Resultater for Køge Open 2014 Køge
Her vises alle stævnets resultater opdelt i stævneafsnit.
Stævneafsnit
Resultat Løb 35 (Indledende) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Køge Open, Køge | Udskriftsdato | 23 november 2014 | |||
Stævne by | Køge | Udskriftstidspunkt | 14:06 | |||
Arrangør | Køge Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 21 november 2014 |
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2003-2004 |
Årg. 2001-2002: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
Årg. 1916-2000: Melanie Degner (2000) 1:15.07 2013-11-17 |
Årg. 1916-2000: Melanie Degner (2000) 1:15.07 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Caroline Gøttrup Bagge | 2003 | 378 | 1:26.67 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
2 | Barbara Blicher | 2003 | 376 | 1:26.86 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
3 | Line Nøhr Petersen | 2003 | 290 | 1:34.69 | ||||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
4 | Amalie Kruse Enemærke | 2003 | 288 | 1:34.87 | ||||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
5 | Viola Demuth Andersen | 2003 | 285 | 1:35.27 | ||||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
6 | Josephine B. U. Danielsen | 2003 | 242 | 1:40.52 | ||||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 2001-2002 |
Årg. 2001-2002: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
Årg. 1916-2000: Melanie Degner (2000) 1:15.07 2013-11-17 |
Årg. 1916-2000: Melanie Degner (2000) 1:15.07 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alberte Kjærsgaard | 2001 | 578 | 35.15 | 1:15.27 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
2 | Nikoline Biltoft-Jensen | 2001 | 530 | 36.27 | 1:17.45 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
3 | Maria Munch-Menzer | 2001 | 509 | 37.61 | 1:18.50 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
4 | Mille Bruun Høvring | 2001 | 471 | 38.38 | 1:20.58 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
5 | Silja Nielsdóttir Hansen | 2001 | 462 | 38.30 | 1:21.05 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
6 | Mikkeline Mentz | 2001 | 459 | 38.85 | 1:21.26 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
7 | Sarah Daly | 2001 | 445 | 38.26 | 1:22.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
8 | Alberte R. Jakobsen | 2001 | 441 | 38.72 | 1:22.33 | |||||
Glostrup Svømme Klub | ||||||||||
9 | Josefine Brosbøl Olsen | 2001 | 441 | 38.78 | 1:22.37 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
10 | Pernille Pedersen | 2001 | 438 | 38.93 | 1:22.54 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
11 | Xandra Huryn | 2001 | 421 | 39.97 | 1:23.63 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
12 | Jamilla Bistrup | 2001 | 395 | 40.66 | 1:25.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
13 | Sophia Lindegaard | 2001 | 395 | 40.58 | 1:25.45 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
14 | Caroline Waage Nowak | 2001 | 394 | 40.51 | 1:25.47 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
15 | Karina Høybye Olesen | 2001 | 383 | 41.93 | 1:26.33 | |||||
Nyborg Svømmeklub | ||||||||||
16 | Cecilie Elkjær | 2001 | 382 | 41.09 | 1:26.40 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
17 | Marie Uglebjerg | 2002 | 370 | 41.90 | 1:27.31 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
18 | Cecilie Hjarsø | 2001 | 364 | 40.96 | 1:27.81 | |||||
VAT Copenhagen-MK31 | ||||||||||
19 | Josefine Nickelsen | 2001 | 359 | 41.59 | 1:28.20 | |||||
Swim Team Tåstrup | ||||||||||
20 | Claudia Sperling | 2002 | 357 | 42.30 | 1:28.33 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
21 | Natalie Clara Petersen | 2002 | 352 | 42.31 | 1:28.79 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
22 | Laura Lange | 2001 | 349 | 42.73 | 1:29.04 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
23 | Elisabeth Sabroe Ebbesen | 2002 | 348 | 42.97 | 1:29.08 | |||||
Gentofte Svømme Klub | ||||||||||
24 | Emma Bruhn | 2002 | 334 | 42.13 | 1:30.29 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
25 | Maja Emilie Nielsen | 2002 | 328 | 42.86 | 1:30.86 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
26 | Amalie V. Sørensen | 2002 | 310 | 44.46 | 1:32.63 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
27 | Louise Engelhardt Christi | 2001 | 305 | 43.81 | 1:33.11 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
28 | Rebekka Windahl | 2001 | 299 | 44.54 | 1:33.71 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
29 | Caroline Meyer | 2002 | 279 | 45.72 | 1:35.93 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
30 | Aimi Á Lakjuni | 2002 | 273 | 45.63 | 1:36.62 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
31 | Nellie Briskog | 2001 | 264 | 45.99 | 1:37.73 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
32 | Nynne Nørlem | 2002 | 252 | 47.28 | 1:39.15 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
33 | Sofie Slotved | 2002 | 250 | 47.08 | 1:39.45 | |||||
Hørsholm Svømmeforening | ||||||||||
34 | Anna Foverskov | 2002 | 233 | 48.64 | 1:41.77 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
35 | Laura Olsen | 2002 | 222 | 49.00 | 1:43.50 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
36 | Vanja Marjanovic | 2001 | 213 | 49.17 | 1:44.87 | |||||
Karlshamns Simklubb | ||||||||||
37 | Isabel Abcell | 2001 | 194 | 51.00 | 1:48.18 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
38 | Julie K Madsen | 2001 | 193 | 51.78 | 1:48.35 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
39 | Miriam Larsen | 2002 | 144 | 54.84 | 1:59.40 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
- | Ida Jensdottir Fremming | 2002 | DSQ | Tyvstart | ||||||
Vallensbæk IF Af 1939 | ||||||||||
Løb 35, 100m Brystsvømning Damer, Indledende Årg. 1916-2000 |
Årg. 2001-2002: Josefine Brosbøl Olsen (2001) 1:24.17 2012-12-02 |
Årg. 1916-2000: Melanie Degner (2000) 1:15.07 2013-11-17 |
Årg. 1916-2000: Melanie Degner (2000) 1:15.07 2013-11-17 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Katrine V. Sørensen | 1996 | 550 | 35.58 | 1:16.49 | |||||
Vest-Brøndby | ||||||||||
2 | Pernille Jensen | 1998 | 541 | 36.71 | 1:16.92 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
3 | Katrine Lund Hansen | 1999 | 520 | 36.63 | 1:17.95 | |||||
Agfs Svømmeafdeling | ||||||||||
4 | Laura Andersen | 1997 | 519 | 36.75 | 1:17.99 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
5 | Adriana Natalia Bankowska | 1997 | 519 | 36.54 | 1:18.02 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
6 | Signe Skousen | 1999 | 445 | 38.62 | 1:22.12 | |||||
Hvidovre Svømme Klub | ||||||||||
7 | Rebekka Gustafson | 1997 | 439 | 38.88 | 1:22.47 | |||||
Hillerød Svømmeklub | ||||||||||
8 | Hanna Nilsson | 1996 | 435 | 38.15 | 1:22.75 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
9 | Sofie Schmidt | 1998 | 434 | 39.24 | 1:22.81 | |||||
Frederikssund Svømmeklub | ||||||||||
10 | Anika Bryde | 2000 | 429 | 39.18 | 1:23.10 | |||||
Herlufsholm Svømmeklub | ||||||||||
11 | Anette Damsgaard | 1996 | 427 | 40.02 | 1:23.24 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
12 | Isabella Ringbæk | 1998 | 410 | 40.40 | 1:24.34 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
13 | Marta Kruse Johansen | 2000 | 409 | 39.98 | 1:24.42 | |||||
Helsingør Svømmeklub | ||||||||||
14 | Mette Hegelund | 2000 | 408 | 39.63 | 1:24.50 | |||||
Køge Svømmeklub | ||||||||||
15 | Louise Lynæs | 1997 | 399 | 40.03 | 1:25.13 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
16 | Johanne Krogh Lund | 1995 | 392 | 40.38 | 1:25.62 | |||||
Horsens Svømmeklub | ||||||||||
17 | Hanna Lervig | 2000 | 391 | 39.67 | 1:25.73 | |||||
Svimjifelagið REYSTI | ||||||||||
18 | Sarah Sejr Aagaard | 2000 | 382 | 40.60 | 1:26.37 | |||||
Farum Svømmeklub | ||||||||||
19 | Charlotte Pedersen | 1996 | 382 | 39.74 | 1:26.40 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
20 | Silke Mehr | 2000 | 370 | 41.59 | 1:27.30 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
21 | Emilie Hermann Schimming | 1999 | 367 | 41.11 | 1:27.51 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
22 | Julie Tharup Wulff | 2000 | 357 | 41.79 | 1:28.32 | |||||
Holbæk Svømme Klub | ||||||||||
23 | Bolette Mandrup Jensen | 2000 | 356 | 41.51 | 1:28.45 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
24 | Kitty Thai | 1998 | 350 | 41.85 | 1:28.96 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
25 | Natasja Kepp | 2000 | 347 | 41.82 | 1:29.21 | |||||
Lyngby Svømmeklub | ||||||||||
26 | Ida Brix Jakobsen | 1998 | 343 | 42.07 | 1:29.52 | |||||
Roskilde Svømning | ||||||||||
27 | Trine Rübner-Petersen | 1997 | 317 | 43.42 | 1:31.93 | |||||
Svømmeklubben Syd | ||||||||||
28 | Louise Nicolaisen | 1998 | 309 | 44.26 | 1:32.65 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
29 | Frida Munch Jørgensen | 1999 | 281 | 45.08 | 1:35.67 | |||||
Nakskov Svømme Klub | ||||||||||
30 | Caroline Strandberg | 1998 | 266 | 45.98 | 1:37.47 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
31 | Emma Nørgaard Wiese | 1999 | 258 | 46.85 | 1:38.47 | |||||
Slagelse Svømmeklub | ||||||||||
32 | Ellinor Andersson | 1998 | 257 | 46.20 | 1:38.50 | |||||
Kristianstads SLS | ||||||||||
33 | Cecilie N. Petersen | 1998 | 235 | 47.39 | 1:41.55 | |||||
Kalundborg SK | ||||||||||
34 | Helene Egholm Jørgensen | 2000 | 227 | 48.09 | 1:42.68 | |||||
Vordingborg Svømme Klub | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 23 november 2014 |
Licens til Køge Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 14:06 |