2020-09-28   17:09:07
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race 2014 - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 3

Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 37 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 37, 4x100m ind. me Damer C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Lambertseter Jenter 1  Lambertseter Svømmeklubb            4:49.12   
  Melina Holtan  2000      32.69  1:10.71      1:10.71   
  Andrea Holmboe  2000      31.06  1:08.13      2:18.84   
  Maren Helene Røsholm  2001      34.32  1:14.69      3:33.53   
  Andrea Arstad Helmersen  2001      33.58  1:15.59      4:49.12   
                     
Göteborg Damer 1  Göteborg Sim            4:53.97   
  Andrea Reinhold  2001      34.10  1:12.07      1:12.07   
  Daniella Fallenhag  2000      34.65  1:14.01      2:26.08   
  Olivia Dahlström  2001      32.74  1:12.49      3:38.57   
  Michelle Nordenmark  2002      33.60  1:15.40      4:53.97   
                     
Hvetlanda Damer [2000]  2000  Hvetlanda Simsällskap            5:00.91   
  Elsa Sellmo  2000      35.55  1:16.43      1:16.43   
  Jazmina Hedqvist  2002      36.02  1:18.59      2:35.02   
  Elin Ljunggren  2000      34.71  1:13.67      3:48.69   
  Wilma Danlid  2000      31.42  1:12.22      5:00.91   
                     
Uddevalla Damer 1  Uddevalla Sim            5:04.50   
  Fanny Aronsson  2000      35.17  1:14.60      1:14.60   
  Linnea Persson  2002      34.26  1:15.48      2:30.08   
  Annie Strömberg  2001      33.92  1:16.16      3:46.24   
  Dagmar Cuperus  2001      35.38  1:18.26      5:04.50   
                     
Lambertseter Jenter 2  Lambertseter Svømmeklubb            5:06.19   
  Cora Linn Hopp Auganes  2001      36.85  1:17.61      1:17.61   
  Hedda Mørk  2001      35.71  1:15.78      2:33.39   
  Eva Kummen  2001      36.07  1:16.27      3:49.66   
  Mina Skredderberget  2000      34.28  1:16.53      5:06.19   
                     
Växjö SS Flickor  Växjö Simsällskap            5:07.74   
  Saga Bodsjö  2002      34.55  1:16.01      1:16.01   
  Clara Örnhem  2002      36.62  1:16.26      2:32.27   
  Natalie Noreblad  2002      35.94  1:18.12      3:50.39   
  Ebba Bergström  2000      36.58  1:17.35      5:07.74   
                     
Bærumsvømmerne Jenter Lag 1  Bærumsvømmerne            5:11.02   
  Vilde Skaug  2002      33.98  1:16.01      1:16.01   
  Karin Syversveen Lie  2001      35.52  1:18.15      2:34.16   
  Ylva Hoffart  2001      34.52  1:17.48      3:51.64   
  Caroline Bjerkass  2001      34.99  1:19.38      5:11.02   
                     
S02 Damer Lag1  Simklubben S 02            5:14.13   
  Hanna Gebart  2000      33.74  1:12.70      1:12.70   
  Oliwia Wierzbowska  2003      35.98  1:19.56      2:32.26   
  Selma Avdic  2003      36.57  1:20.19      3:52.45   
  Amanda Böhn  2001      38.22  1:21.68      5:14.13   
                     
Trollhättan Tjejer Lag1  Trollhättans Simsällskap            5:15.58   
  Elin Lokrantz  2000      36.75  1:20.10      1:20.10   
  Olivia Rudqvist  2000      35.01  1:16.56      2:36.66   
  Annie Lätt  2001      36.56  1:18.44      3:55.10   
  Klara Hasslin  2001      1:20.48  1:20.48      5:15.58   
                     
10  Lamberseter Lag 3  Lambertseter Svømmeklubb            5:15.85   
  Sara Leite  2001      35.47  1:17.58      1:17.58   
  Rebekka Valvik Christiansen  2001      35.79  1:17.23      2:34.81   
  Lisa Kovanen Trangmyr  2000      36.35  1:18.65      3:53.46   
  Elise Christine Romundset  2002      1:22.39  1:22.39      5:15.85   
                     
