Results for IKM aluekilpailu, Länsi-Suomi
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Del tekmovanja
Tulokset Laji 3 (Loppukilpailut) - Ikäsarjoittain (pisteet ja väliajat) |
Kilpailu | LR IKM 2014 alkukilpailut LS | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 | |||
Kilpailun paikkakunta | Kokkola | Tulostusaika | 10:54 | |||
Järjestäjä | KUS-GSS, JS-PU | |||||
Allas | 25m | |||||
Kilpailupäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 11 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Emma Haglund | 2003 | 364 | 34.58 | 1:11.39 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
2 | Tara Korkiakoski | 2003 | 357 | 33.72 | 1:11.86 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
3 | Senni Mattila | 2003 | 332 | 34.60 | 1:13.62 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
4 | Emma Hämäläinen | 2003 | 332 | 35.60 | 1:13.65 | |||||
Vieskan Uimarit | ||||||||||
5 | Heta Veikkola | 2003 | 307 | 36.43 | 1:15.58 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
6 | Mimosa Rintala | 2003 | 282 | 36.96 | 1:17.76 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
7 | Maija Björkholm | 2003 | 248 | 38.14 | 1:21.11 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
8 | Jenny Grangärd | 2003 | 246 | 37.96 | 1:21.31 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
9 | Ella Ohra-Aho | 2003 | 241 | 38.84 | 1:21.90 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
10 | Wilma Lakanen | 2003 | 225 | 39.75 | 1:23.85 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
11 | Ninni Eriksson | 2003 | 214 | 41.29 | 1:25.24 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
12 | Olivia Sandelin | 2003 | 212 | 39.73 | 1:25.48 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
13 | Heidi Javanainen | 2003 | 207 | 41.37 | 1:26.17 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Aada Kivi | 2003 | 194 | 40.83 | 1:28.04 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
15 | Aino Jerohin | 2003 | 194 | 41.46 | 1:28.10 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
16 | Milka-Maria Rasinpää | 2003 | 190 | 43.38 | 1:28.72 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
17 | Janina Valkola | 2003 | 182 | 43.73 | 1:29.98 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
18 | Annukka Jouppila | 2003 | 175 | 44.38 | 1:31.07 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
19 | Ella Jämsä | 2003 | 162 | 43.25 | 1:33.49 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
- | Sanna Pajula | 2003 | DSQ | |||||||
Kankaanpään Uimarit | ||||||||||
SW 4.4 Liikkuminen ennen lähtömerkkiä | ||||||||||
Laji 3, T-11,12 100m Vapaauinti, Loppukilpailut 12 v |
T11 LRIKM-ennätys Erja Lauttajärvi, TaUs, 1:03,74 1992 |
T12 LRIKM-ennätys Roosa Mört, AUi, 59,68 2011 |
T-11 VAIN ALKUKILPAILUSSA |
# | Nimi | Synt | Pisteet | FINA | 50m | Aika | Tila | |||
Seura | ||||||||||
1 | Nea Nygård | 2002 | 468 | 32.24 | 1:05.66 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
2 | Emmi Kaunisto | 2002 | 453 | 31.17 | 1:06.40 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
3 | Ina Pollari | 2002 | 398 | 32.82 | 1:09.33 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
4 | Emmi Heine | 2002 | 339 | 34.43 | 1:13.11 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
5 | Aada-Maria Järvenpää | 2002 | 316 | 35.17 | 1:14.87 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
6 | Wilma Elenius | 2002 | 315 | 35.73 | 1:14.96 | |||||
JS-PU, Jakobstad-Pietarsaari | ||||||||||
7 | Liina Salin | 2002 | 309 | 37.03 | 1:15.39 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
8 | Viivi Niskasaari | 2002 | 307 | 35.83 | 1:15.58 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
9 | Josefiina Kause | 2002 | 304 | 36.40 | 1:15.83 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
10 | Veera Lahtinen | 2002 | 296 | 36.43 | 1:16.52 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
11 | Inari Laaksonen | 2002 | 288 | 36.97 | 1:17.22 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
12 | Emma Mustonen | 2002 | 281 | 36.50 | 1:17.81 | |||||
Lapuan Virkiä | ||||||||||
13 | Nea Tahkoniemi | 2002 | 280 | 37.20 | 1:17.90 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
14 | Minna Ingi | 2002 | 274 | 36.66 | 1:18.52 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
15 | Saana Vähämaa | 2002 | 264 | 38.75 | 1:19.49 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
16 | Juliana Niinisalo | 2002 | 260 | 37.68 | 1:19.87 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
17 | Ellen-Maria Neiramaa | 2002 | 257 | 38.52 | 1:20.15 | |||||
Porin Uimaseura | ||||||||||
18 | Maiju Rajaniemi | 2002 | 257 | 38.16 | 1:20.22 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
19 | Nea Palomäki | 2002 | 234 | 39.28 | 1:22.67 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
20 | Lidian Vihervä | 2002 | 219 | 39.09 | 1:24.50 | |||||
Rauman Uimaseura | ||||||||||
21 | Paula Kivi | 2002 | 211 | 40.27 | 1:25.57 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
22 | Jessica Ingalsuo | 2002 | 209 | 41.07 | 1:25.89 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
23 | Tinja Harju | 2002 | 204 | 41.54 | 1:26.52 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
24 | Senja Aho | 2002 | 200 | 40.53 | 1:27.19 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
25 | Tiia-Maria Hautamäki | 2002 | 197 | 41.26 | 1:27.64 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
26 | Ella Nore | 2002 | 190 | 42.16 | 1:28.65 | |||||
Pihlava Työväen Urheilijat | ||||||||||
27 | Ida Rantala | 2002 | 185 | 40.34 | 1:29.50 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
28 | Sofia Runnakko | 2002 | 178 | 41.66 | 1:30.53 | |||||
Alavuden Urheilijat | ||||||||||
29 | Joanna Lehto | 2002 | 157 | 43.83 | 1:34.43 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
30 | Linnéa Nygård | 2002 | 154 | 44.78 | 1:35.12 | |||||
Vaasan Uimaseura-Vasa Simsälls | ||||||||||
31 | Hanna Virtanen | 2002 | 134 | 43.96 | 1:39.56 | |||||
Seinäjoen Uimarit-58 | ||||||||||
32 | Jasmine Vikström | 2002 | 87 | 51.79 | 1:55.03 | |||||
Kokkolan Uimaseura | ||||||||||
Tekijä: WinGrodan 1.23.00 | Tulostuspäivämäärä | 01 marraskuu 2014 |
Lisenssinhaltija: Kokkolan Uimaseura | Tulostusaika | 10:54 |