2020-08-05   18:13:48
Välj tävling:

Välj språk:
Swedish English Denmark Finland

Resultat för Barracuda Race 2014 - Henning Degerman Memorial

Nedan visas alla resultat från tävlingen uppdelade per tävlingspass.

Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 1 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:14   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 1, 10x50m Frisim Mixed C-D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m        Tid  Status 











 
Göteborg Mix 1  Göteborg Sim            5:00.18   
  Alex Phu  2000      26.59        26.59   
  Michelle Nordenmark  2002      29.38        55.97   
  Oskar Ljungqvist  2002      33.50        1:29.47   
  Linnea Edgren  2002      32.67        2:02.14   
  Marcus Nordberg  2002      34.16        2:36.30   
  Gustav Vallin  2001      27.77        3:04.07   
  Linnea Inghammar  2002      32.12        3:36.19   
  Daniella Fallenhag  2000      28.86        4:05.05   
  Olivia Dahlström  2001      28.22        4:33.27   
  Gustav Nislander  2001      26.91        5:00.18   
                     
Uddevalla Mix [2002]  2002  Uddevalla Sim            5:04.11   
  Linnea Persson  2002      29.40        29.40   
  Max Ström  2000      28.20        57.60   
  Fanny Aronsson  2000      29.59        1:27.19   
  Markus Börjesson  2001      30.42        1:57.61   
  Annie Strömberg  2001      30.58        2:28.19   
  Oskar Gustafson  2002      30.58        2:58.77   
  Emilia Simonsson  2002      33.86        3:32.63   
  Jakob Josephson  2002      31.59        4:04.22   
  Marit Cuperus  2002      32.75        4:36.97   
  Jesper Simonsson  2000      27.14        5:04.11   
                     
S02 Mix Lag1  Simklubben S 02            5:11.89   
  Leo Vartoomian  2000      27.54        27.54   
  Amanda Böhn  2001      31.26        58.80   
  Gustav Karlsson  2000      30.38        1:29.18   
  Emma Abrahamsson  2003      32.56        2:01.74   
  Kevin Shen  2003      34.54        2:36.28   
  Oliwia Wierzbowska  2003      31.82        3:08.10   
  Karl Hallström  2000      28.64        3:36.74   
  Selma Avdic  2003      31.93        4:08.67   
  Maximus Murray  2003      33.36        4:42.03   
  Hanna Gebart  2000      29.86        5:11.89   
                     
Varberg Mix Lag 1  Varberg Sim            5:17.54   
  Zacharias Olausson  2000      29.29        29.29   
  Erik Josefson  2000      30.60        59.89   
  Sara Westholm  2001      29.79        1:29.68   
  Noa Carlenius  2002      31.44        2:01.12   
  Sofia Bekken  2001      30.12        2:31.24   
  Ebba Hultgren  2000      31.29        3:02.53   
  Cornelia Almqvist  2002      31.66        3:34.19   
  Sammi Nielsen  2003      34.63        4:08.82   
  Matilda Bengtsson  2002      33.13        4:41.95   
  Viking Josefson  2002      35.59        5:17.54   
                     
Göteborg Mix 2  Göteborg Sim            5:18.49   
  Nicolas Söderberg  2001      28.60        28.60   
  Andrea Reinhold  2001      28.35        56.95   
  Natalia Mohammadi  2002      33.19        1:30.14   
  Robin Vondrak  2001      28.54        1:58.68   
  Ebba Holmdahl  2003      34.47        2:33.15   
  Hannah Hemberg  2002      32.38        3:05.53   
  Max Svedberg  2001      33.63        3:39.16   
  Wilma Johansson  2002      34.14        4:13.30   
  Philip Zasowski  2002      33.73        4:47.03   
  Archie Gardiner  2000      31.46        5:18.49   
                     
Kungälv Mix  Kungälvs Simsällskap            5:18.98   
  Eskil Hansson  2003      33.85        33.85   
  Nellie Tjernström  2003      34.09        1:07.94   
  Lina Gustafsson  2003      33.30        1:41.24   
  Hanna Lindström  2002      33.18        2:14.42   
  Emmy Johansson  2002      32.44        2:46.86   
  Mathias Johansson  2001      29.70        3:16.56   
  Alice Götestam  2001      30.98        3:47.54   
  Sebastian Brulls  2001      29.96        4:17.50   
  Noah Gustafsson  2000      30.33        4:47.83   
  Aksel Dagberg  2000      31.15        5:18.98   
                     
Bærumsvømmerne Jr Mix Lag 1  Bærumsvømmerne            5:19.42   
  Anders Norheim  2000      27.95        27.95   
  Hedda Rørnes Bakke  2002      35.96        1:03.91   
  Nicholas Lia  2001      27.77        1:31.68   
  Stine Røed  2001      32.74        2:04.42   
  Jonas Milian Hestad Solberg  2003      29.78        2:34.20   
  Nora Moen Burmester  2001      32.77        3:06.97   
  Mathias Gundersen  2000      29.06        3:36.03   
  Ella Kristine Weum Johannessen  2002      34.98        4:11.01   
  Henrik Christopher Norheim  2003      33.71        4:44.72   
  Lisa Holberg  2002      34.70        5:19.42   
                     
S02 Mix Lag2  Simklubben S 02            5:42.78   
  Carl-Ruben Sjulander  2001      32.22        32.22   
  Lena Shafie  2001      32.56        1:04.78   
  Ivan Diep  2001      30.18        1:34.96   
  Anna Lipatnikova  2000      32.68        2:07.64   
  Robin Nilsson  2002      38.26        2:45.90   
  Malin Kaldrup  2000      33.17        3:19.07   
  Gustav Forssell  2003      35.53        3:54.60   
  Madison Lind  2004      36.55        4:31.15   
  Vide Troberg Eskola  2003      37.11        5:08.26   
  Signe Kåberg  2002      34.52        5:42.78   
                     
Bærumsvømmerne Jr Mix Lag 2  Bærumsvømmerne            5:57.13   
  Agmund Riiser  2001      31.72        31.72   
  Una Borchgrevin  2003      41.96        1:13.68   
  Elias Nordeng Refstie  2002      34.13        1:47.81   
  Marie Qvigstad Eek  2003      37.22        2:25.03   
  Ole Tallberg Bjørlykke  2001      41.53        3:06.56   
  Bridget Santacroce  2003      39.52        3:46.08   
  Jasper Solberg  2001      31.80        4:17.88   
  Nora Dahl Elde  2002      35.74        4:53.62   
  Jonatan Risåsen  2000      31.30        5:24.92   
  Astrid Hillesøy  2001      32.21        5:57.13   
                     
10  Falkenberg Mix [1915]  2000  Falkenbergs Simklubb            5:59.36   
  Dennis Andersson  2001      30.80        30.80   
  Linnea Andersson  2004      43.18        1:13.98   
  Martin Ettberger  2001      31.40        1:45.38   
  Sofia Berander  2003      45.17        2:30.55   
  Alexander Mcadam  2004      36.34        3:06.89   
  Yulia Smirnova  2001      35.18        3:42.07   
  Elsa Rehn  2000      32.54        4:14.61   
  David Polyushkin  2002      35.50        4:50.11   
  Maja Feldhusen  2003      35.69        5:25.80   
  Carl Storberg  2002      33.56        5:59.36   
                     
Lambertseter Mix Y  Lambertseter Svømmeklubb            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:14 
 
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 2 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:23   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 2, 50m Fjärilsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andreas Hjalmarsson  1994  Karlskrona Simsällskap            25.71   
Håkon Brennhagen  1993  Stavanger Svømme Club            25.82   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            25.85   
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svømme Club            26.29   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            26.65   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap            26.69   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            26.96   
Norbert Prokopiak  1994  Stavanger Svømme Club            27.02   
Jakob Clemedtson  1996  Jönköpings Simsällskap            27.03   
10  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            27.16   
11  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            27.20   
12  Simon Bodestig  1996  Uddevalla Sim            27.27   
13  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            27.33   
14  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            27.38   
15  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            27.41   
16  David Schön Svensson  1993  Simklubben Laxen            27.46   
17  Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02            27.51   
18  Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap            27.66   
19  Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            27.71   
20  Trond Vasslag  1994  Stavanger Svømme Club            27.72   
21  Timmie Rydberg  1996  Simklubben Laxen            27.84   
22  Jakob Sundén  1995  Varberg Sim            28.31   
23  Max Ackerman  1995  Simklubben Laxen            28.39   
24  Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap            28.65   
25  Navid Fageeh  1997  Uddevalla Sim            28.81   
26  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            28.88   
27  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            28.92   
28  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            29.24   
29  Måns Tangvald  1995  Göteborg Sim            29.48   
30  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            29.62   
31  Adrian Aasheim  1996  Lambertseter Svømmeklubb            29.93   
32  Rickard Thillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            30.19   
33  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02            30.79   
34  Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap            31.79   
35  Martin Trangmyr  1997  Lambertseter Svømmeklubb            32.13   
36  Arvid Lundgren  1997  Alingsås SLS            33.08   
37  Markus Ribe  1997  Nässjö SLS            33.60   
38  Hampus Liv  1996  Hvetlanda Simsällskap            34.55   
39  Martin Malmberg  1996  Hvetlanda Simsällskap            34.99   
40  Anders Amundsson  1994  Uddevalla Sim            54.54   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:23 
 
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 3 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:30   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 3, 200m Frisim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim    29.05  1:00.48  1:32.66    2:05.80   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    30.85  1:03.39  1:35.79    2:07.18   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    29.72  1:02.05  1:34.68    2:07.42   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap    30.14  1:02.78  1:36.08    2:07.76   
Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02    30.48  1:03.44  1:37.21    2:11.17   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    30.46  1:03.58  1:37.86    2:12.46   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    30.79  1:04.68  1:39.29    2:12.81   
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    30.78  1:03.99  1:38.40    2:13.35   
Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS    30.81  1:04.95  1:39.43    2:13.79   
10  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim    31.69  1:07.24  1:43.86    2:20.06   
11  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02    32.22  1:08.53  1:46.37    2:23.25   
12  Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svømmeklubb    32.33  1:08.77  1:46.35    2:23.32   
13  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap    30.77  1:07.06  1:46.02    2:24.16   
14  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap    32.64  1:09.58  1:47.80    2:25.40   
15  Ada Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb    33.73  1:11.86  1:50.23    2:28.07   
16  Kristin Paulsen Lindgård  1997  Lambertseter Svømmeklubb    34.09  1:12.52  1:51.55    2:29.40   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:30 
 
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 4 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:38   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 4, 50m Fjärilsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            28.25   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim            28.34   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim            28.46   
Simon Kärrsjö  1998  Göteborg Sim            29.55   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            29.62   
Philip Bergstedt  1998  Simklubben S 02            29.68   
Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap            29.93   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            30.17   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap            30.28   
10  Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim            30.29   
11  Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap            30.39   
12  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            30.52   
13  Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            30.57   
14  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            30.72   
15  Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb            30.76   
16  Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap            31.08   
17  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap            31.09   
18  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            31.16   
19  Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg            31.64   
20  Max Sandgren  1999  Varberg Sim            32.10   
21  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap            32.11   
22  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap            32.19   
23  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            32.21   
24  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970            32.37   
25  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            32.50   
26  Lukas Engström  1998  Göteborg Sim            33.13   
27  Erik Halldin  1998  Växjö Simsällskap            33.38   
28  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            33.95   
29  Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            33.96   
29  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene            33.96   
31  Jesper Holmdahl  1999  S77 Stenungsund            34.01   
32  Erik Brink  1999  Varberg Sim            34.21   
33  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            34.34   
34  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02            35.37   
35  Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            35.61   
36  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            38.31   
37  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim            39.46   
38  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund            39.79   
39  Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund            40.73   
40  Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            40.82   
Jakob Persson  1999  Varberg Sim            DNS   
Oscar Tollefsrud Rypestøl  1998  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
William Brink  1998  Jönköpings Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:38 
 
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 5 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:46   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 5, 200m Frisim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    30.45  1:04.15  1:38.87    2:13.02   
Angelica Stark  1999  Jönköpings Simsällskap    30.46  1:04.56  1:39.55    2:14.26   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    31.65  1:06.46  1:43.43    2:19.51   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim    32.53  1:08.13  1:44.31    2:19.90   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap    32.57  1:08.00  1:44.14    2:21.00   
Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim    33.34  1:09.10  1:45.42    2:21.47   
Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap    33.21  1:09.33  1:46.62    2:22.95   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene    32.16  1:08.28  1:46.16    2:23.17   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    32.05  1:08.52  1:46.48    2:23.84   
10  Josefine Pålsson  1999  Simklubben Laxen    32.54  1:08.64  1:45.36    2:24.06   
11  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    32.99  1:09.69  1:47.44    2:24.73   
12  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim    32.19  1:08.58  1:46.71    2:24.89   
13  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap    33.00  1:10.27  1:49.09    2:27.79   
14  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap    32.64  1:09.86  1:49.78    2:28.45   
15  Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap    34.30  1:11.53  1:51.04    2:29.71   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:46 
 
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 6 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  09:55   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 6, 50m Fjärilsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            31.26   
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svømmeklubb            31.64   
Jonas Milian Hestad Solberg  2003  Bærumsvømmerne            33.17   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            34.68   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            35.39   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            35.45   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            35.91   
Eskil Hansson  2003  Kungälvs Simsällskap            37.18   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            37.66   
10  Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            37.71   
11  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            38.64   
12  Henrik Christopher Norheim  2003  Bærumsvømmerne            39.89   
13  Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            40.53   
14  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            40.67   
15  Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            41.51   
16  Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            41.65   
17  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            41.99   
18  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            42.17   
19  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            42.76   
20  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svømmeklubb            43.11   
21  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb            43.14   
22  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.76   
23  Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            44.10   
24  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            44.37   
25  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            44.51   
26  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            44.80   
27  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            44.87   
28  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            44.89   
29  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            45.03   
30  Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970            45.34   
31  Sammi Nielsen  2003  Varberg Sim            45.80   
32  Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            45.92   
33  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            46.32   
34  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            47.75   
35  Oskar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            48.06   
36  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            48.25   
37  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            51.58   
38  Gustav Öhman  2005  Göteborg Sim            55.78   
Alexander Lundberg  2002  Simklubben Vänersborg            DNS   
Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            DNS   
Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            DNS   
Leo Hovbrandt  2003  Göteborg Sim            DNF   
Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            DSQ   
Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Pooya Manchuri-Rad  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  09:55 
 
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 7 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:03   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 7, 200m Frisim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    31.93  1:06.65  1:43.14    2:18.82   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim    32.17  1:07.66  1:44.23    2:20.78   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap    32.90  1:08.98  1:45.61    2:22.08   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap    32.92  1:09.52  1:47.67    2:24.37   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    33.41  1:10.26  1:48.75    2:25.41   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne    33.00  1:11.13  1:50.10    2:27.84   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg    33.10  1:10.61  1:50.71    2:29.32   
Thea Carlsson  2002  Varberg Sim    35.06  1:14.06  1:54.43    2:32.45   
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02    34.98  1:14.78  1:55.53    2:32.91   
10  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap    34.69  1:14.34  1:54.62    2:33.46   
11  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    34.40  1:14.24  1:55.17    2:33.97   
12  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap    34.98  1:15.07  1:55.74    2:34.13   
13  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    34.65  1:14.63  1:55.89    2:34.93   
14  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim    36.70  1:16.03  1:56.82    2:36.66   
15  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    36.26  1:16.59  1:57.47    2:37.47   
16  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim    36.11  1:17.47  2:01.56    2:45.71   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:03 
 
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:15   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            28.24   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            28.32   
Alex Phu  2000  Göteborg Sim            28.76   
Henrik B Arnestad  2000  Lambertseter Svømmeklubb            29.49   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS            29.52   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            30.22   
Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svømmeklubb            30.25   
Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            30.33   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne            30.46   
10  Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen            30.63   
11  Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            30.70   
12  Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim            30.80   
13  David Wollersjö  2000  Alingsås SLS            31.13   
14  Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            31.19   
15  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            31.20   
16  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS            32.19   
17  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            32.21   
18  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02            32.33   
19  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim            32.34   
20  Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim            32.72   
21  Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            32.85   
22  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene            32.95   
23  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            32.99   
24  Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svømmeklubb            33.08   
25  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            33.10   
26  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            33.76   
27  Sebastian Brulls  2001  Kungälvs Simsällskap            33.83   
28  Mathias Gundersen  2000  Bærumsvømmerne            33.96   
29  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim            34.09   
30  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            34.19   
31  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            34.22   
31  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            34.22   
33  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            34.24   
34  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            34.71   
35  Jacob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap            34.73   
36  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            34.76   
37  Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap            35.02   
38  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            35.34   
39  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            35.50   
40  Jonatan Risåsen  2000  Bærumsvømmerne            35.92   
41  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            36.10   
42  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            36.21   
43  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            36.34   
44  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            36.41   
45  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim            36.59   
46  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            36.84   
47  Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            37.15   
48  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            37.34   
49  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim            37.51   
50  Jasper Solberg  2001  Bærumsvømmerne            37.57   
51  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap            38.26   
52  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap            38.42   
53  Max Svedberg  2001  Göteborg Sim            38.50   
54  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            39.31   
55  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap            39.45   
56  Archie Gardiner  2000  Göteborg Sim            39.50   
57  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            39.73   
58  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            40.01   
59  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            40.74   
60  Filip Brink  2001  Varberg Sim            40.90   
61  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            41.24   
62  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim            43.34   
63  Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim            43.94   
Jonathan Einarsson  2001  Varberg Sim            DNS   
Vincent Quach  2001  Lambertseter Svømmeklubb            DNS   
Ole Tallberg Bjørlykke  2001  Bærumsvømmerne            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:15 
 
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 9 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:23   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 9, 200m Frisim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Andrea Holmboe  2000  Lambertseter Svømmeklubb    30.50  1:03.53  1:36.95    2:09.76   
Melina Holtan  2000  Lambertseter Svømmeklubb    32.28  1:07.11  1:41.47    2:15.25   
Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb    32.21  1:07.23  1:43.04    2:16.72   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    32.16  1:07.58  1:43.03    2:18.29   
Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim    31.54  1:08.17  1:45.80    2:22.41   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    32.41  1:09.26  1:47.19    2:24.89   
Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap    33.35  1:10.12  1:47.92    2:25.07   
Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim    32.66  1:09.37  1:47.64    2:25.57   
Hedda Mørk  2001  Lambertseter Svømmeklubb    33.79  1:11.16  1:48.71    2:25.82   
10  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    33.32  1:10.78  1:48.77    2:26.22   
11  Petronella Johansson  2000  Simklubben Laxen    32.70  1:09.99  1:48.65    2:26.41   
12  Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap    32.75  1:10.02  1:48.53    2:27.47   
13  Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap    32.76  1:10.41  1:49.37    2:28.63   
14  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap    33.70  1:11.86  1:50.96    2:29.43   
15  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    34.09  1:12.17  1:51.53    2:29.74   
16  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim    34.56  1:12.64  1:52.00    2:30.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:23 
 
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 10 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:44   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 10, 200m Bröstsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02    32.37  1:09.05  1:46.05    2:22.60   
Trond Vasslag  1994  Stavanger Svømme Club    30.38  1:05.79  1:43.39    2:22.68   
Tim Arnesen  1987  Bergens Svømme Club    32.80  1:09.77  1:47.43    2:25.26   
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svømme Club    32.61  1:09.28  1:47.19    2:26.58   
Gustaf Mild  1997  Anderstorps Simsällskap    33.48  1:11.13  1:48.98    2:27.61   
Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim    34.35  1:13.45  1:53.50    2:33.71   
Jakob Sundén  1995  Varberg Sim    35.14  1:13.66  1:54.23    2:34.86   
Tobias Josefsson  1997  Kungälvs Simsällskap    34.50  1:14.40  1:56.94    2:40.60   
Mathias Petrusson  1993  Kungälvs Simsällskap    35.80  1:16.72  1:59.01    2:41.03   
10  Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap    37.80  1:22.60  2:09.63    2:56.09   
11  Hampus Liv  1996  Hvetlanda Simsällskap    41.60  1:33.27  2:25.67    3:17.61   
12  Martin Malmberg  1996  Hvetlanda Simsällskap    44.05  1:37.36  2:36.32    3:35.82   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:44 
 
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 11 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  10:54   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 11, 50m Ryggsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linnéa Bielicz  1994  Göteborg Sim            29.74   
Louise Näslund  1997  Lidköpings Gymnastik o SS            30.97   
Ebba Stillman  1996  Jönköpings Simsällskap            31.08   
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02            31.53   
Tilde Lundmark  1995  Simklubben S 02            31.83   
Elin Kvarnemar  1995  Varberg Sim            32.24   
Josephine Nielsen-Fernandes  1996  Kungälvs Simsällskap            32.24   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap            32.36   
Christina Ekstedt  1996  Göteborg Sim            32.85   
10  Annie Myrlander  1995  Nässjö SLS            33.03   
11  Ada Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb            33.44   
12  Emma Johansson  1997  Jönköpings Simsällskap            33.79   
13  Linnea Kobel  1996  Varberg Sim            33.81   
14  Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap            34.07   
15  Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim            34.31   
16  Johanna Andersson  1996  Simklubben S 02            34.40   
17  Matilda Kewenter  1997  Göteborg Sim            34.80   
18  Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svømmeklubb            34.93   
19  Klara Bennehed  1997  Simklubben Vänersborg            35.63   
20  Linnea Kaldrup  1996  Simklubben S 02            35.92   
21  Jenny Karlsson  1995  Växjö Simsällskap            36.27   
22  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim            36.59   
23  Alexandra Viksten  1996  Växjö Simsällskap            36.71   
24  Martine Kjos Bråthen  1996  Lambertseter Svømmeklubb            36.97   
25  Mathilda Emilsson  1997  Växjö Simsällskap            37.04   
26  Jessica Wilson  1996  Värnamo Simsällskap            37.06   
27  Marie Håkansson  1992  Trollhättans Simsällskap            37.64   
28  Kristin Paulsen Lindgård  1997  Lambertseter Svømmeklubb            37.69   
29  Johanna André  1995  Trollhättans Simsällskap            38.03   
29  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02            38.03   
31  Nicolina Ebers  1993  Växjö Simsällskap            38.24   
32  Benedicte Balslev  1997  Varberg Sim            38.57   
33  Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap            40.10   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  10:54 
 
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 12 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:01   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 12, 200m Bröstsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Alexander Ström  1998  Karlskrona Simsällskap    34.91  1:14.99  1:56.45    2:38.81   
Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim    35.70  1:17.07  1:59.44    2:42.21   
Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg    36.70  1:18.96  2:01.86    2:42.70   
Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap    35.98  1:17.60  2:00.94    2:43.62   
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg    36.83  1:18.44  2:01.23    2:44.85   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap    36.70  1:19.52  2:02.91    2:46.24   
Philip Borgström Bishop  1999  Göteborg Sim    36.41  1:18.91  2:03.23    2:47.82   
Erik Brink  1999  Varberg Sim    37.64  1:20.66  2:04.17    2:48.12   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg    38.58  1:24.49  2:11.15    2:56.35   
10  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap    38.60  1:23.94  2:10.58    2:57.13   
11  Erik Halldin  1998  Växjö Simsällskap    39.88  1:26.08  2:13.09    2:59.95   
12  Martin Isaksson  1998  Kungälvs Simsällskap    38.93  1:25.73  2:13.61    3:01.69   
13  Simon Kivistö  1998  Simklubben 1970    40.74  1:28.57  2:17.72    3:05.59   
14  Liam Hallin  1998  Simklubben 1970    39.68  1:27.81  2:17.63    3:07.51   
15  Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg    42.01  1:30.95  2:21.30    3:08.57   
16  Hugo Bergman  1999  S77 Stenungsund    42.58  1:35.87  2:23.96    3:12.61   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:01 
 
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 13 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:44   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 13, 50m Ryggsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Emma Dimitriou Sagré  1999  Alingsås SLS            31.88   
Agnes Ljunggren  1999  Hvetlanda Simsällskap            33.01   
Malin Homman  1999  Växjö Simsällskap            33.09   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap            33.83   
Sanna Westerberg  1998  Karlskrona Simsällskap            34.00   
Elin Gustafson  1999  Uddevalla Sim            34.17   
Matilda Larm  1999  Simklubben Götene            34.61   
Linnéa Gustafsson  1999  Varberg Sim            35.34   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap            35.36   
10  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap            35.79   
11  Julia Åstrand  1999  Alvesta Simsällskap            35.90   
12  Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap            35.98   
13  Sandra Lange  1999  Alvesta Simsällskap            35.99   
14  Wilma Rönnäng  1998  Värnamo Simsällskap            36.03   
15  Thilda Larsson  1999  Uddevalla Sim            36.05   
16  Amalie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne            36.14   
17  Carolina Borre  1999  Göteborg Sim            36.61   
18  Stina Bengtsson  1998  Alvesta Simsällskap            36.98   
19  Matilda Pettersson  1999  Varberg Sim            37.08   
20  Linnea Karlsson  1999  Falkenbergs Simklubb            37.51   
21  Nathalie Johansson  1999  Falkenbergs Simklubb            37.97   
21  Regina Borg Wermäng  1999  Simklubben S 02            37.97   
23  Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap            38.06   
24  Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap            38.10   
25  Elin Steindl  1998  Hvetlanda Simsällskap            38.29   
26  Tilda Conradsson  1999  Varberg Sim            38.50   
27  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap            38.82   
28  Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            38.98   
29  Lina Nilsson  1998  Älmhults Simsällskap            39.20   
30  Annie Johansson  1998  Hvetlanda Simsällskap            39.29   
31  Nora Berglin  1998  Göteborg Sim            39.69   
32  Elin Wendt  1999  Simklubben S 02            40.34   
33  Ellen Lindholm  1999  Älmhults Simsällskap            40.48   
34  Julia Andersson Hult  1998  Simklubben Götene            40.51   
35  Jelka Feldhusen  1998  Falkenbergs Simklubb            40.86   
36  Anna Shafie  1999  Simklubben S 02            41.60   
37  Elin Andersson  1999  Simklubben Götene            42.47   
38  Rianne Dreves  1998  Hvetlanda Simsällskap            42.76   
39  Ellen Ronnebring  1999  Växjö Simsällskap            43.86   
Frida Berglund  1999  Ronneby Simsällskap            DNS   
Yara Waked  1998  Karlskrona Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:44 
 
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 14 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:21   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 14, 200m Bröstsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svømmeklubb    36.54  1:19.33  2:03.57    2:45.76   
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    37.74  1:21.12  2:04.77    2:49.02   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    42.07  1:30.39  2:20.38    3:08.65   
Jonas Milian Hestad Solberg  2003  Bærumsvømmerne    42.72  1:30.94  2:20.37    3:09.53   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    43.09  1:32.42  2:21.36    3:10.86   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb    43.80  1:33.79  2:25.50    3:16.51   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    43.95  1:35.62  2:28.19    3:18.60   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    46.07  1:37.21  2:27.90    3:18.93   
Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    46.44  1:38.86  2:31.46    3:23.53   
10  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb    45.71  1:38.35  2:31.99    3:25.00   
11  Viking Josefson  2002  Varberg Sim    46.08  1:38.85  2:32.86    3:26.04   
12  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    47.46  1:43.50  2:38.95    3:30.50   
13  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim    48.92  1:43.48  2:39.63    3:30.74   
14  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg    48.80  1:44.30  2:38.94    3:31.09   
15  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg    45.41  1:40.72  2:39.59    3:35.87   
16  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    48.30  1:44.21  2:44.04    3:43.69   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:21 
 
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 15 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:39   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 15, 50m Ryggsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            33.37   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            33.81   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            34.14   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            34.80   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            35.27   
Elise Christine Romundset  2002  Lambertseter Svømmeklubb            35.37   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            35.40   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            36.52   
Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            36.58   
10  Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            36.81   
11  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            37.25   
12  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim            37.51   
13  Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            37.81   
14  Lisa Bergman  2002  S77 Stenungsund            37.93   
15  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            38.07   
16  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            38.35   
17  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            38.41   
18  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            38.77   
19  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            38.99   
20  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            39.04   
20  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim            39.04   
22  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            39.09   
23  Tia Sauthon  2003  Bærumsvømmerne            39.21   
24  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            39.30   
25  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            39.40   
26  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            39.49   
27  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap            39.54   
28  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim            39.98   
29  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim            40.01   
29  Wilma Bergman  2002  S77 Stenungsund            40.01   
31  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            40.25   
32  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim            40.42   
33  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            40.46   
34  Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            40.47   
35  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim            40.55   
36  Ella Kristine Weum Johannessen  2002  Bærumsvømmerne            40.61   
37  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            41.15   
38  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            41.21   
39  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            41.28   
40  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            41.33   
41  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            41.50   
42  Hanna Lindström  2002  Kungälvs Simsällskap            41.53   
42  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            41.53   
44  Madison Lind  2004  Simklubben S 02            41.55   
45  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim            41.69   
46  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim            41.76   
47  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS            41.86   
47  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            41.86   
49  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            41.94   
49  Nellie Tjernström  2003  Kungälvs Simsällskap            41.94   
51  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            42.01   
52  Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim            42.08   
53  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            42.58   
54  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            42.62   
55  Mathilda Brink  2002  Göteborg Sim            42.72   
56  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            42.84   
57  Rut Wingstrand  2002  Göteborg Sim            43.04   
58  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            43.07   
59  Hedda Rørnes Bakke  2002  Bærumsvømmerne            43.11   
60  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            43.28   
61  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            43.30   
62  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            43.38   
63  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            43.46   
64  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim            43.53   
65  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            43.94   
66  Felicia Nyberg  2004  Värnamo Simsällskap            44.04   
67  Emelie Edberg  2002  Simklubben S 02            44.31   
68  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            44.68   
69  Lia Bromander  2004  Simklubben S 02            44.73   
70  Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap            45.20   
71  Linn Benjamin  2002  Simklubben S 02            45.23   
72  Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim            45.46   
73  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            45.49   
74  Jessica Linder  2004  Göteborg Sim            45.80   
75  Clara Ekenberg  2003  Simklubben S 02            45.83   
76  Leia Wolcher  2003  Simklubben S 02            45.93   
77  Nelly Gripfors  2005  Simklubben S 02            46.01   
78  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            46.02   
79  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            46.07   
80  Elin Swärd  2002  Göteborg Sim            46.12   
81  Sophie Svensson  2003  Simklubben S 02            46.15   
82  Una Borchgrevin  2003  Bærumsvømmerne            46.26   
83  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim            46.29   
84  Marie Qvigstad Eek  2003  Bærumsvømmerne            46.48   
85  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            46.75   
86  Ida Norlander  2003  Göteborg Sim            46.92   
87  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            47.07   
88  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim            48.15   
89  Stella Bauer  2004  Göteborg Sim            48.23   
90  Josefine Larsson  2004  Göteborg Sim            48.51   
91  Ella Fast  2003  Simklubben S 02            49.13   
92  Isabelle Persson  2004  Göteborg Sim            49.53   
93  Agnes Holmblad  2006  Göteborg Sim            49.55   
94  Anna Jansson  2003  Varberg Sim            51.74   
95  Tilda Hilbert  2004  Göteborg Sim            53.19   
Kajsa-Sara Forssell  2002  Göteborg Sim            DNS   
Stella Warborn  2003  Varberg Sim            DNS   
Bridget Santacroce  2003  Bærumsvømmerne            DSQ   
Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            DSQ   
Frida Skåring  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:39 
 
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 16 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  11:48   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 16, 200m Bröstsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Gunnar Widerberg  2000  Simklubben Laxen    34.57  1:14.46  1:56.41    2:38.73   
Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svømmeklubb    36.47  1:16.93  1:58.25    2:39.65   
Erik Josefson  2000  Varberg Sim    36.93  1:18.55  2:00.57    2:42.20   
Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim    37.19  1:20.17  2:04.49    2:48.56   
Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim    37.37  1:21.06  2:06.09    2:50.65   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap    36.64  1:20.94  2:05.70    2:50.73   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne    37.64  1:21.37  2:06.53    2:51.24   
Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim    38.18  1:21.91  2:07.05    2:51.77   
Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim    37.13  1:20.34  2:06.32    2:51.97   
10  Mathias Gundersen  2000  Bærumsvømmerne    38.97  1:23.60  2:10.08    2:56.07   
11  Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg    39.29  1:24.24  2:09.78    2:56.12   
12  Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim    38.65  1:23.43  2:10.10    2:56.14   
13  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne    38.34  1:24.03  2:10.95    2:57.97   
14  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene    40.79  1:27.30  2:14.76    3:01.02   
15  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap    42.17  1:30.17  2:19.59    3:07.67   
Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  11:48 
 
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 17 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  12:06   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 17, 50m Ryggsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Andrea Holmboe  2000  Lambertseter Svømmeklubb            30.84   
Melina Holtan  2000  Lambertseter Svømmeklubb            31.76   
Hanna Gebart  2000  Simklubben S 02            32.48   
Klara Tistrand  2001  Alingsås SLS            32.49   
Erika Åkesson  2000  Ljungby Simsällskap            32.93   
Therese Carlsson  2000  Kungälvs Simsällskap            33.74   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap            33.80   
Alice Götestam  2001  Kungälvs Simsällskap            34.25   
Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb            34.47   
10  Sofia Bekken  2001  Varberg Sim            34.52   
11  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap            34.70   
12  Sara Westholm  2001  Varberg Sim            34.74   
13  Nellie Andersson  2000  Simklubben 1970            34.89   
14  Olivia Dahlström  2001  Göteborg Sim            34.92   
15  Hedda Mørk  2001  Lambertseter Svømmeklubb            35.20   
16  Janka Deák  2000  Simklubben Elfsborg            35.26   
17  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            35.43   
18  Julia Karamovic  2001  Simklubben Elfsborg            35.64   
19  Ylva Hoffart  2001  Bærumsvømmerne            35.69   
20  Rebekka Valvik Christiansen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            35.72   
21  Sara Leite  2001  Lambertseter Svømmeklubb            35.74   
22  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim            35.78   
23  Lamia Kaltak  2001  Alvesta Simsällskap            35.80   
24  Annie Strömberg  2001  Uddevalla Sim            36.07   
25  Dagmar Cuperus  2001  Uddevalla Sim            36.10   
26  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap            36.27   
27  Matilda Stenberg  2001  Simklubben 1970            36.38   
28  Amanda Johansson  2000  Göteborg Sim            36.45   
29  Mina Skredderberget  2000  Lambertseter Svømmeklubb            36.54   
30  Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg            37.10   
31  Caroline Bjerkass  2001  Bærumsvømmerne            37.15   
32  Cora Linn Hopp Auganes  2001  Lambertseter Svømmeklubb            37.24   
33  Lovisa Alsop  2001  Uddevalla Sim            37.33   
34  Alice Arberg  2000  Jönköpings Simsällskap            37.40   
35  Johanna de Jonge  2001  Göteborg Sim            37.62   
36  Ellen Olofsson  2000  S77 Stenungsund            37.66   
37  Karin Syversveen Lie  2001  Bærumsvømmerne            38.07   
38  Felicia Eriksson  2000  Göteborg Sim            38.12   
39  Malin Kaldrup  2000  Simklubben S 02            38.19   
40  Melina Robertson  2001  Trollhättans Simsällskap            38.26   
41  Lisa Kovanen Trangmyr  2000  Lambertseter Svømmeklubb            38.37   
42  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen            38.44   
43  Wilma Dahlberg  2001  Uddevalla Sim            38.47   
44  Hannah Lornell  2000  Simklubben Elfsborg            38.52   
45  Clara Balslev  2001  Varberg Sim            38.55   
46  Stine Røed  2001  Bærumsvømmerne            38.80   
47  Molly Bengtsson  2001  Varberg Sim            38.86   
48  Tova Olausson  2000  Simklubben 1970            38.88   
49  Eva Kummen  2001  Lambertseter Svømmeklubb            38.94   
50  Tilde Persson  2001  Göteborg Sim            38.95   
51  Lotta Rubensson  2001  Simklubben 1970            39.00   
52  Maja Hedström  2001  Varberg Sim            39.02   
53  Astrid Svedberg  2001  Simklubben Elfsborg            39.03   
54  Ebba Bergström  2000  Växjö Simsällskap            39.10   
55  Nora Moen Burmester  2001  Bærumsvømmerne            39.17   
56  Lena Shafie  2001  Simklubben S 02            39.44   
57  Astrid Hillesøy  2001  Bærumsvømmerne            39.46   
58  Vanja Alm  2000  Göteborg Sim            39.65   
59  Tove Olsson Brandtvik  2000  Göteborg Sim            39.68   
60  Sanna Gildert  2000  Hvetlanda Simsällskap            39.70   
61  Astrid Wadahl  2001  Lambertseter Svømmeklubb            39.90   
62  Torun Sandén  2001  Göteborg Sim            39.92   
63  Oceane Consil  2000  Göteborg Sim            40.11   
64  Alma Johansson  2001  Simklubben Elfsborg            40.13   
65  Adna Drincic  2001  Alvesta Simsällskap            40.24   
66  Erika Grüneberger  2001  Simklubben Laxen            40.35   
67  Filippa Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            40.42   
68  Julia Henrysson  2000  Hvetlanda Simsällskap            40.56   
69  Therese Pålsson  2001  Simklubben Laxen            40.59   
70  Amitis Yaghobi  2000  Göteborg Sim            40.81   
71  Yulia Smirnova  2001  Falkenbergs Simklubb            41.52   
72  Amanda Tabarte  2001  Uddevalla Sim            41.67   
73  Maja Gustavsson  2001  Uddevalla Sim            41.75   
74  Annie Bennesved  2001  Hvetlanda Simsällskap            41.80   
75  Megane Consil  2001  Göteborg Sim            41.94   
76  Elsa Rehn  2000  Falkenbergs Simklubb            41.97   
76  Linnea Kihlberg  2001  Uddevalla Sim            41.97   
78  Elin Trollsfjord  2001  Simklubben Elfsborg            42.27   
78  Matilda Fransson  2000  Uddevalla Sim            42.27   
80  Emma Mickelsson  2001  Göteborg Sim            42.58   
81  Tindra Ejdestig  2001  Göteborg Sim            43.22   
82  Linnéa Ahlmark  2000  S77 Stenungsund            43.42   
83  Alva Knutsen-Rohman  2000  Simklubben S 02            43.88   
84  Elina Ryding  2000  S77 Stenungsund            44.29   
85  Sadaf Paktinat  2001  Simklubben S 02            44.52   
86  Anna Lipatnikova  2000  Simklubben S 02            44.84   
87  Emma Svensson  2001  S77 Stenungsund            45.57   
88  Felicia Bernhardtz  2001  Uddevalla Sim            45.71   
89  Elin Jansson  2001  Göteborg Sim            47.25   
90  Erika Lindblom  2001  Göteborg Sim            47.62   
91  Emma Wennberg  2001  Göteborg Sim            48.16   
92  Elin Andrén  2001  Göteborg Sim            49.84   
93  Amanda Åkerblom  2000  Hvetlanda Simsällskap            53.01   
94  Amanda Medin  2001  Göteborg Sim            54.30   
Julia Axéll  2001  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
Kajsa Svensson  2000  Trollhättans Simsällskap            DSQ   
Linnea Carlsson  2001  Föreningen Ale Simmarna            DSQ   
Negin Hashmati  2000  Simklubben S 02            DSQ   
Sara Johansson  2001  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  12:06 
 
