Results for SumSim Regionsfinal Skåne-Blekinge
Below are all results from the competition shown by session.
Pass 4 Söndagen 9 november 2014 kl. 16.00
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell
Resultat Gren 49 (Finaler) - Officiell |
|
|
Tävling |
Sum-Sim region nr |
|
Utskriftsdatum |
09 november 2014 |
|
|
Tävlingsort |
Ystad |
|
Utskriftstid |
17:18 |
|
|
Arrangör |
Ystads Simsällskap |
|
|
|
|
|
Bassäng |
25m |
|
|
|
|
|
Tävlingsdatum |
08 november 2014 |
|
|
|
|
|
|
Gren 49, 200m Ryggsim P 15-16, Finaler |
Sponsor: ATEA |
|
|
Plac. |
Namn |
Född |
Förening |
|
50m |
100m |
150m |
|
Tid |
Status |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
1 |
Gustav Kroon |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
31.12 |
1:04.33 |
1:38.56 |
|
2:12.25 |
|
2 |
Hampus Svensson |
1999 |
Landskrona Simsällskap |
|
30.39 |
1:03.58 |
1:38.46 |
|
2:12.29 |
|
3 |
Rasmus Ericsson |
1998 |
Simklubben Triton |
|
32.67 |
1:06.86 |
1:41.40 |
|
2:15.73 |
|
4 |
Alexander Trudov |
1999 |
S71 |
|
31.86 |
1:06.92 |
1:42.05 |
|
2:15.89 |
|
5 |
Jesper Olsson |
1998 |
Simklubben Poseidon |
|
33.21 |
1:08.38 |
1:43.41 |
|
2:18.30 |
|
6 |
Filip Christiansson |
1999 |
Ystads Simsällskap |
|
32.34 |
1:08.19 |
1:44.37 |
|
2:18.94 |
|
7 |
Magnus Karlsborn |
1998 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
33.42 |
1:08.42 |
1:44.21 |
|
2:19.87 |
|
8 |
Alexander Hedre |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
31.77 |
1:07.16 |
1:43.87 |
|
2:20.06 |
|
9 |
Sten Ludvigsson |
1998 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
32.24 |
1:08.42 |
1:45.89 |
|
2:22.20 |
|
10 |
Alexander Dahlén |
1999 |
Simklubben Poseidon |
|
32.05 |
1:08.11 |
1:46.06 |
|
2:22.61 |
|
11 |
Oskar Rasmusson |
1999 |
Helsingborgs Simsällskap |
|
32.77 |
1:08.43 |
1:46.66 |
|
2:22.79 |
|
12 |
Dennis Jarnberg |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.93 |
1:13.57 |
1:53.03 |
|
2:31.66 |
|
13 |
Oskar Skarin |
1999 |
Simklubben Triton |
|
36.10 |
1:15.08 |
1:54.70 |
|
2:32.62 |
|
14 |
Erik Engström |
1999 |
Kristianstads SLS |
|
34.27 |
1:12.97 |
1:52.58 |
|
2:33.18 |
|
15 |
Erik Kronkvist |
1999 |
Klippans Simsällskap |
|
36.22 |
1:15.94 |
1:56.20 |
|
2:35.68 |
|
15 |
Tim Hagerström |
1999 |
Malmö Kappsimningsklubb |
|
34.85 |
1:14.33 |
1:55.77 |
|
2:35.68 |
|
17 |
Philip Rantzow |
1999 |
Tyringe Simsällskap |
|
34.71 |
1:13.69 |
1:55.56 |
|
2:37.62 |
|
18 |
Erik Stoltz |
1998 |
Ystads Simsällskap |
|
37.26 |
1:18.17 |
1:58.69 |
|
2:38.93 |
|
19 |
Tobias Ranevi |
1999 |
Simklubben Lödde |
|
38.28 |
1:19.62 |
2:01.56 |
|
2:42.68 |
|
20 |
Hugo Rogmark |
1999 |
Simklubben Hajen |
|
37.54 |
1:19.02 |
2:01.74 |
|
2:42.75 |
|
21 |
Simon Tufvesson |
1999 |
Sjöbo Simsällskap |
|
37.64 |
1:19.76 |
2:02.55 |
|
2:45.37 |
|
22 |
Johan Persson |
1998 |
Vellinge-Näsets Simklubb |
|
40.23 |
1:22.88 |
2:06.63 |
|
2:49.67 |
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
Skapad av WinGrodan 1.23.00 |
Utskriftsdatum |
09 november 2014 |
Licensierad till: Ystads Simsällskap |
Utskriftstid |
17:18 |
|