Results for Barracuda Race 2014 - Henning Degerman Memorial
Below are all results from the competition shown by session.
Competition session
Resultat Gren 8 (Finaler) - Officiell |
Tävling | Barracuda Race | Utskriftsdatum | 29 november 2014 | |||
Tävlingsort | Göteborg | Utskriftstid | 10:15 | |||
Arrangör | SK S02 | |||||
Bassäng | 25m | |||||
Tävlingsdatum | 29 november 2014 |
Gren 8, 50m Fjärilsim Herrar C, Finaler |
Plac. | Namn | Född | Förening | Tid | Status | |||||
1 | Leo Vartoomian | 2000 | Simklubben S 02 | 28.24 | ||||||
2 | Anton Steindl | 2000 | Hvetlanda Simsällskap | 28.32 | ||||||
3 | Alex Phu | 2000 | Göteborg Sim | 28.76 | ||||||
4 | Henrik B Arnestad | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 29.49 | ||||||
5 | Albin Edvardsson | 2000 | Alingsås SLS | 29.52 | ||||||
6 | Jonathan Myrlander | 2000 | Nässjö SLS | 30.22 | ||||||
7 | Henrik Veiberg | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | 30.25 | ||||||
8 | Anders Norheim | 2000 | Bærumsvømmerne | 30.33 | ||||||
9 | Nicholas Lia | 2001 | Bærumsvømmerne | 30.46 | ||||||
10 | Gunnar Widerberg | 2000 | Simklubben Laxen | 30.63 | ||||||
11 | Robin Pettersson | 2000 | Värnamo Simsällskap | 30.70 | ||||||
12 | Nicolas Söderberg | 2001 | Göteborg Sim | 30.80 | ||||||
13 | David Wollersjö | 2000 | Alingsås SLS | 31.13 | ||||||
14 | Alexander Assor | 2000 | Simklubben Vänersborg | 31.19 | ||||||
15 | Mirza Dzafic | 2000 | Växjö Simsällskap | 31.20 | ||||||
16 | Elias Hyvönen | 2000 | Alingsås SLS | 32.19 | ||||||
17 | Linus Holmdahl | 2001 | S77 Stenungsund | 32.21 | ||||||
18 | Karl Hallström | 2000 | Simklubben S 02 | 32.33 | ||||||
19 | Gustav Nislander | 2001 | Göteborg Sim | 32.34 | ||||||
20 | Gustav Vallin | 2001 | Göteborg Sim | 32.72 | ||||||
21 | Hans Gustafsson | 2000 | Älmhults Simsällskap | 32.85 | ||||||
22 | Axel Gustavsson | 2000 | Simklubben Götene | 32.95 | ||||||
23 | Jesper Simonsson | 2000 | Uddevalla Sim | 32.99 | ||||||
24 | Martin Aasheim | 2000 | Lambertseter Svømmeklubb | 33.08 | ||||||
25 | Max Ström | 2000 | Uddevalla Sim | 33.10 | ||||||
26 | Balint Kis | 2001 | Trollhättans Simsällskap | 33.76 | ||||||
27 | Sebastian Brulls | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 33.83 | ||||||
28 | Mathias Gundersen | 2000 | Bærumsvømmerne | 33.96 | ||||||
29 | Robin Vondrak | 2001 | Göteborg Sim | 34.09 | ||||||
30 | Isak Vaide | 2001 | Simklubben Laxen | 34.19 | ||||||
31 | Albin Svenneby | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.22 | ||||||
31 | Ivan Diep | 2001 | Simklubben S 02 | 34.22 | ||||||
33 | David Engström | 2001 | Simklubben Elfsborg | 34.24 | ||||||
34 | Zacharias Olausson | 2000 | Varberg Sim | 34.71 | ||||||
35 | Jacob Werner | 2000 | Karlskrona Simsällskap | 34.73 | ||||||
36 | Nam Do | 2001 | Simklubben Laxen | 34.76 | ||||||
37 | Gustav Widerström | 2000 | Ronneby Simsällskap | 35.02 | ||||||
38 | Carl-Ruben Sjulander | 2001 | Simklubben S 02 | 35.34 | ||||||
39 | Agmund Riiser | 2001 | Bærumsvømmerne | 35.50 | ||||||
40 | Jonatan Risåsen | 2000 | Bærumsvømmerne | 35.92 | ||||||
41 | Eric Jigrup | 2000 | Göteborg Sim | 36.10 | ||||||
42 | Erik Josefson | 2000 | Varberg Sim | 36.21 | ||||||
43 | Martin Ettberger | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 36.34 | ||||||
44 | Ludwig Bjärudd | 2001 | Simklubben Laxen | 36.41 | ||||||
45 | Hampus Dahlgren | 2001 | Varberg Sim | 36.59 | ||||||
46 | Dennis Andersson | 2001 | Falkenbergs Simklubb | 36.84 | ||||||
47 | Patrik Husepian | 2001 | Simklubben S 02 | 37.15 | ||||||
48 | Edwin Larsson | 2001 | Uddevalla Sim | 37.34 | ||||||
49 | Markus Börjesson | 2001 | Uddevalla Sim | 37.51 | ||||||
50 | Jasper Solberg | 2001 | Bærumsvømmerne | 37.57 | ||||||
51 | Mathias Johansson | 2001 | Kungälvs Simsällskap | 38.26 | ||||||
52 | Erik Kromnow | 2001 | Karlskrona Simsällskap | 38.42 | ||||||
53 | Max Svedberg | 2001 | Göteborg Sim | 38.50 | ||||||
54 | Noah Gustafsson | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 39.31 | ||||||
55 | Aksel Dagberg | 2000 | Kungälvs Simsällskap | 39.45 | ||||||
56 | Archie Gardiner | 2000 | Göteborg Sim | 39.50 | ||||||
57 | Eliot Sjöqvist | 2000 | Uddevalla Sim | 39.73 | ||||||
58 | Jens Pettersson | 2001 | S77 Stenungsund | 40.01 | ||||||
59 | Johan Nilsson | 2001 | Älmhults Simsällskap | 40.74 | ||||||
60 | Filip Brink | 2001 | Varberg Sim | 40.90 | ||||||
61 | Oliver Torbjörnsson | 2001 | Simklubben Laxen | 41.24 | ||||||
62 | Johan Olsson Fagerberg | 2001 | Göteborg Sim | 43.34 | ||||||
63 | Hugo Kvarnström | 2001 | Göteborg Sim | 43.94 | ||||||
- | Jonathan Einarsson | 2001 | Varberg Sim | DNS | ||||||
- | Vincent Quach | 2001 | Lambertseter Svømmeklubb | DNS | ||||||
- | Ole Tallberg Bjørlykke | 2001 | Bærumsvømmerne | DSQ | ||||||
Skapad av WinGrodan 1.23.00 | Utskriftsdatum | 29 november 2014 |
Licensierad till: Simklubben S 02 | Utskriftstid | 10:15 |