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 18 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:11   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 18, 4x100m ind. me Herrar A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Kungälv Herrar Lag 1  Kungälvs Simsällskap            4:09.03   
  Daniel Andersson  1997      30.69  1:04.53      1:04.53   
  Mathias Petrusson  1993      28.88  1:02.91      2:07.44   
  Sebastian Pettersson  1994      26.56  1:00.41      3:07.85   
  Johan Hildesson  1992      27.42  1:01.18      4:09.03   
                     
S02 Herrar  Simklubben S 02            4:11.41   
  Elias Gausel  1996      28.21  1:01.44      1:01.44   
  Johannes Sköld  1996      27.73  1:00.45      2:01.89   
  Anton Björck-Teuscher  1993      28.43  1:00.21      3:02.10   
  Leo Vartoomian  2000      31.09  1:09.31      4:11.41   
                     
SK Laxen Herrar  Simklubben Laxen            4:11.73   
  Robin Sandgren  1997      28.58  1:02.90      1:02.90   
  Timmie Rydberg  1996      28.89  1:03.66      2:06.56   
  Max Ackerman  1995      29.26  1:04.26      3:10.82   
  David Schön Svensson  1993      27.92  1:00.91      4:11.73   
                     
Göteborg Herrar 1  Göteborg Sim            4:18.05   
  Alexander Triantafillou  1997      28.33  1:02.26      1:02.26   
  Johan Ekstedt  1993      28.48  1:03.20      2:05.46   
  Eric Gustafsson  1997      29.12  1:05.45      3:10.91   
  Philip Borgström Bishop  1999      30.85  1:07.14      4:18.05   
                     
Uddevalla Herrar 1  Uddevalla Sim            4:24.51   
  Simon Bodestig  1996      29.97  1:06.20      1:06.20   
  Victor Engqvist  1997      30.05  1:06.39      2:12.59   
  Navid Fageeh  1997      31.40  1:06.26      3:18.85   
  Daniel Börjesson  1999      29.35  1:05.66      4:24.51   
                     
Elfsborg Herrar [1915]  Simklubben Elfsborg            4:27.18   
  Viktor Johansson  1999      31.95  1:08.06      1:08.06   
  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996      31.34  1:05.63      2:13.69   
  Anton Lornell  1998      29.93  1:05.33      3:19.02   
  Anes Cavka  1999      29.79  1:08.16      4:27.18   
                     
Kungälv Herrar Lag 2  Kungälvs Simsällskap            4:39.98   
  Tobias Josefsson  1997      30.97  1:07.34      1:07.34   
  Sebastian Brulls  2001      33.73  1:15.83      2:23.17   
  Martin Isaksson  1998      32.84  1:10.76      3:33.93   
  Fredrik Emanuelsson  1999      30.35  1:06.05      4:39.98   
                     
Karlskrona  Karlskrona Simsällskap            4:40.00   
  Andreas Hjalmarsson  1994      27.56  1:01.10      1:01.10   
  Fredrik Hjalmarsson  1998      31.84  1:08.56      2:09.66   
  Alexander Ström  1998      32.52  1:10.21      3:19.87   
  Jacob Werner  2000      36.80  1:20.13      4:40.00   
                     
Uddevalla Herrar 2  Uddevalla Sim            4:41.34   
  Rick Cuperus  1999      32.12  1:09.86      1:09.86   
  Martin Andersson  1998      32.64  1:12.68      2:22.54   
  Viggo Koch  1997      31.61  1:07.41      3:29.95   
  Albin Robertsson  1998      33.78  1:11.39      4:41.34   
                     
10  Växjö SS Herrar 2  Växjö Simsällskap            4:48.50   
  Samuel Anderzon  1996      32.52  1:10.74      1:10.74   
  Johan Bergwall  1999      31.02  1:10.73      2:21.47   
  Erik Halldin  1998      33.73  1:13.38      3:34.85   
  Mirza Dzafic  2000      33.41  1:13.65      4:48.50   
                     
11  Falkenberg Herrar [1998]  1999  Falkenbergs Simklubb            5:22.20   
  Dennis Andersson  2001      37.49  1:22.29      1:22.29   
  Martin Ettberger  2001      37.54  1:20.84      2:43.13   
  Carl Storberg  2002      42.24  2:00.64      4:43.77   
  Johannes Andersson  1999      38.43  38.43      5:22.20   
                     
12  Kungälv Herrar Lag 3  Kungälvs Simsällskap            5:24.48   
  Benjamin Gabrielsson  1999      34.04  1:15.03      1:15.03   
  Mathias Johansson  2001      38.03  1:21.38      2:36.41   
  Noah Gustafsson  2000      39.80  1:24.25      4:00.66   
  Aksel Dagberg  2000      40.56  1:23.82      5:24.48   
                     
13  Älmhult Herrar  1999  Älmhults Simsällskap            5:35.47   
  Hans Gustafsson  2000      33.95  1:15.41      1:15.41   
  Johan Wiloboken  1999      36.06  1:18.54      2:33.95   
  Johan Nilsson  2001      40.02  1:23.98      3:57.93   
  Erik Wiloboken  2002      46.82  1:37.54      5:35.47   
                     
Stavanger Sc G1 Jr.  Stavanger Svømme Club            DNS   
                   
                   
                   
                DNS   
                     
Lambertseter Herrer  Lambertseter Svømmeklubb            DSQ   
                     
Växjö SS Herrar 1  Växjö Simsällskap            DSQ   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:11 
 
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 19 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:27   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 19, 4x100m ind. me Damer A-B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m      Tid  Status 











 
Göteborg Damer  Göteborg Sim            4:30.33   
  Inez Kristensson  1997      30.42  1:06.87      1:06.87   
  Linnéa Bielicz  1994      29.24  1:04.48      2:11.35   
  Christina Ekstedt  1996      31.17  1:09.67      3:21.02   
  Viktoria Reinhold  1996      32.74  1:09.31      4:30.33   
                     
S02 Damer  Simklubben S 02            4:35.29   
  Johanna Andersson  1996      31.89  1:09.25      1:09.25   
  Ebba Hellström  1992      31.23  1:07.87      2:17.12   
  Julia Bellvik  1996      32.28  1:09.05      3:26.17   
  Elsa Johansson  1998      31.77  1:09.12      4:35.29   
                     
Växjö SS Damer 1  Växjö Simsällskap            4:55.27   
  Johanna Johnsson  1997      33.32  1:10.41      1:10.41   
  Jenny Karlsson  1995      33.72  1:16.32      2:26.73   
  Malin Homman  1999      31.87  1:10.99      3:37.72   
  Mathilda Emilsson  1997      35.33  1:17.55      4:55.27   
                     
Göteborg Damer 2  Göteborg Sim            5:01.28   
  Matilda Kewenter  1997      33.61  1:13.95      1:13.95   
  Pernilla Lindberg  1994      33.24  1:12.30      2:26.25   
  Vanessa Phu  1998      20.78  1:15.29      3:41.54   
  Nora Berglin  1998      36.97  1:19.74      5:01.28   
                     
Uddevalla Damer 1  Uddevalla Sim            5:01.32   
  Fanny Aronsson  2000      35.57  1:15.65      1:15.65   
  Elin Gustafson  1999      34.18  1:13.47      2:29.12   
  Linnea Persson  2002      34.06  1:15.26      3:44.38   
  Thilda Larsson  1999      34.26  1:16.94      5:01.32   
                     
Lambertseter Damer  Lambertseter Svømmeklubb            5:02.35   
  Eirin Jakobsen Avlund  1995      33.34  1:12.81      1:12.81   
  Kristin Paulsen Lindgård  1997      36.36  1:17.89      2:30.70   
  Ada Emilie Bekk Berggren  1996      33.20  1:16.34      3:47.04   
  Martine Kjos Bråthen  1996      35.07  1:15.31      5:02.35   
                     
Karlskrona  Karlskrona Simsällskap            5:09.10   
  Sanna Westerberg  1998      33.89  1:19.21      1:19.21   
  Lina Petersson  1986      32.10  1:11.23      2:30.44   
  Disa Gladher  2002      37.44  1:19.94      3:50.38   
  Yara Waked  1998      35.85  1:18.72      5:09.10   
                     
Växjö SS Damer 2  Växjö Simsällskap            5:17.26   
  Ebba Petersson  1998      34.64  1:15.72      1:15.72   
  Tove Möller  1994      37.32  1:19.61      2:35.33   
  Alexandra Viksten  1996      35.85  1:22.20      3:57.53   
  Liv Widqvist  1999      37.04  1:19.73      5:17.26   
                     
Hvetlanda Damer [1998]  1998  Hvetlanda Simsällskap            5:20.15   
  Annie Johansson  1998      37.54  1:23.73      1:23.73   
  Ebba Melin  1998      36.39  1:18.25      2:41.98   
  Agnes Ljunggren  1999      33.80  1:17.10      3:59.08   
  Elin Steindl  1998      36.45  1:21.07      5:20.15   
                     
10  Trollhättan Tjejer Lag1  Trollhättans Simsällskap            5:24.89   
  Johanna André  1995      35.30  1:17.73      1:17.73   
  Amanda Johansson  1997      37.52  1:19.42      2:37.15   
  Lovisa Faarinen  1999      40.35  1:24.45      4:01.60   
  Marie Håkansson  1992      38.44  1:23.29      5:24.89   
                     
11  Falkenberg Damer [1998]  1998  Falkenbergs Simklubb            5:30.49   
  Nathalie Johansson  1999      38.22  1:23.45      1:23.45   
  Jouline Svensson  1999      39.77  1:26.10      2:49.55   
  Jelka Feldhusen  1998      37.97  1:21.43      4:10.98   
  Linnea Karlsson  1999      35.14  1:19.51      5:30.49   
                     
12  Uddevalla Damer 2  Uddevalla Sim            5:34.92   
  Annie Strömberg  2001      35.70  1:20.24      1:20.24   
  Lovisa Alsop  2001      40.49  1:23.70      2:43.94   
  Maja Gustavsson  2001      39.92  1:26.57      4:10.51   
  Tea Wilenius  2002      41.20  1:24.41      5:34.92   
                     
13  Älmhult Damer  1999  Älmhults Simsällskap            6:11.64   
  Ellen Lindholm  1999      40.64  1:28.86      1:28.86   
  Lina Exerman  2002      41.10  1:30.09      2:58.95   
  Anna Nilsson  2003      48.39  1:42.86      4:41.81   
  Lina Nilsson  1998      39.53  1:29.83      6:11.64   
                     
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:27 
 
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 20 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:40   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 20, 50m Ryggsim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap            32.77   
Jonas Milian Hestad Solberg  2003  Bærumsvømmerne            32.92   
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svømmeklubb            33.03   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim            35.77   
Sebastian Johansson  2002  Simklubben 1970            37.12   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            37.28   
Philip Zasowski  2002  Göteborg Sim            37.33   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS            38.22   
Fredrik Börjesson  2002  Uddevalla Sim            38.83   
10  Elias Nordeng Refstie  2002  Bærumsvømmerne            38.92   
11  Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb            39.63   
12  Maximus Murray  2003  Simklubben S 02            39.72   
13  Anton Bäckman  2003  Värnamo Simsällskap            40.05   
14  Hugo Ringblom  2004  Värnamo Simsällskap            40.16   
15  Erik Löfsved  2002  Hvetlanda Simsällskap            40.29   
16  Gustav Forssell  2003  Simklubben S 02            40.55   
17  Eskil Hansson  2003  Kungälvs Simsällskap            40.56   
18  Sammi Nielsen  2003  Varberg Sim            40.57   
19  Kevin Shen  2003  Simklubben S 02            40.73   
20  Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb            41.91   
21  Ask Rootwelt Revheim  2002  Lambertseter Svømmeklubb            41.99   
22  Henrik Christopher Norheim  2003  Bærumsvømmerne            42.20   
23  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim            42.31   
24  Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim            42.32   
25  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap            42.63   
26  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap            43.02   
27  Pelle Huldén  2002  Varberg Sim            43.39   
28  Klas Sandgren  2002  Simklubben Elfsborg            43.60   
29  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap            44.00   
30  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb            44.04   
31  Villiam Creutz  2002  Simklubben Vänersborg            44.80   
32  Erik Klasson  2003  Simklubben 1970            44.91   
33  Alexander Mcadam  2004  Falkenbergs Simklubb            45.05   
34  Vide Troberg Eskola  2003  Simklubben S 02            45.36   
35  Love Mellegård-Fastén  2003  Göteborg Sim            45.99   
36  Alexandar Cicmil  2004  Simklubben S 02            46.26   
37  Leo Hovbrandt  2003  Göteborg Sim            46.49   
38  Danier Majed  2003  Simklubben S 02            46.86   
39  Kevin Söderqvist  2004  Simklubben Elfsborg            47.41   
40  Jack Bränholm  2003  Simklubben S 02            47.68   
41  Alex Tudt  2002  Varberg Sim            47.98   
42  Peter Cederqvist  2003  Simklubben S 02            48.61   
43  Håkan Hekmati  2004  Simklubben S 02            48.65   
44  Robin Nilsson  2002  Simklubben S 02            49.43   
45  Viking Josefson  2002  Varberg Sim            49.72   
46  Gustav Öhman  2005  Göteborg Sim            49.94   
47  Erik Wiloboken  2002  Älmhults Simsällskap            50.56   
48  Pooya Manchuri-Rad  2002  Göteborg Sim            52.45   
49  Bardja Jamshidi  2003  Göteborg Sim            57.09   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DNS   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim            DSQ   
Loke Egnell  2003  Göteborg Sim            DSQ   
Lorand Vari  2002  Göteborg Sim            DSQ   
Oskar Ljungqvist  2002  Göteborg Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:40 
 
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 21 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  15:49   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 21, 200m Bröstsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap    38.90  1:22.56  2:07.22    2:53.11   
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne    39.67  1:25.11  2:12.13    2:58.34   
Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap    41.02  1:28.43  2:17.70    3:02.01   
Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim    41.24  1:28.49  2:16.64    3:02.83   
Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim    41.28  1:28.51  2:16.78    3:02.91   
Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim    43.38  1:30.82  2:19.33    3:07.09   
Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg    43.86  1:32.19  2:20.96    3:08.11   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap    43.11  1:31.85  2:20.38    3:09.13   
Ise Sveen  2002  Bærumsvømmerne    41.97  1:30.52  2:21.60    3:11.00   
10  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim    44.44  1:34.02  2:23.59    3:12.87   
11  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS    44.52  1:34.91  2:26.47    3:16.42   
12  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim    44.26  1:34.03  2:24.69    3:17.01   
13  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim    45.33  1:36.18  2:27.60    3:17.75   
14  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim    44.22  1:35.08  2:28.26    3:20.43   
15  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim    44.91  1:37.11  2:29.96    3:22.64   
16  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim    46.04  1:38.53  2:33.11    3:26.79   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  15:49 
 
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 22 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:02   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 22, 50m Ryggsim Herrar C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Henrik B Arnestad  2000  Lambertseter Svømmeklubb            30.20   
Anton Steindl  2000  Hvetlanda Simsällskap            30.47   
Gustav Vallin  2001  Göteborg Sim            31.02   
Albin Edvardsson  2000  Alingsås SLS            31.84   
Robin Pettersson  2000  Värnamo Simsällskap            31.93   
Alexander Assor  2000  Simklubben Vänersborg            32.13   
David Wollersjö  2000  Alingsås SLS            32.29   
Nicholas Lia  2001  Bærumsvømmerne            32.62   
Jonathan Myrlander  2000  Nässjö SLS            32.80   
10  Anders Norheim  2000  Bærumsvømmerne            33.10   
11  Martin Aasheim  2000  Lambertseter Svømmeklubb            33.18   
12  Balint Kis  2001  Trollhättans Simsällskap            33.20   
13  Gustav Nislander  2001  Göteborg Sim            33.22   
14  Alex Phu  2000  Göteborg Sim            33.24   
15  Henrik Veiberg  2001  Lambertseter Svømmeklubb            33.29   
16  Sebastian Brulls  2001  Kungälvs Simsällskap            33.33   
17  Hans Gustafsson  2000  Älmhults Simsällskap            33.82   
18  Linus Holmdahl  2001  S77 Stenungsund            33.87   
19  Karl Hallström  2000  Simklubben S 02            34.98   
20  Leo Vartoomian  2000  Simklubben S 02            35.18   
21  Mathias Gundersen  2000  Bærumsvømmerne            35.19   
22  Edwin Larsson  2001  Uddevalla Sim            35.38   
23  Elias Hyvönen  2000  Alingsås SLS            35.67   
24  Markus Börjesson  2001  Uddevalla Sim            35.76   
25  Jesper Simonsson  2000  Uddevalla Sim            35.81   
26  Max Ström  2000  Uddevalla Sim            35.99   
27  Mirza Dzafic  2000  Växjö Simsällskap            36.17   
28  Max Svedberg  2001  Göteborg Sim            36.42   
29  Nicolas Söderberg  2001  Göteborg Sim            36.44   
30  Jens Pettersson  2001  S77 Stenungsund            36.45   
31  Isak Vaide  2001  Simklubben Laxen            36.86   
32  Ludwig Bjärudd  2001  Simklubben Laxen            37.06   
33  Vincent Quach  2001  Lambertseter Svømmeklubb            37.14   
34  Dennis Andersson  2001  Falkenbergs Simklubb            37.22   
35  Erik Josefson  2000  Varberg Sim            37.28   
36  Oscar Eliasson  2001  Alingsås SLS            37.32   
37  Agmund Riiser  2001  Bærumsvømmerne            37.34   
38  Albin Svenneby  2001  Simklubben Elfsborg            37.83   
38  Jasper Solberg  2001  Bærumsvømmerne            37.83   
40  Axel Gustavsson  2000  Simklubben Götene            37.88   
41  Jonatan Risåsen  2000  Bærumsvømmerne            37.97   
42  Carl-Ruben Sjulander  2001  Simklubben S 02            38.03   
43  Robin Vondrak  2001  Göteborg Sim            38.07   
44  Martin Ettberger  2001  Falkenbergs Simklubb            38.08   
45  Gustav Karlsson  2000  Simklubben S 02            38.12   
46  David Engström  2001  Simklubben Elfsborg            38.28   
47  Erik Kromnow  2001  Karlskrona Simsällskap            38.44   
48  Hampus Dahlgren  2001  Varberg Sim            38.63   
49  Archie Gardiner  2000  Göteborg Sim            38.75   
50  Ivan Diep  2001  Simklubben S 02            38.81   
51  Zacharias Olausson  2000  Varberg Sim            38.84   
52  Nam Do  2001  Simklubben Laxen            39.09   
53  Jacob Werner  2000  Karlskrona Simsällskap            39.17   
54  Filip Bengtsson  2001  Varberg Sim            39.44   
55  Gustav Widerström  2000  Ronneby Simsällskap            39.74   
56  Filip Brink  2001  Varberg Sim            39.83   
57  Mathias Johansson  2001  Kungälvs Simsällskap            39.90   
58  Eric Jigrup  2000  Göteborg Sim            40.07   
59  Aksel Dagberg  2000  Kungälvs Simsällskap            40.26   
60  Johan Nilsson  2001  Älmhults Simsällskap            40.69   
61  Linus Lundström  2001  Kungälvs Simsällskap            40.75   
62  Eliot Sjöqvist  2000  Uddevalla Sim            40.82   
63  Oliver Torbjörnsson  2001  Simklubben Laxen            41.47   
64  Patrik Husepian  2001  Simklubben S 02            41.64   
65  Noah Gustafsson  2000  Kungälvs Simsällskap            41.91   
66  Hugo Kvarnström  2001  Göteborg Sim            42.39   
67  Johan Olsson Fagerberg  2001  Göteborg Sim            43.07   
68  Oscar Medblom  2001  Göteborg Sim            46.61   
69  Oscar Jebsen Setterberg  2001  Göteborg Sim            47.89   
70  Ole Tallberg Bjørlykke  2001  Bærumsvømmerne            53.59   
Mikael Fri  2000  Kungälvs Simsällskap            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:02 
 
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 23 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:12   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 23, 200m Bröstsim Damer C, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Eva Kummen  2001  Lambertseter Svømmeklubb    39.08  1:22.88  2:07.04    2:49.80   
Andrea Holmboe  2000  Lambertseter Svømmeklubb    39.14  1:22.82  2:06.68    2:50.71   
Melina Holtan  2000  Lambertseter Svømmeklubb    40.20  1:24.65  2:09.07    2:52.57   
Wilma Danlid  2000  Hvetlanda Simsällskap    38.09  1:21.92  2:07.80    2:55.68   
Hedda Mørk  2001  Lambertseter Svømmeklubb    41.84  1:27.79  2:13.25    2:57.92   
Fanny Aronsson  2000  Uddevalla Sim    39.73  1:24.64  2:11.38    2:58.22   
Maren Helene Røsholm  2001  Lambertseter Svømmeklubb    41.68  1:27.52  2:13.75    2:58.37   
Sabina Kurtovic  2000  Simklubben Elfsborg    41.18  1:26.81  2:13.60    2:59.71   
Cora Linn Hopp Auganes  2001  Lambertseter Svømmeklubb    40.13  1:25.65  2:14.25    3:00.41   
10  Elsa Sellmo  2000  Hvetlanda Simsällskap    41.40  1:27.78  2:15.67    3:01.23   
11  Elin Ljunggren  2000  Hvetlanda Simsällskap    41.11  1:28.33  2:17.42    3:02.20   
12  Sara Westholm  2001  Varberg Sim    41.05  1:26.96  2:14.75    3:02.78   
13  Ebba Hultgren  2000  Varberg Sim    42.21  1:30.07  2:18.52    3:05.48   
14  Nathalie Grahn  2000  Simklubben Laxen    42.52  1:30.04  2:19.58    3:07.57   
15  Andrea Arstad Helmersen  2001  Lambertseter Svømmeklubb    43.64  1:31.84  2:20.64    3:10.44   
16  Karin Syversveen Lie  2001  Bærumsvømmerne    43.43  1:32.82  2:22.76    3:12.44   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:12 
 
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 24 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  30 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  08:38   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 24, 50m Ryggsim Herrar B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Anton Lornell  1998  Simklubben Elfsborg            30.10   
Daniel Börjesson  1999  Uddevalla Sim            30.60   
Anes Cavka  1999  Simklubben Elfsborg            30.82   
Johan Bergwall  1999  Växjö Simsällskap            31.02   
Sherman Cheng  1999  Göteborg Sim            31.06   
Fredrik Emanuelsson  1999  Kungälvs Simsällskap            31.16   
Tom Kristofferson  1998  Göteborg Sim            31.54   
Johannes Andersson  1999  Falkenbergs Simklubb            31.81   
Fredrik Hjalmarsson  1998  Karlskrona Simsällskap            31.85   
10  Rick Cuperus  1999  Uddevalla Sim            31.96   
11  Oskar Löfsved  1999  Växjö Simsällskap            32.20   
12  Erik Halldin  1998  Växjö Simsällskap            32.98   
13  Hjalmar Löfvenborg  1999  Varberg Sim            33.22   
14  Viktor Creutz  1999  Simklubben Vänersborg            33.24   
15  Martin Andersson  1998  Uddevalla Sim            33.30   
16  Daniel Andersson  1999  Varberg Sim            33.47   
17  Gabriel Olastuen  1999  Växjö Simsällskap            33.76   
18  Viktor Johansson  1999  Simklubben Elfsborg            34.21   
19  Noah Svensson  1999  Värnamo Simsällskap            34.66   
20  Max Sandgren  1999  Varberg Sim            34.74   
21  Ludvig Sohlberg  1999  Simklubben Götene            35.10   
22  Benjamin Gabrielsson  1999  Kungälvs Simsällskap            35.14   
23  Albin Robertsson  1998  Uddevalla Sim            36.30   
24  Jesper Lövgren  1999  Simklubben Götene            36.47   
25  Adam Mahdi  1999  Simklubben S 02            36.54   
26  Victor Jacobsson  1999  Växjö Simsällskap            36.75   
27  Simon Viksten  1999  Växjö Simsällskap            37.19   
28  Ludwig Lorentzon  1999  Trollhättans Simsällskap            37.25   
29  Johan Wiloboken  1999  Älmhults Simsällskap            37.46   
30  Erik Ahlstrand  1999  Göteborg Sim            37.89   
31  Lukas Engström  1998  Göteborg Sim            37.90   
32  Erik Brink  1999  Varberg Sim            38.31   
33  Simon Schariot  1998  Simklubben S 02            39.70   
34  Rickard Pettersson  1998  S77 Stenungsund            40.59   
Jakob Persson  1999  Varberg Sim            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  30 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  08:38 
 
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 25 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:29   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 25, 200m Bröstsim Damer B, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Elsa Johansson  1998  Simklubben S 02    36.84  1:18.26  2:00.96    2:44.46   
Klara Leijon  1999  Alvesta Simsällskap    38.53  1:21.50  2:04.40    2:46.89   
Amalie Foosnæs  1999  Bærumsvømmerne    38.67  1:23.42  2:08.55    2:53.73   
Vanessa Phu  1998  Göteborg Sim    38.66  1:23.68  2:10.55    2:57.36   
Malin Jonsson  1998  Jönköpings Simsällskap    39.41  1:24.18  2:11.78    3:00.71   
Ebba Petersson  1998  Växjö Simsällskap    40.08  1:26.64  2:14.56    3:02.14   
Isabella Brogren  1999  Kungälvs Simsällskap    41.61  1:27.85  2:15.45    3:02.88   
Emma Andersson  1998  Ronneby Simsällskap    40.07  1:26.01  2:15.58    3:05.48   
Nora Berglin  1998  Göteborg Sim    41.56  1:28.88  2:17.34    3:07.05   
10  Elin Wendt  1999  Simklubben S 02    42.83  1:30.65  2:19.57    3:08.15   
11  Lovisa Faarinen  1999  Trollhättans Simsällskap    41.60  1:30.52  2:20.36    3:09.67   
12  Ebba Melin  1998  Hvetlanda Simsällskap    41.13  1:30.00  2:20.98    3:10.05   
13  Louise Jensen  1999  Kungälvs Simsällskap    43.03  1:32.80  2:23.33    3:14.06   
14  Diba Zangana  1999  Göteborg Sim    46.43  1:38.97  2:33.24    3:26.50   
15  Elin Andersson  1999  Simklubben Götene    44.77  1:37.46  2:32.61    3:26.79   
Liv Widqvist  1999  Växjö Simsällskap            DNS   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:29 
 
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 26 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:37   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 26, 50m Ryggsim Herrar A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Norbert Prokopiak  1994  Stavanger Svømme Club            27.00   
Thomas Brustveit  1993  Stavanger Svømme Club            27.04   
Håkon Brennhagen  1993  Stavanger Svømme Club            27.49   
Marcus Alexandersson  1997  S77 Stenungsund            28.15   
Sebastian Pettersson  1994  Kungälvs Simsällskap            28.17   
David Schön Svensson  1993  Simklubben Laxen            28.19   
Alexander Triantafillou  1997  Göteborg Sim            28.74   
Elias Gausel  1996  Simklubben S 02            28.98   
Johannes Sköld  1996  Simklubben S 02            29.06   
10  Anton Björck-Teuscher  1993  Simklubben S 02            29.18   
11  Marcus Ottosson  1997  Växjö Simsällskap            29.42   
12  William Myrlander  1997  Nässjö SLS            29.76   
13  Robin Sandgren  1997  Simklubben Laxen            29.93   
14  Johan Ekstedt  1993  Göteborg Sim            30.05   
15  Trond Vasslag  1994  Stavanger Svømme Club            30.39   
16  Eric Gustafsson  1997  Göteborg Sim            30.42   
17  Martin Dahlberg  1992  Växjö Simsällskap            30.69   
18  Alfred Roos  1996  Nässjö SLS            30.98   
19  Sebastian Engfors-Nyqvist  1996  Simklubben Elfsborg            31.58   
19  Victor Engqvist  1997  Uddevalla Sim            31.58   
21  André Idoffsson  1997  Simklubben Laxen            31.59   
22  Erik Panzar  1996  Göteborg Sim            31.85   
23  Jacob Alexandersson  1995  S77 Stenungsund            32.15   
24  Martin Trangmyr  1997  Lambertseter Svømmeklubb            32.20   
25  Rickard Thillman  1997  Föreningen Ale Simmarna            32.66   
26  Måns Tangvald  1995  Göteborg Sim            33.16   
27  Samuel Anderzon  1996  Växjö Simsällskap            33.35   
28  Markus Ribe  1997  Nässjö SLS            33.53   
29  Nils Selin  1997  Göteborg Sim            34.05   
30  Viggo Koch  1997  Uddevalla Sim            34.50   
31  Sebastian Paling  1997  Simklubben S 02            34.63   
32  Hampus Liv  1996  Hvetlanda Simsällskap            37.92   
33  Martin Malmberg  1996  Hvetlanda Simsällskap            43.51   
34  Anders Amundsson  1994  Uddevalla Sim            1:03.39   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:37 
 
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 27 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  16:46   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 27, 200m Bröstsim Damer A, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Ebba Hellström  1992  Simklubben S 02    38.72  1:21.45  2:03.51    2:44.87   
Inez Kristensson  1997  Göteborg Sim    37.40  1:20.18  2:03.46    2:46.02   
Julia Bellvik  1996  Simklubben S 02    37.69  1:19.93  2:03.12    2:47.85   
Fanny Trollstad  1997  Värnamo Simsällskap    39.02  1:22.22  2:05.91    2:48.91   
Johanna Johnsson  1997  Växjö Simsällskap    38.79  1:22.18  2:06.39    2:51.01   
Martine Kjos Bråthen  1996  Lambertseter Svømmeklubb    39.55  1:24.74  2:11.18    2:56.45   
Pernilla Lindberg  1994  Göteborg Sim    40.61  1:25.76  2:11.78    2:57.85   
Eirin Jakobsen Avlund  1995  Lambertseter Svømmeklubb    40.83  1:26.15  2:12.04    2:57.89   
Amanda Johansson  1997  Trollhättans Simsällskap    40.11  1:26.71  2:15.70    3:04.21   
10  Matilda Wendt  1997  Simklubben S 02    42.18  1:30.05  2:18.65    3:07.44   
11  Josefine Kjellander  1997  Göteborg Sim    41.87  1:30.71  2:21.01    3:11.23   
12  Kristin Paulsen Lindgård  1997  Lambertseter Svømmeklubb    44.08  1:33.27  2:23.14    3:12.42   
Ada Emilie Bekk Berggren  1996  Lambertseter Svømmeklubb            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  16:46 
 
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 28 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:09   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 28, 200m Frisim Herrar D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening    50m  100m  150m    Tid  Status 











 
Erik Stensson  2002  Värnamo Simsällskap    31.36  1:06.11  1:41.78    2:17.39   
Fritjof Bjerner  2002  Lambertseter Svømmeklubb    32.01  1:07.73  1:45.35    2:21.09   
Oskar Gustafson  2002  Uddevalla Sim    33.71  1:13.42  1:53.96    2:32.74   
Benjamin Hajdarpasic  2002  Lambertseter Svømmeklubb    35.13  1:15.24  1:55.41    2:32.88   
Noah Emanuelsson  2003  Alingsås SLS    36.40  1:17.27  1:57.67    2:37.34   
Maximus Murray  2003  Simklubben S 02    36.13  1:16.51  1:58.19    2:39.27   
Filip Aronsson  2004  Uddevalla Sim    36.45  1:18.81  2:02.38    2:40.83   
Carl Storberg  2002  Falkenbergs Simklubb    37.23  1:20.68  2:04.82    2:45.19   
Elias Robertsson  2004  Uddevalla Sim    38.60  1:21.29  2:05.11    2:46.01   
10  Felix W.persson  2003  Skene Sim- och Idrottssällskap    38.89  1:22.53  2:06.72    2:47.75   
11  Marcus Nordberg  2002  Göteborg Sim    38.34  1:22.95  2:06.90    2:47.79   
12  Hannes Wrenne  2004  Ronneby Simsällskap    38.92  1:22.75  2:06.79    2:49.21   
13  Pontus Andersson  2002  Ronneby Simsällskap    39.60  1:24.59  2:09.52    2:50.43   
14  David Polyushkin  2002  Falkenbergs Simklubb    39.68  1:24.72  2:10.57    2:54.14   
Noa Carlenius  2002  Varberg Sim            DNS   
Jakob Josephson  2002  Uddevalla Sim            DSQ   
                     
 
 

Skapad av WinGrodan 1.23.00  Utskriftsdatum  29 november 2014 
Licensierad till: Simklubben S 02  Utskriftstid  17:09 
 
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 29 (Finaler) - Officiell 
 
  Tävling  Barracuda Race    Utskriftsdatum  29 november 2014   
  Tävlingsort  Göteborg    Utskriftstid  17:24   
  Arrangör  SK S02         
  Bassäng  25m         
  Tävlingsdatum  29 november 2014         
 
 
Gren 29, 50m Fjärilsim Damer D, Finaler 
 
Plac.  Namn  Född  Förening            Tid  Status 











 
Vilde Skaug  2002  Bærumsvømmerne            32.07   
Saga Bodsjö  2002  Växjö Simsällskap            32.78   
Linda Fredriksson  2002  Simklubben Elfsborg            32.84   
Linnea Persson  2002  Uddevalla Sim            33.56   
Jazmina Hedqvist  2002  Hvetlanda Simsällskap            33.90   
Ella Simander  2002  Ronneby Simsällskap            34.32   
Natalie Noreblad  2002  Växjö Simsällskap            34.37   
Clara Örnhem  2002  Växjö Simsällskap            34.78   
Alva Back  2002  S77 Stenungsund            35.17   
10  Oliwia Wierzbowska  2003  Simklubben S 02            35.69   
11  Emma Abrahamsson  2003  Simklubben S 02            35.76   
12  Selma Avdic  2003  Simklubben S 02            35.94   
13  Disa Gladher  2002  Karlskrona Simsällskap            36.31   
14  Thea Carlsson  2002  Varberg Sim            36.32   
15  Hanna Lindström  2002  Kungälvs Simsällskap            36.36   
16  Astina Haxhiu  2002  Ronneby Simsällskap            36.62   
17  Hannah Hemberg  2002  Göteborg Sim            36.83   
18  Alva Steindl  2002  Hvetlanda Simsällskap            36.85   
19  Signe Kåberg  2002  Simklubben S 02            36.91   
20  Elise Christine Romundset  2002  Lambertseter Svømmeklubb            36.94   
21  Astrid Lilja  2002  Simklubben Elfsborg            37.08   
22  Ebba Holmdahl  2003  Göteborg Sim            37.12   
22  Linnea Edgren  2002  Göteborg Sim            37.12   
24  Marit Cuperus  2002  Uddevalla Sim            37.55   
25  Nellie Myrlander  2003  Nässjö SLS            37.69   
26  Lisa Flaa  2002  Nässjö SLS            37.74   
27  Wilma Johansson  2002  Göteborg Sim            37.86   
28  Hanna Mirkhan  2003  Värnamo Simsällskap            37.97   
29  Matilda Bengtsson  2002  Varberg Sim            37.99   
30  Lina Gustafsson  2003  Kungälvs Simsällskap            38.01   
31  Tia Sauthon  2003  Bærumsvømmerne            38.17   
32  Frida Skåring  2002  Göteborg Sim            38.31   
33  Lina Exerman  2002  Älmhults Simsällskap            38.33   
34  Cornelia Almqvist  2002  Varberg Sim            38.35   
35  Lovisa Svensson  2002  Värnamo Simsällskap            38.77   
36  Hedda Rørnes Bakke  2002  Bærumsvømmerne            39.16   
37  Nora Lidbom  2002  Skene Sim- och Idrottssällskap            39.21   
38  Ella Simonsson  2002  Göteborg Sim            39.25   
39  Ronja Berggren  2003  Varberg Sim            39.36   
40  Fannie Gronowitz  2003  Göteborg Sim            39.96   
41  Meia Kivistö  2003  Simklubben 1970            40.06   
42  Isabella Tudt  2002  Varberg Sim            40.19   
43  Aoife Hjelm  2002  Simklubben 1970            40.84   
44  Lisa Holberg  2002  Bærumsvømmerne            40.87   
45  Emilia Simonsson  2002  Uddevalla Sim            41.12   
46  Natalia Mohammadi  2002  Göteborg Sim            41.19   
47  Emilia Esborn  2003  Alingsås SLS            41.34   
48  Felicia Nyberg  2004  Värnamo Simsällskap            41.82   
49  Linnea Andersson  2003  Simklubben 1970            41.91   
50  Ellinor Olesen  2002  Göteborg Sim            42.21   
51  Tea Wilenius  2002  Uddevalla Sim            42.42   
52  Linnea Inghammar  2002  Göteborg Sim            43.03   
53  Jennifer Persson  2004  Uddevalla Sim            43.04   
54  Thea Lindman  2003  Hvetlanda Simsällskap            43.41   
55  Nora Dahl Elde  2002  Bærumsvømmerne            43.55   
56  Nanna Sandgren  2003  Varberg Sim            43.93   
57  Paulina Vondrak  2002  Göteborg Sim            44.16   
58  Ella Kristine Weum Johannessen  2002  Bærumsvømmerne            44.19   
59  Una Borchgrevin  2003  Bærumsvømmerne            44.20   
60  Johanna Edgren  2004  Göteborg Sim            44.42   
61  Saga Johannesson  2005  Göteborg Sim            44.70   
62  Marie Qvigstad Eek  2003  Bærumsvømmerne            44.79   
62  Thea Jansson  2003  Nässjö SLS            44.79   
64  Alexandra Olausson  2003  Varberg Sim            44.94   
65  Ellie Geigel  2003  Varberg Sim            45.70   
66  Ebba Wahlberg  2002  Simklubben Elfsborg            45.81   
67  Rut Wingstrand  2002  Göteborg Sim            45.93   
68  Jessica Linder  2004  Göteborg Sim            45.94   
69  Lowa Appelberg  2003  Nässjö SLS            46.00   
69  Mathilda Brink  2002  Göteborg Sim            46.00   
71  Anna Jansson  2003  Varberg Sim            46.11   
72  Liza Vesterberg  2002  Simklubben 1970            46.25   
73  Evelina Wester  2004  Uddevalla Sim            46.27   
74  Lina Nielsen  2005  Uddevalla Sim            46.53   
75  Rebecca Vondrak  2002  Göteborg Sim            46.64   
76  Maja Feldhusen  2003  Falkenbergs Simklubb            46.79   
77  Viola Berlin  2002  Göteborg Sim            47.12   
78  Sofia Öhman  2003  Göteborg Sim            47.74   
79  Isabelle Persson  2004  Göteborg Sim            47.84   
80  Alva Haraldsson  2002  Hvetlanda Simsällskap            48.18   
81  Elin Swärd  2002  Göteborg Sim            49.07   
82  Tilde Nordström  2004  Uddevalla Sim            49.19   
83  Bridget Santacroce  2003  Bærumsvømmerne            49.68   
84  Felicia Rundström  2002  Göteborg Sim            49.74   
Emelie Apelryd  2002  Uddevalla Sim            DSQ