2020-08-11   02:56:29
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race 2014 - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            31.26   
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svømmeklubb            31.64   
Jonas Milian Hestad Solberg  2003  Bærumsvømmerne            33.17   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            34.68   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            35.39   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            35.45   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            35.91   
Eskil Hansson  2003  Kungälvs Simsällskap            37.18   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            37.66   
10  Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            37.71   
11  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            38.64   
12  Henrik Christopher Norheim  2003  Bærumsvømmerne            39.89   
13  Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            40.53   
14  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            40.67   
15  Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            41.51   
16  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            41.65   
17  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            41.99   
18  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            42.17   
19  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            42.76   
20  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svømmeklubb            43.11   
21  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb            43.14   
22  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.76   
23  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            44.10   
24  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            44.37   
25  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            44.51   
26  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            44.80   
27  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            44.87   
28  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            44.89   
29  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            45.03   
30  Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970            45.34   
31  Sammi Nielsen  2003  Varberg Sim            45.80   
32  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            45.92   
33  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            46.32   
34  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            47.75   
35  Oskar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            48.06   
36  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            48.25   
37  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            51.58   
38  Gustav Öhman  2005  Göteborg Sim            55.78   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            DNS   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            DNS   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            DNS   
Leo Hovbrandt  2003  Göteborg Sim            DNF   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Pooya Manchuri-Rad  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:55 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner