1:18.94 | 2:03.63 | 2:49.35 | |||
3 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 38.13 | 1:23.76 | 2:13.50 | 3:03.88 | |||
4 | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 39.84 | 1:25.93 | 2:16.54 | 3:06.22 | |||
5 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 46.34 | 1:39.83 | 2:36.53 | 3:29.23 | |||
6 | Carl-Johan Pramfalk | 1995 | Simklubben Neptun | 43.89 | 1:36.33 | 2:33.37 | 3:29.70 | |||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 9 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:21 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Nicole Thulin | 1992 | Polisens IF | 39.16 | 1:22.86 | |||||
2 | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 39.81 | 1:23.02 | |||||
3 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 42.09 | 1:29.36 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Sophie Näsström | 1993 | Spårvägens Simförening | 39.08 | 1:23.12 | |||||
2 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.97 | 1:24.46 | |||||
3 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 40.47 | 1:25.64 | |||||
4 | Elin Borén | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 40.73 | 1:26.86 | |||||
5 | Petronella Karlsson-Åslun | 1993 | Simklubben Neptun | 41.29 | 1:28.42 | |||||
6 | Emma Wall | 1993 | Spårvägens Simförening | 42.77 | 1:29.35 | |||||
7 | Melissa Hortobagyi-Wester | 1993 | Polisens IF | 43.81 | 1:32.91 | |||||
8 | Ida Mackegård | 1993 | Väsby Simsällskap | 44.33 | 1:34.46 | |||||
9 | Wendela Zedendahl | 1993 | Väsby Simsällskap | 44.32 | 1:36.34 | |||||
10 | Nellie Stjärnkvist | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 44.93 | 1:37.67 | |||||
11 | Jennifer Kronholm | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 50.66 | 1:48.93 | |||||
12 | Rebecka Lindberg | 1993 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 53.70 | 1:54.56 | |||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Linnéa Rydberg | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 39.09 | 1:23.82 | |||||
2 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 40.31 | 1:24.78 | |||||
3 | Julia Thurfjell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.44 | 1:25.56 | |||||
4 | Linn Söderberg | 1994 | Polisens IF | 41.80 | 1:28.26 | |||||
5 | Isabell Holm-Reise | 1994 | Spårvägens Simförening | 42.87 | 1:32.78 | |||||
6 | Ellinor Nyman | 1994 | Väsby Simsällskap | 44.11 | 1:33.44 | |||||
7 | Lara Bretagnolle | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.37 | 1:34.49 | |||||
8 | Jessika Rior | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 45.04 | 1:36.85 | |||||
9 | Erika Erdhage | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 46.72 | 1:39.95 | |||||
10 | Hajna Finta | 1994 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 47.83 | 1:44.46 | |||||
11 | Evelina Stenberg-Widin | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 50.31 | 1:47.80 | |||||
- | Tinna Göransdott | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
Gren 9, 100m Bröstsim Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 38.01 | 1:19.94 | |||||
2 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 39.12 | 1:23.03 | |||||
3 | Veronica Mattsson Ceccon | 1995 | Polisens IF | 41.12 | 1:24.84 | |||||
4 | Hanna Olsson | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.59 | 1:25.17 | |||||
5 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 41.30 | 1:27.42 | |||||
6 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 40.91 | 1:27.48 | |||||
7 | Ida Edin | 1996 | Spårvägens Simförening | 41.64 | 1:27.89 | |||||
8 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 41.85 | 1:28.02 | |||||
9 | Emmeli Hansson | 1995 | Polisens IF | 42.22 | 1:28.43 | |||||
10 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 41.05 | 1:29.50 | |||||
11 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 43.30 | 1:31.08 | |||||
12 | Sofia Olofsson | 1996 | Väsby Simsällskap | 41.57 | 1:31.48 | |||||
13 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 43.70 | 1:32.02 | |||||
14 | Jessica Billquist | 1996 | Spårvägens Simförening | 43.45 | 1:32.55 | |||||
15 | Sara Borén | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.33 | 1:32.84 | |||||
16 | Sarah Näsström | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.44 | 1:33.29 | |||||
17 | Frida Cedergårdh | 1995 | Spårvägens Simförening | 45.16 | 1:33.73 | |||||
18 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 44.86 | 1:33.91 | |||||
19 | Cecilia Wallén | 1995 | Spårvägens Simförening | 44.17 | 1:33.96 | |||||
20 | Astrid Jansson | 1996 | Spårvägens Simförening | 46.01 | 1:34.82 | |||||
21 | Mikaela Sigvardsson | 1996 | Spårvägens Simförening | 45.27 | 1:36.67 | |||||
22 | Emmy Persson | 1995 | Väsby Simsällskap | 46.61 | 1:38.18 | |||||
23 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 47.25 | 1:38.44 | |||||
24 | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | 47.45 | 1:38.58 | |||||
25 | Maja Stolpe | 1996 | Väsby Simsällskap | 47.06 | 1:39.55 | |||||
26 | Daniela Pavicevic | 1997 | Polisens IF | 46.36 | 1:40.43 | |||||
27 | Erika Gardelin | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.29 | 1:41.27 | |||||
28 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 47.13 | 1:41.31 | |||||
29 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.72 | 1:42.24 | |||||
30 | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | 49.01 | 1:42.59 | |||||
31 | Ulrica Svensson | 1997 | Sim o Idrottsklubben Hellas | 49.53 | 1:43.60 | |||||
32 | Izabella Simonsson | 1996 | Väsby Simsällskap | 48.69 | 1:43.72 | |||||
33 | Sandra Swahn | 1997 | Väsby Simsällskap | 47.58 | 1:43.82 | |||||
34 | Malin Wallén | 1997 | Spårvägens Simförening | 48.26 | 1:44.10 | |||||
35 | Rebecca Eklund | 1996 | Åkersberga Simsällskap | 49.28 | 1:44.52 | |||||
36 | Lisa Wiklund | 1996 | Väsby Simsällskap | 48.86 | 1:44.77 | |||||
37 | Olivia Andersson | 1995 | Väsby Simsällskap | 49.43 | 1:44.88 | |||||
38 | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.81 | 1:45.03 | |||||
39 | Jessica Mattsson Ceccon | 1996 | Polisens IF | 50.33 | 1:45.44 | |||||
40 | Caroline Owe | 1995 | Upplands-Bro Simsällskap | 49.74 | 1:46.05 | |||||
41 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.67 | 1:46.31 | |||||
42 | Isabell Kjellberg | 1997 | Väsby Simsällskap | 49.75 | 1:46.87 | |||||
43 | Wilma Tukonen | 1998 | Spårvägens Simförening | 50.81 | 1:47.14 | |||||
44 | Alice Ingelsson-Parris | 1997 | Väsby Simsällskap | 50.18 | 1:48.15 | |||||
45 | Amalie Boje | 1995 | Spårvägens Simförening | 51.66 | 1:48.33 | |||||
46 | Klara Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 51.95 | 1:48.72 | |||||
47 | Anna Erdhage | 1997 | Upplands-Bro Simsällskap | 52.60 | 1:49.71 | |||||
48 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 53.63 | 1:51.03 | |||||
49 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 54.23 | 1:53.44 | |||||
50 | Ylva Östlin | 1996 | Spårvägens Simförening | 55.16 | 1:54.75 | |||||
- | Nilofar Vakili | 1997 | Simklubben Neptun | DNS | ||||||
- | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | DNS | ||||||
- | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 10 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 09:37 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 34.01 | 1:11.56 | 1:49.24 | 2:26.73 | |||
2 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 35.96 | 1:15.56 | 1:56.23 | 2:36.53 | |||
3 | Kalle Nilsson | 1992 | Åkersberga Simsällskap | 35.30 | 1:15.41 | 1:57.87 | 2:36.94 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 34.73 | 1:12.58 | 1:50.02 | 2:27.04 | |||
2 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 35.72 | 1:15.26 | 1:55.84 | 2:36.78 | |||
3 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.25 | 1:17.25 | 1:58.79 | 2:40.62 | |||
4 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.08 | 1:17.58 | 2:00.36 | 2:43.01 | |||
5 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 38.92 | 1:22.68 | 2:06.66 | 2:50.58 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 38.60 | 1:21.02 | 2:04.99 | 2:48.47 | |||
2 | Daniel Ojaste | 1994 | Spårvägens Simförening | 37.68 | 1:21.48 | 2:05.25 | 2:49.38 | |||
3 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 38.64 | 1:22.85 | 2:07.06 | 2:49.90 | |||
4 | Jesper Billquist | 1994 | Spårvägens Simförening | 39.04 | 1:23.38 | 2:08.01 | 2:50.64 | |||
5 | Tobias Gustafson | 1994 | Spårvägens Simförening | 39.19 | 1:24.48 | 2:10.09 | 2:55.46 | |||
6 | Gustav Oldertz | 1994 | Spårvägens Simförening | 45.69 | 1:39.86 | 2:34.99 | 3:30.26 | |||
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | 100m | 150m | Tid | Status | ||
1 | Anton Gomez | 1995 | Polisens IF | 38.84 | 1:23.06 | 2:07.36 | 2:51.35 | |||
2 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.80 | 1:30.12 | 2:19.69 | 3:08.14 | |||
3 | Tobias Backlund | 1995 | Spårvägens Simförening | 41.72 | 1:29.30 | 2:19.11 | 3:09.62 | |||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 42.88 | 1:30.86 | 2:20.52 | 3:09.73 | |||
5 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 41.63 | 1:30.15 | 2:22.50 | 3:13.66 | |||
6 | Adilson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | 43.84 | 1:33.23 | 2:24.26 | 3:15.26 | |||
7 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 44.55 | 1:36.22 | 2:29.63 | 3:21.46 | |||
8 | Dennis Q Hammarlind | 1996 | Polisens IF | 47.93 | 1:41.20 | 2:34.03 | 3:23.16 | |||
9 | Martin Blomkvist | 1997 | Polisens IF | 47.93 | 1:41.47 | 2:33.58 | 3:23.59 | |||
10 | Kristoffer Wallenbro | 1997 | Spårvägens Simförening | 59.88 | 2:09.12 | 3:20.54 | 4:32.43 | |||
- | Julius Ohlén | 1996 | Väsby Simsällskap | DNS | ||||||
- | Albin Byström | 1995 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Edson Fonseca | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
- | Love Altin | 1995 | Polisens IF | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 11 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 10:00 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 1:09.31 | 2:31.86 | 3:55.37 | 5:04.38 | |||
- | Linnea Näsman | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | DNF | ||||||
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:11.83 | 2:37.49 | 4:08.00 | 5:22.20 | |||
2 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:20.23 | 2:44.77 | 4:22.49 | 5:38.19 | |||
3 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:25.44 | 2:58.78 | 4:45.79 | 6:05.81 | |||
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:10.98 | 2:30.44 | 4:01.60 | 5:13.41 | |||
2 | Malin Blomkvist | 1994 | Polisens IF | 1:17.02 | 2:44.37 | 4:21.21 | 5:38.25 | |||
3 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 1:15.60 | 2:44.34 | 4:20.16 | 5:39.44 | |||
Gren 11, 400m Medley Damer, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | Tid | Status | ||
1 | Jonna Dahlberg | 1995 | Simklubben Neptun | 1:17.19 | 2:44.11 | 4:15.29 | 5:30.08 | |||
2 | Saskia Kuhlins | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:42.65 | 3:21.25 | 5:10.18 | 6:48.21 | |||
- | Emma Bring | 1995 | Spårvägens Simförening | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 12 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 11:12 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 16 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 1:02.60 | 2:08.00 | 3:13.73 | 4:18.85 | 16:07.21 | ||
5:23.56 | 6:28.09 | 7:32.14 | 8:36.55 | |||||||
9:40.83 | 10:45.57 | 11:49.97 | 12:54.92 | |||||||
13:59.84 | 15:04.46 | |||||||||
2 | Daniel Wiorek | 1992 | Simklubben Neptun | 1:06.33 | 2:14.60 | 3:22.43 | 4:29.56 | 17:08.26 | ||
5:37.39 | 6:45.88 | 7:54.32 | 9:04.58 | |||||||
10:14.66 | 11:24.78 | 12:33.18 | 13:42.72 | |||||||
14:51.75 | 16:01.43 | |||||||||
3 | Jakob Svensson | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 1:08.06 | 2:20.65 | 3:34.18 | 4:48.00 | 18:03.31 | ||
6:01.10 | 7:14.48 | 8:27.82 | 9:41.73 | |||||||
10:55.00 | 12:08.26 | 13:20.21 | 14:32.07 | |||||||
15:42.88 | 16:53.99 | |||||||||
4 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:09.90 | 2:27.71 | 3:45.83 | 5:02.96 | 19:03.36 | ||
6:21.16 | 7:38.13 | 8:55.59 | 10:12.25 | |||||||
11:30.11 | 12:45.79 | 14:00.76 | 15:15.34 | |||||||
16:31.41 | 17:49.46 | |||||||||
- | Michael Enzell | 1992 | Spårvägens Simförening | DNF | ||||||
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 15 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 1:09.98 | 2:22.85 | 3:33.84 | 4:44.24 | 17:17.56 | ||
5:54.02 | 7:03.03 | 8:10.87 | 9:18.62 | |||||||
10:26.57 | 11:34.87 | 12:43.59 | 13:52.58 | |||||||
15:00.85 | 16:10.22 | |||||||||
2 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 1:04.78 | 2:13.88 | 3:23.09 | 4:32.20 | 17:34.41 | ||
5:43.22 | 6:54.64 | 8:07.27 | 9:19.24 | |||||||
10:30.93 | 11:42.05 | 12:53.79 | 14:03.98 | |||||||
15:15.69 | 16:26.08 | |||||||||
3 | Joel Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:09.24 | 2:26.37 | 3:44.55 | 5:03.07 | 19:35.49 | ||
6:22.14 | 7:38.26 | 8:55.75 | 10:15.53 | |||||||
11:36.30 | 12:58.68 | 14:19.92 | 15:41.94 | |||||||
17:03.27 | 18:23.08 | |||||||||
4 | Rasmus Salomonsson | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 1:10.08 | 2:26.81 | 3:44.94 | 5:04.17 | 19:55.07 | ||
6:23.23 | 7:45.25 | 9:07.64 | 10:29.46 | |||||||
11:52.74 | 13:15.11 | 14:36.97 | 15:58.27 | |||||||
17:21.78 | 18:42.90 | |||||||||
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 14 år |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Ali Adel Ali | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:11.55 | 2:25.68 | 3:39.40 | 4:54.62 | 18:09.54 | ||
6:07.68 | 7:21.98 | 8:34.68 | 9:46.68 | |||||||
10:58.91 | 12:11.48 | 13:23.85 | 14:35.75 | |||||||
15:48.27 | 17:00.04 | |||||||||
2 | Gustav Thorstrand | 1994 | Spårvägens Simförening | 1:10.77 | 2:26.88 | 3:44.38 | 5:02.88 | 19:00.66 | ||
6:20.99 | 7:37.75 | 8:54.21 | 10:09.90 | |||||||
11:26.71 | 12:42.69 | 13:57.86 | 15:15.19 | |||||||
16:32.06 | 17:47.86 | |||||||||
3 | Mirnes Karisik | 1994 | Väsby Simsällskap | 1:11.00 | 2:27.47 | 3:45.58 | 5:03.96 | 19:48.75 | ||
6:24.21 | 7:43.81 | 9:04.22 | 10:25.04 | |||||||
11:46.80 | 13:07.74 | 14:28.76 | 15:50.33 | |||||||
17:10.87 | 18:32.04 | |||||||||
4 | Joel Falk Hansson | 1994 | Polisens IF | 1:12.91 | 2:32.98 | 3:53.01 | 5:13.71 | 20:22.51 | ||
6:35.60 | 7:57.87 | 9:21.17 | 10:43.82 | |||||||
12:06.65 | 13:30.33 | 14:53.43 | 16:17.91 | |||||||
17:40.50 | 19:03.36 | |||||||||
Gren 12, 1500m Frisim Herrar, Finaler 13 år och yngre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 100m | 200m | 300m | 400m | Tid | Status | |
500m | 600m | 700m | 800m | |||||||
900m | 1000m | 1100m | 1200m | |||||||
1300m | 1400m | |||||||||
1 | Heidar Adel Ali | 1995 | Spårvägens Simförening | 1:08.99 | 2:22.93 | 3:36.60 | 4:51.71 | 18:33.72 | ||
6:06.29 | 7:21.58 | 8:36.50 | 9:51.51 | |||||||
11:06.29 | 12:19.24 | 13:34.48 | 14:49.93 | |||||||
16:05.34 | 17:20.28 | |||||||||
2 | Robin Gustafsson | 1995 | Polisens IF | 1:12.70 | 2:31.39 | 3:49.70 | 5:08.91 | 19:52.15 | ||
6:28.73 | 7:49.22 | 9:09.23 | 10:30.49 | |||||||
11:50.02 | 13:12.72 | 14:34.99 | 15:54.94 | |||||||
17:13.51 | 18:35.40 | |||||||||
3 | Theodor Wall | 1995 | Polisens IF | 1:17.33 | 2:42.34 | 4:08.06 | 5:34.27 | 21:04.95 | ||
7:00.31 | 8:25.71 | 9:50.42 | 11:16.48 | |||||||
12:41.19 | 14:06.34 | 15:31.23 | 16:56.77 | |||||||
18:21.35 | 19:45.57 | |||||||||
4 | Tobias Henriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:18.88 | 2:44.45 | 4:11.72 | 5:39.54 | 21:16.39 | ||
7:03.74 | 8:30.45 | 9:56.69 | 11:23.17 | |||||||
12:45.97 | 14:13.72 | 15:38.74 | 17:03.52 | |||||||
18:30.71 | 19:55.73 | |||||||||
5 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 1:16.62 | 2:42.67 | 4:10.11 | 5:39.01 | 21:55.24 | ||
7:08.11 | 8:37.71 | 10:06.98 | 11:36.04 | |||||||
13:04.65 | 14:34.05 | 16:04.23 | 17:33.76 | |||||||
19:03.03 | 20:31.14 | |||||||||
6 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 1:22.28 | 2:51.18 | 4:25.83 | 5:58.91 | 22:38.25 | ||
7:32.02 | 9:03.61 | 10:35.89 | 12:08.75 | |||||||
13:42.97 | 15:14.26 | 16:44.03 | 18:15.41 | |||||||
19:44.63 | 21:13.41 | |||||||||
7 | Patrik Eriksson | 1996 | Spårvägens Simförening | 1:23.34 | 2:54.54 | 4:27.19 | 5:58.87 | 22:46.19 | ||
7:30.88 | 9:03.80 | 10:36.51 | 12:06.43 | |||||||
13:40.36 | 15:11.98 | 16:43.92 | 18:16.45 | |||||||
19:47.55 | 21:17.24 | |||||||||
8 | Robert Eklöf | 1995 | Väsby Simsällskap | 1:20.21 | 2:53.97 | 4:31.13 | 6:08.10 | 23:50.52 | ||
7:46.35 | 9:24.32 | 11:03.05 | 12:40.91 | |||||||
14:17.91 | 15:56.48 | 17:33.81 | 19:12.27 | |||||||
20:45.55 | 22:20.44 | |||||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 13 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:14 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 13, 100m Medley Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Josefin Lillhage | 1980 | Väsby Simsällskap | 29.74 | 1:03.77 | |||||
2 | Malin Svahnström | 1980 | Väsby Simsällskap | 29.38 | 1:03.98 | |||||
3 | Sara Thydén | 1989 | Väsby Simsällskap | 29.82 | 1:04.97 | |||||
4 | Josefin Karlsson | 1991 | Simklubben Neptun | 32.60 | 1:10.63 | |||||
5 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:10.65 | |||||
6 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 32.63 | 1:11.80 | |||||
7 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 33.76 | 1:11.84 | |||||
8 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 33.11 | 1:11.90 | |||||
9 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.42 | 1:12.30 | |||||
10 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 33.45 | 1:13.36 | |||||
11 | Anna Mathsson | 1994 | Simklubben Neptun | 33.75 | 1:13.61 | |||||
12 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 35.55 | 1:14.13 | |||||
13 | Malin Forss | 1991 | Polisens IF | 35.78 | 1:14.29 | |||||
14 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 35.75 | 1:14.36 | |||||
15 | Malou Ruotsalainen | 1993 | Simklubben Neptun | 34.41 | 1:14.78 | |||||
16 | Pernilla Lundin | 1991 | Spårvägens Simförening | 36.29 | 1:15.38 | |||||
17 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.28 | 1:15.56 | |||||
18 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 35.51 | 1:15.96 | |||||
19 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 35.85 | 1:16.26 | |||||
20 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 35.65 | 1:16.54 | |||||
21 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.90 | 1:17.70 | |||||
22 | Erika Eriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.82 | 1:18.42 | |||||
23 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 37.02 | 1:18.80 | |||||
24 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.18 | 1:18.82 | |||||
25 | Lovisa Malmberg | 1995 | Simklubben Neptun | 37.85 | 1:18.91 | |||||
26 | Petronella Karlsson-Åslun | 1993 | Simklubben Neptun | 36.69 | 1:19.68 | |||||
27 | Moa Österberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 38.41 | 1:21.18 | |||||
28 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.17 | 1:21.19 | |||||
29 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 38.72 | 1:21.21 | |||||
30 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 39.76 | 1:21.95 | |||||
31 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 39.90 | 1:25.19 | |||||
32 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 40.69 | 1:26.06 | |||||
33 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.23 | 1:27.04 | |||||
34 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 44.11 | 1:27.13 | |||||
35 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.04 | 1:27.79 | |||||
36 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 42.63 | 1:28.41 | |||||
37 | Cecilia Berg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.21 | 1:29.30 | |||||
38 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 41.86 | 1:29.42 | |||||
39 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.23 | 1:30.49 | |||||
40 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.84 | 1:31.47 | |||||
41 | Sofia Holmström Pettersso | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.11 | 1:32.41 | |||||
42 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.60 | 1:36.01 | |||||
43 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.69 | 1:36.07 | |||||
44 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.50 | 1:38.17 | |||||
45 | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.38 | 1:39.40 | |||||
46 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 47.38 | 1:39.46 | |||||
47 | Tinna Göransdott | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.37 | 1:39.58 | |||||
48 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.86 | 1:40.35 | |||||
- | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | DSQ | ||||||
- | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | DSQ | ||||||
- | Hanna Lundström | 1989 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Lucille Buchenhorst | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 14 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:25 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 14, 100m Medley Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | 50m | Tid | Status | ||||
1 | Niklas Tour | 1989 | Simklubben Neptun | 28.32 | 59.52 | |||||
2 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 28.36 | 1:00.49 | |||||
3 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 27.43 | 1:00.81 | |||||
4 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 27.60 | 1:01.26 | |||||
5 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 28.85 | 1:01.37 | |||||
6 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 28.13 | 1:01.46 | |||||
7 | Kristoffer Brander | 1989 | Simklubben Neptun | 28.37 | 1:01.98 | |||||
8 | Rokas Cepulis | 1991 | Simklubben Neptun | 29.90 | 1:02.53 | |||||
9 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.48 | 1:02.85 | |||||
10 | Pontus Karlsson | 1984 | Polisens IF | 27.91 | 1:03.04 | |||||
11 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 29.52 | 1:03.39 | |||||
12 | Johan Wilén | 1983 | Väsby Simsällskap | 29.52 | 1:03.81 | |||||
13 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 30.73 | 1:04.02 | |||||
14 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.92 | 1:04.78 | |||||
15 | Fredrik Hellström | 1990 | Väsby Simsällskap | 31.17 | 1:04.98 | |||||
16 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 30.33 | 1:05.31 | |||||
17 | Oskar Nordstrand | 1991 | Simklubben Neptun | 29.38 | 1:05.99 | |||||
18 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.23 | 1:06.69 | |||||
19 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 30.92 | 1:06.77 | |||||
20 | Jonas Hellström | 1990 | Spårvägens Simförening | 31.60 | 1:06.94 | |||||
21 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.53 | 1:07.01 | |||||
22 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.61 | 1:07.51 | |||||
23 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 32.34 | 1:09.57 | |||||
24 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.72 | 1:10.38 | |||||
25 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 33.72 | 1:10.48 | |||||
26 | Henrik Grimler | 1991 | Bålsta Simklubb | 32.85 | 1:11.07 | |||||
27 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 34.96 | 1:12.38 | |||||
28 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.85 | 1:13.70 | |||||
29 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 34.52 | 1:14.65 | |||||
30 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.30 | 1:15.24 | |||||
31 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 35.39 | 1:15.86 | |||||
32 | Svante Lindberg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.95 | 1:23.53 | |||||
33 | Carl Klingeman | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.53 | 1:23.79 | |||||
34 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 39.86 | 1:25.07 | |||||
35 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 39.97 | 1:25.93 | |||||
36 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 40.43 | 1:28.40 | |||||
37 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 43.85 | 1:30.36 | |||||
38 | Alexandros Vasiliou | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.22 | 1:31.39 | |||||
39 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 45.12 | 1:35.55 | |||||
40 | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | 44.42 | 1:36.18 | |||||
- | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 15 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:32 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 15, 50m Fjärilsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 27.69 | ||||||
2 | Josefin Lillhage | 1980 | Väsby Simsällskap | 28.41 | ||||||
3 | Malin Svahnström | 1980 | Väsby Simsällskap | 29.25 | ||||||
4 | Sara Thydén | 1989 | Väsby Simsällskap | 29.53 | ||||||
5 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.70 | ||||||
6 | Josefin Karlsson | 1991 | Simklubben Neptun | 31.29 | ||||||
7 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.47 | ||||||
8 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 31.60 | ||||||
9 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 32.22 | ||||||
10 | Malou Ruotsalainen | 1993 | Simklubben Neptun | 32.29 | ||||||
11 | Philippa Larsson | 1989 | Polisens IF | 32.62 | ||||||
12 | Sanna Lindstrand | 1993 | Simklubben Neptun | 32.63 | ||||||
13 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 32.69 | ||||||
14 | Frida Jerrå | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 32.81 | ||||||
15 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.10 | ||||||
16 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 33.17 | ||||||
17 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.31 | ||||||
18 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 33.38 | ||||||
19 | Pernilla Lundin | 1991 | Spårvägens Simförening | 33.71 | ||||||
20 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.91 | ||||||
21 | Lovisa Malmberg | 1995 | Simklubben Neptun | 34.08 | ||||||
22 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 34.33 | ||||||
23 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 34.67 | ||||||
24 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 35.00 | ||||||
25 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 35.49 | ||||||
26 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 36.89 | ||||||
27 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 37.59 | ||||||
28 | Moa Österberg | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 37.89 | ||||||
29 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 37.96 | ||||||
30 | Vira Engberg | 1994 | Simklubben Neptun | 38.16 | ||||||
31 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.19 | ||||||
32 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 38.32 | ||||||
33 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.51 | ||||||
34 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 40.54 | ||||||
35 | Linnea Lindberg | 1996 | Simklubben Neptun | 42.20 | ||||||
36 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.53 | ||||||
37 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.78 | ||||||
38 | Sofia Holmström Pettersso | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.49 | ||||||
39 | Cecilia Berg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.95 | ||||||
40 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.53 | ||||||
41 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.80 | ||||||
42 | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.34 | ||||||
- | Tinna Göransdott | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 16 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:38 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 16, 50m Fjärilsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 25.57 | ||||||
2 | Samba Sjödin | 1985 | Simklubben Neptun | 26.13 | ||||||
3 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 26.70 | ||||||
4 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 26.84 | ||||||
5 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.03 | ||||||
6 | Kristoffer Brander | 1989 | Simklubben Neptun | 27.04 | ||||||
7 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 27.33 | ||||||
8 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 27.44 | ||||||
9 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 27.48 | ||||||
10 | Pontus Karlsson | 1984 | Polisens IF | 27.68 | ||||||
11 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 27.72 | ||||||
11 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 27.72 | ||||||
13 | Johan Wilén | 1983 | Väsby Simsällskap | 27.76 | ||||||
14 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 27.88 | ||||||
15 | Rokas Cepulis | 1991 | Simklubben Neptun | 28.06 | ||||||
16 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 28.49 | ||||||
17 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.51 | ||||||
18 | Oskar Nordstrand | 1991 | Simklubben Neptun | 28.92 | ||||||
19 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 28.93 | ||||||
20 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 29.26 | ||||||
21 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.27 | ||||||
22 | Fredrik Hellström | 1990 | Väsby Simsällskap | 29.47 | ||||||
23 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.48 | ||||||
24 | Henrik Grimler | 1991 | Bålsta Simklubb | 29.70 | ||||||
25 | Jonas Hellström | 1990 | Spårvägens Simförening | 29.75 | ||||||
26 | James Watson | 1992 | Simklubben Neptun | 29.89 | ||||||
27 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 29.92 | ||||||
28 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.99 | ||||||
29 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 31.01 | ||||||
30 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 31.91 | ||||||
31 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 33.18 | ||||||
32 | Svante Lindberg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.61 | ||||||
33 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 39.68 | ||||||
34 | Alexandros Vasiliou | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.51 | ||||||
- | Gustav Hultgren | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 17 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:45 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 17, 50m Ryggsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 29.28 | ||||||
2 | Sara Thydén | 1989 | Väsby Simsällskap | 30.61 | ||||||
3 | Malin Svahnström | 1980 | Väsby Simsällskap | 30.63 | ||||||
4 | Hanna Lundström | 1989 | Simklubben Neptun | 31.25 | ||||||
5 | Josefin Lillhage | 1980 | Väsby Simsällskap | 31.29 | ||||||
6 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 32.99 | ||||||
7 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 33.11 | ||||||
8 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.18 | ||||||
9 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.74 | ||||||
10 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 33.86 | ||||||
11 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 34.12 | ||||||
12 | Josefin Karlsson | 1991 | Simklubben Neptun | 34.26 | ||||||
13 | Erika Eriksson | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 34.29 | ||||||
14 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 34.63 | ||||||
15 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 35.01 | ||||||
16 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 35.45 | ||||||
17 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.38 | ||||||
18 | Emmy Eneström | 1996 | Simklubben Neptun | 36.41 | ||||||
19 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.52 | ||||||
20 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.64 | ||||||
21 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.78 | ||||||
22 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 37.22 | ||||||
23 | Petronella Karlsson-Åslun | 1993 | Simklubben Neptun | 37.29 | ||||||
24 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 38.20 | ||||||
25 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 39.20 | ||||||
26 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 41.81 | ||||||
27 | Cecilia Berg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.24 | ||||||
28 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 42.34 | ||||||
29 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.26 | ||||||
30 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.10 | ||||||
31 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.56 | ||||||
32 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.91 | ||||||
33 | Sofia Holmström Pettersso | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.16 | ||||||
34 | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.94 | ||||||
35 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.00 | ||||||
36 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.62 | ||||||
- | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 18 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 15:57 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 18, 50m Ryggsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Simon Sjödin | 1986 | Simklubben Neptun | 25.65 | ||||||
2 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.29 | ||||||
3 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 28.50 | ||||||
4 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 28.54 | ||||||
5 | Pontus Karlsson | 1984 | Polisens IF | 28.56 | ||||||
6 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 29.78 | ||||||
7 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 29.97 | ||||||
8 | Matti Melin | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.05 | ||||||
9 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 30.15 | ||||||
10 | Oskar Nordstrand | 1991 | Simklubben Neptun | 30.27 | ||||||
11 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.71 | ||||||
12 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 30.75 | ||||||
13 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.10 | ||||||
14 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.38 | ||||||
15 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 31.42 | ||||||
16 | Patrik Lantto | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.58 | ||||||
17 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 31.68 | ||||||
18 | Johan Wilén | 1983 | Väsby Simsällskap | 31.72 | ||||||
19 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 32.08 | ||||||
20 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 32.31 | ||||||
21 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 33.45 | ||||||
22 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 33.61 | ||||||
23 | Fredrik Hellström | 1990 | Väsby Simsällskap | 33.83 | ||||||
24 | Gustav Hökfelt | 1994 | Simklubben Neptun | 34.34 | ||||||
25 | Henrik Grimler | 1991 | Bålsta Simklubb | 34.95 | ||||||
26 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 35.30 | ||||||
27 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.06 | ||||||
28 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 37.55 | ||||||
29 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 42.05 | ||||||
30 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 43.68 | ||||||
31 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 43.69 | ||||||
32 | Gustav Hultgren | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.74 | ||||||
- | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 19 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:06 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 19, 50m Bröstsim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lillhage | 1980 | Väsby Simsällskap | 33.08 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 33.42 | ||||||
3 | Malin Svahnström | 1980 | Väsby Simsällskap | 34.74 | ||||||
4 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 34.79 | ||||||
5 | Sara Thydén | 1989 | Väsby Simsällskap | 35.25 | ||||||
6 | Malin Forss | 1991 | Polisens IF | 36.07 | ||||||
7 | Hanna Lundström | 1989 | Simklubben Neptun | 37.04 | ||||||
8 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 37.18 | ||||||
9 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 37.32 | ||||||
10 | Josefin Karlsson | 1991 | Simklubben Neptun | 37.45 | ||||||
11 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 38.14 | ||||||
12 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 38.34 | ||||||
13 | Anna Mörtberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.51 | ||||||
14 | Pernilla Lundin | 1991 | Spårvägens Simförening | 38.64 | ||||||
15 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 39.01 | ||||||
16 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 39.33 | ||||||
17 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 39.58 | ||||||
18 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 40.00 | ||||||
19 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 40.05 | ||||||
20 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 40.19 | ||||||
21 | Malou Ruotsalainen | 1993 | Simklubben Neptun | 40.31 | ||||||
22 | Sanna Lindstrand | 1993 | Simklubben Neptun | 40.40 | ||||||
23 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 40.60 | ||||||
24 | Petronella Karlsson-Åslun | 1993 | Simklubben Neptun | 40.98 | ||||||
25 | Helen Kalm | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 41.00 | ||||||
26 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.27 | ||||||
27 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 42.37 | ||||||
28 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 42.77 | ||||||
29 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 42.94 | ||||||
30 | Vira Engberg | 1994 | Simklubben Neptun | 43.17 | ||||||
31 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 43.33 | ||||||
32 | Jessika Rior | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 43.71 | ||||||
33 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 44.45 | ||||||
34 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 44.80 | ||||||
35 | Nilofar Vakili | 1997 | Simklubben Neptun | 45.31 | ||||||
36 | Cecilia Berg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 45.83 | ||||||
37 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.14 | ||||||
38 | Linn Arkevret Söderlund | 1994 | Simklubben Neptun | 46.67 | ||||||
39 | Sofia Holmström Pettersso | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 46.80 | ||||||
40 | Irma Widell | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.81 | ||||||
41 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.27 | ||||||
42 | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.44 | ||||||
43 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 48.47 | ||||||
44 | Evelina Stenberg-Widin | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 48.73 | ||||||
45 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.74 | ||||||
46 | Elina Lehvonen | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 49.91 | ||||||
47 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.21 | ||||||
- | Lucille Buchenhorst | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | DSQ | ||||||
- | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
- | Isabella Jegebo | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 20 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:12 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 20, 50m Bröstsim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Niklas Tour | 1989 | Simklubben Neptun | 29.14 | ||||||
2 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 30.64 | ||||||
3 | Samba Sjödin | 1985 | Simklubben Neptun | 30.85 | ||||||
4 | Rokas Cepulis | 1991 | Simklubben Neptun | 31.00 | ||||||
5 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 31.28 | ||||||
6 | Patric Ridell | 1993 | Simklubben Neptun | 31.53 | ||||||
7 | Fredrik Hellström | 1990 | Väsby Simsällskap | 31.92 | ||||||
8 | Kristian Nielsen | 1991 | Simklubben Neptun | 32.13 | ||||||
9 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 32.30 | ||||||
10 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 32.80 | ||||||
11 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 33.09 | ||||||
12 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 33.59 | ||||||
13 | Jonas Hellström | 1990 | Spårvägens Simförening | 33.81 | ||||||
14 | Johan Wilén | 1983 | Väsby Simsällskap | 33.83 | ||||||
15 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 33.89 | ||||||
16 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 34.07 | ||||||
17 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 34.24 | ||||||
18 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 34.37 | ||||||
19 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 34.70 | ||||||
20 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 35.12 | ||||||
21 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 35.18 | ||||||
22 | Pontus Karlsson | 1984 | Polisens IF | 35.81 | ||||||
23 | Henrik Grimler | 1991 | Bålsta Simklubb | 36.00 | ||||||
24 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.08 | ||||||
25 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.10 | ||||||
26 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 36.48 | ||||||
27 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 36.72 | ||||||
28 | Oskar Nordstrand | 1991 | Simklubben Neptun | 36.92 | ||||||
29 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 36.97 | ||||||
30 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 37.36 | ||||||
31 | Svante Lindberg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.07 | ||||||
32 | Emil Svejgaard | 1995 | Simklubben Neptun | 42.75 | ||||||
33 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 46.02 | ||||||
34 | Carl Klingeman | 1995 | Stockholms Kappsimningsklubb | 46.82 | ||||||
35 | Gustav Hultgren | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 47.69 | ||||||
36 | Alexander Borg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 50.75 | ||||||
37 | Stefan Eriksson | 1997 | Simklubben Neptun | 50.95 | ||||||
- | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 21 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:21 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 21, 50m Frisim Damer, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Josefin Lillhage | 1980 | Väsby Simsällskap | 25.77 | ||||||
2 | Magdalena Kuras | 1988 | Malmö Kappsimningsklubb | 25.83 | ||||||
3 | Malin Svahnström | 1980 | Väsby Simsällskap | 27.29 | ||||||
4 | Hanna Lundström | 1989 | Simklubben Neptun | 27.60 | ||||||
5 | Nadja Salomonsson | 1992 | Väsby Simsällskap | 27.64 | ||||||
6 | Sara Thydén | 1989 | Väsby Simsällskap | 28.00 | ||||||
7 | Sofia Lärfars | 1990 | Simklubben Neptun | 28.82 | ||||||
8 | Emma Arkenstrand | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.22 | ||||||
9 | Josefine Hippi | 1994 | Väsby Simsällskap | 29.25 | ||||||
10 | Philippa Larsson | 1989 | Polisens IF | 29.28 | ||||||
11 | Sanna Lindstrand | 1993 | Simklubben Neptun | 29.31 | ||||||
12 | Hanna Jartén | 1992 | Simklubben Neptun | 29.46 | ||||||
13 | Renee Huuva | 1990 | Stockholms Kappsimningsklubb | 29.57 | ||||||
14 | Therese Weylandt | 1990 | Simklubben Neptun | 29.67 | ||||||
15 | Josefine Schumacher | 1995 | Simklubben Neptun | 29.74 | ||||||
16 | Matilda Grillhammar | 1992 | Simklubben Neptun | 29.95 | ||||||
16 | Josefin Karlsson | 1991 | Simklubben Neptun | 29.95 | ||||||
18 | Malou Ruotsalainen | 1993 | Simklubben Neptun | 30.04 | ||||||
19 | Rebecca Mattsson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.16 | ||||||
20 | Malin Forss | 1991 | Polisens IF | 30.17 | ||||||
21 | Sara Finati | 1992 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.22 | ||||||
22 | Jenny Lindberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.25 | ||||||
23 | Julia Höglund | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.39 | ||||||
24 | Sofia Grenholm | 1988 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.54 | ||||||
25 | Cecilia Bruhn | 1989 | Stockholms Kappsimningsklubb | 30.70 | ||||||
26 | Madeleine Hagelbäck | 1992 | Väsby Simsällskap | 30.81 | ||||||
27 | Jessica Eriksson | 1995 | Simklubben Neptun | 30.83 | ||||||
28 | Emma Broberg | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.88 | ||||||
29 | Jennie Andersson | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.07 | ||||||
30 | Camilla Svensson | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 31.12 | ||||||
31 | Jenna Lillqvist | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 31.26 | ||||||
32 | Caroline Lundström | 1993 | Väsby Simsällskap | 31.47 | ||||||
33 | Elin Borén | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 31.56 | ||||||
34 | Erica Åström Hedström | 1995 | Simklubben Neptun | 31.58 | ||||||
35 | Olivia Nelin | 1995 | Simklubben Neptun | 31.59 | ||||||
36 | Lovisa Malmberg | 1995 | Simklubben Neptun | 31.83 | ||||||
37 | Anneli Ohlsson | 1992 | Simklubben Neptun | 31.86 | ||||||
38 | Frida Wallentheim | 1996 | Simklubben Neptun | 32.82 | ||||||
39 | Carolina Wiorek | 1997 | Simklubben Neptun | 33.62 | ||||||
40 | Emina Bjelak | 1997 | Simklubben Neptun | 33.74 | ||||||
41 | Johanna Tillberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 33.84 | ||||||
42 | Lucille Buchenhorst | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.24 | ||||||
43 | Amanda Malmberg | 1997 | Simklubben Neptun | 35.88 | ||||||
44 | Anahit Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.02 | ||||||
45 | Tuba Sevh | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 36.13 | ||||||
46 | Jessika Rior | 1994 | Stockholms Kappsimningsklubb | 36.72 | ||||||
47 | Ida Jaraquemada | 1996 | Simklubben Neptun | 36.93 | ||||||
48 | Sara Stenmark | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.21 | ||||||
49 | Cecilia Berg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 37.37 | ||||||
50 | Afsaneh Askari | 1996 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.05 | ||||||
51 | Viktoria Hagberg | 1993 | Solna Sundbyberg SS 04 | 38.29 | ||||||
52 | Amanda Rönn | 1997 | Simklubben Neptun | 38.32 | ||||||
53 | Lovisa Lundin | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.04 | ||||||
54 | Sofia Holmström Pettersso | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.81 | ||||||
55 | Elina Lehvonen | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.84 | ||||||
56 | Tinna Göransdott | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 39.99 | ||||||
57 | Johanna Fisshaye | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 40.49 | ||||||
58 | Fredrika Svanholm | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 41.25 | ||||||
59 | Evelina Stenberg-Widin | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 41.31 | ||||||
60 | Ebba Wennberg | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.78 | ||||||
61 | Felicia Takman | 1997 | Simklubben Neptun | 43.60 | ||||||
- | Nilofar Vakili | 1997 | Simklubben Neptun | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |
Resultat Gren 22 (Finaler) - Per åldersgrupp med mellantider |
Tävling | UGP 4 | Utskriftsdatum | 05 oktober 2008 | |||
Tävlingsort | Stockholm | Utskriftstid | 16:29 | |||
Arrangör | SK Neptun |
Gren 22, 50m Frisim Herrar, Finaler 0 år och äldre |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Pontus Flodqvist | 1988 | Simklubben Neptun | 23.48 | ||||||
2 | Peter Edvardsson | 1981 | Simklubben Neptun | 23.64 | ||||||
3 | Lars Ljungberg | 1986 | Polisens IF | 23.73 | ||||||
4 | Niklas Tour | 1989 | Simklubben Neptun | 23.97 | ||||||
5 | Alexander Nyström | 1990 | Simklubben Neptun | 24.88 | ||||||
6 | Kristoffer Brander | 1989 | Simklubben Neptun | 24.97 | ||||||
7 | Robert Palosaari | 1992 | Väsby Simsällskap | 25.02 | ||||||
8 | Pontus Karlsson | 1984 | Polisens IF | 25.43 | ||||||
9 | Simon Frank | 1990 | Simklubben Neptun | 25.51 | ||||||
10 | Magnus Lundgren | 1991 | Simklubben Neptun | 25.66 | ||||||
11 | Linus Junefelt | 1992 | Jönköpings Simsällskap | 25.75 | ||||||
12 | Freddie Tour | 1991 | Simklubben Neptun | 25.79 | ||||||
13 | Matti Melin | 1991 | Stockholms Kappsimningsklubb | 25.84 | ||||||
14 | Andreas Fürst | 1990 | Väsby Simsällskap | 26.07 | ||||||
15 | Martin Nilsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 26.09 | ||||||
16 | Erik Persson Snåre | 1991 | Simklubben Neptun | 26.20 | ||||||
17 | Johan Wilén | 1983 | Väsby Simsällskap | 26.37 | ||||||
18 | Oskar Nordstrand | 1991 | Simklubben Neptun | 26.38 | ||||||
19 | Henrik Dahlin | 1992 | Solna Sundbyberg SS 04 | 26.46 | ||||||
20 | Alexander Åberg | 1991 | Simklubben Neptun | 26.47 | ||||||
21 | Fredrik Wik | 1993 | Upplands-Bro Simsällskap | 27.03 | ||||||
22 | Patrik Alsparr | 1993 | Simklubben Neptun | 27.13 | ||||||
23 | Fredrik Hellström | 1990 | Väsby Simsällskap | 27.24 | ||||||
24 | Robin Herteus | 1990 | Simklubben Neptun | 27.32 | ||||||
25 | Cristian Strömberg | 1993 | Väsby Simsällskap | 27.49 | ||||||
26 | Joakim Engqvist | 1993 | Stockholms Kappsimningsklubb | 27.63 | ||||||
27 | Christoffer Sundkvist | 1994 | Väsby Simsällskap | 27.67 | ||||||
28 | Anton Blomquist | 1995 | Åkersberga Simsällskap | 27.80 | ||||||
29 | Henrik Grimler | 1991 | Bålsta Simklubb | 28.08 | ||||||
30 | Jonas Hellström | 1990 | Spårvägens Simförening | 28.23 | ||||||
31 | John Granath | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.32 | ||||||
32 | Marcus Arvidsson | 1993 | Väsby Simsällskap | 28.38 | ||||||
33 | Oskar Brändefors | 1992 | Upplands-Bro Simsällskap | 28.46 | ||||||
34 | Victor Wessén | 1993 | Simklubben Neptun | 28.67 | ||||||
35 | Wictor Häggblad | 1994 | Åkersberga Simsällskap | 29.16 | ||||||
36 | Max Eriksson | 1994 | Upplands-Bro Simsällskap | 29.99 | ||||||
37 | Fredrik Svedberg | 1990 | Upplands-Bro Simsällskap | 30.10 | ||||||
38 | Alexsej Kursakov | 1993 | Simklubben Neptun | 30.51 | ||||||
39 | Svante Lindberg | 1994 | Solna Sundbyberg SS 04 | 30.74 | ||||||
40 | Kawa Songur | 1996 | Simklubben Neptun | 31.28 | ||||||
41 | Amar Kurtovic | 1995 | Simklubben Neptun | 32.89 | ||||||
42 | Oscar Johannesson Sjölind | 1995 | Simklubben Neptun | 33.57 | ||||||
43 | Alexandros Vasiliou | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 34.61 | ||||||
44 | Marcus Gyllberg | 1997 | Simklubben Neptun | 35.45 | ||||||
45 | Arvid Eberhard | 1996 | Simklubben Neptun | 35.91 | ||||||
46 | Melker Orsvärn | 1996 | Simklubben Neptun | 36.44 | ||||||
47 | David Wikström | 1996 | Simklubben Neptun | 37.40 | ||||||
48 | Marcus Melander | 1996 | Simklubben Neptun | 38.01 | ||||||
49 | Stefan Eriksson | 1997 | Simklubben Neptun | 38.38 | ||||||
50 | Gustav Hultgren | 1995 | Solna Sundbyberg SS 04 | 42.20 | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.16.15 |
Licensierad till: IC Control AB |