Results for Alm. Brand Cup Frederiksberg 2014
Spodaj so vsi rezultati tekmovanja po deli tekmovanja.
Lørdag
Resultat Løb 14 (Finaler) - Pr. aldersgruppe med point og mellemtider |
Stævne navn | Alm. Brand Bank Cup 2014 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 | |||
Stævne by | Frederiksberg | Udskriftstidspunkt | 22:37 | |||
Arrangør | Hovedstadens Svømmeklub | |||||
Bassin | 25m | |||||
Stævne dato | 04 oktober 2014 |
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2003-2015 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Alexander Asmussen | 2004 | 49 | 1:01.55 | 2:12.22 | |||||
Frederiksværk Svømmeklub | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 2001-2002 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Frederik Bornemann | 2001 | 249 | 35.54 | 1:16.99 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Frederik Riedel Lentz | 2001 | 235 | 36.11 | 1:18.52 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
3 | Niels Skovbye Brandt | 2002 | 158 | 39.47 | 1:29.52 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Bertram Dreyer Riis | 2002 | 125 | 44.66 | 1:36.86 | |||||
Hovedstadens Svømmeklub | ||||||||||
5 | Nicklas Taylor | 2002 | 117 | 45.90 | 1:38.93 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
6 | Nicholas Svane | 2002 | 111 | 47.51 | 1:40.82 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | Marius Wanscher | 2002 | 82 | 49.41 | 1:51.14 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
- | Jannick Hansen | 2001 | DSQ | asynkrone ben | ||||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1999-2000 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
1 | Anton Borring Andersen | 1999 | 533 | 27.74 | 59.78 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
2 | Sebastian Tullberg | 2000 | 466 | 29.46 | 1:02.50 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
3 | Emil Engels Henriksen | 1999 | 447 | 29.83 | 1:03.36 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
4 | Rasmus Steenberg | 2000 | 442 | 30.11 | 1:03.64 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
5 | Jonas Hyllested | 1999 | 436 | 30.01 | 1:03.91 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
6 | Kasper Jeppsson | 1999 | 373 | 31.45 | 1:07.29 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
7 | William Lehn-Schiøler | 2000 | 368 | 32.26 | 1:07.61 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
8 | Thor Nilsson Pedersen | 2000 | 318 | 33.22 | 1:11.00 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
9 | Jacob Krog Christoffersen | 2000 | 308 | 33.52 | 1:11.77 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
10 | Christian Mørkeberg | 1999 | 290 | 34.45 | 1:13.22 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
11 | Kristian Torp | 2000 | 283 | 34.03 | 1:13.80 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
12 | Alexander Eggers | 1999 | 262 | 35.39 | 1:15.69 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
13 | Mads Thorenfeldt Poulsen | 1999 | 245 | 35.37 | 1:17.38 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
14 | Christian K. Jensen | 2000 | 220 | 36.58 | 1:20.20 | |||||
Sigma Swim Allerød | ||||||||||
15 | Oliver Schiellerup | 2000 | 194 | 38.16 | 1:23.74 | |||||
Sigma Swim Birkerød | ||||||||||
16 | Martin Holst | 2000 | 145 | 41.59 | 1:32.19 | |||||
Gladsaxe Idræts Forening | ||||||||||
Løb 14, 100m Butterfly Herrer, Finaler Årg. 1916-1998 |
Plac. | Navn | Født | Point | FINA | 50m | Opnået | Status | |||
Klub | ||||||||||
- | Hans Henrik Havn | 1992 | DNS | |||||||
Orient Svømning | ||||||||||
Oprettet af WinGrodan 1.22.16 | Udskriftsdato | 05 oktober 2014 |
Licens til Hovedstadens Svømmeklub | Udskriftstidspunkt | 22:37 |