2020-08-05   17:41:56
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race 2014 - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Pass 1

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 1, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            5:00.18   
  Alex Phu  2000      26.59        26.59   
  Michelle Nordenmark  2002      29.38        55.97   
  Oskar Ljungqvist  2002      33.50        1:29.47   
  Linnea Edgren  2002      32.67        2:02.14   
  Marcus Nordberg  2002      34.16        2:36.30   
  Gustav Vallin  2001      27.77        3:04.07   
  Linnea Inghammar  2002      32.12        3:36.19   
  Daniella Fallenhag  2000      28.86        4:05.05   
  Olivia Dahlström  2001      28.22        4:33.27   
  Gustav Nislander  2001      26.91        5:00.18   
                     
Uddevalla Mix [2002]  2002  Uddevalla Sim            5:04.11   
  Linnea Persson  2002      29.40        29.40   
  Max Ström  2000      28.20        57.60   
  Fanny Aronsson  2000      29.59        1:27.19   
  Markus Börjesson  2001      30.42        1:57.61   
  Annie Strömberg  2001      30.58        2:28.19   
  Oskar Gustafson  2002      30.58        2:58.77   
  Emilia Simonsson  2002      33.86        3:32.63   
  Jakob Josephson  2002      31.59        4:04.22   
  Marit Cuperus  2002      32.75        4:36.97   
  Jesper Simonsson  2000      27.14        5:04.11   
                     
S02 Mix Lag1  Simklubben S 02            5:11.89   
  Leo Vartoomian  2000      27.54        27.54   
  Amanda Böhn  2001      31.26        58.80   
  Gustav Karlsson  2000      30.38        1:29.18   
  Emma Abrahamsson  2003      32.56        2:01.74   
  Kevin Shen  2003      34.54        2:36.28   
  Oliwia Wierzbowska  2003      31.82        3:08.10   
  Karl Hallström  2000      28.64        3:36.74   
  Selma Avdic  2003      31.93        4:08.67   
  Maximus Murray  2003      33.36        4:42.03   
  Hanna Gebart  2000      29.86        5:11.89   
                     
Varberg Mix Lag 1  Varberg Sim            5:17.54   
  Zacharias Olausson  2000      29.29        29.29   
  Erik Josefson  2000      30.60        59.89   
  Sara Westholm  2001      29.79        1:29.68   
  Noa Carlenius  2002      31.44        2:01.12   
  Sofia Bekken  2001      30.12        2:31.24   
  Ebba Hultgren  2000      31.29        3:02.53   
  Cornelia Almqvist  2002      31.66        3:34.19   
  Sammi Nielsen  2003      34.63        4:08.82   
  Matilda Bengtsson  2002      33.13        4:41.95   
  Viking Josefson  2002      35.59        5:17.54   
                     
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            5:18.49   
  Nicolas Söderberg  2001      28.60        28.60   
  Andrea Reinhold  2001      28.35        56.95   
  Natalia Mohammadi  2002      33.19        1:30.14   
  Robin Vondrak  2001      28.54        1:58.68   
  Ebba Holmdahl  2003      34.47        2:33.15   
  Hannah Hemberg  2002      32.38        3:05.53   
  Max Svedberg  2001      33.63        3:39.16   
  Wilma Johansson  2002      34.14        4:13.30   
  Philip Zasowski  2002      33.73        4:47.03   
  Archie Gardiner  2000      31.46        5:18.49   
                     
Kungälv Mix  Kungälvs Simsällskap            5:18.98   
  Eskil Hansson  2003      33.85        33.85   
  Nellie Tjernström  2003      34.09        1:07.94   
  Lina Gustafsson  2003      33.30        1:41.24   
  Hanna Lindström  2002      33.18        2:14.42   
  Emmy Johansson  2002      32.44        2:46.86   
  Mathias Johansson  2001      29.70        3:16.56   
  Alice Götestam  2001      30.98        3:47.54   
  Sebastian Brulls  2001      29.96        4:17.50   
  Noah Gustafsson  2000      30.33        4:47.83   
  Aksel Dagberg  2000      31.15        5:18.98   
                     
Bærumsvømmerne Jr Mix Lag 1  Bærumsvømmerne            5:19.42   
  Anders Norheim  2000      27.95        27.95   
  Hedda Rørnes Bakke  2002      35.96        1:03.91   
  Nicholas Lia  2001      27.77        1:31.68   
  Stine Røed  2001      32.74        2:04.42   
  Jonas Milian Hestad Solberg  2003      29.78        2:34.20   
  Nora Moen Burmester  2001      32.77        3:06.97   
  Mathias Gundersen  2000      29.06        3:36.03   
  Ella Kristine Weum Johannessen  2002      34.98        4:11.01   
  Henrik Christopher Norheim  2003      33.71        4:44.72   
  Lisa Holberg  2002      34.70        5:19.42   
                     
S02 Mix Lag2  Simklubben S 02            5:42.78   
  Carl-Ruben Sjulander  2001      32.22        32.22   
  Lena Shafie  2001      32.56        1:04.78   
  Ivan Diep  2001      30.18        1:34.96   
  Anna Lipatnikova  2000      32.68        2:07.64   
  Robin Nilsson  2002      38.26        2:45.90   
  Malin Kaldrup  2000      33.17        3:19.07   
  Gustav Forssell  2003      35.53        3:54.60   
  Madison Lind  2004      36.55        4:31.15   
  Vide Troberg Eskola  2003      37.11        5:08.26   
  Signe Kåberg  2002      34.52        5:42.78   
                     
Bærumsvømmerne Jr Mix Lag 2  Bærumsvømmerne            5:57.13   
  Agmund Riiser  2001      31.72        31.72   
  Una Borchgrevin  2003      41.96        1:13.68   
  Elias Nordeng Refstie  2002      34.13        1:47.81   
  Marie Qvigstad Eek  2003      37.22        2:25.03   
  Ole Tallberg Bjørlykke  2001      41.53        3:06.56   
  Bridget Santacroce  2003      39.52        3:46.08   
  Jasper Solberg  2001      31.80        4:17.88   
  Nora Dahl Elde  2002      35.74        4:53.62   
  Jonatan Risåsen  2000      31.30        5:24.92   
  Astrid Hillesøy  2001      32.21        5:57.13   
                     
10  Falkenberg Mix [1915]  2000  Falkenbergs Simklubb            5:59.36   
  Dennis Andersson  2001      30.80        30.80   
  Linnea Andersson  2004      43.18        1:13.98   
  Martin Ettberger  2001      31.40        1:45.38   
  Sofia Berander  2003      45.17        2:30.55   
  Alexander Mcadam  2004      36.34        3:06.89   
  Yulia Smirnova  2001      35.18        3:42.07   
  Elsa Rehn  2000      32.54        4:14.61   
  David Polyushkin  2002      35.50        4:50.11   
  Maja Feldhusen  2003      35.69        5:25.80   
  Carl Storberg  2002      33.56        5:59.36   
                     
Lambertseter Mix Y  Lambertseter Svømmeklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:14 
 

LiveTiming iPhone Banner

LiveTiming iPhone Banner