Resultater for Køge Open 2014 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Søndag indledende
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider
Resultat Løb 36 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
|
|
Stævne navn |
Køge Open, Køge |
|
Udskriftsdato |
23 november 2014 |
|
|
Stævne by |
Køge |
|
Udskriftstidspunkt |
13:48 |
|
|
Arrangør |
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
Bassin |
25m |
|
|
|
|
|
Stævne dato |
21 november 2014 |
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Årg. 1999-2000: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 2005-10-25 |
Årg. 1916-1998: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Jacob Holst |
1991 |
|
621 |
28.07 |
57.35 |
1:26.63 |
|
1:56.47 |
17-99 Aldersgruppe Rekord |
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marc Nøhr Andersen |
1996 |
|
588 |
28.09 |
58.35 |
1:28.21 |
|
1:58.61 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Emil Toft |
1998 |
|
577 |
28.38 |
58.08 |
1:28.73 |
|
1:59.32 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Tobias Edvardsen |
1995 |
|
555 |
27.95 |
58.19 |
1:29.67 |
|
2:00.88 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Martin Zillmer |
1996 |
|
549 |
27.26 |
57.67 |
1:29.02 |
|
2:01.33 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Bjørn Wismann |
1996 |
|
549 |
|
59.21 |
1:29.78 |
|
2:01.34 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mads Ottosen |
1997 |
|
536 |
28.66 |
59.58 |
1:30.92 |
|
2:02.31 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Rasmus Wegener |
1997 |
|
520 |
28.83 |
59.72 |
1:31.60 |
|
2:03.51 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Kristian Svenstrup |
1998 |
|
513 |
28.81 |
59.89 |
1:31.54 |
|
2:04.13 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Mads Johnbeck |
1997 |
|
508 |
28.30 |
59.79 |
1:32.40 |
|
2:04.48 |
|
|
Roskilde Svømning |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Jonas B. Sørensen |
1993 |
|
491 |
29.61 |
1:01.19 |
1:33.37 |
|
2:05.89 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Anton Holten Lambert |
1997 |
|
490 |
29.45 |
1:02.03 |
1:34.07 |
|
2:06.00 |
|
|
Nyborg Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Jacob Samuel |
1998 |
|
477 |
29.14 |
1:01.26 |
1:33.79 |
|
2:07.10 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Philip Agerskov |
1998 |
|
465 |
29.08 |
1:01.75 |
1:35.93 |
|
2:08.24 |
|
|
Hillerød Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Victor Emil Lundgaard |
1998 |
|
453 |
30.62 |
1:03.57 |
1:36.84 |
|
2:09.34 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Adam Hansen |
1998 |
|
452 |
28.96 |
1:00.85 |
1:34.81 |
|
2:09.47 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Jonas Hansen |
1996 |
|
451 |
29.22 |
1:02.07 |
1:35.79 |
|
2:09.55 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Andreas Nielsen |
1994 |
|
443 |
30.66 |
1:04.08 |
1:37.65 |
|
2:10.27 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Thomas Vilmar |
1998 |
|
416 |
31.98 |
1:05.89 |
1:40.17 |
|
2:13.11 |
|
|
Helsingør Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Mikkel Ulrich |
1998 |
|
401 |
30.11 |
1:04.30 |
1:39.92 |
|
2:14.73 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Thor Friis Skifte |
1997 |
|
395 |
30.07 |
1:04.35 |
1:40.12 |
|
2:15.43 |
|
|
VAT Copenhagen-MK31 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Rasmus Aavang Jensen |
1998 |
|
393 |
30.94 |
1:05.11 |
1:40.37 |
|
2:15.55 |
|
|
Slagelse Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
- |
Asbjørn Garne |
1995 |
|
|
|
|
|
|
DNS |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Løb 36, 200m Frisvømning Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Årg. 1999-2000: Niklas Luplau (1989) 1:58.58 2005-10-25 |
Årg. 1916-1998: Kenneth Thestrup (1976) 1:52.80 |
|
|
Plac. |
Navn |
Født |
Point |
FINA |
50m |
100m |
150m |
|
Opnået |
Status |
|
Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Mads Ørsted Nielsen |
1999 |
|
581 |
28.93 |
59.61 |
1:29.54 |
|
1:59.06 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
2 |
Marius Rasmussen |
1999 |
|
578 |
28.14 |
58.85 |
1:29.63 |
|
1:59.29 |
|
|
Svømmeklubben Syd |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
3 |
Mathias Immerkjær |
1999 |
|
573 |
28.18 |
59.04 |
1:29.53 |
|
1:59.57 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
4 |
Frederik O. Møller |
1999 |
|
550 |
28.61 |
59.15 |
1:31.03 |
|
2:01.24 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
5 |
Markus Bøjsen |
1999 |
|
531 |
28.80 |
59.92 |
1:31.51 |
|
2:02.67 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
6 |
Tomas Stensballe Larsen |
2000 |
|
528 |
28.69 |
59.78 |
1:31.53 |
|
2:02.89 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
7 |
Mikkel Henriksen |
1999 |
|
506 |
29.44 |
1:01.20 |
1:33.56 |
|
2:04.63 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
8 |
Valdemar Mariegaard |
1999 |
|
501 |
29.29 |
1:02.16 |
1:33.26 |
|
2:05.04 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
9 |
Daniel Sørensen |
1999 |
|
488 |
29.49 |
1:01.68 |
1:34.24 |
|
2:06.21 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
10 |
Peter Vangsgaard |
2000 |
|
482 |
|
|
|
|
2:06.67 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
11 |
Simon Brixner |
2000 |
|
482 |
28.82 |
1:00.33 |
1:33.36 |
|
2:06.71 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
12 |
Frederik Palmø |
2000 |
|
474 |
30.78 |
1:03.05 |
1:35.50 |
|
2:07.44 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
13 |
Mikkel Halby |
1999 |
|
472 |
29.10 |
1:02.16 |
1:35.92 |
|
2:07.57 |
|
|
Holbæk Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
14 |
Benjamin Ørnebjerg Larsen |
2000 |
|
466 |
29.57 |
1:02.22 |
1:35.48 |
|
2:08.11 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
15 |
Gustav Frydensberg |
1999 |
|
455 |
29.85 |
1:03.39 |
1:36.57 |
|
2:09.13 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
16 |
Johan Feld Sørensen |
1999 |
|
454 |
29.36 |
1:02.03 |
1:35.79 |
|
2:09.28 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
17 |
Filip Bækgaard |
2000 |
|
448 |
29.76 |
1:03.28 |
1:37.14 |
|
2:09.83 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
18 |
Nikolai Hougaard |
1999 |
|
439 |
30.49 |
1:04.20 |
1:37.73 |
|
2:10.71 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
19 |
Marcus Rappenborg |
1999 |
|
434 |
28.65 |
1:01.56 |
1:36.03 |
|
2:11.17 |
|
|
Hvidovre Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
20 |
Daniel Dyrved |
2000 |
|
431 |
30.43 |
1:03.89 |
1:37.98 |
|
2:11.49 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
21 |
Yukia Hansen |
2000 |
|
430 |
29.88 |
1:03.29 |
1:38.26 |
|
2:11.59 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
22 |
Mads Møller |
2000 |
|
428 |
30.42 |
1:03.49 |
1:38.57 |
|
2:11.79 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
23 |
Daniel Schytte |
2000 |
|
421 |
30.45 |
1:04.22 |
1:38.47 |
|
2:12.57 |
|
|
Ringsted Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
24 |
Sipan Kawiani |
2000 |
|
413 |
30.77 |
1:05.18 |
1:39.40 |
|
2:13.33 |
|
|
Swim Team Tåstrup |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
25 |
Mads Skøde Hansen |
1999 |
|
410 |
30.69 |
1:05.91 |
1:41.21 |
|
2:13.74 |
|
|
Vallensbæk IF Af 1939 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
26 |
Simon Ajken Hansen |
1999 |
|
407 |
29.64 |
1:02.71 |
1:38.07 |
|
2:14.02 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
27 |
Óli Poulsen |
1999 |
|
406 |
29.74 |
1:03.27 |
1:38.33 |
|
2:14.17 |
|
|
Svimjifelagið REYSTI |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
28 |
Nicolai Yung Hansen |
2000 |
|
403 |
30.09 |
1:03.85 |
1:38.92 |
|
2:14.42 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
29 |
Mads Witthøft |
2000 |
|
401 |
32.59 |
1:07.52 |
1:41.23 |
|
2:14.75 |
|
|
Kalundborg SK |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
30 |
Magnus Madsen |
2000 |
|
369 |
31.17 |
1:06.73 |
1:43.46 |
|
2:18.47 |
|
|
Nakskov Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
31 |
Thor B. Hansen |
2000 |
|
361 |
31.19 |
1:07.23 |
1:43.41 |
|
2:19.48 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
32 |
Kristian Heinz Buskov |
2000 |
|
354 |
33.38 |
1:10.20 |
1:46.73 |
|
2:20.40 |
|
|
Køge Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
33 |
Jeppe Mathiassen |
2000 |
|
354 |
31.23 |
1:07.33 |
1:43.84 |
|
2:20.43 |
|
|
Lyngby Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
34 |
Frederik Lund |
2000 |
|
351 |
32.70 |
1:09.17 |
1:45.91 |
|
2:20.85 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
35 |
Karl Bryde |
2000 |
|
351 |
31.55 |
1:07.29 |
1:44.92 |
|
2:20.87 |
|
|
Herlufsholm Svømmeklub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
36 |
Rasmus Langvad |
2000 |
|
338 |
32.29 |
1:08.75 |
1:46.41 |
|
2:22.52 |
|
|
Glostrup Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
37 |
Walther Hagemann |
1999 |
|
325 |
33.36 |
1:10.23 |
1:47.99 |
|
2:24.45 |
|
|
Gentofte Svømme Klub |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 |
Udskriftsdato |
23 november 2014 |
Licens til Køge Svømmeklub |
Udskriftstidspunkt |
13:48 |
|