11  SK Laxen Damer 1  Simklubben Laxen            5:18.10   
  Nathalie Grahn  2000      37.95  1:20.62      1:20.62   
  Petronella Johansson  2000      34.70  1:17.04      2:37.66   
  Erika Grüneberger  2001      38.67  1:21.18      3:58.84   
  Elin Norrman  2001      37.52  1:19.26      5:18.10   
                     
12  Elfsborg Damer 1 [2002]  2002  Simklubben Elfsborg            5:18.22   
  Linda Fredriksson  2002      33.26  1:16.35      1:16.35   
  Filippa Trollsfjord  2001      37.27  1:20.15      2:36.50   
  Janka Deák  2000      34.63  1:18.83      3:55.33   
  Astrid Lilja  2002      39.73  1:22.89      5:18.22   
                     
13  Göteborg Damer 2  Göteborg Sim            5:24.61   
  Amanda Johansson  2000      36.70  1:21.48      1:21.48   
  Felicia Eriksson  2000      36.13  1:19.68      2:41.16   
  Johanna de Jonge  2001      36.70  1:19.91      4:01.07   
  Vanja Alm  2000      37.68  1:23.54      5:24.61   
                     
14  Kungälv Damer [2000]  2000  Kungälvs Simsällskap            5:35.24   
  Therese Carlsson  2000      34.52  1:19.48      1:19.48   
  Hanna Lindström  2002      39.43  1:27.95      2:47.43   
  Emma Zoraja  2001      37.54  1:28.63      4:16.06   
  Felicia Thonander  2001      1:19.18  1:19.18      5:35.24   
                     
15  Bærumsvømmerne Jenter Lag 2  Bærumsvømmerne            5:37.43   
  Tia Sauthon  2003      38.74  1:24.36      1:24.36   
  Astrid Hillesøy  2001      37.61  1:21.61      2:45.97   
  Ise Sveen  2002      40.32  1:28.54      4:14.51   
  Stine Røed  2001      36.93  1:22.92      5:37.43   
                     
16  SK 1970 Damer [1915]  Simklubben 1970            5:37.64   
  Matilda Stenberg  2001      35.78  1:17.81      1:17.81   
  Nellie Andersson  2000      34.38  1:20.48      2:38.29   
  Lotta Rubensson  2001      39.06  1:30.03      4:08.32   
  Meia Kivistö  2003      42.48  1:29.32      5:37.64   
                     
17  S02 Damer Lag2  Simklubben S 02            5:39.55   
  Emma Abrahamsson  2003      37.02  1:22.82      1:22.82   
  Malin Kaldrup  2000      37.55  1:23.34      2:46.16   
  Lena Shafie  2001      37.79  1:25.17      4:11.33   
  Anna Lipatnikova  2000      40.87  1:28.22      5:39.55   
                     
18  Uddevalla Damer 2  Uddevalla Sim            5:45.84   
  Marit Cuperus  2002      38.61  1:23.36      1:23.36   
  Lovisa Alsop  2001      38.80  1:22.52      2:45.88   
  Emelie Apelryd  2002      41.70  1:30.61      4:16.49   
  Emilia Simonsson  2002      40.47  1:29.35      5:45.84   
                     
19  Hvetlanda Damer 2  2000  Hvetlanda Simsällskap            6:03.76   
  Alva Steindl  2002      39.36  1:23.49      1:23.49   
  Alva Haraldsson  2002      45.43  1:43.76      3:07.25   
  Julia Henrysson  2000      40.67  1:32.85      4:40.10   
  Sanna Gildert  2000      38.27  1:23.66      6:03.76   
                     
20  Bærumsvømmerne Jenter Lag 4  Bærumsvømmerne            6:29.23   
  Una Borchgrevin  2003      45.35  1:41.16      1:41.16   
  Lisa Holberg  2002      38.76  1:31.10      3:12.26   
  Bridget Santacroce  2003      48.04  2:24.94      5:37.20   
  Marie Qvigstad Eek  2003      52.03  52.03      6:29.23   
                     
SK 1970 Damer [2001]  2001  Simklubben 1970            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Bærumsvømmerne Jenter Lag 3  Bærumsvømmerne            DSQ   
  Nora Moen Burmester  2001      38.72  1:25.68      1:25.68   
  Ella Kristine Weum Johannessen  2002      39.64        2:53.59   
  Nora Dahl Elde  2002              4:28.05   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:38 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner